مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

پذیرش دکتری استعداد درخشان ۱۳۹۵ دانشگاه محقق اردبیلی

متقاضیان پذیرش بدون آزمون دکتری ۹۵ دانشگاه محقق اردبیلی تا پایان خرداد فرصت دارند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

به گزارش پی اچ دی تست، در راستای اجرای سیاست‌های حمایت و هدایت استعدادهای درخشان مصوب جلسه ۴۱۹ مورخ ۷۷/۲/۲۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی، این دستوالعمل بر مبنای آئین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری تخصصی مصوب جلسه ۱۳۹۳/۳/۲۷ شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شماره ۲۱/۶۷۲۷۲ مورخ ۱۳۹۳/۴/۱۸، اصلاحیه مصوب جلسه ۱۳۹۳/۱۱/۲۶ آن شورا به شماره ۲۱/۲۳۷۲۰۰ مورخ ۱۳۹۳/۱۲/۱۶ و بر اساس ابلاغیه شماره ۲/۱۲۱۷۰۷ مورخ ۹۴/۶/۲۳  معاونت محترم آموزشی وزارت مصوب جلسه ۶۱ مورخ ۹۴/۶/۴  شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تدوین و در تاریخ ۱۳۹۵/۲/۲۱  به تصویب شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی رسیده و از تاریخ ابلاغ قابل اجرا است. در ضمن تمامی آئین‌نامه‌های قبلی در این مورد ملغی می‌گردد.

فهرست رشته های پذیرش دکتری بدون آزمون سال ۹۵ دانشگاه محقق اردبیلی

شرایط لازم و اولیه متقاضی:

۱٫ داشتن میانگین کل دانش آموختگی حداقل ۱۶ در دوره کارشناسی و میانگین کل دانش آموختگی ۱۷ در دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه

تبصره ۱: در مورد متقاضیانی که میانگین کل کارشناسی پیوسته آنها کمتر از ۱۶ و یا میانگین کل (بدون احتساب پایان‌نامه) مقطع کارشناسی ارشد آنها کمتر از ۱۷ باشد، میانگین همتراز طبق پرتال سازمان سنجش محاسبه خواهد شد. چنانچه میانگین همتراز باز هم کمتر از موارد اعلام شده باشد، قابل قبول نخواهد بود و دانشگاه هیچ گونه مسئولیتی در قبال ثبت نام این ‌دسته از متقاضیان نخواهد داشت. ضمناً امکان بازپرداخت وجه ثبت نام یا محاسبه میانگین تراز قبل از ثبت نام نیز برای دانشگاه وجود نخواهد داشت.

۲٫ متقاضیان دانش آموخته کارشناسی ارشد تا روز ۹۵/۳/۳۱ مهلت اتمام ارسال مدارک، نباید از فارغ التحصیلی آنها بیش از ۲ سال سپری شده باشد و یا حداکثر تا تاریخ ۹۵/۶/۳۱  دانش آموخته شود.

تبصره۲: کسب حداقل ۷ امتیاز از ردیف شماره ۱ بخش امتیازات پژوهشی الزامی است.

تبصره۳: نحوه امتیازدهی به داوطلبان در هر یک از ردیف های جداول ارزشیابی، طبق دستورالعمل مصوب شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی و آئین نامه ارتقای اعضای هیات علمی در معاونت پژوهشی دانشگاه خواهد بود.

تبصره۴: حداقل ۵۰ امتیاز آزمون زبان (یا معادل آن از سایر آزمون‌ها مطابق جدول ۴ آیین نامه دکتری) با ارائه تعهد تا قبل از آزمون جامع می تواند کسب شود. تاریخ گواهی قبولی در یکی از آزمون‌های فوق می تواند حداکثر دو سال باشد (قبل از ۹۳/۳/۳۱  نباشد).

تبصره۵: دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد، به هر دلیلی نتوانند تا ۹۵/۶/۳۱  فارغ التحصیل شوند پذیرش و قبولی ایشان کن لم یکن خواهد بود.

- تکمیل فرم تقاضانامه ثبت‌نام

- تشخیص توانایی پژوهشی متقاضی برای ورود به دوره دکتری بر عهده کمیته‌ی پذیرش دانشگاه خواهد بود.

- دانشگاه محقق اردبیلی هیچ‌گونه تعهدی برای پذیرش داوطلبان حائز شرایط اولیه و مصاحبه شده را ندارد. اتخاذ تصمیم نهائی بر عهده شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه خواهد بود. همچنین ثبت نام و شروع به تحصیل پذیرفته شدگان بدون پرداخت شهریه است.

- شرط شروع به تحصیل پذیرفته شدگان مشمول این آگهی، منوط به پذیرش، ثبت نام و شروع به تحصیل قبولین دکتری تخصصی آزمون سراسری سازمان سنجش آموزش کشور در آن رشته‌ و دایر بودن دوره در رشته های مورد تقاضای داوطلبان خواهد بود و ثبت نام قطعی پس از پذیرش علمی و تایید سازمان سنجش، منوط به تائید دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش دانشجو مستقر در سازمان سنجش آموزش کشور می‌باشد، بنابراین دانشگاه محقق اردبیلی از صدور هرگونه گواهی اشتغال به تحصیل تا دریافت این تائیدیه معذور است.

- پذیرش از طریق این آیین‌نامه‌ها فقط برای داوطلبان دوره‌های روزانه می‌باشد. به عبارت دیگر داوطلبان دانشگاه‌های پیام نور، آزاد اسلامی، علمی– کاربردی، غیرانتفاعی مجازی، دانشگاههای دولتی در دوره‌های نوبت دوم، الکترونیکی (مجازی)، پردیس‌های بین‌الملل (خودگردان) و پژوهش محور مجاز به استفاده از آیین‌نامه‌های مذکور برای پذیرش دکتری بدون آزمون سهمیه استعداد درخشان نیستند. در صورت ارسال مدارک از سوی آنها، مورد بررسی نشده و وجه ثبت نامی ایشان مسترد نخواهد شد.

- تغییر رشته و گرایش، انتقال موقت (مهمان) و دائم افراد پذیرفته بر اساس این آئین نامه مجاز نیست.

- به مقالاتی که به مرحله چاپ نرسیده اند ارسال نامه پذیرش علاوه بر صفحه اول مقاله ضروری است (حداکثر دو مقاله).

- به مقالات ارائه شده در کنفرانس‌ها ارسال گواهی ارائه مقاله (شفاهی یا پوستر) علاوه بر صفحه اول مقاله ضروری است.

- ظرفیت پذیرش برای هر رشته طبق جدول ۵ از بین دانش آموخته‌های این دانشگاه و یا از دانش آموخته‌های سایر دانشگاه‌ها صرفا برای هر رشته-گرایش یک نفر خواهد بود و در صورت کسب حد نصاب امتیازات به ترتیب امتیاز مکتسبه داوطلبین پنج نفر برای هر رشته-گرایش برای مصاحبه دعوت شده و در نهایت دو نفر هم از حائزین شرایط پذیرفته شده از تمام مراحل به عنوان ذخیره انتخاب خواهد شد. در اعلام نتایج، در صورتی که دو داوطلب امتیاز مساوی داشته باشد، اولویت با داوطلب دانشگاه محقق اردبیلی خواهد بود

شرایط اختصاصی داوطلبان

- داشتن مدرک کارشناسی‌ارشد مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (دانشجویان نیمسال آخر مقطع کارشناسی ارشد به شرطی می توانند مشمول این آگهی شوند که تا تاریخ ۳۱/۶/۱۳۹۵ فارغ التحصیل شده باشند).

- موفقیت در مصاحبه علمی و ارزیابی مدارک علمی، پژوهشی و سوابق تحصیلی.

- رشته تحصیلی مورد تقاضا برای دوره دکتری بایستی با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی مرتبط و هم گرایش باشد.

تبصره: تشخیص این ارتباط بر عهده شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه خواهد بود.

مدارک لازم:

- تصویر تمامی صفحات شناسنامه و تصویر دو طرف کارت ملی.

- فرم تکمیل شده تقاضانامه ثبت‌نام که لازم است تایپ و چاپ شود.

- دو قطعه عکس ۴×۳ تمام رخ که در سال جاری گرفته شده باشد، لازم است مشخصات داوطلب در پشت آنها درج و یکی از عکس‌ها روی فرم شماره یک الصاق گردد.

- تصویر مدرک‌تحصیلی و یا گواهی موقت پایان تحصیلات و کارنامه تحصیلی دوره‌های کارشناسی و کارشناسی‌ارشد [داوطلبانی که آخرین نیمسال تحصیلی دوره کارشناسی‌ارشد را می‌گذرانند، موظفند نسبت به تکمیل و ارسال فرم شماره ۲ (فرم مخصوص دانشجویان سال آخر کارشناسی‌ارشد) اقدام نمایند]

- تصویر کارت معافیت یا پایان خدمت نظام وظیفه یا آماده به خدمت معتبر بدون غیبت.

تبصره: داوطلبانی که در حال انجام خدمت وظیفه هستند. با ارائه گواهی از یگان محل خدمت خود، مبنی بر اتمام خدمت وظیفه عمومی تا پایان شهریور ۱۳۹۵، می توانند ثبت نام کنند.

- کپی مقالات مطابق بند ۱-۳ شرایط اولیه این آگهی ( تاریخ چاپ یا پذیرش قطعی قبل از ۱۳۹۵/۳/۳۱ ) باشد.

- اصل و تصویر رسید بانکی مبلغ ۹۹۰/۰۰۰  ریال (نهصد و نود هزار ریال) به حساب شماره ۲۱۷۷۲۳۰۸۲۶۰۰۴  نزد بانک ملی شعبه مرکزی اردبیل (قابل پرداخت در تمامی شعب بانک ملی سراسر کشور) به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه محقق اردبیلی (وجه پرداختی به هیچ وجه مسترد نخواهد شد).

تبصره: داوطلبانی که در حال انجام خدمت وظیفه هستند. با ارائه گواهی از یگان محل خدمت خود، مبنی بر اتمام خدمت وظیفه عمومی تا پایان شهریور ۱۳۹۵، می توانند ثبت نام کنند.

تذکرات:

- مدارک ارسالی داوطلبان به هیچ وجه مسترد نخواهد شد لذا فقط کپی مدارک را ارسال فرمایید.

- دانشجویان پذیرفته شده، مشمول تمامی قوانین و مقررات مربوط به دوره دکتری تخصصی دانشگاه محقق اردبیلی می‌باشند.

- متقاضیان دارای مدرک کارشناسی‌ارشد معادل نمی‌توانند در بررسی شرکت نمایند.

- داوطلبان شاغل هنگام مصاحبه باید موافقت اولیه ادارات، سازمان‌ها و نهادهای دولتی یا غیردولتی خود مبنی‌بر صدور مأموریت تمام وقت یا موافقت با استعفا یا مرخصی بدون قید و شرط را در صورت پذیرفته شدن ارائه دهند.

- نتیجه بررسی و دعوت به جلسه بعدا اعلام خواهد شد.

- اسامی پذیرفته شدگان نهایی از طریق وب سایت دانشگاه اعلام خواهد شد. لذا خواهشمند است از هرگونه تماس و مراجعه غیر ضروری به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه خودداری نمایید.

- لازم به ذکر است که ارائه درخواست و دعوت به مصاحبه به منزله پذیرش قطعی نمی باشد و پذیرش قطعی داوطلبان منوط به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواهد بود.

- داوطلبان با رعایت شرایط اولیه، عمومی و اختصاصی مندرج در آگهی باید فرم تکمیل شده تقاضا‌نامه و احراز شرایط و سایر مدارک درخواستی را حداکثر تا ۹۵/۳/۳۱  با پست پیشتاز به نشانی: اردبیل- انتهای خیابان دانشگاه – دانشگاه محقق اردبیلی اداره کل امور آموزشی دانشگاه – دفتر گروه استعدادهای درخشان دانشگاه، کدپستی ۱۱۳۶۷- ۵۶۱۹۹ – صندوق پستی ۱۷۹ ارسال نمایند. روی پاکت پستی نوشته شود (مربوط به بررسی پرونده استعدادهای درخشان جهت ورود به دوره دکتری سال تحصیلی ۹۶-۱۳۹۵).

تاریخ و محل برگزاری مصاحبه از طریق وب سایت دانشگاه اعلام خواهد شد.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۲۳)

 1. باستان شناسی می‌گه:

  سلام دوستان
  اینجا کسی متقاضی رشته باستان شناسی هست؟

 2. AA می‌گه:

  دوستان خسته نباشید
  کسی از زمان اعلام بررسی مدارک و دعوت به مصاحبه دانشگاه محقق اردبیلی خبر داره؟؟

 3. حسین می‌گه:

  همه به این ایین نامه دانشگاه محقق اعتراض بزنیم. هم معدل کارشناسی و هم شرط روزانه بودن

 4. دوست می‌گه:

  سلام دوستان
  کسی می دونه فرم تقاضای ثبت نام رو از کجا باید تهیه کنیم؟

 5. 10 می‌گه:

  دوستان برای بدون ارمون دانشگاه محقق زنگ بزنید و اعتراض کنید پارسال دوستان اعتراض زدند و معدل کارشناسی را لغو کردند. من هم زنگ زدم و گفتم هم معدل کارشناسی و هم فقط روزانه را لغو کنید

  • mahsa می‌گه:

   دقیقا درسته که پارسال معدل کارشناسی را برداشتند داخل همین سایت هم هست. اگر دوستان زنگ بزنند و اعتراض کنند داخل جلسه پیگیری میکنند. دوستان زنگ بزنید و اعتراض کنید هم معدل را بردارند و هم فقط داوطلبان روزانه.

 6. وحید (یکی پاسخ بده) می‌گه:

  سلام دوستان خودم
  کسی از ثبت نام دانشگاه صنعتی شاهرود خبر داره؟ آیا باید در سیستم گلستانش هم ثبت نام کنیم؟ به چه صورت هست؟ یعنی یوزر و پسورد چی هستند؟ تو اطلاعیش زده فقط روز مصاحبه حاضر باشین. اگه کسی اطلاعی داره بنویسه لطفا

 7. کامران می‌گه:

  واقعا جای تاسف داره که دانشگاه آزاد اسلامی را با وجود این همه نخبه دست کم گرفته و اصلا حساب نمی کنید!دانشگاهای معتبر دنیا که رتبه های ۱-۱۰۰ را دارند دانشگاه آزاد اسلامی را قبول دارند ولی دانشگاههای ایرانی ازین گونه بازیها در می آورند!

 8. سیما می‌گه:

  دوستان من سال پیش با یه مقاله علمی پژوهشی و دوتا کنفرانسی مدارک فرستادم برای استعداد درخشان محققی، اصلا مصاحبه هم دعوتم نکردن.

 9. خ می‌گه:

  سلام پارسال هم همینطوری بود. داوطلبین اعتراض زدند هم معدل کارشناسی رو برداشتند و هم گفتند همه شرکت کنند ربطی ب شبانه روزانه نداشت. شما هم زنگ بزنید ب دانشگاه محقق. آخه خیلی داره ظلم میکنه. هم تراز بالا بود هم آیین نامه بدتر از دانشگاه های تهران. من تهران ثبت نام کردم ولی اینجا نمیتونم. خیلی معاونت آموزشی دست ب بالا گرفت.

 10. نازی می‌گه:

  سلام دوستان ی سوال من از ترس و استرس دانشگاه اردبیل رو بالاتر از خوارزمی زدم فکر نمی کردم خوارزمی قبول شم الان دوباره ترازها رو اوردن پایین خوارزمی مجاز شدم برا مضاحبه میشه مراجعه کرد سازمان سنجش اولویت ها رو جابه جا کرد ؟؟؟ خیلی اعصابم خورده اخه کدوم ادم عاقلی اردبیل رو بالای خوارزمی میزنه ایا میشه کاری کرد ؟؟؟

  • مهسا می‌گه:

   سلام
   دوست خوبم نگران نباشید. طبق اخرین اطلاعیه سازمان سنجش، پذیرش از سوی دانشگاه ها اعلام میشه. یعنی شما هر دانشگاهی پذیرش بشید، بدون توجه به اولویتتون، میتونید تعهد بدید تا اسمتون وارد پورتال سنجش بشه. بنابراین با خیال راحت پیگیر زمان مصاحبه خوارزمی باشید.

  • بی نام می‌گه:

   میتونی
   اما برای بررسی اولویت ها یک ترم عقب میمونی. واسه ارشد من همین اتفاق افتاد. ورودی بهمن شدم.با اینکه آشنا هم داشتم ولی سهماه طول کشید تا نامم بررسی شد

 11. نقاد می‌گه:

  در اعلام نتایج، در صورتی که دو داوطلب امتیاز مساوی داشته باشد، اولویت با داوطلب دانشگاه محقق اردبیلی خواهد بود.

  خخخخخخخخخخخخ بابا اینا کی هستن دیگه؟؟؟ رسما داره می گه دانشجوی ارشد خودمونو می گیریم. تازه شبانه هارو هم قبول نداده :)

 12. سما می‌گه:

  دانشگاه اردبیل امسال نمره تراز درخواستی کنکور دکتری رو حتی بالاتر از دانشگاه تربیت مدرس اعلام کرده بود، خیلی جالب بود!!!!

 13. مهدی می‌گه:

  من سال گذشته مدارک فرستادم ۹۹هزار تومان پول بی زبانو با بدبختی جور و فرستادم، مدارک رو دادن ی کارمند ساده بررسی کرد و حتی مصاحبه دعوتم نکردند، باور کنید از ۳ دانشگاه خوب کشور دعوت شدم ولی اینا دعوتم نکردند برم مصاحبه،
  جالب بود دوستی داشتم ۴تا isiداشت اینا دعوتش نکردن ، دانشگاه تبریز علاوه بر این که دعوتش کرد رو هوا هم زدنش، الان سال اول دکتریست
  اینو گفتم فکر نکنید دعوتتون می کنند، نا امید نشید ولی دل هم نبندید
  موفق باشید

 14. خ می‌گه:

  سلام.یعنی کسی که مدرک روزانه ارشد را داره میتونه شرکت کنه. این که از سایر دانشگاهها شرایط بدتره

 15. باغبانی می‌گه:

  کاش دقیق بگن معدل تا چند باشه قبوله، معدل ارشدم بالای ۱۷ هست. من کارشناسیم ۱۴/۱۹ هست از دانشگاه تبریز ، میشه یعنی؟

 16. وارثی می‌گه:

  چه رشته هایی؟

درج نظر