مدرسان شریف پنجمین کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی کنفرانس رویکردهای نوین در علوم انسانی چهارمین کنفرانس پژوهش های نوین در علوم انسانی کنفرانس بین المللی مدیریت و اقتصاد در قرن 21 ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت اقتصاد و حسابداری کنفرانس علوم کشاورزی و محیط زیست پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی پژوهش در هنر کنفرانس بین المللی علوم مهندسی و تکنولوژی موسسه ابن یمین کتابخانه فرهنگ

اعمال قانون جدید دکتری در سال ۹۶

رییس سازمـان سنجش از یکسانی احتمالی تعدد آزمـون‌ها و میزان اعتبار آزمون های دکتری ۹۶ با آیین نامه فعلی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر ابراهیم خدایی، در پاسخ به این سوال که شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی چه زمانی تشکیل جلسه می دهد، گفت: این شورا مطابق مصوبه مجلس شورای اسلامی در رابطه با قانون سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی تشکیل جلسه می دهد.

خدایی ادامه داد: این قانون ۱۸ اسفند ۹۴ نهایی و ابلاغ شد، در این قانون پیش بینی شده است که وزیر علوم تحقیقات و فناوری، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، دو نفر از روسای دانشگاه ها، و رئیس دانشگاه پیام نور جزء اعضای این شورا بوده و از حق رای برخوردارند و برخی افراد نیز بدون حق رای دراین شورا شرکت می کنند.

وی ادامه داد:  طبیعی است که ما وارد فاز تهیه آیین نامه اجرایی، تعیین شورای سنجش و پذیرش خواهیم شد و برای سال ۹۶ آن قانون ملاک خواهد بود. در آنجا روش پذیرش را توضیح خواهیم داد. موضوع تعدد آزمون‌ها و میزان اعتبار آزمون ها مانند آیین نامه فعلی خواهد بود.

رئیس سازمان سنجش اضافه کرد: تنها تفاوت با قانون فعلی این است که از نظر اجرایی، در قانون فعلی که به آن عمل می کنیم مرحله دوم ۱۰۰ درصد در اختیار دانشگاه است و آزمون مرحله اول غربال‌گر و فقط صرفاً جداکننده نمرات بالاتر بود اما در قانون جدید دکتری ۵۰ درصد آزمون و ۵۰ درصد اختیار دانشگاه ها تاثیر خواهد داشت.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۷۵)

 1. سروش می‌گه:

  سلام دوستان.
  یه سوال!؟
  آیا کسانی که هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خودشون رو در دانشگاه آزاد گذرونده باشن میتونن در آزمون دکتری دولتی امسال شرکت کنن؟!
  یا میبایست حداقل یکی از مقاطع قبلی رو در دانشگاه دولتی خونده باشی؟!

 2. عباس می‌گه:

  دوستان سلام ازمون ازاد زبانش تخصصی بود با وضع جدید وادغام ازاد وسراسری تکلیف دروسی که تخصصی بود برای مثال در س زبان چی میشه تخصص بخونیم یا عمومی لطفا اطلاع دارید جواب بدین

 3. سارا می‌گه:

  من شش ماه پیش زنگ زدم سنجش گفتن ازمون ابان ماه چرته.اعتبار کارنامه هام کنسله.

 4. سارا می‌گه:

  من زنگ زدم سنجش پرسیدم .ازمون ابان ماهشون که چرته .اعتبار کارنامه هام همش الکی و کنسله.این مملکت معلوم نیست دست کیا داره میچرخه.بااین مملکت داریشون..

 5. هستی می‌گه:

  اخرش رتبه های کنکور ۹۵ برای ۹۶ اعتبار داره یا نه؟توروخدا لطفا تکلیف مارو روشن کنید

  • امیرحسین می‌گه:

   تو سایت سنجس قسمت پاسخگویی هم که سوال میکنیم یه جواب بی ربط میذارن
   انگار برای هر موضوعی که موقع ارسال سوال برای سیستم پاسخگویی میفرستیم جوابی از پیش تعیین شده وجود داره
   طوری که میشه فهمید اصلا خونده نمیشه سوالها

 6. اصلان می‌گه:

  اجرای طرح اعتبار چند ساله کنکور طرح بسیار اشتباهی بود که اگه اجرایی نشه باید خدا را شکر کرد

 7. tooraj می‌گه:

  ایا در ا زمون ۹۶دکتری پذیرش بدون کنکور خواهیم داشت همان معدل بالای ۱۸

 8. سپیده می‌گه:

  پس معتبر بودن دوساله ی کارنامه ها چی شد؟
  هیچی رو کامل نمی گن!!

 9. امیرحسین می‌گه:

  قضیه رزرو رتبه ها منتفی شد؟

 10. حدیث می‌گه:

  سلام کنکور ۹۵ برای ۹۶ اعتبار داره یا نه؟

 11. سارگل می‌گه:

  زمان آزمون دکتری ۶ اسفنده

درج نظر