مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم انسانی، مدیریت، اقتصاد
و حسابداری کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم، تکنولوژی و
مهندسی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات موسسه ابن یمین استاد پرچ کتابخانه فرهنگ

فردا؛ برگزاری آزمون دکتری تخصصی ۱۳۹۵ سراسری

آزمون ورودی دوره دکتـری ۹۵ فردا جمعه ۱۴ اسفند ماه با رقابت بیش از ۱۵۸ هزار  داوطلب در سراسر کشور برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، از میان داوطلبان تعداد  ۶۷ هزارو ۳۸۲ نفر زن و ۹۰ هزار و ۷۱۲ نفر مرد هستند که این داوطلبان صبح روز جمعه باهم رقابت می کنند.فرآیند آزمون ساعت ۸ صبح آغاز می شود و درب حوزه های امتحانی ساعت ۷:۳۰ بسته می شود.

در جلسه آزمون برای درج پاسخ سوالات، به کلیه داوطلبان به همراه بسته حاوی دفترچه سوال که توضیحات آن آمده یک پاسخنامه داده خواهد شد که در مستطیل بالای پاسخنامه نام خانوادگی، نام، شماره داوطلب، کد و نام رشته امتحانی وی در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۵ درج شده است.

داوطلب میبایست به محض دریافت بسته مربوط و قبل از باز کردن، ابتدا باید شماره داوطلبی و مشخصات مندرج روی آن را با شماره داوطلبی مندرج روی صندلی و همچنین مندرج در کارت شرکت در آزمون خود مقایسه کند تا مطمئن شود بین آنها هیچ اختلافی نیست.

در صورت مشاهده تفاوت، بی درنگ موضوع را به نزدیکترین مراقب در جلسه آزمون اطلاع دهد و موضوع را دنبال کند تا اختلاف برطرف شود.

پس از اطمینان از صحت مندرجات بسته حاوی سوال و پاسخنامه لازم است در زمان مقرر و با اعلام بلندگو اقدام به بازکردن پوشش پلاستیکی کرده و با خارج کردن پاسخنامه امتحانی و دفترچه سوال، کد دفترچه سوال را با کد درج شده در قسمت بالای پاسخنامه مقایسه کند.

در صورت مشاهده اختلاف موضوع را به نزدیکترین رابط یا مراقب اطلاع دهد و سپس مشخصات خود را ذیل پاسخنامه درج و محل مربوط را امضاء کند. عدم تکمیل جدول ذیل پاسخنامه به منزله عدم حضور داوطلب در جلسه آزمون تلقی خواهد شد.

در مستطیل بالای پاسخنامه مطلقاً چیزی نباید نوشت یا علامتی گذاشت، به غیر از محلهای مشخص شده در روی پاسخنامه از نوشتن و یا علامتگذاری در سایر محلها جدا خودداری شود، در غیراینصورت فرد به عنوان متخلف معرفی و برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمونهای سراسری با وی رفتار خواهد شد.

داوطلب باید محل مخصوص جوابی را که در پاسخنامه برای هر سوال در نظر می گیرد فقط به وسیله مداد سیاه نرم پررنگ (نه خودکار، نه مداد کپی و …) پرکند.  برای هر پاسخ صحیح سه (۳) نمره مثبت و به منظور خنثی کردن پاسخ های حدسی و یا تصادفی برای هر پاسخ غلط یک (۱) نمره منفی منظور خواهد شد.

به داوطلبان توصیه می شود اگر پاسخ صحیح سوالی را اصلاً نمی دانند به آن سوال جواب ندهند زیرا به سوالهای بدون جواب نمره منفی و یا مثبت تعلق نمیگیرد و اگر به سوالی بیش از یک پاسخ داده شود همه پاسخها، غلط محسوب خواهد شد و به آن سوال یک نمره منفی تعلق خواهد گرفت.

در جلسه آزمون به کلیه داوطلبان دو بسته نایلونی داده خواهد شد که بسته اول حاوی سوالات دروس اختصاصی (دفترچه شماره ۱) همراه با پاسخنامه آزمون و بسته دوم حاوی سوالات آزمون دروس استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی عمومی (دفترچه شماره ۲) است که داوطلبان باید نسبت به پاسخگویی به سوالات هریک از دفترچه ها در مدت ۲۱۰ دقیقه اقدام کنند.

جدول مربوط به تعداد سوالات دروس تخصصی هریک از رشته های امتحانی گروه های آزمایشی مختلف و مدت زمان پاسخگویی به آنها

گروه آزمایشی نام رشته امتحانی (کدرشته امتحانی) تعداد سوالات تخصصی زمان پاسخگویی
علوم انسانی علوم اقتصادی و حسابداری ۶۰ ۱۲۰
علوم جغرافیایی، علوم تاریخی، علوم اجتماعی و مددکاری، علوم سیاسی، مدیریت، علم اطلاعات و دانش شناسی، فلسفه، علوم تربیتی، مشاوره، الهیات، روانشناسی، علوم ارتباطات، باستان شناسی، تربیت بدنی، زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات عرب و محیط زیست – برنامه ریزی ۷۵
حقوق ۹۰
علوم پایه فیزیک ۴۰ ۱۲۰
علوم ریاضی، علوم کامپیوتر، آمار و هواشناسی ۴۵
ژئوفیزیک ۶۰
 علوم زمین، شیمی و علوم شناختی ۸۰
 علوم گیاهی، علوم جانوری و علوم سلولی و مولکولی ۱۰۰
فنی و مهندسی کلیه رشته های امتحانی ۴۰ ۱۲۰
کشاورزی و منابع طبیعی مهندسی آب و هواشناسی کشاورزی ۴۵ ۱۲۰
محیط زیست، مهندسی مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون کشاورزی، علوم و مهندسی صنایع غذاییاقتصاد، توسعه و آموزش کشاورزی، علوم خاک، زراعت و اصلاح نباتات، علوم باغبانی، علوم دامی، گیاهپزشکی، مجموعه

چوب و جنگل، مجموعه شیلات و مجموعه علوم مرتع، آبخیز و بیابان

۹۰
هنر کلیه رشته های امتحانی ۹۰ ۱۲۰
دامپزشکی دامپزشکی ۱۰۰ ۱۲۰
زبان کلیه رشته های امتحانی ۹۰ ۱۲۰

آزمون استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی عمومی: دفترچه شماره دو آزمون شامل سوالات دروس استعداد تحصیلی (۳۰ سوال) و زبان انگلیسی عمومی (۳۰ سوال) است و داوطلبان میبایست در مدت ۹۰ دقیقه درخصوص پاسخگویی به آنها اقدام کنند.

تمام دفترچه های سوال آزمون داوطلبان شخصی سازی شده و شماره داوطلبی، نام خانوادگی و نام هر داوطلب بر روی جلد دفترچه آزمون وی درج شده است. پاسخنامه و دفترچه سئوالات دارای تنوع بوده و به تناسب در انواع F و E ،D ،C ،B ،A . تقسیم می شوند.

معدل های مندرج در کارت شرکت در آزمون داوطلبان (معدل مدرک کارشناسی و معدل مدرک کارشناسی ارشد) براساس اطلاعاتی که توسط شخص داوطلب به هنگام ثبتنام اینترنتی ارائه شده، درج شده  است، لذا داوطلبان لازم است معدلهای مندرج در کارت ورودی خود را با توجه به تبصره های موجود کنترل کنند.

داوطلبان برای حضور در جلسه آزمون علاوه بر کارت شرکت در آزمون، باید کارت ملی و یا شناسنامه عکسدار، چند مداد سیاه نرم پررنگ، مداد پاک کن، مداد تراش و سنجاق نیز به همراه داشته باشند.

از آوردن وسایل اضافی مانند کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه، هرگونه نت و یادداشت، ماشین حساب، پیجر، تلفن همراه (حتی بصورت خاموش) به جلسه امتحان اکیداً خودداری بعمل آید. به داوطلبان اکیداً توصیه می شود حتی از نت برداری و یادداشت کردن جواب پاسخها برای اطلاع خود جداً پرهیز کنند.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۶۱)

 1. جغرافیا و برنامه ریزی شهری می‌گه:

  با تخصصی ۶۳٫۵۵ و استعداد ۱۳٫۳۳ و زبان ۰۰ دعوت به مصاحبه میشیم بنظرتون؟؟؟

 2. برای تربیت بدنی ها می‌گه:

  آزمون چطور بود؟/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

 3. اقتصادی می‌گه:

  اقتصادی ها به نظرتون بالاترین درصد تخصصی چند میتونه باشه؟

 4. روانشناس می‌گه:

  سلام. کسی از روانشناسی هست. سوالا به نظرتون چه طور بود؟؟؟

 5. آیدا می‌گه:

  آزمون بعدی آبان است ؟

 6. نسرین می‌گه:

  سلام بچه ها خسته نباشید،از ریلضی ها کسی هست؟

 7. M می‌گه:

  سوالا کی قراره منتشر شه؟

 8. داوطلب دکترا می‌گه:

  سلام اقا وحید واقعا سولات غیر مرتبط بود مخصوصا درامد شما که ناهه اعتراض دادید ایا فایدهای دارد من مترجمی ام

 9. پریسا می‌گه:

  سلام دوستان
  کسی از داوطلبای گیاه پزشکی اینجا هست؟ سوالات تخصصی چطور بود به نظرتون؟

 10. Amir می‌گه:

  چرا سوالات کشاورزی – زراعت تخصصی هم داده بودن مگه قرار نبود فقط اصول زراعت عمومی باشه؟؟؟؟ بچه های کشاورزی کسی هست

  • .... می‌گه:

   سوالات زراعت مفهومی بودن..همین طور امار و طرح از سالهای قبل سختر بود..زبان تخصصی هم سخت بود..اگر همون منابع پارسال بود بهتر بود…حداقلش زراعت و فیزیولوژی گیاهان زراعی رو میخوندن…نه ژنتیک و آمار ..

   • باغبانی به زراعت می‌گه:

    سلام با شما موافقم برای باغبانی هم هیمنطور بود. دروس سال قبل شامل تغذیه. اصلاح.فیزولوژی خیلی بهتر بودن والا من سر جلسه اولش هنگ کردم اشتابها سر جلسه امار رفته باشم. سوالات استعداد و زبان بنظرم راحتتر از پارسال بود . نظر شما ؟

 11. nobody می‌گه:

  بچه ها راستی سر جلسه کنکور رابط محترم ما دیر اومد فرم نظر سنجی ندادن بهمون! وقتی دفترچه رو اوردن گفتم فرم نظر سنجی ندادین به ما. گفت دیر اشکالی نداره مهم نیست!!!!!

 12. وحید کنترلی می‌گه:

  به نظرم تعداد سوالات بالا باعث شده بود که در رشته برق نشه کاری را که انتظار میرفت را اجرا کرد. من که نخونده بودم و ریاضیو که کلا خراب کردم. ولی نفهمیدم آخرش چجوری پذیرش میکنن. الان مثلا همه گرایشهای برق که با هم آزمون دادند چجوری در دعوت به دانشگاهها بر اساس تراز تفکیک میشوند؟

 13. زضا می‌گه:

  ۹۰ تا تست اونم ۶۰ تاش ریاضی و آمار…. به نظرتون استاندارده؟؟؟

 14. زضا می‌گه:

  همگی خسته نباشید
  دوستان سوالات زبان انگلیسی علوم انسانی تو چه سطحی بودن…. به نظر من که خیلی سخت بودن

 15. وحید می‌گه:

  من موندم کنکور زبانو چرا اینجوری کردن؟ من خودم علامه میخوندمو طراحا از اون دانشگان الان مردد مسج بدم استادا بگم اخه یعنی چی که مترجمی و ادبیات و اموزش تخصصیشون همه یکی بود؟؟ دکتر توکلیم اومد سر جلسه طومارم پر کردیم به نشانه اعتراض …تخصصی سوقت اضافه اوردن زبانیا چون سوالات مرتبط نبود بجاش عمومی وقتش واقعا کم بود …کنکور زبان تخصصی افتضاح بودااااا گرچه سالهای قبلم مترجمیا مجبور بودن سوالات اموزشم بزنن امسال دیگه نوبر بود

 16. حسابدار می‌گه:

  دوستان بیان توی صفحه رشتمون راجع به کنکور نظر بدیم…

  انتهای صفحه انجمن های تخصصی نوشته شده

 17. گیلان می‌گه:

  تعداد سوالات رشته آب و هواشناسی برخلاف اعلام دفترچه راهنما ۹۰ سوا بود.در صورتی که قرار بود ۴۵ سوال باشه.واقعا این نا هماهنگی عجیب نیست؟

 18. یکی_برقی_کنترلی می‌گه:

  سلام.
  با آرزوی موفقت باری همه دوستان:
  غیر استاندارد ترین آزمونی بود که تا به عمرم دیده بودم.
  اولا اینکه زمانبندی سوالات افتضاح بود و نمیشد ۴۰ تا سوال تخصصی رو تو ۱۲۰ مین جواب داد.
  از طرفی ۴۰ تا سوال تخصصی اونم رشته برق رو هیچ ذهن بیش فعالی هم نمیتونه پشت سرهم حل کنه و از بیست تا سوال به بعد دیگه همه هنگ بودن.
  سوالات ریاضی اونقدر شبیه سوالات پارسال ارشد بود که همه خنده شون گرفته بود.

 19. حسن می‌گه:

  سلام
  بجه های مهندسی برق، امتحان چطور بود؟؟ به نظر من سوالات استعداد و زبان به مراتب بهتر از سوالات تخصصی به خصوص مدار بود که واقعاً‌رو اعصاب بود.

 20. محمد می‌گه:

  سلام دوستان، من تو کنکور دکتری تربیت بدنی شرکت کردم انشالله قبول بشم توکل بر خدا،با آرزوی بهترین ها برای همگی

 21. nobody می‌گه:

  اقتصادیا کنکور به نظرتون چطور بود؟

 22. آموزش می‌گه:

  نزدیک ۷۰ در صد سوالات اصلا ربطی به رشته امتحانی نداشت. قبول شدن تو چنین شرایطی به شانس و اقبال برمیگرده. چون این امتحان جنبه غربال گری هم داشت خیل عظیمی از افرادی که محق رسیدن به مصاحبه دانشگاه ها هستند با این طرز امتحان اصلا دعوت نمیشن.

 23. محمد می‌گه:

  با سلام
  بچه های علوم سیاسی کجان؟
  چقدر سخت بود یا خدا؟

 24. دکتر آینده می‌گه:

  پی اچ دی تست جان
  یک پیج مخصوص در سایت برای آزمون امروز به تفکیک رشته باز کن.

 25. الهام می‌گه:

  سلام دوستان، با آرزوی قیولی برای همگی… لطفا راهنمایی کنید:
  موقع ثبت نام آزمون معدل قبل دفاع رو وارد کردم الان که میخوام اطلاعاتم رو ویرایش کنم از کجا باید این کار رو انجام بدم؟ گویا فردا آخرین مهلت ویرایش اطلاعات هستش.

 26. psychology می‌گه:

  توکل به خدا
  فردا هممون نتیجه ای که بهترینه برامون رو می گیریم…
  یه آزمون ساده ببینیمش. اینم یه مقطع از تمام مقاطع زندگیمونه که انشالله به خیر و خوشی پشت سر می گذاریمش و وارد مراحل بعدی زندگی میشیم…
  موفق و پیروز باشید

 27. جغرافیا می‌گه:

  سلام دوستان من هنوزم نمیدونم چطور برای مصاحبه دعوت میکنن مثلا رشته جغرافیا که پنج گرایش با هم یه امتحان میدن بعد از مشخص شدن تراز چطور معلوم میشه هر زیر رشته جغرافیا چه ترازی اورده
  اصلا احتمال داره مثلا برای تراز بالای شش هزار از رشته مثلا ژئومورفولوژی نباشه وهمه جغرافی شهری باشند

 28. راد می‌گه:

  امان از زبان
  خوشا به حال کسانیکه زبان خوبی دارند

 29. خودم می‌گه:

  دوستان من امسال خیلی خوندم. امروز دیگه خوندنم نمیاد. توکل بخدا. انشالله هر کی زحمت کشیده نتیجه شو ببینه…. من چند ماه هست که پشت سر هم شب و روز میخوندم…. بازم در مورد زبان خیلی استرس دارم. امیدوارم بتونم جواب بدم. رشته ما طوری هست که عمومی جواب بدی . قبول میشی.

 30. davtalab می‌گه:

  من هنوزم دارم میخونم;
  وای مسترسم

 31. ساحل می‌گه:

  خدایا کمکم کن میدونی چقدر سختی کشیدم منو سربلند کن و تمام کسایی که زحمت کشیدن قبول کن.یا علی مدد

 32. نگران می‌گه:

  خداااااااااا کمکم کن منم قبول شم …..

 33. راد می‌گه:

  فردا این موقع سرنوشت ها رقم خورده است
  با آرزوی موفقیت برای همه

درج نظر