مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

آخرین آمار انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری ۹۵

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتخاب رشته نیمی از داوطلبان آزمون دکتری تخصصی سال۹۵ تا صبح امروز خبر داد.

دکتر حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: از تعداد ۱۵۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب که در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۵ ثبت نام کردند تعداد ۱۲۷ هزار و ۷۲۴ نفر در جلسه آزمون حاضر بودند که از این تعداد تاکنون ۱۲۲ هزار و ۱۲۳ داوطلب نسبت به دریافت کارنامه خود اقدام کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: تا صبح امروز ۵۷ هزار و ۱۰۶ نفر نسبت به انتخاب رشته در آزمون دکتری اقدام کرده اند و سایر داوطلبان نیز تا ساعت ۲۴ امشب ۲۱ فروردین ماه فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

توکلی گفت: داوطلبانی که دارای نمره کل تراز نهایی مثبت باشند می توانند مطابق ضوابط مندرج در مرحله  انتخاب کد رشته محل شرکت کنند و هر داوطلب می تواند حداکثر ۵۰ کد رشته محل را از میان کدرشته های امتحانی مربوط انتخاب کند.

وی افزود: بر اساس انتخاب رشته به عمل آمده، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرنده دانشجو، نسبت به اعلام حد نصاب هر کد رشته محل و سایر شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو برای ارزیابی تخصصی (مرحله دوم آزمون) از طریق سایت خود در پایان هفته اول اردیبهشت ماه ۹۵ اقدام می کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: داوطلبان دارای حدنصاب مطابق با اطلاعیه دانشگاه ها و موسسات پذیرنده که بر روی دانشگاه ها و موسسات ذیربط قرار می گیرد، لازم بر اساس برنامه زمانی اعلام شده نسبت به ارائه مدارک و ثبت نام برای سایر مراحل اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: عدم مراجعه و اقدام مطابق با اطلاعیه دانشگاه ها و موسسات پذیرنده به منزله انصراف از پذیرش در آن دانشگاه و یا موسسه است و و امکان آزمون کتبی و مصاحبه مجدد وجود نخواهد داشت.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۲۴)

 1. هاوار می‌گه:

  سلام دوستان بچه های ریاصی کجان؟ میخواستم بدونم رتبه های تک رقمی ترازشون چقدره؟

 2. شکیبا می‌گه:

  هرچی تراز بالا تر باشه شانس قبولی بیشتره و هرچی رتبه عدد ی کمتر باشه یعنی موفقیت بیشتر
  من خیلی رتبم کم شده شدم ۶۶۰ احتمال قوی قبول نمیشم ترازم هم حدود ۳۵۰۰است

 3. تیسا می‌گه:

  سلام. تراز ۴۵۲۵ و رتبه ۵۸ در صنایع خوبه یابد؟ رتبه ام خوبه اما ترازم پایین نیست؟ آیا کسی دیگه ای هم همین رتبه و تراز رو توی صنایع میتونه اورده باشه؟ خواهش میکنم جواب بدین خیلی نگران این موضوع ام. تا جالا فکر میکردم چون رتبه ام خوبه پس باید خوب باشه اما توی توضیحات بالا کفته رتبه بالا خوب نیست مکه رتبه خوب باشه ترازش هم خوب نمیشه؟

  • iytak می‌گه:

   یکی از دوستان رتبه اش شده ۳۵ و ترازش ۵۰۰۴
   تو صنایع ترازها پایینه

  • احسان منش می‌گه:

   من نظرم اینه که با منطق جور در نمیاد بگیم یه نفر رتبش از شما بدتر (مثلا ۷۰) شده ولی ترازش از شما بیشتره-پس به این معنا بین تراز و رتبه یه رابطه ای وجود داره-ولی اینکه تراز پایینه به خاطر اینه که حتی بهترین درصدها هم در رشته های فنی و علوم پایه پایینه مثلا حول و حوش ۴۰ بره تخصصی و ۳۵ استعداد و ۲۰ زبان-ولی در بعضی رشته های انسانی بهترین درصدها ممکنه ۷۰ تخصصی، ۵۰ استعداد و ۵۰ زبان باشه و طبعاً ترازشون (یعنی نمره نسبت به حالت ایده آل که همه ۱۰۰ درصد درست زده شده باشه) هم خیلی بالاتر میشه مثلاً ۷۰۰۰ اما همین فرد باز هم رتبش مثلاً ۲۵ میشه-به هر حال رتبه ۵۸ با هر تفسیری تا این مرحله خیلی خوبه-

  • محمد می‌گه:

   رتبه های بالا ۵۸ ترازشون از شما پایینی.رتبه بر اساس تراز نگران نباشید

 4. آرش می‌گه:

  سلام بچه ها تراز مثبت یعنی چه

 5. اذی می‌گه:

  باید این انتخاب رشته رو می ذاشتن بعد از اعلام حدنصاب و شرایط دانشگاه ها تا دوباره کاری نشه ما باید از چنین مرحله رد شیم و آزمون بدیم و منتظر جواب بمونیم

 6. کاوه می‌گه:

  سلام گذشته از همه این حرفا… دقت کردین حتی خود سازمان سنجش و هم دانشگاه ها خودشون بلاتکلیفند… آخه یعنی چی هنوز حد نصاب و تراز معلوم نشده.. اینکه ما داریم کاملا کورکورانه تعییت رشته میکنیم حتی وضع جوریه که اصلا در دفترچه گرایش هم معلوم نشده من نوعی از کجا بدونم آیا مثلا ظرفیت ۳ یا ۴ نفر فلان دانشگاه شامل گرایش من میشه یا نه؟؟؟؟!!!!! یا للعجب از وضعی که امسال به وجود اومد… واقعا در طول برگزاری تمام ادوار کنکور در همه مقاطع بی نظیر بود شاید بشه در کتاب ثبت رکوردها ثبتش کرد!!!!!!!!!!

  • ؟؟ می‌گه:

   کاملا با شما موافقم.از کجا بدونیم کدام دانشگاه گرایشی که ما در نظرمونه میگیره

   • احسان منش می‌گه:

    سلام-گرایشهای دکتری دانشگاهها خیلی کم تغییر میکنه-به نظر من بهترین گزینه در حال حاضر اینه که دفترچه سال قبل رو که هنوز تو سایت سنجش هست دانلود کنید ببینید چه گرایشهایی نوشته-البته ممکنه امسال یه کمی تغییر کنه ولی چه میشه کرد چون منبع دیگه ای نیست و بعیده که دانشکده ها یه دفه یه رنگ دیگه بشن-

 7. ایرانی می‌گه:

  سلام تورو خدا ابن قدر استرس وارد نکنید از اولتکلیف رو مثل دانشگاه ازاد معلوم کنید …اول قبول میشیم بعد معلوم نیست چی میشه و معلوم دیگه یا شبانه یا پردیس یا پیام نور رو باید انتخاب کنیم ..با تشکر ولی میدونیم که کسی کاری نمیکنه

 8. ساناز می‌گه:

  وزن آزمون و مصاحبه ۵۰-۵۰باشه ،بخدا خیلی بی انصافیه، تازه رتبه و تراز خوب هم باید در نظر بگیرن

 9. مریم می‌گه:

  امسال هم ۵۰-۵۰ اعمال کنن. خیلی بی انصافیه کاملا مشخصه که دانشگاه ها قراره چی کار کنن. هرچی خواستن می کنن.

 10. شاکی می‌گه:

  دقیقا. همه رو به بازی گرفتن. انگار ما بازیچه ایم. من به امید اعتبار ۲ ساله رتبم خیلی خوب شد. ولی الان کاملا نا امیدم. چون مقالاتم به مصاحبه نمیرسن. واقعا کی میخواد جواب بده

 11. حجت می‌گه:

  بهتر به جای این آمار دادن ها بیان و درباره اخر و عاقبت اعتبار دو ساله آزمون و تعیین تکلیف برگزاری یا عدم برگزاری ازمون آبان و اسفند امسال صحبت کنند.
  و اینکه این طرح سنجش و پذیرش از کی قراره اجرایی بشه

درج نظر