مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم انسانی، مدیریت، اقتصاد
و حسابداری کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم، تکنولوژی و
مهندسی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات استاد پرچ کتابخانه فرهنگ

شروع ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان تکمیل ظرفیت دکتری ۹۴ از روز شنبه

سازمـان سنجش روزهای یکم و دوم اسفند را به عنوان زمان پیش فرض ثبت‌نام پذیرفتگان تکمیل ظرفیت دکتـری ۹۴ اعلام کرد.

به گزارش پی‌اچ‌دی تست، در اطلاعیه سازمان سنجش در رابطه با نتایج نهایی تکمیل ظرفیت آزمون‌ ورودی‌ دوره دکتری نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۴ آمده است:

سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور بدین‌وسیله‌ به‌ اطلاع‌ کلیه‌ داوطلبان‌ شرکت‌کننده‌ در مرحله مصاحبه رشته های تحصیلی مرحله تکمیل ظرفیت آزمون‌ ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۴ می‌رساند: فهرست‌ اسامی‌ پذیرفتگان‌ نهایی‌ آزمون مذکور بر روی سایت این سازمان قرار گرفته است که می‌بایست باتوجه به توضیحات بندهای “الف” تا “ج” مندرج در زیر برای ثبت‌نام و ادامه تحصیل به دانشگاه یا موسسه محل قبولی مراجعه نمایند.

 الف – تاریخ ثبت‌نام از پذیرفتگان:

کلیه‌ پذیرفتگانی‌ که‌ اسامی‌ آنها به‌ عنوان‌ قبولی نهایی‌ اعلام‌ شده‌، لازم است برای اطلاع از تاریخ و مدارک لازم برای ثبت‌نام (علاوه بر مدارک مندرج در این اطلاعیه) ابتدا به سایت اطلاع‌رسانی دانشگاه یا موسسه محل قبولی مراجعه نمایند و درصورت نبودن برنامه زمانی خاص در سایت دانشگاه، می‌بایست در یکی از روزهای شنبه و یا یکشنبه مورخ ۱ و ۱۳۹۴/۱۲/۲ و با توجه به شرایط وضوابط اعلام شده در زیر برای ثبت‌نام‌ به دانشگاه و یا مؤسسه آموزش عالی‌ ذیربط مراجعه نمایند.

ب – مدارک‌ لازم‌ برای‌ ثبت‌نام‌: 

۱- اصل‌ و یک نسخه تصویر مدارک‌ کارشناسی‌ و کارشناسی‌ارشد مورد تایید وزارت‌ علوم، تحقیقات‌ و فنآوری‌ یا وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ و یا شورای عالی انقلاب‌ فرهنگی‌ که‌ در آن‌ معدل‌ دوره‌های‌ کارشناسی‌ و کارشناسی‌ارشد قید شده‌ باشد.

تبصره‌۱- پذیرفتگانی‌ که‌ به‌ دلایلی‌ قادر به‌ ارائه‌ اصل‌ مدرک‌ کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) نمی‌باشند، لازم‌ است اصل‌ گواهی‌ تایید شده‌ توسط دانشگاه یا موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل اخذ مدرک مذکور را با محتوی فرم ذیل این اطلاعیه تکمیل و پس از تأیید موسسه محل تحصیل، در زمان ثبت‌نام به موسسه محل قبولی ارائه نمایند.

تبصره‌۲- آن‌دسته از پذیرفتگانی‌ که‌ در زمان ثبت‌نام برای شرکت در آزمون (زمان ثبت‌نام ۱۳۹۳/۹/۱۶ لغایت ۱۳۹۳/۹/۲۳) دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی‌ارشد بوده‌اند و تا تاریخ ۹۴/۶/۳۱ فارغ‌التحصیل شده‌اند و به عبارت دیگر در زمان ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون دانشجوی سال آخر بوده‌اند، لازم است معدل کل واحدهای گذرانده آنان براساس ‌(‌۰) تا (۲۰) تا تاریخ ۳۱/۶/۹۳ (و یا حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۳/۱۱/۳۰) توسط موسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی دوره کارشناسی‌ارشد در فرم مخصوص معدل (مندرج در صفحه ۳۷ دفترچه راهنمای ثبت‌نام و یا مندرج در صفحه ۹۴ دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی) درج و پس از تأیید مسئول ذی‌ربط به هنگام ثبت‌نام ارائه گردد.

۲- اصل‌ و دو سری‌ تصویر از تمام‌ صفحات‌ شناسنامه‌ و کارت ملی.

۳- شش قطعه‌ عکس‌ تمام‌ رخ‌ ۴×۳ تهیه‌ شده‌ در سال‌ جاری‌.

۴- ارائه مدرکی که‌ وضعیت‌ نظام‌ وظیفه آنها‌ را با توجه‌ به‌ بند «مقررات‌ وظیفه‌ عمومی»‌ مندرج‌ در صفحه ۳ دفترچه‌ راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۴ مشخص‌ کند (برای‌ برادران).

۵- حکم‌ مرخصی‌ سالانه‌ یا موافقت‌ کتبی‌ و بدون‌ قید و شرط سازمان‌ متبوع‌ برای‌ کارمندان‌ دولت.

۶- معرفی‌نامه‌های مذکور در ذیل لازم است حداکثر تا قبل‌ از انتخاب‌ واحد برای‌ نیمسال‌ اول سال‌ تحصیلی ۹۵-۱۳۹۴ توسط پذیرفتگان‌ از محل مربوط اخذ و به‌ موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل‌ قبولی‌ تحویل‌‌ گردد؛ ‌در غیر این‌ صورت،‌ از ثبت‌نام آنان برای نیمسال‌ دوم‌ سال‌ تحصیلی‌ جاری‌ ممانعت‌ به‌ عمل‌ خواهد آمد و قبولی‌ آنان «کان‌ لم‌ یکن» تلقی‌ می‌گردد.

۱-۶- داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان (ستاد مشترک‌ سپاه پاسداران انقلاب‌ اسلامی- نیروی مقاومت بسیج مستضعفین-‌ و یا وزارت‌ جهاد کشاورزی) قبول شده‌اند، لازم است معرفی‌نامه رسمی از ارگان مربوط با امضاء و مهر هریک‌ از رؤسای‌ ارگان‌های‌ مذکور که‌ در آن قید شده‌ باشد داوطلب‌ با توجه‌ به‌ ماده‌ ۱ و تبصره‌های چهارگانه‌ آن‌ در آیین‌نامه‌ اجرایی‌ قانون‌ ایجاد تسهیلات‌ برای‌ ورود رزمندگان‌ و جهادگران داوطلب‌ بسیجی‌ به‌ دانشگاه‌ها و موسسات‌ آموزش‌ عالی‌ و سایر شرایط مندرج‌ در آیین‌نامه‌ مذکور واجد شرایط استفاده‌ از سهمیه‌ رزمندگان‌ می‌باشد، را ارائه نمایند.

۲ـ۶ـ داوطلبانی که با استفاده از سهمیه ایثارگران (بنیاد شهید و امور ایثارگران) و یا “رزمنده- ستاد” پذیرفته‌ شده‌اند، در زمان ثبت‌نام، ملزم به ارائه تأییدیه سهمیه قبولی نمی‌باشند و ملاک عمل برای ثبت‌نام، همان عنوان درج شده در لیست‌های ارسالی به موسسات می‌باشد.

۳-۶- ارائه معرفی‌نامه رسمی مبنی بر واجد شرایط بودن برای استفاده از امتیاز ویژه مربیان “رسمی- قطعی” و یا “رسمی- آزمایشی” وزارت علوم، تحقیقات و فنّآوری. این سهمیه شامل مربیان رسمی قطعی و رسمی آزمایشی دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که پذیرش دانشجوی آنها از طریق آزمون سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌پذیرد، می‌باشد.

ج- تذکرات‌ مهم

۱- عدم مراجعه پذیرفتگان در تاریخ‌ یا تاریخ‌های تعیین شده برای ثبت‌نام به منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی خواهد شد.

۲- برای داوطلبان واجد شرایط گزینش کارنامه‌ای حاوی اطلاعات لازم، رتبه داوطلب و آخرین رتبه پذیرفته شده در هریک از کدرشته‌های معرفی شده برای مصاحبه و در سهمیه مربوط تنظیم و از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل دسترسی خواهد بود.

۳- از آنجا که تغییر گرایش و نقل و انتقال پذیرفتگان دوره‌های دکتری «Ph.D» میسر نمی‌باشد، لذا در این خصوص درخواست‌های داوطلبان قابل بررسی نخواهد بود.

۴- حضور شخص پذیرفته شده برای ثبت‌نام الزامی است و ثبت‌نام منحصراً در تاریخ‌های اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارک کامل مندرج در این اطلاعیه صورت می‌پذیرد.

۵- به پذیرفتگان توصیه می‌شود که قبل از مراجعه در تاریخ‌های تعیین شده جهت ثبت‌نام، اطلاعات تکمیلی را در سایت اینترنتی دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل قبولی خود مطالعه نمایند.

۶- معدل‌ مدرک کارشناسی (لیسانس)‌ و کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس)‌ پذیرفته‌شده‌ باید با معدل‌هایی‌ که‌ قبلاً در زمان ثبت‌نام و یا شرکت در آزمون به‌ سازمان‌ اعلام‌ نموده‌، یکسان‌ باشد. بدیهی است که در غیر این صورت، ضمن «کان‌لم‌ یکن» تلقی شدن قبولی، از ثبت‌نام آن دسته از داوطلبانی که دارای مغایرت معدل باشند (معدل مندرج در مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی‌ارشد آنان کمتر از معدل اعلام شده به این سازمان باشد) جداً خودداری خواهد شد.

۷- نظر به اینکه در دستورالعمل ثبت‌نامی ارسالی به کلیه دانشگاه‌ها و مؤسسات پذیرنده دانشجو در آزمون‌ ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۴ ابلاغ گردیده است تا از ثبت‌نام پذیرفتگانی که دارای مغایرت معدل (معدل مندرج در مدرک یا مدارک تحصیلی آنان کمتر از معدل اعلام شده در اطلاعات ثبت‌نامی از طرف داوطلبان به این سازمان باشد) می‌باشند، جداً ممانعت به عمل آورند، لذا به این‌دسته از پذیرفتگان توصیه می‌گردد به محل قبولی خود مراجعه ننمایند و درصورت لزوم چنانچه در این باره سؤالی دارند می‌توانند از طریق سایت سازمان در بخش پاسخگویی اینترنتی اقدام نمایند. بدیهی است که به مراجعات حضوری و هر نوع مکاتبه‌ای به هر طریق دیگری غیر از سایت این سازمان پاسخ داده نخواهد شد.

 ۸- کلیه پذیرفتگان می‌بایست حداکثر تا تاریخ ۹۴/۱۱/۳۰ موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد شده باشند.

۹- در هر مرحله‌ از ثبت‌نام‌ و هنگام‌ تحصیل‌، چنانچه‌ مشخص‌ گردد که‌ داوطلبی‌ حقایق‌ را کتمان‌ نموده‌ و یا اطلاعات غلطی ارائه و واجد شرایط نمی‌باشد، قبولی‌ وی «کان‌لم‌ یکن» تلقی‌ شده‌ و طبق‌ مقررات‌ با وی‌ رفتار خواهد شد.

۱۰- به اطلاع داوطلبان می‌رساند که مطابق ضوابط، پذیرفتگان نهایی آزمون دکتری (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۴ حتی در صورت عدم ثبت نام در رشته قبولی، مجاز به شرکت و انتخاب رشته در آزمون دکتری تخصصی «Ph.D» سال ۱۳۹۵ نخواهند بود.

۱۱- با توجه به کنترل های متعدد و بررسی های انجام شده از صحت نتایج اعلام شده اطمینان حاصل شده است؛ مع‌الوصف، داوطلبان پس از مشاهده کارنامه نتایج نهایی آزمون، درصورتی که منحصراً درباره کدرشته های معرفی شده برای مصاحبه و سایر مندرجات کارنامه مذکور سؤالی داشته باشند، می‌توانند حداکثر تا ۹۴/۱۲/۱۰ منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت سازمان اقدام نمایند و از ارسال نامه پستی و مراجعه حضوری اکیداً خودداری نمایند. بدیهی است به کلیه مواردی که از طریق دیگری و یا بعد از تاریخ مذکور صورت پذیرد، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

ضمناً داوطلبان گرامی می توانند سؤالات خود را با شماره تلفن های ۴۲۱۶۳-۰۲۱ یا با بخش پاسخگویی اینترنتی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org درمیان بگذارند و از مراجعه حضوری جداً خودداری فرمایند.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۳۲)

 1. احسان به me می‌گه:

  Me جان، واسه شما مشخص شده که یکشنبه چه ساعتی بری برای مراجعه حضوری؟!

 2. احسان می‌گه:

  سلام به همه دوستان دانشگاه گیلانی…
  من وقتی وارد سامانه ثبت نام میشم و وارد پروفایلم میشم…وقتی دکمه ثبت نام رو میزنم برام پیغام میده که: نوع کاربری اشتباه است…
  کسی میدونه باید چیکار کنم؟

 3. احسان می‌گه:

  سلام دوستان…
  دانشگاه گیلان بالاخره اطلاعیه زد…
  اطلاعیه اش رو از قسمت معاونت تحصیلات تکمیلی میتونید ببینید…
  البته تا فردا باید در صفحه اصلی هم بدن…

 4. مدیریت ورزشی می‌گه:

  سلام
  ببخشید کسی هست بدونه آیا امیدی هست با رتیه۹۳۴ در تکمیل ظرفیت دوم میشه از ایت اله املی قبول شد؟

 5. عبدلی می‌گه:

  با سلام
  به این وسیله جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد شکوائیه خود را در خصوص محرومیت از آزمون دکتری به شرح ذیل به استحضار می رسانند:
  بسمه تعالی
  سرگردانی صدها دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد
  دانشگاه آزاد صدها دانشجوی دکتری خود را به بهانه نداشتن حدنصاب آزمون زبان تافل خود موسوم به ept، از انجام آزمون امتحان جامع محروم کرده است. این در حالی است که بسیاری از دانشگاه های بسیار معتبر دولتی و پیام نور اخذ حد نصاب نهایی آزمون زبان را موکول به زمان قبل از دفاع از پایان نامه نموده اند.این مساله باعث شده که تعداد کثیری از دانشجویان دوره دکتری که اکثراً متاهل بوده و با مشکلات فراوان از پس مخارج مربوط به پرداخت شهریه بر می آیند به دفعات از حضور در آزمون جامع محروم شده و مجبور به پرداخت شهریه ثابت چند میلیون تومانی شوند. ضمن اینکه دانشگاه آزاد نیز با سخت گیری بی مورد و تغییرات غیر استاندارد در سئوالات آزمون ept عمداً باعث عدم قبولی دانشجویان می شود تا از این طریق درآمد خود را از محل تمدید شهریه ثابت و حق ثبت نام آزمون افزایش دهد. در این خصوص لازم است بدانید که تعداد داوطلبان آزمون مذکور که در اوایل سال گذشته در حدود ۲۰۰ نفر بودند اکنون از مرز ۲۰۰۰ نفر گذشته است.
  در هر حال فشار روانی حاصل از عدم قبولی در آزمون مذکور و محرومیتهای چند باره از امتحان جامع به شدت بر روان و زندگی و خانواده دانشجویان که همگی از اقشار فرهیخته جامعه هستند، اثر منفی گذاشته و جمع کثیری از این دانشجویان دچار نا امیدی از ادامه تحصیل شده اند و تلاشی برای رفع این مشکل نمی شود.اگرچه آزمون جامع بعدی در حدود ۲۰ اردیبهشت بوده و دیگر زمان چندانی برای هرگونه تغییر باقی نمانده است.

 6. me می‌گه:

  غیر از دانشگاه گیلان ، دانشگاهی هست که هنوز ثبت نام نکرده؟؟؟
  دانشگاه گیلانیا خبر دارین ثبت نام کی هست؟ تلفنا رو جواب نمیدن خسته شدم از چک کردن سایت!

 7. داوطلب روانشناسی تربیتی می‌گه:

  روانشناسی تربیتی کسی هست قبول شده باشه ؟

 8. لاله می‌گه:

  دوستان تکمیل ظرفیت ازاد را خبر دارین کی اعلام میشه

 9. داوطلب روانشناسی تربیتی می‌گه:

  تبریک به کسایی که قبول شدن.برای ما هم دعا کنید امسال قبول بشیم.الهی به امید تو

  • محمد علی می‌گه:

   امسال اینقده شرایط عجیبه,من که پارسال نشدم نمیدرنم تو این دو هفته با تغییر منابع چه کنم,حوصله مصاحبه و این روند رو هم دیگه ندارم

 10. محمد علی می‌گه:

  سلام من قبول نشدم ,به نظر شما با این تغییر منابع اگه تو این چن روز شروع کنم احتمالش هس قبول شم؟

 11. به زهرا خانم ... می‌گه:

  تبریک. ولی خیلی سخته. هم دوره هم پرهزینه. من فردوسی مشهد هستم. این مسیر و راه طولانی خیلی اذیتم میکنه. خودانی

 12. me می‌گه:

  دوستان کسی میدونه وام ماهانه دکتری چجوریه؟ از ماه اول تعلق میگیره بهمون؟

 13. مهتاب می‌گه:

  دانشگاه گیلان اطلاعیه زده که شنبه یکشنبه نیاین خودمون تاریخ اعلام می کنیم، حدس می زنم بخاطر انتخابات باشه که تاریخ ثبت نا رو عقب انداختن

 14. زهرا می‌گه:

  سلام ، من پردیس کیش دانشگاه تهران قبول شدم ، حالا نمیدونم برم یا نه
  ممنون میشم کسی راهنمایی کنه

  • میثم می‌گه:

   هزینه ی رفت و آمد به کیش و هزینه زندگی در کیش یک مقدار بالاست. اگر فکر می کنین اذیت نمی شین برید وگرنه صرف نمی کنه.

  • دکتر برق می‌گه:

   هزینه مسکن در کیش خیلی سرسام آور است ولی اساتید مجربی در کیش حاضر هستند منحیث المجموع اگر با هزینه مشکلی ندارید حتما تشریف ببرید ولی اگر با هزینه حتی یک ذره احساس مشکل میکنید بهتون به عنوان کسی که کیش زندگی کرده توصیه اکید میکنم نرید چون خدایی نکرده ممکنه راه رو از نصفه بازگردید…

درج نظر