مدرسان شریف پنجمین کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی کنفرانس رویکردهای نوین در علوم انسانی چهارمین کنفرانس پژوهش های نوین در علوم انسانی کنفرانس بین المللی مدیریت و اقتصاد در قرن 21 ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت اقتصاد و حسابداری کنفرانس علوم کشاورزی و محیط زیست پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی پژوهش در هنر کنفرانس بین المللی علوم مهندسی و تکنولوژی موسسه ابن یمین کتابخانه فرهنگ

اعلام نحوه ارزیابی داوطلبان آزمون دکتری سراسری از سوی دانشگاه امیرکبیر

دانشگاه صنعتی امیرکبیر زمان و نحوه برگزاری مرحله ارزیابی داوطلبان آزمون دکتری تخصصی ۱۳۹۵ دانشگاه را تشریح کرد.

به گزارش پی اچ دی تست، بنابر اعلام دانشگاه صنعتی امیرکبیر، پذیرش دانشجودر این دانشگاه بر اساس نمره آزمون سازمان سنجش کشور، سوابق تحصیلی (آموزشی و پژوهشی) و  مصاحبه در رشته های ریاضی و علوم کامپیوتر ، فیزیک، شیمی کاربردی، مهندسی هسته ای، مهندسی برق، مهندسی عمران و محیط زیست، مهندسی صنایع، مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک ، مهندسی معدن، مهندسی متالورژی، مهندسی نساجی و علوم الیاف، مهندسی هوافضا، مهندسی دریا، مهندسی کامپیوتر و مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی پلیمر و رنگ، مهندسی پزشکی، مهندسی نفت در تهران و پردیس ماهشهر بصورت ورودی از نوع روزانه، نوبت دوم و پردیس بین الملل (خودگردان) صورت می پذیرد.

مراحل پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) در سال ۱۳۹۵ به شرح زیر است:

۱ – ورود اطلاعات توسط داوطلبان حائز شرایط در سامانه تحصیلات تکمیلی دانشگاه

۲ – بررسی سوابق تحصیلی داوطلبان و دعوت به مصاحبه تخصصی

۳ – ارسال مدارک به دانشگاه توسط دعوت شدگان به مصاحبه تخصصی

۴ – برگزاری مصاحبه تخصصی

۵ – اعلام نتایج اولیه توسط دانشگاه

۶- اخذ تعهد از پذیرفته شدگان اصلی و درج اسامی در پورتال سازمان سنجش آموزش کشور

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۲۵)

 1. Rahimi می‌گه:

  برای عضو هیات علمی شدن ضروریست گرایش مربوط به رشته شیمی ارشد و دکتری یکی باشد؟مثلا ارشد شیمی تجزیه خوندم باید دکتری حتما تجزیه بخونم یا الی هم میشه خوند و بعدا برای هیات علمی مشکلی نیس

  • شفافسازی می‌گه:

   با سلام به همگی. خواهشمندم از همه داوطلبان عزیز که به سایت سازمان سنجش بروید و در قسمت ارسال درخواست، بخواهید که تا موقع اعلام سطح تراز از سوی دانشگاه ها انتخاب رشته نیز تمدید شود. وقتی تزار معلوم باشد و همه چی شفاف، دیگر نیازی به انتخاب پنجاه کد نیست و هر فردی بر حسب علاقه و امتیاز با خیال راحت انتخاب رشته می کند. چه معنی دارد اولین اولویت من بر فرض مثال کد محلی باشد که تراز آن را کسب نکرده ام. چرا نباید مثل همه دانشگاه های دنیا انتظارات از داوطلبان قبل از هر آزمون و ثبت نامی شفاف گفته شود که مجبور به دوباره کاری و امتحان و مصاحبه همزمان و هزار برنامه تکرای نباشه. اگه شما هم خسته هستید از این همه بی برنامگی و استرس های بی خورد، لطفا به سایت سازمان سنجش رفته و درخواست تمدید یا به تعویق افتادن انتخاب رشته تا روز اعلام تراز از سوی دانشگاه ها را بنمایید. آرزوی موفقیت برای هم دارم.

  • شهین می‌گه:

   نه مشکلی پیش نمیاد.
   من که توی رشته ی خودم(جغرافیا) دیدم که با گرایش های متفاوت ارشد و دکتری، هیئت علمی هستن.

 2. Ali می‌گه:

  ﺑﺎ ﺳﻼﻡ اﻳﺎ اﻭﻟﻮﻳﺖ ﺩﺭ اﻧﺘﺨﺎﺏ ﺭﺷﺘﻪ ﻣﻬﻤﻪ ﻳﺎ ن?ﻓﻘﻄ ﺷﻬﺮﻫﺎ ﺭﻭ ﺑﻪ ﺗﺮﺗﻴﺐ اﻧﺘﺨﺎﺏ ﻛﻨﻴﻢ??

 3. Rahimi می‌گه:

  سلام پس اگه غیر از گرایش شیمی تجزیه ،گرایشهای دیگه شیمی رو انتخاب کنم برام محدودیتی نیست؟یعنی ایرادی نداره در پذیرش از سوی سنجش؟در پذیرش تجزیه که اولویتمه اختلال ایجادنمیکنه؟

 4. رضا می‌گه:

  به نظر شما تراز رشته های مختلف متفاوته؟مثلا ریاضی کاربردی با بقیه فرق داره؟

 5. آقای حقوق می‌گه:

  انگار یه دانشگاه در ایران پیدا میشه که خودش بدونه داره چکار میکنه و طبق اصول سایر کشورهای دنیا دانشجو پذیرش کنه. کاش دانشگاه های دیگه هم همینطور بودن که اول مدارک رو بررسی می کردن و بعد هر کی رو خواستن دعوت می کردن که تعداد زیادی که از اول مورد نظر استاد ها نیستن و غیره وقت و هزینشون تلف نشه و از همه مهمتر اینه که رسم غلطی که همه دانشگا ه های دیگه در پیش گرفتن اینه که هم امتحان میگیرن هم مصاحبه که در کل دنیا نوبره و کار بچه دبستانی ها.

 6. امیر می‌گه:

  سلام دوستان….

  خواستم بدونم ترتیب دانشگاه ها برای انتخاب رشته مهمه؟

  • مهدی می‌گه:

   اهمیتش در پذیرش نهایی است احتمالا. یعنی اگر دانشگاه الف را اول زده باشی و دانشگاه ب را دوم ، و بعد از مصاحبه در هر دو دانشگاه قبول شوی احتمالا سنجش انتخاب اولت را اعلام میکند ! پس بهتر است مطابق علاقه مندی انتخاب انجام شود.

 7. امیر می‌گه:

  سلام در تمام دانشگاه ها چند رشته-گرایش را در یک مجموعه امتحانی می توان انتخاب کرد؟

 8. Rahimi می‌گه:

  تورو خدا جواب بدید،،من که با گرایش شیمی تجزیه شرکت کردم میتونم شیمی با گرایشهای دیگه رو هم انتخاب رشته کنم؟؟

 9. sahar می‌گه:

  بچه‌ها من ترازم ۲۳۶۰ بوده رشته فیزیک رتبه‌ی ۳۲۸ به نظرتون شبانه امیرکبیر دعوت میشم به مصاحبه؟ یعنی شانس قبولی دارم یا اصلن نزنم این دانشگاههارو.

 10. سعید می‌گه:

  با ترا ز ۵۲۰۰ کجا میشه قبول شد؟؟؟؟

 11. دکتری می‌گه:

  این داستان اخذ تعهد هم جالب هست.

 12. ریاضی کاربردی می‌گه:

  به نظر من میگن رتبه مهم نیست ولی ۵۰ درصد نمره مصاحبه را بر اساس رتبه میدن

 13. ... می‌گه:

  یعنی دانشگاه امیر کبیر بررسی میکنه مثلا اگر کسی گرایش دیگه ای بزنه هر جند رتبه خوبی داشته باشه ممکنه دعوت به مصاحبه نکنه؟
  ای کاش دانشگاهها جنین کنترلی داشته باشن. آخه اگر قرار باشه هر کی از هر گرایشی انتخاب کنه خیلی ظلم میشه در حق بقیه. از طرفی هم افراد گرایشهای دیگر شانس بسیار بسیار کمی در قبولی در گرایش دیگر دارند..

 14. رادمهر می‌گه:

  فکر کنم اول نصف نمره رو به عنوان کف تعیین میکنن بعد هر کی رو خواستن از بین اون تعداد می فرستن برای مصاحبه …
  یعنی در مرحله دوم صرفا هر کی تراز بهتری داشته باشه به مصاحبه نمیره بلکه هر کی دانشگاه تشخیص بده به مصاحبه میره

درج نظر