مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

عدم افزایش شهریه ثابت دانشگاه آزاد در سال آینده

رئیـس دانشـگاه آزاد اسـلامی از ثابت ماندن شهریه ثابت رشته‌هـای غیرپزشکی این دانشگـاه در سـال آینـده خبر داد.

حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با بیان این که دانشگاه آزاد به دنبال کاهش وابستگی مالی به شهریه است، گفت: امسال در هیأت امنای دانشگاه تصویب کردیم که شهریه سال 94 نسبت به سال 93 افزایش نداشته باشد و برای سال 95 هم همین برنامه را داریم.

وی افزود: بر اساس مصوبه هیأت امنای دانشگاه آزاد شهریه ثابت رشته‌های غیرپزشکی در سال 95 نسبت به سال 94 هیچ تغییری نمی‌یابد.

میرزاده دلیل ثابت ماندن شهریه دانشگاه آزاد در سال آینده را افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای این دانشگاه برشمرد و اظهار داشت: برنامه‌ریزی کردیم تا از طریق تبدیل به احسن کردن اموال، درآمدهای آزمایشگاه‌ها و فعالیت‌های دانش‌بنیان محققان دانشگاه آزاد درآمدزایی کنیم تا وابستگی دانشگاه به درآمدهای شهریه‌ای کاهش یابد و این روند در سال‌های آینده نیز ادامه می‌یابد.

 

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. a.r گفت:

  بابا این حرفا چیه اونایی که برای واحد پایان نامشون باید کار عملی داشته باشن مثل من هم شهریه 10-11 تومنی ازمون می گیرن هم می گن پول لوازم رو خودتون پرداخت کنید یه نفر نیست بگه پس چرا پول پایانامه می گیرید !!!واقعا کاش فکری به حال مبالغ هنگفت پایان نامه بشه

 2. من گفت:

  آیا دانشجویان دکتری اگر مشروط بشن و دوباره اون درس رو بردارن و پاس بشن.. نمره های کم قبلی از معدلشون حذف می شه یا نه؟ یعنی اون نمراتی که افتادن توی معدل کلشون حساب می شه یا نمره های جدید جایگزین می شه؟
  و این که آیا واقعا دیدین کسی رو به خاط 2 ترم مشروطی در دکترا اخراج کنن؟

 3. من گفت:

  “…به گزارش مهر، آیین نامه دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته نیز بازنگری و به دانشگاه ها ابلاغ شد.

  از مهمترین بخش های این آیین نامه می توان به عدم ثبت نمره های مردودی قبلی در ریز نمرات تحصیلی دانشجو اشاره کرد که….”

  آیا این فقط برای ارشده یا شامل دکترا هم می شه؟

 4. Student گفت:

  شهریه ثابت اسمش روشه، از قدیم تا پایان تحصیل دانشجو ثابت می موند؛ اما متأسفانه در سالهای اخیر اونم اضافه می کنن !

 5. من گفت:

  دوستان دو تا سوال مهم:
  ۱- در دوره دکتری می شه مهمان شد به یک واحد دیگه؟ (برای یک ترم یا برای یک درس؟)

  ۲- اگر کسی نتونه تا موقع امتحان جامع نمره زبان رو ارایه بده و نتونه امتحان بده آیا باید یک ترم تمدید کنه و شهریه بده؟

 6. اسد اله خان گفت:

  دوشنبه 19 بهمن 1394 14:13632 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از جذب ۱۱ هزار عضو هیات علمی جدید در این دانشگاه خبر داد و گفت: تا بهار سال آینده با جذب این تعداد عضو هیأت علمی دیگر رشته ناقصی نخواهیم داشت.

  دکتر حمید میرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی تا شهریور سال ۹۵ فرصت دارد تا اگر رشته ای نقصی داشت، آن را برطرف کند.

  وی ادامه داد: خوشبختانه کار جذب بیش از ۱۱ هزار عضو هیات علمی جدید با درجه دکتری ظرف دو سال گذشته انجام شد که تا پایان سال جاری 7100 نفر و تا پایان بهار 95 امر جذبشان قطعی می شود. از سوی دیگر حدود 14 هزار و 765 هیات علمی با درجه دکتری نیز به صورت تمام وقت در دانشگاه فعالیت می کنند. در این صورت تا پایان بهار آینده اعضای هیات علمی PH.D تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی به بالای 25 هزار نفر خواهد رسید.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در حال حاضر نسبت استاد به دانشجو در کشور یک به ۶۹ است، این درحالیست که این نسبت در دانشگاه آزاد اسلامی یک بر ۴۷ است.

  وی ادامه داد: طبق برنامه آمایش دانشگاه آزاد اسلامی هدف ما این است که در پایان سال ۹۹ نسبت استاد به دانشجو را یک به ۳۷ و در سال ۱۴۰۴ این نسبت را به یک بر ۲۷ برسانیم که با استانداردهای آموزش عالی در سطح بین المللی معادل است.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به این سئوال که چه تعداد رشته این دانشگاه دارای نقص است افزود: درحال حاضر آمار ندارم ولی با جذب همین ۱۱ هزار و ۵۳ نفر هیات علمی که فرایند جذب را طی می کنند و جذبشان تا پایان خرداد۹۵ به اتمام می رسد، ما دیگر رشته ای ناقصی نخواهیم داشت.

  وی با بیان اینکه مراکز و واحدهای رشته هایی که دارای نقص بودند را یا ادغام کرده و یا منحل کردیم افزود: وقتی ما به دانشگاه آزاد اسلامی آمدیم، ۴۷۲ واحد و مرکز فعال بود اکنون این واحدها و مراکز به کم تر از ۴۰۰ رسیده است

 7. علی گفت:

  الان 2 هفته است خبر بررسی مجدد جابجایی رو گذاشتن اما هیچ خبری نیست الان تکلیف چیه؟؟
  منتظر باشیم یا بیخیال بشیم؟؟ از دوستان کسی اطلاع داره

 8. بهرام گفت:

  با سلام.شاید این سوال اینجا بی ربط باشه .عذرخواهی میکنم. درمورد نتایج نهایی واحدهای بین الملل دانشگاه آزاد که مصاحبش هفته قبل بود اگه خبری هست لطفا اطلاع رسانی فرمایید.

 9. Benyamin گفت:

  دوستان ميدونيد تو هر رشته در هر واحد چند نفر پذيرش ميكنند تو همون قبولي اول يعني بجز تكميل ظرفيت؟!

 10. مدیریت گفت:

  آخر ترم زمان گرفتن برگ ورود به جلسه یهو میبینی 15% بدهیت زیاد شده.

 11. حسین گفت:

  چطوری به این سرعت این همه هیات علمی جذب می کنه دانشگاه ازاد؟

  • مینا گفت:

   سرعت ؟ !! الان یکی از همکاران من در شرکت از یکسال پیش که جذب شروع شده کارهاش را داره یکی یکی انجام می دهد و هنوز خبر قطعی بهش ندادن

 12. علوم تحقیقات گفت:

  چه کذب محضی
  امسال در هیأت امنای دانشگاه تصویب کردیم که شهریه سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ افزایش نداشته باشد و برای سال ۹۵ هم همین برنامه را داریم.

 13. علوم تحقیقات گفت:

  مگه 15% اضافه نکردیدن من دارم شهریه میدهم

 14. فرهاد گفت:

  94 نسبت به 93 افزایش شهریه نداریم؟؟!!!مگه 15درصد افزایش نداشته؟؟

 15. پسا دکتری علاقه مند گفت:

  با سلام
  یعنی شهریه ثابت ورودی های 94 مثل 95 است یا اینکه ورودی های 94 ثابتشون اضافه نمی شه؟ سوال بعد این که متغیر هر سال 15 درصد اضافه می شه؟