مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

غیررسمی بودن دوره‌های دکتری مدیریت کسب‌وکار

دوره‌های آموزش عالی مدیریت کسب‌وکار موسوم به MBA و DBA که از سوی مؤسسه‌های آموزش عالی آزاد و برخی دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، غیر رسمی است.

 به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، اداره کل دفتر آموزش عالی غیر دولتی وزارت علوم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: دوره‌های آمـوزش عـالی مـدیریت کسب و کار مـوسـوم به MBA و DBA که از سوی مؤسسه‌های آموزش عالی آزاد و برخی دانشگاه‌ها برگزار می‌شـود دوره‌های غیر رسمی هستند و به هیچ وجه دوره مقطع‌دار کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری محسوب نمی‌شوند.

در این اطلاعیه آمده است: هرگونه تبلیغات و مطلبی که خلاف این موارد از سوی موسسه‌های آموزش عالی آزاد انتشار یابد تخلف محسوب شده و مطابق مقررات نسبت به آن اقدام می‌شود.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

12
افزودن دیدگاه جدید

avatar
دکتری DBA
دکتری DBA

با عرض سلام و احترام لازم میدانم اطلاعاتی در مورد دوره های ذکر شده عنوان نمایم. برخی موسسات دوره DBA را بصورت ساعتی و یکساله برگزار میکنند ولی در برخی از دانشگاهها این دوره بصورت بلندمدت و تقریبا 3 ساله بعنوان دکتری حرفه ای برگزار شده و در پایان با دفاع از رساله به دانشپذیر گواهی نامه ارائه میگردد. دوره های بلند مدت توسط اساتیدی همچون دکتر منوریان، دکتر صارمی ، دکتر اعرابی و …. باسرفصلهای مورد تایید برگزار میشود. مدارک دوره های بلند مدت طبق چندین بخشنامه توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در تمامی شرکتها و سازمانهای زیرمجموعه… ادامه نظر»

محسن مدیریت
محسن مدیریت

یعنی واقعا کی فکر میکنه اینا مدرک دانشگاهین؟؟؟؟؟؟ جل الخالق

برق الكترونيك
برق الكترونيك

با سلام سازمان مديريت صنعتي در تبريز در تبليغات خود دكتراي مديريت dba را نوشته يعني چه؟ توضيح بدهيد؟

زیبا
زیبا

حالا جالبش میدونید چیه؟ چهار پنج تا از فامیلها و دوستای ما میگن ما دکتریم خخخخ DBA گرفته میگه دکترم منم تو دلم بهشون میخندم
سواستفاده موسسات مهم نیست سواستفاده افراد مهمه که خیلی راحت با اینکه لیسانس به زور داره و فوق هم نداره میگه دکترم یکی دوتا هم نیستند همشون خیلی جدی همه جا مینویسن تو رزومشون phd

آسمان
آسمان

همسر من DBA میخونن از دانشگاه تهران .یعنی بی اعتبار و غیر رسمی هستش؟

مهران
مهران

صرفا یک مدرک از یک موسسه گرفته اند و اینگونه نیست که دارای دکترا باشند و بشود دکتر صداشون کرد

M.R شیمی الی
M.R شیمی الی

در ایران مدرک DBA فقط به صورت certificate می باشد و برای دریافت dgree باید در دانشگاههای خارج کشور تحصیل کنین در واقع ایشون فقط داره یه دوره می گذررونه که نهایتا منجر به دریافت دکتری نخواهد شد.

254
254

واسه کلاس کار خوبه ولی ارزشی نداره. با گذروندن یه دوره که کسی دکتر نمیشه که.

شیدا
شیدا

دوستان تهران که دوباره قفل شد:(((

مهدی
مهدی

ثبت نام ساعت 15 آغاز خواهد شد

مسعود ظریفی ها
مسعود ظریفی ها

خداروشکر که بالاخره وزارت علوم بعد ازمدتها نسبت به این موضوع عکس العمل نشان داد چرا که نااگاهی افراد در رابطه با مدارک صادره باعث سوء استفاده فراوانی از طرف این مراکز شده بود.

tea man
tea man

احسنت