مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری مشاوره انتخاب رشته دکتری 97

عدم افزایش ظرفیت بورس دکتری خارج از کشور در سال آینده

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت:ظرفیت اعزام دانشجویان برای بورس خارج از کشور در سال آینده تغییری نخواهد داشت و مانند سال های گذشته حدود ۱۰۰ نفر بورس خواهند شد.

مجتبی صدیقی در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: باتوجه به اینکه وزارت علوم برنامه ای برای افزایش ظرفیت بورس خارج از کشور ندارد بنابراین میزان ظرفیت بورس خارج از کشور سال آینده نیز مانند امسال خواهد بود.

وی افزود: اولویت وزارت علوم اعزام دانشجویان دکتری به خارج از کشور برای دوره های کوتاه مدت است که برنامه داریم ظرفیت این اعزام ها را در سال آینده افزایش دهیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان خاطرنشان کرد: افزایش ظرفیت دانشجویان به دوره های کوتاه مدت خارج از کشور متناسب با میزان بودجه خواهد بود.

رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: از دانشگاه ها درخواست کردیم نیازهای خود را برای بورس خارج از کشور در رشته های خاص و متناسب با چارچوب نقشه جامع علمی کشور به این سازمان ارئه کنند که تاکنون بسیاری از دانشگاه ها نیازهای خود را اعلام کرده اند.

صدیقی خاطرنشان کرد: نیازهای دانشگاه ها برای بورس خارج از کشور در شورای مرکزی بورس بررسی می شود و از این طریق سهمیه ها مشخص خواهد شد.

وی عنوان کرد: سهمیه های تعیین شده به سازمان سنجش اعلام می شود تا در دفترچه راهنمای پذیرش دوره دکتری اعمال شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: پس از پذیرش اولیه دانشجویان به دانشگاه های محل قبولی برای انجام مصاحبه معرفی می شوند و نتایج به وزارت علوم برای بررسی ارسال می شود و در نهایت پذیرفته شدگان نهایی معرفی خواهند شد.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. ش گفت:

  ما پذیرفته شده بورس سال 94 هستیم، خدایی این روشی که سال بعد میخوان اجرا کنند بسیار عالی هستش، در وضعیتی که ما الان قرار داریم باید برای هر دانشگاهی برای جایابی اقدام کنیم… که بسیار کار سخت و طاقت فرسایی هست، از طرف دیگر دانشگاههای درجه 3 هم برای جایابی اشوه میان. امیدوارم با این روش جدید سالهای دیگر این مشکلات برای بورس های اعزام به خارج وجود نداشته باش..

 2. دکتر اینده... خخخخ گفت:

  لطفا زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری رو از سایت سنجش پیگیری کنید… بخدا مردیم از انتظار … اححح

 3. محمود گفت:

  سلام

  مي خواستم بگم اگر امكان دارد پيگيري فرماييد زمان اعلام نتايج تكميل ظرفيت از سوي سازمان سنجش اعلام گردد. كمتر از يك ماه به آزمون 95 مانده اما سنجش امروز و فردا مي كند.

 4. حسین/سوال از مدیر سایت گفت:

  سلام. طرح سنجش وپذیرش چی شد؟ازمون ابان بالاخره چطوری برگزار می شه؟با تشکر