مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم انسانی، مدیریت، اقتصاد
و حسابداری کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم، تکنولوژی و
مهندسی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات موسسه ابن یمین استاد پرچ کتابخانه فرهنگ

بازار داغ مصاحبه های دکتری آزاد در روزهای گرم تابستان

روزنامه فرهیختگان در گزارشی به فرآیند مصاحبه، پذیرش و تجربیات آزمون ورودی بالاترین مقطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی پرداخته است.

به گزارش فرهخیتگان، ۵۰ هزار پذیرفته شده اولیه کنکور دکتری ۹۵ آزاد بعد از عبور از خوان کنکور برای انجام مصاحبه های تخصصی به تهران می آیند تا بتوانند مجوز تکیه بر کرسی دانشجویی دوره دکتری را کسب کنند؛ خوانی که باید توشه عبورش علمشان باشد و انگیزه بالایشان.

برگزاری مصاحبه در ۳ واحد دانشگاه آزاد اسلامی

برای تهیه گزارشی از روند برگزاری مصاحبه دانشجویان پذیرفته شده در کنکور دکتری از اول تیر تا۲۱ مرداد امسال که در سه واحد تهران مرکز، علوم و تحقیقات و تهران جنوب برگزار می شود، به واحد تهران مرکزی رفتیم؛ واحدی که این روزها میزبان بیشترین آمار مصاحبه شوندگان دوره دکتری است. ساعت حضور به همه داوطلبان یک و نیم بعدازظهر اعلام شده که شاید همین مساله باعث شلوغی واحد شده بود. داوطلبانی از همه نقاط کشور میهمان این واحد بودند از شمال تا جنوب کشور٬ داوطلبانی شیک و اتو کشیده شاید براین باور بودند که ظاهر آراسته هم در قبولیشان موثر است. خیلی هایشان با خانواده آمده بودند، خیلی ها هم تنها. اما آنچه در میان تمام داوطلبان مشترک بود، همراهان کاغذیشان بود از جنس پایان نامه و کتاب و جزوه در کیف های دستی. مصاحبه در دو ساختمان شماره یک و دو در حال برگزاری بود. در هر طبقه کلاس هایی برای انجام مصاحبه در رشته های مختلف اختصاص یافته بود؛ از روانشناسی گرفته تا زبان و ادبیات فارسی و عرب، بازرگان، زبان انگلیسی و مدیریت. داوطلبان رسانه و ارتباطات هم کم نبودند. استرس در چهره تک تک داوطلبان موج می زد. هر چند بودن داوطلبانی که به واسطه تکرار این تجربه حالا با خیالی آسوده تر و ترسی کمتر انتظار انجام مصاحبه را می کشیدند.

غزاله تاجیک٬،داوطلب رشته بازرگانی است. دختر جوانی که از گرگان برای انجام مصاحبه به تهران آمده بود. گر چه ساعت یک و نیم، ساعت اعلام شده به او برای انجام مصاحبه بود اما از ترس دیر رسیدن به لحاظ مسافت طولانی، خود را ۹ صبح به واحد تهران مرکزی رسانده بود. در مقایسه با دیگر رقبایش خیالی آسوده تر داشت. او در گفت وگو با «فرهیختگان» می گوید: «سال گذشته هم این لحظه را تجربه کرده ام. شاید به خاطر این است که استرس کمتری دارم.» حرفش را با لبخند ادامه می دهد و انگیزه حضورش در این آزمون را تکمیل تحصیلات خود برای رسیدن به آرزویش، که همان مدرسی دانشگاه است، عنوان می کند و می افزاید: «تنها هدفم از درس خواندن تدریس در دانشگاه است. به خاطر همین تاکنون در هیچ ارگان دولتی یا غیردولتی مشغول کار نشده ام.» البته او بیکار نیست و با راه اندازی مغازه ای کوچک می کوشد آموخته های علمی خود را در بخش اقتصادی به کار بگیرد. او ادامه می دهد: «اولین انتخابم دانشگاه علی آباد است؛ چراکه به محل زندگی ام نزدیک است.» غزاله را با آروزهایش تنها می گذاریم تا بیشتر خود را برای انجام مصاحبه آماده کند.

در سمت دیگر سالن جوانی نشسته که در گفت وگو با «فرهیختگان» خود را علی علی آبادیان معرفی می کند و می گوید: «برای انجام مصاحبه در رشته مدیریت تکنولوژی آمده ام.» به گفته خودش، اگر در این مصاحبه پذیرفته شود می تواند مهر آینده در کنار دانشجویان واحد علوم و تحقیقات به آرزویش جامه عمل بپوشاند؛ واحدی که دوره ارشد را هم در آن سپری کرده است. وقتی از انگیزه اش درخصوص انتخاب این رشته می پرسم٬ بیان می کند: «ما در کشور در استفاده از بخش تکنولوژی و بهره بردن صحیح از آن خلأ داریم. تکنولوژی و راهیابی آن به خانه هایمان هیچ سنخیتی با ما ندارد. بنابراین دوست داشتم با توجه به علاقه و احساس نیاز فوق با تحصیل در رشته مدیریت تکنولوژی این خلأ را در کشور پر کنم.»

سن و سال نمی شناسد؛ ورود قوی دانشگاه آزاد اسلامی به حوزه توسعه تحصیلات تکمیلی باعث شده بود امسال شاهد طیف گسترده و متنوعی از گروه های مختلف سنی در مصاحبه پذیرش دانشجویان دوره دکتری باشیم. خسرو گارسچی، داوطلبی بود که حالا بعد از بازنشستگی و با داشتن ۵۶ سال در کنکور دکتری به مرحله انجام مصاحبه در رشته ارتباط اجتماعی رسیده بود؛ داوطلبی که موهای سپیدش حکایت از تجارب زیادش در زندگی دارد اما در گفت وگو با «فرهیختگان» می گوید: «ترس از پذیرفته نشدن در مصاحبه برای تمام داوطلبان وجود دارد؛ چرا که درس خواندن برای رسیدن به این نقطه یک سال زندگی آنها را تحت الشعاع قرار داده است.»

او با بیان این که بازنشسته حوزه ریاست جمهوری است اما دوست دارد بعد از گذراندن دوره تحصیلات دکتری مدرس دانشگاه شود، می افزاید: «تکمیل تحصیلات آکادمیک ضمن این که اطلاعات انسان را زیاد می کند موجب می شود بیشتر از گذشته به امور پیرامون خود واقف شود و با نگاه علمی تر به آنها بنگرد.»

این داوطلب خوشحال است از اینکه در سایه دانشگاه آزاد اسلامی بخش عظیمی از علاقه مندان به شرکت در دوره دکتری می توانند در دانشگاه حضور یابند.

ماندانا تیرا هم داوطلبی پذیرفته شده در رشته علوم ارتباطات است. او در گفت وگو با «فرهیختگان» می گوید: «گرچه دارای مدرک کارشناسی مامایی و کارشناسی ارشد در رشته مطالعات زنان و خانواده هستم٬ اما ترجیح داده ام داشته های علمی خود را با تحصیل در رشته علوم ارتباطات تکمیل کنم.» او که سال های زیادی را با جامعه زنان گذرانده معتقد است که مشکل عمده ما در ارتباط گیری با زنان است؛ جامعه ای که نیازمند توجه و آموزش بسیار است، اما در سایه کمبودهای فوق متاسفانه نمیتوانیم آنطور که باید و شاید خیلی قوی در بخش های مختلف با آنها ارتباط برقرار کنیم٬ بنابراین کوشیدم با تلاش در کنکور دکتری برای قبولی در رشته علوم ارتباطات از آموخته های این رشته تحصیلی برای ادامه فعالیت های اجتماعی خود بهره ببرم.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۲۳)

 1. دکترا-مدیریت می‌گه:

  با سلام
  نتایج که اعلام نکردن حداقل میزان شهریه را اعلام کنند که هر کسی قبول شد بدونه چقدر باید پرداخت کنه

 2. رفتار سازمانی می‌گه:

  با سلام ورودیهای مهر ۹۳ کارشناسی ارشد کلیه واحدها مدرکشان معتبر است ؟

 3. m می‌گه:

  با سلام نتیجه نهایی بررسی تمام انتخاب ها از بالا به پایین است یانه فقط در گرایشی که دعوت به مصاحبه شده ایم انتخابهایمان بررسی میشود ؟

 4. مصاحبه می‌گه:

  ای کاش همین مصاحبه بود ما که سال گذشته برای دکتری قبول شدیم حالا میخوایم دانشکاه ان هم حق التدریسی تدریس کنیم میگویند باید برید مصاحبه علمی استان مگه دانشجو دکتری نیستیم مگر مصاحبه ندادیم پس چرا ان هم برای حق التدریسی مصاحبه بدیم جالب ان است ما که دانشجو دکتری هستیم به ما تدریس نمیدن ولی طرف با مدرک ارشد در حاله تدریسه انشا… همه شما قبول خواهید شد بعد از ان تازه میفهمید که واقعا نام دانشجو دکتری دارید نه هیج چیز دیگر

  • مرتضی مدیریت می‌گه:

   خب چه ربطی داره دوست عزیز. باید مصاحبه بدین دوباره دیگه، این موضوع خیلی بدیهیه!!! شما یبار مصاحبه دادین انتظار دارین اونو مبنای ۴ سال آیندتون قرار بدن؟؟؟؟؟ همه ی دانشجوهای دکتری پتانسیل تدریس دارن؟؟ همه معلوماتشون به اندازه ی معلومات روز امتحان دکتراشون مونده؟؟ همشون اون مقدار پژوهش که ازشون انتظار میره رو انجام دادن؟؟؟؟؟

 5. دنیا مالی می‌گه:

  امروز روز اول مصاحبه بچه های مالی بود اما دریغ از نوشتن یه تجربه
  بابا کجایین شما
  اون از این که حتی یه کارنامه مردودی مالی نذاشتیم
  این از مصاحبه و تبادل تجارب
  واقعا……..

  • مالی احمد می‌گه:

   سلام به همه بچه های گروه مالی و آرزوی موفقیت
   بنده جمعه بعد از ظهر ساعت ۲/۴۵ با تاخیر رسیدم
   اسم منو خونده بودن حضور نداشتم خودم رو معذرفی کردم بعد از ۱۵ مین رفتم داخل دکتر وکیلی و یعقوبی و یک نفر دیگه بود که نمی شناختم اول پرسیدن کجا مشغولم و کجا زندگی می کنم محل کارشناسی و کارشناسی ارشد و رشته لیسانس و فوق لیسانس رو سوال کردن سپس پایان نامه رو گرفتن چند تا اصلالح انگلیسی پرسیدن به فارسی گفتم و چند تا فارسی گفتن به انگلیسی جواب دادم در مورد محاسبه میانگین موزون هزینه سرمایه سوال کرد جواب دادم سپس گفت تمام مدارک و سوابق و. رزومه رو بده که من مقاله ها و سوابق تریس رو دادم جالبه بدونید که محل تحصیل شما نمره داره که با خودشون که صحبت می کردن به محل تحصیل من ۴/۵ دادن بعد یک نفر دیگه شروع کرد به سوال کردن اما نفردیگه که مدارک رو گرفته بود خودش برای خودش چک می کرد و تولیست نمره میگذاشت و نفر دیگه منو سرگرم کرده بود فکر کنم که نفر دوم سوال کردنش فرمالیته بود چون درمورد انواع هزینه ها سوال کرد من فقط ثابت و متغیر رو گفتم یک سوال دیگه از مدیریت حسابداری کرد گفتم حضور ذهن ندارم و گفت مگه حسابداری در مدیریت نخوندی منم گفتم من ۶ سال پیش فارق التحصیل شدم و این درس رو یک بار بیشتر نخوندم و حضور ذهن ندارم در مورد ارزش زمانی پول پرسید که جواب دادم بعد متوجه شدم که نفری که مدارک رو چک می کرد مقالات چاپ شده رو بررسی می کنه ولی از مقالات سوال نکردن من پایان نامه رو ۲۰ گرفته بودم کلا از مقالات و کنفرانسها و تدریس کردن ها و توصیه نامه اساتید هیچ سوالی نشد بعدش هم گفتن به نفر بعد بگو بیاد داخل من که احسیاس کردم مصاحبه من خیلی فرمالیته بود در ضمن هرکسی داخل می رفن ۵ دقیقه بیرون میومد تقریبا تو یک ساعت اول ۵۰ نفر مصاحبه شده بودن که فکر کنم تو ۳ یا دو اتاق مصاحبه ها انجام می شد روزی ۱۲۰ نفر رو مصاحبهع می کنند که ۶۰ نفر صبح و ۶۰ نفر بعد از ظهر حدود ۲۰ نفر هم روزی غیبت دارند و کلا تو ۴ روز مصاحبه مهندس مالی تموم میشه
   یه نکته چون جمعه بعد از ظهر بود فکر کنم حصوله نداشتن می خواستن زود برن به همین دلیل سریع یک نفر نمرات رو از رزومه وارد می کرد و نفر دیگه سوال می پرسید
   انشاللله که همه مفق باشند

   • مرتضی مدیریت می‌گه:

    دقیقا به منم همین احساس فرمالیته بودن دست داد. من رزومه ی خوبی داشتم اما بهش حتی اشاره ام نکردن. ۷تا سوال مالی پرسیدن که به ۴تاش پاسخ دادم و گفتن به سلامت.

 6. mahsa می‌گه:

  سلام دوستان میدونین چند درصد از مصاحبه شونده ها قبول میشن؟ امسال قبولی زیاده یا نه؟
  و سوال دوم اینکه من مصاحبه که رفته بودم استادی بسیار محترم مقاله های منو با دقت قبت میکردن و هیچ سوالی درموردش نپرسیدن حتی نگفتن کدوم مقاله رد یا قبول شد.اما از نفرات قبلی من پرسیده بودن به یکیش گفته بودن کنفرانس تورو قبول نکردیم چون خارج از ایران بود و مطمئنا خودت ارائه نکردی. اما بمن هیچی نگفتن ، بنظر شما دوستان گرامی چرا؟ ممنون هستم از شما اگه راهنماییم بفرمایید

  • رضا عباس پور می‌گه:

   اگر کنفرانس یا مقاله ای رو قبول نکرده باشن جزو ژورنالها یا کنفرانس هایی هست که بی اعتباره و مورد قبول وزارت علوم نیست که هر ساله لیست این مجلات و کنفرانسها در سایت وزارت علوم گذاشته می شود. و اعبتار مقالات و کنفرانس های خارجی معتبر بیشتر است و نیازی هم به رفتن به کشور خارجی نیست مقالاتی که بنیه علمی قویتر مثل IEEE داشته باشند در موردش با شما بحث میشود و اساتید روش کار و بهینه سازی فرموله بندی و شبیه سازی را سوال می کنند در مورد مقالاتی که من کار کرده بودم بیشتر از پایان نامه در حدود یک ساعت در مورد بهبود و عملکرد و شبیه سازی مقالات ازم سوال کردند و اینکه چه بهبودی نسبت به مقالات قبلی انجام شده، حاصل شده است و همچنین نحوه شبیه سازی رو مرحله به مرحله ازم سوال کردند من هم نتایج خروجی رو کلا پرینت شده همراهم داشتم و با توجه به خروجی ها کاملا توضیح دادم یک استاد مطرح که برای مصاحبه انتخاب شده به محض دیدن اسم و عنوان مقاله متوجه اعتبار و ارزش کار و مقاله شما می شود اگر مطلب داغ و بروزی باشد یقنا بحث و بررسی می شود.

  • رضا می‌گه:

   باسلام .اصولا کسانیکه دکتری ازاد دعوت به مصاحبه میشن همه قبول میشن نهایتا در یه واحد دیگه .شما نمره علمی رو بدس اوردید و با مصاحبه جمع میشه از بالاترین امتیاز تا ببین به کدام دانشگاه میخوره .موفق باشی دکتر

 7. فاطمه می‌گه:

  آخه چرا
  چرا
  چراااااااااااا
  چرا جواب تکمیل ظرفیت پارسال رو اعلام نمیکنین
  چقد باید انتظار کشید؟؟

 8. رضا عباس پور می‌گه:

  سلام
  از دوستان کسی اسامی اساتید مصاحبه کننده رشته مهندسی برق مخابرات در واحد تهران جنوب را می شناسد.

 9. نیما خسروی می‌گه:

  مدیریت اموزشی که رفتم مصاحبه به سوال زبانش پاسخ دادم و خوب بود. اما بعدش سوال درسی مدیریت پرسید و گفتم اصلا حضور ذهن ندارم.
  اخرش پوشه مدارکم رو با حالت بدی پرت کرد جلوم و گفت خیرپیش…خیلی نگرانم قبولم نکنن
  مدرک تافل و چند پروژه پژوهشی داشتم
  معدل ارشدمم ۱۷٫۵
  بنظرتون چی میشه

 10. نیروانا می‌گه:

  دوستان خواهشا یکی نحوه محاسبه نمره مصاحبه رو بگه، اساتید میگن از ۳۰ نمره هست ولی طبق جدول امتیاز دهی ۱۰۰ امتیاز هست، ۴۰ پژوهشی، ۳۰ آموزشی و ۳۰هم سوال هایی که می پرسن، پس چرا میگن از ۳۰،دقیقا چطوری هست ؟ خواهشا هرکی میدونه دقیق توضیح بده. با تشکر

 11. کاربر می‌گه:

  سلام دوستان فکرکنم نتایج تکمیل ظرفیت دیگه بی خیال شدید کسی خبرجدید ندارد؟

 12. دکترا-مدیریت می‌گه:

  سلام دوستان من ۲۷ بازاریابی مصاحبه داشتم ازمن پرسیدن رشته ارشدت چیه گفتم بازرگانی داخلی بعد دکتر نعمتی زاده به دکترتقوی گفت اقای دکتر ازشون سوالات اقتصاد بپرسید ایشونم سه تا سوال تخصصی اقتصاد پرسید گفتم نمیدونم دکتر تقوی با تعجب میگفت چرا نمیدونی بعدم دوسه تا سوال بازاریابی پرسیدن من کلا نتونستم مسلط باشم بعد از این که جواب سوالات اقتصادو ندادم البته هر سوالی که از پایان نامم پرسیدن جواب دادم . دکتر نعمت زاده بهم گفت مقالعه هم که خیلی داری یه کتابم داشتم که خانم دکتر حق شناس ازم پرسیدن تالیف که گفتم بله البته در دست داوریه . ولی فقط از کتاب و مقلات همینا را پرسیدن هیچ چیزیم ازم نگرفتند فقط یه نفر بود که چکشون میکرد من امیدم به رزومم بود ولی خیلی بهش بها ندادن خیلی
  میترسم به نظرتون نتیجه چی میشه

 13. اسماعیل به بدون آزمونی ها 5 و 6 ترمه ها می‌گه:

  سلام به رفقای گلم.
  دوستان یک راه ارتباطی مستقیم با دکتر میرزاده فراهم شده . لطفا کسایی که کل شرایط اعم از نمره پایان نامه / معدل کل رو دارن ، فقط شرط ۴ ترمه بودن رو به هر دلیلی مثل ( خوردن جبرانی در ترم اول / و …) دارند رو به دکتر میرزاده طبق روشی که میگم مرحله به مرحله انجام بدن ، باشدکه توجه کنن.
  پس اول متن درخواستیتون رو بنویسید. مختصر و مفید. بعد :
  ۱- سایتشون: http://hmirzadeh.com/
  2-اواسط صفحه یه کادر ابی رنگ هستش که داخلش نوشته “سامانه ارتباط مستقیم با ریاست دانشگاه ازاد اسلامی دکتر حمید میرزاده”
  که وارد شوید
  ۳- یه پروفایل ایجاد میکنید و پنل کاربری درخواستتون رو به یکی از معاونت ها مینویسید
  ۴-ترجیحا به قسمت تحصیلات تکمیلی بفرستید

 14. مرضیه-مدیریت می‌گه:

  سلام امیدوارم همتون موفق باشید میخواستم بدونم کسی برای مصاحبه مدیریت کارآفرینی رفته.چه سوالهای تخصص ازتون پرسیدن.چون من همینطوری این رشته رو انتخاب کردم و برای مصاحبه دعوت.خیلی نگرانم دو سالی از درس دور افتادم ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید بگید

 15. محمد حقوق بین الملل می‌گه:

  زمان اعلام نتایج مشخص نیست؟

 16. محمد حقوق بین الملل می‌گه:

  سلام.کسی حقوق بین الملل کرمانشاه رو انتخاب کرده.از چند و چون این دانشگاه خبر داره؟

 17. دکترا می‌گه:

  سلام،قبل از مصاحبه از ما فقط امضا گرفتند،اثر انگشت لازم بوده چون چیزی نگفتند

 18. صنایع،تحقیق در عملیات می‌گه:

  سلام
  من ۲۷ در گرایشor مصاحبه داشتم ،خوب بود ،اول رزومه دیدن ،بعد درباره پایان نامه و مفاله ها سوال کردن و بعد هم زبان
  رفتار اساتید آقا خیلی خوب بود،
  دو تا خانم هم بودن، خیلی دوست دارم بدونم فامیلی اساتید چی بود
  خانمها بیشتر مقالات رو چک میکردن،
  صحبت زیادی خانمها انجام ندادن، بیشتر مقاله ها و اینها رو چک میکردن،
  کسی ،اسامی اساتید تو گروه or رو میشناسه
  مة

 19. سام (عمران) می‌گه:

  سلام دوستان من با ازمون و بدون ازمون دعوت به مصاحبه شدم فوق لیسانسو ۶ ترمه تمام شد به نظر شما واسه بدون ازمون مصاحبه برم؟

 20. Organic.chemبه شیمیست الی می‌گه:

  سلام، شما مصاحبه رفتین؟ چکار کردین، خوب شدین؟

 21. سازه می‌گه:

  دوستان سازه ای کسی نیست بگه چی پرسیدن.

 22. سیمین می‌گه:

  سلام دوستان کسی میدونه علوم سیاسی مسایل ایران اخرین روز مصاحبه اون کی هستش ؟ضمن اینکه اولین روزش ۱۹ تیر بوده لطفا هرکی اطلاع داره اعلام کنه

 23. محمد می‌گه:

  سلام
  کسی معماری سیستمهای کامپیوتری مصاحبه رفته ؟ چطور بوده ؟
  چند نفر برای مصاحبه دعوت شدند و چند نفر پذیرش می کنند ؟

  • معماری کامپیوتر می‌گه:

   سلام من مصاحبه رفتم ۲۱ تیر
   خیلی خوب بود
   تو صفحات قبلی نوشتم چیا پرسیدن
   صبح ساعت۸ تقریبن ۴۰ نفر اومدن و ساعت ۱۳:۳ تقریبن ۱۸ نفر

   • سخت افزار می‌گه:

    آیا می دانید مصاحبه معماری کامپیوتر از کی تا تا چه تاریخی ادامه داشته است؟

    • معماری کامپیوتر می‌گه:

     سلام از بیستم تا سی یک ام تیر مصاحبه است نمیدونم چه قدر میگیرن
     ولی کلن ده تا دانشگاه اسمش تو دفترچه است هر کدام هفتا که بگیرم میشود هفتاد نفر البته اینا همش فکر خودمه

 24. مهتاب می‌گه:

  سلام دوستان من دکتری بدون ازمون شرکت کردم رشته ارزیابی محیط زیست ولی یهو دو روز قبل از مصاحبه گفتن باید تا ۱۱ اردیبهشت ماه فارغ التحصیل شده باشی!!!!!!!!!!!!
  من هنوز فقارغ التحصیل نشده بودم فقط دفاع کرده بودم از پایان نامم. حالا میخوام بدونم وضعیتم واسه تکمیل ظرفیت چطوره؟ میتونم شرکت کنم؟ اصلا میذارن؟ و تکمیل ظرفیت کی هست؟

 25. سوزان می‌گه:

  سلام دوستان لطفا اگه کسی برا مصاحبه رشته علوم قرآن وحدیث رفته تجربیاتش رو در اختیارمون قرار بده اجرتون با خدا با آرزوی موفقیت برای همگی

 26. زهرا می‌گه:

  سلام دیروز که من مصاحبه داشتم واسه رشته روانشناسی ۴ گروه مصاحبه کننده بودند سه گروه بچه ها که میومدن بیرون راضی بودن اما گروهی که دو تا خانوم مصاحبه میکردند به نظر من و بچه هایی که تو این اناق میرفتیم بیشتر مچ گیری و اذیت میکردند تا مصاحبه

 27. زهرا می‌گه:

  سلام من روانشناسی مصاحبه داشتم ۴ گروه مصاحبه بود ۳ گروه که هم اساتید آقا بودند هم خانم به گفته بچه هایی که بیرون میومدند خیلی خوب بود متاسفانه گروهی که من و تعدادی دیگه مصاحبه دادیم دو تا خانوم بودند که در واقع کارشون مچ گیری بود به نظرم خیلی بیعدالتی پیش میاد

 28. سلام دوستان من برام اتفاقی افتاد و دیروز نتونستم مصاحبه برم باید چیکار کنم

  • سعیده می‌گه:

   به مرکز آزمون زنگ بزنین و ازشون بپرسید.ایشالاه راهکاری پیشنهاد میکنن.موفق باشید

  • phd می‌گه:

   باید‏ ‏برای‏ ‏نرفتنتون‏ ‏مدرک‏ ‏ارایه‏ ‏بدین‏ ‏به‏ ‏مرکز‏ ‏ازمون.اونجا‏ ‏براتون‏ ‏کمسیون‏ ‏تشکیل‏ ‏میدن،اگر‏ ‏از‏ ‏نظر‏ ‏خودشون‏ ‏مدارکتون‏ ‏کافی‏ ‏ومورد‏ ‏قبول‏ ‏بود‏ ‏براتون‏ ‏دوباره‏ ‏بصورت‏ ‏انفرادی‏ ‏وقت‏ ‏مصاحبه‏ ‏میزارن.این‏ ‏جوابی‏ ‏بود‏ ‏که‏ ‏من‏ ‏بصورت‏ ‏حضوری‏ ‏از‏ ‏مرکز‏ ‏ازمون‏ ‏گرفتم.

 29. مهدیه می‌گه:

  دوستان عزیزی که مصاحبه مدیریت تکنولوژی رفتن لطفا تجربیاتشون ،اساتید و سوالای تخصصی رو بگید. ممنون

 30. مرضیه-مدیریت می‌گه:

  سلام من دوم مرداد مصاحبه دارم مدیریت کارآفرینی – سازمانی . میخواسستم بدونم کپی مدارک رو ببرم کافی مثلا دوره های آموزش.یا مقاله.بعدم مدارک رو تحویل میگیرن . یا فقط نگاه میکنند.کسی رفته مصاحبه بگین چی میپرسن من تهران مرکزی .مجتمع نیایش هستم .افرادی که مصاحبه میکنند کیا هستن

 31. دکتری امار می‌گه:

  سلام تکلیف واحدهای دانشگاهی که مجوز ندارن چی میشه؟

 32. اشکان می‌گه:

  با سلام. من پنجشنبه ۹۵/۰۴/۲۴ در رشته ژئوتکنیک در واحد تهران جنوب مصاحبه دادم. جواب مصاحبه (آزاد) رو کی اعلام می کنن؟

 33. میکروبیولوژی 1 می‌گه:

  سلام
  درسته که آزمون سال تحصیلی ۹۵_۹۶ کلیه دانشگاهها یک آزمون میگیرند؟؟ مثل کنکور لیسانس یکپارچه میشه؟؟؟

  اگر درست باشه،امسال قبول نشیم،سال بعد معلوم نیست چی پیش بیاد.چون امسال سراسری کلا زیست شناسی از ژنتیک، میکروبیولوژی، جانوری، گیاهی، سلولی تا زیست دریا همگی سوالات تخصصی یکسان بود.ببینید چند درصد مربوط به رشته خودمون میشد.
  من فقط از زبان و استعداد تحصیلی مجاز شدم ولی با رتبه خیلی بد،فقط به خاطر نا مرتبط بودن سوالات تخصصی.

 34. نگین می‌گه:

  سلام آیا امکان تغییر الویت ها وجود داره؟ کسی میدونه؟
  ممنون میشم جواب بدید

 35. رها می‌گه:

  ببخشید کسی میدونه از پونک چه جور میشه واحد تهران جنوب رفت؟

 36. پردیس . نرم افزار می‌گه:

  سلام دوستان نرم افزاری تورو خدا یکی بیاد تجربشو بگه

 37. نازنین برق می‌گه:

  سلام دوستان
  من فردا مصاحبه واحد تهران جنوب دارم ولی نمیتونم خودمو برسونم میخواستم بدونم تو تکمیل ظرفیت میتونم باز شرکت کنم یا نه؟ممنون میشم جواب بدید

 38. حامد می‌گه:

  سلام
  بچه های قدرت، میشه اگه به مصاحبه ی تعیین شده نرسیدیم در یک روز دیگری بریم؟ هر کی میتونه بگه

  • Phdسازه می‌گه:

   سلام
   متاسفانه این امکان وجود نداره دوست عزیز.حتی اگر شیفت صبح یا بعد از ظهر هم نتونید به موقع برسید دیگه امکان مصاحبه شدن نخواهید داشت.چون که مثلا لیست نوبت صبح برای خودش فرم خاصی داره و بچه ها باید فرم رو امضا و اثر انگشت بزنن و در پایان شیفت اون لیست صورتجلسه می شه و اسامی غایبها هم صورت جلسه می شه و لیست و ف مهای مصاحبه دیگه می رن و فرم جدید برای نوبت بعد از ظهر می یاد.پس اگر شیفت صبح باشید و نرسید و بعد از ظهر به محل مصاحبه برسید دیگه اصلا لیست شما وجود نخواهد داشت و اسمی از شما نخواهد بود تا بخ ان ازتون مصاحبه بگیرن.پس اصلا تاخیر نکنید دوستان و سر موقع در محل مصاحبه حاضر کنید

 39. نیما خسروی می‌گه:

  من دوشنبه مصاحبم هست
  تقریبا اماده کردم خودم رو..توکل بخدا میکنم و میرم جلو
  فقط دوستان بگن دوتا دکتری میشه گرفت یا خیر؟

 40. جغرافیا و برنامه ریزی شهری می‌گه:

  سلام.دوستان کسی اطلاع داره که امکان تغییر اولویت در دانشگاه آزاد هست ؟

 41. سازه می‌گه:

  چطور باید بریم واحد تهران جنوب دانشکده فنی؟

 42. کیانا می‌گه:

  سلام آیا مقالات که از پایان نامه استخراج نشدن امتیاز دارند؟؟ و اینکه حتما باید اسم استاد راهنما در مقالات باشه؟

 43. سازه می‌گه:

  سلام
  کسی می دونه چند درصد از تعدادی که رفتن مصاحبهه قبول میشن؟؟؟

  • دانشجوی دکتری می‌گه:

   بنظرم هشتاد درصد

   • داوطلب می‌گه:

    ممنون

   • مدیریت آموزشی می‌گه:

    ما که حساب کردیم ۴برابر ظرفیت دعوت به مصاحبه شدن پذیرش میشه ۲۵ درصد پس ۸۰ درصد از کجا اومده ?!!!!!!
    فرضا که در تکمیل هم ده درصد دیگه بگیرن میشه ۳۵ درصد!

    • دانشجوی دکتری می‌گه:

     چون معمولا یه عده ثبتنام نمیکنند و یک عده هم ممکنه انصراف بدهند از اول تعداد زیادی رو قبول میکنند در ضمن ظرفیت ها هم بالاتر شده و اینکه خیلی از واحد ها هم دکتری اضافه کردند.

    • الهه می‌گه:

     سلام من خیلی نگران شدم بیست وسوم مصاحبه داشتم حدود ده دقیقه طول کشید ازپایان نامه خوب پاسخ دادم ولی فلسفه وزبان رو نه کمی بلد نبودم میگن امسال سال آخر واسه همین دوست دارم قبول بشم خیلی استرس داشتم لحظه آخر سوال کردن قبول بشی قول میدی درس بخونی واینکه انتخابهام کجاست والا الان دروضع دوراهی و دو دلی هستم به نظرتون با این اوضاع که میگید جای امیدواری هست آیا؟؟؟ آخه کارمندان وافراد اونجا میگفتن همه قبولید وتمام ولی فکرنکنم

   • سوزان می‌گه:

    نه عزیزم هیچ هم اینطور نیست من سوال کردم ۳۵درصد قبول میشن

 44. desperado می‌گه:

  سلام بر اساس شماره پرونده دعوت می کنن یا بر اساس رتبه ؟

 45. باران می‌گه:

  سلام

  سوالی از کاربران بدون آزمون داشتم. هزینه هفتاد هزار تومانی رو از بانک شهر خودمون هم میتونیم واریز کنیم یا نه؟
  ممنون اگر پاسخ دهید.

 46. Phdسازه می‌گه:

  فورررررررری
  بچه ها ارومیه اسامی رو منتشر کرد رو سایتش
  خدا رو شکر قبول شددددددددددددددددددم
  ایشالا همه موفق باشن

 47. امیرعلی می‌گه:

  من امروز جمعه ۲۵ ام مصاحبه بودم توی واحد تهران جنوب برای رشته برق قدرت.
  فرآیند مصاحبه بسیار منطقی و خیلی منظم بود
  من سراسری هم رفته بودم ولی دانشگاه آزاد انصافا توی مصاحبه ها سنگ تمام میزاره. احسنت به نظم و انظباط دانشگاه آزاد.
  استادای مصاحبه کننده خیلی با حوصله وقت میزارن با اینکه هیچ کدومشون رو نمیشناختم چون از یه شهر دیگه بودم ولی خیلی مودب و جدی بودن.
  سوال از زبان پرسیدن، علمی پرسیدن، مقاله … خلاصه مفصل بود …

  • بهنام می‌گه:

   دقیقا حق با شماست، به نظرم دلیلش هم این باشه که دانشگاههای سراسری فقط به دانشجویان خودشون بها میدن و با مابقی شرکت کنندگان رفتار مناسبی ندارند حتی بصورت صوری.

  • برق شیدا می‌گه:

   میبخشید از دروس ارشد یا کارشناسی هم سوال پرسیدن ازتون،؟ یافقط در حیطه ی پایان نامتون علمی پرسیدن؟

  • حامد می‌گه:

   تا کی بچه های قدرت مصاحبه دارند؟

  • شیمیست آلی می‌گه:

   سلام دوستان
   شاید یرخی دانشگاههای دولتی تعصب بیجا نسبت به دانشجویان خودشون داشته باشند ولی جمع بستن صحیح نیست
   من کارشناسیمو پیام نور گذروندم و ارشدمو دولتی روزانه،برا دکتری هم پارسال شبانه رو اوردم و حتی شیراز اصفهان، گیلان،مازندران،صنعتی اصفهان،دعوت شدم اما با این اوضاع جذب که هیچ تضمینی نبود تصمیم گرفتم این همه هزینه نکنم، بعد از یکسال تلاش امسال چهارجا مصاحبه رفتم که سه دانشگاه اصفهان،یزد و رفسنجان،دوره روزانه پذیرش شدم و هیچ تعصبی ندیدم،

 48. azade ravanshenasi می‌گه:

  سلام بچه های روانشناسی مصاحبه چطور بود؟

 49. دریا می‌گه:

  سلام دوستان عزیز اگر از تعداد ۱۰۴ هزار نفر اولیه ۵۰ هزار دعوت شده مصاحبه پس از ۱۱ هزار نفر بدون آزمون چند نفر دعوت شده نظر دهید لطفااااا

 50. بهنام می‌گه:

  ۵۰٫۰۰۰ نفر یعنی ۴ برابر ظرفیت دعوت به مصاحبه شده اند، البته چون یه تعدادی کلا نمیان ، پس احتمالا ۳برابر ظرفیت مصاحبه میشن.

 51. very important می‌گه:

  دوستان این درسته که دانشگاه آزاد به کسانی که هم با آزمون و هم بی آزمون دعوت به مصاحبه شدن گفته برای بدون آزمون مصاحبه مجدد نمی گیرن و فقط باید قیش هفتاد هزار تومانی را تحویل داد؟ من که اینو نمی دونستم وگرنه همونروز پول را می ریختم به حساب و فیش را تحویل میدادم که مجبور نشم باز هزار کیلومتر رفت و برگشت برم تهران

  • رها می‌گه:

   باید همون رپز که مصاحبه بدون آزمون دارین حتما برین چون احراز هویت میشین و باید امضا بزنید و اثر انگشت ، منم میخواستم همین کارو کنم اساتید گفتن نمیشه باید حتما همون روزی که مصاحبه بدون آزمونتون هست مجدد بیاین

  • پارسا-شهرسازی می‌گه:

   دوست عزیز من در روز باآزمون که مصاحبه داشتم ، پرسیدم .اتفاقا فیش رو هم همراه خودم داشتم اما گفتن که همون روزی که اختصاص داده شده باید بیاییم. حالا شاید همون روزی که برامون بدون آزمون در نظر گرفته شده بریم ، فیش رو بگیرن و مصاحبه ای صورت نگیره.
   هر چند به نظرم اگر مصاحبه مجدد بشیم به نفعمونه ، من خودم مصاحبه باآزمونم خوب بود اما الان آمادگی بیشتری دارم تا روز باآزمون.

درج نظر