مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

ابلاغ آیین نامه بازنگری شده دکتری در آینده نزدیک

معاون آموزشی وزارت علوم از ابلاغ آئین‌نامه بازنگری شده دوره دکتری به دانشگاه‌های کشور در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر ضمن اعلام این خبر، با اشاره به این که ضوابط آموزشی دانشجویان دوره دکتری از سال 95 به بعد متفاوت خواهد بود، گفت: با توجه به آئین‌نامه جدید، دوره دکتری می‌تواند حداقل 3 ساله باشد، در حالی که در گذشته دوره دکتری حداقل 4 سال به طول می‌انجامید.

وی افزود: آن دسته از دانشجویان مقطع دکتری که نتوانستند در یک درس موفق شوند با توجه به آئین نامه جدید این امکان برای آنان فراهم شده که مجدد این درس را انتخاب کنند تا از عقب افتادگی تحصیلی آنان جلوگیری شود.

دکتر شریعتی ادامه داد: از دیگر ویژگی‌های این آئین‌نامه صدور گواهی گذراندن دوره به افرادی است، که موفق نشده‌اند دوره دکترای خود را به اتمام برسانند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان این که دیگر نمره رساله دوره دکتری در معدل محسوب نمی شود، افزود: در آئین نامه جدید دوره دکتری مقررشده نمره رساله دیگر در معدل محسوب نشود و این نمره صرفاً جهت ارزیابی کیفی و علمی دانشجو لحاظ خواهد شد و معدل دانشجو فقط حاصل واحدهای گذرانده شده باشد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر شریعتی در پایان خاطرنشان کرد: در آئین نامه های جدید همچنین توجه ویژه‌ای به موضوع مقابله با تقلب‌های علمی شده است.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. Neda sh گفت:

  سلام

  من یه سوال برام پیش اومده
  اینجانب دانشجو دکتری ورودی 94 هستم.

  آیا این آیین نامه شامل ورودی های دکتری 94 هم میشود ؟

  من ترم گذشته با توجه به سلیقه گرایی یکی از اساتیدم و دادن نمره 7 به بنده، عملا مرا مشروط کرد.

  آیا با اجرا شدن بخش نامه جدید، بعد از گذراندن دوباره درس و کسب نمره جدید، بازهم نمره قبلی با معدل جمع می شود یا خیر؟ چون طبق آیین نامه ورودی 94 با گذراندن دوباره درس باز هم نمره قبلی در معدل کل تاثیر گذار است.

  • میلاد گفت:

   نه خیر گفتند خودشون که آیین نامه جدید مربوط به ورودی های جدید یعنی ورودی دکتری سال 1395 به بعد می باشدو عطف به ماسبق نمی شود.
   شما مشمول آیین نامه قبلی هستید

 2. شیمی ( فرزانه) گفت:

  سلام دوستان متوجه نشدم، معدل ارشد تو امتحان دکتری لحاظ نمیشه؟

 3. داوطلب گفت:

  خیلی خوبه

 4. معصومه به الهه گفت:

  خدا كنه اجرايي بشه

 5. ali گفت:

  این روش درسته تو خیلی از کشورها دکتری حتی دو و نیم ساله است