مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم انسانی، مدیریت، اقتصاد
و حسابداری کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم، تکنولوژی و
مهندسی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات استاد پرچ کتابخانه فرهنگ

آخرین وضعیت مجوز رشته محل های دکتری دانشگاه آزاد

وزیر علوم گفت: تمامی رشته هایی که از سوی دانشگاه آزاد برای بررسی به این وزارتخانه ارسال شده دارای مجوز هستند.

محمد فرهادی درگفتگو با خبرگزاری مهر گفت: بخشی از رشته محل های دانشگاه آزاد نیز برای اخذ مجوز های لازم در وزارت علوم درحال بررسی است.

وی افزود: همچنین بخشی از رشته محل های دانشگاه آزاد باید تکمیل شود که این مراحل درحال طی شدن است.

وزیر علوم تاکید کرد: فعالیت های مربوط به بررسی و ارائه مجوز به رشته محل های دانشگاه آزاد در این وزارتخانه درحال پی گیری است.

به گزارش خبرگزاری مهر، موضوع رشته محل های بدون مجوز دانشگاه حدود یک سال است که مطرح شده و طی این دوران اخبار مختلفی درخصوص روند اعطای مجوز برای این رشته ها از سوی وزارت علوم و دانشگاه آزاد اعلام شده است. در آخرین نشست خبری مجتبی علوی فاضل سخنگوی دانشگاه آزاد تاکید شد که تمامی رشته محل های این دانشگاه در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارای مجوز هستند و این دانشگاه در رشته محل های بدون مجوز دانشجو پذیرش نمی کند.

این درحالی است که طبق اعلام مسئولان دانشگاه آزاد بخشی از رشته محل های این دانشگاه از سوی وزارت علوم و بخشی نیز از سوی کمیته سه نفره مصوب مجلس شورای اسلامی متشکل از نماینده وزارت علوم، نماینده دانشگاه آزاد و نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی مجوزهای لازم را دریافت کرده اند.

همچنین مسئولان دانشگاه آزاد معتقدند که ممیزی رشته محل های این دانشگاه را آغاز کرده اند و اگر واحدی نتواند استانداردهای لازم را ایجاد ممکن است ظرفیت برخی از این رشته محل ها صفر شود.

این درحالی است که شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در آخرین تصمیم خود مهلتی برای دانشگاه آزاد تعیین کرد که این دانشگاه تا شهریورماه نواقص رشته های خود را برطرف کند بنابراین مسئولان دانشگاه آزاد معتقدند با اجرای ممیزی ها درحال رفع مشکلات موجود هستند و نتایج اجرای ممیزی ها به زودی اعلام خواهد شد.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۲۳)

 1. کامرام می‌گه:

  سلام دوستان. من ترم بهمن ۹۴ در شهرستان دکتری قبول شدم و ثبت نام کردم. و دوباره برای ۹۵ هم امحان دادم و در تهران قبول شدم. چون فقط تهران رو زده بودم. کسی از دوستان اطلاع داره آیا مشکلی برای انتقال به تهران برای من بوجود می یاد یا نه؟ می تونم درسهای ترم اولی که خوندم رو منتقل کنم به تهران؟ مشکلی نیست که انصراف ندادم و درسم رو خوندم؟

 2. روزگار می‌گه:

  با سلام.پروفسور جان الانکه دیگه مصاحبه ها تمام شده ومیتونن اطلاعات کارنامه را بزنن توسایت و هیچ اشکالی هم بوجود نمیاره.پس چراجزئیات کارنامه را نمیزنن؟؟؟؟

  • احمد می‌گه:

   روزگار جان کی گفته مصاحبه تمام شده .تا ساعت ۵ بعد از ظهر روز ۲۱ یعنی پنج شنبه مصاحبه هست به استثنایی غایبان به ظاهر موجه .لذا فعلا امکان پذیر نیست .شما می فرمایید رتبه اما من میگم حتی در بسیاری رشته ها معلوم هست کی ، کجا قبول شده که آن شاالله به مراد دلتون برسید.آمین

 3. shahab می‌گه:

  اینم موضعگیری جدید وزیر محترم درخبرگزاری فارس :

  فرهادی در گفت‌وگو با فارس:
  نگفتیم مدارک دانشگاه آزاد نامعتبر است/ استعلام‌های سال‌های گذشته تأیید می‌شود
  خبرگزاری فارس: نگفتیم مدارک دانشگاه آزاد نامعتبر است/ استعلام‌های سال‌های گذشته تأیید می‌شود
  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: هیچگاه نگفتیم مدارک دانشگاه آزاد نامعتبر است و بر اساس دستور شورایعالی انقلاب فرهنگی در حال کار هستیم که زمان‌بر است.

  محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که آیا مدارک فارغ التحصیلان کد رشته محل‌های غیر مجاز دانشگاه آزاد معتبر است یا خیر، گفت: ما نگفتیم مدارک دانشگاه آزاد نامعتبر است زیرا این کدرشته محل‌ها در حال بررسی و تائید است.

  وی افزود: وزارت علوم بر اساس تصمیم شورایعالی انقلاب فرهنگی عمل می‌کند و تصمیم شورا این بوده که یک کمیته مشترک برای بررسی رشته‌های دانشگاه آزاد تشکیل شود.

  به گفته فرهادی، بسیاری از رشته‌های دانشگاه آزاد بررسی و درصورت بدون نقص بودن تکمیل شده است.

  وی اضافه کرد: رشته‌هایی که دارای نقص است نیز به دانشگاه آزاد تاکید شده که رفع نقص شود و پس از آن دوباره بررسی می‌شود.

  فرهادی در رابطه با اینکه وزارت علوم برخی مدارک فارغ‌التحصیلان را قبول نکرده است، گفت: خداشاهد است که ما هیچگاه نگفتیم مدارک دانشگاه آزاد نامعتبر است و دقیقا بر اساس دستور شورایعالی انقلاب فرهنگی در حال کار هستیم ولی این کار نیاز به زمان دارد.

  وزیر علوم در رابطه با اینکه استعلام مدارک دانشگاه آزاد در وزارت علوم تایید می‌شود یا خیر، گفت: مدارک سال‌های گذشته تائید می‌شود.

  وی در رابطه با تائید استعلام مدارک فعلی پاسخی نداد.

  انتهای پیام/
  http://phdtest.ir/1395/05/%D8%AA%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%AC%D9%88%D8%B2-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF/

 4. محمد مهدی می‌گه:

  با سلام. آیا کسی که در دانشگاه ازاد واحد تهران داره دکتری میخونه با کسی که در واحدهای شهرستان داره دکتری میخونه در هنگام جذب هیات علمی با هم فرقی دارند یا خیر؟

 5. سلام می‌گه:

  ماجرای شماره واقعیت نداره اصلا چرا شماره میتونستن اسم رشته شهر و بزنن چه دلیلی داره به صورت محرمانه کد رمز بزنن
  بر اساس گفته مسئول مرکز آزمون تو مرحله دعوت به مصاحبه معلوم نیست رشته شهر قبولی کجاست بعد از مصاحبه و تلفیق نمره کتبی و مصاحبه مشخص می کنه نتیجه رو

 6. احمد می‌گه:

  سلام
  آیا دانشجویان دکتری مناطق آزاد دانشگاه آزاد می توانند دکتری سراسری شرکت کنند و اگر قبول شدند، در دانشگاه دولتی ادامه تحصیل دهند و از دانشگاه آزاد انصراف دهند.آیا همزمان می توانند بخوانند؟ راهنمایی کنید. ممنون

 7. نیما خسروی می‌گه:

  بنظرم نیمه دوم شهریور دیگه خیلی دیره واسه اعلام نتایج.
  مثلا رشته من مدیریت اموزشی نهایتا ۳۱ شهریور مصاحبش تموم شد. این بازه زمانی تا اعلام نتایج بنظر من زیاده

 8. سمیه می‌گه:

  می دونم من خودم خیلی خسته شدم انتظار ادمو کلافه می کنه انشالله که این هفته دیگه نتایج واعلام کنن

 9. گلی می‌گه:

  ممکنه راهنمایی بفرمایید رشته بنده از دوازده واحد اعلام شده فقط یک واحد مجوز دارد اگر واحدی که قبول شدیم بدون مجوز باشد و من انجا ادامه تحصیل بدهم چه عواقبی دارد

 10. محیا می‌گه:

  دوستان در دانشگاه ازاد برای هر رشته محل باید ١۴ نفر اعلام بشه به این دلیل که خیلی ها یا هزینرو نمیدن یا نمیتونن برن یا سراسری قبول میشن و ریزش زیاده، همانطور که در دانشگاه سراسری در هر رشته محل جدول اسامی ذخیره اعلام میشه،

 11. محیا می‌گه:

  کد رشته‌های دانشگاه آزاد به مرور بررسی میشوند/ رشته‌ها باید رفع نقص شوند
  وزیر علوم در رابطه با کد رشته‌های غیر مجاز دانشگاه آزاد اسلامی گفت: کمیته مشترکی تشکیل شده و این کد رشته‌ها به مرور بررسی می‌شوند.

  مرجع دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس محمد فرهادی وزیر علوم در بازدید از پارک علم و فناوری خراسان در جمع خبرنگاران گفت: براساس دستور شورای عالی انقلاب فرهنگی کمیته مشترکی تشکیل شده و کد رشته‌های دانشگاه آزاد به مرور بررسی می‌شوند.
  وی افزود: این کد رشته‌ها براساس قوانین شورای گسترش آموزش عالی بررسی می‌شوند و در صورت کمبود باید رفع نقص شوند.
  وزیر علوم گفت: مسئله نامه هاشمی رفسنجانی به رئیس جمهور پیرامون این کد رشته‌ها نیز در همین کمیته مشترک حل شده است.
  وی با بیان اینکه زیرساخت‌های پارک‌های علم و فناوری باید بیش از پیش تقویت شود، گفت: اختصاص تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان به طور دائم پیگیری می‌‌شود و تاکنون مصوبات خوبی در این زمینه داشته‌ایم.
  وی افزود: به زودی این اعتبارات به تصویب جدول شماره ۱۴ در اختیار دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و پارک‌ها قرار می‌گیرد.
  وزیر علوم با بیان اینکه برای نخستین بار غیر از اعتبارات رسمی بودجه دیگری برای پژوهش در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: علاوه بر ۷ هزار میلیارد تومان بودجه پیش‌بینی شده بخش پژوهش ۷ هزار میلیارد تومان نیز از سرانه جی‌دی‌پی اختصاص می‌گیرد. یعنی بیش از یک درصد جی‌دی‌پی به بخش پژوهش اختصاص داده می‌شود.
  به گفته فرهادی تاکنون ۹ میلیارد تومان بودجه در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گرفته است.
  وی از تکمیل برج فناوری مشهد تا پایان امسال خبر داد و گفت:‌ راه‌اندازی این برج ۹۰ درصد پیشرفت داشته است و باید برای تکمیل آن تأمین اعتبار شود.

 12. محیا می‌گه:

  از دوستان خواهش میکنم علاوه بر ایمیل زدن به دکتر میرزاده به وزیرعلوم ایمیل بزنین، چرا مقطع ارشد رو رها کردن و دقیقا امسال به دکتری گیر دادن

 13. سمیه می‌گه:

  سلام هانیه جون وقتی تا١۵دانشگاه ازاد تعطیله چه خبری باید بدن عزیزم ما از شنبه باید منتظر اطلاعیه یا جواب باشیم

 14. hanieh.بیخیالش شدم می‌گه:

  جواب تکمیل ظرفیتی تو کار نیست ،چون هیچ خبری نمیدن ،احتمالا سر کار بودیم

 15. shahab می‌گه:

  لطف نموده لیست آخرین رشته های مجوز دار دکتری رو بذارین …..این لیست که مربوط به آذر سال ۹۴ بوده و خواهش می کنیم مسئولین امر در وزارت علوم درتکمیل این خبر ،رشته های مجوز دار رو به روز کنن…..

  تشکر

 16. نیما خسروی می‌گه:

  با قبول شدن تنها ۷ نفر در هر دانشگاه عملا شانس قبولی دانشجوها خیلی کم میشه. یک رشته ای مثل مدیریت اموزشی حدود هزار نفر اومدن مصاحبه و ازین تعداد فقط ۲۰۰ نفر قبول میشن و این یعنی شانس قبولی هر کس خیلی پایین و ناامیدکننده هستش
  من که همه جارو البته زدم نمیدونم چه خواهد شد…

 17. راهنمایی فرمایید می‌گه:

  دوستان کسی اطلاع داره ایا دانشجویان دکتری دانشکاه ازاد میتونند در امتحان دولتی سراسری شرکت کنند و اگر قبول شدند میتونند ادامه بدند یا خیر لطفا منا راهنمایی فرمایید منع قانونی نداره؟؟ مدرک کارشناسی ارشد پیش خودمه

 18. دکی می‌گه:

  تا ثبت نام های بین الملل تموم نشه غیرممکنه نتایج تکمیل ظرفیت ۹۴ رو بزنن! بیایید همه دعا کنیم که فقط تمدید نشه!

 19. امین می‌گه:

  سلام واقعا بچه ها هفت نفر شاید بنظرتون کم باشه حتی از نظر خود منم کمه ولی بعدا واسه گرفتن پایان نامه میدونید کمبود استاد پیش میاد معطل میشیم پول اضافی برای تمدید باید بدیم الان هم خیلی مشکل دارن خیلی دانشگاهها دانشجو ها موندن استاد ندارن بخاطر تعداد زیاد دانشجو و باور کند گرفتن زیاد دانشجو فردا همه دکتر میشن مشکلات بیشتر میشه چرا فقط حال رو میبینید خواهش میکنم منطقی باشید _ واقعا خسته شدیم از انتظار تکمیل ظرفیت امیدوارم همه خوشحال باشید موقع اعلام نتایج انشالله توی هفته آینده اعلام بشه با ارزوی موفقیت برای همه

  • نیلگون می‌گه:

   دوستان من ورودی پارسال علوم و تحقیقاتم، پارسال هم بحث ۷ نفر خیلی داغ بود، اما وقتی جلسه اول کلاسها شروع شد همه شوکه شدیم بس که دانشجو میومد سر کلاس ! ۱۵* نفر بودیم که بعد از چند جلسه ۳ نفر انصراف دادن. اساتید خیلی به این امار اعتراض داشتن و میگفتن ما بااین تعداد نمیایم سر کلاس ، کلاس دکتری از ۵ نفر نباید بیشتر باشه، که بعد به دو گروه تقسیم شدیم! عین دوره کارشناسی درسهامون رو با دو گروه مشخصه ارائه میدادن !!! ما حتی دوره ارشد هم تعدادمون ۹ نفر بود، اونوقت دکتری بااینکه تاکید بر ۷ نفر بود ولی ۱۵ نفر گرفتن….تا جلسه سوم دانشجوی جدید میومد، یکی بدون ازمون، یکی ثبت نام با تاخیر…
   اهان، ورودیهای بهمن رو یادم رفت بگم :) ۶ نفر هم ورودی بهمن داشتیم، یعنی تو واحد علوم و تحقیقات در یک رشته، جمعا ۱۹ نفر برداشتن!!!!

 20. سمیه می‌گه:

  من کاملا با دوستمون موافقم چون دانشگاه ازاد نتایج مرحله اول تکمیل ظرفیت که مهر ماه بود رو هم خیلی دیر اعلام کرد ما هم مطمئنیم که اعلام میشه ولی این انتظار کشیدن همه داوطلبین رو خسته کرده همین

  • امیر بهادر می‌گه:

   واقعا تکمیل ظرفیتی های ۹۴ به معنای واقعی کلمه صبر ایوب دارند! دعا می کنم هر چه زودتر نتایج تکمیل ظرفیت ۹۴ رو اعلام کنن …
   منی که منتظر نتایج ۹۵ هستم دیگه حرفی از استرس اعلام نتایج پیش شما نمی تونم داشته باشم

 21. فلسفه هنر می‌گه:

  خداییش یعنی ۷ نفر میگیرن؟ قعنی کلا ۷ نفر اعلام میکنن؟ بعد ممکنه ۳ نفر هم ثبت نام نکنن کلا ۴ نفر بشینن سر کلاس؟ خیلی کمه که ۷ نفر

 22. سمیه می‌گه:

  سلام دوستان فعلا که تکمیل ظرفیت٩۴رو هواست هنوز نتایج واعلام نکردن فکر کنم ٩۵هم تکمیل ظرفیت بزاره جوابش سال ٩٧میاد

  • پروفسور می‌گه:

   دوست گرامی مطمئن باشیدکه دانشگاه آزاددرقبال تک تک آزمون هایی که برگزارمی نمایددربرابرداوطلبین تعهددارد.ممکن است نتایج تکمیل ظرفیت بنا بدلایلی کمی دیرتراعلام شود، امادرنهایت نتایج اعلام خواهدشد.

   • امید می‌گه:

    سه سال کمی دیرتر نیست سه سال گذشته از امتحان ما
    خیلی دیرتره
    خیلی خیلی دیرتره

    • پروفسور می‌گه:

     دوست عزیزمتاسفانه علت این تاخیر، تکمیل ظرفیت های متعددی بودکه دانشگاه آزاددرسال گذشته(۹۴) برگزارنمودوآخرین تکمیل ظرفیتی که شما دم ازسه ساله بودن آن می زنیددرحالی برگزارگردیدکه بخش قابل توجهی ازترم بهمن ماه سال۹۴ سپری شده بودو چنین تکمیل ظرفیتی درسال های پیش تر ازآن بی سابقه بوده است.
     درمورداینکه اظهارمی داریدکه سه سال گذشته است بایدخدمتتان عرض کنم که تکمیل ظرفیت مدنظرشمادربهمن ماه سال گذشته برگزارشده است پس چطورمی تواندسه سال گذشته باشد.یقینا جنابعالی این سه سال راازاولین روزبرگزاری آزمونی که درسال ۹۳ برگزارگردیده ونام شمادربین پذیرفته شدگان مرحله اول قرارنگرفته است حساب نموده ایدکه بااین احتساب بازهم سه سال نمی شود.

     • امید می‌گه:

      دوست پروفسور
      بنده در مرحله اول قبول شده بودم منتهی شهر مورد نظر بنده نبود در ضمن اگر ده بار هم تکمیل ظرفیت گرفته باشن مربوط به امتحانی میشود که ما در سال ۹۳ و در بهمن ان سال دادیم و ارزیابی ها هم بر اساس نتایج همان امتحان است.
      امیدوارم توجیه شده باشید

    • مرتضی مدیریت می‌گه:

     میشه سه سالو بگین از کجا آوردین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

     • امید می‌گه:

      از ۹۳ تا ۹۵ میشه چند سال

     • پروفسور می‌گه:

      واقعا جای تعجب داردکه شما تکمیل ظرفیتی راکه دربهمن ۹۴ برگزارگردیده است رابا آزمونی که درسال ۹۳ انجام پذیرفت ودانشجویان آن هم اکنون ترم ۲رابه اتمام رسانده اند، مرتبط می دانید. بین این دوهیچگونه ارتباطی وجودندارد.
      اگرهم جنابعالی اصرار برارتباط بین این دوداریدبایدعرض نمایم که ازبهمن۹۳ که آزمون برگزارگردیده است تابهمن ۹۴می شودیکسال.وازبهمن ۹۴ تاهم اکنون که مرداد۹۵ است شش ماه می گذردودرمجموع می شود۱۸ ماه نه ۳سال!

 23. دانشجو می‌گه:

  من دانشجوی دکترام ترم دو تموم کردم تازه متوجه شدم دانشگاه محل تحصبلم مجوز دکتری نداره بیست میلیون تا حالا هزینه کردم دو سال از عمرم تلف شده کی قراره جواب من و امثال منو بده؟رتبه من به علوم تحقیقات تهران میرسید این دانشگاه رو بخاطر نزدیک بودن به محل زندگیم انتخاب کردم.واقعا تکلیف من چیه

 24. نیما خسروی می‌گه:

  تو دفترچه ذکر شده برای رشته مدیریت کلا ۱۸ نفر قبول می شوند که احتمالا ۱۶ نفر با آزمون و ۲ نفر بدون آزمون هستند.
  یکی از دوستان روز مصاحبه به من گفتند برای رشته مدیریت آموزشی کل ایران نزدیک به ۵۰۰ نفر برای مهر پذیرش دارند.
  این حرف رو تایید می کنن دوستان؟

 25. حمید می‌گه:

  سلام
  به نظر دوستان آزمون ۹۵ تکمیل ظرفیت دارد؟

 26. سینا می‌گه:

  سلام دوستان.جریان ۷۰ تومن مصاحبه چیه؟همه باید پرداخت کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 27. امید می‌گه:

  لطفا دوستان جواب بدید
  مبلغ ۷۰ تومن مصاحبه رو حتما باید از شعبه دانشگاه واریز کرد یا از هر بانک ملی در شهرستان میشه این کار رو انجام داد

 28. تکمیل ظرفیت می‌گه:

  مرداد هم دیگه کم کم داره تموم میشه و هنوز خبری از تکمیل ظرفیت نیست!

 29. مجیدب می‌گه:

  تکمیل ظرفیت ۹۴را اعلام کنید لطفا به اینهمه عزیز داوطلبی که حقشونه از وضعیتشان مطلع شوند احترام بگذارین تکریم ارباب رجوع یادتان نرود یه جورایی مراجعه کننده های دانشگاه آزاد هم دانشجوها میباشند پس لطفا مسئولین محترم در مقابل قشر دانشجو پاسخگو باشین.

 30. توجههممههههههههههه می‌گه:

  با سلام من در واحد دانشگاهی جامع دکتری میخونم این واحد دانشگاهی از سال ٨٢ ارشد این رشته را داشته و در سال ٨٨ اقدام به گرفتن دانشجوی دکتری کرده و با توجه به بحث مجوزها و این که تاکنون در سایت msrt به این دانشگاه و این گرایش اشاره نشده ایا بدون مجوز میباشد؟؟؟!!!’
  اعضای هـئیت علمی
  ٣ استادیار تمام وقت
  ٢ استادیار نیمه وقت
  ٣استاد تمام بصورت نیمه وقت
  اخیرا ٣ دانشجوی دکتری در مرحله تز جذب شده و هـئیت علمی شدن
  ایا بازم باید هـیئت علمی بگیرن ؟؟؟؟؟

  • دکتر عمران می‌گه:

   فقط باید در سایت وزارت علوم اسم رشته و دانشگاه باشه.بقیه سایتها و کنفرانس خبری و گفتن اینکه همه رشته ها و شهر ها مجوز دارن به درد نمی خوره…تنها مرجع رسمی سایت وزارت علوم و لیست رشته و دانشگاههای دارای مجوز در اون سایت هست.
   بقیه هر حرفی زده می شه و هر سایتی اگه لیستی داره از نظر قانونی به درد نمی خوره

 31. پشت کنکور دکترا می‌گه:

  با سلام ،در رشته روان شناسی مقطع دکترا وزارت علوم در سایتش اعلام کرده فقط واحد کرج معتبره پس چرا این همه واحد ها در تهران وسایر شهرها دانشجو می گیرن؟لطفا واضح اعلام بشه تا حداقل شهریه هشتاد میلیونی در دکترا ی آزاد پرداخت نکنیم .متاسفانه دانشگاه آزاد حتی یک ریال تخفیف به کارمندان دولت و یا فرهنگیان و…هم نمیدهد.امیدوارم در شهریه تجدید نظر کنند.من حتی ترم اول و دوم در ارشد شاگرد اول شدم باز هم تخفیف ندادند و پردیس علوم و تحقیقات خونده ام الان اسم نیابتی روش گذاشتن و بسیار ناامیدانه می خواهم در دکترا سراسری شرکت کنم.

 32. داوطلب 94 می‌گه:

  لطفا پیگیر نتایج دکترا تکمیل ظرفیت ۹۴ باشید

 33. maba می‌گه:

  سلام ما داوطلبین تکمیل ظرفیت ۹۴ همچنان منتظر و نگران و افسرده و غمگین و …. هستیم . لطفا

 34. محیا می‌گه:

  مجتبی علوی فاضل سخنگوی دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس در رابطه با چگونگی ظرفیت‌بندی مقاطع تحصیلات تکمیلی این دانشگاه در سال آینده گفت: هنوز آیین‌نامه قانون سنجش و پذیرش به ما ابلاغ نشده و ما براساس قانونی که در حال حاضر وجود دارد عمل می‌کنیم یعنی قانون فعلی ملاک عمل ماست.
  وی افزود: در حال حاضر براساس قانون شورای گسترش آموزش عالی ظرفیت‌ها را به ما ابلاغ می‌کنند و ما براساس همین قانون عمل می‌کنیم.
  علوی فاضل ادامه داد: هرگاه قانون جدید به ما ابلاغ شود براساس قانون جدید ظرفیت‌ها نیز تعیین می‌شود و قانون جدید به عنوان ملاک عمل قرار می‌گیرد ولی در حال حاضر براساس ظرفیت‌هایی که از سوی شورای گسترش آموزش عالی به ما ابلاغ می‌شود ظرفیت‌ها را در مقاطع تحصیلات تکمیلی اعلام می‌کنیم.
  به گزارش خبرگزاری فارس، بر اساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور هر یک از وزارتین علوم و بهداشت موظفند در چهارچوب آمایش آموزش عالی کشور، سالانه نسبت به تعیین سقف ظرفیت مجاز پذیرش دانشجو برای تمامی رشته محل‌های مورد تأیید شورای گسترش خود اقدام کنند.
  قانون سنجش و پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی مشتمل بر ۶ ماده و هشت تبصره در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ هجدهم اسفندماه هزار و سیصد و نود و چهار مجلس شورای اسلامی تصویب شد و هجدهم فروردین امسال به تأیید شورای نگهبان رسید.

 35. دریا می‌گه:

  پذیرش بدون آزمون به چه صورت است لطفا راهنمایی کنید

 36. هانیه می‌گه:

  دوستان کدوم عدد؟؟؟
  یکی توضیح بده

 37. تکمیل ظرفیت 94 می‌گه:

  نتایج تکمیل ظرفیت ۹۴ چی شد کسی اطلاع داره؟

 38. محیا می‌گه:

  هیچ عددی وجود نداره و اولویتها بعد مصاحبه معلوم میشه

 39. سمیه می‌گه:

  سلام والا هیچ خبری نیست نه اطلاعیه ایی نه خبری مردیم از بس انتظار کشیدیم اخرین خبر این بود که بعداز تعطیلات تابستونی دانشگاه ازاد که از١٠-١۵پیگیر باشیم همین

 40. سیمین می‌گه:

  سلام کسی پیگیر نتایج تکمیل ظرفیت نشده اخرین جوابی که دادن چی بود؟

 41. آزی می‌گه:

  پس حداقل وزارت علوم لیست رشته محلهای مجوز دار رو به روز کنه

 42. احمد می‌گه:

  سلام مدارک دکتری مناطق آزاد مثل قشم و کیش که توسط واحد علوم و تحقیقات و واحد تهران جنوب با ذکر نام پردیس بین الملل قشم و کیش صادر می شود و مثل مدارک دکتری نیابتی است، آیا مورد تایید وزارت علوم است یا نه؟ راهنمایی نمایید.

 43. ر می‌گه:

  مدارک ۹۳ معتبره

 44. دکتر عمران می‌گه:

  والا من بازم که دانشگاههای دارای مجوز رشته خودم رو می زنم همچنان فقط یکی تو لیست وزارت علوم هست…سه تای دیگه اثری ازشون نیست که نیست..
  حالا ما رفتیم ۴ سال وقت و پول و عمرمون رو گزاشتیم اونجا و اخر هم اسم اینا همچنان وارد این لیست نشد بعد ۴ ، ۵ سال ما اقای وزیر رو از کجا پیدا کنیم و بهش بگیم مگه شما ۵ سال پیش تو یه کنفرانس خبری نگفتی که کار حل شده و مجوز دارن؟؟؟

 45. بیکار و بدبخت می‌گه:

  سلام دوستان
  کسی میدونه در دوره دکتری مخصوصا ترم یک و دو چند واحد داریم. کلاسها چه چطوریه؟ تو هفته پخش هست یا دو روز بیشتر نیست؟
  میشه سرکار رفت یا نه؟
  کلا پیشنهاد دوستان واسه کار در دوره دکتری چه کاری هست؟
  با تشکر.

 46. shahab می‌گه:

  خوب شد الآن ….ایشاء الله دیگه بحث های جدیدی بعد این پیش نیارن وبه مرور مشکلات مربوطه حل بشه

 47. نیما خسروی می‌گه:

  نمونه کارنامه مردود مدیریت اموزشی رو میخوام.
  مشخص باشه همه دانشگاه ها تا چه رتبه مجازن

 48. رفتار سازمانی می‌گه:

  کلیه ورودیهای ارشد مهر ۹۳ مدارکشان معتبر است؟

 49. میثم می‌گه:

  چه خبر خوبی خداروشکر. ای کاش شهریه دکتری دانشگاه آزاد هم کم می شد تا دغد غه بسیاری از علاقه مندان به تحصیل برطرف گردد، کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در گرانترین رشته ها مانند هنر که دروس کارگاهی دارند حداکثر ترمی ۲ میلیون تومان می شود، اما در مقطع دکتری ترمی ۷ الی ۸ میلیون تومان واقعا زیاد است و امیدوارم در خصوص این موضوع بررسی هایی انجام شود چون برگزاری کلاس هم در این مقطع کمتر از سایر مقاطع هست و می توان از هزینه ها کسر کرد.

 50. مدیریت دولتی-منابع انسانی می‌گه:

  این عدد قبل از مصاحبه هم صفر بود چون من پرینتش را دارم!!!

 51. sepideh می‌گه:

  اون عدد رو اگه دقت کرده باشین در پرینت اولیه که دعوت به مصاحبه شدین هم وجود داره… من خوشبختانه پرینت رو داشتم و اون عدد وجود داره

 52. سام می‌گه:

  برای من نوشته ۲، یعنی اولویت دوم قبول شدم.

 53. سخت افزار می‌گه:

  کجا عدد نوشته .من پرینت اولیه را دارم. عددی نمی بینم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 54. نیروانا می‌گه:

  جریان عدد چیه یکی بگه خواهشا

 55. هانیه می‌گه:

  میشه بگید کدوم عدد؟؟؟؟

درج نظر