مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری مشاوره انتخاب رشته دکتری 97

محدود شدن پذیرش دانشجو در پژوهشگاه‌ها

مدیرکل پژوهشی وزارت علـوم گفت: در سـال جاری روند پذیـرش دانشجـو در مراکز پژوهشی و پژوهشگاه‌ها تغییر کرده است و پذیرش دانشجو نیز در این مراکز کاهش یافته است.

مظفر شریفی در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: براساس برنامه وزارت علوم تنها پژوهشگاه های دولتی بزرگ می توانند دانشجوی تحصیلات تکمیلی پذیرش کنند.

وی افزود: پژوهشگاه هایی می توانند پذیرش دانشجو داشته باشند که دارای برنامه راهبردی و زیرساخت های لازم مانند اعضای هیات علمی مناسب باشند.

مدیرکل پژوهشی وزارت علوم با بیان این که پژوهشگاه ها باید پروژه های کاربردی را در کشور اجرا کنند، خاطرنشان کرد: بنابراین این مراکز درصورتی می توانند دانشجو پذیرش کنند که دارای طرح کاربردی باشند و دانشجویان را در اجرای این پروژه ها وارد کنند.

شریفی گفت: در گذشته مراکز پژوهشی خصوصی و غیردولتی نیز می توانستند دانشجو پذیرش کنند که از سال جاری این مراکز دیگر مجاز به پذیرش دانشجو نخواهند بود.

وی عنوان کرد: در مجموع برنامه وزارت علوم این است که پذیرش دانشجو در مراکز پژوهشی و پژوهشگاه ها کاهش یابد و تنها مراکز پژوهشی بزرگ دولتی که دارای زیرساخت مناسب مانند اعضای هیات علمی هستند می توانند پذیرش دانشجو داشته باشند.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. a گفت:

  خواهش میکنم در مورد دانشجویان پژوهشگاه شاخص پژوه که از سال 1392مشغول به تحصیل شده و چندسال وقت گذاشته اند تعیین تکلیف نهای نماید

 2. محسن گفت:

  پژوهشگاه شاخص پژوه که در اصفهان هست چی ؟

  • مدیریت گفت:

   پژوهشگاه خصوصی هست که مکانش داخل دانشگاه اصفهانه، در زمینه مدیریت بحرانه.

  • ali گفت:

   اون گه کلا اعتبارش زیر سوال رفت و از اول هم معتبر نبود. مواظب باشید فریبش را نخورید.
   وزارت علوم هم غیر از افرادی که سال 92 از طریق کنکور وارد این پژوهشگاه شدند را قبول ندارد

 3. مهرنوش گفت:

  پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران دولتی هست؟؟؟