مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

قانونی بودن برگزاری امتحان، مصاحبه و بررسی سوابق در پذیرش دکتری

رئیس سازمان سنجش گفت: آیین نامه اجازه برگزاری امتحان، مصاحبه، بررسی سوابق جهت پذیرش دانشجوی دکتری را به دانشگاه ها داده است و فعالیت دانشگاه ها خلاف ضوابط نیست.

ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به برگزاری آزمون توسط دانشگاه ها برای پذیرش دانشجویان دکتری گفت: آیین نامه ارزیابی تخصصی اجازه برگزاری امتحان کتبی را می دهد و دانشگاه ها مشکلی در این زمینه ندارند.

وی ادامه داد: آیین نامه اجازه برگزاری مصاحبه، بررسی سوابق تحصیلی و مدارک را داده است و این مرحله ۱۰۰ درصد در اختیار دانشگاه است تا بتوانند دانشجوی مورد نظر خود را انتخاب کند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: ما به دانشگاه ها اعلام کرده ایم اگر قرار است امتحان کتبی برگزار شود، نباید با امتحان قبلی داوطلب، مشترک باشد. البته دانشگاه‌ها در برخی رشته‌ها چاره‌ای جز برگزاری امتحان کتبی ندارند، چرا که برخی از میان رشته‌ای‌ها اصولا از ترکیبی از رشته ها ایجاد شده اند. در نهایت دانشگاه ها کار خلاف ضوابط انجام نمی دهند.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. نازی گفت:

  بچه ها ی سوال سایت گلستان به غیر از اکسپلورر میشه با مرور گر دیگه ای رفت برا من باز نمیکنه سایت الزهرا رو

 2. فوری عدم تطابق معدل گفت:

  دوستان اگه معدل کارشناسی را ۵ صدم بالاتر زده باشیم چه اتفاقی می افته
  باید چه کار کنم؟
  کجا برم؟

 3. حسابداری دانشگاه مازندران گفت:

  دوستان از مدیر گروه حسابداری دانشگاه مازندران پرسیدم وضعیت پذیرش دانشگاه به چه صورتی هست
  گفته ما قطعا روزانه و شبانه و پردیس بیشتر از 7-8 تا نمیگیریم، میگه بخشی از این کاهش ظرفیت واسه پرفسور احمدپور بوده چون فوت کرده نمیشه با 15 تا دانشجو کار کرد
  این چه وضعشه، خب باید قبل اینکه دانشجو بهشون میدادن این موضوع رو هم در نظر میگرفتن خب
  مگه حسابداری تو کشور چند تا میگیره!!!!!
  زیره 70 تا شده زیره 65 نفر!!!!!!!!!!!
  امسال همه چی بهم ریخته ست بخدا

 4. سحر گفت:

  این رو دانشگاه اهواز زده جدیدا. دوستان این یعنی چی؟ یعنی فقط باید دامپزشکی خونده باشیم تا بتونیم بهداشت مواد غذایی امتحان بدیم؟
  داوطلبان مجموعه رشته های دامپزشکی توجه نمایند که بر اساس مقررات وزارت علوم،تحقیقات و فناوری فقط دانش آموختگان دوره دکتری عمومی دامپزشکی مجاز به شرکت دردوره های دستیاری دامپزشکی می باشند.لذا به داوطلبان دانش آموخته سایر رشته ها اکیدا توصیه می شود از انتخاب این قبیل رشته ها در آزمون دکتری خودداری نمایند .

  وزارت علوم همچین مقرراتی نداشته آخه!!

 5. کنکوری دکتری حقوق گفت:

  اتفاقا برگزاری ازمون کتبی و مصاحبه با هم خلاف ضوابط سنجش است لااقل به ایین نامه خودتون پایبند باشید

 6. آنی گفت:

  خدایی انصاف نیس دروسی رو که داوطلبای سالهای قبل تو چند ماه میخوندن داوطلبای امسال تو چند روز بخونن ولی خب…
  فکر میکنین واسشون مهمه نظر ما؟!!!

 7. محمدحسن گفت:

  زمان خیلی کمه…….عاقلانه نیست تو این زمان کم این همه منابع رو خوند.

 8. منتظر گفت:

  بعید میدونم شما بتوانید حال ما را درک کنید…

 9. دانشگاه سهند تبریز گفت:

  به خدا این انصاف نیست تو این مدت کم دانشگاه سهند از ریاضیات مهندسی پیشرفته که درس تخصصی هم نیست به همراه چند درس تخصصی با منابع مختلف امتحان بگیره…………

 10. معدن گفت:

  تو این فرصت اندک من که 7 ماه تخصصی ها رو به خاطر برنامه ریزی نادرست شما گذاشتم کنار الان بیم 12 روزه 4 تا کتاب تخصصی بخونم.

 11. .............. گفت:

  کاش حداقل با این شرایط سخت امسال احتمال جابجایی اولویت ها می بود………………………….

 12. زهرا گفت:

  کاش حداقل زمان وضع قانون کمی هم به فکر مخاطبای قانون بودید امسال شرایط خیلی اسفناکه هر روز یک برنامه جدید. خودتون بزارید جای داوطلبا که کلی وقت بابت ازمون اسفند گذاشتن بعد حالا تو فرصت شاید ده روز یا کمتر از اعلام نتایج باید برای کتبی اماده بشن که کلی منبع متفاوت داره و هر دانشگاه باب سلیقه خودش تستی یا تشریحی ازمون میگیره.حالا بگذریم از اون پروسه ثبت نام و جمع گردن مدارک خاصی که دانشگاها میخواستن و ثبت نام هر دانشگاه حداقل یک روز از اون فرجه ده روزه تا ازمون هدر داده.