مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

انتشار اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص زمان و نحوه ثبت نام دکتری 1395

اطلاعيه سازمان سنجش درباره شرايط و ضوابط، تاريخ و نحوه ثبت‌نام آزمون ورودي دكتري نيمه متمركز سال ۹۵ منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست، در این اطلاعیه آمده است:

پيرو اطلاعيه مورخ 29/9/94 بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان ثبت نام و شركت در آزمون ورودي دوره دكتري (نيمه متمركز) سال 1395 مي‌رساند كه با توجه به نكات ذيل و همچنين در نظر داشتن شرايط عمومي و اختصاصي مندرج در دفترچه راهنماي شركت در آزمون، مي‌توانند در آزمون مذكور ثبت‌نام و شركت نمايند.

شرايط ثبت نام:

ثبت‌نام براي آزمون ورودي دكتري (Ph.D) سال 1395 از روز يكشنبه مورخ 94/10/06 آغاز و در روز سه شنبه مورخ 94/10/15 پايان مي‌پذيرد. لازم به تاكيد است كه ثبت‌نام منحصراً به صورت اينترنتي و از طريق پايگاه اطلاع رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org انجام خواهد پذيرفت.

هر داوطلب ‌براساس ‌علاقه ‌فقط مي‌تواند در يك كدرشته‌ امتحاني (بر اساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي ثبت نام و شركت در آزمون)‌، ثبت‌نام‌ و در آزمون مربوط شركت‌ نمايد.

مراحلي كه داوطلب بايد براي ثبت نام اقدام كند:

مراجعه به پايگاه اطلاع رساني اين سازمان به نشاني فوق براي تهيه كارت اعتباري ثبت نام (سريال 12 رقمي) و دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام (دفترچه شماره 1).

2- تهيه فايل عكس اسكن شده داوطلب بر اساس توضيحات مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام.

3-آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز جهت ثبت‌نام.

4- با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام منحصراً بصورت اينترنتي انجام مي‌گيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال است، با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني سازمان و پرداخت مبلغ 500.000 (پانصدهزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام شركت در آزمون نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايند.

تبصره: با توجه به اينكه مقرر گرديده است كه در مراحل مختلف فرآيند اين آزمون، خدماتي از طريق پيام كوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلباني كه تمايل به استفاده از خدمات پيام كوتاه دارند، با انتخاب گزينه مربوط و پرداخت مبلغ 5000 (پنج هزار) ريال به عنوان هزينه استفاده از خدمات پيام كوتاه، مي‌توانند از اين خدمات استفاده نمايند.

دستورالعمل و نحوه تكميل تقاضانامه ثبت نام اينترنتي:

به داوطلبان توصيه مي شود كه مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنماي ثبت نام، ابتدا فرم پيش نويس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذكور را تكميل نموده و سپس بر اساس فرم پيش نويس با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور، اطلاعات لازم را بر اساس بندهاي برنامه نرم افزاري ثبت نام وارد نمايند. ضمناً داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت نمايند. بديهي است در صورت مشاهده هرگونه مغايرت در موارد قيد شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارك داوطلب در صورت پذيرفته شدن در آزمون، قبولي وي (كان لم يكن) تلقي شده و از ادامه تحصيل داوطلب جلوگيري خواهد شد.

زمان توزيع كارت اينترنتي و محل آزمون:

براساس برنامه زماني پيش بيني شده آزمون ورودي دكتري (Ph.D) سال 1395 در روز جمعه مورخ 94/12/14 برگزار خواهد شد. داوطلبان لازم است از روز سه‌شنبه مورخ 94/12/11 لغايت روز جمعه مورخ 94/12/14 با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني اين سازمان نسبت به تهيه پرينت كارت شركت در آزمون و راهنماي شركت در آزمون اقدام نمايند. محل آزمون داوطلبان بر اساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند 33 تقاضانامه تعيين مي‌گردد. لذا مقتضي است داوطلبان با مراجعه به جدول شماره 2 دفترچه راهنماي ثبت‌نام و درج كد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت نام اقدام نمايند.

توصيه‌هاي‌ مـهم‌:

1) توصيه‌ مي‌شود داوطلبان پس از تكميل تقاضانامه، دريافت شماره پرونده 6 رقمي و كدپيگيري 16 رقمي يك نسخه پرينت از تقاضانامه تهيه و نزد خود نگهداري نمايند.

2) به داوطلبان توصيه مي‌شود در انتخاب كدرشته‌ امتحاني و همچنين شهرستان محل حوزه امتحاني خود دقت لازم را مبذول فرمايند. لذا پس از دريافت كد پيگيري 16 رقمي در اين خصوص به درخواست‌هاي داوطلبان مبني بر اصلاح و يا جابجايي ترتيب اثر داده نخواهد شد.

3) با توجه به مشكلات بوجود آمده در آزمون هاي قبلي، در خصوص اشتباه در ارسال عكس داوطلبان، كه اين موضوع اكثراً براي داوطلباني كه در كافي نت ثبت نام مي‌كنند رخ داده است، تاكيد مي‌گردد چنانچه ثبت نام خود را توسط كافي نت ها انجام مي‌دهيد، علاوه بر كنترل اطلاعات ثبت‌نامي، حتماً نسبت به كنترل عكس ارسالي دقت نماييد تا اشتباهاً عكس داوطلب ديگري به جاي عكس شما ارسال نگردد. بديهي است كه در صورت ارسال عكس اشتباهي از طرف متقاضي، فرد به عنوان متخلف تلقي و مطابق مقررات با وي رفتار خواهد شد.

4) هرگونه‌ تغييري‌ از طريق‌ نشريه پيك‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبري‌ و اطلاع‌رساني‌ سازمان ‌سنجش‌)، پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طريق رسانه‌هاي گروهي ‌اعلام ‌خواهد شد.

5) در صورت‌ لزوم‌ داوطلبان مي‌توانند با شماره تلفن گوياي‌: 42163-021 با روابط عمومي ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور تماس‌ حاصل‌ نموده و يا از طريق سيستم پاسخگويي اينترنتي (غيرحضوري) سازمان اقدام نمايند.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. 77 گفت:

  اعتبار دو ساله کارنامه سنجش علمی، یعنی اگر امسال شرکت کنیم سال بعد هم امکان شرکت در آزمون رو داریم یا دو سال یکبار باید شرکت کنیم؟!لطفآ اگر کسی میدونه راهنمایی کنه.

 2. سارا گفت:

  هر کاری میکنم نمیتونم مبلغ رو پرداخت کنم، مشخصات رو وارد میکنم و همینکه میخاد بره رو صفحه اطلاعات حساب بانکی هشدار میده که : مشکلی در سیستم به وجود آمده است لطفا بعدا مراجعه نمایید. کافی نتم مراجعه کردم! اونم همینو میگه!

 3. ALI گفت:

  سلام
  ” كد مؤسسه آموزش عالي” محل اخذ مدرك تحصيلي كارشناسي رو از کجا باید گرفت.
  تو فایلی که سایت سنجش قرار داده نیست. تو سایتشونم نیست

 4. مالی گفت:

  سلام چرا مجموعه مالی از دفترچه حذف شده کسی خبر داره ؟

 5. سامان گفت:

  سلام
  این ازمونی که اسفند برگذار میشه فقط دوره روزانست؟ یا شبانه و پردیس خودگردان رو هم شامل میشه؟
  اخه رو دفترچه ثبتنام نوشته مخصوص همه دوره های روزانه . شبانه. پردیس و… ولی از اونطرف میگن ازمون شبانه آبان برگذار میشه.
  لطفا راهنماییم کنین

  • مهسا گفت:

   سلام
   نه آقا سامان. چیزی که شنیدید صحت نداره. آزمون اسفند برای همه دوره است. و اگر آبان هم آزمون باشه، باز هم برای همه دوره هاست و تفاوتی با هم ندارن.

 6. احمد گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم پذیرفته شدگان 93 میتونن آزمون بدن؟
  من الان دانشجو هستم اما میخوام تغییر رشته بدم و یک بار دیگه کنکور شرکت کنم. باید انصراف داد بعد ثبت نام کرد یا میشه نتیجه اولیه رو دید بعد انصراف داد؟

 7. ................ گفت:

  مثل سال قبله . یعنی چجوریه درصدا؟؟؟؟الان خوبه مثل سال قبله یا بد؟؟؟؟

 8. دکتری مدیریت گفت:

  این که رقابت در سطح کدرشته شده خیلی خوبه فقط یک سوالی که ذهنمو مشغول کرده اینه ایا رتبه داوطلب در کد رشته و همچنین مجموعه امتحانی مشخص میشه یا فقط نمره کل اعلام میشه؟؟؟

  • دکتری مدیریت گفت:

   – نحوه پذيرش:
   الف) كارنامه سنجش علمي: پس از برگزاري آزمون، كارنامهاي شامل نمرات خام، تراز، نمره كل، در اختيار داوطلبان قرار خواهد گرفت كه داوطلبان بـراساس محتويات آن و همچنين اطلاع از رشتههاي تحصيلي مندرج در جداول شماره 3 تا 9 (صفحات 10 تا 22 همين دفترچه راهنما) ميتوانند براي بررسي سوابق علمي، آموزشي، پژوهشي، مصاحبه و يا در صورت نياز آزمون تخصصي و پذيرش نهايي به دانشگاههاي ذيربط مراجعه نمايند.

   اینجا اسمی از رتبه نیست!!!

  • مهسا گفت:

   طبق خبرهای اعلام شده، فقط نمره تراز اعلام خواهد شد.