مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

آغاز زمان اعلام نتایج مقطع دکتری دانشگاه‌ها به سازمان سنجش

دانشگاه‌ها از 2 تا 11 مرداد مهلت دارند اسامی پذیرفته شدگان دکتری را برای تائید نهایی به سازمان سنجش اعلام کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، پذیرش داوطلبان دکتری در سال 95 به این صورت بوده است که بخش اعظم پذیرش در اختیار دانشگاه‌ها قرار گرفته و دانشگاه‌ها پس از انجام مصاحبه‌ها و بررسی سوابق علمی براساس برنامه زمانی از 20 تیر به داوطلبان پذیرفته شده اطلاع‌رسانی کرده و از آنها تعهد گرفته‌اند و از امروز شنبه دوم مردادماه تا یازدهم مرداد باید افرادی که متعهد شدند را به سازمان سنجش معرفی کنند تا این سازمان به تدریج این افراد را تأیید کند.

بر این اساس برخی دانشگاه‌ها اسامی پذیرفته‌شدگان را بر روی سایت‌های خود قرار داده‌اند و دانشگاه تهران نیز این کار را در برخی پردیس‌ها و دانشکده‌ها انجام داده است.

دانشگاه تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است: با توجه به این که بر اساس دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور، تکمیل و ارائه فرم تعهد از سوی پذیرفته شدگان الزامی است و با توجه به این که بازه زمانی مورد نظر در دانشگاه تهران از دوم مرداد تا پنجم مرداد است پذیرفته‌شدگان باید سریع‌تر فرم تعهد خود را به دانشگاه تحویل دهند.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز اعلام کرد: نتایج نهایی پذیرش داوطلبان دانشگاه به تفکیک پذیرش قطعی،‌ پذیرش ذخیره و عدم پذیرش برای هر رشته گرایش، محل‌های دعوت شده به مصاحبه داوطلبان مشخص شده است.

داوطلبان در شرایط پذیرش قطعی باید در بازه زمانی شنبه دوم مرداد تا یکشنبه سوم مرداد به دانشکده مربوطه مراجعه کرده و فرم تعهد نهایی را تحویل دهند.

عدم تکمیل فرم تعهدنامه به منزله انصراف از پذیرش تلقی می‌شود.

در صورتی که داوطلبی به صورت ذخیره پذیرش شده است وضعیت وی پس از اخذ تعهد و ثبت‌نام اولیه پذیرفته‌شدگان قطعی مشخص و نهایی می‌شود.

این داوطلبان در صورت عدم مراجعه هر یک از پذیرفته‌شدگان قطعی آن رشته گرایش محل و به ترتیب اولویت برای اخذ تعهد و ثبت‌نام اولیه از پنجم مردادماه تا یازدهم مردادماه فراخوانده می‌شوند.

ثبت نام اولیه و اخذ تعهد از داوطلبان پذیرش ذخیره که پذیرش آنها قطعی می‌شود در تاریخ شنبه 23 مرداد تا یکشنبه 24 مرداد انجام می‌شود.

دانشجویان کارشناسی ارشد باید تا 31 شهریورماه فارغ‌التحصیل شوند.

همچنین دانشگاه شهید بهشتی نیز اعلام کرد: با توجه به این که تعدادی از داوطلبان آزمون دکتری 95 در بیش از یک رشته و دانشگاه به طور مشروط پذیرفته شده‌اند و با سپردن تعهد در یکی از رشته‌های مذکور، پذیرش نهایی می‌شوند لذا پس از بازه زمانی اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور یعنی از دوم تا یازدهم مردادماه، وضعیت سایر داوطلبان دارای شرایط پذیرش، بررسی و افراد واجد شرایطی که اسامی آنها به عنوان ذخیره در پیوست اعلام شده است بر اساس ضوابط و ظرفیت، جایگزین و به عنوان پذیرفته شده نهایی اعلام می‌شوند.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. دکتر دکترا گفت:

  دوستان کسی ار نتایج تحصیلات تکمیلی زنجان خبری داره؟ رشته شیمی؟ نمیدونم چرا اصلا اطلاعی نمیدن

 2. سارا گفت:

  یعنی امسال سرویس شدیم
  چقددددددد بلاتکلیفی
  چقد بی نظمی
  کاش سنجش تو یه روز اعلام کرده بود
  ما ذخیره ها کی نکلیفمون مشخص میشه
  کی فرم صلاحیت عمومی پر کنیم
  اه
  من یه دانشگاه دیگه قبولی اصلی بودم
  نرفتم
  چون میدونم اصلی های دانشگاهی ک درش ذخیره هستم نیومدن
  دق میکنم خووووووب

  • مشکللللللللللللللللللللللللل گفت:

   من رفتم جایی تعهد دادم از سه نفر پذیرفته شده دو نفر انصراف دادن و تنها شخصی که تعهد داده منم و سایر شرکت کنندگان در مصاحبه هم حد نصاب دانشگاه رو نیاوردن به این خاطر من تنها شخصی هستم که می تونم توی دوره شرکت کنم در حالی که طبق آئین نامه دانشگاه تعداد شرکت کنندگان در دوره دکتری حداقل 3 نفر هست الان معلق هستم هیچ کس هم پاسخگو نیست

  • أحمد گفت:

   واقعا اذیت شدیم
   رشته های مدرسی معارف همه دانشگاه ها اعلام کردن غیر از دانشگاه تهران
   نمیدونم چه برنامه ای دارن
   الکی میگن فرستادیم نهاد رهبری
   در صورتیکه بعد از اعلام باید بفرستند نهاد برای تشکیل پرونده و آزمون و مصاحبه
   مثه اینکه قبلاً یه عده رو قبول کردن
   فرصت داره تموم میشه
   جای دیگه هم قبول شدیم میگن زودتر بیاید تعهد بدید
   اما اولویت اولمون که تهرانه چیزی اعلام نمیکنه

 3. جواد گفت:

  دانشگاه خواجه نصیر اسامی ریاضی و مواد را منتشر کرده ولی اسامی رشته های مهندسی سیستم و سایر مهندسی ها را اعلام نکرده در سایت لطفا اطلاع رسانی کنید ک وضع ماها مشخص میشه؟؟؟؟؟؟

  سال پیش هم مهندسی مکانیک و سیستم را در سایت خواجه اعلام نکردن!!!

 4. دانشگاه تبریز زده تا ۲۳ مرداد تعطیله! از طرفی سازمان سنجش گفته:
  دانشگاه‌ها از ۲ تا ۱۱ مرداد مهلت دارند اسامی پذیرفته شدگان دکتری را برای تائید نهایی به سازمان سنجش اعلام کنند.
  کسی از دوستان اطلاعی از این موضوع و تکمیل فرم تعهدنامه و نحوه ثبت نام تبریز داره!؟؟؟

  • جواد گفت:

   دانشگاه خواجه نصیر اسامی ریاضی و مواد را منتشر کرده ولی اسامی رشته های مهندسی سیستم و سایر مهندسی ها را اعلام نکرده در سایت لطفا اطلاع رسانی کنید ک وضع ماها مشخص میشه؟؟؟؟؟؟

   سال پیش هم مهندسی مکانیک و سیستم را در سایت خواجه اعلام نکردن!!!

  • مهندس مکانیک گفت:

   دوست عزیز برخی مکانهای اداری دانشگاه تبریز تعطیل هستند و روز 2 و 3 مرداد ماه در دانشگاه، روبروی ساختمان تحصیلات تکمیلی از قبولین اولیه تعهد گرفته شده است و کسانی که نتوانستند مراجعه کنند روز 11مرداد ماه هم این فرصت وجود دارد.

 5. *-* گفت:

  سلام، دوستانی که صنعتی اصفهان قبول شدند و تعهد دادند ، آیا همون تعهد کافیه یا باید مجدد تعهد بدیم؟؟؟؟

 6. استعداد درخشان شهیدبهشتی گفت:

  سلام

  من زنگ زدم شهیدبهشتی گفتن نتایج استعداد درخشان رو هفته دوم یا سوم مرداد اعلام میکنن، من مجبور شدم یه دانشگاه دیگه تعهد بدم اگه بعدا نتیجه بیاد که قبول شدم شهیدبهشتی باید چیکار کنم، میتونم برم انصراف بدم اون دانشگاه رو؟

 7. صدیقه به سیما شیمی فیزیک گفت:

  سلام،،،،شما کجاها قبول شدید و تعهد دادید؟

 8. قبول شده بهشتی و صنعتی اصفهان به رز گفت:

  سلام. شما هم شیمی فیزیک هستید؟ ارشد کجا بودین؟ کجا قبول شدیم برا دکترا؟من ارشد صنعتی اصفهان بودم،،،،صنعتی رو دوس دارم،،،اما بعضی ها میگن بهشتی چون تهرانه دستت بازتره برا همکاری بین دانشگاهی! بهشتی تو گرایش ما پایین تر از صنعتیه؟ ،،تو بهشتی فقط یه استاد بوده که خیلی ضایع میکرد آدمو ولی اون دوتاش بد نبودن ولی در کل خیلی دوسش نداشتم.

 9. دانشگاه ارومیه مهم مهم گفت:

  بچه ها کسی میدونه چرا دانشگاه ارومیه لیست ذخیره هارو از تو سایتش حذف کرده؟؟؟؟برنامه دیگه ای در کاره

 10. پیام نووووورررر گفت:

  کسی اطلاع داره چرا نتایج پیام نور مثل سایر دانشگاه ها داخل سایت اعلام نمی شه من خرداد ماه برای مصاحبه عمران رفته بودم واحد تهران شمال، الان تا دهم مرداد که تعطیلی پیام نور هست سازمان مرکزی که تلفن جواب نمی ده، حالا ما باید مثل محتضران منتظر باشیم که به شیوه تلفنی آنهم به قبول شدگان خبر بدهند که اگه تلفن در دسترس نباشه احتمالا سرنوشت داوطلب تغییر می کنه هشتاد هزار تومان هزینه مصاحبه دادیم از مشهد کلی هزینه کردیم رفتیم تهران، حالا آنقدر ارزش قائل نمی شوند که نتیجه مصاحبه را اعلام کنند!!!

 11. برق قزوین گفت:

  سلام از دانشگاه قزوین رشته برق به کسی بابت قبولی زنگ زدن؟

 12. برق مالک اشتر گفت:

  سلام .نتایج مالک اشتر اومده؟

 13. مشکللللللللللللللللللللللللل گفت:

  سلام
  من با یک مشکل مواجه شدم و اون اینه که در یکی از دانشگاه ها قبول شدم ولی سایر پذیرفته شدگان در دانشگاه های دیگری قبول شدن که در نتیجه تعداد اشخاصی که برای رشته تعهد دادن صرفاً یک نفر می باشد و همچنین دانشگاه نیز از بین سایر شرکت کنندگان در مصاحبه به دلیل عدم کسب حداقل نمره علمی هیچ شخصی را به عنوان ذخیره اعلام نکرده الان با این وضعیت تکلیف به چه صورتی خواهد بود آیا این دوره تشکیل میشه یا نه و آیا دانشگاه امکان حذف دوره دکترا را دارد یا خیر

  • مهندس مکانیک گفت:

   دوست عزیز مشکلتون رو بهتر مطرح کنید، این طوری که شما نوشتید و گفتید که قبول شدید پس مشکل کجاست؟شما برید و تعهد بدید با ذخیره چه کاری دارید؟

   • مهندس مکانیک گفت:

    ادامه…
    اگر هم منظورتون اینه که شما تنها فرد قبولی هستید و تعداد کل ظرفیتها پر نشده؛ که دیگه واقعا از یک دانشجوی دکتری بعیده این سوال،، خب اون دوره با یک نفر برگزار میشه، کارشناسی نیست که حتما به حد نصاب برسه.

   • مشکللللللللللللللللللللللللل گفت:

    من رفتم تعهد دادم جریان اینه که با یک نفر دوره دکترا تشکیل میشه ؟

    • مهران گفت:

     اره داداش

     • مشکللللللللللللللللللللللللل گفت:

      سلام امروز از دانشگاه پیگیری کردم حداقل ظرفیت تشکیل دکترا سه نفر هست با یک نفر کلاس تشکیل نمیشه یا دوره کنسل میشه یا من مجبورم یک سال رو مرخصی اجباری بگیرم

 14. صدیقه به بچه های شیمی فیزیک گفت:

  سلام،،،شما بین صنعتی اصفهان،علم و صنعت و بهشتی کدوم رو انتخاب میکنید؟ با در نظر گرفتن همه شرایط،،،خوابگاه، رنکینگ دانشگاه، موضوع تز،استاد راهنما

 15. لطفا بخونید گفت:

  وقتی علم و صنعت رفتم مصاحبه،ازشون پرسیدم کی تعهد میگیرید گفتن ما تعهد نمیگیریم فعلا تا مرداد نتیجه بیاد،،یکی از اساتید گفت ما دوسال پیش اسم یکی رو برا سنجش فراستیم برا تکمیل ظرفیت ولی سنجش اسم یکی دیگه رو به عنوان قبولی برامون فرستاد،،،پس اسامی که ما اعلام میکنیم قطعی صددرصد نیست که بخوایم تعهد بگیریم،،،،،،،،،حالا من موندم نتایج رو اعلام نکرده با اینکه از دانشجو های دکترای سال های قبلشون شنیدم که دانشجوهای خودشون رو برداشتن ،،،از طرفی من بهشتی و صنعتی اصفهان قبول شدم ،،صنعتی اصفهان اعلام رسمی نکرده و فقط ازمون تعهد گرفته،،،،با توجه به حرفی که استاد علم و صنعت بهم گفت پس من نمی تونم به تعهدی که صنعتی ازم گرفته اعتماد کنم با اینکه دانشگاه ارشدم بوده،،،،،ز طرفی نمیدونم به بهشتی تعهد بدم یا نه؟،،،،چیکار باید کرد،فقط خدا میدونه،،

  • برق گفت:

   منم شنیدم از دانشجویان خودشون گرفتن -که در کنکور امسال امر طبیعی هست-
   این معطل کردنشون هم برای اینه که از کسانیکه لازم بوده تعهد گرفتن و تمام شده!
   منتظر موندن برای نتایج علم و صنعت با توجه به سوم مرداد شدن! اگر ازتون تعهدی نگرفتن، عقلانی نیس.برید اصفهان و جریان تعهدتون رو یک سره کنید و راحت بشید

 16. فرید گفت:

  سلام
  من با یک مشکل مواجه شدم و اون اینه که در یکی از دانشگاه ها قبول شدم ولی سایر پذیرفته شدگان در دانشگاه های دیگری قبول شدن که در نتیجه تعداد اشخاصی که برای رشته تعهد دادن صرفاً یک نفر می باشد و همچنین دانشگاه نیز از بین سایر شرکت کنندگان در مصاحبه به دلیل عدم کسب حداقل نمره علمی هیچ شخصی را به عنوان ذخیره اعلام نکرده الان با این وضعیت تکلیف به چه صورتی خواهد بود آیا این دوره تشکیل میشه یا نه و آیا دانشگاه امکان حذف دوره دکترا را دارد یا خیر

 17. محمد گفت:

  سلام کسی از نتایج دانشگاه میبد خبر داره؟!!! همه دانشگاه ها تو سایتشون زدن اما این دانشگاه هنوز نزده؟!!!!!!!!

 18. قبول شده بهشتی و صنعتی اصفهان گفت:

  سلام،،من هم بهشتی قبول شدم و هم صنعتی اصفهان،،،ولی چون احتمال میدم استادی که تو بهشتی انتخابم کرده کیه و موضوع پروژشو دوس ندارم میخام برم صنعتی اصفهان…..واقعا موندم،،نمیدونم چیکار کنم!رشتم شیمی فیزیک هست،،،،،،نمیدونم چیکار کنم تا پشیمون نشم!:( ،،،،،اگه شما بودید چیکار میکردید؟

  • رز گفت:

   سلام ،به نظر من دانشگاه صنعتی اصفهان بهتره ، مصاحبه شهید بهشتی اومده بودم ولی اصلا یرخورد خوبی نداشتند و زمینه کاری تو صنعتی بهتره البته باز هم خودتون تصیمیم گیرنده نهایی هستید.

 19. داوطلب گفت:

  سلام دوستانی که بهشتی قبول شدین، کد داوطلبی در فرم تعهد، منظور کد داوطلبی هنگام آزمون دکتری است یا کد داوطلبی که دانشگاه هنگام اعلام اسامی داده؟

 20. محمدپور گفت:

  آيا بنده با نمره آزمون 18 از 30 و 75 درصد كتبي در دانشگاه آزاد تهران مركز قبول مي شوم يا نه با تشكر

 21. سیما گفت:

  علم و صنعت

  خوابید؟

  • مبینا - الک گفت:

   ظاهرا علم و صنعت برنامه داره چهارشنبه نتایجو اعلام کنه. به نظرتون کسانی رو که زنگ زدن ممکنه اسمشون اعلام نشه روز چهارشنبه.؟

  • ب گفت:

   من زدم تحصیلات تکمیلی علم و صنعت
   گفت چهارشنبه

   • صدیقه گفت:

    تا اون موقع صنعتی اصفهان تعهدم رو میفرسته به سنجش،،،

   • سیما گفت:

    خسته نباشن!!! وااقعا خسته نباشن!

    • باران گفت:

     علم وصنعت درزمینه اطلاع رسانی وسایت و…. واقعا ضعیف بود،برا ثبت نامش مدارک روباید حضوری می بردیم،باید براپرداختش هم می رفتیم بانک!!!انگارچنددهه ازتکنولوژی عقب تره

     • سیما گفت:

      میدونید آخه جلسه ی مصاحبه ش هم عجیب و غریب بود… وسط مصاحبه ی بچه ها اساتید میرفتن..میامدن… یه روز دو تا استاد بود..یه روز سه تا بود… خودشون فکر میکردن بیش از 150 نفر میان مصاحبه..اما تا روز سوم 40 نفر تو یه گرایش آمده بودن که تازه بهشون برخورده بود چرا انقد کمه!
      40 نفر برا سه نفر!کجاش کمه؟ …

 22. داوطلب گفت:

  سلام دوستان. کد داوطلبی در فرم تعهد، منظور کد داوطلبی هنگام آزمون دکتری است یا کد داوطلبی که دانشگاه هنگام اعلام اسامی داده؟

 23. زهرا گفت:

  دانشگاه خوارزمی اسامی رو کجا و به چه صورتی اعلام کرده؟

 24. سیما گفت:

  علم و صنعــــــــــت !!!
  اصلا نمیخواد اسامی رو بزنید..
  بگید همه قبول نشدیم…
  اما بگیــــــــد

 25. علی گفت:

  سلام
  کسی خبر داره چرا دانشگاه ارومیه اسم لیست ذخیره هارو از تو سایت حذف کرده؟

 26. نگین گفت:

  سلام بچه ها. برای فرم تعهد همون صفحه اول رو باید پر کنیم و صفحه دوم رو که نمیخواد ببریم یا اسکن کنیم؟

 27. علی گفت:

  آره دانشگاه ارومیه اسم اسامی ذخیره رو حذف کرده
  فکر کنم باز برنامه جدیده
  قبل تو لیست بود الان تو سایتش میری و لیستو میاری اسم ذخیره ها نیست

 28. محمد گفت:

  سلام
  بچه کسی خبر داره چرا دانشگاه ارومیه اسم ذخیره هارو از لیستش حذف کرده؟

 29. س.د گفت:

  از نتایج مالک اشتر چه خبر

 30. سکوت گفت:

  با سلام
  ضمن تشکر از سایت وزین phdtest به خاطر انعکاس نظر دوستان. مشکل تداخل تعهدو ذخیره اصلی و خیلی از موارد دیگر
  خاهشمند است به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و در قسمت نظرات و این مشکل را بیان کنید تا بیشتر به گوش مسئولان برسد
  http://request.sanjesh.org/noetrequest/login/

 31. سکوت گفت:

  با سلام
  ضمن تشکر از سایت وزین phdtest به خاطر انعکاس نظر دوستان. این مشکل اکثر دوستان حتی اونهایی که قبول شدن است.
  خاهشمند است به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و در قسمت نظرات و این مشکل را بیان کنید تا بیشتر به گوش مسئولان برسد
  http://request.sanjesh.org/noetrequest/login/

 32. س.د گفت:

  از قبولیای مهندسی شیمی کاشان چند نفر قصد پبت نام دارند

 33. راهنماااااایی گفت:

  دوستان مگه لازمه جاهایی که نمیخوایم بریم رو انصراف کتبی بدیم؟؟؟ مگه تعهد ندادن به منزله انصراف نیست؟؟؟؟ از دانشگاه امیرکبیر زنگ زدن گفتن حتما باید بیاین حضوری کتبی انصراف بدین. من شهرستان هستم آخه درسته این همه هزینه کنم برم تهران و کتبا انصراف بدم؟ مثلا انصراف ندم چی میشه؟ من که تعهدی ندادم. شاید یه نفر پنج تا دانشگاه قبول شده که نمیخواد بره. یعنی باید حضوری بره تک تک شهرا انصراف خودشو اعلام کنه؟؟؟ منطقی نیست اصلا. به نظرتون چیکار میتونم بکنم؟؟

 34. بدون آزمون گفت:

  دوستان اگر کسی فرم تعهد رو پر نکنه در سال های بعد محروم میشه از تحصیل در مقطع دکترا؟
  لطفا جواب بدین، خیلی مهمه واسم

  • ساناز گفت:

   نه تا پر نکنید اسمتون وارد پورتال سنجش نمی شه پس قبولی نیست که محرومیت داشته باشه

  • Mj گفت:

   بله محروم میشد.بند 2 فرم اخذ تعهد پذیرفته شدگان دوره دکتری بخونید

  • Mj گفت:

   ببخشید محروم نمیشید چون شما تعهد ندادید. من فکر کردم سوال شما این بود فرم صلاحیت عمومی پر کنید محروم میشید یا نه.

  • ... گفت:

   وقتی تعهد ندهید دانشگاه نام شما را در سنجش ثبت نمیکند پس محرومیت ندارید

   • بدون آزمون گفت:

    منظور من پر نکردن فرم صلاحیت عمومی هست.دانشگاه از من تعهد کتبی نگرفته فقط تماس گرفتم گفتن اسمت تو پرتال سنجش رد شده حالا میخوام بدونم اگر فرم صلاحیت عمومی را پر نکنم سال بعد محروم میشم؟من هیچ فرم تعهدی ولی پر نکردم

    • عباس گفت:

     سلام بهتره از دانشگاه بپرسید واقعا نیازی به تعهد دادن نیست؟ از سنجش هم بپرسید بد نیست (تلفنی یا سیستم پاسخگویی اینترنتی). البته فکر کنم با توجه به نام پروفایلتان بدون آزمون پذیرفته شده اید شاید برای این عزیزان قوانین تفاوت داشته باشد. به نظرم بهتره بپرسید بدون آزمونها باید فرم صلاحیت عمومی رو پبر کنند یا نه. معمولا شب در سیستم پاسخگویی سنجش سوالتون رو مطرح کنید روز بعدش تا ساعت 10 صبح جوابتون رو می دهند.

 35. درخواست راهنمایی گفت:

  سلام دوستان
  شما از زمان تعهد دادن دانشجویان استعداد درخشان خبر دارید؟
  لطفا راهنمایی کنید

 36. شاهین گفت:

  چرا صنعتی اصفهان اعلام رسمی نکرد؟
  این چ وضعیه..
  ز میزنم سنجش

  • منتظر گفت:

   دانشگاه اراک و رازی کرمانشاه هم اعلام رسمی نداشتن……
   چقدر بی نظم باید باشن

  • polymer گفت:

   نه صنعتی اصفهان اعلام رسمی کرده، نه پژوهشگاه…. باید کجا پیگیری کنیم؟
   سنجش فایده داره مگه

  • sahar گفت:

   اره این صنعتی اصفهانم اصلا به روی خودش نمیاره..یعنی چی این چه وضعیه ؟ یعنی من اونجا رفتم مصاحبه حق ندارم بدونم که نتیجم چی شده؟؟خب من از کجا بدونم به قبولی ها زنگ زده یا نزده؟؟ شاید کسی ذخیره باشه حق نداره بدونه؟

  • صدیقه گفت:

   من صنعتی تعهد دادم ولی منتظر اعلام رسمی هستم،،،تعهد قبلشون که اعتباری نداره،،،،،

 37. دکتری یزد گفت:

  سلام اگه دانشگاهی جزو اصلیا باشیم و جایی ذخیره ، ولی بخاطر اینکه اصلیا باید تاپنجم تعهد بدن اونوقت نمیشه جایی که ذخیره ایم بهمون زنگ زدن بریم ، منظورم اینه امکان انصراف دادن بعد از پنجم وجودداره

 38. دانشگاه شریف گفت:

  دانشگاه شریف باید برای تعهد دادن به دانشکده مراجعه کنیم یا به آموزش کل؟؟؟؟؟؟؟

 39. mahsa گفت:

  من که پردیس البرز بودم و فعلا جز قبولی ها نیستم ‏،قرار بود 12 نفر بازرگانی بگیره فقط 6 تا اسم زده ،ذخیره هم که اعلام نکرده .کم کم دارم مطمئن میشم دستهایی توی کاره ….

 40. امیر کبیری گفت:

  سلام دوستان

  کسی هست که امیرکبیر تعهد داده باشه؟

  الان که تعهد دادیم کی باید برای فرم صلاحیت های عمومی اقدام کنیم؟

  باید بریم دانشگاه فرم صلاحیت ها را پر کنیم و اون 29 تومن را واریز یا سنجش تو سایت لینکی قرار می ده؟

 41. Amir گفت:

  علم و صنعت منتظریم
  خواجه نصیر منتظریم

 42. کریمی گفت:

  سلام،من می خواستم بپرسم که دانشگاه شهید بهشتی تو رشته اقتصاد در دفتر چه راهنمای انتخاب رشته سازمان سنجش تعداد ظرفیت پذیرشو 6 نفر زده ولی 4 نفر اعلام قبولی مشروط زده واسامی ذخیره هاشم نزده هر چی هم تماس میگیریم کسی پاسخگو نیست از دوستان کسی هست راهنمایی کنه. ممنون میشم.

 43. حسن گفت:

  با سلام
  نتايج نهايي دانشگاه چابهار إعلام شد
  با مراجعه به سايت اين دانشگاه مي تونيد مشاهده كنيد

 44. فیزیولوژیست جانوری گفت:

  سلام به همگی شبتون بخیر باشه،کسی از دانشگاه علم و فرهنگ رشته تکوین جانوری خبری داررررررره؟چرا اعلام نکردن؟؟؟؟؟خواهش میکنم جواب بدید

 45. نفت و گاز گفت:

  دوستان این تعهد صرفا پر کردن فرم سازمان سنجش هست یا کار دیگه ای هم باید انجام داد ؟

 46. شیرین گفت:

  با عرض سلام
  دوستان ، بنده از طریق استعداد درخشان در دانشگاه فردوسی قبول شدم.
  آیا نیاز به تعهد هست؟
  چون دانشگاه هیچی در این خصوص نگفته
  ممنون

  • مهسا گفت:

   سلام
   اگه دانشگاه چنین چیزی خواسته، بله. شاید میخوان مطمئن بشن که اسمتون رو باید وارد پورتال کنن که بعد مشکلی پیش نیاد.

 47. سوالمو لطفا جواب بدید گفت:

  سلام دوستان
  من شرایط استعداد درخشان ندارم. به عنوان ذخیره از طریق آزمون هستم. دانشگاه مد نظر 1 نفر از طریق ازمون و 1 نفر از طریق استعداد پذیرش داره اگر ظرفیت استعداد خالی بمونه من با ازمون تکمیل ظرفیت شامام میشه

 48. نفت و گاز گفت:

  سلام دوستانی که دانشگاه تهران تشریف بردن ، پروسه تعهد دادن فقط شامل پر کردن فرم میشه یا انجام کار دیگه ای هم لازم است ؟

 49. فناوری گفت:

  دانشگاه قم هم اسامی رشته مهندسی فناوری اطلاعات و اعلام نکرده.
  کسی خبری داره؟
  قبول شده در it قم داریم؟

 50. زهرا گفت:

  اصلیای ارتعاشات بابل
  همگی میخان برن؟
  ان شاه دانشگاهای بهتر قبول شده باشن
  برن اونجا…
  ما ذخیرهام گناه داریم

  • S,gh گفت:

   بابلی کیجا دور
   ماهم ذخبره دانشگاه مازندران و چشم انتطار
   چهار نفر رشته من هر چهار تا جای دیگه و بهتر قبول
   من ۴ ذخیره ام، کمی خوش شانسی

   • صبا گفت:

    سلام شما از کجا فهمیدید ذخیره مازندران هستید؟؟؟

   • زهرا گفت:

    من ذخیره سوم بابلم
    ینی امیدی هست بنظرتون؟
    من خود ب چشم خویشتن
    دیدم ک جانم میرود
    مردم …

    • S,gh گفت:

     سلام بچه محل
     آره، امید هست
     آخه اون چند نفر اول در چهار یا پنج دانشگاه دیگه هم قبول شدن و ما که جزء ذخیره اول تا چهارم هستیم جایگزین آنها
     تازه اون دو سه نفری هم که زیر ما اند دانشگاه دیگه قبول
     بطور مثال دانشگاه و رشته منظور من از نه نفر اول هفت نفر جاهای دیگه قبول شدند
     پس بنابرین امیدوار باش
     فدا باوم، چش دور

     • زهرا گفت:

      بابلو میگی الان؟؟
      ارتعاشات؟؟
      شما ذخیره چندمی؟
      توروخدا راس میگی 🙁

     • زهرا گفت:

      از کجا میدونی؟
      من ک زنگ زدم گفتن اومدن تعهد دادن بعضیاشون
      ارتعاشات بابل الان سه تا اصلی میخاد
      4 تا ذخیره
      خدا کنه بشه
      ای خداااااااااااااا 🙁

  • S,gh گفت:

   خبر دارم از ارتعاشات بابل چون خودم اهل بایل و رفتم دانشگاه و ،،،،
   لکن چون شما و اسم زهرا اصلا جزء ذخیره و حتی سه نفر اصلی نیست مشکوکم
   اسامی ذخبره
   خدیجه
   مصطفی
   مصطفی
   آرمان
   عدم صحت شما باعث میشه اطلاعات دقیق ندم
   بله زهرا خااااانم ،،،
   در فضای مجازی هم صادق باشید
   بله

   • زهرا گفت:

    من از بستگانه نفر سومم 🙁
    بجاش من پیگیری میکنم…
    ینی بهم دروغ گفتن؟
    پس چجوری مسئولش گفت اومدن تعهد دادن

    شما مطمئنید الان سه تاشون نمیخان بیان؟ و میرن دانشگاه دیگه؟
    اخه من نفر سومه ذخیرم…
    دیگ دارم نفسای اخرمو میزنم
    بخدا مردم تو این کنکور دکتری…

    • زهرا گفت:

     ادرستونو بدین من شیرینی بفرستم براتون
     اگ واقعاااااا اینطور باشه
     نه اصن اگ اینطور ک شما میگین باشه ان شاءالله میایم باهم خدمتتون شیرینی میدیم…
     فقط مطمئنید دیگه؟
     خوشحال نشیم یهو بخوره تو ذوقمون…

     • S,gh گفت:

      مازندران، بابل، روبروی بیمارستان بهشتی، دانش، داخل کوچه آژانس بهشتی
      از اون سه اصلی نفر دونفر دانشگاه دیگه
      بایستی امیدوارم باشین یکی از ذخیره ها هم جای دیگه قبول
      بیش از این از جزئیات دانشگاه خبر بدم صحیح نیست

     • زهرا گفت:

      ان شاءالله ک هر دومون قبول شیم
      چشم شیرینی رو چشم
      فقط خدا کنه ک قبول شیم
      تا اخر هفته صد بار میمیریمو زنده میشیم

    • S,gh گفت:

     صدر جمله فرمودید از بستگان نفر سوم ام
     ذیل جمله فرمودید آخه من نفر سوم دخیر ام ! ام شناسه من است ، یعنی من نفر سوم ذخیره ام
     بستگانت لیست ذخیره شما چرا نفست بند اومد
     بستگانت کنکور داد یک سال شما چرا مردی در کنکور دکتری جناب مصطفی خان

     • زهرا گفت:

      خب اگ قرار باشه دو نفر اصلی نیان
      جا میمونهذبرا دو نفر ذخیره
      ینی ذخیره اول و دوم
      بین ذخیره اول و دوم نمیان؟
      چون اگ ذخیره چارم نیاد ک فرقی بحال من نمیکنه
      خاهش میکنم دوست گرامی زود جواب بدید خیلی ممنونم

     • S,gh گفت:

      آره
      دو نفر از سه نفر اصلی نمیان
      تو ذخیره سومی
      از سه نفر شما هم یک نفر میره دانشگاه دیگه
      پس اون یک نفر اصلی بعلاوه دو نقر ذخیره که یکی تو هستی سه نفر روزانه را تشکیل میدن
      شیرنی یادت نره
      اومدم کلاس ازت میگرم
      اگه بچه بابلی همین الان باید بدی
      فمیدی
      آری

     • زهرا گفت:

      ببخشید شما مطمئنین دیگه؟
      اخه ذخیره چارمم جامدات قبول شده نمیادا
      بعد من الان جاهای دیگه کامنت دیدم ذخیره دوم ک خیلی پیگیره بابله ولی ذخیره اولو نمیدونم…
      ی بار دیگه میپرسم ببخشیدا
      میدونین ک این دکتری با روان ما چیکار کرده دیگه…
      مطمئنین دیگه؟
      🙁

     • S,gh گفت:

      اره، میدونم امسال دکتری با روح و روان همه چیکار کرد
      منم مثل شما ذخیره و هم چنین شرایطی
      به احتمال ۸۵ درصد قیولین
      قول دادی شیرنی بیاری
      چی شد پس

      به امید قبولی هر دوتاموون

     • زهرا گفت:

      دست شما درد نکنه دوست گرامی
      دیگ باید منتظر باشیم
      ان شاءالله ک هر دو قبول شیم
      بابت این خبر خوب البته ان شاءالله قبول شماااا
      شیرینی هر چی دوس داشتین در خدمتیم
      🙂

     • زهرا گفت:

      زنگ زدم گف هر سه تا اومدن تعهد دادن

      چرا؟؟؟؟؟

   • زهرا گفت:

    الکی گفتین؟؟؟
    چرا اخه؟

 51. داوطلب گفت:

  سلام بچه ها من دو سوال دارم تروخدا راهنمایییم کنین. یکی اینکه فرم تعهد بهشتی که باید اینترنتی ارسال کرد، همون صفحه اولش رو باید بفرستیم؟ و این که زمانی که فرستادیم و ایمیل کردیم، چطور مطمین بشیم که ایمیل ما را دیدند و اسممون را در پرتال وارد کردند؟ من خیلی نگرانم. ممنون

  • عباس گفت:

   سلام استرس نداشته باشید صفحه دوم تصور نمی کنم نیازی داشته باشه، شما فقط یه تعهد میدین، در این صورت نیازی به صفحه دوم نیست چون مربوط به دفترچه ثبت نام هست. نکته دومتون هم اگر درست ارسال کرده باشید پس از ارسال پیامی براتون ارسال نمیشه ولی اگر به آدرس نادرستی ارسال کرده باشین در جیمیل به این صورت هست که پس از چند دقیقه پیغام خطا میده، دانشگاه هم حتما نگاه می کنه دلیلی نیست که این کار رو نکنند

 52. علی گفت:

  سلام.
  به نظرتون عمران سازه سمنان قوی تره یا یزد؟؟؟

 53. چشم انتظار.. گفت:

  سلام
  بچه ها تو رو خدا شما از کردستان خبری ندارید؟

 54. آزاده گفت:

  ظاهرا من نفر اول ذخیره های مدرس هستم
  و مطمئنم حداقل سه نفر قبل از من تعهد نمی دهند
  این یک هفته به اندازه یک عمر برام طول میکشه

 55. سارا گفت:

  کسی خبر. داره بهشتی در صورت خالی شدن ظرفیت کی و چطور ب ذخیره ها خبر میده ؟؟؟؟؟؟
  کی و کجا تعهد میدیم؟؟؟؟؟؟

 56. سارا گفت:

  کسی خبر. داره بهشتی در صورت خالی شدن ظرفیت کی و چطور ب ذخیره ها خبر میده
  کی و کجا تعهد میدیم؟؟؟؟؟؟

 57. صدیقه گفت:

  دانشگاه شهید بهشتی از نظر خوابگاه دختران چطوره؟ من از چند نفر پرسیدم اما اونا گفتن چندین سال پیش خوابگاهاش خوب نبوده،،،الان چطوره؟

  • سارا گفت:

   عالیهههههههه
   همه چیزش

   • معصومه گفت:

    بهشتی دو ساله برای دکترا یک بلوک جدید احداث کرده،اگر اونجا بیافتید که خیلی خوبه..ولی بلوک های دیگه معمولی مثل خوابگاههای دیگه

  • لیلا / دانشگاه بهشتی گفت:

   سلام . دانشگاه بهشتی خیلی خوبه . ولی از نظرحراست نگهبانی و اینا خیلی خیلی گیر میدن . مخصوصا اگه مهمان داشته باشی . من خودم کارشناسی و ارشدم بهشتی بودم اون موقع ما خوب بود الان ک دکتراهم اونجا قبول شدم نسبت به سالهای قبل سیستم خوابگاهیش خیلی اذیت می کنن و بشدت مقرراتی شده . موقع ورود و خروج باید انگشت بزنی به دستگاه . در کل خوبه ولی برا مهمان داشتن خیلی سخت میگیرن

   • صدیقه گفت:

    سلام،،من هم بهشتی قبول شدم و هم صنعتی اصفهان،،،ولی چون احتمال میدم استادی که تو بهشتی انتخابم کرده کیه و موضوع پروژشو دوس ندارم میخام برم صنعتی اصفهان…..واقعا موندم،،نمیدونم چیکار کنم!شما رشتتون چیه؟ من شیمی فیزیک هستم.

 58. بهار گفت:

  سلام به همگی
  من مدرکم تا 31 شهریور آماده نمیشه اما فارغ التحصیل هستم و کارای تسویه رو هم انجام دادم.موقع ثبتنام مشکلی پیش نمیاد مدرک ندارم؟؟؟

 59. عباس گفت:

  سلام
  دانشگاه شهید بهشتی تو سایتش زده باید تعهد رو اینترنتی ارسال کنیم، حالا تو برگه تعهد نوشته مهر و امضا مسئول ذیربط در موسسه آموزش عالی!
  خوب در این شرایط چه کاری باید کرد؟ در این صورت فرمهای ما بدون مهر مسئول آموزش عالی خواهد بود و آیا سنجش ایراد نمی گیرد؟!

 60. m گفت:

  دانشگاه پیام نور مشهد آیا اعلام کرده اسامیو؟؟؟؟؟؟؟

 61. روانشناسی گفت:

  با سلام
  من دو گرایش یک دانشگاه (شهید بهشتی) قبول شدم منتها یکیش اصلی و دیگری ذخیره، بعد احتمال اینکه نفرات اصلی رشته ای که توش ذخیره م برن جاهای دیگه و اونوقت اصلی بشم، تکلیف من الان چی میشه؟
  هنگام ثبت نام اولیه م ، گرایش ذخیره اولویت اولمم بوده

 62. سرو سیستانی گفت:

  سلام دوستان خوبم
  ایا کسی از اعلام ذخیره ها در دانشگاه مازندران خبر داره
  یعنی ذخیره ها مشخص شدند یا خیر مشخصا رشته سیاستگذاری علم و فناوری منظورمه؟

 63. امید گفت:

  سلام
  ببخشید اگر من دانشگاه درجه دو تعهد ندهم چون ذخیره بهشتی هستم و میدونم که بر اساس ظرفیت و اولویت قبولم،ایا امکان هست خود دانشگاه تصمیمش عوض کنه و بگه الان ذخیرهها رو نمی گیریم?تشکر

  • به امید گفت:

   نه دوست عزیز دانشگاه موظف هست افراد ذخیره رو جایگزین کنه به دلیل اینکه دانشگاه شهید بهشتی برخلاف بسیاری از دانشگاه ها در اکثر رشته ها تمام ظرفیت های اعلام شده رو تکمیل میکنه.من این موضوع رو از اساتیداونجا سوال کردم و جوابشون بهم این بود

 64. بی نشان گفت:

  بالاخره شهید بهشتی حق رو به حقدار رسوند…. اقا قبول شدم

 65. دیبا گفت:

  سلام. ببخشید دوستان من نتونستم اسامی قبولیا رو ببینم. میشه اسامی گروه تاریخ رو بگید.ممنون ازشما

 66. برق قدرت تبریز گفت:

  سلام. یکی نیست به ما یک خبر درست و حسابی بده؟ یعنی چی اخه؟ نتایج علم وصنعت کی اعلام میشه؟ دوم مرداد هم گذشت. درسته تعهد دادم ولی تا اطلاع رسانی عمومی نشه چیزی دستمون نیست. فردا آخرین مهلت ثبت تعهد در یکی از دانشگاه هاست. خانواده ام دارن فشار میارن. من الان موندم چیکار کنم؟ اخه یعنی چی؟ تو رو خدا یکی کمکمون کنه.
  ما تعهد دادیم پس مشکل چیه؟ چرا اعلام نمی کنند؟ زنگ هم زدم کسی جواب نمیده

  • مبینا - الک گفت:

   به نظر من شما فردا حضوری مراجعه کن به علم و صنعت و تکلیف خودت رو مشخص کن.

  • صدیقه گفت:

   من هم به دانشگاه صنعتی اصفهان تعهد دادم،،اما اونا اعلام رسمی نکردن،،از طرفی شهید بهشتی اسمم رو به عنوان قبولی اعلام کرده ،،اگه تا یکی دو روز آینده صنعتی اعلام رسمی نکنه،من تعهد بهشتی رو میفرستم ،،چون هیچ تضمینی وجود نداره که صنعتی اسم من رو به عنوان قبولی فرستاده باشه سنجش اگه اعلام رسمی نکنه،،،،،،،نمیدونم کارم درسته یا نه!خدایا

   • sina گفت:

    اگر تعهد دادید رد شده دو بار اسمتون تو سایت بره بدتره و یا اصلا نمی شه

   • *-* گفت:

    اینجوری که دو بار اسمتون رد میشه و از هر دو جا محروم میشین، منم به صنعتی تعهد دادم، وقتی که اسمتون تو سیستم دانشگاه هست و تعهد دادین جای نگرانی نداره، میتونین تماس بگیرین و مطمئن شین، من شنیدم که اسامی رو نمی خوان تو سایت بزنن!

 67. قبولی حقوق گفت:

  سلام من تو چهار تا دانشگاه خوارزمی، مازندارن و قم و موسسه آموزش و پژوهش و مدیریت برنامه ریزی در رشته حقوق خصوصی قبول شدم، کدوم به نظر شما بهتره؟

 68. علوم دامی گفت:

  سلام. دوستان عزیز بین دانشگاه لرستان و رازی کدوم رو انتخاب کنم؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید وقت زیادی برا دادن تعهد ندارم. با تشکر از پاسخ شما

 69. Amir گفت:

  علم و صنعت چی شد ؟؟؟؟

 70. دانشگاه ارومیییییییییییه گفت:

  دوستان من امروز هر چه زنگ زدم به شماره دانشگاه ارومیه که برای تعهد تو سایت گذاشتن کسی جواب نداد که نداد.
  فردا هم برنامه ریختم برم برای تعهد.کسی امروز خبری داشت از ارومیه؟؟؟لطفا جواب بدین.چرا کسی جوابگو نبود امروز؟با توجه به اینکه ارومیه تو اعلامیه گفته تعهد فقط حضوری است

  • مریم گفت:

   دانشگاه ارومیه این هفته رو تعطیله!! ولی اون بخشی که قرار تعهد بگیره بازه! میتونید بیاید شما دوست عزیز

   • دانشگاه ارومیییییییییییه گفت:

    بله اطلاعیه تعطیلی رو دیدم و هر چی زنگ زدم جواب ندادن یکم نگران شدم.
    فردا ایشالا می یام برا تعهد به امید خدا…
    ممنون که راهنمایی کردین.مونده بودم مردد که چیکار کنم؟برم؟نرم؟

   • ارومیه- دکتری 95 گفت:

    سلام
    واسه تعهد ، مدارک چی لازم داره ؟
    همون موقع که ثبت نام نمی کنند ؟
    با تشکر

 71. سوال گفت:

  سلام دوستان، بعد از اینکه اسامی افرادی که تعهد داده اند وارد پورتال سازمان سنجش شد و تعهد داده ها به دانشگاه فرم صلاحیت عمومی را در سایت سازمان سنجش پر کردند، آیا سازمان سنجش هم بعد از تعیین صلاحیت، اسامی افراد را در سایتش منتشر خواهد کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  از کجا باید بفهمیم تایید صلاحیت شده ایم و باید بریم دانشگاه محل قبولی برای ثبت نام نهایی؟؟؟؟؟؟؟؟

 72. همدان شیمی الی گفت:

  همدان کی ذخیره هارو اعلام میکنه

 73. مرجان گفت:

  سلام
  دوستان کسی در مورد نتایج شریف خبری داره؟
  به کسایی که قبول شدند زنگ زدند؟

  • به مرجان گفت:

   دوست عزیز، تحصیلات تکمیلی دانشگاه با پذیرفته‌شدگان تماس گرفته است و گویا قصد ندارد نتایج را به صورت عمومی اعلام کند. البته مطمئن نیستم این کار را برای همه دانشکده‌ها انجام داده باشد. بهتر است خودتان با تحصیلات تکمیلی دانشگاه تماس بگیرید.

   • دکتر جدید گفت:

    میشه بگین تعهدها توسط دانشکده ها گرفته میشه یا تحصلات تکمیلی کل؟ منظورم اینه بهتون گفتن کجا مراجعه کنین؟

 74. alireza گفت:

  ﺧﺒﺮ اﻳﻦ ﺳﺎﻳﺖ ﺩﺭﺳﺖ ﻧﻴﺴﺖ ﭼﻮﻥ ﻗﺮاﺭ ﺑﻮﺩ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ ﻫﺎ ﺗﺎ ﺭﻭﺯ ﻳﺎﺯﺩﻫﻢ ﻣﺮﺩاﺩﻣﺎﻩ ﺗﻌﻬﺪ ﺑﮕﻴﺮﻧﺪ و اﺯ ﺩﻭاﺯﺩﻩ ﺗﺎ ﺑﻴﺴﺘﻢ ﻣﺮﺩاﺩ اﻣﻜﺎﻥ ﺛﺒﺖ اﺳﺎﻣﻲ ﺭا ﺩﺭ ﭘﺮﺗﺎﻝ ﺳﻨﺠﺶ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ و ﺑﻪ ﻫﻤﻴﻦ ﺩﻟﻴﻞ ﺗﺎ ﺭﻭﺯ ﻳﺎﺯﺩﻫﻢ اﻣﻜﺎﻥ اﻧﺼﺮاﻑ ﻫﺴﺖ ﭼﻮﻥ ﻫﻨﻮﺯ ﺗﻮﻱ ﭘﺮﺗﺎﻝ ﻭاﺭﺩ ﻧﺸﺪﻩ !

  • mh گفت:

   اصلا اخرش معلوم نشد این چه سیستمی هست..خوب من الان ذخیره بهشتی هستم و مطمینم شهید بهشتی قبول میشم..اما مجبورم به دانشگاه درجه 2 تعهد بدم//بهشتی هم گفته بعد از یازدهم ذخیره را اعلام میکنه..حالا من به چه گناهی باید دانشگاه شهید بهشتی را از دس بدم؟؟/

   • Phd سازه گفت:

    ببینید دوست عزیز پارسال و سالهای قبل هم همین اتفاق ها می افتاد منتهی اون اتفاقها در سازمان سنجش ودر کامپیوتر سنجش می افتاد و منو شما خبری ازش نداشتیم و مثلا سنجش شما رو همون قبولی دانشگاه درجه 2 اعلام می کرد بدون اینکه خبر داشته باشین تو بهشتی ذخیره بودین.ولی امسال که این کارها رو به عهده خود ما و دانشگاهها گذاشته ما حس می کنیم که مثلا داره حقی ازمون ضایع می شه…

    • مهندس مکانیک گفت:

     ولی به نظر من سالهای قبل اینطور نبود چون این دوستمون که میگن مطمئن هستن اون فرد قبولی اصلی در بهشتی میرن دانشگاه دیگه، به احتمال قوی میرن دانشگاهی که بهتر از بهشتی هست و خب اصولا در سالهای پیش تو انتخاب رشته هم اون دانشگاه بالاتر از بهشتی انتخاب میشده و ایشون(نفر اصلی بهشتی) به طور خودکار در دانشگاه بالاتر منتخب میشدن و دوست عزیزمون”mh” هم دیگه ذخیره بهشتی نبودن بلکه به عنوان قبولی اونجا اعلام میشدند.

     • دانشگاه ارومیییییییییییه گفت:

      نه دیگه.اشتباه شما همینه.پارسال اولویت بود و تمام.دوستمون اگر دانشگاهی که قبول شده رو بالاتر می زد بهشتی که سهله شریف هم نمرش رو می اورد دیگه قبولی و ذخیره در کار نبود.ولی امسال اینکه همه این چیزها رو خودمون انجام می دیم و اولویت مطرح نبود باعث این مشکلات شده

     • دانشگاه ارومیییییییییییه گفت:

      پارسال فقط چند جا رو می تونستیم بریم مصاحبه و اونم باز گزینش نهایی دست سنجش بود و مثلا کسی اگر دانشگاهی رو بالاتر و در اولویت بالاتر قرار می داد حتی اگر در مصاحبه دانشگاههای دیگه نمره هم می اورد قبول و ذخیره و اینا اعلام نمی شد.سنجش می گفت کی کجا قبوله و دیگه این شکها و دو دلی ها و من نمره فلان جا رو هم اوردم و من فلان جا ذخیره هستم دیگه وجود نداشت

     • saba گفت:

      توضیح مهندس مکانیک کاملا درسته…من تعجب میکنم که چطور هنوز بعضی از بچه ها متوجه قضیه نشدن..بابا اگه مثل هرسال بود که این دوست عزیز mh خود به خود شهید بهشتی قبول میشد چون نفرات قبلیش تو انتخابهای بالاترشون قبول شده بودن و دیگه ظرفیت شهید بهشتی رو پر نمیکردن که این بنده خدا بخواد ذخیره بشه…

    • یسنا گفت:

     نه اصلا اینطور نبود.پارسال همه چیز بر اساس اولویت بود.اگه این دوستمون اول بهشتی رو زده بود و نمره های بالاتر بهشتی جای بهتری قبول بودن خود به خود جا برای اینکه اولویت اولش بهشتیه باز میشد!اصلا ذخیره ای وجود نداشت.تکمیل ظرفیت بود فقط

   • تجزیه گفت:

    خب شما که انقد مطمینی بهشتی قبولی تعهد نده دانشگاه درجه دو رو

  • مهندس مکانیک گفت:

   بله دوست خوبمون “alireza” کاملا درست میگن. از 12ام پرتال سنجش واسه دانشگاهها باز میشه.

 75. حسین گفت:

  سلام
  کسی از رشته های بورس اعزام به خارج خبری داره؟
  نتیجه هاش کی قراره بیاد؟

 76. سارا گفت:

  امروز دانشگاه اراک بودم…..
  تحصیلات تکمیلی شون گفته تا عصر اسامی قبولیا و ذخیره هارو اعلام میکنن…..
  هرچند ک آخر خرداد با قبولیا تماس گرفتن….
  ضمنا درباره تعهد هم فعلا چیزی نگفتن…

 77. STRUVTURE گفت:

  نتایج علم و صنعت و خواجه نصیر کی اعلام میشه؟ کسی میدونه؟

 78. فتوحی گفت:

  سلام. توروخدا بگین تکلیف ما چیه؟
  ایا واسه کنکور ابان باید اماده بشیم یا کلا منتفی شد و اسفند برگزار میشه. . . . .

 79. پذیرفته شده علامه گفت:

  کسی میدونه بچه هایی که علامه قبلا تعهد باید دوباره هم تعهد بدن یا خیر؟

  • داوطلب گفت:

   سلام . من زنگ زدم علامه گفت اگه تو تعهد قبلی تاریخ نزدی دیگه نمیخواد. همون موقع اسمتو چک میکنه بهت میگه

 80. علیرضا گفت:

  دوستان سلام امیدوارم ک حالتون خوب باااشه

  یه سوالی داشتم که جریان دکتری بدون آزمون که بعضی دانشگاهااا هنوز نزدند چی میشه من هم با آزمون بودم هم بدون آزمون حالا رفتم تعهد با آزمون رو دادم موندم اگر بدون آزمونه قبول شم میشهه زد زییر تعهد؟ این موضوع انگار بررسی نشده توسط سنجش

  • مهندس مکانیک گفت:

   تا اونجا که من میدونم و تقریبا مطمئنم این دو از هم جدا شهستند و شما هرکدام را که بخواهید میتوانید انتخاب کنید.

   • بهار گفت:

    بعله این دو از هم جدا هستن.اگر بدون آزمون قبول شدید میتونید اونو برید.درواقع شما شهریور ماه دو انتخاب دارید که هرکدوم بهتر بود رو میتونید انتخاب کنید. با آزمونتونم ظرفیتشون خالی میمونه 🙂 🙂

 81. حسيني گفت:

  عرض سلام وتبريك به پذيرفته شدگان ،ايا امكان درج اسامي ذخيره رشته الهيات گرايش فلسفه وكلا دانشگاه شيراز توسط جناب محترمي كه صبح اسامي را دانلود كرده اند هست؟چرا حذف شد؟؟؟؟

  • رامین گفت:

   سلام من دارم اسامی رو ولی متاسفانه دانشگاه شیراز تو گرایش الهیات و کلام اسلامی هم روزانه و هم پردیس ذخیره نداره

  • رز گفت:

   الهیات – فلسفه و کلام
   ) اسلامی ) 4
   روزانه
   مریم رنجبر
   محمد جواد انصاری اصل
   مصطفی صادقی
   الهیات فلسفه و کلام
   ) اسلامی ) 4
   پردیس
   مجتبی آصفی
   فاطمه راحمی
   فاطمه شرافت سرشت
   مهدی محمدلودخیره ندارد

 82. میلاد گفت:

  بررسی فراغت التحصیل تا 31 شهریور بر عهده دانشگاه محل قبولی می باشد یا سازمان سنجش؟

 83. آسيب گفت:

  با اين بخش نامه جديد كلا اوج نظم تو كارشون ديده ميشه

 84. امير گفت:

  با سلام. دوستان از رشته مديريت اطلاعات دانشكده اطلاعات كسي خبر داره؟ كسي هست انتخاب كرده باشه و باهاش تماسي گرفته شده باشه؟ گزينشش چه شكليه؟

 85. سودی گفت:

  تربت مدرسی ها توانستین تعهدتونو بدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 86. ----- گفت:

  من با اینکه چند تا دانشگاه ذخیره اولم و میدومنم بالاخره یکی از اینا رو انشاءالله قبول میشم
  ولی دلم میخواد رئیس سازمان سنجش و مشاور عالی و ریاست وزارت علوم رو دعوت کنن برنامه خبر 22:30
  توضیح بدن چرا امسال اینقد بی نظمی شد
  من رشته خودمو اطلاع دارم چندین دانشگاه 2-3نفر خالی مونده
  امیدوارم امسال آخرین ساله برگزاری کنکور به این صورت باشه
  کاری به تخصصی یا عمومی شدن ندارم
  فقط کاش میشد نتایج
  رو سال آینده سنجش اعلام میکرد

 87. رازی گفت:

  سلام چرا دانشگاه رازی اسامی رو اعلام نمیکنه؟؟؟؟ کسی از رازی خبر داره؟؟؟؟؟

  • سارا گفت:

   اوج بی احترامی ب داوطلبان کنکور رو میشه در دانشگاه رازی دید…..
   نمیدونیم قبول شدیم نشدیم ذخیره ایم نیستیم……

   • علوم دامی گفت:

    سلام
    سارا خانم دانشگاه رازی به قبول شده ها زنگ زده و تعهد هم گرفته منتها کسانی که تعهد ندادن و جای دیگه ای ثبت نام کردن نفرات ذخیره رو داره جای گزین میکنه. اگه با شما تماس نگرفتن یا قبول نشدید یا ذخیره هستید. این دانشگاه نمیدونم چرا اینقد داره پنهانی کار میکنه. شما یه تماس با تحصیلات تکمیلی بگیرید و نتیجه رو بپرسید بهتون میگن. این دانشگاه قصد نداره اسامی رو داخل سایت بزنه

  • علوم دامی گفت:

   سلام. دانشگاه رازی به قبول شده ها زنگ زده و تعهد هم گرفته. به تحصیلات تکمیلی زنگ بزنید

  • س س گفت:

   ظاهرا فردا اعلام میکنه توی سایت

 88. عمران ژئوتکنیک گفت:

  بابا این چه وضعشه الان که این خبر با اطلاعیه مورخ 19/03/95 در تضاده که گفته دانشگاهها باید از 12 تا 20 مرداد اسامی رو وارد پرتال سازمان سنجش کنند و ففقط در بازه زمانی 2 تا 11 مرداد میتونن تعهد بگیرن. کدوم خبر درسته؟

 89. سیما گفت:

  علم و صنعت… بجنبید دیگه..
  نکنه واقعا اسامیتون انقدر سِکرِت و رازآلوده که اصلا نمیخواید اعلام بشه؟

 90. موادی گفت:

  سلام دوستان، همین که تعهد بدیم کافیه؟ من 1 ماه پیش تعهد دادم!!!

 91. سینا گفت:

  سلام دوستان فرم صلاحیت های عمومی کجاست؟ چه زمانی؟

 92. علی گفت:

  صنعتی شریف اعلام کرد؟؟؟؟

 93. محمد گفت:

  با سلام حالا اگه ذخیره ها هم جای دیگه قبول شدن آیا میشه از بین اونایی که حتی در لیست ذخیره نیستن به ترتیب رتبه دعوت بشه برا تعهد؟

 94. Mahdi.h گفت:

  سلام دوستان کسی از نتایج دانشگاه علم و فرهنگ خبری نداره?

 95. صدیقه گفت:

  معلوم نیسن دانشگاه علم و صنعت و صنعتی اصفهان کی قراره نتایج رو اعلام کنند!!

 96. محسن گفت:

  پس شریف چی؟؟؟ نمیخوان نتایج اعلام کنن؟؟؟