مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

پذیرش دکتری استعداد درخشان سال 95 دانشگاه خوارزمی

فراخوان پذیرش دانشجوی دکتـری تخصصی بدون آزمون دانشگاه خوارزمی سال تحصیلی 96-95 (سهمیه استعداد درخشان) اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه خوارزمی در نظر دارد از میان دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد برای ورود به دوره دکتری بدون آزمون در جهت چارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطابق آیین نامه شماره 21/67272 مورخ 93/4/18 از طریق بررسی سوابق، مصاحبه و بدون شرکت در آزمون در رشته‌های اعلام شده مندرج در جدول زیر در سال تحصیلی 96-95 دانشجو بپذیرد.

شرایط اختصاصی:

1- دانش‌آموختگان دارای میانگین کل 16 و یا بالاتر در مقطع کارشناسی

2- دانش‌آموختگان دارای میانگین کل 17 و یا بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد (دفاع از نمره پایان نامه با درجه عالی بین نمره 20-  18) می‌باشند.

3-  بیش از دو سال از تاریخ فراغت از تحصیل دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد نگذشته باشد.

4-  طول دوره تحصیل دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر 5 نیمسال باشد.

5- کسب حداقل 10 امتیاز از ردیف شماره 1 بخش امتیازات پژوهشی در زمان بررسی مدارک الزامی می‌باشد. داشتن حداقل دو مقاله علمی و پژوهشی یا ISI  مستخرج از پایان نامه.

چنان چه متقاضی هنوز موفق به دفاع از پایان نامه خود نشده، مقالات ارائه شده باید در جهت رشته دانشجو باشد.

6- کسب حداقل 60 امتیاز از فعالیتهای آموزشی و پژوهشی و مصاحبه مطابق با جدول ارزشیابی پیوست.

7- پذیرش برای ورود به دوره تحصیلی دکتری بدون آزمون دانشگاه خوارزمی، صرفا از بین دانش‌آموختگان دانشگاه‌های زیر انجام خواهد شد: دانشگاه‌های اصفهان، الزهرا (س)، شهید بهشتی، خوارزمی، تبریز، تربیت مدرس، تهران، شیراز، صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی، صنعتی شریف، علامه طباطبائی، علم و صنعت ایران، فردوسی مشهد، یزد و کرمان.

نحوه ارائه مقالات یا فعالیت‌های علمی برگزیده:

1- مقالات ارائه شده طبق جدول شماره 1 مورد ارزیابی قرار گرفته و باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ بوده و مرتبط با پایان نامه باشد.

تبصره 1: در صورتی که متقاضی، از بین شرایط اختصاصی، حائز شرایط در یکی از سه بند زیر نباشد،  بند 1 مربوط به (داشتن حداقل معدل 16 کارشناسی)، یا بند 2 مربوط به (داشتن حداقل معدل 17 کارشناسی ارشد) و یا بند 7 مربوط به (دانش‌آموخته دانشگاه های اولیت بندی شده در فراخوان) مجاز به شرکت در فراخوان بوده و مدارک ایشان بررسی خواهد شد.

تبصره 2: دانشجو پس از کسب پذیرش در مقطع دکتری فقط تا پایان نیمسال اول تحصیلی، فرصت خواهد داشت مقاله خود را که دارای گواهی پذیرش می باشد به چاپ رسانده و اصل آن را ارائه نماید، در غیر این صورت قبولی وی لغو خواهد شد.

تبصره 3: منظور از پذیرش مقاله، پذیرش بدون قید و شرط مقاله می‌باشد.

2- هر گونه ثبت اختراع باید مورد تائید سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران باشد.

3- برگزیدگان جشنواره‌های علمی معتبر (خوارزمی، فارابی، رازی و یا ابن سینا) باید تائید دبیرخانه جشنواره را کسب و ارائه نمایند.

4- برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی باید تائید دبیرخانه المپیاد را کسب و ارائه نمایند.

5- مقاله، اختراع و یا کتابی معتبر خواهد بود که داوطلب در آن نفر اول و یا نام وی بلافاصله بعد از استاد راهنما یا مشاور و یا یکی از اعضای هیات علمی ذکر شود و یا مخترع اصلی اختراع، نوسینده مسئول کتاب و یا ارائه دهنده اصلی کنفرانس علمی باشد. در غیر این صورت به آن امتیازی تعلق نخواهد گرفت.

 نکات مهم:

1- هر گونه اطلاع رسانی به داوطلبان منحصرا از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به نشانی www.khu.ac.ir صورت می‌پذیرد، لذا به داوطلبان توصیه می‌شود به منظور اطلاع از اسامی افراد دعوت شده به مصاحبه، زمان و مکان برگزاری مصاحبه و یا هرگونه نکته لازم، اطلاعیه های مربوطه را از طریق سایت دانشگاه بطور منظم پیگیری نمایند. لذا خواهشمند است از هرگونه تماس تلفنی و یا مراجعه غیر ضروری به دفتر استعدادهای درخشان جدا خودداری نماید.

2- دانش‌آموختگان حداکثر تا 2 سال پس از فراغت از تحصیل می‌توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برای ورود به دوره دکتری برخوردار شوند. لذا داوطلبان توجه داشته باشند در زمان ثبت‌نام در فراخوان، از تاریخ فراغت از تحصیل آنها، دو سال بیشتر نگذشته باشد.

3- طول مدت تحصیل متقاضی در دوره کارشناسی ارشد از ۵ نیمسال بیشتر نباشد.

4- دانشجویان فعلی دوره کارشناسی ارشد که تا تاریخ 95/6/31 دانش‌آموخته می‌شوند.

5- دانش‌آموختگان دوره‌های مجازی، نیمه حضوری، اتباع خارجی و فارغ التحصیلان دانشگاه‌های خارج از کشور مجاز به استفاده از این فراخوان نمی‌باشند.

6- اولویت ادامه تحصیل دانشجو در همان رشته تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی ارشد مطابق با جدول رشته‌ها می‌باشد.

7- در صورت انصراف فرد پذیرفته شده، جایگزینی پذیرش نخواهد شد.

8- تغییر رشته و گرایش پس از قبولی و کسب پذیرش به هیچ عنوان امکان‌پذیر نخواهد بود.

 مدارک لازم:

1- تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه.

2- یک قطعه عکس ۴×۳ جدید با ذکر مشخصات در پشت آن.

3- تصویر مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی.

4- تصویر مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی ارشد که نمره پایان نامه حتما در آن درج شده باشد (معدل دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب پایان نامه و با احتساب نمره پایان نامه باید به تفکیک ارائه شود).

5- تصویر ریز نمرات دوره کاردانی (جهت دانشجویانی که دوره کارشناسی آنها به صورت ناپیوسته بوده است).

6- تصویر ریز نمرات دوره کارشناسی.

7- تصویر ریز نمرات دوره کارشناسی ارشد.

8- تصویر صفحه اول مقالات متقاضی که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مقالات ISI , ISC به همراه مستندات رتبه مجلهای که در آن چاپ یا پذیرش شده باشد (تصویر جلد مجله الزامی می باشد).

9- گواهی پذیرش چاپ مقاله برای آن دسته از مقالاتی که در زمان تقاضا به چاپ نرسیده باشند.

10- گواهی رسمی و معتبر دال بر علمی – پژوهشی بودن مجله ای که مقالات متقاضی در آن چاپ شده و یا خواهد شد.

11- تصویر کلیه مقالات ارائه شده در کنفرانس‌ها، کلیه تالیفات، کتب، فعالیت‌های پژوهشی داوطلب.

12- گواهی دال بر احراز حدنصاب یکی از آزمون های زبان معتبر (در صورت دارا بودن) مطابق با جدول شماره 4.

13- معرفی نامه از دبیرخانه جشنواره های معتبر علمی (خوارزمی، فارابی، رازی، ابن سینا) برای برگزیدگان جشنواره های علمی.

14- معرفی نامه از دبیرخانه المپیادهای دانشجویی کشور برای دانشجویان دارای رتبه در المپیاد.

15- تصویر فیش واریزی جهت هزینه ثبت‌نام به مبلغ 1/200/000 ریال (یک میلیون و دویست هزار ریال) به شماره حساب 0103033939000  بانک ملی شعبه اقبال کد 501  به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه خوارزمی واریز گردد. ضمنا هزینه ی دریافت شده جهت بررسی مدارک بوده و به هیچ عنوان قابل استرداد نخواهد بود.

16- ارائه اصل و یک کپی از فیش واریزی همراه مدارک الزامی می باشد.

17- تکمیل فرم تقاضانامه ثبت‌نام اولیه و ارسال آن همراه مدارک فوق.

 تبصره مهم:

– دانشجویان متقاضی مشروط به اینکه تا تاریخ 95/6/31 فارغ‌التحصیل شوند می‌توانند از تسهیلات فوق استفاده نمایند.

– مدارک داوطلبان و وجه دریافتی به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد. به مدارک ناقص و یا ثبت نام  پس از مهلت مقرر ترتیب اثر داده نخواهد شد.

– دانشکده در رد یا قبول تقاضای داوطلبان از اختیارات لازم برخوردار می باشد.

– ارائه یک نسخه از پایان نامه و نیز نسخه اصل سوابق کلیه فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و اجرایی داوطلب در زمان مصاحبه الزامی می‌باشد.

– با توجه به اینکه ادامه تحصیل در مقطع دکتری به صورت تمام وقت می‌باشد. داوطلبان شاغل در وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای دولتی باید قبل از ثبت‌نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را مبنی بر ادامه تحصیل کسب نمایند.

– پذیرش نهایی داوطلب بطور همزمان از طریق چند دانشگاه و سازمان سنجش آموزش کشور مجاز نیست، مضافا آنکه داوطلب نمی‌تواند بطور همزمان توسط چندین دانشگاه درخواست پذیرش قطعی نماید.

–  بدیهی است تاریخ اعلام شده برای بررسی مدارک (20/2/95) به هیچ وجه تمدید نخواهد شد و درخواست‌های رسیده پس از تاریخ یاد شده مورد بررسی قرار نمی‌گیرد.

–  پذیرش دانشجویان به صورت مشروط بوده و پس از تایید سازمان سنجش و مراجع ذیصلاح قطعی می‌گردد.

– درصورت احراز هرگونه مطلب خلاف واقع در مدارک ارسالی داوطلب در هر مرحله ای، از ادامه تحصیل وی جلوگیری به عمل خواهد آمد و مسئولیت عواقب آن به عهده داوطلب خواهد بود.

– خواهشمند است متقاضیان قبل از تکمیل فرم درخواست شرایط فراخوان را به دقت مطالعه نموده و پس از اطمینان از احراز شرایط نسبت به ارسال مدارک و واریز وجه اقدام نمایند.

 نحوه ثبت‌نام و ارسال مدارک:

1- مهلت ارسال مدارک حداکثر تا 25 اردیبهشت ماه سال 1395 خواهد بود.

2- اعلام اسامی دعوت شدگان به مصاحبه و همچنین زمان و مکان برگزاری مصاحبه در موقع متقضی از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید لذا از هر گونه تماس غیرضروری با این دفتر خودداری فرمائید.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. دانشجوی حقوق گفت:

  سلام دوستان .دانشگاه خوارزمی به کسی پاسخ داده یا نه؟؟؟؟

 2. ali گفت:

  ببخشید کدوم جدول؟؟؟؟؟
  من جدول رشته هارو ندارم جریان چیه؟

 3. زینب گفت:

  سلام
  میخواستم بپرسم معدل کارشناسی برای هر سه دانشگاه ازاد٫ دولتی و پیام نور بالای ۱۵ در نظر گرفته شده یا معادل سازی میشه؟؟؟؟

 4. زینب گفت:

  ,سلام
  خواستم بگم من تموم شرایطشو دارم فقط معدل کارشناسی ام حد نصاب نیست البته من کارشناسی پیام نور خوندم و و یاد دارم زمان کارشناسی ما از رسانه ها معدل پیانور را با معادل سازی ودر مقایسه با دانشگاه دولت ی بیشتر ارزیابی کردند میخواستم ببینم این معادل سازی در حال حاضر در نظر گرفته میشه؟؟؟؟یا معدل کارشناسی برای سه دانشگاه دولتی ٫ پبام نور و ازاد به طور کل ۱۶ در نظر گرفته شده؟؟؟

 5. مهناز گفت:

  120 هزار تومن؟؟؟؟؟؟؟؟مگه میخوان چکار کنن؟؟؟؟؟؟؟آخه دانشجوی بدبخت که میخواد چند تا دانشگاه درخواست بده از کجا اینقد پول بیاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟در ضمن چرا فقط از دانشگاه های مذکور دانشجو می پذیرن؟ مثلا دانشگاه رازی و دانشگاه شهید چمران و……. معتبر نیستند؟؟؟؟؟؟

 6. نازنین گفت:

  به طور صحیح در سایت فقط فراخوان پذیرش دانشجوی دکتری وجود دارد

 7. نازنین گفت:

  با سپاس از پاسخ شما ولی در بسیاری از دانشگاهها ثبت نام اینترنتی از سایت گلستان دانشگاه مربوطه امکان پذیر می باشد ولی در دانشگاه خوارزمی چگونه می شود فرم ثبت نام را دریاقت و ارسال نمود من ادرسی را شما فرمودید چندین بار رفته ام ولی فرم ثبت نام و چگونگی ارسال مدارک را نیافته ام بسیار خوشحال خواهم شد راهنمایی بفرماید با احترام

 8. نازنین گفت:

  با سلام
  چرا وقتی وارد سایت می شویم talentoffice.khu.ac.i سایت مزبور اصلا چیزی از ثبت نام و فرم وجود ندارد حتی در سایت گلستان نیز نیز از دکتری بدون ازمون خبری نیست با سپاس فراوان

 9. دانشجوی حقوق گفت:

  با سلام و عرض ادب
  مقالاتی که با نمایه اسکوپوس چاپ می شوند نه تامسون مورد قبول برای دکتری بدون ازمون میباشد؟؟ واحد استعداد درخشان دانشگاه خوارزمی یا نیستند یا اطلاع ندارند .

 10. کنکوری گفت:

  با سلام و احترام

  در فراخوان استعداد درخشان نوشته شده است که دانش آموختگان دوره هاي مجازي، نیمه حضوري، اتباع خارجی و فارغ التحصیلان دانشگا ههاي خارج از کشور مجاز به استفاده از این فراخوان نمی باشند.

  اینجانب در پردیس البرز “دانشگاه تهران ” با معدل 19/20 فارغ التحصیل شده ام. و شرایط شرکت در این فراخوان را هم دارم.

  اما موقع ثبت نام گزینه وجود دارد مبنی بر “روزانه” و “شبانه” وجود دارد و شما هم در فراخوان نگفتید پردیس ها نمی توانند شرکت کنند.

  لطفا من را راهنمایی بفرائید.

  با سپاس

 11. منابع طبیعی گفت:

  بعد تو دانشگاه اصفهان یکی از شرطهاش اینه ک مجموع کل امتیازهای مقالات علمی پژوهشی و مصاحبه۶۰ باشه این یعنی چی با۳ مقاله ک امتیاز بازم خ کمه

 12. منابع طبیعی گفت:

  سلام بچه ها من ۶،۷ ماهه فارغ التحصیل شدم الان۳ مقاله پژوهشی از سمینارم دارم ولی خب از شرایط پذیرش بدون آزمون داشتن مقاله از پایان نامس بنظرتون مقالات من قابل قبول هس ک مدارکمو بفرستم یا ن؟؟ممنون میشم جواب بدین

  • ملیحه گفت:

   سلام.من دو مقاله مرتبط با پایان نامه دارم. اما سه مقاله چاپی که از پایان نامه ام نیست. واقعا دلیل اینکه فقط مقالات رو به مرتبط به پایان نامه کردمن واسم قابل هضم نیس. نمیدونم نمره ام به حد نصاب میرسه یا نه.بدون درنظر گرفتن مقالات دیگه م، ب 60 نمیرسه. منم مشکل شمارو دارم.لطفا اگه کسی اطلاعی دازد درمورد اینکه مقالات بجز پایان نامه نمره درند یا نه،اظلاع بده. حالا دانشگاه خوارزمی خوبه که گفته حداقل امتیاز 60، خیلی از دانشگاه ها حداقل شون 70

 13. شيما گفت:

  يعني کسايي که شيش ترمه شدن نميتونن شرکت کنن؟

 14. هستی گفت:

  من بهمن 92دفاع کردم یعنی دیگه حق شرکت ندارم؟

 15. هستی گفت:

  سلام.توی سایت دانشگاه خوارزمی(www.khu.ac.ir) رشته ها مشخص شدن

 16. مهسا گفت:

  چه رشته هایی پذیرش دارند؟

 17. علی گفت:

  گواهی رسمی و معتبر دال بر علمی – پژوهشی بودن مجله ای که مقالات متقاضی در آن چاپ شده و یا خواهد شد.
  این یعنی چی؟من مثلا توی مجله دانشگاه امیرکبیرمقاله دادم به خودشون گفتم گفتن توسایت زدیم که این مجله طبق نامه …علمی پژوهشیه تو خود سایت وزرات علومم هست گفتم نامشو به من میدین گفتن نه باید چی کار کنم؟

  • احسان گفت:

   همونجای که تو سایت نوشته بر طبق نامه فلان به شماره فلان این مجله علمی پژوهشیه کفایت میکنه…. اون قسمت رو پرینت بگیر

 18. دكترى حقوق گفت:

  ۳: منظور از پذیرش مقاله، پذیرش بدون قید و شرط مقاله می‌باشد.
  يعنى چى ؟ كسى ميدونه؟

  • farzi گفت:

   به عنوان مثال عرض میکنم: مثلا اینکه تو مقالتو به یه مجله ای بفرستی مجله بعد اینکه مقالتو بررسی و داوری کرد بهت میگه مقالت پذیرش شد به شرط اینکه چند تا اشکال داره اونا رو برطرف کنی یا اینکه، مقالت پذیرش شد به شرط اینکه 100000 هزار تومان به حساب مجله بریزی. منظورشون اینه دکتری حقوق

  • رسول گفت:

   منظورشون اینه مقالت یا باید چاپ شده باشه یا نامه پذیرش (اکسپت) داشته باشه. سابمیت و در حال داوری رو قبول نمیکنن.

 19. ... گفت:

  چه منصفانه آیین نامه تعریف کردن. خدا رو شکر… انگار بعضیا به فکر هستند. شاید یکی واقعا مشکلی داشته که معدل کارشناسیش خوب نبوده و بعدا با رزومه و معدل خوب ارشد جبران کرده است.
  هر چند هزینه بررسی مدارکش بی انصافیه.

 20. آيلار گفت:

  سلام.من يه سوْال دارم از مسئولین: اگر دانشگاه آزاد يا پيام نور يا هردانشگاهي كه اسمش در بالا نيست معتبر نيست و صلاحيت ندارن چرا جمع نميشن؟اون دانشجوي بدبختي كه به هردليلي امكان حضور در دانشگاههاي برتر را نداشته ولي رزومه عالي داره موفقه بايد بره بميره!! چه بايد بكنه؟؟ واقعااا بي انصافيه حق كشيه!

 21. رسول گفت:

  خیلی بی انصافیه این هزینه ها. بنظرم سازمان سنجش باید جلو اینارو بگبره. اولا این هزینه ها وظیفه دانشجو نیست. اگرم قراره هزینه هارو متقاضیا تامین کنن فقط باید هزینه هاشون در بیاد نه درآمدزایی کنن. مگه میخوان چیکار کنن؟ برا هر دانشجو تو تمام فرایند یه ساعتم وقت نمیزارن.

 22. 12 گفت:

  120 تومن!!!!!!!!!!!!!!

 23. farzi گفت:

  تبصره ۲: دانشجو پس از کسب پذیرش در مقطع دکتری فقط تا پایان نیمسال اول تحصیلی، فرصت خواهد داشت مقاله خود را که دارای گواهی پذیرش می باشد به چاپ رسانده و اصل آن را ارائه نماید، در غیر این صورت قبولی وی لغو خواهد شد.
  بنظرم بند و تبصره فوق نبود بهتر بود همه که پارتی ندارن مقالشو زود چاپش کنه؛ از کجا معلوم مجله شاید دوسال دیگه چاپ کرد!

 24. قاطع گفت:

  خب چه رشته هایی؟