مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

بازار داغ مصاحبه های دکتری آزاد در روزهای گرم تابستان

روزنامه فرهیختگان در گزارشی به فرآیند مصاحبه، پذیرش و تجربیات آزمون ورودی بالاترین مقطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی پرداخته است.

به گزارش فرهخیتگان، 50 هزار پذیرفته شده اولیه کنکور دکتری 95 آزاد بعد از عبور از خوان کنکور برای انجام مصاحبه های تخصصی به تهران می آیند تا بتوانند مجوز تکيه بر کرسی دانشجویی دوره دکتری را کسب کنند؛ خوانی که باید توشه عبورش علمشان باشد و انگيزه بالایشان.

برگزاری مصاحبه در 3 واحد دانشگاه آزاد اسلامی

برای تهيه گزارشی از روند برگزاری مصاحبه دانشجویان پذیرفته شده در کنکور دکتری از اول تير تا21 مرداد امسال که در سه واحد تهران مرکز، علوم و تحقيقات و تهران جنوب برگزار می شود، به واحد تهران مرکزی رفتيم؛ واحدی که این روزها ميزبان بيشترین آمار مصاحبه شوندگان دوره دکتری است. ساعت حضور به همه داوطلبان یک و نيم بعدازظهر اعلام شده که شاید همين مساله باعث شلوغی واحد شده بود. داوطلبانی از همه نقاط کشور ميهمان این واحد بودند از شمال تا جنوب کشور٬ داوطلبانی شيک و اتو کشيده شاید براین باور بودند که ظاهر آراسته هم در قبولیشان موثر است. خيلی هایشان با خانواده آمده بودند، خيلی ها هم تنها. اما آنچه در ميان تمام داوطلبان مشترک بود، همراهان کاغذیشان بود از جنس پایان نامه و کتاب و جزوه در کيف های دستی. مصاحبه در دو ساختمان شماره یک و دو در حال برگزاری بود. در هر طبقه کلاس هایی برای انجام مصاحبه در رشته های مختلف اختصاص یافته بود؛ از روانشناسی گرفته تا زبان و ادبيات فارسی و عرب، بازرگان، زبان انگليسی و مدیریت. داوطلبان رسانه و ارتباطات هم کم نبودند. استرس در چهره تک تک داوطلبان موج می زد. هر چند بودن داوطلبانی که به واسطه تکرار این تجربه حالا با خيالی آسوده تر و ترسی کمتر انتظار انجام مصاحبه را می کشيدند.

غزاله تاجيک٬،داوطلب رشته بازرگانی است. دختر جوانی که از گرگان برای انجام مصاحبه به تهران آمده بود. گر چه ساعت یک و نيم، ساعت اعلام شده به او برای انجام مصاحبه بود اما از ترس دیر رسيدن به لحاظ مسافت طولانی، خود را 9 صبح به واحد تهران مرکزی رسانده بود. در مقایسه با دیگر رقبایش خيالی آسوده تر داشت. او در گفت وگو با «فرهيختگان» می گوید: «سال گذشته هم این لحظه را تجربه کرده ام. شاید به خاطر این است که استرس کمتری دارم.» حرفش را با لبخند ادامه می دهد و انگيزه حضورش در این آزمون را تکميل تحصيلات خود برای رسيدن به آرزویش، که همان مدرسی دانشگاه است، عنوان می کند و می افزاید: «تنها هدفم از درس خواندن تدریس در دانشگاه است. به خاطر همين تاکنون در هيچ ارگان دولتی یا غيردولتی مشغول کار نشده ام.» البته او بيکار نيست و با راه اندازی مغازه ای کوچک می کوشد آموخته های علمی خود را در بخش اقتصادی به کار بگيرد. او ادامه می دهد: «اولين انتخابم دانشگاه علی آباد است؛ چراکه به محل زندگی ام نزدیک است.» غزاله را با آروزهایش تنها می گذاریم تا بيشتر خود را برای انجام مصاحبه آماده کند.

در سمت دیگر سالن جوانی نشسته که در گفت وگو با «فرهيختگان» خود را علی علی آبادیان معرفی می کند و می گوید: «برای انجام مصاحبه در رشته مدیریت تکنولوژی آمده ام.» به گفته خودش، اگر در این مصاحبه پذیرفته شود می تواند مهر آینده در کنار دانشجویان واحد علوم و تحقيقات به آرزویش جامه عمل بپوشاند؛ واحدی که دوره ارشد را هم در آن سپری کرده است. وقتی از انگيزه اش درخصوص انتخاب این رشته می پرسم٬ بيان می کند: «ما در کشور در استفاده از بخش تکنولوژی و بهره بردن صحيح از آن خلأ داریم. تکنولوژی و راهیابی آن به خانه هایمان هيچ سنخيتی با ما ندارد. بنابراین دوست داشتم با توجه به علاقه و احساس نياز فوق با تحصيل در رشته مدیریت تکنولوژی این خلأ را در کشور پر کنم.»

سن و سال نمی شناسد؛ ورود قوی دانشگاه آزاد اسلامی به حوزه توسعه تحصيلات تکميلی باعث شده بود امسال شاهد طيف گسترده و متنوعی از گروه های مختلف سنی در مصاحبه پذیرش دانشجویان دوره دکتری باشيم. خسرو گارسچی، داوطلبی بود که حالا بعد از بازنشستگی و با داشتن 56 سال در کنکور دکتری به مرحله انجام مصاحبه در رشته ارتباط اجتماعی رسيده بود؛ داوطلبی که موهای سپيدش حکایت از تجارب زیادش در زندگی دارد اما در گفت وگو با «فرهيختگان» می گوید: «ترس از پذیرفته نشدن در مصاحبه برای تمام داوطلبان وجود دارد؛ چرا که درس خواندن برای رسيدن به این نقطه یک سال زندگی آنها را تحت الشعاع قرار داده است.»

او با بيان این که بازنشسته حوزه ریاست جمهوری است اما دوست دارد بعد از گذراندن دوره تحصيلات دکتری مدرس دانشگاه شود، می افزاید: «تکميل تحصيلات آکادميک ضمن این که اطلاعات انسان را زیاد می کند موجب می شود بيشتر از گذشته به امور پيرامون خود واقف شود و با نگاه علمی تر به آنها بنگرد.»

این داوطلب خوشحال است از اینکه در سایه دانشگاه آزاد اسلامی بخش عظيمی از علاقه مندان به شرکت در دوره دکتری می توانند در دانشگاه حضور یابند.

ماندانا تيرا هم داوطلبی پذیرفته شده در رشته علوم ارتباطات است. او در گفت وگو با «فرهيختگان» می گوید: «گرچه دارای مدرک کارشناسی مامایی و کارشناسی ارشد در رشته مطالعات زنان و خانواده هستم٬ اما ترجيح داده ام داشته های علمی خود را با تحصيل در رشته علوم ارتباطات تکميل کنم.» او که سال های زیادی را با جامعه زنان گذرانده معتقد است که مشکل عمده ما در ارتباط گيری با زنان است؛ جامعه ای که نيازمند توجه و آموزش بسيار است، اما در سایه کمبودهای فوق متاسفانه نمیتوانيم آنطور که باید و شاید خيلی قوی در بخش های مختلف با آنها ارتباط برقرار کنيم٬ بنابراین کوشيدم با تلاش در کنکور دکتری برای قبولی در رشته علوم ارتباطات از آموخته های این رشته تحصيلی برای ادامه فعاليت های اجتماعی خود بهره ببرم.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. دکترا-مدیریت گفت:

  با سلام
  نتایج که اعلام نکردن حداقل میزان شهریه را اعلام کنند که هر کسی قبول شد بدونه چقدر باید پرداخت کنه

 2. رفتار سازمانی گفت:

  با سلام ورودیهای مهر 93 کارشناسی ارشد کلیه واحدها مدرکشان معتبر است ؟

 3. m گفت:

  با سلام نتیجه نهایی بررسی تمام انتخاب ها از بالا به پایین است یانه فقط در گرایشی که دعوت به مصاحبه شده ایم انتخابهایمان بررسی میشود ؟

 4. مصاحبه گفت:

  ای کاش همین مصاحبه بود ما که سال گذشته برای دکتری قبول شدیم حالا میخوایم دانشکاه ان هم حق التدریسی تدریس کنیم میگویند باید برید مصاحبه علمی استان مگه دانشجو دکتری نیستیم مگر مصاحبه ندادیم پس چرا ان هم برای حق التدریسی مصاحبه بدیم جالب ان است ما که دانشجو دکتری هستیم به ما تدریس نمیدن ولی طرف با مدرک ارشد در حاله تدریسه انشا… همه شما قبول خواهید شد بعد از ان تازه میفهمید که واقعا نام دانشجو دکتری دارید نه هیج چیز دیگر

  • مرتضی مدیریت گفت:

   خب چه ربطی داره دوست عزیز. باید مصاحبه بدین دوباره دیگه، این موضوع خیلی بدیهیه!!! شما یبار مصاحبه دادین انتظار دارین اونو مبنای 4 سال آیندتون قرار بدن؟؟؟؟؟ همه ی دانشجوهای دکتری پتانسیل تدریس دارن؟؟ همه معلوماتشون به اندازه ی معلومات روز امتحان دکتراشون مونده؟؟ همشون اون مقدار پژوهش که ازشون انتظار میره رو انجام دادن؟؟؟؟؟

 5. دنیا مالی گفت:

  امروز روز اول مصاحبه بچه های مالی بود اما دریغ از نوشتن یه تجربه
  بابا کجایین شما
  اون از این که حتی یه کارنامه مردودی مالی نذاشتیم
  این از مصاحبه و تبادل تجارب
  واقعا……..

  • مالی احمد گفت:

   سلام به همه بچه های گروه مالی و آرزوی موفقیت
   بنده جمعه بعد از ظهر ساعت 2/45 با تاخیر رسیدم
   اسم منو خونده بودن حضور نداشتم خودم رو معذرفی کردم بعد از 15 مین رفتم داخل دکتر وکیلی و یعقوبی و یک نفر دیگه بود که نمی شناختم اول پرسیدن کجا مشغولم و کجا زندگی می کنم محل کارشناسی و کارشناسی ارشد و رشته لیسانس و فوق لیسانس رو سوال کردن سپس پایان نامه رو گرفتن چند تا اصلالح انگلیسی پرسیدن به فارسی گفتم و چند تا فارسی گفتن به انگلیسی جواب دادم در مورد محاسبه میانگین موزون هزینه سرمایه سوال کرد جواب دادم سپس گفت تمام مدارک و سوابق و. رزومه رو بده که من مقاله ها و سوابق تریس رو دادم جالبه بدونید که محل تحصیل شما نمره داره که با خودشون که صحبت می کردن به محل تحصیل من 4/5 دادن بعد یک نفر دیگه شروع کرد به سوال کردن اما نفردیگه که مدارک رو گرفته بود خودش برای خودش چک می کرد و تولیست نمره میگذاشت و نفر دیگه منو سرگرم کرده بود فکر کنم که نفر دوم سوال کردنش فرمالیته بود چون درمورد انواع هزینه ها سوال کرد من فقط ثابت و متغیر رو گفتم یک سوال دیگه از مدیریت حسابداری کرد گفتم حضور ذهن ندارم و گفت مگه حسابداری در مدیریت نخوندی منم گفتم من 6 سال پیش فارق التحصیل شدم و این درس رو یک بار بیشتر نخوندم و حضور ذهن ندارم در مورد ارزش زمانی پول پرسید که جواب دادم بعد متوجه شدم که نفری که مدارک رو چک می کرد مقالات چاپ شده رو بررسی می کنه ولی از مقالات سوال نکردن من پایان نامه رو 20 گرفته بودم کلا از مقالات و کنفرانسها و تدریس کردن ها و توصیه نامه اساتید هیچ سوالی نشد بعدش هم گفتن به نفر بعد بگو بیاد داخل من که احسیاس کردم مصاحبه من خیلی فرمالیته بود در ضمن هرکسی داخل می رفن 5 دقیقه بیرون میومد تقریبا تو یک ساعت اول 50 نفر مصاحبه شده بودن که فکر کنم تو 3 یا دو اتاق مصاحبه ها انجام می شد روزی 120 نفر رو مصاحبهع می کنند که 60 نفر صبح و 60 نفر بعد از ظهر حدود 20 نفر هم روزی غیبت دارند و کلا تو 4 روز مصاحبه مهندس مالی تموم میشه
   یه نکته چون جمعه بعد از ظهر بود فکر کنم حصوله نداشتن می خواستن زود برن به همین دلیل سریع یک نفر نمرات رو از رزومه وارد می کرد و نفر دیگه سوال می پرسید
   انشاللله که همه مفق باشند

   • مرتضی مدیریت گفت:

    دقیقا به منم همین احساس فرمالیته بودن دست داد. من رزومه ی خوبی داشتم اما بهش حتی اشاره ام نکردن. 7تا سوال مالی پرسیدن که به 4تاش پاسخ دادم و گفتن به سلامت.

 6. mahsa گفت:

  سلام دوستان میدونین چند درصد از مصاحبه شونده ها قبول میشن؟ امسال قبولی زیاده یا نه؟
  و سوال دوم اینکه من مصاحبه که رفته بودم استادی بسیار محترم مقاله های منو با دقت قبت میکردن و هیچ سوالی درموردش نپرسیدن حتی نگفتن کدوم مقاله رد یا قبول شد.اما از نفرات قبلی من پرسیده بودن به یکیش گفته بودن کنفرانس تورو قبول نکردیم چون خارج از ایران بود و مطمئنا خودت ارائه نکردی. اما بمن هیچی نگفتن ، بنظر شما دوستان گرامی چرا؟ ممنون هستم از شما اگه راهنماییم بفرمایید

  • رضا عباس پور گفت:

   اگر کنفرانس یا مقاله ای رو قبول نکرده باشن جزو ژورنالها یا کنفرانس هایی هست که بی اعتباره و مورد قبول وزارت علوم نیست که هر ساله لیست این مجلات و کنفرانسها در سایت وزارت علوم گذاشته می شود. و اعبتار مقالات و کنفرانس های خارجی معتبر بیشتر است و نیازی هم به رفتن به کشور خارجی نیست مقالاتی که بنیه علمی قویتر مثل IEEE داشته باشند در موردش با شما بحث میشود و اساتید روش کار و بهینه سازی فرموله بندی و شبیه سازی را سوال می کنند در مورد مقالاتی که من کار کرده بودم بیشتر از پایان نامه در حدود یک ساعت در مورد بهبود و عملکرد و شبیه سازی مقالات ازم سوال کردند و اینکه چه بهبودی نسبت به مقالات قبلی انجام شده، حاصل شده است و همچنین نحوه شبیه سازی رو مرحله به مرحله ازم سوال کردند من هم نتایج خروجی رو کلا پرینت شده همراهم داشتم و با توجه به خروجی ها کاملا توضیح دادم یک استاد مطرح که برای مصاحبه انتخاب شده به محض دیدن اسم و عنوان مقاله متوجه اعتبار و ارزش کار و مقاله شما می شود اگر مطلب داغ و بروزی باشد یقنا بحث و بررسی می شود.

  • رضا گفت:

   باسلام .اصولا کسانیکه دکتری ازاد دعوت به مصاحبه میشن همه قبول میشن نهایتا در یه واحد دیگه .شما نمره علمی رو بدس اوردید و با مصاحبه جمع میشه از بالاترین امتیاز تا ببین به کدام دانشگاه میخوره .موفق باشی دکتر

 7. فاطمه گفت:

  آخه چرا
  چرا
  چراااااااااااا
  چرا جواب تکمیل ظرفیت پارسال رو اعلام نمیکنین
  چقد باید انتظار کشید؟؟

 8. رضا عباس پور گفت:

  سلام
  از دوستان کسی اسامی اساتید مصاحبه کننده رشته مهندسی برق مخابرات در واحد تهران جنوب را می شناسد.

 9. مدیریت اموزشی که رفتم مصاحبه به سوال زبانش پاسخ دادم و خوب بود. اما بعدش سوال درسی مدیریت پرسید و گفتم اصلا حضور ذهن ندارم.
  اخرش پوشه مدارکم رو با حالت بدی پرت کرد جلوم و گفت خیرپیش…خیلی نگرانم قبولم نکنن
  مدرک تافل و چند پروژه پژوهشی داشتم
  معدل ارشدمم 17.5
  بنظرتون چی میشه

 10. نیروانا گفت:

  دوستان خواهشا یکی نحوه محاسبه نمره مصاحبه رو بگه، اساتید میگن از ۳۰ نمره هست ولی طبق جدول امتیاز دهی ۱۰۰ امتیاز هست، ۴۰ پژوهشی، ۳۰ آموزشی و ۳۰هم سوال هایی که می پرسن، پس چرا میگن از ۳۰،دقیقا چطوری هست ؟ خواهشا هرکی میدونه دقیق توضیح بده. با تشکر

 11. کاربر گفت:

  سلام دوستان فکرکنم نتایج تکمیل ظرفیت دیگه بی خیال شدید کسی خبرجدید ندارد؟

 12. دکترا-مدیریت گفت:

  سلام دوستان من ۲۷ بازاریابی مصاحبه داشتم ازمن پرسیدن رشته ارشدت چیه گفتم بازرگانی داخلی بعد دکتر نعمتی زاده به دکترتقوی گفت اقای دکتر ازشون سوالات اقتصاد بپرسید ایشونم سه تا سوال تخصصی اقتصاد پرسید گفتم نمیدونم دکتر تقوی با تعجب میگفت چرا نمیدونی بعدم دوسه تا سوال بازاریابی پرسیدن من کلا نتونستم مسلط باشم بعد از این که جواب سوالات اقتصادو ندادم البته هر سوالی که از پایان نامم پرسیدن جواب دادم . دکتر نعمت زاده بهم گفت مقالعه هم که خیلی داری یه کتابم داشتم که خانم دکتر حق شناس ازم پرسیدن تالیف که گفتم بله البته در دست داوریه . ولی فقط از کتاب و مقلات همینا را پرسیدن هیچ چیزیم ازم نگرفتند فقط یه نفر بود که چکشون میکرد من امیدم به رزومم بود ولی خیلی بهش بها ندادن خیلی
  میترسم به نظرتون نتیجه چی میشه

 13. اسماعیل به بدون آزمونی ها 5 و 6 ترمه ها گفت:

  سلام به رفقای گلم.
  دوستان یک راه ارتباطی مستقیم با دکتر میرزاده فراهم شده . لطفا کسایی که کل شرایط اعم از نمره پایان نامه / معدل کل رو دارن ، فقط شرط ۴ ترمه بودن رو به هر دلیلی مثل ( خوردن جبرانی در ترم اول / و …) دارند رو به دکتر میرزاده طبق روشی که میگم مرحله به مرحله انجام بدن ، باشدکه توجه کنن.
  پس اول متن درخواستیتون رو بنویسید. مختصر و مفید. بعد :
  ۱- سایتشون: http://hmirzadeh.com/
  2-اواسط صفحه یه کادر ابی رنگ هستش که داخلش نوشته “سامانه ارتباط مستقیم با ریاست دانشگاه ازاد اسلامی دکتر حمید میرزاده”
  که وارد شوید
  ۳- یه پروفایل ایجاد میکنید و پنل کاربری درخواستتون رو به یکی از معاونت ها مینویسید
  ۴-ترجیحا به قسمت تحصیلات تکمیلی بفرستید

 14. مرضیه-مدیریت گفت:

  سلام امیدوارم همتون موفق باشید میخواستم بدونم کسی برای مصاحبه مدیریت کارآفرینی رفته.چه سوالهای تخصص ازتون پرسیدن.چون من همینطوری این رشته رو انتخاب کردم و برای مصاحبه دعوت.خیلی نگرانم دو سالی از درس دور افتادم ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید بگید

 15. محمد حقوق بین الملل گفت:

  زمان اعلام نتایج مشخص نیست؟

 16. محمد حقوق بین الملل گفت:

  سلام.کسی حقوق بین الملل کرمانشاه رو انتخاب کرده.از چند و چون این دانشگاه خبر داره؟

 17. دکترا گفت:

  سلام،قبل از مصاحبه از ما فقط امضا گرفتند،اثر انگشت لازم بوده چون چیزی نگفتند

 18. صنايع،تحقيق در عمليات گفت:

  سلام
  من 27 در گرايشor مصاحبه داشتم ،خوب بود ،اول رزومه ديدن ،بعد درباره پايان نامه و مفاله ها سوال كردن و بعد هم زبان
  رفتار اساتيد آقا خيلي خوب بود،
  دو تا خانم هم بودن، خيلي دوست دارم بدونم فاميلي اساتيد چي بود
  خانمها بيشتر مقالات رو چك ميكردن،
  صحبت زيادي خانمها انجام ندادن، بيشتر مقاله ها و اينها رو چك ميكردن،
  كسي ،اسامي اساتيد تو گروه or رو ميشناسه
  مة

 19. سام (عمران) گفت:

  سلام دوستان من با ازمون و بدون ازمون دعوت به مصاحبه شدم فوق ليسانسو ٦ ترمه تمام شد به نظر شما واسه بدون ازمون مصاحبه برم؟

 20. Organic.chemبه شیمیست الی گفت:

  سلام، شما مصاحبه رفتین؟ چکار کردین، خوب شدین؟

 21. سازه گفت:

  دوستان سازه ای کسی نیست بگه چی پرسیدن.

 22. سیمین گفت:

  سلام دوستان کسی میدونه علوم سیاسی مسایل ایران اخرین روز مصاحبه اون کی هستش ؟ضمن اینکه اولین روزش ۱۹ تیر بوده لطفا هرکی اطلاع داره اعلام کنه

 23. محمد گفت:

  سلام
  کسی معماری سیستمهای کامپیوتری مصاحبه رفته ؟ چطور بوده ؟
  چند نفر برای مصاحبه دعوت شدند و چند نفر پذیرش می کنند ؟

  • معماری کامپیوتر گفت:

   سلام من مصاحبه رفتم 21 تیر
   خیلی خوب بود
   تو صفحات قبلی نوشتم چیا پرسیدن
   صبح ساعت8 تقریبن 40 نفر اومدن و ساعت 13:3 تقریبن 18 نفر

   • سخت افزار گفت:

    آیا می دانید مصاحبه معماری کامپیوتر از کی تا تا چه تاریخی ادامه داشته است؟

    • معماری کامپیوتر گفت:

     سلام از بیستم تا سی یک ام تیر مصاحبه است نمیدونم چه قدر میگیرن
     ولی کلن ده تا دانشگاه اسمش تو دفترچه است هر کدام هفتا که بگیرم میشود هفتاد نفر البته اینا همش فکر خودمه

 24. مهتاب گفت:

  سلام دوستان من دکتری بدون ازمون شرکت کردم رشته ارزیابی محیط زیست ولی یهو دو روز قبل از مصاحبه گفتن باید تا 11 اردیبهشت ماه فارغ التحصیل شده باشی!!!!!!!!!!!!
  من هنوز فقارغ التحصیل نشده بودم فقط دفاع کرده بودم از پایان نامم. حالا میخوام بدونم وضعیتم واسه تکمیل ظرفیت چطوره؟ میتونم شرکت کنم؟ اصلا میذارن؟ و تکمیل ظرفیت کی هست؟

 25. سوزان گفت:

  سلام دوستان لطفا اگه کسی برا مصاحبه رشته علوم قرآن وحدیث رفته تجربیاتش رو در اختیارمون قرار بده اجرتون با خدا با آرزوی موفقیت برای همگی

 26. زهرا گفت:

  سلام دیروز که من مصاحبه داشتم واسه رشته روانشناسی 4 گروه مصاحبه کننده بودند سه گروه بچه ها که میومدن بیرون راضی بودن اما گروهی که دو تا خانوم مصاحبه میکردند به نظر من و بچه هایی که تو این اناق میرفتیم بیشتر مچ گیری و اذیت میکردند تا مصاحبه

 27. زهرا گفت:

  سلام من روانشناسی مصاحبه داشتم 4 گروه مصاحبه بود 3 گروه که هم اساتید آقا بودند هم خانم به گفته بچه هایی که بیرون میومدند خیلی خوب بود متاسفانه گروهی که من و تعدادی دیگه مصاحبه دادیم دو تا خانوم بودند که در واقع کارشون مچ گیری بود به نظرم خیلی بیعدالتی پیش میاد

 28. سلام دوستان من برام اتفاقي افتاد و ديروز نتونستم مصاحبه برم بايد چيكار كنم

  • سعیده گفت:

   به مرکز آزمون زنگ بزنین و ازشون بپرسید.ایشالاه راهکاری پیشنهاد میکنن.موفق باشید

  • phd گفت:

   باید‏ ‏برای‏ ‏نرفتنتون‏ ‏مدرک‏ ‏ارایه‏ ‏بدین‏ ‏به‏ ‏مرکز‏ ‏ازمون.اونجا‏ ‏براتون‏ ‏کمسیون‏ ‏تشکیل‏ ‏میدن،اگر‏ ‏از‏ ‏نظر‏ ‏خودشون‏ ‏مدارکتون‏ ‏کافی‏ ‏ومورد‏ ‏قبول‏ ‏بود‏ ‏براتون‏ ‏دوباره‏ ‏بصورت‏ ‏انفرادی‏ ‏وقت‏ ‏مصاحبه‏ ‏میزارن.این‏ ‏جوابی‏ ‏بود‏ ‏که‏ ‏من‏ ‏بصورت‏ ‏حضوری‏ ‏از‏ ‏مرکز‏ ‏ازمون‏ ‏گرفتم.

 29. مهديه گفت:

  دوستان عزيزي كه مصاحبه مديريت تكنولوژي رفتن لطفا تجربياتشون ،اساتيد و سوالاي تخصصي رو بگيد. ممنون

 30. مرضیه-مدیریت گفت:

  سلام من دوم مرداد مصاحبه دارم مدیریت کارآفرینی – سازمانی . میخواسستم بدونم کپی مدارک رو ببرم کافی مثلا دوره های آموزش.یا مقاله.بعدم مدارک رو تحویل میگیرن . یا فقط نگاه میکنند.کسی رفته مصاحبه بگین چی میپرسن من تهران مرکزی .مجتمع نیایش هستم .افرادی که مصاحبه میکنند کیا هستن

 31. دکتری امار گفت:

  سلام تکلیف واحدهای دانشگاهی که مجوز ندارن چی میشه؟

 32. اشکان گفت:

  با سلام. من پنجشنبه 95/04/24 در رشته ژئوتکنیک در واحد تهران جنوب مصاحبه دادم. جواب مصاحبه (آزاد) رو کی اعلام می کنن؟

  • عمران-ژئوتکنیک گفت:

   من دوشنبه مصاحبه داشتم، خوب نبود، راضی نیستم، شما چه کردید؟

   • اشکان گفت:

    از من در مدت زمان 40 دقیقه سوال شد. 5 دقیقه از پایان نامم و مابقی سوال ها از دورس مقطع لیسانس و فوق لیسانس. در کل مصاحبه آسونی نبود. شما چطور؟

    • عمران-ژئوتکنیک گفت:

     40 دقیقه؟؟؟ من 10 دقیقه ام نشد!
     پایان نامه
     یه سوال از دینامیک خاک
     یه سوال از خاک پیشرفته
     یه سوال از پی پیشرفته

     شما از بقیه دوستان اطلاعی دارین؟

     • اشکان گفت:

      امیدوارم که موفق بشین. نه متأسفانه از بقیه دوستان خبری ندارم.
      نتایج رو کی اعلام می کنن؟

   • عمران-ژئوتکنیک گفت:

    ان شاا… شمام قبول شی.
    فکر کنم نتایجو اواخر شهریور اعلام می کنن.
    شما سراسری شرکت کردی؟!!

 33. میکروبیولوژی 1 گفت:

  سلام
  درسته که آزمون سال تحصیلی 95_96 کلیه دانشگاهها یک آزمون میگیرند؟؟ مثل کنکور لیسانس یکپارچه میشه؟؟؟

  اگر درست باشه،امسال قبول نشیم،سال بعد معلوم نیست چی پیش بیاد.چون امسال سراسری کلا زیست شناسی از ژنتیک، میکروبیولوژی، جانوری، گیاهی، سلولی تا زیست دریا همگی سوالات تخصصی یکسان بود.ببینید چند درصد مربوط به رشته خودمون میشد.
  من فقط از زبان و استعداد تحصیلی مجاز شدم ولی با رتبه خیلی بد،فقط به خاطر نا مرتبط بودن سوالات تخصصی.

 34. نگین گفت:

  سلام آیا امکان تغییر الویت ها وجود داره؟ کسی میدونه؟
  ممنون میشم جواب بدید

 35. رها گفت:

  ببخشید کسی میدونه از پونک چه جور میشه واحد تهران جنوب رفت؟

 36. پردیس . نرم افزار گفت:

  سلام دوستان نرم افزاری تورو خدا یکی بیاد تجربشو بگه

 37. نازنين برق گفت:

  سلام دوستان
  من فردا مصاحبه واحد تهران جنوب دارم ولي نميتونم خودمو برسونم ميخواستم بدونم تو تكميل ظرفيت ميتونم باز شركت كنم يا نه؟ممنون ميشم جواب بديد

 38. حامد گفت:

  سلام
  بچه های قدرت، میشه اگه به مصاحبه ی تعیین شده نرسیدیم در یک روز دیگری بریم؟ هر کی میتونه بگه

  • Phdسازه گفت:

   سلام
   متاسفانه این امکان وجود نداره دوست عزیز.حتی اگر شیفت صبح یا بعد از ظهر هم نتونید به موقع برسید دیگه امکان مصاحبه شدن نخواهید داشت.چون که مثلا لیست نوبت صبح برای خودش فرم خاصی داره و بچه ها باید فرم رو امضا و اثر انگشت بزنن و در پایان شیفت اون لیست صورتجلسه می شه و اسامی غایبها هم صورت جلسه می شه و لیست و ف مهای مصاحبه دیگه می رن و فرم جدید برای نوبت بعد از ظهر می یاد.پس اگر شیفت صبح باشید و نرسید و بعد از ظهر به محل مصاحبه برسید دیگه اصلا لیست شما وجود نخواهد داشت و اسمی از شما نخواهد بود تا بخ ان ازتون مصاحبه بگیرن.پس اصلا تاخیر نکنید دوستان و سر موقع در محل مصاحبه حاضر کنید

 39. من دوشنبه مصاحبم هست
  تقریبا اماده کردم خودم رو..توکل بخدا میکنم و میرم جلو
  فقط دوستان بگن دوتا دکتری میشه گرفت یا خیر؟

 40. جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

  سلام.دوستان کسی اطلاع داره که امکان تغییر اولویت در دانشگاه آزاد هست ؟

 41. سازه گفت:

  چطور باید بریم واحد تهران جنوب دانشکده فنی؟

 42. کیانا گفت:

  سلام آیا مقالات که از پایان نامه استخراج نشدن امتیاز دارند؟؟ و اینکه حتما باید اسم استاد راهنما در مقالات باشه؟

 43. سازه گفت:

  سلام
  کسی می دونه چند درصد از تعدادی که رفتن مصاحبهه قبول میشن؟؟؟

  • دانشجوي دكتري گفت:

   بنظرم هشتاد درصد

   • داوطلب گفت:

    ممنون

   • مدیریت آموزشی گفت:

    ما که حساب کردیم ۴برابر ظرفیت دعوت به مصاحبه شدن پذیرش میشه ۲۵ درصد پس ۸۰ درصد از کجا اومده ?!!!!!!
    فرضا که در تکمیل هم ده درصد دیگه بگیرن میشه ۳۵ درصد!

    • دانشجوي دكتري گفت:

     چون معمولا يه عده ثبتنام نميكنند و يك عده هم ممكنه انصراف بدهند از اول تعداد زيادي رو قبول ميكنند در ضمن ظرفيت ها هم بالاتر شده و اينكه خيلي از واحد ها هم دكتري اضافه كردند.

    • الهه گفت:

     سلام من خیلی نگران شدم بیست وسوم مصاحبه داشتم حدود ده دقیقه طول کشید ازپایان نامه خوب پاسخ دادم ولی فلسفه وزبان رو نه کمی بلد نبودم میگن امسال سال آخر واسه همین دوست دارم قبول بشم خیلی استرس داشتم لحظه آخر سوال کردن قبول بشی قول میدی درس بخونی واینکه انتخابهام کجاست والا الان دروضع دوراهی و دو دلی هستم به نظرتون با این اوضاع که میگید جای امیدواری هست آیا؟؟؟ آخه کارمندان وافراد اونجا میگفتن همه قبولید وتمام ولی فکرنکنم

   • سوزان گفت:

    نه عزیزم هیچ هم اینطور نیست من سوال کردم 35درصد قبول میشن

 44. desperado گفت:

  سلام بر اساس شماره پرونده دعوت می کنن یا بر اساس رتبه ؟

 45. باران گفت:

  سلام

  سوالی از کاربران بدون آزمون داشتم. هزینه هفتاد هزار تومانی رو از بانک شهر خودمون هم میتونیم واریز کنیم یا نه؟
  ممنون اگر پاسخ دهید.

 46. Phdسازه گفت:

  فورررررررری
  بچه ها ارومیه اسامی رو منتشر کرد رو سایتش
  خدا رو شکر قبول شددددددددددددددددددم
  ایشالا همه موفق باشن

 47. امیرعلی گفت:

  من امروز جمعه ۲۵ ام مصاحبه بودم توی واحد تهران جنوب برای رشته برق قدرت.
  فرآیند مصاحبه بسیار منطقی و خیلی منظم بود
  من سراسری هم رفته بودم ولی دانشگاه آزاد انصافا توی مصاحبه ها سنگ تمام میزاره. احسنت به نظم و انظباط دانشگاه آزاد.
  استادای مصاحبه کننده خیلی با حوصله وقت میزارن با اینکه هیچ کدومشون رو نمیشناختم چون از یه شهر دیگه بودم ولی خیلی مودب و جدی بودن.
  سوال از زبان پرسیدن، علمی پرسیدن، مقاله … خلاصه مفصل بود …

  • بهنام گفت:

   دقیقا حق با شماست، به نظرم دلیلش هم این باشه که دانشگاههای سراسری فقط به دانشجویان خودشون بها میدن و با مابقی شرکت کنندگان رفتار مناسبی ندارند حتی بصورت صوری.

  • برق شیدا گفت:

   میبخشید از دروس ارشد یا کارشناسی هم سوال پرسیدن ازتون،؟ یافقط در حیطه ی پایان نامتون علمی پرسیدن؟

  • حامد گفت:

   تا کی بچه های قدرت مصاحبه دارند؟

  • شیمیست آلی گفت:

   سلام دوستان
   شاید یرخی دانشگاههای دولتی تعصب بیجا نسبت به دانشجویان خودشون داشته باشند ولی جمع بستن صحیح نیست
   من کارشناسیمو پیام نور گذروندم و ارشدمو دولتی روزانه،برا دکتری هم پارسال شبانه رو اوردم و حتی شیراز اصفهان، گیلان،مازندران،صنعتی اصفهان،دعوت شدم اما با این اوضاع جذب که هیچ تضمینی نبود تصمیم گرفتم این همه هزینه نکنم، بعد از یکسال تلاش امسال چهارجا مصاحبه رفتم که سه دانشگاه اصفهان،یزد و رفسنجان،دوره روزانه پذیرش شدم و هیچ تعصبی ندیدم،

 48. azade ravanshenasi گفت:

  سلام بچه هاي روانشناسي مصاحبه چطور بود؟

 49. دریا گفت:

  سلام دوستان عزیز اگر از تعداد 104 هزار نفر اولیه 50 هزار دعوت شده مصاحبه پس از 11 هزار نفر بدون آزمون چند نفر دعوت شده نظر دهید لطفااااا

 50. بهنام گفت:

  50.000 نفر یعنی 4 برابر ظرفیت دعوت به مصاحبه شده اند، البته چون یه تعدادی کلا نمیان ، پس احتمالا 3برابر ظرفیت مصاحبه میشن.

 51. very important گفت:

  دوستان این درسته که دانشگاه آزاد به کسانی که هم با آزمون و هم بی آزمون دعوت به مصاحبه شدن گفته برای بدون آزمون مصاحبه مجدد نمی گیرن و فقط باید قیش هفتاد هزار تومانی را تحویل داد؟ من که اینو نمی دونستم وگرنه همونروز پول را می ریختم به حساب و فیش را تحویل میدادم که مجبور نشم باز هزار کیلومتر رفت و برگشت برم تهران

  • رها گفت:

   باید همون رپز که مصاحبه بدون آزمون دارین حتما برین چون احراز هویت میشین و باید امضا بزنید و اثر انگشت ، منم میخواستم همین کارو کنم اساتید گفتن نمیشه باید حتما همون روزی که مصاحبه بدون آزمونتون هست مجدد بیاین

  • پارسا-شهرسازی گفت:

   دوست عزیز من در روز باآزمون که مصاحبه داشتم ، پرسیدم .اتفاقا فیش رو هم همراه خودم داشتم اما گفتن که همون روزی که اختصاص داده شده باید بیاییم. حالا شاید همون روزی که برامون بدون آزمون در نظر گرفته شده بریم ، فیش رو بگیرن و مصاحبه ای صورت نگیره.
   هر چند به نظرم اگر مصاحبه مجدد بشیم به نفعمونه ، من خودم مصاحبه باآزمونم خوب بود اما الان آمادگی بیشتری دارم تا روز باآزمون.