مدرسان شریف پنجمین کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی کنفرانس رویکردهای نوین در علوم انسانی چهارمین کنفرانس پژوهش های نوین در علوم انسانی کنفرانس بین المللی مدیریت و اقتصاد در قرن 21 ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت اقتصاد و حسابداری کنفرانس علوم کشاورزی و محیط زیست پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی پژوهش در هنر کنفرانس بین المللی علوم مهندسی و تکنولوژی موسسه ابن یمین کتابخانه فرهنگ

برگزاری آزمون دکتری واحد های بین‌الملل دانشگاه آزاد در ۱۸ دی ماه

دانشگاه آزاد برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۵ -۹۴ از طریق آزمون اختصاصی در واحدهای بین‌الملل دانشجو پذیرش می‌کند.

به گزارش پی اچ دی تست، داوطلبان می توانند با مطالعه دقیق موارد ذیل و پس از اطلاع از رشته/محل‌های ارائه شده نسبت به تهیه کارت اعتباری و ثبت‌نام در این آزمون اقدام نمایند.

۱. آزمون اختصاصی واحدهای بین‌المللی و برون مرزی دانشگاه آزاد اسلامی شامل دروس زبان عمومی و هوش و استعداد تحصیلی می‌باشد.
۲. این آزمون در ۱۸ دی ماه و به صورت متمرکز و تنها در شهر تهران برگزار خواهد شد.
۳. نتایج اولیه این آزمون هفته اول بهمن ماه اعلام خواهد شد.
۴. پذیرفته‌شدگان این آزمون ملزم به تحصیل در محل پذیرش بوده و هرگونه انتقال و میهمانی از واحدها، پردیس‌ها و مراکز بین‌المللی و برون مرزی به واحدهای داخلی ممنوع می‌باشد و پذیرفته شدگان پس از ثبت‌نام و اخذ واحد درسی چنانچه به هر دلیلی تقاضای انصراف از تحصیل داشته باشند مطابق ضوابط و مقررات دانشگاه مشمول پرداخت هزینه انصراف می‌شوند.
۵. شهریه پذیرفته شدگان واحدها، پردیس‌ها و مراکز بین‌المللی دانشگاه آزاد اسلامی براساس شهریه مصوب سالانه این محل‌های دانشگاهی تعیین می‌شود و تا دو برابر شهریه واحدهای داخلی می‌باشد.
۶. پذیرفته شدگان واحد امارات متحده عربی لازم است از نظر مقررات وظیفه عمومی حائز شرایط بوده و شرایط لازم برای اخذ ویزا از کشور امارات متحده عربی را داشته باشند. این افراد در صورتی مجاز به اخذ معافیت تحصیلی در مقطع دکتری تحصصی برای تحصیل در واحد دانشگاهی امارات می‌باشند که علاوه بر شهریه‌های تحصیلی قادر به پرداخت وثیقه خروج از کشور (در حال حاضر مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال) به سازمان وظیفه عمومی نیز باشند. شهریه پذیرفته شدگان واحد امارات متحده عربی به صورت ارزی دریافت می‌شود و حدود سه برابر شهریه واحدهای داخل کشور می‌باشد.
۷. پذیرش در مقطع دکتری تخصصی منوط به شرکت در آزمون و کسب شرایط دعوت به مصاحبه، حضور در جلسه مصاحبه و کسب حدنصاب نمره کل لازم حاصل از نمره آزمون و مصاحبه تخصصی می‌باشد.
۸. اسامی پذیرفته شدگان نهایی تا پایان بهمن ماه از طریق پایگاه اعلام نتایج مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

 جدول زمانی

 • مهلت ثبت نام: مهلت ثبت نام تا پایان روز چهارشنبه ۹ دی ماه می باشد.
 • زمان توزیع کارت: زمان و نحوه توزیع کارت ورود به جلسه داوطلبان حداکثر ۳ تا ۴ روز قبل از برگزاری آزمون از طریق سامانه اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش صورت می گیرد.
 • زمان برگزاری آزمون: آزمون دکترای بین الملل در تاریخ ۱۸ دی ماه برگزار خواهد شد.
عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۲۵)

 1. سروش می‌گه:

  نتایج مصاحبه کی اعلامم میشه؟

 2. پارسا می‌گه:

  باعرض سلام. من دکترای مدیریت واحد بین الملل قشم قبول شدم.از دوستان کسی میدونه تاریخ مصاحبه چه روزی هستش؟خیلی ممنونم

 3. علیرضا می‌گه:

  ببخشید واسه دکتری عمران واحد پردیس (مثلا رشت) نمیدونید کل هزینه چقدر میشه

  • دکتر. میلاد می‌گه:

   دوبرابر شهریه سایر واحد هاست
   من در رشته خودم میگم حدود شهریه امسال مجموعه ۶۷ میلیون تومان برای چهار سال می شد اما در بین الملل برای چهار سال دکترای مدیریت حدود ۱۳۰ میلیون تومان میشود.
   فنی که بیشتره شهریه هاش .

 4. جمشید مسگر می‌گه:

  باسلام آیا همزمان می توان هم دکتری تخصصی با آزمون و هم دکتری تخصصی واحدهای بین الملل را ثبت نام کرد و در هر دو کنکور شرکت کرد

 5. علی می‌گه:

  دوستان در خصوص مدیریت مالی کسی اطلاعاتی داره؟

 6. داوطلب مدیریت آموزشی می‌گه:

  دوستان خوب و همیشه مراه با سلام
  کارشناسی ارشدمدیریت آموزشی از دانشگاه آزاد با معدل کل ۱۹ و نمره پایان نامه ۱۹/۳۰ و یک مقاله علمی پژوهشی و یک مقاله در همایش ملی دارم. به نظر شما در بخش بدون آزمون قبول می شم؟
  ممنون میشم اگر پاسخ مرا بدهید

 7. sara می‌گه:

  بنیادشهید شهریه واحدهای برون مرزی رو میپردازه واسه فرزندان جانبازان

 8. محمد یوسف می‌گه:

  سلام دوستان شهریه واحد بین الملل یا پردیس دکتری حقوق جزا و جرمشناسی کلاًً تا فارغ التحصیلی چقدر ممکنه بشه؟؟؟

 9. علی می‌گه:

  آیا این واحدها مجوز دارن؟

 10. مهندس می‌گه:

  به نظر شمادوستان دکتری پژوهش محور دانشگاه ازاد تهران جنوب بهتر است یا دکتری اموزش محور ازاد شهرستان؟

  • مهسا می‌گه:

   سلام
   مدرک دوره دکتری پژوهش محور همانند دوره آموزشی پژوهشی است. بنابراین به نظر میاد سطح دانشگاه ملاک تصمیم گیری شما میتونه باشه.

 11. مانا می‌گه:

  شهریه سرسام آوره . آخه دوستان فقط شهریه تحصیل که نیست. هزینه زندگی ایاب ذهاب و اجاره مسکن ….فک کنم ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیونی هست. ما که می ریم برای سراسری. با این اوضاع بیکاری به نظر من یکی که بی خیال بین الملل و آزاد..

 12. مهندسی شیمی می‌گه:

  نتایج تکمیل ظرفیت شهریور و مهر چی شد پس؟؟الان باید چکار کنیم؟بازیچه بودیم؟!! دو ماهمون الکی و سر هیچی وتز های الکی از دست رفت

 13. آرشیدا می‌گه:

  واقعا که
  دو برابرررررررررررررررر
  همونشم زیاده

 14. میثم می‌گه:

  شهریه دو برابر؟ ما همین ۶۰ میلیون رو موندیم توش بعد ۱۲۰ میلیون بودیم؟ امارات هم سه برابر؟ یعنی هستن کسایی که همچین پولی بدن و شرکت کنن ولی حاضر نباشن دانشگاه های خارجی درس بخونن؟

 15. محمدرضا می‌گه:

  چرا کد تهران جنوب و بین اللمل یکیه؟

 16. ساناز می‌گه:

  واقعاکه هنوزنتایج تکمیل ظرفیت رواعلام نکرده برای ترم بهمن دانشجومیگیرن

درج نظر