مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

بررسی طرح تحقیق و تفحص دکتری دانشگاه آزاد در مجلس

نماینده قائمشهر از کلید خوردن مرحله اول تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد با محوریت بررسی پذیرش دانشجوی دکتری خبر داد.

علی ادیانی نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، سیمرغ و جویبار در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، از کلید خوردن مرحله اول تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

وی تصریح کرد: براساس گزارشات واصله از سوی سامانه‌های مختلف به مجلس شورای اسلامی شاهدیم که دانشگاه آزاد اسلامی طی سالهای 93 و 94 در پذیرش دانشجویان در مقطع دکتری به لحاظ کمی و کیفی فاقد بررسی و پیش‌بینی‌های دقیق بوده است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی تأکید کرد: طی جلسه روز گذشته (چهارشنبه 14 مهر ماه) به همراه تعدادی از نمایندگان طرح تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی را برای بررسی نحوه پذیرش دانشجویان در مقطع دکتری را کلید زدیم و بعد از انجام امضاهای لازم آن را تقدیم هیئت رئیسه کردیم.

ادیانی تصریح کرد: بعد از تعطیلات یک هفته‌ای مجلس برابر آیین‌نامه داخلی این طرح به کیمسیون آموزش و تحقیقات ارائه خواهد شد، بعد از آن هم مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی باید جهت تبیین موضوع و بیان معیارها و شاخص‌هایی که منجر به پذیرش تعداد قابل توجهی از دانشجویان در مقطع دکتری در این دانشگاه شده در جلسات کمیسیون حضور یابند.

نماینده قائم شهر تأکید کرد: البته هر چه میزان بتوان تعداد قشر تحصیل‌ کرده دانشگاهی را افزایش داد، معیار و شاخص توسعه کشور را ارتقا داده‌ایم اما باید پذیرش دانشجویان از لحاظ کمی و کیفی منطبق بر شاخص‌های علمی بوده و تمام ابعاد قضیه دیده شود.

وی تأکید کرد: اگر بدون توجه به نیازمندی‌های اصلی کشور و پیش‌بینی مشاغل لازم قشر بسیاری از دانشجویان را آن هم در مقطع دکتری پذیرش کنیم، قطعا آثار مثبتی نخواهد داشت.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی همچنین در واکنش به امضای نامه استیضاح وزیر علوم توسط تعدادی از نمایندگان نیز گفت: یکی از معیارها برای استیضاح فرهادی وزیر علوم همین بحث دانشگاه آزاد است زیرا براساس گزارشات بسیاری از شعبات دانشگاه آزاد که تعداد زیادی از دانشجویان مقطع دکتری را پذیرفته ‌اند، فاقد اعضای علمی شاخص و کارآمد برای تدریس هستند.

نماینده قائم شهر با بیان اینکه در صورت تشخیص اتفاق ناگواری طی این تحقیق و تفحص اسباب نظارت مجلس از ادامه پذیرش دانشجویان در مقطع دکتری جلوگیری خواهد کرد، افزود: این امر تا اصلاح کامل موضوع و رفع دل نگرانی‌های جامعه علمی ادامه خواهد داشت.

ادیانی خاطرنشان کرد: نمایندگان براین باورند که ما باید موضوعات دیگری را هم در حوزه دانشگاه آزاد مورد تحقیق و تفحص قرار دهیم لذا بررسی پذیرش دانشجویان در مقطع دکتری می‌تواند مرحله اول کلید خوردن این تحقیق و تفحص باشد.
 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. راحیل گفت:

  دوستان سلام .خدمت ان دسته بزرگوارانی که نگران شرکت تکمیل 94 در 95 بودن عرض کنم اطلاعات ندارید لطفا قضاوت نکنید …بنده تکمیل بهمن 94 بودم که در 25 فروردین 95 مصاحبه رفتم …قرار بود نتایج زود اعلام شود که متاسفانه بعد شش ماه چشم انتظاری نتایج در سکوت خبری وبصورت مبهم اعلام شد ..واطلاع رسانی نشد ..بعد از پرس وجو از واحد دانشگاهی منتخب ودیگر عزیزان شرکت کننده متوجه شدیم به دلیل عدم مجوز دانشگاهها 99 درصد داوطلبین رو مردود اعلام کردن ..من جمله واحد دانشگاههی منتخب خودم که حتی یه نفر رو پذیرش نکردن بدلیل این که اجازه پذیرش نداشتن .حالا هزینه بماند چقد وقت گذاشتیم و علاف شدیم و مسافت زیادی طی کردیم استرس شدید واسه مصاحبه ..اونوقت خیلی راحت ردمون کنن.شما جای ما ایا بی خیال میشدین … پس ار اعتراضا اجازه دادن اونایی که مصاحبه رفتن همراه تکمیل 95 ثبت نام کنند بازم بدون اطلاع رسانی ..ثبت نام کردیم ..حال که نتایج تکمیل 95 اومده واسه ما میزنه کارنامه موجود نیس …چقد مارو بازی دادن ..نمیدونم چی میشه اطلاع هم نداریم ….امید وارم این بلا سر 95 نیاد . ….

 2. مهدی گفت:

  سلام
  علوم اقتصادی گرایش مالی . ارومیه کسی هست؟

  رشته و گرایش من فقط یه محل بود آن هم ارومیه . به نظر دوستان با 5 نفر اختلاف در یک رشته محل . امکان قبولی عست؟

 3. شایسته گفت:

  سلام.بر دوستان عزیز.دانشگاه آزاد هیچ فرقی با دانشگاه دولتی نداره فقط از حیث شهریه آزاد است گاهی مواقع اساتید دانشگاه آزاد خیلی بهتر از دولتی هاست.برخی دانشگاههای دولتی نان نام دانشگاه را میخورند که فلان دانشگاه در پایتخت است یا تهران یا در تبریز و اصفهان.اگر بار علمی دانشگاه آزاد پایین تر است پس در رتبه بندی اخیر جهانی نام دانشگاه آزاد دیده می شود خبری از معتبر ترین دانشگاه های سراسری ایران نیست.پس چرا اغلب رتبه های برتر همون دانشگاههای دولتی از دانشگاه آزاد هستند.پس بیهوده قیاس نکنید.

  • تهران گفت:

   اون که دانشگاه ازاد گفتن منظورم کل دانشگاه ازادا باهم رو یکی حساب کردن
   نه حرف شما درست نیست ۹۹ درصد دانشگاه های دولتی از هر نظر تعداد اساتید با درجه بالا فضای آموزشی تعداد دانشجو تعداد پژوهش های انجام شده قابل مقایسه با نیست

 4. hamid گفت:

  با عرض سلام خدمت دوستان
  امکانش هست بفرمایید وقتی در کارنامه ای زدن به عنوان مثال نمره کل آخرین نفر پذیرفته شده ٣۴ و رتبه کل آخرین نفر پذیرفته شده ١١٩ این چطوری هست منظور رتبه کل رو چطور محاسبه میکنند( آیا این رتبه از بین تمام شرکت کننده ها در اون رشته هست یا نه همان واحد کلا به چه صورت هست چون مثلا در این فرض که عرض کردم منطقی نیست ١١٩ نفر برای دکتری در یک واحد پذیرفته باشند) ممنون از راهنمایی شما بزرگواران

 5. علیرضا گفت:

  چند نکته قابل توضیح برای دوستانی که به پردیسهای دانشگاههای دولتی اعتراض دارن ..
  ۱_ظرفیت پذیرش در پردیسها به هیچ عنوان با دانشگاه آزاد قابل مقایسه نیست به عنوان مثال ظرفیت پذیرش در رشته معماری در دانشگاه آزاد با داشتن ۴۵ واحد شهر در حدود ۶۰۰ نفر است ولی پردیس دانشگاههای دولتی در کل ۳۰ نفر ..رشته های برق ،حسابداری ،حقوق،شهرسازی،روانشناسی،مدیریت ،عمران ،مکانیک ،کشاورزی هم در دانشگاه آزاد پذیرشهای عجیب داشته شاید کمترین آنها ۴۰۰ نفر !!!!مقایسه کنید با پردیسها
  ۲_پردیسهای دانشگاههای دولتی دارای ساز و کار قانونمندی از لحاظ استاد ..فضای آموزشی ..هستند که متاسفانه در بسیاری از واحدهای دانشگاه آزاد تعریف مشخصی از استاد و مرتبه علمی مناسب موجود نیست
  ۳_در دو سال اخیر دانشگاه آزاد علاوه بر پذیرش تعداد بسیار زیادی دانشجو ،در مقطع دکتری پژوهش محور نیز اقدام به پذیرش کرده مدل پذیرش پژوهش محور بدون امتحان ورودی و تنها با داشتن یک استاد هیئت علمی و یک عنوان پایان نامه و مصاحبه بوده است که متاسفانه حتی بسیاری از این اساتید سابقه داشتن دانشجو دکتری نداشته اند …
  ۴_در کل تحقیق و تفحص و نظارت بیشتر از سوی مجلس محترم باعث ارتقا سطح کیفی این دانشگاه خواهد شد و همچنین آینده علمی بهتری را برای جامعه به ارمغان خواهد آورد ..

  • دکتر عمران گفت:

   خدمت دوستان عرض کنم که خدا شاهده در این دو هفته که از درس گذشته زیر پرفشارترین تدریس استادها در پردیس بودیم و یکی از 3 نفر همکلاسیهامون به دلیل ضعف در یکی از دروس از طرف استاد مجاب شد که درس رو حذف کنه و بره پایه اون درس رو که در مقطع ارشد هست دوباره بگیره و این ترم اول اون درس رو پاس کنه.
   جالبه بدونید که یکی از استادها اول که گفتیم این دوره پردیسه گفت یعنی چی؟؟گفت من این اسمها رو حالیم نیست.شما دانشجوی دکتری دانشگاه… (اسم محفوظ ) هستین و انتظار من و دانشگاه و جامعه از شما اینه که شایسته اسم این دانشگاه باشین.
   خلاصه خواستم بگم که واقعا تفاوتی در برخورد اساتید و دانشگاه با دوره پردیس یا شبانه یا روزانه وجود نداره.کلاسها هم که همون 2 ، 3 نفر روزانه و شبانه اینجا هم رعایت شده.
   ما هم راضی هستیم و با جدیت شروع کردیم و داریم درسمون رو می خونیم.البته نمی دونم چرا عده ای از دوستان نمی خوان واقعیت رو قبول کنن و سعی در تخریب قبول شدن قبول شده ها دارن.در حالیکه خدا شاهده ما با درصدهای 25 و 35 و 20 و بعضی دوستانمون حتی بالاتر قبول شدیم و کسی که خودش تو کار دکتری هست می دونه که این درصدها در رشته های فنی یعنی چی.و اصلا کار راحتی نیست این درصدها رو اوردن.
   در اخر انشاالله همه موفق باشن.

  • علی گفت:

   ظرفیت شبانه و پردیسهای دولتی حتی دورافتاده ترین دانشگاه های 2 یا 3 نفر است اساتید هم همون اساتید روزانه هستند
   شما بروید تعداد قبولیها را که در همین پی اچ دی تست هست رو ببینید.

  • معمار گفت:

   من فقط دو خط اول نوشته شما رو خوندم. تا اونجا که فرمودید600 نفر.
   پس میشه لطف کنید و بفرمایید چرا بنده با رتبه 170 هیچ کجا قبول نشدم؟!
   آقای دکتر خواهش میکنم به عنوان یک فرد دارای بالاترین مدرک علمی در ایران، بدون رفرنس معتبر و در حضور مثال نقض، چیزی ننویسید.

   • محسن گفت:

    دوست گرامی خدمتتون عرض کنم که اصولا تعداد پذیرش شده ها و رتبه افراد پذیرش شده کمترین ارتباط رو به هم می تونن داشته باشن.چرا که ممکنه شخصی با رتبه 50 هیچ جا پذیرش نشه ولی شخصی با رتبه 600 پذیرفته بشه.نوع و روش ازمون دکتری به دلیل مصاحبه و اختیارات دانشگاه کاملا متفاوت از ازمون ارشد و کارشناسی هست.

   • علیرضا گفت:

    مراجعه بفرمایید به سایت مرکز آزمون و ملاحظه خواهید کرد که در رشته معماری ۴۵ شهر اقدام به پذیرش دانشجو دکتری نموده اند این واحدها به طور میانگین هر کدام ۱۵ نفر پذیرش دارند در ضمن این مقدار فقط آموزش محور هست اگر تعداد پذیرش پژوهش محور را هم اضافه نمایید این تعداد بسیار بیشتر خواهد بود .
    البته ممکن است شخصی با رتبه بسیار خوب هم قبول نشود چراکه این بستگی به مصاحبه و انتخاب محل تحصیل دارد ..
    بنابراین آیا با این تعداد پذیرش در هر سال آیا میتوان چشم اندازی برای سطح علمی فارغ التحصیلان داشت و آیا میتوان تضمینی برای اشتغال این تعداد با مدرک دکتری در آینده داشت ؟

    • محمدرضا گفت:

     به طور میانگین 15 نقر؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ما که 7 نفر بیشتر نیستیم. اونم تازه مرکز استان. خواهشا برای اثبات صحبتاتون آمار و ارقام رو به هم نبافین

     • مهین گفت:

      من ورودی سال ۹۴ هستم و ۱۹ نفر ثبت نام کرده اند ولی در حقیقت ۲۴ نفر قبولی اعلام شده بود که ۵ نفر نیامدند .

     • محمدرضا به مهین گفت:

      خب خواهر من 94 یا 93 یا حتی 92 اینجوری بود اما امسال واقعا ظرفیتا کم شده. خودتون برین کلاس ورودیای 95تونو ببینین

     • سامان گفت:

      ظرفیت کلاسها یک ماه دیگر کاملا مشخص میشود .امیدوارم که مانند سالهای گذشته نباشد

  • دانشجو آزاد گفت:

   درود بر شما جناب عليرضا و تشكر از مطلب بسيار زيبايتان . كاملا موافقم

 6. علیرضا گفت:

  با سلام
  امیدوارم مجلس محترم با جدیت موضوع پذیرش دانشجو در مقطع دکتری دانشگاه آزاد را پیگیری کند ..
  متاسفانه طی سالهای ۹۳ و ۹۴ چنان پذیرشی در دانشگاه آزاد اتفاق افتاده که مجموع پذیرش در بسیاری از رشته ها چند برابر کل پذیرش از ابتدا تاسیس دانشگاه در ایران بوده است .
  مدارک دکتری بدون پشتوانه علمی قطعا به سطح علمی کشور عزیزمان آسیب خواهد زد ..
  آینده نگر باشیم .

 7. . گفت:

  دوستان دانشگاه آزاد از واحد تهران شمال به مشهد اگه دونفر بخوان جابجا بشن امکانش هست؟ هر دونفر قبولی دکترای امسال هستن

 8. اتا گفت:

  من دکتری مرحله اول قبول شدم رتبه۵ علوم تحقیقات قبول شذم الان ثبت نام کردم نمبخوام ولی دانشگاه را دوست ندارم تو تکمیل ظرفیت اراک را زدم ب نظرتون قبولم؟؟

 9. همه چی دون گفت:

  یکی از ابهاماتش اینه که چرا باید دانشجوها بهمن ۹۴ بتونن در تکمیل ۹۵ شرکت کنن؟ چرا؟بدون هیچ اطلاع رسانی

 10. فرزاد گفت:

  اگه مجلس پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه آزاد رو محدود کنه، تکلیف دانشجوهای فعلی که از سال ۹۳ کلی زحمت کشیدن و کلی پول شهریه دادن چی میشه؟

 11. علی گفت:

  در هر مرکز استانی که شما می روید به طور متوسط دانشگاه دولتی آنجا 10 تا 15 استاد تمام دارد ولی دانشگاه آزاد همان شهر 2 تا استاد تمام را هم ندارد.

  • احمد گفت:

   ده تا پانزده تا استاد تمام. در هر استان تو هر رشته یا کل دانشگاه؟؟؟؟؟؟
   یک نفر تا بیاد استاد تمام بشه حداقل پنجاه سالش میشه ، بعدم هر رشته ای نهایت تو کل ایران هفت یا هشتا استاد تمام داره، نه تو هر استان ، بیشتر اساتید چهار پنج سال مانده به بازنشستگی استاد تمام میشن، بیشتر اینها که مدرس دانشگاه هستند ، مربی و استاد یار و دانشیار هستند ، از مربی تا دانشیار شدن حداقل بیست سال زمان می بره.

   • معمار گفت:

    من قکر نمیکنم حتی بعضی دانشگاههای بزرگ تهران مثل امیر کبیر و علم و صنعت هم در کل، 15 تا استاد تمام داشته باشند.

    یه نظر من که هم تجربه تحصیل در دانشگاه تاپ دولتی و هم آزاد شهرستان رو داشتم؛ سطح دانش عمومی دانشجویان آزاد خیــــلی بالاتر از دانشجویان سراسریه.

    • علیرضا گفت:

     جناب معمار سلام
     مقایسه دانشگاه آزاد با سراسری جای بحث مفصلی دارد ولی در حال حاضر جامعه علمی کشور از روند تصاعدی رو به رشد پذیرش دانشجو در مقطع دکتری بدون پشتوانه استاد و امکانات نگران است .
     ملاحظه بفرمایید دانشگاه آزاد هم در گروه آموزش محور و هم در پژوهش محور و هم اینکه واحد الکترنیکی اقدام به پذیرش دانشجو دکتری کرده است آیا با فقدان استاد مناسب میتوان پاسخگوی این تعداد زیاد دانشجو بود .و اینکه آیا به تبعات خیل عظیم فارغ التحصیل دکتری بدون پشتوانه علمی و کار مناسب اندیشیده ایم .
     در حال حاضر با پذیرش بی حد و حصر در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تعداد بسیار زیادی فارغ التحصیل بیکار در جامعه داریم که تعدادی قابل توجهی از آنها متاسفانه مهارت لازم در رشته تخصصیشان را ندارند .
     کشور ما الان به نیروهای تکنسین فنی کارامد بیشتر از هر نیرویی نیازمند است .
     جالب است به آمار پدیرش در رشته های فنی و مهندسی در مقطع کارشناسی و ارشد داشته باشیم .چه تعدادی از این فارغ التحصیلان در نهایت جذب صنعت میشوند و اینکه چند درصد این اشخاص کارایی لازم را دارند و ایا تناسبی بین تعداد تکنسین فنی و کارشناس و کارشناس ارشد وجود دارد ؟؟؟!!!

  • رویا گفت:

   شما آمار وزارت علوم را قبول دارید
   خودشون اعلام کردند تعداد استاد تمامها در آزاد چند برابر دانشگاه دولتی است . و برعکس تعداد دانشیارها در دانشگاه دولتی بیشتره.
   از سال نود به این طرف کرسی های استادی دانشگاههای دولتی خالی شده و برعکس دانشگاه آزاد افزایش پیدا کرده.
   کرسی استادی توسط وزارت علوم داده میشه نه دست آزاده و نه دست دولتی.

 12. دانشجو آزاد گفت:

  بانهايت تشكر از نمايندگان عزيز.ديگه اين روش دانشگاه آزاد اعتبار مدركمون رو تحت تأثير قرار ميداد

 13. رتبه برتر دکتری ۹۶ گفت:

  من لیسانس و ارشد دانشگاه دانشگاه شهید بهشتی بودم ، دوست دارم صحبت سال گذشته یکی از اساتید در مورد دانشگاه آزاد را براتون بگم ، این استاد بزرگوار وقتی بچه ها نسبت به آزاد اعتراض داشتند ، گفت تعداد استاتید تمام و دانشیار در دانشگاه آزاد دو برابر و نیم دانشگاههای دولتی است و در خود دانشگاه شهید بهشتی و تهران خیلی از اساتید تمام جذب دانشگاه آزاد شدند و حتی در بعضی رشته ها دست دولتی ها از استاد تمام و دانشیار خالی است ، جذب اساتید تمام به دانشگاه آزاد در شهرستانها چهاربرابر نسبت به تهران بوده و حتی اساتید دانشگاه آزاد دارن برای دولتی ها تکلیف مشخص می کنند و حتی سرفصلهای آموزش عالی را تهیه می کنند و دانشگاه آزاد عملا با جذب اساتید برجسته ،آموزش عالی را در تمام حوزه ها در چنگ خودش داره و حتی اعتراض داره چرا دانشگاه دولتی در برخی رشته ها که استاد ندارد دانشجو جذب می کند. دانشگاه آزاد قدرت بدون رقیب آموزش عالی ایران شده.

  • علی گفت:

   خیالات برد داشته دوست گرامی دو تا استاد درست حسابی تو آزاد هست مگه حالا معدود بازنشسته های دانشگاه های دولتی فعد از 35 سال تدریس که دیگه نه حوصله و نه کارایی تدریس را دارند اگر این بزرگواران توانایی تدریس رو همچنان می داشتند از دانشگاه دولتی بازنشسته نمی شودند.

   • احمد گفت:

    حرف اول را قانون می زند ، شرط گرفتن دانشجوی دکتری داشتن استاد تمام در دانشگاه مربوطه است متأسفانه دانشگاههای دولتی با کمبود استاد تمام مواجه هستند و روی کاغذ و طبق قانون این اساتید جذب آزاد شدند پس طبق قانون وزارت علوم بسیاری از دانشگاهها دولتی نمی توانند دانشجوی دکتری بگیرند ، نود درصد اساتید دانشگاه دولتی استاد یار هستند و طبق قانون وزارت علوم اجازه تدریس دکتری ندارند ، در دانشگاه آزاد حتی اگر اساتید پیر شده باشند طبق قانون اجازه گرفتن دانشجو را دارند چون درجه استاد تمامی هستند . حرف اول و آخر را قانون مکتوب می زند ، به نظر شما باید به قانون احترام گذاشت یا خیر؟

    • خوش خنده سابق؟ گفت:

     ببخشید دوست عزیز کدوم قانون کی قانون رو رعایت میکنه ببینید من اهل استان آذربایجان شرقی هستم تمام استادهای رشته حسابداری آزاد و سراسری استان رو میشناسم نمی دونم نمی دونید یا خودتونو به ….. زدید.
     واحد تبریز که بزرگترین واحد در استان هست در رشته حسابداری هر سال 15 نفر دانشجوی دکتری میگیره این واحد فقط دو تا دانشیار داره،
     واحد بناب یک استاد حسابداری با کارشناسی ارشد غیر مرتبط داره که سه سالی میشه دکتراشو گرفته با این حال سالی ۱۰ دانشجوی دکتری میگیره هم چنین واحد مراغه دو تا دکتری داره که کمتر از دو ساله دکتراشونو گرفتند ولی سالی ۱۰ دانشجوی مهندسی مالی میگیره و واحد مرند دو استادیار حسابداری داره که این واحد هم سالی 10 دانشجوی دکتری حسابداری و 10 دانشجوی دکتری حسابرسی میگیره وقتی به مدارک اساتید این دانشگاهها نگاه می کنی می بینی که اعضای علمی یا مال سایر استانها(البته استانهای همجوار هم نیستند چون بنده در این رشته همه ی اساتید رو میشناسم) یا اصلا وجود خارجی ندارند.

 14. جواد گفت:

  در مقایسه دانشگاه دولتی با آزاد همین یک جمله کافیه که یک واحد علوم تحقیقات تهران در 5 زیر شاخه مجموعه مالی(35 نفر) به اندازه کل دانشگاه های دولتی شامل روزانه ، شبانه و آزاد دانشجوی دکتری گرفته است.

 15. یک دوست گفت:

  من در این لحظه تسلیم سرنوشت میشم
  هر چه خدا بخواد یا قبولم یا مردود
  اگر قبول شم خوشحال میشم
  و اگر مردود شم صلاحی میبینم شاید لیاقتم سال اینده دانشگاه بی هزینه باشه!
  توکل بخدا
  الهی

 16. همه چی دون گفت:

  یکی از ابهاماتش اینه که چرا باید دانشجوها بهمن ۹۴ بتونن در تکمیل ۹۵ شرکت کنن؟ چرا؟بدون هیچ اطلاع رسانی؟

  • . گفت:

   فقط حق ماها رو اینا ضایع کردن.اگه اینا قرار بود قبول شن ۳ بار فرصت داشتند دیگه نباید واسه بار چهارم بهشون اجازه انتخاب میدادن

 17. فاطمه گفت:

  ببخشید من کارشناسی و ارشد دانشگاه دولتی اصفهان درس خوندم، دریغ از ذره ای امکانات و مزایا حتی برای دانشجوهای دکتری، حتی یه سایت مخصوص هم ندارند.
  تحقیق و تفحص باید در تمام مقاطع و تمام دانشگاه ها حتی دولتی انجام بشه. صرفا اسم آزاد دلیل بر فقدان امکانات و اسم دولتی دلیل بر داشتن شرایط مناسب نیست

 18. اندیشه گفت:

  پس این نتایج چی شد؟!!!

 19. دانشجو دکترا گفت:

  یه پرسش بنیادی دارم.
  اینکه چرا میخوان از دانشگاه آزاد تحقیق وتفحص کنند در مقطع دکترا؟؟
  چه اتهامات یا تخلفاتی رو به دانشگاه آزاد نسبت دادند که مجلس میخواد تفحص کنه؟
  و آیا این تحقیق و تفحص برای دولتیها هم هست چون مطمئنا اونا هم در پذیرش دکترا کم تخلف نخواهند کرد با اونهمه شاکی در مرحله ی مصاحبه.

  • م گفت:

   يك موردش رو بنده خدمتتون عرض كردم كه چطور ناحق دارن دانشجو ميگيرن و خود من با معدل نوزده نميتونم ازاين حقم استفاده كنم و وارد دكتري شم چون فارغ التحصيله اين دو سال نيستم …!
   متوجه شديد بزرگوارررر…!

 20. تکمیل ظرفیت گفت:

  تو روخدا جوابا رو اعلام کنید دیگه نمیتونم ادامه بدم

 21. Nima گفت:

  سلام من زنگ زدم سازمان گفتن اخر هفته اینده نتایج تکمیل ظرفیت میاد

  ارشیو سالهای قبل هم نگاه بکنین ۲۹ مهر جوابا اومده

 22. بازاریابی گفت:

  سلام..کسی اطلاع نداره نتیجه تکمیل ظرفیت کی اعلام میشه؟؟،دوشنبه شده ولی هنوز خبری نیست
  . لطفا اگر خبر درستی دارید اطلاع رسانی کنین

 23. حسن گفت:

  دانشگاه دولتی که همش پار تی بازیه مصاحبه های یک دقیقه ای من که واقعا زده ودلسرد شده ام با این همه علاقه ای که به درس خوندن داشتم نمیدانم چیکار کنم یاد اون طرز مصاحبه هاشون می افتم تنم میلرزه هیچکس هم کاری نکرد اینقدر معترض داشت

 24. همه چی دون گفت:

  من زنگ زدم به بازرسی سازمان و گفتم چرا باید بدون هیچ اعلامی مصاحبه شوندگان تکمیل ظرفیت ۹۴ در تکمیل ۹۵ شرکت کنن؟؟؟؟؟؟واقعا چرا بدون اعلام باید این کار انجام شه؟

 25. سودا گفت:

  سلام به همه.
  شرایط دکترای بدون آزمون دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد کی اعلام میشه؟؟ قرار بود تا مهرماه مشخص بشه ولی هنوز خبری نیست.

 26. پری گفت:

  ما نفهمیدیم بالاخذه معیار سنجش سازمان سنجش چیه !! من دکتری قبول نشپم. حتی دعوت به مصاحبه هم نشدم ! در صورتی که تمام درصدام بالای ۲۰ بودن و سه تاشونم ۶۰ به بالا بودن! بعد یه روز دانشگاه بودم و روز ثبت نام قبولی های دکتری بود. از دوتا آقا پرسیدم درصداتون چند بود که قبول شدین ؟ یکیشون خندید گفت والا من همش زیر ده بود دو سه تا هم منفی داشتم! یکیشم خندید گفت منم از این بدتر ! همونجا میخواستم بزنم زیر گریه !!

  • نیروانا گفت:

   هیچ کس با درصد منفی دعوت نشده، باهاتون شوخی کردن

  • مرتضی گفت:

   مطمئنا شوخی کرده من تو این چند سالی که پشت کنکورم کسی ندیدم حتی با یک منفی حتی شهرهای دورافتاده حتی پردیس هم قبول شده باشه! ما که همش رو بالای 50 زدیم لب مرزی قبول شدیم!

  • دکتر عمران گفت:

   دوست عزیزم همچین مسله ای امکان نداره و یا خواستن شما رو اذیت کنن یا شوخی کردن باهاتون.پایین ترین درصدهای دولتی که در رشته فنی مثلا امسال قبول شدن میانگین حوالی 20 درصد داشتن.یکی خود من که با درصدهای 20 و 30 و 18 که به ترتیب زبان و استعداد و دروس تخصصی بودن چند جا روزانه و پردیس دعوت شدم و در اخر پردیس شیراز پذیرفته شدم.
   شما اون حرفها رو باور نکن.برای کمترین احتمال قبولی در دکتری دولتی دیگه حداقل باید میانگین درصداتون حدود 20 باشه.دقت کنید گفتم میانگین.یعنی شاید زبان رو 50 بزنی و استعداد رو 5 درصد مثلا.ولی در کل میانگین حوالی 20 همه ساله کلید ورود به مرحله مصاحبه بوده.البته بنده در مورد رشته های فنی مثل عمران و مکانیک و…عرض کردم.شاید رشته ها و گرایشهای دیگه متفاوت باشن که باید از کسی که ازشون مطلع هست اطلاع کسب کنید

   • مردود گفت:

    به دکتر عمران
    سلام
    من امسال جایی قبول نشدم
    شما منابع و جزوات برای رشته سازه نمیشناسید که بهم معرفی کنید؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

    • دکتر عمران گفت:

     سلام دوست عزیز.ایشالا شما هم به زودی موفق بشین.
     برای درس استعداد تحصیلی کتاب نقره ای که معروفترین مرجع برا استعداد تحصیلی فنی هست که حتما می تونه کمکتون کنه.برای مقاومت و تحلیل سازه کتابهای سری عمران عالی هستن و بعد مدرسان شریف.مخصوصا کتاب خاک سری عمران خیلی کامل هست.برای دینامیک سازه متاسفانه مرجع کامل و جامع وجود نداره یا من پیدا نکردم.اونو هم تستهای دوره های گذشته البته به غیر از دوره 95 می تونه راهنمای خوبی براتون باشه.مثالهای کتاب کلاف بیشتر از چوپرا هستن.می تونین ازش استفاده کنین.برای زبان هم تهیه کتاب لغات نیک پور رو حتما بهتون توصیه می کنم و اگر تهران یا نزدیک تهران هستین حضور در کلاسهای فشرده امادگی زبان نیکپور خیلی می تونه کمکتون کنه.برای من که درصد زبان -6 درصدم رو تبدیل به 20 درصد کرد.
     موفق باشین

  • دانشجو دکترا گفت:

   یک مساله ای که در قبولی دکترا وزن قابل توجهی داره معدله.
   تفاوتی که ضریب معدل 18 با معدل 17 ایجاد میکنه میتونه به تفاوتی مهم در قبولی افراد منجر بشه.

   معدلها را از این به بعد بپرسید متوجه میشید

   • م گفت:

    امسال اصلا معدل تاثیری در نمره نداشت
    معدل رو برای 20 درصد نمره مصاحبه گذاشته بودند که با اختیار 100 درصدی دانشگاه ها همش رفت رو هوا…
    امیدوارم قانون جدید باعث بشه عدالت اجرا بشه

  • علوم سیاسی گفت:

   صددرصد یا شوخی کردن یا سهمیهخوبی داشتن

 27. علی گفت:

  سلام دوستان، کسی میدونه نتیجه تکمیل ظرفیت کی میاد؟
  ما نیدونیم سر کلاس بریم یا واستیم منتظر اعلام محل جدید؟؟؟؟؟؟

 28. سپيد گفت:

  قبلا براي ليسانس و فوق ليسانس جوونا خيلي مهاجرت به خارج از ايران داشتند الان كمتر شده ورودي به دكتري رو نيز راحت كنيد بزاريد هركي علاقه منده ادامه تحصيل بده از مهاجرت جوونا جلوگيري ميشه و اين همه دلار هم در كشورهاي خارج براي تحصيل صرف نميشه

  • روانشناسی عمومی.. گفت:

   لاییییییییییییک..کاملا موافقممممممم

  • نسترن گفت:

   دقیقا من صحبت یکی از مسولین رو شنیدم که گفت هدف ما از تاسیس دانشگاههای پردیس و بین الملل و…غیره فقط این بوده که از مهاجرت جوانان به دلیل ادامه تحصیل جلوگیری کنیم.

   • پردیس گفت:

    خوب کار خوبی کردن دیگه.پس انتظارشون هم از کسی که مثلا در پردیس دانشگاه شریف درس خونده در حد کسی هست که مثلا قرار بوده مهاجرت کنه و در دانشگاه اونتاریو کانادا درس بخونه.
    پس نباید هیچ وقت ارزش این دوره ها رو نادیده بگیریم.وقتی دوره ای به جای مهاجرت به خارج ایجاد شده پس انتظار هم از فارغ التحصیل اون دوره در حد همون خارج رفته و مدرک خارج رو گرفته هست

   • علیرضا گفت:

    هدف دانشگاه جلوگیری از مهاجرته ؟؟؟؟؟واقعا !!!
    هدف دانشگاه تولید علم و ارتقا سطح کیفی دانش میباشد نه جلوگیری از مهاجرت ….

 29. حسن گفت:

  نتایچ دکتری واحدهای بین المللی کی اعلام میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 30. دکتر مریم گفت:

  اصلاح میکنم ذهنم

 31. عمران-سازه گفت:

  دوستان یه سوال- البته بهم نخندید چون میخام نظرتونو بدونم- من با اخرین نفر یک واحد دانشگاهی 62 نفر فاصله داشتم- الان تو تکمیل ظرفیت دوباره انتخابش کردم- اصلا امیدی هست؟؟!!!

 32. ❤️مرمر❤️ گفت:

  بچه ها من امسال دانشگاه تبريز قبول شدم رشته مديريت بازرگاني
  كلا سر كلاس هفت نفريم
  يعني دانشگاه ازاد تبريز تا سقف ٧ نفر رو گرفت!
  به نظرتون اين تعداد نسبت به دانشگاههاي دولتي زياد نيست؟!

  • جواد گفت:

   دانشگاه دولتی حتی پردیسها و شبانه 2 یا 3 نفره

   • احمد گفت:

    هیچ کلاس دکتری در دانشگاه دولتی پیدا نمی کنید زیر ده نفر باشد در همه کلاسها روزانه ، شبانه، پردیس، بورس دستگاه اجرایی ، شاگرداولی ها باهم هستند.

    • جواد گفت:

     بروید اعلام نتایج حتی دانشگاه های دور افتاده دولتی مثل ایلام و زابل را ملاحضه بفرمایید که توی همین سایت پی اچ دی تست هست کلا ظرفیتهای شبانه و پردیسها 2 یا 3 نفر هستش

    • دانشگاه تهران گفت:

     به احمد
     برادر شما چرا شایعه پراکنی می کنی؟ هرگز این چنین نیست.

    • دکتر عمران گفت:

     اطلاعات اشتباه ندهید.ما که تمام کلاسهامون 3 نفره برگذار می شه.شاید شما کلاسهای ازاد رو مد نظرتون هست

   • نسرین گفت:

    نه دوست عزیز دانشگاه اصفهان رشته تربت بدنی گرایش حرکات اصلاحی 2 نفر روزانه 2 نفر شبانه و 2 الی 3 نفر پردیس میگیره

  • دکتری سازه گفت:

   ما14 نفریم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • دکتر عمران گفت:

    جالبه.کدوم دانشگاهین؟
    شاید ورودی های قبلتون مثلا با استاد اختلاف یا درگیری داشتن و بیشترشون رو انداختن….
    چون من همچین چیزی رو دیدم.تو درس دینامیک پیشرفته یه ورودی با استاد اختلاف پیدا کرده بودن استاد هم همشونو انداخته بود و ترم بعد طبیعتا کلاس اون درس مثلا 8 یا 10 نفره شده بود

 33. reza گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
  من سوالی داشتم در صورت امکان اگر کسی اطلاع داره جواب قطعی بده بهم
  میخواستم بدونم تغییر گرایش در دکترا در پروسه جذب هییت علمی تاثیری داره یا خیر ؟
  من تا ارشد معماری سیستم های کامپیوتری خوندم و حالا میخوام هوش مصنوعی ادامه بدم
  با تشکر

  • جواد به رویا گفت:

   حال شما خوبه کدام هیات علمی؟؟؟
   برادر من ترم آخر دکتری دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات تهرانه برای هیات علمی اقدام کرد گفتند هیات علمی حال حاضر دانشگاه آزاد هم به علت کمبود شدید دانشجو کارشناسی و حتی ارشد با کمبود شدید دانشجو مواجه هستند و به عبارتی با اضافه نیرو مواجه هستند
   برادرم ورودی 92 است آن زمان کل قبولی آزاد 5 هزار نفر هم نمی شود، وای بحال الان که سه برابر آن موقع دنشجو پذیرش می شود.
   هیات علمی شدن دیگر یک رویا است حق التدریس هم نیست

  • R گفت:

   سلام اگه گروه تون عوض نشه مشکل ندااره، به عنوان مثال اگه فنی مهندسی باشین تغییر گرایش یا رشته مهم نیست ولی از مدیریت بربن فنی مهندسی گیر میدن و بحث مدل هم هستش و اگه دانشگاه آزاد باشین دانشگاه زیرمجموعه وزارت علوم سخت گیری توش زیاده مخصوصا اگه جایی که میخونین مورد تایید نباشه پرونده بایگانی میشه

  • نسرین گفت:

   مشکل من هم همینه لطفا اگر کسی میدونه راهنمایی کنه

   • Reza گفت:

    من امروز از خود مرکز هیئت علمی سوال کردم، گفتن اگر رشته همون باشه ولی گرایش متفاوت باشه مشکل ساز میشه به نوعی و بهتره گرایش دو مقطع آخر یکی باشه مثلا اگر کارشناسی متفاوت بود ولی ارشد و دکترا یکی بود عیبی نداشت ولی اینکه در دکترا تغییر گرایش بشه چندان جالب نخواهد بود!!!!!!!!

 34. همه چی دون گفت:

  من سوالم اینه چرا نگفتن تکمیل ۹۴ میتونستن شرکت کنن

 35. فیزیک گفت:

  لطفا یه فیزیکی جواب بده تو آزاد شیراز دکتری فیزیک چند واحد دادند

 36. فیزیک گفت:

  لطفا ج بدید

 37. دکتر عمران گفت:

  بچه ها شاید اینجا جاش نباشه ولی یه تجربه ایه که حتما به درد دوستایی که ایشالا دکتری قبول خواهند شد می خوره.
  اونم این که من تجربه کردم که تو دکتری برای کار کردن و فعالیت اصلا دنبال استادهای مشهور و به نام نباشین.اونها در واقع دیگه به اخر همه چیز رسیدن و به جز عده معدودشون بقیه دیگه حال کار کردن و رسیدن به چیزهای تازه و فعالیت رو ندارن.
  عوضش کارهای علمی و پژوهشی رو با استادای جوون و جویای اسم و شهرت وردارین و انجام بدین.چون اونها هم دقیقا مثل شما فعلا دارای انگیزه زیاد و قدرت و انرژی برای اثبات خودشون و رسیدن به موقعیتهای بالاتر و بهتر هستن.
  در اخر در یک جمله بگم که رسیدن به پژوهشهای خوب و نتایج به درد بخور و عملی در کنار استادهای جوونتر و جویای نام فراهمه نه در کنار اساتیدی که چند سال قبل به همه اینا رسیدن و الان فقط اسمی ازشون وجود داره و خودشون حال کار کردن رو ندارن دیگه.
  ایشالا این تجربه من به دردتون بخوره در اینده

  • ناهید گفت:

   منم با شما موافقم استادای جوون با انگیزه تر هستند
   ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربتون

   • دکتر مریم گفت:

    دوست عزیز فرمایش،شما درست. اما من استاد راهنما و مشاورم جوون بودن. منو پیییییییییر کردن بخدا، ازخدا خواستم خاطرات اون روزای تلخ پایان ناممو از دهنم پاک کنه. به سن و سال نیست دوست عزیز دنبال کسی باید بود که باعشق و علاقه تمام مدت تحصیل کنارمون باشه.موفق باشید

 38. رویا گفت:

  اول اینکه خط اول مالی ایران دکتر جهانخانی است و دکتر دستگیر ، اولین کسی که کتابهای مدیریت مالی را در ایران ترجمه و گسترش داد دکتر جهانخانی بود ، اولین کتابهای مدیریت مالی که ترجمه نبود و تولید علم بود توسط دکتر دستگیر نوشته شدند معرف مدیریت مالی نوین دکتر جهانخانی و دستگیر هستند معروفترین مقالات بین المللی که در ژرنالهای معروف چاپ شده اند این دو بزرگوار نوشته اند ،یکی ازمعروف ترین و تأثیر گذارترین کتاب تو حوزه مالی توسط دکتر شریعت پناه ترجمه شده سایر بزرگواران در دانشگاه تهران کتاب دست چندم اروپایی و غربی در حوزه مالی را فقط با کمک دانشحویان خودشون بعد از مطالعه کتابهای دکتر جهانخانی توانستند ترجمه کنند ، من افتخار دانشجویی تمام بزرگواران را داشتم.
  بعد اگر حساب اساتید قدیمی و برجسته باشد هیچ دانشگاهی به اندازه آزاد نتوانسته با پرداخت حقوق و مزایای بالا و امکانات عالی به اساتید آنها را جذب کند ، اگر دوسال دیگر جذب اساتید توسط آزاد ادامه پیدا می کرد دست دانشگاه دولتی خالی می شد ، الان هم دانشگاه آزاد دست دانشگاه دولتی را خالی کرده.
  و تحقیق کنید می بینید که تنها فول استاد ایرانی در حوزه مالی که سابقه تدریس در اروپا و مالزی را داره در دانشگاه آزاد داره تدریس می کنه، بقیه اساتیدمالی یهویی در دانشگاه تهران ساخته شدند بدون وجود هیچ استاد تمامی

  • محمد گفت:

   جهانخوانی استاد شهید بهشتیه نه آزاد
   در دانشگاه دولتی برای دانشیاری ااساتید شرایط خیلی سخت است مثل ازاد نیست

   • به محمد گفت:

    لطفا در مورد چیزی که اطلاع ندارید همینجوری چیزی نگید اقا محمد.
    در دانشگاههای دولتی یه هییت وجود داره به نام هییت ممیزه که اکثریت قریب به اتفاق اعضای اون عضو هییت علمی همون دانشگاه و 1 الی 2 نفر هم عضو هییت علمی دانشگاههای همون استان هستند. این اعضا که معمولا همشون با درخواست ارتقای یک دیگه موافقت می کنند و به سرعت نور به دانشیار و استاد تمام ارتقا پیدا میکنن. کافیه یه مدرس رابطه ی خوبی با این اعضا داشته باشه مثلا تو یه باند سیاسی و فکری باشند کار تمومه- به همین سادگی- بهد از اونم یه نامه برای وزارت علوم می نویسند که فلان کس در فلان جلسه ی برگزار شده هییت ممیزه در مورخه ی فلان با اکثریت ارای کسب شده به مرتبه ی دانشیاری و یا استاد تمامی ارتقا پیدا کرد. به همین سادگی.
    اما در دانشگاه ازاد تنها و تنها هییت مییزه ی سازمان مرکزی بعد از بررسی همه جانبه ی پرونده ها از علمی و فرهنگی بگیر تا عقیدتی و … می تونه با ارتقا موافقت یا مخالفت کنه. در واقع برای ارتقا در دانشگاهههای دولتی امکان رانت و پارتی بازی واسه ی ارتقا و نه موارد دیگه صد برابر دانشگاههای ازاده چون همون طور که گفتم در دانشگاههای دولتی شما فقط باید از یک 1 خوان اما در دانشگاه های ازاد شما باید از هفت 7 خوان رستم بگذرید.

 39. حقوق بین الملل گفت:

  چه سکوت بدی؟دوستان خبری نگرفتید؟

 40. جواد به رویا گفت:

  ظرفیت پذیرش در مجموعه مالی
  کل دانشگاه های دولتی شامل روزانه ، شبانه و پردیسها ۳۵ نفر= واحد علوم و تحقیقات تهران 35 نفر ظرفیت کل دانشگاه آزاد 250 نفر.
  در صورتی که دانشگاه های دولتی ده برابر دانشگاه آزاد دانشیار و استاد تمام مالی دارند.

 41. جواد به رویا گفت:

  یعنی شما می گویید واحد علوم و تحقیقات تهران دانشگاه آزاد به اندازه کل دانشگاه های دولتی ایران استاد برجسته مالی دارد که برابر کل دانشگاه های دولتی کشور شامل روزانه ، شبانه و پردیسهای دانشجوی دکتری مالی گرفته است

 42. جواد به رویا گفت:

  یعنی شما می گویید واحد علوم و تحقیقات تهران دانشگاه آزاد به اندازه کل دانشگاه های دولتی ایران استاد برجسته مالی دارد که برابر کل دانشگاه های دولتی کشور شامل روزانه ، شبانه و پردیسهای دانشجوی دکتری مالی گرفته است
  کل دانشگاه های دولتی شامل روزانه ، شبانه و پردیسها 35 نفر= 35 نفر علوم و تحقیقات تهران

 43. رویا گفت:

  من خودم فارغ تحصیل سال۸۸مدیریت مالی دانشگاه تهران هستم ، اساتید ما دکتر عبد تبریزی (رشته مدیریت بازرگانی)و دکتر راعی (مدیریت صنعتی)دکتر تهرانی (رشته مدیریت صنعتی )بودند طی همان سالهاکم کم دانشجوهای این بزرگواران دکتری مالی گرفتند زیر نظر همین سه نفر و به دانشگاههای تهران اضافه شدند ، هیچ کدام از این سه عزیز مدرک مالی نداشتند ولی استاد ، استادان امروز دانشگاههای تهران بودند.هر چیزی آغازی داشته

  • جواد به رویا گفت:

   این اساتید خط اول مالی کشور هستند هر کدام داری دها کتاب و مقاله مهم و تاثیر گذار هستند، که در دانشگاه تهران که قدیمی و معتبر ترین دانشگاه ایران است تدریس میکنند.
   کل ظرفیت دانشگاه های دولتی شامل روزانه ، شبانه و پردیسها در مجموعه مالی ۳۵ نفر=ظرفیت علوم و تحقیقات تهران 35 نفر

 44. علی گفت:

  دانشگاه آزاد فقط در واحد علوم تحقیقات تهران در پنج زیر شاخه مالی شامل مدیریت مالی ، مهندسی مالی ، حقوق مالی ، مالی بین الملللی 35 نفر را پذیرش کرده است آیا دانشگاه آزاد 35 نفر استاد دکتر مالی را جذب خواهد کرد؟؟؟؟

  • رویا گفت:

   دانشگاههای دولتی هم استاد مالی ندارند ، فقط دانشجو گرفتند ، دانشگاه آزاد هم کاری را کرده که دانشگاه تهران و شهید بهشتی و علامه و امام صادق و …. بقیه دانشگاههای دولتی انجام دادند. تو ایران بجز دکتر دستگیر که دکتری مدیریت مالی انگلستان را دارد و دانشگاه اصفهان هستند و دکتر شریعت پناه که از آمریکا ارشد مالی گرفته و دکتری حسابداری دانشگاه تهران کدوم از استادها مدرک مالی داشتند ، همه اساتید مالی دانشگاههای دولتی مدرک مدیریت بازرگانی و صنعتی بودند که اصلا ربطی به رشته آنها نداشته و شروع کردند به دانشجو گرفتن .دانشگاه آزاد راهی را می رود که دانشگاه دولتی رفته .

   • دانشگاه تهران گفت:

    سلام
    خواهر من لطفاً کمی مطالعه فرمایید و بعد نظر بدهید. تمامی اساتید گروه های مالی در دانشگاه های دولتی فارغ التحصیل همین رشته مالی هستند. شما یک طرفه به قاضی نروید

    • جواد گفت:

     ظرفیت کل پذیرش گرایشهای مالی تمامی دانشگاه های دولتی شامل روزانه ، شبانه و پردیس رویهم 40 نفر هم نمی شود.

    • رویا گفت:

     لطفا اساتید ، این بزرگواران که دانشگاه تهران استاد مالی شدند را نام ببرید ، کدامشان رشته مدیریت مالی یا همون مالی بودند ؟
     تو ایران بجز دکتر دستگیر ، دکتر جهانخانی ، دکتر شریعت پناه هیچ کدوم از اساتید مدرک مالی نداشتند ، این عزیزان که شما می فرمایید الان از اساتید مالی دانشگاه تهران هستند مدرکشان توسط خود دانشگاههای تهران طی هشت سال گذشته صادر شده . و زیر نظر اساتید گروه مدیریت بازرگانی و مدیریت صنعتی مدرک گرفتند ، نه اساتید مدیریت مالی یا مالی

   • علی گفت:

    دانشگاه های دولتی سراسر کشور در تمامی این 5 گرایش در روزانه ، شبانه ، پردیسها و پیام نور روی هم رفته 40 نفر پذیرش نداشته است.

 45. همه چی گفت:

  بچه ها واقعا صحت داره که ۹۴ هم میتونستن شرکت کنن تکمیل مهر ۹۵؟؟؟

 46. مریم گفت:

  یعنی چی که داوطلبای 94 هم میتونستن شرکت کنن؟
  اگه اینجوریه چرا اطلاع رسانی نکردن؟چرا انقد حقه ماها رو ضایع میکنن؟واقعا کلافه و عصبی شدم

 47. حسن گفت:

  از پردیس های دانشگاه سراسری تحقیق و تفحص کنید نه دانشگاه آزاد

  • دکتری تخصصی گفت:

   پردیسها تفحص نیاز نداره.کلاسهای 3 یا 4 نفره و تمام امکانات دانشگاهی مثل شریف یا تهران یا شیراز یا بهشتی یا تبریز یا اصفهان در اختیار دانشجوهای پردیس هم هست.همونجور که در اختیار روزانه و شبانه هم هست.

 48. مهرداد گفت:

  به سیرانوش
  کی گفته دانشگاه آزاد ظرفیتش رو داره با 94 پر می کنه
  لطفا شایعه سازی نکنید

 49. مهرداد گفت:

  سلام
  دوستانی که خودشون دکتری قبول شدن و حالا میگن دستشون درد نکنه که دارن کم میگیرن

 50. سيرانوش گفت:

  كسي ايميل يا راه ارتباطي مكاتبه اي داره با وزارت علوم؟

 51. سيرانوش گفت:

  دوستان گرامی اگر خواهان حقتون هستین به وزارت علوم نامه بزنین و اطلاع بدین دانشگاه ازاد داره حق ورودی های ٩۵ رو میخوره و تكميل ظرفيت الان رو داره ظرفیتها رو با داوطلبای ٩۴ پر میکنه یعنی چی؟؟؟؟؟

 52. دکتر سازه گفت:

  کار خوبی کردن.هر چقدر ورودی کمتر بشه به همون نسبت بازار کار بیشتر می شه.دستشون درد نکنه

  • در سایه سیاست گفت:

   نگران بازار کار تباش بیشترکسایی که شرکت می کنند شاغلند

   • Doctooor گفت:

    سلام
    خوب دوست عزیز همین افراد شاغل هستند که حتی از ساعات حق التدریسی دانشگاهها هم نمیگذرند و ما دانشجوهای دکترا بیکار با این شهریه بالا …

 53. ساره گفت:

  با سلام.چه خوب بود مجلس محترم دانشگاه پیام نور راهم مورد تفحص قرار دهند.بنده دانشحوی ارشد پیامنور بوده ام و شاهد موارد متعدد نقض قوانین علمی انجا بوده م که بارزترین ان روز دفاعم بود که پنج دقیقه قبل دفاع مسول اتاق دفاع امدن و اعلام کردند نسخه پایان نامه من در جابجایی فیزیکی دانشگاه گم شده و در اختیار استاد داور قرار نگرفته است.من رشته فناوری اطلاعات ،استا دداور رشته اشون برق بود!!!وعلی رغم انکه اکسپت سه مقاله مستخرج از پایان نامه داشتم که در ژورنالهای خارجی به چاپ رسیده بود نمره بسیار پایینی به دفاعم داده شد.اصلافکر میکنم هیچ کجایی ایران مورد مشابه من نبوده که داور هیچگونه اطلاعی از متن پایان نامه دانشجو نداشته باشد و داوری هم کند.

 54. مدیریت گفت:

  باتشکرازنمایندگان

 55. mm گفت:

  پردیس ها و موسسات غیرانتفاعی و پیام نور هم بدون امکانات لازم دانشجو جذب می کنند اون ها هم باید مورد بررسی قرار بگیرند

  • دکتر سازه گفت:

   پردیسها اونجوری نیستن دوست عزیز.پذیرش کل رشته عمران در دوره پردیس امسال در تمام دانشگاهها و تمام گرایشهای عمران 35 نفر بود در کل کشور.
   در مورد دوره پردیس حداقل در مقطع دکتری اونجوری فکر نکنید.شاید در مقاطع پایینتر زیاد باشه پذیرش.ولی در دکتری واقعا از اون خبرها نیست.امار رو دادم خدمتتون و می تونید بررسی کنید و از صحتش اطمینان پیدا کنید.

 56. علی گفت:

  دوستان نتیجه تکمیل ظرفیت کی میاد؟
  ما نمیدونیم بریم سر کلاسها یا واستیم ، شاید محل تحصیلمون عوض شه.

 57. هستی..67 گفت:

  پس تکمیل ظرفیت هم پرید با این حساب…
  بیچاره دهه شصتی ها:(

 58. میلاد- مالی گفت:

  اصلا اینطور نیست پذیرش نصف پارساله. من پنجشنبه رفتم سر کلاس 9 نفر بودیم در صورتی که کلاس روبروییمون واسه ورودی های 94 بود که 17 نفر تو کلاس نشسته بودن

 59. چراااا گفت:

  مسئولین محترم بخونین لطفا و خواهشا:

  بی عدالتی در حق دانشگاه ازاد هم در امتحان کتبی هم در مصاحبه هم در پذیرش دانشجو هم در دفاع از پروژه هم در فارغ اتحصیلی هم در جذب نیروی کار …خدایا ما هم حقی داریم یا نه همه چیز برای دولتیها مهیاست
  دانشگاههای دولتی فقط بچه های خودشونو تو مصاحبه میگیرن ازادیها رو راه نمیدن … یکی نبست بگه الان قبولی لیسانس دولتی راحت شده هرکس یه کم درسخون باشه بالاخره یه جایی دولتی روزانه یا شبانه لیسانس قبول میشه زمان ما متولد 60 ها قبولی در کنکور لیسانس واقعا سخت بود ما شاگردهای ممتازی بودیم اما مجبور شدیم ازاد بریم لیسانس بگیریم تا اخر تحصیلاتمون هم مهر دانشگاه ازادی رو پیشونیمون خورد … برای استخدام همیشه نا امیدمون کردن تو محل کارم همیشه نظرات فارغ التحصیلان دانشگاههای دولتی ارجحیت داشت خیلی تلاش کردیم تا خودمون رو تو محل کار ثلبت کنیم در حالی که بچه های دانشگاه دولتی از روز اول تو محل کار احترام داشتن …حالا بعد این همه سختیها وقتی به عشق ادامه تحصیل بازم پول زحماتمونو میدیم به دانشگاه ازاد به عشق و امیید ادامه تحصیل … انوقت این نماینده های محترم میان میگن پذیرش دانشجو رو تو دانشگاه ازاد کم کنید … نماینده محترم .. چرا اینو تصویب نمیکنید که امکانات دانشگاه ازاد رو بالا ببرید.

  • اموزش زبان انگلیسی گفت:

   واقعا واقعا گل گفتید

  • روانشناسی عمومی..چرا فقط گیردادید به دانشگاه آزاد؟؟؟ گفت:

   واقعاااااااااا لایککککککککککک..حرف دل ما دهه شصتی ها رو زدید ..ما حتی واسه پیش دانشگاهی هم آزمون ورود دادیم اینو کجا باید بگیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • محمد گفت:

   واقعا همینطوره.آیا با تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد مشکلات حل میشه؟ چرا به جای سنگ اندازی تو کار دانشگاه آزاد، ازش حمایت نمیکنن؟ من تا زندم مدیون دانشگاه آزادم چون این دانشگاه واقعا راه رو واسه تحصیل تو رشته مورد علاقم باز کرد. ما دانشگاه آزادیا رو هیچ کس باور نداره ولی حاضریم در عمل هم نشون بدیم که حرف اول علمی رو همین بچه های دانشگاه آزاد میزنن.

 60. دانشجو گفت:

  واقعا ورود مجلس به این موضوع ضروری بود . متشکرم

 61. نازی گفت:

  با تشکر از نمایندگان

 62. رضا گفت:

  از پردیس های دانشگاه های دولتی، غیر انتفاعی چرا تحفیق و تفحص صورت نمیگیره؟
  اینم برای یک امتیاز گیری برای پذیرش خودشون در مقطع دکتری است

 63. سيرانوش گفت:

  داوطلباي ٩٥؟نگران نباشين بخث ٩٣ و ٩٤ هاست.اگر هم چيزي اثبات شه رو ٩٦ پياده ميشه.

 64. امین گفت:

  سلام دوستان
  کسی در این مورد که تکمیل ظرفیت ورودی بهمن هم برگزار میشه یا نه اطلاع داره؟
  و اصلا اگه برگزار میشه از بین کرسی های خالی مونده در ورودی مهر ماهه یا باز هم دانشگاه ها ظرفیت جدید اعلام می کنن(یعنی تمام واحد ها مثل ورودی مهر ماه دانشجو می گیرند)؟
  ممنون میشم اگر کسی اطلاع داره مطرح کنه

 65. دانشجوی دکتری آزاد گفت:

  با نهایت تشکر از نمایندگان متولی این موضوع .خداقوت

 66. مدیریت دولتی گفت:

  چرا برای نحوه مصاحبه دانشگاه دولتی تیم تشکیل نمیدن تا اینقدر آشنا بازی نکنند؟…..

 67. مهدی گفت:

  دانشگاههای دولتی هم باید مورد تفحص قرار گیرن صرف پسوند دولتی رو یدک کشیدن دلیل بر ایجاد حاشیه امن برا پذیرشها در موسسات غیرانتفاعی پردیسها پیام نورها و شبانه و…. نمی شه. ضمنا اغلب دانشگاههای دولتی در مصاحبه دکترا کاملا سلیقه ای و مغرضانه عمل کردن.

 68. مدیریت گفت:

  بالاخره صدای جامعه علمی به گوش مجلس رسید . باز جای تشکر داره از نمایندگان متولی این موضوع

 69. حسین گفت:

  دوباره نوبت به ما رسید جلو همه چی رو گرفتن. کلا ما دهه شصتی ها شانس نداشتیم. از موقعی که یادمه هر بار هر کنکوری که خواستم بدم یه طرح جدید براش گذاشتن.

 70. ناظم گفت:

  حساسیت در مقطع دکترا در تمام دنیا بسیار زیاد هست. نمونه بارزش دانشگاههای کشورهای پیشرفته هستش که ممتازترین افراد رو انتخاب میکنند( مثل بورس دادن به فارغ التحصیلان ممتاز شریف) باز هم این توجه بسیار دیرهنگام جای قدردانی دارد.
  ولی از این نکته هم نباید غافل شد که اگرچه تخلفات دانشگاه آزاد در مقطع دکترا زیاد میباشد، ولی در مقاطع کارشناسی و ارشد هم تخلفات دانشگاههای غیر انتفاعی و پیام نور و پردیسها و دوره های شبانه و .. هم بسیار زیاد میباشد و اصولا دانشگاههای پولی چرا باید در بدنه وزارت علوم تعریف بشوند؟
  از نهادهای نظارتی خواهش میکنیم که در کنار تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد در مقطع دکترا ، تحقیق و تفحص از بقیه دانشگاههای پولی وزارت علوم را هم را هم کلید بزنند و در مجموع آموزش عالی بسیار خسته رو نجات بدهند که شاید فردا خیلی دیر باشد.

  • دانشجو گفت:

   توجه فرمایید که در تمام دانشگاه های دنیا که می فرمایید دانشجوی دکترا هزار و یک مزایا دارد از امکانات مختلف گرفته تا بورس و غیره! نه اینکه پول هم پرداخت نماید و بدون آینده ای مشخص

  • در سایه سیاست گفت:

   در دانشگا ه های دنیا ورودی آسان سخت گیری در حین آموزش بزرگوار اونجا کسی که فارغ تحصیل میشه برای چند نفر اشتغال درست می کند .

 71. رها گفت:

  دانشگاه پیام نور از طریق فراگیر هر چندتا دانشجوی ارشد دلش بخواد می گیره، تو رشته های علوم انسانی هر مرکز و هر واحد صحبت از هفتاد نفر و هشتاد نفر می کنند.هیچ کجا هم اسمش آورده نمیشه ،جلوی دانشگاه آزاد را بگیرن و نیم نگاهی هم به پیام نور و غیر انتفاعی هاو خود دولتی ها داشته باشند . کلا وضع آموزش عالی افتضاحه.
  همه دارن با هم رقابت می کنند آزاد ، دولتی ، پیام نور ،غیر انتفاعی و….

  • آتنا گفت:

   رها جان دفتر چه راهنما که سایت سنجش در اختیار متقاضیان می گذارد کاملا آمار واضح است و تازه از این تعداد ظرفیت خیلی ها حضور پیدا نمی کنند

   • احمد گفت:

    کسی به آمار دفترچه کار نداره ، توی فراگیر با شرط معدل کار دارند ، مثلا معدل ترم اول که بالای پانزده بشه شما دانشجوی ارشد هستی ، حالا صد نفر ثبت نام کردند اگر همه معدل پانزده بشوندهر صد نفر دانشجوی ارشد می شوند

 72. مدیریت ساخت - دکتر گفت:

  پس علت ریزش شدید قبولی های امسال و مردودی های بالا مشخص شد.

 73. محمد گفت:

  چرا از دانشگاه های دولتی تحقیق و تفحص نمیشه؟؟؟؟
  این دانشگاه های دولتی هم با عناوین مختلفی مثه روزانه، شبانه، پردیس، غیرانتفاعی، پیام نور و کلی عنوان دیگه دانشجوهای زیادی میگیرن