مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

شرایط سخت پذیرش دکتری پژوهش‌محور در دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از شرایط علمی سخت برای پذیرش در دوره‌های دکتری تخصصی پژوهش محور این دانشگاه خبر داد و گفت: دوره‌های دکتری پژوهش‌محور دانشگاه آزاد اسلامی توسعه می‌یابد.

حمید میرزاده در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به راه‌اندازی مقطع دکتری پژوهش‌محور در دانشگاه آزاد اظهار داشت: دکتری پژوهش‌‌محور بر اساس مجوز قبلی وزارت علوم در دانشگاه آزاد شروع شده و برای پذیرش دانشجو شرایط سختی را تدوین کرده‌ایم که طبق آن هر دانشجو موظف است که هنگام دفاع از طرح خود حداقل ۲ مقاله ISI به چاپ رساند.

وی افزود: طبق مجوز وزارت علوم، مجوز ارتباط استادی که با صنعت و خدمات، تامین کننده هزینه‌های دوره دکتری باشد به شرطی که استاد در دانشگاهی باشد که مجوز تربیت دانشجوی دکتری داشته باشد اجرا می‌شود.

میرزاده اضافه کرد: این درحالی است که شرایط سختی اعمال می‌شود، یکی اینکه استاد باید حتما از صنعت و خدمات اعتبار این دوره دکتری را بیاورد که در واقع باید قرارداد داشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور تصریح کرد: دوم این که خود استاد باید در گروه، دانشکده و در واحدی باشد که مجوز دکتری آموزش‌محور نیز داشته باشد و اما شرط سوم این که دانشجو در رشته‌های  مهندسی حداقل دارای معدل ۱۷ و در رشته‌های علوم انسانی دارای حداقل معدل ۱۸ باشد.

میرزاده بیان داشت: از دیگر شرایط تحصیل در این دکتری به چاپ رساندن حداقل ۲ مقاله ISI توسط دانشجو هنگام دفاع از طرحش است که این‌ها مجموعه شرایط سختی بودند که دانشگاه برای تحصیل در این مقطع گذاشته است تا دانشجویان کیفی بیایند و نیز ارتباط صنعت و دانشگاه از این طریق تامین شود.

وی ادامه داد: البته مجوز این طرح در زمان دولت قبل گرفته شد و بعد از پیگیری‌های مکرر این طرح “مقطع دکتری پژوهش‌محور” در ابتدای امسال راه‌اندازی شد و خوشبختانه با استقبال خوبی روبرو شده و افراد زیادی متقاضی تحصیل در این مقطع هستند که تعداد دقیق آنها در پایان هفته بعد از انجام مصاحبه  اعلام می‌شود.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۲۶)

 1. زهرا می‌گه:

  سلام وقت همگی بخیر
  عذر میخوام کسی اطلاع داره برای سال ۹۶ دانشگاه آزاد پژوهش محور پذیرش داره ممنون

 2. سمیرا می‌گه:

  سلام کسی می تونه در مورد دکتری پژوهش محور راهنمایی و اطلاعات کامل بده ممنون

 3. شیدا می‌گه:

  باسلام لطف بفرمایید برای دکتری پژوهش محور با وجود رزومه علمی کتاب و مقالات آی اس آی اگر نیم نمره کسری معدل داشته باشیم چکار باید بکنیم

 4. سمانه می‌گه:

  سلام.
  قبولی در پژوهش محور غیر از معدل به سوابق علمی هم مربوط است. شانس قبولی چقدر است.
  ایا برای همه رشته ها پژوهش محور دارند

 5. دانشجوى ترم ١ دکترى حقوق کیفرى می‌گه:

  من الان ترم یک دکترى حقوق کیفرى در یکى از شهرهاى شمال تحصیل مى کنم ، ولى باز شرکت کردم که چه بسا تهران قبول بشم و واحدها رو جا به جا کنم . حالا من فقه و حقوق جزا دعوت شدم که انتخاب ١٩ و ٢٠ من بوده . هر چند که از انتخاب ٢٠ تا ۴٠ من باز حقوق کیفرى بوده . خب پس احتمالاً نمره کتبى من ٢٢ ، ٢٣ بوده . به نظرتون اگر مصاحبه رو عالى بدم ( یک مقاله isi و یک مقاله isc هم دارم ) ، و مثلاً نمره ٧٠ از ١٠٠ بگیرم ، و نمره نهایى ام بشه ٣۵ ، آیا در واحدهاى حقوق کیفرى تهران که انتخاب هاى ١ تا ١٠ من هست ، از سوى دانشگاه پردازش و گزینش میشم ؟ یا نه چون فقه و حقوق جزا دعوت شدم نهایتاً خمین و دامغان که این گرایش رو داره قبول میشم ؟؟؟؟؟
  دوستان عزیز لطفاً اگر پاسخى به ذهنتون میرسه ، بهم بگید. سپاسگزارم

 6. نگین می‌گه:

  واقعا مصاحبه های خوارزمی را باید مورد بررسی قرار داد ۱۰۰ نفر وبیشتر برای انتخاب ۵ نفر ووقت گذاشتن برای مصاحبه کمتر از ۳ دقیقه وانتظار مردم ساعت ها!!!!!!وواقعا متاسف از برخورد و طرز مصاحبه اساتید !!!!آیا با یک سوال میشود معلومات را سنجید?????وآن هم نصفه نیمه!!!وقبول نکردن ونگرفتن پذیرش های مقالات!!!!!

  • مهدی می‌گه:

   سلام بدترین شکل ممکن یک مصاحبه رو در دانشگاه خوارزمی دیدم.از ساعت ۸ صبح توی یه راهرو تنگ تا ساعت ۳ بعد از ظهر که تازه وقت مصاحبه ام شد و از کسانی که میخواستند رد کنند یه چیزهایی می پرسیدند که فکر کنم خودشون هم بلد نبودند.واقعا متاسفم برای اساتیدی که ادعای مدیر گروه مدیریت دارند و یه مصاحبه رو نتونستند مدیریت کنند. غیر استاندارد ترین مصاحبه= دانشگاه خوارزمی

 7. kati می‌گه:

  دوستان لطفا کارنامه مدیریت مالی بزارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 8. مصاحبه 95 می‌گه:

  نتیجه تکمیل ظرفیت ۹۴ کی اعلام میشه؟

 9. @@@ مدیریت آموزشی می‌گه:

  کسی مدیریت اموزشی خبر داره از رتبه و تراز کارنامه مردودی که ببینیم چقد دعوت کردن ؟؟؟؟؟
  شانسی هست که رتبه خودمون رو تخمین بزنیم ,؟؟؟؟
  یا بریم از اول شروع کنیم ؟؟؟؟؟؟
  خواهش می کنم جواب بدین

 10. پژوهش محور می‌گه:

  بچه ها کسی از هزینه های پژوهش محور خبر داره؟؟
  کسی میدونه اعتبار پژوهش محور در چه حده؟!

 11. پژوهش محور می‌گه:

  سلام. قبلا که گفته بودند اگه استاد قرار داد با جایی نداشته باشد هزینه بر عهده دانشجو هست یعنی این شرط نقض میشود؟؟

 12. پرنده سفید می‌گه:

  دانشگاه سراسری مجوز تمام دوره های خصوصی پژوهش محور را به جز پژوهشکده های مادر و اساتید برجسته دارای طرح ملی لغو کرده….
  انتظار می رود در دانشگاه آزاد هم همین رویه باشد که شاید در طول پنج سال اول تنها ۳۰ نفر استاد در کل کشور و کلیه واحدها مجوز داشته باشند و نه اینکه هر واحد ۱۸ نفر….. تازه بحث مجوز این دوره هم با این سخت گیریهای اخیر وزارت علوم جدی تر….

 13. .... می‌گه:

  خوش به حال قبولی های پارسال پژوهش محور،مثل همیشه یک گروه بدون هیچ سخت گیری وارد شدند و یک گروه مثل اسالی ها اذیت می شوند و معلوم نیست دوباره سال بعد چی تدوین بشه!!!!!!!!!!!!

 14. غانم می‌گه:

  چرا شرط معدل؟ مثل اینکه ما هنوز درکی از دکتری پژوهش محور بدست نیاورده ایم.هدف هوشبهر نیست، که لزوما پیشرفت تحصیلی آن را نشان نمی دهد .هدف خلاقیت است که باز هم لزوما هوشبهر زیر بنای آن نیست!

 15. مدیریت... می‌گه:

  نتایج پژوهش محور که هنوز اعلام نشده چطور تا پایان هفته نتایج مصاحبه اعلام میشه؟

 16. داوطلب دکتری حسابداری می‌گه:

  تایج اولیه دوره های دکتری تخصصی بدون آزمون و پژوهش محور ۱۳۹۵دانشگاه آزاد اسلامی امروز اعلام می شود .
  دکتر بهروز دانشیان با اعلام این خبر گفت : « نتایج اولیه دوره های دکتری تخصصی بدون آزمون و پژوهش محور ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی از ساعت ۱۴ امروز دوشنبه ۱۰ خرداد اعلام خواهد شد. داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی http://www.azmoon.com از وضعیت خود مطلع شوند .»
  رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت : « آن دسته از داوطلبان بدون آزمون و پژوهش محوردکتری تخصصی ۹۵ که شماره پرونده خود را در اختیار ندارند ، می توانند از طریق تلفن گویا به شماره ۴۷۴۳ و انتخاب کلید شماره۳ و ارائه اطلاعات درخواستی نسبت به دریافت شماره پرونده اقدام و سپس با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی http://www.azmoon.com نسبت به مشاهده نتیجه خود اقدام نمایند .»
  او تاکید کرد : « با توجه به اینکه اعلام نتایج نهایی از طریق شماره پرونده صورت می گیرد ، لازم است داوطلبان در حفظ و نگهداری آن دقت لازم را داشته باشند .»
  وی افزود : « زمان و مکان مصاحبه دوره دکتری تخصصی بدون آزمون و پژوهش محور ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی از طریق سامانه این مرکز به نشانی http://www.azmoon.net به اطلاع داوطلبان عزیز خواهد رسید .»

  روابط عمومی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی
  http://phdtest.ir/1395/03/%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D9%BE%DA%98%D9%88%D9%87%D8%B4-%D9%85%D8%AD%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-9/

 17. دکترا می‌گه:

  پس آخر هفته نتایج مصاحبه ها میاد؟!

درج نظر