مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص زمان دریافت کارت آزمون دکتری سراسری 95

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسـه آزمون ورودی دوره دکتـری سال 1395 از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام گردید.

به گزارش پی اچ دی تست ، سازمان سنجش آموزش كشور اطلاعیه ای درباره‌ تاريخ، نحوه پرينت كارت و محل‌ رفع نقص كارت‌ شركت در آزمون دکتری سراسری 1395 منتشر کرد.

متن این اطلاعیه به شرح ذیل می باشد:

بدين وسيله موارد ذيل را به اطلاع كليه داوطلبان ثبت نام کننده درآزمون ورودي دوره دكتري «Ph.D» (نيمه‌متمركز) سال 1395 مي‌رساند:

 الف‌ – نحوه‌ و زمان پرينت كارت شركت در آزمون 

 كارت‌ شركت در‌ آزمون‌ كليه‌ داوطلبان‌ از روز سه‌شنبه 94/12/11 براي مشاهده و پرينت بر روي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش كشور قرار خواهد گرفت. لذا كليه‌ داوطلبان‌ متقاضي شركت‌ در آزمون‌، براي پرينت كارت شركت در آزمون بايد در تاريخ تعيين شده به شرح فوق به پايگاه اطلاع‌رساني مذكور مراجعه نموده و با وارد نمودن اطلاعات شناسنامه‌اي (شامل نام‌خانوادگي و نام، كد ملي و تاريخ تولد) و يا اطلاعات ثبت‌نامي (شماره پرونده و كد پيگيري) از كارت شركت در آزمون پرينت تهيه نمايند و براساس تاريخ و آدرس تعيين شده بر روي كارت شركت در آزمون، به حوزه امتحاني مربوط مراجعه نمايند. بديهي است كه براي شركت در جلسه آزمون، همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون و هم چنين اصل كارت ملي يا اصل شناسنامه عكسدار و ارائه آن الزامي است. ضمناً ساير اطلاعات ديگر در برگ راهنماي شركت در آزمون كه همزمان با كارت شركت در آزمون بر روي سايت سازمان سنجش آموزش كشور قرار گرفته قابل پرينت و دريافت مي‌باشد.

ب‌ ـ آدرس و محل‌ رفع نقص كارت شركت در آزمون 

آدرس و محل تشكيل باجه رفع نقص كارت شركت در ‌آزمون كليه داوطلبان بر مبناي شهرستان محل آزمون آنان به شرح جدول شماره 2 مي‌باشد و داوطلبان درصورت وجود نقص احتمالي در كارت شركت در آزمون بايستي براساس توضيحات بند د (تذكرات مهم) اقدام و در صورت نياز صبح از ساعت 8:00 الي 12:00 و بعدازظهر از ساعت 14:00 الي 17:00 یکی از روزهاي چهارشنبه مورخ 94/12/12 و يا پنج‌شنبه مورخ 94/12/13 به حوزه‌هاي‌ رفع نقص كارت مراجعه نمايند.

ج- زمان برگزاري آزمون

براساس برنامه زماني پيش بيني شده فرآيند آزمون ورودي دوره دكتري «Ph.D» (نيمه‌متمركز) سال 1395 از ساعت 8:00 صبح روز جمعه مورخ 94/12/14 در 54 شهرستان مختلف كشور آغاز خواهد شد. نام و آدرس حوزه امتحاني بر روي كارت شركت در آزمون داوطلبان مشخص گرديده است.

د- تذكرهاي‌ مهم‌ 

1- با توجه به اطلاعات مندرج بر روي كارت شركت در آزمون، چنانچه داوطلبان مغايرتي در اطلاعات مندرج در بندهاي 1، 2، 4، 5، 6، 9، 10، 11، 14، 15، 16، 17 و 18 (شامل نام خانوادگي و نام، سال تولد، شماره شناسنامه، كدملي، معدل مقطع كارشناسي، تاريخ فارغ التحصيلي مقطع كارشناسي، موسسه فارغ التحصيلي مقطع كارشناسي، معدل مقطع كارشناسي ارشد، تاريخ فارغ‌التحصيلي كارشناسي‌ارشد، مؤسسه فارغ‌التحصيلي كارشناسي‌ارشد، هيأت علمي (مربي آموزشي رسمي)، دانشگاه محل خدمت مربيان آموزشي رسمي) كارت شركت در آزمون مشاهده نمودند، لازم است براي اصلاح مورد يا موارد مذكور از طريق لينك مربوط حداكثر تا تاريخ 94/12/14 منحصراً به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش كشور مراجعه و با ورود به قسمت ويرايش اطلاعات، نسبت به اصلاح موارد اقدام نمايند و داوطلبان در صورتي كه نسبت به بندهاي 3، 7 و 13 (جنس، معلوليت و زبان خارجي) كارت شركت در آزمون مغايرتي مشاهده نمودند، لازم است در يكي از روزهاي چهارشنبه مورخ 94/12/12 و يا پنج‌شنبه مورخ 94/12/13 به نماينده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط(براساس جدول شماره 2) مراجعه نمايند و موضوع را پيگيري نموده تا مشكل برطرف گردد. ضمناً درخصوص بندهاي 12 و 21 (نام رشته امتحاني و محل برگزاري آزمون) هيچگونه تقاضايي پذيرفته نخواهد شد.

تبصره: آن دسته از دانشجويان سال آخر كه حداكثر تا تاريخ 94/11/30 در مقاطع  كارشناسي ارشد و يا دكتري حرفه‌اي فارغ‌التحصيل شدهو يا تا تاريخ 5/6/31 در مقاطع مذكور فارغ‌التحصيل مي‌شوند، در اين مرحله مي‌بايست نسبت به ويرايش و يا درج معدل فارغ‌التحصيلي (براي فارغ‌التحصيلان 30/11/94) و يا ميانگين نمرات واحدهاي درسي گذرانده شده (براي فارغ‌التحصيلان تا تاريخ 31/6/95) خود تا تاريخ 1394/11/30 اقدام نمايند. اين داوطلبان مي بايست اصل گواهي تكميل و تاييد شده توسط دانشگاه محل تحصيل، مربوط به معدل واحدهاي گذرانده تا تاريخ 30/11/94  (نمونه فرم در ذيل اين اطلاعيه درج گرديده) را در زمان مصاحبه همراه داشته و ارائه نمايند.

2- چنانچه مغايرتي در اطلاعات مندرج در بند 8 (سهميه ثبت نامي) كارت شركت در آزمون شما وجود دارد، براي داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه رزمندگان (سپاه پاسداران و وزارت جهاد كشاورزي) لازم است براي روشن شدن وضعيت سهميه خود تا تاريخ 94/12/17 به ارگان مربوطه مراجعه نماييد، داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه ايثارگران (بنياد شهيد و امور ايثارگران) و سهميه رزمندگان (واحدهاي تابعه ستاد كل نيروهاي مسلح) لازم است حداكثر تا تاريخ94/12/14 به قسمت ويرايش كارت آزمون دكتري سال 1395 در پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان وارد شده و سهميه مذكور را اصلاح نمايند تا در صورت تأييد سهميه، مشخصات اين دسته از داوطلبان از طريق ارگان ذيربط در اختيار اين سازمان قرار گيرد، در غير اين صورت با سهميه آزاد گزينش خواهند شد و هيچ گونه اعتراضي قابل قبول نمي باشد.

3- به داوطلبان توصيه مي‏شود كه مندرجات برگ راهنماي شركت در آزمون را كه همراه با كارت شركت در جلسه آزمون بر روي سايت سازمان قرار گرفته است و قابل پرينت مي‌باشد دقيقاً مطالعه نمايند و با توجه به شماره داوطلبي مندرج در كارت ورودي و بر اساس آدرس حوزه‏هاي امتحاني كه بر روي كارت شركت در آزمون درج گرديده است حوزة امتحاني خود را شناسائي نمايند.

4-چنانچه كارت شركت در آزمون داوطلب فاقد عكس مي‌باشد يا عكس روي كارت داراي اشكالاتي از جمله فاقد مهر بودن عكس، واضح نبودن عكس و … مي‌باشد ضروري است در ساعات مشخص شده در بند «ب» شخصاً ضمن همراه داشتن دو قطعه عكس 4*3 (كه در سال جاري تهيه شده باشد) و كارت شناسايي ملي يا شناسنامه عكسدار به نماينده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط (براساس جدول شماره2‌) مراجعه نمايند و موضوع را پيگيري نموده تا مشكل برطرف گردد.

5- داوطلبان براي حضور در جلسه آزمون بايد علاوه بر پرينت كارت شركت در آزمون، اصل كارت ملي و يا شناسنامه عكسدار و چند مداد سياه نرم پر رنگ، مداد پاكن، مدادتراش و سنجاق به همراه داشته باشند. از ورود داوطلباني كه كارت شركت در آزمون و كارت شناسايي (كارت ملي يا شناسنامه) به همراه نداشته باشند به جلسه آزمون ممانعت به عمل خواهد آمد.

6- از آوردن وسائل اضافي به جلسه آزمون (بجز مدارك مندرج در بند 5 فوق) و هرگونه وسيله ارتباطي، الكترونيكي، و محاسباتي (از قبيل تلفن همراه، پيجر و ماشين حساب)، كيف دستي، ساك دستي،كتاب، جزوه، هرگونه نُت و يادداشت و نظاير آن اكيداً خودداري نمايند. بديهي است كه به همراه داشتن هركدام از وسايل مندرج دراين بند به عنوان تقلب و تخلف تلقي و با داوطلبان ذيربط برابر آيين نامه تقلب و تخلف رفتار خواهد شد.

7- با توجه به اينكه سازمان سنجش آموزش كشور در جهت بهبود و ارتقاء كيفي حوزه هاي برگزاري آزمون، نياز به نظرات شما به عنوان معتبرترين منبع اخذ داده و اطلاعات براي ارزيابي حوزه ها دارد، خواهشمند است نسبت به تكميل نمودن پرسشنامه ارزيابي حوزه امتحاني خود در آزمون ورودي دوره دكتري «Ph.D» (نيمه متمركز) سال 1395 از تاريخ 94/12/14 لغايت 94/12/20 بصورت اينترنتي از طريق پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان اقدام نمائيد.

قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمون هاي سراسري

ماده 5- تخلفات و جرايم در اين قانون مشتمل بر موارد زير است:

الف- ارتكاب هرگونه عملي كه موجب بي‌نظمي در برگزاري آزمون گردد يا همراه داشتن هرگونه وسيله غيرمجاز از قبيل وسايل ارتباط الكترونيكي و دستگاه هاي حافظه‌دار.

ب- ارتكاب هرگونه عمل خلاف مقررات كه آزمون داوطلب را از نظر علمي خدشه دار سازد از قبيل:

1- ارائه مدرك يا گواهي مجعول يا تصوير گواهي مجعول براي شركت در آزمون.

2- تباني با داوطلبان يا افراد خارج از حوزه امتحاني يا دست‌اندركاران آزمون از قبيل عوامل اجرايي و طراحان سئوال براي تخلف در آزمون.

3- ثبت‌نام در آزمون با هويت مجعول يا شركت در جلسه آزمون به جاي داوطلب اصلي.

ج- استفاده از هرگونه وسيله غيرمجاز از قبيل وسايل ارتباط الكترونيكي و دستگاه هاي حافظه‌دار.

د- كمك به داوطلب خارج از ضوابط برگزاري آزمون براي پاسخ به سئوالات.

ه‍- دسترسي غيرمجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان يا استفاده غير مجاز از آنها.

و- هرگونه تغيير غيرمجاز سئوالات، اوراق و پاسخنامه‌هاي داوطلبان يا ساير مدارك و دفاتر مربوط به آزمون.

ز- افشاي سئوالات آزمون يا تلاش در جهت دستيابي و افشاي آن يا شركت يا معاونت در اين امر قبل يا حين برگزاري آزمون به هر نحو.

ح- خريد يا فروش سئوالات آزمون يا پاسخ آنها يا شركت يا معاونت در اين امر قبل يا حين برگزاري آزمون اعم از اينكه سئوالات يا پاسخ آنها واقعي يا غير واقعي باشد.

ماده 6- هيأت‌هاي رسيدگي به تخلفات، صلاحيت صدور حكم به مجازات هاي زير را درباره متخلفان دارند:

الف- در مورد مشمولان بند (الف) ماده (5): اخطار كتبي با درج در پرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذي ربط يا محروميت از گزينش در آزمون همان سال.

ب- در مورد مشمولان بند (ب) يا بند (ج) ماده (5): محروميت از گزينش علمي در آزمون همان سال و ابطال قبولي داوطلب در همان سال و محروميت از شركت در آزمون از يك تا ده سال بعد.

تبصره- آراي هيأت‌هاي بدوي جز در مورد مشمولان بند (الف) ماده (6) اين قانون قابل تجديد نظر خواهي در هيأت تجديد نظر رسيدگي به تخلفات در آزمون‌ها مي‌باشد.

ماده 7- در مورد مشمولان بندهاي (د)، (هـ)، (و) (ز) و (ح) ماده (5) هيأت‌هاي رسيدگي متهم را براي رسيدگي و اعمال جزاي نقدي از ده ميليون (10.000.000) ريا ل تا يك ميليارد (1.000.000.000) ريال يا حبس از يك تا پنج سال يا هر دو مجازات به محاكم دادگستري معرفي مي‌نمايند.

ماده 8 – ارتكاب هر يك از اعمال موضوع ماده (5) چنانچه در قالب عضويت در يك گروه يا شبكه باشد، موجب تشديد مجازات مي‌شود و تشكيل دهنده و سركرده گروه يا شبكه به حداكثر مجازات محكوم مي‌گردد. مجازات هر يك از اعضاء كه در ارتكاب تخلفات و جرايم فوق دخالتي نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذكر شده براي مرتكب مي‌باشد.

ماده 9- رسيدگي در هيأت‌هاي رسيدگي به تخلفات در آزمون‌ها مانع از رسيدگي برابر ساير قوانين جزايي يا رسيدگي در هيأت‌هاي رسيدگي به تخلفات اداري يا هيأت‌هاي انتظامي اعضاي هيأت علمي يا كميته‌هاي انضباطي دانشجويان نيست و مرتكب علاوه بر مجازات مندرج در مواد (6) و (7) اين قانون به مجازات مقرر در ساير قوانين و مقررات محكوم مي‌گردد.

ماده 10- در صورت محكوميت قطعي فردي به يكي از مجازات هاي مندرج در اين قانون، به استثناي مجازات مندرج در بند (الف) ماده (6)، هيات رسيدگي به تخلفات در آزمون‌ها، قبولي وي در آزمون را ابطال مي‌نمايد. در اين صورت مؤسسه آموزشي مربوط از صدور و اعطاي هرگونه گواهي يا مدرك به وي خودداري خواهد نمود، و چنانچه گواهي فارغ‌التحصيلي به وي اعطاء شده باشد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي يا وزارت آموزش و پرورش يا دانشگاه آزاد اسلامي ملزم به ابطال آن گواهي هستند.

ماده 11- چنانچه با بررسي‌هاي فني و علمي، بين نمرات و رتبه اكتسابي داوطلبي و سوابق تحصيلي وي مغايرت هاي غيرمتعارف مشهود و اساسي از قبيل عدم تطابق معدل ديپلم و دوره پيش‌دانشگاهي با رتبه و نمره اكتسابي در آزمون وجود داشته باشد، با تأييد هيأت‌هاي بدوي رسيدگي به تخلفات در آزمون‌ها از داوطلب در يك يا چند درس عمومي و اختصاصي امتحان مجدد به عمل مي‌آيد. تعيين وضعيت نهايي آزمون اين داوطلب، بر اساس نتايج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هيأت بدوي است.

ماده 12- هر مؤسسه يا آموزشگاه علمي و آموزشي كه براي افزايش آمادگي داوطلبان شركت در آزمون‌هاي مورد بحث اين قانون فعاليت مي‌كند، چنانچه در تخلفات ماده (5) مشاركت داشته باشد، مجوز تأسيس آن لغو مي‌شود و مديران مسؤول آنها، علاوه بر محروميت دائمي از تأسيس و اداره اين گونه مراكز، به مجازات‌هاي پيش‌بيني شده در اين قانون و ساير قوانين محكوم مي‌شوند، و چنانچه مؤسسه يا آموزشگاه فاقد مجوز باشد، مجازات مديران مسؤول آنها حداكثر مجازات مندرج در ماده (6) است.

تبصره- در مورد آموزشگاه هايي كه فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانوني ذي ربط مدعي‌العلوم نيز مي‌تواند رأساً نسبت به اعلام جرم و پيگيري تخلفات آنان اقدام نمايد.

 در خاتمه اضافه مي‌نمايد:

1- نتایج اولیه آزمون بصورت کارنامه درهفته اول اردیبهشت ماه سال 1395از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.

2- داوطلبان درصورت لزوم مي‌توانند سئوال يا سئوالات خود را از اين تاريخ لغايت روز پنجشنبه 94/12/13 همه روزه بجز ایام تعطیل و در وقت اداری با شماره ‌تلفن‌ 42163-021 يا بخش پاسخگويي اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور در ميان بگذارند.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. شمس گفت:

  با سلام
  من پرینت ثبت نامی رو گم کردم.شماره پرونده و کد رهگیرمم ندارم.چطوری می تونم در صورت مجاز بودن بعدا انتخاب رشته کنم.در حالی که با الطلاعات شناسنامه می تونم کارتمو بگیرم.تشکر اگه راهنمایی کنید

  • زینب گفت:

   شما کارت ورود به جلستو که بگیری روش شماره داوطلبیت هست
   با همون شماره داوطلبی میتونی کارنامه اولیه و نهاییتم بگیری و انتخاب رشتم کنی
   موفق باشی

 2. احسان گفت:

  سلام دوستان کسی میدونه چه موقع میشه محل برگزاری آزمون را عوض کرد؟

 3. علی گفت:

  دوستان بنده معدل مقطع ارشدم رو هنگام ثبت نام اشتباهی وارد نمودم. برای اصلاح معدلم باید چیکار کنم؟ سایت سنجش قسمت ویرایش اصلا نداره
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  • sakineh گفت:

   با عرض سلام و ادب
   دوست عزیز بعد از 11 بهمن گزینه ویرایش فعال میشود.اگر اون زمان هم نتونستید به یک کافی نت مطمین مراجعه کنید.
   موفق باشید.

 4. محدثه گفت:

  دوستان محترم
  همگی اظهار بی اطلاعی کردید از ندونستن منابع و نوع آزمون ولی خداییش کدوم یکیتون 1 بار با سازمان سنجش یا وزارت علوم تماس گرفتین تا تکلیفتون رو روشن کنید و یا به این نحوه اطلاع رسانی اعتراض کنید
  یک روز میگن دو مرحله ای یک روز میگن امسال اعمال نمیشه ….
  بشینید فقط دعا کنید بببینید به کجا می رسید

  • رتبه 8 پارسال گفت:

   نظرات ما هیچ تاثیری نداره مگه اینهمه توی نظرخواهی سر جلسه ازمون نمیزنیم که جلوی آشنا بازی مصاحبه ها گرفته بشه چی شد؟

 5. شهرام گفت:

  منکه استرس ندارم،ی کم به منم بدین لطفا 🙂 ،بیخیال هر چی زحمت کشیدیم همونقد نتیجه میگیریم

 6. مهندس معماری گفت:

  میشه لطفاراهنمایی کنِد :
  با توجه به نظراتی که داده میشه و سوالاتی که پرسیده میشه از طرف داوطلبان و اخباری که طی چند ماه گذشته اعلام شده ابهام بیشتر میشه!
  ایا روند پذیرش و ازمون دکترای امسال یعنی اسفند ۹۴ مثل سال گذشته است!؟!؟؟!

 7. بهروز گفت:

  با سلام. این کنکور دکتری که دو مرحله ایه یعنی سال بعد هم میتونیم تویه تابستون دوباره کنکور بدیم؟یعنی آزمون دکتری دو بار در سال برگزار میشه؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   هنوز دو مرحله ایه بودن قطعی نیست و اخبار دقیقی منتشر نشده، اما احتمال برگزاری آزمون دیگری در آبان 95 هست.

 8. زینب گفت:

  ان شا الله خدا به هممون کمک میکنه
  مثل همیشه

 9. مهندس معماری گفت:

  من هم سال دومه. و دیگه خسته شدم. دعا کنید امسال ازمون خوب باشه و هر کی تلاش کرده نتیجه بگیره.

 10. رتبه 8 پارسال گفت:

  منکه امسال با اینکه دفعه دوممه شرکت میکنم وقت کم اوردم از بس منابع متنوع بود و معلوم نیست از چه کتابهایی و در چه سطحی سوال میاد باورم نمیشه 5 ماه گذشت و من هنوز تموم نکردم کاش منابع همون پارسال بود

  • فرانک گفت:

   دقیقا
   پارسال قشنگ می‌گفتند از چه دروسی در سطح ارشد میاد و از چه دروسی در سطح کارشناسی
   من با وجود اینکه پارسال تعداد دروس رشته ام بیشتر بود بهتر خوندم
   اما امسال کلا 3 درس داریم ولی انقدر منابع زیاده که من گیج شدم تو چه سطحی بخونم

  • مهندس معماری گفت:

   من هم هنوز نمیدونم امسال از منابع جدید میاد یا قدیم… در حد ارشد یا کارشناسی…

 11. سلولى گفت:

  سلام بچه ها
  براى من سايت phdtest باز نميشه مثل قبل كه مشكل داشت و ارور ميزد اين روزا خيلى به اين سايت نياز دارم لطفا راهنمايي كنيد


  با سلام
  دوست گرامی سایت چند روزی با مشکل فنی رو به رو شده بود .
  اما هم اکنون سایت مانند سابق در اختیار شما عزیزان و همراهان همیشگی می باشد .

 12. فرشاد فیزیک گفت:

  طبق آنچه که خدا در قرآن گفته هرکسی که تلاش کرده باشد انشاالله نتیجه خواهد گرفت
  به همان اندازه ای که تلاش کرده اید نتیجه میگیرید نه کمتر
  و من الله توفیق

 13. Mahshid گفت:

  واي من امسال نتونستم خوب بخونم
  دوستان آيا تو آبان هم كنكور دوباره برگزار ميشه؟

 14. جغرافیا گفت:

  من در تکمیل ظرفیت قبول شدم،اماان شا الله که تمام کسانی که زحمت کشیدن در آزمون امسال قبول بشن.

 15. نگار گفت:

  وای من چقدر استرس دارم کاش همین امسال قبول بشم 🙁

  • نا امید گفت:

   دقیقا مث من . به خدا دیگه توان ندارم آزمون بدم یه بار دیگه امسال دومین باره آزمون میدم باورم نمیشه یعنی وقتمون تموم شد وااای کارتا اومد؟؟؟!!!

 16. من گفت:

  برام دعا کنید خیلی نگرانم احساس میکنم هر چی خوندم یادم رفته.خدا کنه هر کس زحمت کشیده قبول بشه منم قبول شم.خدایا کمکم کن….

 17. میثم گفت:

  کنکور فرا رسید اما
  ما که آخر نفهمیدیم در حد لیسانس باید می خوندیم یا ارشد …
  هر چند در رشته ما پارسال هم از دروس پایه سوال میومد …

 18. داوطلب روانشناسی تربیتی گفت:

  انشااله تو این فرصت باقی مونده سعی خودمونو می کنیم و امسال قبول میشیم و سال دیگه این موقع به یاد این روزها می افتیم که چقد بی قرار بودیم.با آرزوی قبولی برای همه عزیزان

 19. فرشاد گفت:

  استرس گرفتم