مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

کاهش ۴۰هزاری نفری داوطلبان آزمون دکتری

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از کاهش تعداد داوطلبان کنکور دکتری سال ۹۵،نسبت به سال ۹۳ و ۹۴ خبر داد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد آزمون دکترای سال ۹۵ گفت: آزمون دکترای سال ۹۵ برای پذیرش دانشجو در هفت گروه آموزشی و ۷۷ کد رشته امتحانی برگزار می‌شود.

وی بااشاره به ثبت‌نام ۱۵۸ هزار و ۹۴ داوطلب در این آزمون گفت: ۶۷ هزار و ۳۸۲ داوطلب زن و ۹۰ هزار و ۷۱۲ داوطلب ثبت نام کننده مرد بودند که از این تعداد ۸۰ هزار و ۵۱۵ نفر در گروه آموزشی علوم انسانی، ۲۰ هزار و ۶۱۲ نفر در علوم پایه، ۳۱ هزار و ۸۰۱ نفر در گروه فنی و مهندسی، ۱۱ هزار و ۸۵۴ نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، ۷۴۹۷ نفر در گروه هنر، ۱۴۱۷ نفر در گروه دامپزشکی و ۴۳۹۸ نفر در گروه زبان ثبت نام نموده‌اند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از کاهش تعداد داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون دکترای سال ۹۵ نسبت به سال‌های ۹۴ و ۹۳ خبر داد و گفت: تعداد داوطلبان آزمون دکترای سال گذشته ۲۰۱ هزار و ۶۶۰ نفر و سال ۹۳ نیز ۲۴۰ هزار و ۳۹۱ نفر بود. به عبارت دیگر تعداد داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون دکترای سال ۹۵، ۴۳ هزار و ۵۶۶ نفر نسبت به سال ۹۴ و ۸۲ هزار و ۲۹۷ نفر نسبت به سال ۹۳ کمتر شده است.

توکلی در ادامه در مورد زمان توزیع کارت شرکت در آزمون و برگزاری آزمون گفت: کارت شرکت در جلسه آزمون از روز سه‌شنبه ۱۱ اسفندماه توزیع می‌شود و آزمون نیز روز جمعه ۱۴ اسفندماه در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: پس از برگزاری آزمون نتیجه به صورت کارنامه تنظیم شده و کارنامه سنجش علمی شامل نمرات خام، تراز و نمره کل دهه سوم فروردین ۹۵ در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد و داوطلبان ضرورت دارد براساس محتویات و اطلاع از رشته‌های تحصیلی برای بررسی سوابق علمی، آموزشی، پژوهشی، مصاحبه و آزمون تخصصی به دانشگاه‌های ذی‌ربط مراجعه کنند

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۴)

 1. Hamed می‌گه:

  انتخاب رشته چی ؟ نداریم؟
  یه تراز میدن بعد میرن دانشگاه های که تراز أوردشو اوردیم؟
  یعنی مث سال قبل ۵ دانشگاه فقط باید بریم؟ یا میتونیم همه دانشگاه هارو بریم؟
  اگر انتخاب رشته نداشته باشیم از کجا بدونیم کدوم دانشگاه امسال گرایش مارو میگیره یا نه؟

 2. منتظر می‌گه:

  سلام دوستان می دونید ظرفیت پذیرش چند نفره ؟؟؟

 3. مهدی می‌گه:

  با سلام به همه ی دوستان دکتری
  نه فقط تراز میدند و براساس اون دعوت میشن به مصاحبه.

 4. مهران می‌گه:

  این آزمون رتبه ندارد؟

درج نظر