مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی رویکردهای پژوهشی در مدیریت ، اقتصاد ، حسابداری و علوم انسانی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

اظهار نظر رییس دانشگاه تهران در خصوص محدودیت جذب دانشجو از دانشگاه های دیگر

رییس دانشگاه تهـران اعلام کرد: محدودیتـی در جذب دانشجـوی مقطع دکتـری تخصصـی از سایر دانشگاه های کشور نداریم.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر نیلی احمدآبادی در خصوص  خبری مبنی بر نداشتن پذیرش دانشجو از دانشگاه های دیگر در دانشگاه تهران این خبر را تکذیب کرد و  ادامه داد: هیچ محدودیتی در هیچ یک از مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری نداریم و آماده پذیرش دانشجویان در تمام مقاطع هستیم.
وی ادامه داد:رشد دانشگاه بر این است که در  همه ی مقاطع تحصیلی  تنوع دانشجو داشته باشد بنابراین اصرار داریم حتما از دانشگاه های دیگر دانشجو بپذیریم ولی در درجه ی اول باید شرایط دانشجویان احراز شود.
عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۲۵)

 1. مهندسی شیمی می‌گه:

  واقعا این آزمون امسال رو باید تا ابد توی تاریخ علم ایران ثبت کرددددددد….
  دانشگاه تربیت مدرس رزومه اصلا مهم نبوده گویا…
  افرادی رو بهش زنگ زدن که حداقل یک مقطع رو در یکی از دانشگاههای تهران٬امیر کبیر٬علم و صنعت و خود تربیت مدرس گذروندن…
  زمانی که ما کنکور میدادیم میگفتن فقط قبول شو چون هرچه زودتر فارغ التحصیل بشی زودتر میری سرکار…اما کار که نبود هیچی بابت این عقیده همچنان داریم تحقیر میشیم.کاش من یک سال پشت کنکور می موندم و میرفتم یکی از دانشگاههای تهران دیگه تا ابد خیالم راحت بود واسه همه چی..

  در کنکور امسال پذیرش بر اساس صرفا سوابق آموزشی یعنی دانشگاه و معدل داره صورت میگیره..افرادی هم که مثل من هر دو مقطع دولتی بودم ولی شهرستانای درجه دو الآن به رزومم نگاهی نمیشه..
  چقد خوشحال شدم که گفتن امسال برحسب سوابق پژوهشی پذیرش میکنن ولی انگار همه چی در حد فقط حرف و آیین نامه بوده….واقعا خسته شدم از این همه تبعیض

 2. صحرا می‌گه:

  واقعا کاش مصاحبه ها قابل نظارت بود و هر استادی با پرسیدن دو سوال از لابلای کتابها نتیجه زحمات دو ساله من رو همراه با یک رزومه قوی به باد نمیداد… واقعا متاسفم که به جای تاکید بر محتوای پایان نامه و هدف از پایان نامه دکتری مثل بچه های اول دبستانی از دروس و کتابهای متنوع در مصاحبه سوال میشه. واقعا جای تاسف داره

  • ..... می‌گه:

   دوست عزیز رزومه همراه با اسلط کامل بر مطالب دزسی اهمیت داره.ناسلامای قرهره دکتر شید باید دامنه مطالعاتی بسیار وسیعی داشته باشید.فردا یکی ی سوال میپرسه انتظار پاسخ در خور ی دکتر ازتون داره.

 3. سارا می‌گه:

  دوستان سلام. جالب است که در رشته ما که مربوط به دانشکده مدیریت هست سیاست بر این است که هر سال حداکثر یک دانشجو از خود دانشگاه تهران پذیرفته شود. اما با این حال دانشگاه محل تحصیل لیسانس و ارشد داوطلبان غیر از دانشگاه تهران، هم امتیاز دارد.
  شاد باشید

  • کنکوری می‌گه:

   هردانشگاهی تمایل داره از دانشجویان خودش بگیره لذا دانشگاه تهران هم از اون دسته دانشگاههاست…من خیلی از دانشگاهها رو میشناسم که همچین شرایطی دارن

 4. محمد می‌گه:

  کاملا درسته دانشگاه تهران در مقطع دکتری تمایلی به جذب دانشجویان سایر دانشگاهها به خصوص در رشته های علوم اجتماعی وبه ویژه از دانشگاه علامه طباطبایی نداره

 5. علی می‌گه:

  با سلام بنده متقاضی پذیرش دانشگاه تهران پردیس کیش بودم در بهمن سال ۹۴ هم رزومه پژوهشی قوی داشتم ( کتاب / مقالات ISI/مقالات داخلی در سطح ملی و بین المللی ) هیات علمی پایه ۱۰دانشگاه آزاد هستم در مصاحبه نفرات اول – سوم – چهارم – پنجم و ششم را پذیرش کردن بنده شخصا” از نفر اول سئوال کردم که در مصاحبه از شما چی پرسیدن ، ایشان گفتند هر چه سئوال پرسیدن نتونستم جواب بدم و اصلا” فرصت حرف زدن ندادن ولی ایشان قبول شدن ضمنا”چطور گفته می شود داوطلبین دیگر دانشگاهها برای ما تفاوتی ندارند حتی افراد هم گاهی از ناحیه همکاران خودشان معرفی و پذیرش خواهند شد .
  با تشکر

 6. محمد می‌گه:

  دکتر(@)!! دانشگاه تهران بودش مقاله اصلا نداشت پایان نامه دفاع نکرده بود.به حساب اینکه دانشجوی دانشگاه تهران هست الان ترم چهار دکتری نشسته.بعد دوستم کلی مقاله و ترجمه کتاب و…ولی دانشجوی اون دانشگاه نبود الان سربازیش تموم شده!!واقعیته که خودم دیدم.

 7. امیر می‌گه:

  سلام
  کسی میدونه برای پرکردن و ایمیل کردن فرم ۳۰۰ مصاحبه دکتری علم و صنعت تا کی وقت داریم، تا ساعت ۲۴ امشب هست یا پایان وقت اداری امروز؟؟ تمدید میشه به نظرتون مثل دانشگاههای دیگه؟

 8. مهدی می‌گه:

  سلام
  چطوری فرم ۳۰۰ دانشگاه علم وصنعت رو پر کنم؟ اعداد داخلش نوشته میشه ولی فارسی تایپ نمیشه. لطفا کمک کنید
  با تشکر

 9. امین می‌گه:

  اصرار داریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 10. دانشگاه آزاد می‌گه:

  محدودیت قانونی وجود نداره ولی در عمل یا دانشجوهای خودشونو میگیرن یا نهایتا از دو سه دانشگاه مطرح دیگر تهران. من مصاحبه تهران بودم. اسم دانشگاه رو که نگاه میکنن دیگه بقیه ش فرمالیته است

 11. شقایق می‌گه:

  [در درجه ی اول باید شرایط دانشجویان احراز شود.] و شرایط دانشجویان دانشگاه های دیگر بعید است که احراز شود!

 12. سجاد مدیریت می‌گه:

  ما هم باور کردیم

 13. آریا 69 می‌گه:

  بنده خبر موثق دارم بابت از این عمل برخی از گروه های دانشگاه تهران: اگه مطلع شده باشین برخی از رشته های دانشگاه تهران ترازشونو دیروز پایین آوردن به دلیل اینکه دانشجوهای خودشون ترازهای حد نصاب رو نیاوردن؛ این یعنی عملا میخوان دانشجوهای خودشونو بگیرن، ترازهارو آوردن پایین تا به تراز دانشجوهای خودشون برسه، من خودم دانشگاه تهران هستم الان اما با این سیاست اساتید این دانشگاه کاملا مخالفم….

درج نظر