مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

اعلام ظرفیت پذیرش دکتری ۹۵ سراسری

ظرفیت پذیرش دانشجـو در دوره های مختلف آزمون دکتری تخصصی سال 95 – 96  تعداد سیزده هزار و پنجاه نفر اعلام شـده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، از تعداد ۱۵۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب که در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۵ ثبت نام کردند تعداد ۱۲۷ هزار و ۷۲۴ نفر در جلسه آزمون حاضر بودند که برای تمام آنها کارنامه صادر شده و افراد می توانند کارنامه خود را از سایت سازمان سنجش دریافت کنند.

داوطلبانی که دارای نمره کل تراز نهایی مثبت باشند می توانند مطابق ضوابط مندرج در مرحله  انتخاب کد رشته محل شرکت کنند.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته تا شنبه ۲۱ فروردین ۹۵ فرصت دارند برای انتخاب رشته محل به سایت سازمان سنجش و حداکثر ۵۰ کد رشته محل را از میان کدرشته های امتحانی مربوط انتخاب کنند.

ازتعداد ۱۳ هزار و ۵۰ نفر پذیرش، ۱۹۲ ظرفیت به بورس اعزام به خارج اختصاص یافته است.

دوره های روزانه دانشگاه ها ۸ هزار و ۳۵۰ نفر ظرفیت، دوره های نوبت دوم دانشگاه ها یک هزار و ۹۱۶ نفر ظرفیت، دانشگاه پیام نور ۳۲۷ نفر ظرفیت، پردیس های خودگردان یک هزار و ۹۵۳ ظرفیت و دانشگاه های غیرانتفاعی ۳۱۲ ظرفیت اعلام کرده اند.

بر اساس انتخاب رشته به عمل آمده، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرنده دانشجو، نسبت به اعلام حد نصاب هر کد رشته محل و سایر شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو برای ارزیابی تخصصی (مرحله دوم آزمون) از طریق سایت خود در پایان هفته اول اردیبهشت ماه ۹۵ اقدام می کنند.

داوطلبان دارای حدنصاب مطابق با اطلاعیه دانشگاه ها و موسسات پذیرنده که بر روی دانشگاه ها و موسسات ذیربط قرار می گیرد، لازم است بر اساس برنامه زمانی اعلام شده نسبت به ارائه مدارک و ثبت نام برای سایر مراحل اقدام کنند.

عدم مراجعه و اقدام مطابق با اطلاعیه دانشگاه ها و موسسات پذیرنده به منزله انصراف از پذیرش در آن دانشگاه و یا موسسه است و امکان آزمون کتبی و مصاحبه مجدد وجود نخواهد داشت.

 

 

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. سحر گفت:

  سلام
  دوستان تراز رو کجای کارنامه نوشته؟
  اینجا که فقط رتبه و نمره کل هست؟

 2. نیک اندیش گفت:

  با سلام
  ایا دکترای مدیریت قراردادهای نفت و گاز ، دانشگاه ازاد داره ؟

 3. سارا گفت:

  سلام میشه بگید چطور تراز تعیین میشه من رشته م الکترئنیک رتبه در سهمیه ۳۲۵ اخرین رتبه قبولی ۱۴۸۷

 4. ندا گفت:

  خانم خورشید میشه لطفا بگین ترازتون چنده منم پزوهش هنرم

 5. کریمی گفت:

  اخه رشته تاریخ باستان که فرهنگ تمدن هفت هزار ساله را به رخ دنیا میکشیم. وپز انرا میدهیم و جامعه وبخصوص جوانان. مجذوب ان هم بوده چرا باید در کل کشور باید دو نفر ظرفیت پذیرش داشته باشد ایا دستی در کار نیست؟ چه توجیهی مسئولان برای ان دارند این عدالت است

 6. نگار گفت:

  سلام دوستان
  من رتبه ام 6 مرتع آبخیز بیابان شده،ترازم 6400 فقط از مصاحبه خ میترسم میگن شرط مصاحبه هست

 7. سیما گفت:

  آیا با تراز 3197 و رتبه 2107 رشته مدیریت دولتی پردیس ها و پیام نور قبول میشم؟ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

 8. سارا گفت:

  سلام دوستان من رتبم ٦٤ شد و ترازم ٢١٦٧ ايا امكان قبولي من هست،؟

 9. روح الله گفت:

  من در سهمیه مربیان در رشته مشاوره رتبه بیست شدم. احتمال دارد که در روزانه قبول بشوم

 10. ادبیات عربی گفت:

  سلام دوستان.
  بنظرتون، با تراز ۳۶۰۰ به دعوت به آزمون کتبی امید داشته باشم؟!
  خواهش میکنم جواب بدید‌.
  ممنون.

 11. Pic گفت:

  به خورشيد عزيز
  اول تبريك ميكمً خيلي زياد به خاطر رتبه عاليت و اينكه درصدهات جند بوده؟؟
  منً ميً خوام براي ابان ماه بزوهشً هنر امتحان بدم
  لطف ميًكني بكي بهم واسه هنر و تمدن اسلامي همًواسه مرحله اول هم مرحله كتبي دانشكاه ها جهً كتاب هايي خوندي؟؟ واقعا ممنون ميشمً جون خيلي سردركمم

 12. خورشید گفت:

  واقعا این انصاف نیست که همه مچاز بشن …
  بابا ما بیچاره شدیم رتبمون این شد
  اونوقت رتبه 900 تو رشته من با تراز 400 مجاز شده
  واقعا این حقه؟؟؟؟
  من پژوهش هنر شرکت کردم کسی میدونه با رتبه 20 و سابقه تدریس 3 سال تو مصاحبه میشه قبول شد ؟؟

 13. شیما گفت:

  دوستان من هنوز انتخاب رشته نکردم براساس علاقه انتخاب کنم یا اولویت مثه پارسال؟توروخدا جواب بدید هنوز انتخاب نکردم شک دارم

 14. علی کریمی گفت:

  امسال هم همه چی مثل پارساله ، هم از نظر دعوت شده ها و هم ظرفیت پذیرش، فقط حیف تا دقیقه ۹۰نمیخان بگن که وزن آزمون و مصاحبه ۵۰-۵۰هستش، خدا بزرگه ایشالا اینم درستش کنن، فقط باید همه یکصدا اعتراض کنیم ،

  • وای دلم گفت:

   چی میگی دوست عزیز. امسال با پارسال خیلی خیلی فرق داره.

  • سحر- مالی گفت:

   به نظر منم همینه، چون فقط گفته بودن تراز میدن ولی رتبه هم به همراهش اعلام شد یعنی مثل پارسال.

  • سپیده گفت:

   مثل پارسال!!!!!!!!!! این همه تغییر !!!!!!!! بیشتر از نصف مجاز کردن،،،، همه جا گفتن که چقدر مصاحبه تاثیر داره، حتی دانشگاه اصفهان اطلاعیه منتشر کرده که مصاحبه ۸۰ درصد تاثیر داره ۲۰ درصد ازمون سنجش،،،،، این همه تغییر برای اینکه دانشگاه ها بتونن دانشجوهای خودشونو بگیرن،،،،، بحث ۵۰_۵۰ هم برای کنکور بعدی دکتری هس اطلاعیه اش توی همین سایت هس،،،،، چرا اطلاعات اشتباه میدین!!!!!!!!!!!!!

  • سپیده گفت:

   مُهر تأیید شورای نگهبان بر طرح «سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی»

   شورای نگهبان طرح «سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی» را با اصلاحات انجام شده مغایر موازین شرع و قانون اساسی ندانست.

   به گزارش پی اچ دی تست، بنابر اعلام روابط عمومی شورای نگهبان، طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها و مراکز آموزشی عالی کشور که با اصلاحاتی در جلسه مورخ هجدهم اسفندماه یکه زار و سیصد و نود و چهار به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است؛ در جلسه مورخ ۱۳۹۵/۰۱/۱۸ شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

   گفتنی است بر اساس این طرح وزارت علوم موظف است از سال آینده آزمون نیمه متمرکز دکتری  را با وزن ۵۰ درصدی آزمون کتبی در پذیرش نهایی برگزار نماید.
   بحث ۵۰_۵۰ برای سال بعد هس

 15. سالار اصلی گفت:

  سلام بر همگی؛متاسفانه آزمون امسال در نهایت بی برنامگی و کوته نگری طرح وبرگزار شد و عدم واکنش اعتراضی مناسب از سوی داوطلبین به ادامه ی این روند مضحک دامن زد بهتر می بود داوطلبین اعتراض خودشونو بیان میکردن تا شاهد این وضع فلاکت بار نباشیم ایکا ش….

  • بی برنامگی تا چ حد گفت:

   آقای سالار تو این وضع نابسامان عده ای با رتبه های افتضاح فک میکنن میخواد معجزه بشه و خوشحالند تنها رتبه های عالی نآمید شدند.و همه در بهت بسر میبریم یارای سخن گفتن نیست

   • سالار اصلی گفت:

    با هیچ عقل سلیمی جور در نمیاد که اول بدون هیچ آگاهی و ملاکی انتخاب رشته بشه و بعد که کار از کار گذشت دانشگاهها اعلام کنن که چه نمره هایی را میخوان برا مصاحبه،دقیقا مث اینه که بخوای ماشین بخری بهت بگن اول پول بریز به حساب بدون اینکه ماشینا را ببینی و قیمتشونو بدونی بعد ما ماشینی که بنظرمون با پولت جور در میاد را بهت میدیم حالا میخواد خوشت بیاد میخواد نیاد پولتو هم بهت بر نمیگردونیم،واقعا بده که اکثر دانشگاهها حتی گرایشو هم مشخص نکردن

 16. سالار اصلی گفت:

  سلام بر همگی؛متاسفانه آزمون امسال در نهایت بی برنامگی و کوته نگری طرح وبرگزار شد و عدم واکنش اعتراضی مناسب از سوی داوطلبین به ادامه ی این روند مضحک دامن زد بهتر می بود داوطلبین اعتراض خودشونو بیان میکردن تا شاهد این وضع فااکت بار نباشیم

 17. صنایع گفت:

  سلام . با رتبه 350 و تراز 2453 از بین 1508 نفر شانس روزانه یا شبانه رو دارم؟

  • تیسا گفت:

   سلام. تراز ۴۵۲۵ و رتبه ۵۸ در صنایع خوبه یابد؟ رتبه ام خوبه اما ترازم پایین نیست؟ آیا کسی دیگه ای هم همین رتبه و تراز رو توی صنایع میتونه اورده باشه؟ خواهش میکنم جواب بدین خیلی نگران این موضوع ام. تا جالا فکر میکردم چون رتبه ام خوبه پس باید خوب باشه اما توی توضیحات بالا کفته رتبه بالا خوب نیست مکه رتبه خوب باشه ترازش هم خوب نمیشه؟

 18. نازنین گفت:

  وقتی با رتبه زیر 20 دوتا علمی پژوهشی 5 سال حق تدریس ترجمه کتاب و معدل 17 ارشد از تربیت مدرس استادت میگه شانسی برا قبولی نداری چون اساتید دانشجوهای خودشونو میگیرند با چه روحیه ای خودتو برا مصاحبه اماده میکنی؟؟؟؟

 19. پريا گفت:

  ظرفيتهاخيلي بالارفته