مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

مهلت شورای عالی انقلاب فرهنگی به دانشگاه آزاد جهت رفع نقص کدرشته ها

شورای عالی انقلاب فرهنگی تا شهریور ۹۵ به دانشگاه آزاد اسلامی مهلت داده است که نقص رشته محل های خود را رفع کند.

فرهاد حسین زاده لطفی در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: ممیزی رشته های این دانشگاه در راستای رفع نقص مشکلات آموزشی این دانشگاه انجام شده است و در مرحله نخست ممیزی حدود ۸ هزار رشته محل بررسی شدند.

وی افزود: در مرحله نخست ممیزی رشته محل های این دانشگاه بیشتر بررسی ها مربوط به حوزه تحصیلات تکمیلی بود.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: طی ممیزی صورت گرفته بیشتر نقص رشته محل های این دانشگاه مربوط به کمبود هیات علمی بوده است که اعلام فراخوان دوم جذب هیات علمی این دانشگاه در سال جاری برای رفع این مشکلات بوده است.

حسین زاده لطفی تاکید کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی تا شهریورماه سال ۹۵ به دانشگاه آزاد فرصت داده که مشکلات رشته محل های خود را رفع کند و در این راستا نیز دانشگاه آزاد با وزارت علوم همکاری بسیار خوبی دارد.

وی عنوان کرد: مرحله دوم ممیزی رشته محل های این دانشگاه آغاز شده است و در صورتی که واحدی اقدام به رفع مشکلات رشته محل های خود نکرده باشد به طور حتم در ظرفیت های این واحد تجدید نظر جدی از سوی سازمان مرکزی دانشگاه انجام خواهد شد.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۷)

 1. مدرک واحدهای فاقد مجوز بی اعتبار و بی ارزش می‌گه:

  طبق سوال خود از اداره کارگزینی سازمان مرکزی مدرک واحدهای فاقد مجوز طبق سال بررسی شده و بی ارزش خواهد بود پس حتی اگر ۵ سال دیگر مدرک واحد دارای نجوز باشه سال ورود بررسی خواهد شد مانند دکتری خارج کشور که سال ۲۰۱۳ اتفاق افتاد

  • محمد رحیم می‌گه:

   کاملا موافقم
   مدارک دکتری میبایست به تائید وزارت علوم برسد به یاد داشته باشید کلیه واحدهای فاقد مجوز تا زمانی که فاقد مجوز هستند هرگونه ارائه مدرکی فاقد اعتبار هست حتی اگر بعدها این واحدها مجوز بگیرند ملاک سنجش سال ورود دانشجو به آن دانشگاه میباشد شاید دانشگاهی ۷ سال دیگر موفق به دریافت مجوز شود ولی ملاک تایید مدرک همان سال ورود دانشجو است پس با این فرض که بعدها مجوز میگیرند نمیشود وارد دانشگاهی فاقد مجوز گردید ..قطعا انتخاب با دانشجو است ولی بهتر است کمی با احتیاط بیشتر انتخاب نمود .با آرزوی پیروزی و شادکامی و موفقیت برای همه دانشجویان کشور .

 2. محمد می‌گه:

  طبیعی است بعد از هشدار وزارت علوم که مسول سیستم آموزش عالی کشور است، مسولیت اینکه کسی در واحد غیر مجاز چه در داخل و خارج تحصیل کند به عهده و اختیار خود او است.

 3. راحله می‌گه:

  سلام
  یه سوال برام پیش اومده
  دانشگاه واحد علوم تحقیقات که دانشکاه مادر ازاد حساب میشه، تو بعضی کد رشته ها مجوز نداره؟
  به نظر شما اگه با این شرایط قبول شدیم بریم؟

 4. کیانا می‌گه:

  یا کار دولتی که همه دنبالشن

 5. آذر می‌گه:

  تبدیل یک مقاله دانشجویی به یک کسب وکار ۴۸ میلیارد دلاری⭕️

  در سال ۱۹۶۵، یک دانشجوی کارشناسی یک مقاله دانشجویی نوشت و در آن نظامی را معرفی کرد در مورد سیستم حمل و نقل سریع. مانند تمام مقالات دانشجویی دیگر بررسی و ارزیابی شد و نمره ای به آن تعلق گرفت و کنار گذاشته شد.

  اما آن دانشجو شش سال بعد شرکتی را تاسیس کرد که همان ایده را عملی کند و دو سال بعد از آن واقعا آن ایده عملیاتی شد. با ۱۴ فروند هواپیما بر روی شبکه‌ای از ۲۵ شهر آمریکا.

  این شرکت؛

 6. درست است می‌گه:

  بله متاسفانه این سری هم مجوزی نمدهند مطمئنا

 7. نوید می‌گه:

  دوستان عزیز
  پیشنهاد میکنم به هیچ عنوان در رشته هایی که مجوز ندارن ثبت نام نکنید چون با صرف هزینه های بسیار سنگین در نهایت نمیدونید مدرک معتبری دارید یا نه .امیدوارم که موفق باشید .لیست رشته های مقطع دکتری که مجوز دارند در سایت وزارت علوم هست ببینید و بعد تصمیم بگیرید .

  • پدرام می‌گه:

   در داخل کشور بیشتر ارگان هاى دولتى موقع استعلام ، از دانشگاه آزاد استعلام میگیرن نه وزارت علوم،خارج از کشورم ، مدرکى که دانشگاه آزاد ترجمه میکنه رو به رسمیت میشناسند.در بعضى موارد محدود هست که مشکل پیش میاد.مثل کسى که مدرک دکترى از دانشگاه آزاد داره و میخواد عضو هیئت علمى دانشگاه دولتى بشه.

   • اطلاعات می‌گه:

    متاسفانه این طور نیست و وزارت امور خارجه وزارت علوم قبول داره اکثر و شاید تمام سازمانهای داخلی هم وزارت علوم قبول دارند با اطلاعات غلط چار مشکل نشوید.پس هوشیار باشین فقط مرجع وزارت علوم است متاسفانه

    • پدرام می‌گه:

     ممنون از اطلاعاتى که دادین

    • رضا مدیریت مالی می‌گه:

     دوست عزیز در حال حاضر مدرک دانشگاه آزاد از خود واحدهای دانشگاه آزاد استعلام می شود مگر اینکه بخشنامه جدیدی ابلاغ گردد، این را بنده به عنوان مسئول کارگزینی یک دستگاه دولتی اعلام میکنم

     • نوید می‌گه:

      مدرک تحصیلی در داخل کشور و در تمامی کشورهای جهان زمانی معتبر است که وزارت علوم آن کشور تاییدش کند ،.در مورد مدارک لیسانس شاید از دانشگاه آزاد استعلام شود ولی در خصوص دکتری با توجه به بخشنامه ها همگی از وزارت علوم استعلام میشود ..این مشکلی است که برای برادرم ایجاد شده سازمانی که در آن مشغول است تاییدیه دکتری را از وزارت علوم میخواهد و وزارت علوم پاسخی نمیدهد …در هر صورت پیشنهاد میکنم با تحقیق وقت و هزینه دکتری نمایید .. موفق باشید

     • خیر می‌گه:

      بخشنامه جدید ۹۴ ابلاغ شده و تمامی موارد وزارت علوم ابلاغ شده پس گرفتار نشوید

درج نظر