• مشاوره و اخبار آزمون دکتری 98 - 99 و دکتری بدون کنکور استعداد درخشان

 •   مدرسان شریف

  بررسی طرح تحقیق و تفحص دکتری دانشگاه آزاد در مجلس

  نماینده قائمشهر از کلید خوردن مرحله اول تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد با محوریت بررسی پذیرش دانشجوی دکتری خبر داد.

  علی ادیانی نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، سیمرغ و جویبار در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، از کلید خوردن مرحله اول تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

  وی تصریح کرد: براساس گزارشات واصله از سوی سامانه‌های مختلف به مجلس شورای اسلامی شاهدیم که دانشگاه آزاد اسلامی طی سالهای 93 و 94 در پذیرش دانشجویان در مقطع دکتری به لحاظ کمی و کیفی فاقد بررسی و پیش‌بینی‌های دقیق بوده است.

  عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی تأکید کرد: طی جلسه روز گذشته (چهارشنبه 14 مهر ماه) به همراه تعدادی از نمایندگان طرح تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی را برای بررسی نحوه پذیرش دانشجویان در مقطع دکتری را کلید زدیم و بعد از انجام امضاهای لازم آن را تقدیم هیئت رئیسه کردیم.

  ادیانی تصریح کرد: بعد از تعطیلات یک هفته‌ای مجلس برابر آیین‌نامه داخلی این طرح به کیمسیون آموزش و تحقیقات ارائه خواهد شد، بعد از آن هم مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی باید جهت تبیین موضوع و بیان معیارها و شاخص‌هایی که منجر به پذیرش تعداد قابل توجهی از دانشجویان در مقطع دکتری در این دانشگاه شده در جلسات کمیسیون حضور یابند.

  نماینده قائم شهر تأکید کرد: البته هر چه میزان بتوان تعداد قشر تحصیل‌ کرده دانشگاهی را افزایش داد، معیار و شاخص توسعه کشور را ارتقا داده‌ایم اما باید پذیرش دانشجویان از لحاظ کمی و کیفی منطبق بر شاخص‌های علمی بوده و تمام ابعاد قضیه دیده شود.

  وی تأکید کرد: اگر بدون توجه به نیازمندی‌های اصلی کشور و پیش‌بینی مشاغل لازم قشر بسیاری از دانشجویان را آن هم در مقطع دکتری پذیرش کنیم، قطعا آثار مثبتی نخواهد داشت.

  عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی همچنین در واکنش به امضای نامه استیضاح وزیر علوم توسط تعدادی از نمایندگان نیز گفت: یکی از معیارها برای استیضاح فرهادی وزیر علوم همین بحث دانشگاه آزاد است زیرا براساس گزارشات بسیاری از شعبات دانشگاه آزاد که تعداد زیادی از دانشجویان مقطع دکتری را پذیرفته ‌اند، فاقد اعضای علمی شاخص و کارآمد برای تدریس هستند.

  نماینده قائم شهر با بیان اینکه در صورت تشخیص اتفاق ناگواری طی این تحقیق و تفحص اسباب نظارت مجلس از ادامه پذیرش دانشجویان در مقطع دکتری جلوگیری خواهد کرد، افزود: این امر تا اصلاح کامل موضوع و رفع دل نگرانی‌های جامعه علمی ادامه خواهد داشت.

  ادیانی خاطرنشان کرد: نمایندگان براین باورند که ما باید موضوعات دیگری را هم در حوزه دانشگاه آزاد مورد تحقیق و تفحص قرار دهیم لذا بررسی پذیرش دانشجویان در مقطع دکتری می‌تواند مرحله اول کلید خوردن این تحقیق و تفحص باشد.

  مطالب مرتبط

  اعتراض داوطلبان به نتایج نهایی دکتری بدون آزمون 97 دانشگاه آزاد... تعدادی از داوطلبان دوره بدون آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی طی تماس با ایسنا، نسبت به نتیجه نهایی دوره بدون آزمون دکتری تخصصی سال 97 دانشگاه آز...
  اعلام جزئیات ادامه تحصیل دانشجویان دکتری بازمانده از تحصیل در دانشگاه ... معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات ادامه تحصیل دانشجویان مقطع دکتری بازمانده از تحصیل رشته های غیرپزشکی را به رؤسای واحدها، مراک...
  انتشار نتایج دکتری بدون آزمون 97 دانشگاه آزاد... نتایج نهایی دکتری بدون آزمون سال 1397 دانشگاه آزاد اسلامی هم‌ اکنون منتشر شد. به گزارش پی اچ دی تست، نتایج نهایی داوطلبان پذیرش بدون آزمون مقطع دکتری...
  انتشار راهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری بدون آزمون 97 آزاد... پذیرفته شدگان دوره دکتری تخصصی بدون آزمون سال 1397 دانشگاه آزاد اسلامی لازم است در روز چهارشنبه 18 مهرماه جهت ثبت نام به واحدهای دانشگاهی مراجعه نماین...
  لزوم اخذ واحدهای پیش نیاز دکتری دانشگاه آزاد در ترم اول و دوم تحصیل... معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دروس جبرانی در مقطع دکتری باید در ترم های اول و دوم تحصیل گذرانده شود. دکتر علیرضا رهایی م...
  کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
  avatar
  راحیل
  راحیل

  دوستان سلام .خدمت ان دسته بزرگوارانی که نگران شرکت تکمیل 94 در 95 بودن عرض کنم اطلاعات ندارید لطفا قضاوت نکنید …بنده تکمیل بهمن 94 بودم که در 25 فروردین 95 مصاحبه رفتم …قرار بود نتایج زود اعلام شود که متاسفانه بعد شش ماه چشم انتظاری نتایج در سکوت خبری وبصورت مبهم اعلام شد ..واطلاع رسانی نشد ..بعد از پرس وجو از واحد دانشگاهی منتخب ودیگر عزیزان شرکت کننده متوجه شدیم به دلیل عدم مجوز دانشگاهها 99 درصد داوطلبین رو مردود اعلام کردن ..من جمله واحد دانشگاههی منتخب خودم که حتی یه نفر رو پذیرش نکردن بدلیل این که اجازه… ادامه نظر»

  مهدی
  مهدی

  سلام
  علوم اقتصادی گرایش مالی . ارومیه کسی هست؟

  رشته و گرایش من فقط یه محل بود آن هم ارومیه . به نظر دوستان با 5 نفر اختلاف در یک رشته محل . امکان قبولی عست؟

  شایسته
  شایسته

  سلام.بر دوستان عزیز.دانشگاه آزاد هیچ فرقی با دانشگاه دولتی نداره فقط از حیث شهریه آزاد است گاهی مواقع اساتید دانشگاه آزاد خیلی بهتر از دولتی هاست.برخی دانشگاههای دولتی نان نام دانشگاه را میخورند که فلان دانشگاه در پایتخت است یا تهران یا در تبریز و اصفهان.اگر بار علمی دانشگاه آزاد پایین تر است پس در رتبه بندی اخیر جهانی نام دانشگاه آزاد دیده می شود خبری از معتبر ترین دانشگاه های سراسری ایران نیست.پس چرا اغلب رتبه های برتر همون دانشگاههای دولتی از دانشگاه آزاد هستند.پس بیهوده قیاس نکنید.

  تهران
  تهران

  اون که دانشگاه ازاد گفتن منظورم کل دانشگاه ازادا باهم رو یکی حساب کردن
  نه حرف شما درست نیست ۹۹ درصد دانشگاه های دولتی از هر نظر تعداد اساتید با درجه بالا فضای آموزشی تعداد دانشجو تعداد پژوهش های انجام شده قابل مقایسه با نیست

  hamid
  hamid

  با عرض سلام خدمت دوستان
  امکانش هست بفرمایید وقتی در کارنامه ای زدن به عنوان مثال نمره کل آخرین نفر پذیرفته شده ٣۴ و رتبه کل آخرین نفر پذیرفته شده ١١٩ این چطوری هست منظور رتبه کل رو چطور محاسبه میکنند( آیا این رتبه از بین تمام شرکت کننده ها در اون رشته هست یا نه همان واحد کلا به چه صورت هست چون مثلا در این فرض که عرض کردم منطقی نیست ١١٩ نفر برای دکتری در یک واحد پذیرفته باشند) ممنون از راهنمایی شما بزرگواران

  علیرضا
  علیرضا

  چند نکته قابل توضیح برای دوستانی که به پردیسهای دانشگاههای دولتی اعتراض دارن .. ۱_ظرفیت پذیرش در پردیسها به هیچ عنوان با دانشگاه آزاد قابل مقایسه نیست به عنوان مثال ظرفیت پذیرش در رشته معماری در دانشگاه آزاد با داشتن ۴۵ واحد شهر در حدود ۶۰۰ نفر است ولی پردیس دانشگاههای دولتی در کل ۳۰ نفر ..رشته های برق ،حسابداری ،حقوق،شهرسازی،روانشناسی،مدیریت ،عمران ،مکانیک ،کشاورزی هم در دانشگاه آزاد پذیرشهای عجیب داشته شاید کمترین آنها ۴۰۰ نفر !!!!مقایسه کنید با پردیسها ۲_پردیسهای دانشگاههای دولتی دارای ساز و کار قانونمندی از لحاظ استاد ..فضای آموزشی ..هستند که متاسفانه در بسیاری از واحدهای… ادامه نظر»

  دکتر عمران
  دکتر عمران

  خدمت دوستان عرض کنم که خدا شاهده در این دو هفته که از درس گذشته زیر پرفشارترین تدریس استادها در پردیس بودیم و یکی از 3 نفر همکلاسیهامون به دلیل ضعف در یکی از دروس از طرف استاد مجاب شد که درس رو حذف کنه و بره پایه اون درس رو که در مقطع ارشد هست دوباره بگیره و این ترم اول اون درس رو پاس کنه. جالبه بدونید که یکی از استادها اول که گفتیم این دوره پردیسه گفت یعنی چی؟؟گفت من این اسمها رو حالیم نیست.شما دانشجوی دکتری دانشگاه… (اسم محفوظ ) هستین و انتظار من و دانشگاه… ادامه نظر»

  علی
  علی

  ظرفیت شبانه و پردیسهای دولتی حتی دورافتاده ترین دانشگاه های 2 یا 3 نفر است اساتید هم همون اساتید روزانه هستند
  شما بروید تعداد قبولیها را که در همین پی اچ دی تست هست رو ببینید.

  معمار
  معمار

  من فقط دو خط اول نوشته شما رو خوندم. تا اونجا که فرمودید600 نفر.
  پس میشه لطف کنید و بفرمایید چرا بنده با رتبه 170 هیچ کجا قبول نشدم؟!
  آقای دکتر خواهش میکنم به عنوان یک فرد دارای بالاترین مدرک علمی در ایران، بدون رفرنس معتبر و در حضور مثال نقض، چیزی ننویسید.

  محسن
  محسن

  دوست گرامی خدمتتون عرض کنم که اصولا تعداد پذیرش شده ها و رتبه افراد پذیرش شده کمترین ارتباط رو به هم می تونن داشته باشن.چرا که ممکنه شخصی با رتبه 50 هیچ جا پذیرش نشه ولی شخصی با رتبه 600 پذیرفته بشه.نوع و روش ازمون دکتری به دلیل مصاحبه و اختیارات دانشگاه کاملا متفاوت از ازمون ارشد و کارشناسی هست.

  علیرضا
  علیرضا

  مراجعه بفرمایید به سایت مرکز آزمون و ملاحظه خواهید کرد که در رشته معماری ۴۵ شهر اقدام به پذیرش دانشجو دکتری نموده اند این واحدها به طور میانگین هر کدام ۱۵ نفر پذیرش دارند در ضمن این مقدار فقط آموزش محور هست اگر تعداد پذیرش پژوهش محور را هم اضافه نمایید این تعداد بسیار بیشتر خواهد بود . البته ممکن است شخصی با رتبه بسیار خوب هم قبول نشود چراکه این بستگی به مصاحبه و انتخاب محل تحصیل دارد .. بنابراین آیا با این تعداد پذیرش در هر سال آیا میتوان چشم اندازی برای سطح علمی فارغ التحصیلان داشت و… ادامه نظر»

  محمدرضا
  محمدرضا

  به طور میانگین 15 نقر؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ما که 7 نفر بیشتر نیستیم. اونم تازه مرکز استان. خواهشا برای اثبات صحبتاتون آمار و ارقام رو به هم نبافین

  مهین
  مهین

  من ورودی سال ۹۴ هستم و ۱۹ نفر ثبت نام کرده اند ولی در حقیقت ۲۴ نفر قبولی اعلام شده بود که ۵ نفر نیامدند .

  محمدرضا به مهین
  محمدرضا به مهین

  خب خواهر من 94 یا 93 یا حتی 92 اینجوری بود اما امسال واقعا ظرفیتا کم شده. خودتون برین کلاس ورودیای 95تونو ببینین

  سامان
  سامان

  ظرفیت کلاسها یک ماه دیگر کاملا مشخص میشود .امیدوارم که مانند سالهای گذشته نباشد

  دانشجو آزاد
  دانشجو آزاد

  درود بر شما جناب عليرضا و تشكر از مطلب بسيار زيبايتان . كاملا موافقم

  علیرضا
  علیرضا

  با سلام
  امیدوارم مجلس محترم با جدیت موضوع پذیرش دانشجو در مقطع دکتری دانشگاه آزاد را پیگیری کند ..
  متاسفانه طی سالهای ۹۳ و ۹۴ چنان پذیرشی در دانشگاه آزاد اتفاق افتاده که مجموع پذیرش در بسیاری از رشته ها چند برابر کل پذیرش از ابتدا تاسیس دانشگاه در ایران بوده است .
  مدارک دکتری بدون پشتوانه علمی قطعا به سطح علمی کشور عزیزمان آسیب خواهد زد ..
  آینده نگر باشیم .

  م
  م

  میشه دقیقا آسیب ها را برای ما بیان کنید؟؟؟

  .
  .

  دوستان دانشگاه آزاد از واحد تهران شمال به مشهد اگه دونفر بخوان جابجا بشن امکانش هست؟ هر دونفر قبولی دکترای امسال هستن

  اتا
  اتا

  من دکتری مرحله اول قبول شدم رتبه۵ علوم تحقیقات قبول شذم الان ثبت نام کردم نمبخوام ولی دانشگاه را دوست ندارم تو تکمیل ظرفیت اراک را زدم ب نظرتون قبولم؟؟

  همه چی دون
  همه چی دون

  یکی از ابهاماتش اینه که چرا باید دانشجوها بهمن ۹۴ بتونن در تکمیل ۹۵ شرکت کنن؟ چرا؟بدون هیچ اطلاع رسانی

  فرزاد
  فرزاد

  اگه مجلس پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه آزاد رو محدود کنه، تکلیف دانشجوهای فعلی که از سال ۹۳ کلی زحمت کشیدن و کلی پول شهریه دادن چی میشه؟

  مرتضی
  مرتضی

  وقتی وزارت گفت ما تایید نمکنیم شما نباید میرفتین. هر چند شما هم حق دارید و یکجورایی بازی شدید اما بنده شخصا که ورودی 95 هستم تا زمانیکه رشته محلمون رو وزارت تایید نکرد ثبت نام نکردم تا به این مشکلات برنخورم. انشاا.. مشکلات بقیه هم حل میشه

  فرزاد
  فرزاد

  الان که خبرهای اون موقع رو بررسی کردم، وزارت علوم گفته که مشکلی برای دانشجوها به وجود نمیاد، فوقش انتقالشون میدن به واحدهای دارای مجوز؛
  مثلاً در این خبر که سال 94 منتشر شده:
  http://phdtest.ir/1394/09/95-96%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF/

  علیرضا
  علیرضا

  وزارت محترم علوم موظف است از پذیرش دانشجو در واحدهایی که فاقد مجوز میباشند جلوگیری نماید .با طرح تحقیق و تفحص مجلس محترم امیدوارم از پذیرش این واحدها جلوگیری شود .

  علی
  علی

  در هر مرکز استانی که شما می روید به طور متوسط دانشگاه دولتی آنجا 10 تا 15 استاد تمام دارد ولی دانشگاه آزاد همان شهر 2 تا استاد تمام را هم ندارد.

  احمد
  احمد

  ده تا پانزده تا استاد تمام. در هر استان تو هر رشته یا کل دانشگاه؟؟؟؟؟؟
  یک نفر تا بیاد استاد تمام بشه حداقل پنجاه سالش میشه ، بعدم هر رشته ای نهایت تو کل ایران هفت یا هشتا استاد تمام داره، نه تو هر استان ، بیشتر اساتید چهار پنج سال مانده به بازنشستگی استاد تمام میشن، بیشتر اینها که مدرس دانشگاه هستند ، مربی و استاد یار و دانشیار هستند ، از مربی تا دانشیار شدن حداقل بیست سال زمان می بره.

  معمار
  معمار

  من قکر نمیکنم حتی بعضی دانشگاههای بزرگ تهران مثل امیر کبیر و علم و صنعت هم در کل، 15 تا استاد تمام داشته باشند.

  یه نظر من که هم تجربه تحصیل در دانشگاه تاپ دولتی و هم آزاد شهرستان رو داشتم؛ سطح دانش عمومی دانشجویان آزاد خیــــلی بالاتر از دانشجویان سراسریه.

  علیرضا
  علیرضا

  جناب معمار سلام مقایسه دانشگاه آزاد با سراسری جای بحث مفصلی دارد ولی در حال حاضر جامعه علمی کشور از روند تصاعدی رو به رشد پذیرش دانشجو در مقطع دکتری بدون پشتوانه استاد و امکانات نگران است . ملاحظه بفرمایید دانشگاه آزاد هم در گروه آموزش محور و هم در پژوهش محور و هم اینکه واحد الکترنیکی اقدام به پذیرش دانشجو دکتری کرده است آیا با فقدان استاد مناسب میتوان پاسخگوی این تعداد زیاد دانشجو بود .و اینکه آیا به تبعات خیل عظیم فارغ التحصیل دکتری بدون پشتوانه علمی و کار مناسب اندیشیده ایم . در حال حاضر با پذیرش… ادامه نظر»

  رویا
  رویا

  شما آمار وزارت علوم را قبول دارید
  خودشون اعلام کردند تعداد استاد تمامها در آزاد چند برابر دانشگاه دولتی است . و برعکس تعداد دانشیارها در دانشگاه دولتی بیشتره.
  از سال نود به این طرف کرسی های استادی دانشگاههای دولتی خالی شده و برعکس دانشگاه آزاد افزایش پیدا کرده.
  کرسی استادی توسط وزارت علوم داده میشه نه دست آزاده و نه دست دولتی.

  دانشجو آزاد
  دانشجو آزاد

  بانهايت تشكر از نمايندگان عزيز.ديگه اين روش دانشگاه آزاد اعتبار مدركمون رو تحت تأثير قرار ميداد

  رتبه برتر دکتری ۹۶
  رتبه برتر دکتری ۹۶

  من لیسانس و ارشد دانشگاه دانشگاه شهید بهشتی بودم ، دوست دارم صحبت سال گذشته یکی از اساتید در مورد دانشگاه آزاد را براتون بگم ، این استاد بزرگوار وقتی بچه ها نسبت به آزاد اعتراض داشتند ، گفت تعداد استاتید تمام و دانشیار در دانشگاه آزاد دو برابر و نیم دانشگاههای دولتی است و در خود دانشگاه شهید بهشتی و تهران خیلی از اساتید تمام جذب دانشگاه آزاد شدند و حتی در بعضی رشته ها دست دولتی ها از استاد تمام و دانشیار خالی است ، جذب اساتید تمام به دانشگاه آزاد در شهرستانها چهاربرابر نسبت به تهران بوده… ادامه نظر»

  علی
  علی

  خیالات برد داشته دوست گرامی دو تا استاد درست حسابی تو آزاد هست مگه حالا معدود بازنشسته های دانشگاه های دولتی فعد از 35 سال تدریس که دیگه نه حوصله و نه کارایی تدریس را دارند اگر این بزرگواران توانایی تدریس رو همچنان می داشتند از دانشگاه دولتی بازنشسته نمی شودند.

  احمد
  احمد

  حرف اول را قانون می زند ، شرط گرفتن دانشجوی دکتری داشتن استاد تمام در دانشگاه مربوطه است متأسفانه دانشگاههای دولتی با کمبود استاد تمام مواجه هستند و روی کاغذ و طبق قانون این اساتید جذب آزاد شدند پس طبق قانون وزارت علوم بسیاری از دانشگاهها دولتی نمی توانند دانشجوی دکتری بگیرند ، نود درصد اساتید دانشگاه دولتی استاد یار هستند و طبق قانون وزارت علوم اجازه تدریس دکتری ندارند ، در دانشگاه آزاد حتی اگر اساتید پیر شده باشند طبق قانون اجازه گرفتن دانشجو را دارند چون درجه استاد تمامی هستند . حرف اول و آخر را قانون مکتوب… ادامه نظر»

  خوش خنده سابق؟
  خوش خنده سابق؟

  ببخشید دوست عزیز کدوم قانون کی قانون رو رعایت میکنه ببینید من اهل استان آذربایجان شرقی هستم تمام استادهای رشته حسابداری آزاد و سراسری استان رو میشناسم نمی دونم نمی دونید یا خودتونو به ….. زدید. واحد تبریز که بزرگترین واحد در استان هست در رشته حسابداری هر سال 15 نفر دانشجوی دکتری میگیره این واحد فقط دو تا دانشیار داره، واحد بناب یک استاد حسابداری با کارشناسی ارشد غیر مرتبط داره که سه سالی میشه دکتراشو گرفته با این حال سالی ۱۰ دانشجوی دکتری میگیره هم چنین واحد مراغه دو تا دکتری داره که کمتر از دو ساله دکتراشونو… ادامه نظر»

  جواد
  جواد

  در مقایسه دانشگاه دولتی با آزاد همین یک جمله کافیه که یک واحد علوم تحقیقات تهران در 5 زیر شاخه مجموعه مالی(35 نفر) به اندازه کل دانشگاه های دولتی شامل روزانه ، شبانه و آزاد دانشجوی دکتری گرفته است.

  جواد
  جواد

  بعلاوه پریسهای دولتی

  علی
  علی

  کاملا درسته ظرفیت در مجموعه مالی (مدیرت مالی و مهندسی مالی و مالی بین الملل و حقوق مالی) دانشگاه های دولتی شامل روزانه و شبانه و پردیسها و پیام نور در مجموع حدود 35 تا 40 نفر است.

  یک دوست
  یک دوست

  من در این لحظه تسلیم سرنوشت میشم
  هر چه خدا بخواد یا قبولم یا مردود
  اگر قبول شم خوشحال میشم
  و اگر مردود شم صلاحی میبینم شاید لیاقتم سال اینده دانشگاه بی هزینه باشه!
  توکل بخدا
  الهی

  همه چی دون
  همه چی دون

  یکی از ابهاماتش اینه که چرا باید دانشجوها بهمن ۹۴ بتونن در تکمیل ۹۵ شرکت کنن؟ چرا؟بدون هیچ اطلاع رسانی؟

  .
  .

  فقط حق ماها رو اینا ضایع کردن.اگه اینا قرار بود قبول شن ۳ بار فرصت داشتند دیگه نباید واسه بار چهارم بهشون اجازه انتخاب میدادن

  فاطمه
  فاطمه

  ببخشید من کارشناسی و ارشد دانشگاه دولتی اصفهان درس خوندم، دریغ از ذره ای امکانات و مزایا حتی برای دانشجوهای دکتری، حتی یه سایت مخصوص هم ندارند.
  تحقیق و تفحص باید در تمام مقاطع و تمام دانشگاه ها حتی دولتی انجام بشه. صرفا اسم آزاد دلیل بر فقدان امکانات و اسم دولتی دلیل بر داشتن شرایط مناسب نیست

  اندیشه
  اندیشه

  پس این نتایج چی شد؟!!!

  م
  م

  اعلام نکردند که نکردند

  نیروانا
  نیروانا

  اواخر هفته بعد

  اندیشه
  اندیشه

  چرا هفته بعد؟؟؟؟؟

  نیروانا
  نیروانا

  4743 گفت

  دانشجو دکترا
  دانشجو دکترا

  یه پرسش بنیادی دارم.
  اینکه چرا میخوان از دانشگاه آزاد تحقیق وتفحص کنند در مقطع دکترا؟؟
  چه اتهامات یا تخلفاتی رو به دانشگاه آزاد نسبت دادند که مجلس میخواد تفحص کنه؟
  و آیا این تحقیق و تفحص برای دولتیها هم هست چون مطمئنا اونا هم در پذیرش دکترا کم تخلف نخواهند کرد با اونهمه شاکی در مرحله ی مصاحبه.

  م
  م

  يك موردش رو بنده خدمتتون عرض كردم كه چطور ناحق دارن دانشجو ميگيرن و خود من با معدل نوزده نميتونم ازاين حقم استفاده كنم و وارد دكتري شم چون فارغ التحصيله اين دو سال نيستم …!
  متوجه شديد بزرگوارررر…!

  تکمیل ظرفیت
  تکمیل ظرفیت

  تو روخدا جوابا رو اعلام کنید دیگه نمیتونم ادامه بدم

  م
  م

  صبر کنید
  ان شاءالله موفق باشین

  نیروانا
  نیروانا

  برو فکرت رو مشغول یه کاری کن، اواخر هفته دیگه میاد، یه هفته بهش فکر نکن

  Nima
  Nima

  سلام من زنگ زدم سازمان گفتن اخر هفته اینده نتایج تکمیل ظرفیت میاد

  ارشیو سالهای قبل هم نگاه بکنین ۲۹ مهر جوابا اومده

  .
  .

  اوه یک هفته دیگه؟ پس فعلا بریم به کار و زندگیمون برسیم بیخیال

  بازاریابی
  بازاریابی

  سلام..کسی اطلاع نداره نتیجه تکمیل ظرفیت کی اعلام میشه؟؟،دوشنبه شده ولی هنوز خبری نیست
  . لطفا اگر خبر درستی دارید اطلاع رسانی کنین

  رضا
  رضا

  اینجور که مشخصه بعد تعطیلات

  حسن
  حسن

  دانشگاه دولتی که همش پار تی بازیه مصاحبه های یک دقیقه ای من که واقعا زده ودلسرد شده ام با این همه علاقه ای که به درس خوندن داشتم نمیدانم چیکار کنم یاد اون طرز مصاحبه هاشون می افتم تنم میلرزه هیچکس هم کاری نکرد اینقدر معترض داشت

  همه چی دون
  همه چی دون

  من زنگ زدم به بازرسی سازمان و گفتم چرا باید بدون هیچ اعلامی مصاحبه شوندگان تکمیل ظرفیت ۹۴ در تکمیل ۹۵ شرکت کنن؟؟؟؟؟؟واقعا چرا بدون اعلام باید این کار انجام شه؟

  میثم
  میثم

  جریان چیه توضیح می دین چی شده؟

  سودا
  سودا

  سلام به همه.
  شرایط دکترای بدون آزمون دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد کی اعلام میشه؟؟ قرار بود تا مهرماه مشخص بشه ولی هنوز خبری نیست.

  پری
  پری

  ما نفهمیدیم بالاخذه معیار سنجش سازمان سنجش چیه !! من دکتری قبول نشپم. حتی دعوت به مصاحبه هم نشدم ! در صورتی که تمام درصدام بالای ۲۰ بودن و سه تاشونم ۶۰ به بالا بودن! بعد یه روز دانشگاه بودم و روز ثبت نام قبولی های دکتری بود. از دوتا آقا پرسیدم درصداتون چند بود که قبول شدین ؟ یکیشون خندید گفت والا من همش زیر ده بود دو سه تا هم منفی داشتم! یکیشم خندید گفت منم از این بدتر ! همونجا میخواستم بزنم زیر گریه !!

  نیروانا
  نیروانا

  هیچ کس با درصد منفی دعوت نشده، باهاتون شوخی کردن

  مرتضی
  مرتضی

  مطمئنا شوخی کرده من تو این چند سالی که پشت کنکورم کسی ندیدم حتی با یک منفی حتی شهرهای دورافتاده حتی پردیس هم قبول شده باشه! ما که همش رو بالای 50 زدیم لب مرزی قبول شدیم!

  دکتر عمران
  دکتر عمران

  دوست عزیزم همچین مسله ای امکان نداره و یا خواستن شما رو اذیت کنن یا شوخی کردن باهاتون.پایین ترین درصدهای دولتی که در رشته فنی مثلا امسال قبول شدن میانگین حوالی 20 درصد داشتن.یکی خود من که با درصدهای 20 و 30 و 18 که به ترتیب زبان و استعداد و دروس تخصصی بودن چند جا روزانه و پردیس دعوت شدم و در اخر پردیس شیراز پذیرفته شدم. شما اون حرفها رو باور نکن.برای کمترین احتمال قبولی در دکتری دولتی دیگه حداقل باید میانگین درصداتون حدود 20 باشه.دقت کنید گفتم میانگین.یعنی شاید زبان رو 50 بزنی و استعداد رو 5… ادامه نظر»

  مردود
  مردود

  به دکتر عمران
  سلام
  من امسال جایی قبول نشدم
  شما منابع و جزوات برای رشته سازه نمیشناسید که بهم معرفی کنید؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  دکتر عمران
  دکتر عمران

  سلام دوست عزیز.ایشالا شما هم به زودی موفق بشین. برای درس استعداد تحصیلی کتاب نقره ای که معروفترین مرجع برا استعداد تحصیلی فنی هست که حتما می تونه کمکتون کنه.برای مقاومت و تحلیل سازه کتابهای سری عمران عالی هستن و بعد مدرسان شریف.مخصوصا کتاب خاک سری عمران خیلی کامل هست.برای دینامیک سازه متاسفانه مرجع کامل و جامع وجود نداره یا من پیدا نکردم.اونو هم تستهای دوره های گذشته البته به غیر از دوره 95 می تونه راهنمای خوبی براتون باشه.مثالهای کتاب کلاف بیشتر از چوپرا هستن.می تونین ازش استفاده کنین.برای زبان هم تهیه کتاب لغات نیک پور رو حتما بهتون… ادامه نظر»

  مردود
  مردود

  خیلی ممنونم

  دانشجو دکترا
  دانشجو دکترا

  یک مساله ای که در قبولی دکترا وزن قابل توجهی داره معدله.
  تفاوتی که ضریب معدل 18 با معدل 17 ایجاد میکنه میتونه به تفاوتی مهم در قبولی افراد منجر بشه.

  معدلها را از این به بعد بپرسید متوجه میشید

  م
  م

  امسال اصلا معدل تاثیری در نمره نداشت
  معدل رو برای 20 درصد نمره مصاحبه گذاشته بودند که با اختیار 100 درصدی دانشگاه ها همش رفت رو هوا…
  امیدوارم قانون جدید باعث بشه عدالت اجرا بشه

  علوم سیاسی
  علوم سیاسی

  صددرصد یا شوخی کردن یا سهمیهخوبی داشتن

  علی
  علی

  سلام دوستان، کسی میدونه نتیجه تکمیل ظرفیت کی میاد؟
  ما نیدونیم سر کلاس بریم یا واستیم منتظر اعلام محل جدید؟؟؟؟؟؟

  سپيد
  سپيد

  قبلا براي ليسانس و فوق ليسانس جوونا خيلي مهاجرت به خارج از ايران داشتند الان كمتر شده ورودي به دكتري رو نيز راحت كنيد بزاريد هركي علاقه منده ادامه تحصيل بده از مهاجرت جوونا جلوگيري ميشه و اين همه دلار هم در كشورهاي خارج براي تحصيل صرف نميشه

  روانشناسی عمومی..
  روانشناسی عمومی..

  لاییییییییییییک..کاملا موافقممممممم

  نسترن
  نسترن

  دقیقا من صحبت یکی از مسولین رو شنیدم که گفت هدف ما از تاسیس دانشگاههای پردیس و بین الملل و…غیره فقط این بوده که از مهاجرت جوانان به دلیل ادامه تحصیل جلوگیری کنیم.

  پردیس
  پردیس

  خوب کار خوبی کردن دیگه.پس انتظارشون هم از کسی که مثلا در پردیس دانشگاه شریف درس خونده در حد کسی هست که مثلا قرار بوده مهاجرت کنه و در دانشگاه اونتاریو کانادا درس بخونه.
  پس نباید هیچ وقت ارزش این دوره ها رو نادیده بگیریم.وقتی دوره ای به جای مهاجرت به خارج ایجاد شده پس انتظار هم از فارغ التحصیل اون دوره در حد همون خارج رفته و مدرک خارج رو گرفته هست

  علیرضا
  علیرضا

  هدف دانشگاه جلوگیری از مهاجرته ؟؟؟؟؟واقعا !!!
  هدف دانشگاه تولید علم و ارتقا سطح کیفی دانش میباشد نه جلوگیری از مهاجرت ….

  حسن
  حسن

  نتایچ دکتری واحدهای بین المللی کی اعلام میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  نیروانا
  نیروانا

  حداقل 10 روز دیگه

  دکتر آینده
  دکتر آینده

  چراااا اینقدر دیر نتایج دکتری بین الملل اعلام میشههههههه پس از کی کلاسها قراره شروع بشهههههههههه!!!!!!!!!احتمالا آذررررر

  نیروانا
  نیروانا

  والا من زنگ زدم 4743 اینو گفتن بهم

  دکتر مریم
  دکتر مریم

  اصلاح میکنم ذهنم

  عمران-سازه
  عمران-سازه

  دوستان یه سوال- البته بهم نخندید چون میخام نظرتونو بدونم- من با اخرین نفر یک واحد دانشگاهی 62 نفر فاصله داشتم- الان تو تکمیل ظرفیت دوباره انتخابش کردم- اصلا امیدی هست؟؟!!!

  فیریولوژی ورزش
  فیریولوژی ورزش

  متاسفانه احتمالش خیلی پایینه

  عمران-سازه
  عمران-سازه

  ممنونم

  ❤️مرمر❤️
  ❤️مرمر❤️

  بچه ها من امسال دانشگاه تبريز قبول شدم رشته مديريت بازرگاني
  كلا سر كلاس هفت نفريم
  يعني دانشگاه ازاد تبريز تا سقف ٧ نفر رو گرفت!
  به نظرتون اين تعداد نسبت به دانشگاههاي دولتي زياد نيست؟!

  جواد
  جواد

  دانشگاه دولتی حتی پردیسها و شبانه 2 یا 3 نفره

  احمد
  احمد

  هیچ کلاس دکتری در دانشگاه دولتی پیدا نمی کنید زیر ده نفر باشد در همه کلاسها روزانه ، شبانه، پردیس، بورس دستگاه اجرایی ، شاگرداولی ها باهم هستند.

  جواد
  جواد

  بروید اعلام نتایج حتی دانشگاه های دور افتاده دولتی مثل ایلام و زابل را ملاحضه بفرمایید که توی همین سایت پی اچ دی تست هست کلا ظرفیتهای شبانه و پردیسها 2 یا 3 نفر هستش

  دانشگاه تهران
  دانشگاه تهران

  به احمد
  برادر شما چرا شایعه پراکنی می کنی؟ هرگز این چنین نیست.

  دکتر عمران
  دکتر عمران

  اطلاعات اشتباه ندهید.ما که تمام کلاسهامون 3 نفره برگذار می شه.شاید شما کلاسهای ازاد رو مد نظرتون هست

  دکتری تخصصی
  دکتری تخصصی

  به عمران
  برادرم پردیس دانشگاه تهرانه و کلاساشون 12 نفرست

  دکتری مدیریت
  دکتری مدیریت

  چه رشته ای هستین؟ عجیبه ،اکثر کلاس هایی که من دیدم همه ۲ تا ۴ نفرست.

  نسرین
  نسرین

  نه دوست عزیز دانشگاه اصفهان رشته تربت بدنی گرایش حرکات اصلاحی 2 نفر روزانه 2 نفر شبانه و 2 الی 3 نفر پردیس میگیره

  دکتری سازه
  دکتری سازه

  ما14 نفریم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  دکتر عمران
  دکتر عمران

  جالبه.کدوم دانشگاهین؟
  شاید ورودی های قبلتون مثلا با استاد اختلاف یا درگیری داشتن و بیشترشون رو انداختن….
  چون من همچین چیزی رو دیدم.تو درس دینامیک پیشرفته یه ورودی با استاد اختلاف پیدا کرده بودن استاد هم همشونو انداخته بود و ترم بعد طبیعتا کلاس اون درس مثلا 8 یا 10 نفره شده بود

  reza
  reza

  با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
  من سوالی داشتم در صورت امکان اگر کسی اطلاع داره جواب قطعی بده بهم
  میخواستم بدونم تغییر گرایش در دکترا در پروسه جذب هییت علمی تاثیری داره یا خیر ؟
  من تا ارشد معماری سیستم های کامپیوتری خوندم و حالا میخوام هوش مصنوعی ادامه بدم
  با تشکر

  جواد به رویا
  جواد به رویا

  حال شما خوبه کدام هیات علمی؟؟؟
  برادر من ترم آخر دکتری دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات تهرانه برای هیات علمی اقدام کرد گفتند هیات علمی حال حاضر دانشگاه آزاد هم به علت کمبود شدید دانشجو کارشناسی و حتی ارشد با کمبود شدید دانشجو مواجه هستند و به عبارتی با اضافه نیرو مواجه هستند
  برادرم ورودی 92 است آن زمان کل قبولی آزاد 5 هزار نفر هم نمی شود، وای بحال الان که سه برابر آن موقع دنشجو پذیرش می شود.
  هیات علمی شدن دیگر یک رویا است حق التدریس هم نیست

  reza
  reza

  حرف شما کاملا متین
  ولی در مورد جواب سوال من هم اگر اطلاعاتی دارید توضیح بدید متشکر میشم

  R
  R

  سلام اگه گروه تون عوض نشه مشکل ندااره، به عنوان مثال اگه فنی مهندسی باشین تغییر گرایش یا رشته مهم نیست ولی از مدیریت بربن فنی مهندسی گیر میدن و بحث مدل هم هستش و اگه دانشگاه آزاد باشین دانشگاه زیرمجموعه وزارت علوم سخت گیری توش زیاده مخصوصا اگه جایی که میخونین مورد تایید نباشه پرونده بایگانی میشه

  نسرین
  نسرین

  مشکل من هم همینه لطفا اگر کسی میدونه راهنمایی کنه

  Reza
  Reza

  من امروز از خود مرکز هیئت علمی سوال کردم، گفتن اگر رشته همون باشه ولی گرایش متفاوت باشه مشکل ساز میشه به نوعی و بهتره گرایش دو مقطع آخر یکی باشه مثلا اگر کارشناسی متفاوت بود ولی ارشد و دکترا یکی بود عیبی نداشت ولی اینکه در دکترا تغییر گرایش بشه چندان جالب نخواهد بود!!!!!!!!

  همه چی دون
  همه چی دون

  من سوالم اینه چرا نگفتن تکمیل ۹۴ میتونستن شرکت کنن

  reza
  reza

  فقط تکمیل ظرفیت بهمن 94 که در مصاحبه شرکت کردند

  فیزیک
  فیزیک

  لطفا یه فیزیکی جواب بده تو آزاد شیراز دکتری فیزیک چند واحد دادند

  فیزیک
  فیزیک

  لطفا ج بدید

  دکتر عمران
  دکتر عمران

  بچه ها شاید اینجا جاش نباشه ولی یه تجربه ایه که حتما به درد دوستایی که ایشالا دکتری قبول خواهند شد می خوره. اونم این که من تجربه کردم که تو دکتری برای کار کردن و فعالیت اصلا دنبال استادهای مشهور و به نام نباشین.اونها در واقع دیگه به اخر همه چیز رسیدن و به جز عده معدودشون بقیه دیگه حال کار کردن و رسیدن به چیزهای تازه و فعالیت رو ندارن. عوضش کارهای علمی و پژوهشی رو با استادای جوون و جویای اسم و شهرت وردارین و انجام بدین.چون اونها هم دقیقا مثل شما فعلا دارای انگیزه زیاد و… ادامه نظر»

  ناهید
  ناهید

  منم با شما موافقم استادای جوون با انگیزه تر هستند
  ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربتون

  دکتر مریم
  دکتر مریم

  دوست عزیز فرمایش،شما درست. اما من استاد راهنما و مشاورم جوون بودن. منو پیییییییییر کردن بخدا، ازخدا خواستم خاطرات اون روزای تلخ پایان ناممو از دهنم پاک کنه. به سن و سال نیست دوست عزیز دنبال کسی باید بود که باعشق و علاقه تمام مدت تحصیل کنارمون باشه.موفق باشید

  رویا
  رویا

  اول اینکه خط اول مالی ایران دکتر جهانخانی است و دکتر دستگیر ، اولین کسی که کتابهای مدیریت مالی را در ایران ترجمه و گسترش داد دکتر جهانخانی بود ، اولین کتابهای مدیریت مالی که ترجمه نبود و تولید علم بود توسط دکتر دستگیر نوشته شدند معرف مدیریت مالی نوین دکتر جهانخانی و دستگیر هستند معروفترین مقالات بین المللی که در ژرنالهای معروف چاپ شده اند این دو بزرگوار نوشته اند ،یکی ازمعروف ترین و تأثیر گذارترین کتاب تو حوزه مالی توسط دکتر شریعت پناه ترجمه شده سایر بزرگواران در دانشگاه تهران کتاب دست چندم اروپایی و غربی در حوزه… ادامه نظر»

  محمد
  محمد

  جهانخوانی استاد شهید بهشتیه نه آزاد
  در دانشگاه دولتی برای دانشیاری ااساتید شرایط خیلی سخت است مثل ازاد نیست

  به محمد
  به محمد

  لطفا در مورد چیزی که اطلاع ندارید همینجوری چیزی نگید اقا محمد. در دانشگاههای دولتی یه هییت وجود داره به نام هییت ممیزه که اکثریت قریب به اتفاق اعضای اون عضو هییت علمی همون دانشگاه و 1 الی 2 نفر هم عضو هییت علمی دانشگاههای همون استان هستند. این اعضا که معمولا همشون با درخواست ارتقای یک دیگه موافقت می کنند و به سرعت نور به دانشیار و استاد تمام ارتقا پیدا میکنن. کافیه یه مدرس رابطه ی خوبی با این اعضا داشته باشه مثلا تو یه باند سیاسی و فکری باشند کار تمومه- به همین سادگی- بهد از اونم… ادامه نظر»

  حقوق بین الملل
  حقوق بین الملل

  چه سکوت بدی؟دوستان خبری نگرفتید؟

  نیروانا
  نیروانا

  هفته بعد اعلام میشه تکمیل

  حقوق بین الملل
  حقوق بین الملل

  منبع خاصی داری نیروانا ؟

  مریم حقوق بین الملل
  مریم حقوق بین الملل

  یا ۵ شنبه یا اوایل هفته آینده

  جواد به رویا
  جواد به رویا

  ظرفیت پذیرش در مجموعه مالی
  کل دانشگاه های دولتی شامل روزانه ، شبانه و پردیسها ۳۵ نفر= واحد علوم و تحقیقات تهران 35 نفر ظرفیت کل دانشگاه آزاد 250 نفر.
  در صورتی که دانشگاه های دولتی ده برابر دانشگاه آزاد دانشیار و استاد تمام مالی دارند.

  جواد به رویا
  جواد به رویا

  یعنی شما می گویید واحد علوم و تحقیقات تهران دانشگاه آزاد به اندازه کل دانشگاه های دولتی ایران استاد برجسته مالی دارد که برابر کل دانشگاه های دولتی کشور شامل روزانه ، شبانه و پردیسهای دانشجوی دکتری مالی گرفته است

  جواد به رویا
  جواد به رویا

  یعنی شما می گویید واحد علوم و تحقیقات تهران دانشگاه آزاد به اندازه کل دانشگاه های دولتی ایران استاد برجسته مالی دارد که برابر کل دانشگاه های دولتی کشور شامل روزانه ، شبانه و پردیسهای دانشجوی دکتری مالی گرفته است
  کل دانشگاه های دولتی شامل روزانه ، شبانه و پردیسها 35 نفر= 35 نفر علوم و تحقیقات تهران

  رویا
  رویا

  من خودم فارغ تحصیل سال۸۸مدیریت مالی دانشگاه تهران هستم ، اساتید ما دکتر عبد تبریزی (رشته مدیریت بازرگانی)و دکتر راعی (مدیریت صنعتی)دکتر تهرانی (رشته مدیریت صنعتی )بودند طی همان سالهاکم کم دانشجوهای این بزرگواران دکتری مالی گرفتند زیر نظر همین سه نفر و به دانشگاههای تهران اضافه شدند ، هیچ کدام از این سه عزیز مدرک مالی نداشتند ولی استاد ، استادان امروز دانشگاههای تهران بودند.هر چیزی آغازی داشته

  جواد به رویا
  جواد به رویا

  این اساتید خط اول مالی کشور هستند هر کدام داری دها کتاب و مقاله مهم و تاثیر گذار هستند، که در دانشگاه تهران که قدیمی و معتبر ترین دانشگاه ایران است تدریس میکنند.
  کل ظرفیت دانشگاه های دولتی شامل روزانه ، شبانه و پردیسها در مجموعه مالی ۳۵ نفر=ظرفیت علوم و تحقیقات تهران 35 نفر

  علی
  علی

  دانشگاه آزاد فقط در واحد علوم تحقیقات تهران در پنج زیر شاخه مالی شامل مدیریت مالی ، مهندسی مالی ، حقوق مالی ، مالی بین الملللی 35 نفر را پذیرش کرده است آیا دانشگاه آزاد 35 نفر استاد دکتر مالی را جذب خواهد کرد؟؟؟؟

  رویا
  رویا

  دانشگاههای دولتی هم استاد مالی ندارند ، فقط دانشجو گرفتند ، دانشگاه آزاد هم کاری را کرده که دانشگاه تهران و شهید بهشتی و علامه و امام صادق و …. بقیه دانشگاههای دولتی انجام دادند. تو ایران بجز دکتر دستگیر که دکتری مدیریت مالی انگلستان را دارد و دانشگاه اصفهان هستند و دکتر شریعت پناه که از آمریکا ارشد مالی گرفته و دکتری حسابداری دانشگاه تهران کدوم از استادها مدرک مالی داشتند ، همه اساتید مالی دانشگاههای دولتی مدرک مدیریت بازرگانی و صنعتی بودند که اصلا ربطی به رشته آنها نداشته و شروع کردند به دانشجو گرفتن .دانشگاه آزاد راهی… ادامه نظر»

  دانشگاه تهران
  دانشگاه تهران

  سلام
  خواهر من لطفاً کمی مطالعه فرمایید و بعد نظر بدهید. تمامی اساتید گروه های مالی در دانشگاه های دولتی فارغ التحصیل همین رشته مالی هستند. شما یک طرفه به قاضی نروید

  جواد
  جواد

  ظرفیت کل پذیرش گرایشهای مالی تمامی دانشگاه های دولتی شامل روزانه ، شبانه و پردیس رویهم 40 نفر هم نمی شود.

  رویا
  رویا

  لطفا اساتید ، این بزرگواران که دانشگاه تهران استاد مالی شدند را نام ببرید ، کدامشان رشته مدیریت مالی یا همون مالی بودند ؟
  تو ایران بجز دکتر دستگیر ، دکتر جهانخانی ، دکتر شریعت پناه هیچ کدوم از اساتید مدرک مالی نداشتند ، این عزیزان که شما می فرمایید الان از اساتید مالی دانشگاه تهران هستند مدرکشان توسط خود دانشگاههای تهران طی هشت سال گذشته صادر شده . و زیر نظر اساتید گروه مدیریت بازرگانی و مدیریت صنعتی مدرک گرفتند ، نه اساتید مدیریت مالی یا مالی

  علی
  علی

  دانشگاه های دولتی سراسر کشور در تمامی این 5 گرایش در روزانه ، شبانه ، پردیسها و پیام نور روی هم رفته 40 نفر پذیرش نداشته است.

  همه چی
  همه چی

  بچه ها واقعا صحت داره که ۹۴ هم میتونستن شرکت کنن تکمیل مهر ۹۵؟؟؟

  سيرانوش
  سيرانوش

  بله صد درصد تاييد ميشه

  همه چی دون
  همه چی دون

  چرا اطلاع رسانی نکردن گفتن فقط ۹۵ پس.؟

  مریم
  مریم

  یعنی چی که داوطلبای 94 هم میتونستن شرکت کنن؟
  اگه اینجوریه چرا اطلاع رسانی نکردن؟چرا انقد حقه ماها رو ضایع میکنن؟واقعا کلافه و عصبی شدم

  حسن
  حسن

  از پردیس های دانشگاه سراسری تحقیق و تفحص کنید نه دانشگاه آزاد

  دکتری تخصصی
  دکتری تخصصی

  پردیسها تفحص نیاز نداره.کلاسهای 3 یا 4 نفره و تمام امکانات دانشگاهی مثل شریف یا تهران یا شیراز یا بهشتی یا تبریز یا اصفهان در اختیار دانشجوهای پردیس هم هست.همونجور که در اختیار روزانه و شبانه هم هست.

  مهرداد
  مهرداد

  به سیرانوش
  کی گفته دانشگاه آزاد ظرفیتش رو داره با 94 پر می کنه
  لطفا شایعه سازی نکنید

  سيرانوش
  سيرانوش

  مگه اطلاع ندارين؟يه زنگ به مركز ازمون بزنيد.نكنه ٩٤هستين و احساس خطر كردين؟

  مهرداد
  مهرداد

  سلام
  دوستانی که خودشون دکتری قبول شدن و حالا میگن دستشون درد نکنه که دارن کم میگیرن

  محمد
  محمد

  ایران فقط تهران نیست

  سعید
  سعید

  اساتیدی که در دکتری عمران سازه در دانشگاه آزاد مهاباد هست هرگز تو تهران پیدا نمیشه! واسه همین خیلی از واحدهای تهران تو این رشته مجوز نداره ولی مهاباد داره!

  نسترن
  نسترن

  آره بابا.
  مگه به حرف ایناست…شاید خیلی بی نظمی به وجود بیاد اما فکر نکنم پذیرشا کم بشه

  سيرانوش
  سيرانوش

  كسي ايميل يا راه ارتباطي مكاتبه اي داره با وزارت علوم؟

  سيرانوش
  سيرانوش

  دوستان گرامی اگر خواهان حقتون هستین به وزارت علوم نامه بزنین و اطلاع بدین دانشگاه ازاد داره حق ورودی های ٩۵ رو میخوره و تكميل ظرفيت الان رو داره ظرفیتها رو با داوطلبای ٩۴ پر میکنه یعنی چی؟؟؟؟؟

  دکتر سازه
  دکتر سازه

  کار خوبی کردن.هر چقدر ورودی کمتر بشه به همون نسبت بازار کار بیشتر می شه.دستشون درد نکنه

  در سایه سیاست
  در سایه سیاست

  نگران بازار کار تباش بیشترکسایی که شرکت می کنند شاغلند

  Doctooor
  Doctooor

  سلام
  خوب دوست عزیز همین افراد شاغل هستند که حتی از ساعات حق التدریسی دانشگاهها هم نمیگذرند و ما دانشجوهای دکترا بیکار با این شهریه بالا …

  ساره
  ساره

  با سلام.چه خوب بود مجلس محترم دانشگاه پیام نور راهم مورد تفحص قرار دهند.بنده دانشحوی ارشد پیامنور بوده ام و شاهد موارد متعدد نقض قوانین علمی انجا بوده م که بارزترین ان روز دفاعم بود که پنج دقیقه قبل دفاع مسول اتاق دفاع امدن و اعلام کردند نسخه پایان نامه من در جابجایی فیزیکی دانشگاه گم شده و در اختیار استاد داور قرار نگرفته است.من رشته فناوری اطلاعات ،استا دداور رشته اشون برق بود!!!وعلی رغم انکه اکسپت سه مقاله مستخرج از پایان نامه داشتم که در ژورنالهای خارجی به چاپ رسیده بود نمره بسیار پایینی به دفاعم داده شد.اصلافکر میکنم… ادامه نظر»

  مدیریت
  مدیریت

  باتشکرازنمایندگان

  mm
  mm

  پردیس ها و موسسات غیرانتفاعی و پیام نور هم بدون امکانات لازم دانشجو جذب می کنند اون ها هم باید مورد بررسی قرار بگیرند

  دکتر سازه
  دکتر سازه

  پردیسها اونجوری نیستن دوست عزیز.پذیرش کل رشته عمران در دوره پردیس امسال در تمام دانشگاهها و تمام گرایشهای عمران 35 نفر بود در کل کشور.
  در مورد دوره پردیس حداقل در مقطع دکتری اونجوری فکر نکنید.شاید در مقاطع پایینتر زیاد باشه پذیرش.ولی در دکتری واقعا از اون خبرها نیست.امار رو دادم خدمتتون و می تونید بررسی کنید و از صحتش اطمینان پیدا کنید.

  علی
  علی

  دوستان نتیجه تکمیل ظرفیت کی میاد؟
  ما نمیدونیم بریم سر کلاسها یا واستیم ، شاید محل تحصیلمون عوض شه.

  هستی..67
  هستی..67

  پس تکمیل ظرفیت هم پرید با این حساب…
  بیچاره دهه شصتی ها:(

  دکتری بین الملل دانشگاه آزاد
  دکتری بین الملل دانشگاه آزاد

  عجبا

  میلاد- مالی
  میلاد- مالی

  اصلا اینطور نیست پذیرش نصف پارساله. من پنجشنبه رفتم سر کلاس 9 نفر بودیم در صورتی که کلاس روبروییمون واسه ورودی های 94 بود که 17 نفر تو کلاس نشسته بودن

  چراااا
  چراااا

  مسئولین محترم بخونین لطفا و خواهشا: بی عدالتی در حق دانشگاه ازاد هم در امتحان کتبی هم در مصاحبه هم در پذیرش دانشجو هم در دفاع از پروژه هم در فارغ اتحصیلی هم در جذب نیروی کار …خدایا ما هم حقی داریم یا نه همه چیز برای دولتیها مهیاست دانشگاههای دولتی فقط بچه های خودشونو تو مصاحبه میگیرن ازادیها رو راه نمیدن … یکی نبست بگه الان قبولی لیسانس دولتی راحت شده هرکس یه کم درسخون باشه بالاخره یه جایی دولتی روزانه یا شبانه لیسانس قبول میشه زمان ما متولد 60 ها قبولی در کنکور لیسانس واقعا سخت بود ما… ادامه نظر»

  اموزش زبان انگلیسی
  اموزش زبان انگلیسی

  واقعا واقعا گل گفتید

  روانشناسی عمومی..چرا فقط گیردادید به دانشگاه آزاد؟؟؟
  روانشناسی عمومی..چرا فقط گیردادید به دانشگاه آزاد؟؟؟

  واقعاااااااااا لایککککککککککک..حرف دل ما دهه شصتی ها رو زدید ..ما حتی واسه پیش دانشگاهی هم آزمون ورود دادیم اینو کجا باید بگیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  محمد
  محمد

  واقعا همینطوره.آیا با تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد مشکلات حل میشه؟ چرا به جای سنگ اندازی تو کار دانشگاه آزاد، ازش حمایت نمیکنن؟ من تا زندم مدیون دانشگاه آزادم چون این دانشگاه واقعا راه رو واسه تحصیل تو رشته مورد علاقم باز کرد. ما دانشگاه آزادیا رو هیچ کس باور نداره ولی حاضریم در عمل هم نشون بدیم که حرف اول علمی رو همین بچه های دانشگاه آزاد میزنن.

  دانشجو
  دانشجو

  واقعا ورود مجلس به این موضوع ضروری بود . متشکرم

  نازی
  نازی

  با تشکر از نمایندگان

  رضا
  رضا

  از پردیس های دانشگاه های دولتی، غیر انتفاعی چرا تحفیق و تفحص صورت نمیگیره؟
  اینم برای یک امتیاز گیری برای پذیرش خودشون در مقطع دکتری است

  علی
  علی

  چون ظرفیت آنها کلا 2 یا 3 و در معدودی 5 نفر هستش حتی تو دورافتاده ترین جاها مثل ایلام و زابل

  سيرانوش
  سيرانوش

  داوطلباي ٩٥؟نگران نباشين بخث ٩٣ و ٩٤ هاست.اگر هم چيزي اثبات شه رو ٩٦ پياده ميشه.

  امین
  امین

  سلام دوستان
  کسی در این مورد که تکمیل ظرفیت ورودی بهمن هم برگزار میشه یا نه اطلاع داره؟
  و اصلا اگه برگزار میشه از بین کرسی های خالی مونده در ورودی مهر ماهه یا باز هم دانشگاه ها ظرفیت جدید اعلام می کنن(یعنی تمام واحد ها مثل ورودی مهر ماه دانشجو می گیرند)؟
  ممنون میشم اگر کسی اطلاع داره مطرح کنه

  دانشجوی دکتری آزاد
  دانشجوی دکتری آزاد

  با نهایت تشکر از نمایندگان متولی این موضوع .خداقوت

  مدیریت دولتی
  مدیریت دولتی

  چرا برای نحوه مصاحبه دانشگاه دولتی تیم تشکیل نمیدن تا اینقدر آشنا بازی نکنند؟…..

  مهدی
  مهدی

  دانشگاههای دولتی هم باید مورد تفحص قرار گیرن صرف پسوند دولتی رو یدک کشیدن دلیل بر ایجاد حاشیه امن برا پذیرشها در موسسات غیرانتفاعی پردیسها پیام نورها و شبانه و…. نمی شه. ضمنا اغلب دانشگاههای دولتی در مصاحبه دکترا کاملا سلیقه ای و مغرضانه عمل کردن.

  مدیریت
  مدیریت

  بالاخره صدای جامعه علمی به گوش مجلس رسید . باز جای تشکر داره از نمایندگان متولی این موضوع

  حسین
  حسین

  دوباره نوبت به ما رسید جلو همه چی رو گرفتن. کلا ما دهه شصتی ها شانس نداشتیم. از موقعی که یادمه هر بار هر کنکوری که خواستم بدم یه طرح جدید براش گذاشتن.

  لاله آموزش زباااااان
  لاله آموزش زباااااان

  لایک ….
  کاملا موافقم….
  نسل کااااااملا سوخته

  معماری معماری معماری معماری معماری
  معماری معماری معماری معماری معماری

  به شدت موافقم.

  ناظم
  ناظم

  حساسیت در مقطع دکترا در تمام دنیا بسیار زیاد هست. نمونه بارزش دانشگاههای کشورهای پیشرفته هستش که ممتازترین افراد رو انتخاب میکنند( مثل بورس دادن به فارغ التحصیلان ممتاز شریف) باز هم این توجه بسیار دیرهنگام جای قدردانی دارد. ولی از این نکته هم نباید غافل شد که اگرچه تخلفات دانشگاه آزاد در مقطع دکترا زیاد میباشد، ولی در مقاطع کارشناسی و ارشد هم تخلفات دانشگاههای غیر انتفاعی و پیام نور و پردیسها و دوره های شبانه و .. هم بسیار زیاد میباشد و اصولا دانشگاههای پولی چرا باید در بدنه وزارت علوم تعریف بشوند؟ از نهادهای نظارتی خواهش میکنیم… ادامه نظر»

  دانشجو
  دانشجو

  توجه فرمایید که در تمام دانشگاه های دنیا که می فرمایید دانشجوی دکترا هزار و یک مزایا دارد از امکانات مختلف گرفته تا بورس و غیره! نه اینکه پول هم پرداخت نماید و بدون آینده ای مشخص

  در سایه سیاست
  در سایه سیاست

  در دانشگا ه های دنیا ورودی آسان سخت گیری در حین آموزش بزرگوار اونجا کسی که فارغ تحصیل میشه برای چند نفر اشتغال درست می کند .

  رها
  رها

  دانشگاه پیام نور از طریق فراگیر هر چندتا دانشجوی ارشد دلش بخواد می گیره، تو رشته های علوم انسانی هر مرکز و هر واحد صحبت از هفتاد نفر و هشتاد نفر می کنند.هیچ کجا هم اسمش آورده نمیشه ،جلوی دانشگاه آزاد را بگیرن و نیم نگاهی هم به پیام نور و غیر انتفاعی هاو خود دولتی ها داشته باشند . کلا وضع آموزش عالی افتضاحه.
  همه دارن با هم رقابت می کنند آزاد ، دولتی ، پیام نور ،غیر انتفاعی و….

  آتنا
  آتنا

  رها جان دفتر چه راهنما که سایت سنجش در اختیار متقاضیان می گذارد کاملا آمار واضح است و تازه از این تعداد ظرفیت خیلی ها حضور پیدا نمی کنند

  احمد
  احمد

  کسی به آمار دفترچه کار نداره ، توی فراگیر با شرط معدل کار دارند ، مثلا معدل ترم اول که بالای پانزده بشه شما دانشجوی ارشد هستی ، حالا صد نفر ثبت نام کردند اگر همه معدل پانزده بشوندهر صد نفر دانشجوی ارشد می شوند

  مدیریت ساخت - دکتر
  مدیریت ساخت - دکتر

  پس علت ریزش شدید قبولی های امسال و مردودی های بالا مشخص شد.

  x
  x

  من در کدرشته محلی که امسال قبول شده ام ، تنها نفر قبولی در رشته خودم هستم یعنی ظرفیت پذیرش 1 نفر !!!!!

  محمد
  محمد

  چرا از دانشگاه های دولتی تحقیق و تفحص نمیشه؟؟؟؟
  این دانشگاه های دولتی هم با عناوین مختلفی مثه روزانه، شبانه، پردیس، غیرانتفاعی، پیام نور و کلی عنوان دیگه دانشجوهای زیادی میگیرن

  دكتر اينده
  دكتر اينده

  بله منم موافقم

  پری
  پری

  لایک…