مدرسان شریف پنجمین کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی کنفرانس رویکردهای نوین در علوم انسانی چهارمین کنفرانس پژوهش های نوین در علوم انسانی کنفرانس بین المللی مدیریت و اقتصاد در قرن 21 ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت اقتصاد و حسابداری کنفرانس علوم کشاورزی و محیط زیست پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی پژوهش در هنر کنفرانس بین المللی علوم مهندسی و تکنولوژی موسسه ابن یمین کتابخانه فرهنگ

عدم افزایش ظرفیت بورس دکتری خارج از کشور در سال آینده

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت:ظرفیت اعزام دانشجویان برای بورس خارج از کشور در سال آینده تغییری نخواهد داشت و مانند سال های گذشته حدود ۱۰۰ نفر بورس خواهند شد.

مجتبی صدیقی در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: باتوجه به اینکه وزارت علوم برنامه ای برای افزایش ظرفیت بورس خارج از کشور ندارد بنابراین میزان ظرفیت بورس خارج از کشور سال آینده نیز مانند امسال خواهد بود.

وی افزود: اولویت وزارت علوم اعزام دانشجویان دکتری به خارج از کشور برای دوره های کوتاه مدت است که برنامه داریم ظرفیت این اعزام ها را در سال آینده افزایش دهیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان خاطرنشان کرد: افزایش ظرفیت دانشجویان به دوره های کوتاه مدت خارج از کشور متناسب با میزان بودجه خواهد بود.

رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: از دانشگاه ها درخواست کردیم نیازهای خود را برای بورس خارج از کشور در رشته های خاص و متناسب با چارچوب نقشه جامع علمی کشور به این سازمان ارئه کنند که تاکنون بسیاری از دانشگاه ها نیازهای خود را اعلام کرده اند.

صدیقی خاطرنشان کرد: نیازهای دانشگاه ها برای بورس خارج از کشور در شورای مرکزی بورس بررسی می شود و از این طریق سهمیه ها مشخص خواهد شد.

وی عنوان کرد: سهمیه های تعیین شده به سازمان سنجش اعلام می شود تا در دفترچه راهنمای پذیرش دوره دکتری اعمال شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: پس از پذیرش اولیه دانشجویان به دانشگاه های محل قبولی برای انجام مصاحبه معرفی می شوند و نتایج به وزارت علوم برای بررسی ارسال می شود و در نهایت پذیرفته شدگان نهایی معرفی خواهند شد.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۴)

 1. ش می‌گه:

  ما پذیرفته شده بورس سال ۹۴ هستیم، خدایی این روشی که سال بعد میخوان اجرا کنند بسیار عالی هستش، در وضعیتی که ما الان قرار داریم باید برای هر دانشگاهی برای جایابی اقدام کنیم… که بسیار کار سخت و طاقت فرسایی هست، از طرف دیگر دانشگاههای درجه ۳ هم برای جایابی اشوه میان. امیدوارم با این روش جدید سالهای دیگر این مشکلات برای بورس های اعزام به خارج وجود نداشته باش..

 2. دکتر اینده... خخخخ می‌گه:

  لطفا زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری رو از سایت سنجش پیگیری کنید… بخدا مردیم از انتظار … اححح

 3. محمود می‌گه:

  سلام

  می خواستم بگم اگر امکان دارد پیگیری فرمایید زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت از سوی سازمان سنجش اعلام گردد. کمتر از یک ماه به آزمون ۹۵ مانده اما سنجش امروز و فردا می کند.

 4. حسین/سوال از مدیر سایت می‌گه:

  سلام. طرح سنجش وپذیرش چی شد؟ازمون ابان بالاخره چطوری برگزار می شه؟با تشکر

درج نظر