مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری مشاوره انتخاب رشته دکتری 97

سردرگمی داوطلبان دکتری 95 در بازار اخذ تعهد دانشگاه ها

عدم شفافیت آیین نامه پذیـرش دکتـری 95 سراسری داوطلبـان این آزمـون را با انتخـاب های پیچیـده ای مواجه کـرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، هرچند که رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تأکید کرده است که با دانشگاه‌هایی که از داوطلبان دوره دکتری تعهد قبل از موعد مقرر می‌گیرند برخورد می‌شود و حق چنین کاری را ندارند اما همچنان داوطلبان این آزمون نسبت به عملکرد دانشگاه‌ها گلایه دارند.

شورای سنجش و پذیرش دانشجو امسال تغییرات زیادی در کنکور دکتری ایجاد کرد به طوریکه آئین نامه آزمون دکتری برای سال‌های 95 و 96 با هدف تفکیک فرآیند سنجش علمی از فرآیند پذیرش دانشجو و اعتباربخشی و استانداردسازی آزمون‌ها ابلاغ شد.

در این آئین‌نامه اختیارات دانشگاه‌ها برای پذیرش داوطلبان دکتری بیشتر شد ولی با توجه به جدید بودن آئین‌نامه امسال در روند مصاحبه دانشگاه‌ها و پذیرش دانشجویان این مقطع با گلایه‌هایی از سوی داوطلبان مواجه هستیم.

جمعی از داوطلبان مقطع دکتری، شفاف نبودن قانون پذیرش دانشجویان دکتری را سبب سردرگمی دانسته و اعلام کردند: به طور مثال دانشگاه خوارزمی از طریق کانال تلگرام و دانشگاه تربیت مدرس از طریق پیامک دانشجویان را در زمان غیر قانونی ملزم به انجام تعهد کردند.

این داوطلبان عنوان کردند: حتی اگر تعهد در زمان قانونی گرفته شود هم احتمال زیادی وجود دارد که نام هر دانشجو در بیشتر از یک دانشگاه اعلام شود و در این صورت ظرفیت بسیاری از دانشگاه‌ها تکمیل نمی‌شود و در زمان اعلام ذخیره‌ها (23 مرداد ماه) اسامی دیگری را اعلام می‌کنند که یا از افرادی هستند که جای دیگری قبول نشدند یا داوطلبانی که ریسک کردند و در زمان اعلام نتایج اصلی (2 تا 12 مرداد) در دانشگاهی که قبول شدند تعهد ندادند، یعنی فردی که ضعیف‌تر بوده امکان دارد در ذخیره یک دانشگاه بالا پذیرفته شود اما دانشجویی که در دانشگاهی پایین‌تر مجبور به انجام تعهد بوده نمی‌تواند ثبت‌نام کند، در صورتی که در سال‌های گذشته انتخاب سازمان سنجش بر مبنای اولویت و نمره هر داوطلب در هر رشته محل بود که این مشکلات را نداشت.

در این زمینه سازمان سنجش نیز اطلاعیه‌ای صادر کرده که بر اساس بند 6 این اطلاعیه داوطلبانی که در مراحل ارزیابی تخصصی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی شرکت کرده و از نظر دانشگاه مربوط دارای شرایط علمی لازم (قبول مشروط) تلقی شده‌اند باتوجه به تماس گرفته شده از سوی موسسات مربوط منحصراً می‌بایست از تاریخ دوم مردادماه تا یازدهم مردادماه برای تکمیل و ارائه فرم تعهد به دانشگاه ذیربط (ارائه فرم تعهد منحصراً بایستی به یک دانشگاه داده شود) مراجعه کنند.

سازمان سنجش در این اطلاعیه اخذ هرگونه تعهد قبل از بازه زمانی اعلام شده را فاقد وجاهت قانونی و غیرمعتبر دانسته است

باتوجه به اینکه شرایط شرکت در مراحل ارزیابی برای داوطلبان در بیش از یک موسسه آموزش عالی وجود داشته است، لذا برای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی شرایطی فراهم شده است که بتوانند از داوطلبان ذخیره در بازه زمانی 23 مرداد تا 28 مرداد برای اخذ و ارائه فرم تعهد دعوت کنند.

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش نیز انجام تعهد دانشگاه‌ها از داوطلبان قبل از موعد مقرر را تخلف دانسته و اعلام کرده که با دانشگاه‌های متخلف برخورد می‌شود.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. کیافر گفت:

  داشتن دیدگاه منفی برای ثبت نام دانشگاه درست نیست شما بدون دغدغه به دانشگاه مراجعه و اقدام به انجام تعهد به دانشگاه کنید
  شک نکنید مشکل خاصی پیش نمیاد ….موفق باشید

 2. مخابرات میدان گفت:

  از دانشگاه صنعتی شیراز رشته ی برق مخابرات میدان به کسی زنگ زدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 3. اميد گفت:

  من نميدونم چرا نتايج رو قراره دانشگاهها إعلام كنن !!!! يعني نتايج دانشگاهها به سنجش فرستاده نميشه كه اون ٣٠ درصدي هم كه قولشو داده بودن سهم سازمان باشه تأثير بدن… واقعا نميدونم چرا سازمان سنجش روي حرف خودش نمي ايسته… پس ترازها چي بود؟ آزمون سنجش تنها يه برگ سبز بوده و تراز يك با ٧٠٠٠ مساويه

 4. 95 گفت:

  سلام بنظرتون پردیس تهران بهتره یا شبانه شهرستان؟ به دوره های شبانه خوابگاه و وام میدن؟

  • ... گفت:

   بنظر من هیچکدوم بشین یه سال بیشتر بخون روزانه قبول شو

  • پاسخ به 95 گفت:

   دوست گرامی شبانه از نظر امکان دریافت وام و شاید اعتبار و میزان نمره مورد نیاز احتمالا در رده بالاتری نسبت به پردیس هست ولی مهم هدف شما از دکتری ،وضعیت و توان مالی و ….هست اگر فرصت و انگیزه لازم را در خود می بینید که برای کنکور بعد انشاالله برای روزانه آماده و قبول بشید قطعا روزانه بهتر هست

 5. م ر گفت:

  کسی از نتایج پیام نور خبر ندارد

 6. حمیده گفت:

  سلام دوستان. بعضی از دانشگاه ها برای کسانی که دوازدهم خرداد نرفتن مصاحبه، اعلام کرده بودند که در تاریخ بیستم تیر برن برای مصاحبه. بعد الان همین دانشگاه ها به بعضی ها زنگ زدن که قبولی و برای پرکردن فرم باید حضورا بیاید دانشگاه. حالا تکلیف اونایی که قرار بوده بیستم برن چی میشه؟؟؟

 7. هبه گفت:

  سلام دوستان. ممنون میشم به سوال من جواب بدید. اگه دانشگاهیی که اولویت دوم من بوده باهام تماس بگیرن و بگن بیا تعهد بده، بعد من اولویت اولم قبول بشم یعنی نمیتونم اولویت اولم رو برم؟؟؟؟؟

 8. shokoh گفت:

  سلام دوستان دانشگاه زنجان و همدان برای گرایشهای رشته بیوتکنولوژی کشاورزی تماس گرفتن با کسی؟

 9. ممنون میشم گفت:

  سلام. لطفاً اگه کسی تماسی از دانشگاه اردبیل داره اطلاع رسانی کنه

 10. معترض گفت:

  سلام به همگی امیر کبیر بعضی از رشته ها را داره خیلی خیلی کمتر از ظرفیت اعلامی میگیرد آیا این درسته به نظر شما باید چه کار کرد

 11. الهام گفت:

  بچه ها از اهواز با کسی تماس گرفتن ؟لطفا جواب بدید؟

 12. هستی گفت:

  تا اونجا که من خبر دارم وزارت علوم حقوق نمیده البته مثل اینکه به بعضی ها وام میده ولی وزارت بهداشت حقوق خوبی میده من از هفتصدهزار تومن در ترم اول تا یک و خورده ای در ترم های آخرش رو شنیدم البته بعدش دوبار دورن تحصیل تعهد داری که یجایی کار کنی واسشون

 13. راهنماییییی کنیددددددددد دد گفت:

  سلام دوستان.
  آیا به دانشجویان دکتری روزانه ، ماهیانه پول میدند ( هر چند کم)؟؟؟؟؟
  چقد میدن؟؟؟؟

 14. سيد علي اكبر كاشاني گفت:

  سلام به عرض دوستان برسانم كه سازمان محترم سنجش واضح گفته است، اخذ تعهد در بازه زماني مشخص و خارج از آن معتبر نيست، به اين معني كه اگر دانشگاهي به اشتباه و يا عمد در خارج از زمان اعلامي تعهدي بگيرد معتبر نيست، لذا جاي نگراني نيست و مي توانيم در بازه زماني مشخص به هركدام از دانشگاه ها كه تمايل داشتيم مراجعه و تعهد بدهيم و اين مورد اخير مورد قبول و معتبر است.

  • صدیقه گفت:

   سلام.. مشکل اینجاست که دانشگاه هایی که تعهد میگیرن تاریخ نمیزنن،،،یعنی بهمون گفتن تاریخ نزنید.بعد خودشون تاریخ مورد نظر سنجش رو میزنن.

 15. دکتری گفت:

  لطفا در قسمت ورود به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش موارد اعتراضی و نظرات خود را نسبت به نحوی اعلام نتایج دکترااعلام کنید.

 16. دکتری گفت:

  سلام دوستان. داوطلبان ذخیره که سازمان سنجش عنوان کرده کیا هستند

 17. سجاد گفت:

  سلام دوستان
  عمران-ژئوتکنیک علم و صنعت امروز به من زنگ زدن
  ان شاالله همه دوستان موفق بشن

 18. هوافضا گفت:

  برای هوافضا تا حالا با کسی تماس گرفتند؟؟

  • پاسخ به هوافضا گفت:

   سلام دوست گرامی منم هوافضا هستم البته نوبت دوم و پردیس فقط امیرکبیر را رفتم مصاحبه البته تا الان تماسی گرفته نشده و نمیدونم پردیس امیر کبیر با اینکه کف تراش خیلی پایین اعلام شد حدود یک سی ام تراز من بود! شانسی دارم یا نه شما یا دیگر عزیزان از پردیس ها و شرایط آموزشی و پژوهشی برای قبولی در آنها اطلاعی دارید ؟ انشاالله که خبر قبولی همتون را در این سایت ببینم

   • هوافضا گفت:

    تربیت مدرس و علم وصنعت و پژوهشگاه را می دانم تماس گرفتن بقیه را بی اطلاع هستم.

   • هوافضا گفت:

    سلام نه دوست عزیز من متاسفانه از شرایط پردیس ها هبچ اطلاعی ندارم

    • تشکر از دوست هوافضایی گفت:

     سلام و ممنون دوست گرامی در هر حال از پاسخ شما و با آرزوی صمیمانه قبولی شما و دیگر دوستان و سروران ارجمندم این زمان در هر زمان،شاد باشید

   • سعید ب. گفت:

    توی مصاحبه پردیس هم شما با رقباتون سنجیده می شوید مثل روزانه. تفاوتی در آیتمهای امتیاز وجود نداره

    • پاسخ به سعید.ب گفت:

     سلام و ممنون دوست گرامی در هر حال از پاسخ شما البته بیشتر منظورم احتمال قبولی در پردیس نسبت به روزانه و میزان تمایل و استقبال دواطلبان به قبولی در پردیس مخصوصا در رشته های خاص مانند هوافضا هست ، با آرزوی صمیمانه قبولی شما و دیگر دوستان

 19. پویا گفت:

  سلام واقعا نمیدونم استرس برای چیه؟؟همه ی ما تلاش خودمونو کردیم..دیگ بسته به شانسمون داره ک کجا قبول بشیم.مخصوصا خانم ها دیگ استرسوشن بای چیه.ما اقایون باید استرس داشته باشیم که اگ قبول نشیم….خددددمتتتتتتتتتتت.
  امسال هم که صد درصد دست اساتید دانشگاه ها بود.من دامپزشکی کرمان تماس گرفتن و گفتن نمره ت بالاست و اولویتت پایینه، جایگزینت میکنیم با کسی ک نمرش پایینه و اولویتش بالاست.پس اینطو مسائل دیگ دست ما نیست.
  امیدوارم موفق باشید دوستان.

  • ... گفت:

   این نظر شماست.
   شما شرایط دیگران رو ندارین که متوجه بشین علت استرشون چیه!

   من خانم هستم. من و همسرم هردو بیکار هستیم با سن های بالای 30 سال و چند سال برای دکتری زمان صرف کردیم رشته هایی هستیم در علوم انسانی که کار براش نیست و دکتری هم از جهت علمی و هم از جنبه کاری فوق العاده برای شرایط زندگی ما اهمیت داره!
   یک زن هم میتونه استرس داشته باشه!
   بستگی به شرایط فرد داره. شما شرایط ذهنی خودتون رو به همه تعمیم میدهید و نتیجه نادرست میگیرید

   • پویا گفت:

    بحث جنسیت مطرح نیست
    بحث من اینه ک همه ی ما زحمت کشیدیم هرکسی به اندازه ی خودش پس دلیلی برای استرس دیگ وجود نداره.صحبت من اینه.

    شما دیگ هر برداشتی میکنید ، اون برداشت شخصی خودتونه.

   • من گفت:

    من با سن زیر 30 و فوق لیسانس آزاد دو تا شغل و درآمد بالای ده میلیون دارم، اونوقت توی مصاحبه مدرک آزادم رو مسخره می کردن اساتید محترم دولتی، ولی جالب بود که بدون اینکه حتی یک دقیقه برای کنکور وقت بگذارم رفتم مصاحبه، در حالی که بچه های خودشون میگفتن امسال کم درس خوندیم روزی 4 ساعت!! و رتبه هاشون از رتبه من بالاتر بود…
    به هر حال امسال آخرین سالی بود که برای دکتری دولتی پر از آشنا بازی اقدام کردم، دفعه بعد یا همون آزاد، یا خارج از کشور…

  • مهندس مکانیک گفت:

   دوست عزیز شما به خاطر فرار از سربازی تحصیل میکنید اما خیلی ها هدف بالاتری دارند و میخوان در دانشگاه با رنکینگ بالا تحصیل و پژوهش کنند که با تعهدگیری توسط دانشگاههای رنکینگ پایینتر این شانس رو از دست میدن.

   • من گفت:

    رنکینگ!! تحصیل و پژوهش!! چند درصد از پایان نامه های ایران کاربردی هست و میره توی صنعت برای تولید؟ چند درصد از پایان نامه ها واقعا مشکلی از مشکلات جامعه را حل کرده؟ نتیجه چند تا از پژوهش های قبلی شما تولید شد مهندس؟ من از دانشگاه آزاد یه شهر کوچک پایان نامه ام را ثبت اختراع کردم و کارگاه زدم و مشغول تولید شدم، اونوقت شما دنبال رنکینگی؟ این تفکر غلط هست که نگذاشته به جایی برسیم، گسترده ترش میشه فرهنگ 7000 ساله ای که بهش دل خوش کردیم در حالی که از پس آمریکای 300 ساله بر نمیایم

    • مهندس مکانیک گفت:

     دوست عزیز این نظر شما است، پس اگر اینطوره چرا دکتری دولتی شرکت کردید؟همون آزاد رو ادامه بدید و از درآمد بالاتون لذت ببرید.
     ضمنا تمام پژوهش ها به محصول نمیرسند، خیلی از پژوهشها تنها بخش کوچکی از علم رو تغییر میدهند و ادامه کار شاید بعد از مرگ یک محقق به نتیجه برسه؛ اگر همه اینطور فکر میکردند دیگه هیچ وقت نباید برق اختراع میشد چون این اختراع محصول عمر چندین دانشمند است.

     • مهندس مکانیک گفت:

      محصولاتی که در کارگاهها تولید میشوند محصولاتی هستند که نیازی به تحقیق و پژوهش ندارند بلکه تنها کپی برداری هستند و نه محصول جدید، ضمن اینکه ثبت اختراعهای ایران هم قبلا در کشورهای دیگر تولید شده اند و فقط اون هم شاید در کشور دست اول باشند، اما مقالات با استناد بالا که در کشور ما هم کم نیستند توسط محققان کشورهای دیگر هم به دلیل تازگی مورد استناد قرار میگیرند و این یعنی پژوهش، هروقت از کاری مقاله ای با استناد بالا استخراج شد میتوان به آن به عنوان ایده ای جدید نگریست. مشکل این است که همه میخوان دکتری بخونن و پز بدهند.

     • من گفت:

      خلاصه بگم: 1- استناد دیگه داره برکنار میشه، اطلاعات علمیتون رو بالا ببرید؛ اتفاقا یکی از دلایلش این هست که استناد پژوهشگر رو از نوآوری جدا می کنه و به سمت پژوهش های تکراری و مورد توجه سوق میده؛ بعلاوه ژورنال ها ترجیح میدن برای اینکه ایمپکتشون بالا بره مقالاتی رو چاپ کنن که مورد توجه همه هست و از چاپ مطالب نوآورانه سر باز می زنن
      2- دولتی آزمون شرکت کردم چون افرادی مثل شما که جز یکی دو دانشگاه بقیه دانشگاه ها رو رده پایین میدونن، زیادن و مدرک آزاد رو به سخره میگیرن
      3- اگر محصولی کپی و تکراری باشه توی کشور ما و با این رکود جای تولید نداره چرا که یا از چین ارزانترش وارد میشه؛ یا برند خوش نامش از اروپا که مسلما در این صورت درآمد میلیونی در پی نداره؛ مگه مهندسان مکانیک عزیز خودروسازی که پشتیبانی دولت را دارن اینطور عمل کنند
      4- مخترعین برق هزاران اختراع جزئی دیگه هم داشتن که همه اش همون موقع به بهره برداری رسید اینطور نبودکه 4 سال با بودجه بیت المال تلاش کنن فقط یه بخش کوچک علم رو تکون بدن!
      5- مدرک دکتری رو برای پز دادن نمیخوام؛ برای تدریس میخوام که یکی از کارهایی هست که دارم انجام میدم؛ اتفاقا چون نمیخوام افرادی با اطلاعات پایین و اساتیدی که توی مصاحبه باهاشون همکلام شدم صندلی های استادی رو پر کنند

     • مهندس مکانیک گفت:

      !!!!!!!

     • من گفت:

      تعجبی که سازنده باشه خوبه، شروع کن به سرچ کردن، برای شروع میتونی از عباراتی چون Impact Factor Distortions یا Impact Factor Mania استفاده کنی.

     • مهندس مکانیک گفت:

      با سلام
      جناب من
      اولا چه قدر شما بدبین هستید، جناب ویکتوریون دوست دیگری است؛ شما فکر میکنید حرف شما فقط برای من عجیب بوده؟!
      ثانیا من باندازه کافی از اطلاعات به روز برخوردارم علامت تعجب برای تعجب از حرفهای کاملا غیرعلمی و فقط منحصر به شما بوده نه برای کسب نصیحت شما.

    • ویکتاریون گفت:

     جناب من!از بحثتون اینطور برداشت کردم که شما به ضرورت هر دو نوع پژوهش های بنیادی و کاربردی اعتقاد! ندارین و بین مخترع و دانشمند هم تفاوتی قائل نیستین. با این استدلال که “دمده شده”. خب در نوع خودش ادعای عجیبیه. منظورتون همین بود واقعا؟
     پایان نامه های کاربردی کم هستن و یه دلیل مهمش اینه که دانشگاه ها حاضر نیستن کمک هزینه و زمان لازم رو اختصاص بدن به این کارا. استادا هم چندان روی خوش نشون نمی دن.
     به طور کلی فعالان حوزه ی دانشگاه و صنعت هم دیگه رو قبول ندارن و تلاشی برای آشتی دادن این دو قشر صورت نمی گیره یا با شکست مواجه میشه. تا وقتی کسایی که کار می کنن اهمیت تحقیق نظری و مدرسین دانشگاه اهمیت پژوهش کاربردی رو قبول نکنن بهبودی در اوضاع حاصل نمی شه.

     • من گفت:

      1- خلط مبحث نکنید. ایشون (شاید خود شما) گفتند نوآوری یعنی چاپ مقاله پراستناد (ایشون داشتن با این بیانیه مخترع و دانشمند را یکی می دانستند) و من در پاسخ گفتم اتفاقا رابطه نوآوری و استناد معکوسه.

      2- صحبت از دمده شدن نیست، صحبت از غلط بودن یک نگرش هست که الان دنیا داره بهش پی می بره. صحبت از وارد شدن به یک بازی است و حرام کردن هزینه ها و وقت برای برنده شدن در آن بازی.

      3- ایشون(شاید خود شما) سعی در کوبیدن نظریات و اهداف دیگران و بزرگ جلوه دادن اهداف خودشون دارن در حالی که من گفتم انقدر با اطمینان از صحیح بودن نگاه خودشون دم نزنند.

      4- و البته هنوز هم معتقدم نگاهی که دانشگاه ها و اساتید و تعداد زیادی از افراد جامعه به رنکینگ دارن نگاه غلطی است؛ ما نباید مسیر پژوهش های خودمون رو به سمتی ببریم که تایید خارجی ها رو بگیریم، ما باید پژوهش هامون رو در جهت رفع نیازهای خودمون بهینه کنیم حتی اگر اصلا به مزاق خارجی ها خوش نیاد و حاضر به چاپش نشوند. نیازی به آشتی صنعت و دانشگاه نیست، دانشگاه خودش میتونه پیشرو باشه، دانشگاه میتونه نیازهای جامعه رو ارزیابی کنه و در مسیر بر طرف کردن آن قدم برداره.

      5-(و الان که باز سخن از نوآوری به میان آمد در پرانتز لازم به ذکر است که از نظر اینجانب، اول بودن اصلا مهم نیست، بهتر بودن مهمه. گوگل اول نبود، آمریکا 7000 سال پیش نبود… بنابراین حتی اگر کپی کار خارجی ها را انجام دهیم اما خودمان بتوانیم باز هم خیلی بهتر است از تلاش فقط برای جلب رضایت آن ها برای چاپ یک مقاله! یادمان باشد کپی های زیادی نیز وجود دارد که نتوانسته ایم بخش کوچکی از آن را نیز تولید کنیم. کسی که به فکر گرفتن تایید از آن هاست چرا نمی رود همانجا و با هزینه های خودشان برایشان تحقیق و پژوهش کند؟

  • به جناب پویا گفت:

   با این تفاسیری که فرمودید، بالاخره جزو قبولی ها محسوب شدید یا خیر؟
   منظورم این است که با جایگزین شدن با شخصی که نمره پایین و اولویت بالا دارد، جزو قبولی ها قلمداد شدید؟

   • پویا گفت:

    ببخشید اینو میگم اما باید به دانشگاه ها دروغ بگید

    باید بگیم که اولویت بالا زدیم.
    من ب ترتیب تهران اهواز شیراز و کرمان رو زدم

    باید میگفتم کرمان رو دوم زدم که درصد قبولیم بالا بره و جز نفرات اول و دوم قرارم بدن.متاسفانه یه ضعف بزرگ دانشگاه هاست.که از دانشجو میپرسن اولویتت چندمه!!!که من راستشو گفتم و احتمال زیاد جایگزین میشم باکسی که اولویتش کرمانه.

 20. سیما گفت:

  یکی از اساتید دانشگاه های خوب میفرمودن : برید خدارو شاکر باشید همین هایی که از شما تعهد گرفتن، تا روز اعلام نتایج روِ حرفشون باشن و اسمتون رو واقعاً اعلام کنن! نیاد و بشه و ببینید یهو روز اعلام نتایج اسمتون حذف شده و شما هم هیچ سندی جز یه شماره تلفن نداشته باشید!!!

  • سلما گفت:

   حالا ما که تعهد دادیم تکلیف مون در این آشفته بازار چیه. از طرفی دانشگاه میگه تعهد دادید جای دیگه نمی تونید برید از طرفی بعضی ها میگن دانشگاه میزنه زیرش. این چه آزمونی بود امسال من که واقعا گیجم

   • سیما گفت:

    دقیقا نگرانی من همینه سلما جان… من تعهد دادم…و جاهای دیگه نرفتم تعهد بدم و میترسمم راستش!… اما اومدیمو این دانشگاه که تعهد دادم هم زد زیرش!!! بعددددد دقیقا چه کار کنم؟؟؟من که مدرکی ندارم دستم!
    وای از این همه بی برنامگی…وااای.. بقول دوستی، امسال تا کارت دانشجوییتو تو دستتات نگرفتی به هیچی اطمینان نداشته باش

    • سلما گفت:

     کجا قبول شدی شما؟ من الان زنگ زدم دانشگاهی که تعهد دادم گفت شما جزو اصلی ها بودی .حق نداری و نباید جای دیگه تعهد بدی.بهشون گفتم میترسم شما بزنید زیرش آخه دوستان ی چیزایی میگن. حتی مدیر گروه هم اون روز بهم گفت قبولی شما قطعیه و تغییر نمی کنه. می فرستیم سنجش.

     • من گفت:

      خب شما هم از اونا تعهد بگیرید!

     • سلما گفت:

      شما خودت رو مسخره کن

     • سیما گفت:

      من اصفهان و زنجان قبول شدم که زنجان رفتم. البته من نمیتونم با این صراحت بهشون بگم نمیزنید زیرش؟؟؟؟ اما به مدیر گروه ایمیل دادم که بدانیدُ اگاه باشید که اومدم تعهد دادم اما به من برگه ای مبنی بر اینکه ایشون به ما تعهد دادده، ندادید…نوشتن سلام..با تشکر…!
      پپارسال این اتفاق تو دانشگاه خوارزمی برای دوستِ همسر من افتاد و ابدا دوست ندارم خودم باهاش مواجه شم! اما فعلا که زور دانشگاه ها به قولی می چَربه!

     • من گفت:

      پارسال که تعهد نمیگرفتن؛
      در ضمن مسخره نیست؛ یاد بگیرید وقتی یه چیزی تحویل میدید حداقل یه رسید بگیرید؛ من اگر بودم میگرفتم؛ اصلا به یک نفر وکالت میدادید رسمی برای این کار اقدام کنه؛ اگر واقعا نگرانی داشتید راه های زیادی بود؛ شماره پیامک و شماره تلفن که اصلا قابل استناد نیست؛ چون میتونن بگن تعهد به دست ما نداده

     • علی گفت:

      مدرس که هفته پیش من رفتم تعهد محضری دادم رسید به من دادن و خیالم راحت شد

  • مهران گفت:

   من ک عکس گرفتم از برگه تعهد

 21. زهرا کیانی گفت:

  چرا به من زنگ نمیزنن آخه مگه من چی کم دارم از اونایی که بهشون زنگ زدن والا

  • یک دانشجویی که حقشو خوردن گفت:

   خانم کیانی رشته شما چیه؟گرایش شما چی؟
   رزومه شما رو میشه بگید چیه؟ممنون میشم…
   با تشکر…
   درضمن اگه بگید کجاها برای مصاحبه رفتید ممنون میشم

   • زهرا کیانی گفت:

    من کشاورزی باغبانی هستم زنجان اردبیل رشت و گرگان رفتم مصاحبه من یک مقاله علمی پژوهشی و پنج کنفرانسی دارم رتبم هم خوبه بد نیست

    • من گفت:

     من ثبت اختراع دارم، دو تا آی اس آی یکی چاپ شده یکی پذیرش دارم، یک علمی پژوهشی چاپ شده دارم، یک چاپ شده آی اس سی، دو سابمیت علمی پژوهشی، چهار کنفرانسی، سابقه تدریس، یک کتاب تالیف، یک کتاب ترجمه، سابقه کاری مرتبط با رشته، رتبه و تراز خوب، اما فارغ التحصیل آزاد، و جالب بود که اساتید جز مورد آخر هیچ موردی را نمی دیدند

    • یک دانشجویی که حقشو خوردن گفت:

     مقاله پژوهشی شما مربوط به پایان نامه شما هست یا نه؟
     معمولا بچه های باغبانی تعداد مقالات زیاد دارن….
     ولی معلومه خیلی خیلی خیلی استرس قبولی دارید.
     امیدوارم هرچه زودتر خبر قبولی رو بشنوید.

  • سحر گفت:

   باید خودت زنگ بزنی تحصیلات تکمیلی دانشگاه نباید منتظر بمونی اونا زنگ بزنن، تحصیلات تکمیلی بعضی دانشگاه ها با برخورد خوبی هم جواب می دهند

 22. ma گفت:

  سلام دوستان
  دانشگاه فردوسی و خوارزمی گفتن تا نهایتا هفته اول تیر تماس میگیرن با پذیرفته شده ها

  • یک دانشجویی که حقشو خوردن گفت:

   واقعا؟
   جدی؟
   فکر نکنم…چونکه بعضی از رشته های فردوسی دوباره ترازهارو پایین آوردن که دانشجوی جدید بره مصاحبه….درضمن تاریخ مصاحبه تا جایی که من میدونم تا ۲۲تیر هم مصاحبه دارن…

 23. حمید گفت:

  سلام دوستان، متاسفانه امسال سازمان سنجش کاملا بدون برنامه ازمون رو برگزار کرد، به طوری که اوج بی عدالتی در چند سال قبل رو شاهد بودیم، باز هم توکل بر خدا ما هنوز منتظریم

 24. کیمیا گفت:

  سلام
  من دیروز رفتم دانشگاه شهید بهشتی و با استادم در مورد تعهد گرفتن بعضی از دانشگاه ها صحبت کردم ایشون گفتن گرفتن هر تعهدی قبل از اون بازه زمانی که سنجش گفته غیر قانونیه جوری که من از حرفاشون برداشت کردم دانشگاه بهشتی تابع سازمان سنجش هست و تا سنجش اعلام نکنه نه اسامی رو به صورت رسمی اعلام می کنن و نه تعهد می گیرن
  به نظرم باید از سازمان سنجش بخوایم که تاریخ اعلام نتایج و تعهد گرفتن رو جلو بندازه

 25. مبهم گفت:

  خدايا يعني ميشه مثل اصحاب كهف بخوابم و بيدار بشم ببينم نتايج اومده و جايي قبول شدم؟؟
  به خدا خسته شدم…

 26. کیا گفت:

  به عمرانیها از زنجان یا ارومیه زنگ زدن؟ ممنون میشم کسی جواب بده.

 27. هوافضا گفت:

  بچه های هوافضا از مالک اشتر یا خواجه نصیر بشون خبری نشده؟؟

 28. هوافضا گفت:

  بچه های هوافضا از مالک اشتر یا خواجه نصیر بشون زنگ نزدن؟؟

 29. مینا گفت:

  نمیدونم تا روانی شدن چقد دیگه مونده
  از صدای زنگ و اس ام اس گوشیم تا مرز سکته پیش میرم
  هر بار یاد مصاحبه هام میفتم یه میکرومتر مونده که با ناخنام صورتمو خراش بدم
  واقعا حالم بده

 30. نوشین گفت:

  علامه در رشته اقتصاد با کسی تماس گرفته؟

 31. معدن معدن معدن معدن معدن گفت:

  خدایا خودت به داد ما برس، امروز صبح گوشیم زنگ خورد با پیش شماره 021، گفتم شاید میخوان بگن بیا تعهد بده، جواب دادم، بهم میگه از طرف ایرانخودرو تماس گرفتیم.

 32. سعید ب. گفت:

  کار این روزهای حدود 40 تا 50 هزار داوطلب دکترایی که به مصاحبه ها رفته اند:
  – چشم انتظاری برای زنگ تلفن یا پیامک
  – پرس و جوهایمگر از این و آن برای اعلام نتایج
  – رفرش کردن مکرر سایتها…

  — نمیدانم چه اصراری هست با تلفن اطلاع دهند. این کار هم خطای انسانی را بالا می بره و هم ممکنه بنا به دلایلی تماس تلفنی یا پیانکی با برخی داوطلبان میسر نشود.
  اعلام اسامی در سیستم گلستان یا سایت خود دانشگاهها، علاوه بر عدم اتلاف انرژی و وقت کارکنان دانشگاهها و راحتی اعصاب آنها بواسطه تماسهای مکرر داوطلبان سردرگم ، کمک زیادی به شفاف سازی فرایند اعلام نتایج می کند

 33. بدوون آززموون گفت:

  بچه هااا من يك جواب دارم به همه اين حق كشى هاااا نميدونم واقعا چقدر درست باشه؟؟؟ به نظرم اساتيد دانشگاههاى مختلف خيلى زياد خودشون درگير برنامه و كار و زندگى خودشون هستن… بعضى ها از بس درگيرن كه حتى درست وحسابى به درس هاى ترم خودشون هم نميرسن خيليها هيچ برنامه و پروژه اى براى دانشجوى دكترى ندارن ميگن الان يكى را بگيريم تا بعد خدا بزرگه يعنى خودشون هم نميدونن دانشجوى كه الان ميگيرن قراره از لحاظ علمى به چه مسيرى بره ؟؟؟چه برسه به اينكه فكر كنن بايد مثلا با ٥٠ نفر مصاحبه كنند و كلى سرشلوقى مضاعف… براى همينه كه ميخان به بهانه هاى مختلف تعداد افراد را كم كنند…

 34. بدوون آززموون گفت:

  اى همه دوستان لطفا بريد صفحه اول دفترچه شماره يك اونجا كه اهداف آزمون را آورده دوباره مطالعه بفرمائيد ببينيد اين اوضاعى كه الان هستش با كدوم از اون هدفها همخوانى داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!

 35. پاسخ ب مشکل سن و سال گفت:

  سن بهانه ست فقط چون میخاستن رد کنن بهانه سن کم و سن زیاد رو گفتن، وگرنه من شخصی رو میشناسن ک با 40سال سن همون شهید بهشتی روزانه کامپیوتر قبول شد امسال

 36. زهرا کیانی گفت:

  گویا زنجان زنگ زدن به قبولی ها چند روز پیش تو این سایت شنیدم منم رفتم اونجا مصاحبه دادم ولی خبری نشد هنوز

 37. علی گفت:

  سلام بردوستان گرامی: دانشگاه خوارزمی گروه جغرافیاش اعلام کروه کیها قبولند؟لطفا پاسخ دهید

 38. پی اچ دی گفت:

  سلام از دانشگاه الزهرا کسی خبر داره؟

 39. مهندس گفت:

  دوستان محتاج دعای همتونم. تو شرایط بدی گیر کردم که قبولی دکتری برام حیاتی شده برام دعا کنید هر جا شده قبول شم. ممنونم

  • پا سخ به جناب آقای مهندس گفت:

   دوست گرامی نگران نباش و توکل بخدای بزرگ کن انشاالله تمام عزیزان موفق بشند و باشند از جمله در این آزمون دکتری امسال و شما هم همینطور قبول بشید انشاالله

  • ma گفت:

   ایشالا هم شما و هم بقیه دوستان این سایت و کسایی ک زحمت کشیدن واسه این آزمون قبول بشن و ب حقشون برسن
   توکل ب خدا کنین دوست عزیز

  • بهزاد گفت:

   خدا خیلی بزرگ و مهربون هست. انشاالله خدا حرمت این ماه عزیز به همه بچه های که زحمت کشیدن و شما دوست عزیز که حاله شما الان برای من قابل درک هست،کمک کنه به عاقبت خیر دست یابیم که پیش خونواده شرمنده نشیم . انشاالله…

 40. مینا گفت:

  سلام دوستان. طاعات همگی قبول باشه. دانشگاه زنجان و همدان برای گرایشهای رشته علوم باغبانی تماس گرفتن با کسی؟ ممنون میشم اطلاع بدین

 41. زهرا گفت:

  سلام دوستان دانشگاه زنجان و همدان برای گرایشهای رشته علوم باغبانی تماس گرفتن با کسی؟

 42. سمی گفت:

  سلام خواهشاً یکی بگه دانشگاه رازی کرمانشاه به کسی زنگ زده؟؟؟!!! چه رشته ای؟؟؟ خواهششششش