مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

اعلام شرایط تحصیل در دوره دکتری ۱۳۹۵ دانشگاه علم و فرهنگ

شرایط، تسهیلات و ضوابط دانشگاه علم و فرهنگ جهت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی برای سال تحصیلی ۹۵ – ۹۶ اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه علم و فرهنگ با انتشار اطلاعیه ای شهریه رشته های مختلف و دیگر شرایط پذیرش دانشجویان دکتری این دانشگاه را اعلام کرد.

گفتنی است دانشگاه علم و فرهنگ در رشته های زیر پذیرش دانشجو خواهد داشت.

روزنامه وزین ایران- همشهری- اطلاعات

شرایط، تسهیلات وضوابط

الف) شرایط، تسهیلات و ضوابط عمومی

۱- امکان تقسیط شهریه دانشجویان برابر مصوبات هیات امنا و هیات رئیسه دانشگاه در هشت قسط مساوی فراهم می باشد (مبلغ شهریه در بند ۱۱همین اطلاعیه درج شده است.)

۲- دانشجویان این دانشگاه از مزایای وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نیز از تسهیلات صندوق قرض الحسنه دانشجویان ایران (وام ازدواج و وام های عادی ضروری و اضطراری) در صورت تامین اعتبار برخوردار خواهند شد.

۳- با تعدادی از بانک ها جهت اخذ تسهیلات شهریه با شرایط خاص، مذاکره وامکان بهره مندی از وام شهریه برای دانشجویان فراهم می باشد.

۴- این دانشگاه هیچ گونه تعهدی در قبال تامین خوابگاه ندارد. اما تلاش خود را جهت اسکان دانشجویان در خوابگاه های خصوصی معتبر و مورد تایید خواهد داشت.

ب) شرایط، تسهیلات و ضوابط اختصاصی

۱- براساس هماهنگی ها و تفاهم نامه های منعقده و در دست اقدام با تعدادی از دانشگاه های معتبر خارجی نظیر WARWIK وNOTTINGHAM انگلستان، UPM و USM مالزی و MONASH استرالیا، دانشجویان در صورت احراز شرایط علمی و پژوهشی لازم و تایید اساتید راهنما و تصویب گروه های آموزشی امکان گذراندن بخشی از تحصیل خود را در این دانشگاه ها برابر مقررات و ضوابط مربوط خواهند داشت. ضمنا هزینه تحصیل در دانشگاه های مذکور برعهده دانشجو خواهد بود.

۲- پذیرش در رشته زیست شناسی علوم جانوری گرایش تکوینی به منظور پاسداشت زحمات و خدمات زنده یاد دانشمند جهادگر دکتر سعید کاظمی آشتیانی بنیانگذار پژوهشگاه رویان به صورت مشترک با آن پژوهشگاه و به صورت دوره روزانه (بدون اخذ شهریه) صورت می پذیرد.

۳- شرط دعوت به مصاحبه در رشته زیست شناسی گرایش تکوینی دارا بودن مدرک زبان طبق جدول زیر می باشد.

روزنامه وزین ایران- همشهری- اطلاعات

۴- از مجموع ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته زیست شناسی علوم جانوری گرایش تکوینی ۵ نفر در پژوهشگاه رویان تهران و ۲ نفر در پژوهشگاه رویان اصفهان (پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری) مشغول به تحصیل خواهند شد.

۵- با عنایت به این که رشته زیست شناسی علوم جانوری گرایش تکوینی با همکاری پژوهشگاه رویان انجام می شود، با توجه به اهمیت طرح های پژوهشی این پژوهشگاه و به منظور بهره مندی از توانمندی های دانشجویان مستعد برای انجام پروژه های تحقیقاتی بنیادی و کاربردی در عرصه سلول های بنیادی، دارا بودن حداقل معدل کل ۱۷ در مقطع کارشناسی ارشد برای داوطلبان رشته زیست شناسی-علوم جانوری الزامی است.

۶- داوطلبان ممتاز آزمون دکتری سایر کد رشته های دانشگاه (نفر اول دارای برترین نمره برابر اعلام سازمان سنجش) که محل تحصیل خود را دانشگاه علم و فرهنگ انتخاب نمایند، در صورت پذیرش نهایی از مزیت تحصیل رایگان بهره مند خواهند شد (شرایط احراز در فرآیند مصاحبه تخصصی اعلام خواهد شد). ضمناً نفرات دوم و سوم بر ترین نمره از تخفیف در شهریه برابر مقررات و ضوابط برخوردار خواهند بود.

۷- دانشجویان دکتری به ازاء انتشار یا ارایه هر مقاله، متناسب با سطح علمی و میزان اعتبار مجله یا کنفرانس، بر اساس نظر شورای پژوهشی دانشگاه مستند به آیین نامه تشویق فعالیت های پژوهشی از تخفیف در شهریه برخوردار خواهند شد.

۸- به منظور مزیت افزایی و توانمندسازی دانشجویان تحصیلات تکمیلی و براساس مصوبات هیات رئیسه و شورای آموزشی دانشگاه، دانشجویان علاوه بر دروس مصوب دوره موظف به شرکت در کارگاه های تخصصی اعلام شده از سوی دانشگاه نظیر ابزار تحقیق، روش های تحقیق کمی و کیفی پیشرفته، نرم افزارهای تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به رشته، کارآفرینی و کلاس های آموزشی زبان انگلیسی و فن ترجمه می باشند.

بدیهی ا ست در پایان دوره تحصیلی مدرک معتبر جهت شرکت در کارگاه های فوق الذکر به دانش آموختگان اعطا خواهد شد.

۹- دانش آموختگان مقطع دکتری دانشگاه، مشروط به احراز صلاحیت های لازم ونیاز واحدها، مؤسسات و پژوهشکده های جهاد دانشگاهی برابر مقررات و ضوابط مربوط جهت همکاری در طرح های علمی پژوهشی و آموزشی معرفی خواهند شد.

۱۰- برابر مصوبه هیات امناء دانشگاه ، شهریه رشته های مقطع دکتری برای پذیرفته شدگان آزمون سال تحصیلی ۹۵-۹۶ به شرح زیر می باشد:
روزنامه وزین ایران- همشهری- اطلاعات
عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۵)

 1. توانا می‌گه:

  سلام کسی هست که اطلاع داشته باشه برای این دانشگاه که غیرانتفاعی هست آیا باید مدرک دوره کارشناسی و ارشدمون از دانشگاه سراسری باشه ؟
  ممنون میشم.

 2. علی می‌گه:

  سلام من حدود اولین مقاله ام سال ۹۰ نوشتم ولی متاسفانه هیچ امیدی به این کنکور ندارم.شما تمام گرایشها را زدید یا یکیشون را ؟مدرک زبان دارید ؟

 3. مهدی عمران می‌گه:

  دکتری سازه این دانشگاه اعتباری در این حد داره که بشه دانشگاه های غیر انتفاعی دیگه یا مثلا آزاد سما هیئت علمی شد ؟

 4. روانشناسی بالینی می‌گه:

  سلام
  به نظر شما اینجا معنبر تره یا یالینی ازاد شیراز

 5. مهدی می‌گه:

  اوه اوه چه خبره رشته زیست شناسی تکوینی؟اگه کسی معدل بالای هفده داره و نمره زبان هفتاد چرا بمونه ایران؟میره همون دانشگاه هاروارد یا حداقل لایف ساینس زوریخ میره.بعد از کنکور مسخره دکترا این شرایط دانشگاهها هم داره مسخره در میاد.من برای تکوین خوندم فقط شش سوال مربوط به رشته ما بود بقیه اش حانورشناسی و فیزیولوژی بود.واقعا بیچاره شدیم با این مسخره بازیها حیف عمرما که تلف شد

 6. تراز می‌گه:

  شرط معدل بالای ۱۷ و نمره زبان فقط برای زیست شناسی با گرایش تکوینی است و برای بقیه رشته ها هیچگونه شرطی اعلام نکرده است حتی تراز!

 7. azade ravanshenasi می‌گه:

  الان شرایطش واسه رشته ی روانشناسی بالینی چیه؟

 8. تراز می‌گه:

  تراز ندارد؟

 9. علی می‌گه:

  من نفر ششم زیست شناسی تکوینی شدم با این شرایط شما که نمره زبان و معدل ۱۷ می خواهید نمیدونم کسی هست که این مدارک داره.من حدود بیست مقاله هم دارم

  • مرتضی می‌گه:

   به شما توصیه می کنم همینجا رو انتخاب کن. اول آخر باید دوره دکتری برگزار بشه. شاید یک نفر هم این شرایط رو نداشته باشه. این طوری پذیرش مشروط به عمل میاد مثلا می گن تا آخر سال ۹۵ مدرک زبان بیارید. یه هزینه مصاحبه بیشتر که نیست. من جای شما باشم صد در صد می رم. بدون هزینه است و می دونی همزمان مشغول به کار هم می شید. یا علی

  • سحر می‌گه:

   سلام. تبریک میگم بهتون. من هم گرایش تکوین شرکت کردم. رتبم سی و یک شده. رتبه ی خیلی خوبی آوردین شما. ارشد چه گرایشی بودین؟ بعد از چند سال کار کردن بیست مقاله تونستین بنویسین؟

درج نظر