مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری مشاوره انتخاب رشته دکتری 97

تعیین نحوه ادامه فعالیت پردیس‌های خودگردان تا دو ماه آینده

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از تغییر فعالیت برخی پردیس‌های خودگردان خبر داد و گفت: نحوه ادامه فعالیت پردیس‌های خودگردان ظرف یک تا دو ماه آینده مشخص می‌شود.

دکتر محمد فرهادی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که نحوه ادامه فعالیت پردیس‌ها در وزارت علوم در حال مطالعه و بررسی است، افزود: قرار است این موضوع وارد مباحث شورای گسترش وزارت علوم شود و ظرف یک تا دو ماه آینده نحوه فعالیت این پردیس‌ها قطعی می‌شود.

وی درمورد تغییراتی که در نحوه فعالیت پردیس‌های خودگردان اعمال خواهد شد، توضیح داد: ماهیت پردیس‌ها این بود که در قالب بین‌الملل فعالیت کنند، تعدادی از پردیس‌ها به همان شکل به فعالیت خود ادامه می‌دهند و تعدادی دیگر یا تغییر ماهیت می‌دهند یا در مجموعه اصلی ادغام می‌شوند. البته این تغییرات هنوز به صورت قطعی مشخص نیست.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. دانشگاه تهران گفت:

  سلام…یه سوال دارم کسی میدونه کلاسهای پردیس کیش دانشگاه تهران هرهفته است ؟ یا یک هفته در میان؟ممنون می شم جواب بدین

 2. دوسستان کسی در خصوص پردیس کیش دانشگاه تهران اطلاعاتی داره؟ ممنونم

  • بهار گفت:

   من خودم دانشجوی اونجام عالیه اساتید هم استاد تمام های دانشگاه تهران هستن سوالی داشتید در خدمتم

   • ممنونم, کلاساش کلا کیش برگزار میشه؟ خوابگاه داره؟ کلاساش چند روز در هفتست؟

    • بهار گفت:

     سلام
     بعضی استادا کیش تشکیل میدن بعضی ها تهران بستگی به استاد و هماهنگی بچه ها داره ما 4 نفریم با تهران موافقیم چون سه تامون مال تهرانیم
     درکل کلاس ها هم هر هفته نیست با هماهنگی استاد اصولا یه هفته در میون گاهی هم دو هفته در میونه در کیش ولی ساعت کلاسا رو بیشتر میکنن کلا چون استادای دانشگاه تهرانن خیلی گیر واسه کامل شدن ساعت کلاسن ولی فوق العاده عالی درس میدن

    • بهار گفت:

     خوابگاه داره ولی به صرفه نیست چون یه هفته در میونه هتل سه ستاره تمیز هم داره یه شبه به صرفه تره
     گاهی هم کلاس یه روزه نیاز به هتل نیست صبح میرید شب میاید:-)

  • بهار گفت:

   مدیریت دولتی

 3. داوطلب دکتری گفت:

  با سلام
  من شخصا فکر می کنم درس خواندن در یک دانشگاه خوب و استفاده از استادان خوب آنجا ولو به نام شبانه یا پردیس هزار برابر ارزشش از رفتن به یک دانشگاه آزاد درجه یک مثل علوم و تحقیقا تهران هم بیشتر هست الان در بعضی از دانشگاههادو نفر پذیرش پردیس دارند که این دو نفر در کنار روزانه ها و شبانه ها در یک کلاس می نشینند و واقعا هیچ فرقی از نظر کلاس و امتحان و پایان نامه بین آنها نیست. نحوه ورود مهم نیست این تلاش دانشجو در حین تحصیل هست که اورااز دیگران متمایز می کند.

  • نوشین گفت:

   همه مطبوعات رسما اعلام کردن که دانشگاه آزاد رتبه اول تولید علم در کشور داره

   • نازنین گفت:

    رتبه اول از نظر کمیت و تعداد دانشجو و نه کیفیت

    • نوشین گفت:

     عزیزم ، به حرف من و شما که نیست ، حتما دانشگاه آزاد رتبه اول تولید علم در ایران کسب کرده که همه مطبوعات رسمی کشور خبرشو اعلام کردن

     • حرف حساب گفت:

      خودتون قبول می کنید دانشگاه آزاد رتبه 1 تولید علم باشه؟؟؟؟

     • نوشین گفت:

      حالا که شده .
      فقط غیرممکن ، غیرممکن است .

     • نازنین گفت:

      من خودم رتبه یک ارشد علوم تحقیقات خوندم و خودم دانشگاه آزادی هستم ولی حتی آزمایشگاه های ضروری برای رشته و گرایش ما در دانشگاه وجود نداشت !!!! معنی کیفیت همینه دیگه
      ما دروس آزمایشگاهی رو فقط بصورت تئوری و با تصور و خیال کردن آزمایشگاه گذروندیم !!!

     • نوشین گفت:

      منم لیسانسمو دانشگاه دولتی خوندم که جزء دانشگاه های قدیمی و معروف ایران هم هست و رتبه اول دوره لیسانس شدم ، اما از نظر امکانات پژوهشی ، هیچی نداشت !

 4. صنایع گفت:

  کسی خبر داره اعتبار دوساله حفظ شد یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 5. نادیا گفت:

  دوستان فکر کنم هممون میدونیم که بین روزانه وشبانه هیچ فرقی نیست و ترازها بسیار بهم نزدیک و قصه پردیس و ازاد یه قصه ی کاملا جداست. بچه های پردیس ترازشون خیلی پایین تر از روزانه وشبانه است شبانه از سالها قبل بوده ولی پردیس پدیده ی جدید و بی رویه ای شده.

  • عبدل گفت:

   به شبانه ها چند وام میدنن

  • علی به نادیا گفت:

   بستگی داره مثلا پردیس البرز قبولیش خیلی سخت تر از شبانه فارابی است.
   این در حالی است که هر دو مدرک دانشگاه تهران هستند
   و اصولا قبولی پردیس دانشگاه های شهر تهران در بعضی موارد حتی از روزانه شهرستان قبولیش سخت تر است.

   • دکتر گفت:

    بله دقیقا درست می فرمایین.قبولی پردیس تهران رتبه 400 می خواست ولی قبولی روزانه شهرستان تا رتبه 700 ، 800 هم مجاز شده بودن

   • آرزو گفت:

    نه اینجور نیست، بودن امسال بچه هایی که فارابی توی چند گرایش جزو20 نفر اول مصاحبه هم نشدن ولی البرز نفر اول مصاحبه شدن ، پردیس البرز هم قوی هستش ولی پردیس خودگردانه.

   • فاطمه گفت:

    دقیقا همینطوره…. من روزانه شهرستانها رو قبول نشدم، ولی با یک مصاحبه سخت در پردیس دانشگاه علامه پذیرش شدم… و افتخار میکنم که تو این دانشگاه درس بخونم، چرا که با روزانه ها کلاسها، اساتید و طرح دروس و سطح آموزش یکی هست…

   • دلارام گفت:

    من پارسال با رتبه 40 شبانه تهران قبول شدم ولی روزانه شهرستان نیاوردم.
    الان ماراتن روزانه اس نه شبانه، به نظر شخصی بنده دوره دکتری با این وضعیت شغلی فقط روزانه اش اززش خوندن داره،

  • فاطمه گفت:

   پوزش میخوام دوست عزیز، ولی چطوره که کسی که تراز و رتبه خیلی خوبی داره، میاد و تو مصاحبه نمیتونه حتی سوالات معمول رو پاسخ بده و کسانی هستند که با ترازهای کمتر میرن و در مصاحبه قبول میشن… دیدتون رو لطفا تغییر بدید، همه چیز نمره و تراز نیست… این سیستم آموزشی ماست که ما رو از همون تحصیلات ابتدایی نمره و رتبه و تراز پرور بار میاره… بسیاری افراد هستند آزمون عمومی که خیلی هم تخصصی و علمی نبود، با تراز کمتر قبول شدند، ولی در مصاحبه و توان علمی و تجربه پژوهش بسیار برتر از تراز بالاها بودند… این رو امسال خود من با تجربه 8 بار مصاحبه در دانشگاههای درجه یک به چشم دیدم و دیدم رو عوض کردم…

 6. دکتری گفت:

  از وقتی که دانشگاه پیام نور> غیر انتفاعی و خودگردان و آزاد در گرفتن داشجوی بی رویه تعللی نکردن دانشجویان دکتری بهترین دانشگاههای ایران هم هیچ ارزشی ارگانهای دولتی و خصوصی براشون قائل نبودن. وزیر علوم محترمبرای تعداد دانشجوی دکتری نطارت بیشتری انجام دهید.

  • حسن گفت:

   پردیسها و پیام نور ظرفیتها زیر 5 نفر است اساتید پردسها اساتید روزانه هستند ولی ازاد متاسفانه فقط در یک رشته حسابداری پانصد نفر پذیرش دارد
   این در حالی است کل ظرفیت پردیسها در این رشته به پانزده نفر هم نمی رسد

 7. اعتبار روزانه، شبانه، پردیس، آزاد و .... گفت:

  با سلام و احترام خدمت تمامی عزیزان
  طی چند سال آینده بقدری مدرک کارشناسی ارشد و دکتری در کشور زیاد می شود که دانشگاه محل تحصیل به جزء چند مورداصلا مهم نیست
  اینجانب مدیر منابع انسانی یک هلدینگ بزرگ کشور هستم و بیش از 17 سال سابقه مدیریت در شرکت های مختلف را دارم که بیشتر آن در حوزه مدیریت منابع انسانی بوده است. به واسطه شغل مدیریتی به خصوص در حوزه منابع انسانی که مهمترین آن جذب و استخدام و توسعه نخبگان و استعدادها می باشد در عمل دریافتم که تفاوت بین دانشگاهها در ایران بخصوص در گروه های A و B بسیار کم است و این خود دانشجو است که آیا از نظر شخصیتی رشته و مسیر درستی را انتخاب کرده است یا خیر؟ سپس تا چه میزان در حین تحصیل فقط برای کسب نمره و یا صرفا فارغ التحصیلی درس خوانده و کسب اطلاعات کرده و نه اینکه دانش بیاموزد و آن را تبدیل به مهارت نماید. دیگر آنکه فرد علاوه بر داشتن IQ چقدر دارای هوش هیجانی یا EQ است که برای ما مدیران منابع انسانی مهم است.
  اینجانب ابتدا از دانشگاه آزادگروهA فوق لیسانس مهندسی الکترونیک گرفته ام در صورتیکه قبل از آن در دانشگاه تهران در سال 1370 در رشته مهندسی ماشین های کشاورزی قبول شده بودم و بعداز یک ترم بدلیل عدم علاقه انصراف دادم و بعد از 24 سال مجددا دانشگاه تهران فوق لیسانس مدیریت اجرایی گرفتم. واقعیت آنست که همیشه تصور می کردم اگر فوق لیسانس دانشگاه دولتی می داشتم بسیار موفق تر بودم و به همین دلیل خجالت می کشیدم بگویم فوق لیسانم دانشگاه آزادی است و تلاش کردم فوق لیسانس دانشگاه تهران را هم گرفتم و سطر اول رزومه آن را ذکر می کردم. جالب بود اگرچه اعتماد به نفسم بسیار بیشتر شده بود ولی در عمل دیدم شرکت هایی که با بنده کار می کنند نه به دلیل فوق لیسانس جدیدم از دانشگاه تهران بلکه به خاطر عملکردم، هوش هیجانی و … علاقمند به همکاری با بنده می باشند.
  چرا که 5 جلد کتاب تالیفی و بیش از 30 مقاله در کنفرانس های داخلی، بین المللی و ISI دارم همچنین مدیر برتر منابع انسانی در سال 1394 از طرف انجمن مدیریت منابع انسانی ایران شناخته معرفی شدم و از وزیر محترم تعاون و کار لوح تقدیر گرفتم.
  جالب اینکه هنوز وقتی می خواهند بنده را معرفی کنند می گویند دارای فوق لسانس الکترونیک از دانشگاه آزاد
  لذا دوستان عزیز بجای تمرکز بر اینکه کجا قبول شویم بهتر است این سوال مهم را بپرسید که برای چه باید بروم درس بخوانم؟ هدفم از زندگی چیست؟ تنها راه موفقیتم تحصیل در مقطع دکتری است؟ و ….
  بسیار از دوستان را می شناسم که چون وقت نداشتند و یا چون IQ بالایی نداشتند بتوانستند بروند روزانه مدرک بگیرند ولی در مشاغل مختلف بسیار خوش درخشیدن و برعکس آن هم بسیار زیاد است.
  بنابراین ضمن احترام به تمامی دانشجویان و دانشگاههای کشور از روزانه، شبانه، پردیس، پیام نور، آزاد و غیرانتفاعی بررسی کنید خودتان کی هستید و چه شایستگی منحصر به فردی دارید که دیگران ندارند و به همین راحتی نیز دیگران نمی توانند از شما تقلید کنند. داشتن یک مدرک تحصیلی حتی در سطح دکتری و حتی در بهترین دانشگاه کشور شاید مزیت رقابتی برای ما ایجاد کند ولی مطمئن باشید شما را نمی تواند منحصربه فرد کند.
  این نکته مهم را بدانید که در سال 1393 اعلام شد که تا سال 1400 بیش از 11 میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی بیکار در کشور خواهیم داشت.
  پس تمایز ایجاد کنید و روزبه روز به توسعه فردی خود توجه و نمرکز کنید
  موفق، پایدار و سربلند باشید

  • نظری گفت:

   بسیار ممنونم از نظرتون.واقعا منم با این قضیه موافقم.من خودم یکی از ممتازترین بچه های مدرسه بودم ولی با بدشانسی تمام به علت انتخاب رشته بد ک برام انجام دادن پیام نور قبول شدم.خدا را شاهدمیگیرم تلاشی ک من در این دانشگاه برا مدرکم انجام دادم شاید به جرات بگویم حتی دانشگاه روزانه هم به دانشجوهایشون اینقد سخت نگیرن.به همین خاطر به نظر بنده هم سطح دانشگاه سطح توانمندیها رو مشخص نمیکنه و نباید اینقدر به این مسئله تاکید شود.بهتر است بجای این موضوع سعی شود دانشگاهها را بلحاظ سطح علمی یکسان سازند ک به این سبب دانشجوهای متعهد و کارامدی تربیت شوند.ممنونم

  • امیر بهادر گفت:

   احسنت دوست عزیز …

  • مونا گفت:

   مرسی واقعا عالی بود

 8. نازنین گفت:

  این موضوع باید زودتر مشخص بشه و اطلاع رسانی بشه
  الان خیلیها پردیس قبول شدن و در مرحله تصمیم گیری هستن. ممکنه با تصمیم که برای پردیسها گرفته میشه پذیرفته شدگان در مورد ادامه تحصیل منصرف یا مصمم تر بشن.

 9. حسن بیگ گفت:

  با کل صحیتهایی که شده بالاخره اوضاع پردیس بهتر میشه یا بدتر؟

  • علی گفت:

   روز به روز دانشگاه ها مثل خارج از کشور پولی خواهند شد
   مهم این است یک خدمات بهتر ارایه شود خوشبختانه در پردیسها ظرفیتها مثل روزانه معقول است و در 2 یا 3 نفر ودر مواردی کمتری 5 نفر است. ارایه خدمات بیشتر هم باید باشد اگر پردیسی خارج از دانشگاه مادر وجود داشته باشد باید در دانشگاه مادر ادغام گردد.

 10. دانشجو گفت:

  سلام
  بهتره در مورد ضعف علمی دانشجویان پردیس در برابر روزانه ها، از هیات علمی و ساتید اون دانشگاهها هم سوال پرسیده شود.
  به هر حال پذیرشی بوده و اون ها وارد شده اند.
  مانند روزانه ها پروژه تحویل می دهند آزمون تافل و آزمون جامع یکسانی دارند.

 11. علی گفت:

  به دوستان روزانه عرض می کنم ارزش مدرک دکتری توسط پردیسهای دولتی و شبانه پایین نیامده زیرا تعداد پذیرش ها در پردیس و شبانه مثل روزانه 2 یا 3 نفر و در معدودی 5 نفر است مدرک دکتری از جای دیگری ضربه خورده است تا چند سال دیگر مدرک دکتری متاسفانه چیزی شبیه ارشد خواهد شد
  با این تفاوت که دیگه امیدی به ادامه تحصیلی نیز در کار نخواهد بود چون دکتری آخرین مدرک تحصیلی است.

 12. پردیس تهران گفت:

  من خودم شخصا اگر هیات علمی و مربی نبودم نزدیک 100 میلیون برای پردیس هزینه نمی کردم.
  ادامه تحصیل در دانشگاه پولی فقط برای شاغلین و کسانی که فکر کار پیدا کردن نیستند مناسب است

 13. سوال گفت:

  ما منکر رتبه خوب دانشجویان پردیس نیستیم اما لزوما هم همه شان رتبه ی بالایی ندارند، اما سوالی که دارم این است: چرا باید مدرک پردیسی ها و روزانه ها یکی باشد؟
  مگر دانشجویان پردیس به خواست و علاقه خودشان نخواسته اند برای “علم آموزی” هزینه پرداخت کنند، پس چرا اینقدر به دنبال برابری با روزانه ها هستند؟

 14. علی گفت:

  من هنوز نفهمیدم تفاوت پردیس با شبانه چیه؟؟؟؟چرا تو مدرک شبانه نمینویسن ولی پردیس می نویسن؟؟؟؟؟

  • حرف حساب گفت:

   تفاوت اینه که واقعا دوره شبانه در مخصوصا دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد تفاوتی با بچه های روزانه ندارن مثلا یک دانشگاه برای یک رشته روزانه رو تا رتبه 400 میگیره شبانشو تا 700 که خیلی از لحاظ سطح سواد با هم تفاوت ندارن.
   برای دکترا هم به همین ترتیبه اما شبانه هزینه بالایی داره
   اما در پردیس فقط بحث پوله

 15. میثم گفت:

  تنها راه ساماندهی وضعیت خالی بودن تعداد صندلی و کنترل ورود دانشجو و قشر دانشجو، تعطیل کردن دانشگاه های غیر انتفاعی، و واحد های خارج از مرکز استان های دانشگاه آزاده

 16. درخواست راهنمایی گفت:

  سلام دوستان
  شاید جاش نباشه که اینجا این سوال رو مطرح کنم. ولی می خواستم بپرسم که آیا از بین دوستانی که با سهمیه استعداد درخشان پذیرفته شدن آیا کسی تعهد داده و یا فرم صلاحیت عمومی رو پر کرده؟
  پیشا پیش از راهنماییتون متشکرم

 17. رضایی گفت:

  دوستان چرا فکر میکنید پردیس دانشگاه های معتبر مرکز قبولی راحتی داره ؟
  روند قبولی و مصاحبه مشابه بچه های روزانه هست. من شخصا امسال پردیس بهشتی قبول شدم. حدود 20 نفر برای مصاحبه اومده بودن که همگی از دانشجوهای موفق و با رزومه خوب و اکثر با سه چهار سال سابقه تدریس بودن. ولی بین اون همه شرکت کننده سه نفر پذیرش شدن. خوب مسلمه که بچه های روزانه زحمت بسیاری کشیدن و حتما هم جایگاه خودشون رو دارن ولی اینجور نیست که پردیسی ها هم از تو کوچه خیابون یهو وارد دانشگاهی مثل شریف یا بهشتی بشن ! اگر اینجور باشه در درجه اول اون دانشگاه اعتبار و ارزش خودشو پایین اورده ! و هیچ دانشگاهی برای درآمدی که از پردیس داره همچین کاری نمیکنه که هر فردی را پذیرش کنه. مهم زحمتی هست که دانشجو طی دوران دکتری میکشه و تلاشی که میکنه. فکر نمیکنه نحوه ورود و عنوان دوره آنچنان تاثیر گذار باشه.

 18. رویا گفت:

  من این را مطمئنم که دیگه کلاسهای هیچ پردیسی در دانشگاه دولتی برگزار نخواهد شد ، پردیس به احتمال زیاد از امکانات دانشگاهی به صورت استیجاری استفاده خواهد کرد تا برای آن آن مکانی تهیه شود باید برای خودش هیئت علمی هم استخدام کنه ، به احتمال ۹۰درصد همه پردیسها دانشگاههای موجود در تهران باهم جمع می شوند و یک دانشگاه غیر انتفاعی به اسم پردیس می شوند

 19. علی گفت:

  ادغام در دانشگاه اصلی بایستی صورت بگیرد بخصوص در دانشگاه های بزرگ الان قبولی در پردیس دانشگاه های مثل تهران و شریف شهید بهشتی علم و صنعت علامه و… سختر از روزانه شهرستانهاست زیرا خیلی ها می خواهند از اساتید به نام این دانشگاه ها استفاده کنند.

 20. علی گفت:

  نتایج نهایی بعد از فرم تایید صلاحیت کی اعلام میشه؟

 21. پردیس تهران گفت:

  من که پردیس دانشگاه تهران را از ازاد علوم تحقیقات ترجیح دادم و از اول مهر دانشجو پردیس تهران می شوم چون اساتید که مشترکند و مشکلی هم ندارند.

  • حقوق خصوصی گفت:

   پردیس به هیچ عنوان با علوم و تحقیقات قابل مقایسه نیست و اشتباه بزرگه – مگه اینکه نخای با مدرکت کاری بکنی

   • دکتر گفت:

    بنده هم علوم و تحقیقات نرفتم و پردیس یه دانشگاه درجه 1 رو رفتم.
    خیلی از دوستان دیگه دارن این کار رو می کنن.مدرک دانشگاه درجه 1 دولتی از همه مدارک ازاد بالاتره

  • دانشجوی دکتری پردیس گفت:

   سلام دوست عزیز منم دقیقا کار شما رو انجام دادم علوم تحقیقات و پردیس دانشگاه تهران هر دو قبول شدم و پردیس رو رفتم کلی هم راضیم چون اساتید همه استاد تمام های دانشگاه تهران هستن و با روزانه مشترک کلاس ما 4 نفر هستیم.
   موفق باشید

  • رز گفت:

   منم علوم و تحقیقات را نرفتم و پردیس یک دانشگاه خوب را ترجیح دادم با هر استادی که مشورت می کردم می گفتند شک نکن که پردیس این دانشگاه از دانشگاه آزاد بهتره.

 22. مهران گفت:

  بچه ها با احساسات صحبت نکنید.هر تغییری هم باشه چه مثبت و چه منفی برای آینده هست.
  جمله ای هست به نام اینکه قانون عطف به ماسبق نمی شود.یعنی بچه هایی که الان در هر دوره ای دارن درس می خونن بدونن که شرایطشون همون شرایط زمان پذیرششون هست و هر تغییری هم هست برا بچه هایی هست که در آینده پذیرش خواهند شد.
  پس با آرامش همه درسشون رو بخونن و فقط به فکر درست کردن رزومه خوب برا خودشون باشن

 23. سما گفت:

  لحن کلی این مصاحبه مثبت هست و کلمات مانند ادغام هم نشون می دن که برنامه های وزارت برای پردیسها مثبت هست و قصدشون بهبود وضعیت هست و نه تخریب یا ایجاد تنش بیشتر

 24. علی گفت:

  انشاالله مشکل پردیسها هم حل بشه تا ناراحتی و نگرانیهای بچه های روزانه دانشگاه دولتی کم بشه .
  اگر پردیسها جدا بشوند به نفع خوشان است الان تو بازار کار و دانشگاه نگاه خوبی بهشون نمیشه ، جبهه گیری در بین دانشجوهای روزانه بر ضد پردیس ها زیاده . انشاالله حل بشه

  • جواد گفت:

   به هیچ وجه جدایی پردیسها از روزانه به صلاح نیست
   درضمن مگه تفاوت رتبه پردیسها با روزانه ها چقدر است
   بعضی وقتها در مصاحبه داشتن یک مقاله بیشتر یا کمی شان باعث قبولی یکی در روزانه و شبانه یا پردیس می شود خواهر خود من به راحتی در روزانه شهرستان قبول می شود چون نمی خواست از تهران دور باشد پردیس قبول شد.

 25. احمد گفت:

  تا آنجا که من شنیدم قراره مثل دانشگاه غیر انتفاعی بشوند ، و از دانشگاه دولتی جدا ، چون غیر انتفاعی هستند و پولی.

 26. پردیس گفت:

  طبق اخرین اطلاعاتی که از وزارت کسب کردم قرار دوره ها یکی بشه

 27. محيا گفت:

  طبق گفته ايشون ماهيت پرديسها بين المللي است

 28. احمد گفت:

  خدا را شکر که دولت تکلیف پردیسها را مشخص‌میکنه ، انشاالله کلا از دانشگاه دولتی جداشون کنند و مستقل شوند.

 29. رها گفت:

  اتفاقا سال ۹۰ که به پردیسها اعتراض شد حرف بچه های روزانه این بود که چرا باید به پردیسها مدرک دولتی بدهند ، بعد دولت گفت اسم پردیس به مدرک اضافه می شود ، سپس قرار شد اصلا اسم دانشگاه مادر از آنها حذف بشه که نشده ، اول قرار بود پردیس بین المللی باشد و خارج دانشگاه معلوم نشد چرا آوردنش تو داشگاه ، اما الان خوشبختانه دولت گفته تکلیفشون را مشخص می کنه و باید طبق قانون باشند و همه چیز پردیسها از دانشگاه روزانه جدا خواهد شد.خوشبختانه وزیر تکلیف پردیسها را مشخص می کنه و اعتبار مدرک روزانه را تجدید میکنه

 30. پردیسی گفت:

  خبرهای خوبی از پردیسها در راه هست.
  کم کم می خوان پذیرشهای دولتی رو فقط روزانه و پردیس بکنن. و این حرفها هم مقدمه همون کاره.
  یکی دو سال دیگه از اینی هم که هست قوی تر خواهد شد پردیس و اون وقت هست که درخواست براش بیشتر و رود بهش حتی سخت تر از این هم خواهد شد

 31. جواد گفت:

  پردیس دانشگاه های دولتی واقعا به لحاظ میزان پذیرش دانشجو دکتری مثل روزانه 2 یا3 و در معدودی ع نفر می باشند که این خیلی عالی است
  ولی بعضا و فقط بعضی پردیسها نه بین المللی هستند مثل جاهایی مثل کیش و قشم (مناطق آزاد)ولی بعضی بدون دلیل خاصی از دانشگاه مادر دور هستند که امیدواریم با توجه به امکانات زیاد و فضای مناسب بیشتر دانشگاه های دولتی مادر به دانشگاه های مادر بپیوندند و این کار همچنین باعث صرفه جویی به مقیاس خواهد شد.