مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم انسانی، مدیریت، اقتصاد
و حسابداری کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم، تکنولوژی و
مهندسی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات استاد پرچ کتابخانه فرهنگ

انتشار اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص زمان و نحوه ثبت نام دکتری ۱۳۹۵

اطلاعیه سازمان سنجش درباره شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت‌نام آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال ۹۵ منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست، در این اطلاعیه آمده است:

پیرو اطلاعیه مورخ ۲۹/۹/۹۴ بدین وسیله به اطلاع کلیه متقاضیان ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز) سال ۱۳۹۵ می‌رساند که با توجه به نکات ذیل و همچنین در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون، می‌توانند در آزمون مذکور ثبت‌نام و شرکت نمایند.

شرایط ثبت نام:

ثبت‌نام برای آزمون ورودی دکتری (Ph.D) سال ۱۳۹۵ از روز یکشنبه مورخ ۹۴/۱۰/۰۶ آغاز و در روز سه شنبه مورخ ۹۴/۱۰/۱۵ پایان می‌پذیرد. لازم به تاکید است که ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت.

هر داوطلب ‌براساس ‌علاقه ‌فقط می‌تواند در یک کدرشته‌ امتحانی (بر اساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون)‌، ثبت‌نام‌ و در آزمون مربوط شرکت‌ نماید.

مراحلی که داوطلب باید برای ثبت نام اقدام کند:

مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی فوق برای تهیه کارت اعتباری ثبت نام (سریال ۱۲ رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره ۱).

۲- تهیه فایل عکس اسکن شده داوطلب بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام.

۳-آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام.

۴- با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام می‌گیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان و پرداخت مبلغ ۵۰۰٫۰۰۰ (پانصدهزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

تبصره: با توجه به اینکه مقرر گردیده است که در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق پیام کوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ ۵۰۰۰ (پنج هزار) ریال به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه، می‌توانند از این خدمات استفاده نمایند.

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی:

به داوطلبان توصیه می شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس بر اساس فرم پیش نویس با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعات لازم را بر اساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند. ضمناً داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت نمایند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک داوطلب در صورت پذیرفته شدن در آزمون، قبولی وی (کان لم یکن) تلقی شده و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد.

زمان توزیع کارت اینترنتی و محل آزمون:

براساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون ورودی دکتری (Ph.D) سال ۱۳۹۵ در روز جمعه مورخ ۹۴/۱۲/۱۴ برگزار خواهد شد. داوطلبان لازم است از روز سه‌شنبه مورخ ۹۴/۱۲/۱۱ لغایت روز جمعه مورخ ۹۴/۱۲/۱۴ با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند. محل آزمون داوطلبان بر اساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند ۳۳ تقاضانامه تعیین می‌گردد. لذا مقتضی است داوطلبان با مراجعه به جدول شماره ۲ دفترچه راهنمای ثبت‌نام و درج کد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند.

توصیه‌های‌ مـهم‌:

۱) توصیه‌ می‌شود داوطلبان پس از تکمیل تقاضانامه، دریافت شماره پرونده ۶ رقمی و کدپیگیری ۱۶ رقمی یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایند.

۲) به داوطلبان توصیه می‌شود در انتخاب کدرشته‌ امتحانی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت لازم را مبذول فرمایند. لذا پس از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی در این خصوص به درخواست‌های داوطلبان مبنی بر اصلاح و یا جابجایی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۳) با توجه به مشکلات بوجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که در کافی نت ثبت نام می‌کنند رخ داده است، تاکید می‌گردد چنانچه ثبت نام خود را توسط کافی نت ها انجام می‌دهید، علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت‌نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

۴) هرگونه‌ تغییری‌ از طریق‌ نشریه پیک‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبری‌ و اطلاع‌رسانی‌ سازمان ‌سنجش‌)، پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طریق رسانه‌های گروهی ‌اعلام ‌خواهد شد.

۵) در صورت‌ لزوم‌ داوطلبان می‌توانند با شماره تلفن گویای‌: ۴۲۱۶۳-۰۲۱ با روابط عمومی ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور تماس‌ حاصل‌ نموده و یا از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی (غیرحضوری) سازمان اقدام نمایند.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۵)

 1. 77 می‌گه:

  اعتبار دو ساله کارنامه سنجش علمی، یعنی اگر امسال شرکت کنیم سال بعد هم امکان شرکت در آزمون رو داریم یا دو سال یکبار باید شرکت کنیم؟!لطفآ اگر کسی میدونه راهنمایی کنه.

 2. سارا می‌گه:

  هر کاری میکنم نمیتونم مبلغ رو پرداخت کنم، مشخصات رو وارد میکنم و همینکه میخاد بره رو صفحه اطلاعات حساب بانکی هشدار میده که : مشکلی در سیستم به وجود آمده است لطفا بعدا مراجعه نمایید. کافی نتم مراجعه کردم! اونم همینو میگه!

 3. ALI می‌گه:

  سلام
  ” کد مؤسسه آموزش عالی” محل اخذ مدرک تحصیلی کارشناسی رو از کجا باید گرفت.
  تو فایلی که سایت سنجش قرار داده نیست. تو سایتشونم نیست

 4. مالی می‌گه:

  سلام چرا مجموعه مالی از دفترچه حذف شده کسی خبر داره ؟

 5. سامان می‌گه:

  سلام
  این ازمونی که اسفند برگذار میشه فقط دوره روزانست؟ یا شبانه و پردیس خودگردان رو هم شامل میشه؟
  اخه رو دفترچه ثبتنام نوشته مخصوص همه دوره های روزانه . شبانه. پردیس و… ولی از اونطرف میگن ازمون شبانه آبان برگذار میشه.
  لطفا راهنماییم کنین

  • مهسا می‌گه:

   سلام
   نه آقا سامان. چیزی که شنیدید صحت نداره. آزمون اسفند برای همه دوره است. و اگر آبان هم آزمون باشه، باز هم برای همه دوره هاست و تفاوتی با هم ندارن.

 6. احمد می‌گه:

  سلام
  میخواستم بدونم پذیرفته شدگان ۹۳ میتونن آزمون بدن؟
  من الان دانشجو هستم اما میخوام تغییر رشته بدم و یک بار دیگه کنکور شرکت کنم. باید انصراف داد بعد ثبت نام کرد یا میشه نتیجه اولیه رو دید بعد انصراف داد؟

 7. ................ می‌گه:

  مثل سال قبله . یعنی چجوریه درصدا؟؟؟؟الان خوبه مثل سال قبله یا بد؟؟؟؟

 8. دکتری مدیریت می‌گه:

  این که رقابت در سطح کدرشته شده خیلی خوبه فقط یک سوالی که ذهنمو مشغول کرده اینه ایا رتبه داوطلب در کد رشته و همچنین مجموعه امتحانی مشخص میشه یا فقط نمره کل اعلام میشه؟؟؟

  • دکتری مدیریت می‌گه:

   - نحوه پذیرش:
   الف) کارنامه سنجش علمی: پس از برگزاری آزمون، کارنامهای شامل نمرات خام، تراز، نمره کل، در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت که داوطلبان بـراساس محتویات آن و همچنین اطلاع از رشتههای تحصیلی مندرج در جداول شماره ۳ تا ۹ (صفحات ۱۰ تا ۲۲ همین دفترچه راهنما) میتوانند برای بررسی سوابق علمی، آموزشی، پژوهشی، مصاحبه و یا در صورت نیاز آزمون تخصصی و پذیرش نهایی به دانشگاههای ذیربط مراجعه نمایند.

   اینجا اسمی از رتبه نیست!!!

  • مهسا می‌گه:

   طبق خبرهای اعلام شده، فقط نمره تراز اعلام خواهد شد.

درج نظر