مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم انسانی، مدیریت، اقتصاد
و حسابداری کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم، تکنولوژی و
مهندسی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات استاد پرچ کتابخانه فرهنگ

پرداخت وام به دانشجویان دکتری ایرانی مقیم خارج برای بازگشت به کشور

رییس صندوق رفاه دانشجویان از پرداخت دو و نیم میلیون تومان وام در هر ترم به دانشجویان دکتری انتقالی به داخل کشور خبر داد.

ذوالفقار یزدان مهر رییس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در هیات امنای اخیر صندوق تصویب شد که دانشجویان دکتری خارج از کشور که مشروط به انتقال (به دانشگاه‌های داخل) باشند، هر ترم دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به آن‌ها وام قرض الحسنه تعلق گیرد.
وی افزود: در واقع ای گونه دانشجویان ایرانی خارج از کشور می‌توانند از تسهیلات صندوق رفاه وزارت علوم بهره مند شوند.
یزدان مهر با بیان این که این تسهیلات بعد از فارغ التحصیلی در اقساط بلند مدت باز پرداخت می شود، اظهار داشت: دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد هم یک میلیون و۲۰۰ هزار تومان وام قرض الحسنه دریافت می کنند و بعد از فارغ التحصیلی در اقساط بلند مدت باید پرداخت کنند.
به گفته رییس صندوق رفاه دانشجویی مصوبه اخیر در راستای برگشت به داخل برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی تعیین شده و تلاش می کند دانشجویان ایرانی مقیم خارج را به تحصیل در داخل کشور تشویق کند.
رییس صندوق رفاه دانشجویی با اشاره به برنامه‌های این صندوق برای اعطای تسهیلات به دانشجویان در سال ۹۵ گفت: هدفمندی یارانه‌های دانشجویی و ارتقای فرهنگی صرفه‌جویی نیز در جهت کمک به رشد توسعه علمی کشور از دیگر برنامه‌های صندوق رفاه است.
عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۳)

 1. مشتاق می‌گه:

  یعنی ما بریم اونور پذیرش بگیریم برگردیم شاملمون میشه!!!؟ ;-)

 2. شیمی آلی می‌گه:

  متأسفم
  کسی که میره اونور اگه دغدغه مالی داشت که نمیرفت
  همین کارا رو کردن که به امثال ما پژوهانه که نمیدن هیچ تازه تعهد حضور تمام وقت هم میخوان،

  با چه ذهنی باید کار پژوهشی انجام بدیم، یا باید دغدغه هزینه زندگی رو داشته باشیم،،.

 3. جغرافیا می‌گه:

  خیلی متاسفم از این طرح کاملا غیر کارشناسی شده!!

 4. دانشجو می‌گه:

  واقعا که

 5. نینا می‌گه:

  شما به همین هایی که دانشجوی داخلن وامو بده اونا که خارجن پیش کش در ضمن فکر نکنم کسی که بره خارج دغدغه پول داشته باشه که محتاج وام باشه

 6. ------ می‌گه:

  واسه اونایی که میرن موسسات و دانشگاه های تاجیکستان، مالزی، هند و… خوبه این طرح. خیلی راحت برمی گردن و مدرک شبانه دانشگاه های معتبر داخل رو می گیرن.

 7. پردیس البرز دانشگاه تهران می‌گه:

  دوستان سلام
  آیا دانشجویان پردیس میتونن از امکانات دانشگاه به صورت رایگان استفاده بکنن ؟ مثلا آزمایشگاه و ..
  یا باید هزینه بدن ؟
  و کلا کسی هست که پردیس بخونه و بگه آیا اساتید فرقی بین دانشجوها میزارن یا نه ؟

 8. علی می‌گه:

  واااای، با این پیشنهاد همه دانشجوهای خارج کشور برمیگردن!
  منم که میخواستم برم پشیمون شدم!!

 9. منتظر می‌گه:

  واقعا که
  اولا اونور اینقد به دانشجو میرسن و تسهیلات داده میشه که هیچ وقت حاضر نیستن بیان اینجا با وااااام درس بخونن که تازه بعد از فارغ التحصیلی دغدغه بازپرداخت شروع بشه.
  در ثانی ما خودمون تو مسئله اشتغال و جذب دانشجوهای داخلی در موندیم حالا اون بنده خداها بیان اینجا چکار؟؟!! اونور حداقل اگه کاری پیدا نکنن میتونن با فاند و گرنت هاشون ی مبلغی پول جمع کنن تازه ی کاری هم یاد میگیرن تو دوره دکتری ، مثله خیلی از اساتید قدیمی و درجه یک کشور که همیشه ورد زبونشونه که تا جوونید برید اونور ی چیزی یاد بگیرید !

 10. مهندس مکانیک می‌گه:

  اگر بودجه تا این حد است که به دانشجویانی که به راحتی از کشور رفته و در دانشگاههای خارجی تحصیل میکنند و مشکلات و سختی های فرایند پذیرش کشور را تجربه نمیکنند، ارزش داده شده و وام تعلق میگیرد لطفا به دانشجویان داخل کشور گرنت و همچنین حقوق بلا عوض دهید تا بهتر و با بازدهی بیشتر پژوهش کنند.

 11. ...... می‌گه:

  واقعا فک میکنن اونها با این مبلغ تشویق میشن؟؟ دغدغه مالی یکی از مشکلات دانشجویان داخل کشوره

درج نظر