مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری  نگاره

برگزاری دوره مشترک دکتری بین دانشگاه‌های امیرکبیر و ماستریخت

قائم مقام وزیرعلوم از برگزاری دوره مشترک دکتری مدیریت تجاری بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر و ماستریخت هلند از حدود یک ماه دیگر خبر داد.

دکتر حسین سالارآملی در گفت‌وگو با ایسنا، از راه‌اندازی دوره مشترک دکتری بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه ماستریخت هلند خبر داد و گفت: مجوز نهایی راه‌اندازی دوره مشترک دکتری بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه ماستریخت هلند صادر شد که بر این اساس هم دوره DBA (دکتری مدیریت تجاری) در ایران راه‌اندازی شود و هم دانشگاه امیرکبیر از نظر کیفی بتواند در سطح بین الملل رشد کند.

وی افزود: انتظار می‌رود این رشته از حدود یک ماه دیگر راه اندازی شده و دانشجو پذیرش کند،زیرا توافقات لازم انجام شده و شورای گسترش وزارت علوم موافقت خود را اعلام کرده است.به دانشجویانی که در این دوره مشترک شرکت کنند مدرک دکتری مشترک اعطا خواهد شد.

راه‌اندازی دوره فناوری فرهنگی در مقاطع تحصیلات تکمیلی

وی در ادامه همچنین از موافقت دفتر گسترش آموزش عالی و معاونت آموزشی وزیر علوم با راه‌اندازی دوره فناوری فرهنگی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری خبر داد و افزود: این دوره قرار است توسط دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی و یک دانشگاه برجسته از کشور کره‌جنوبی راه‌اندازی شود. دوره مذکور نخستین دوره فناوری فرهنگی در کل کشور است که امیدواریم با کیفیت بالا توسط دانشگاه خواجه‌نصیر اجرا شود.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
  1. دکتری مدیریت بازرگانی گفت:

    دانشگاه ماستریخت با چندین کشور مختلف مثل کویت این دوره DBA رو برگزار میکنه، مشکلی که این دوره داره با توجه به موارد اعلام شده در سایت دانشگاه هلندی، اینه که تنها یک یا‌ دو کورس روش تحقیق و مواردی مثل academic writing‌ در دوره وجود داره و برخلاف ماهیت dba‌ ،کورس ورک خاصی برای دوره در نظر گرفته نشده و یک دوره تحقیقاتیه مشابه phd های تحقیقاتی که در اکثر دانشگاه های اروپایی وجود داره، لطفا دوستان اطلاعات خودشون رو در مورد این رشته به اشتراک…

  2. ترابی گفت:

    با این وضع بیکاری تحصیل کرده ها چرا باز دارن رشته جدید راه میندازن؟ دانشگاه دولتی که دیگه هیچ وقت دانشجو کم نمیاره بخواد هی رشته پشت رشته بزنهه چرا وزارت علوم مجوز میده بهشون بعدشم فارغلتحصیل رشته فناوری فرهنگی کجا قراره استخدام بشن هیچ جا همچین رشته نمیشناسن و قبول ندارن