مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

داوطلبان دکتری روانشناسی بالینی در انتظار تصمیم وزارتین

معاون آموزشی وزارت بهداشت از احتمال تصمیم گیری نهایی در مورد رشته روانشناسی بالینی در جلسات مشترک وزارتخانه های علوم و بهداشت خبر داد.

دکتر باقر لاریجانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره عدم اعلام رشته روانشناسی بالینی در آزمون دکتری ۹۶ وزارت علوم و ایجاد شائبه میان داوطلبان در مورد واگذاری این رشته به وزارت بهداشت گفت: جلسات کمیته مشترک وزارتخانه های علوم و بهداشت درباره روانشناسی بالینی به ریاست دکتر نجفی مشاور رئیس جمهور در حال برگزاری است.

وی افزود: تعدادی از صاحبنظرانی که عضو این کمیته هستند در حال پیش بردن بحث ها هستند و نظرات گروه های مختلف گرفته شده است. امیدواریم که آنچه به صلاح کشور و آنچه صلاح آموزش عالی و آموزش پزشکی به طور عام است، بدست بیاید.

لاریجانی یادآور شد: مهمتر اینکه نتیجه این موضوع باید به کار مردم بیاید چرا که آموزش های ما در حیطه سلامت در نهایت تاثیرگذاری اش برای سلامت مردم است.

وی در پاسخ به اینکه داوطلبان دکتری در انتظار تصمیم این جلسه به سر می برند، افزود: این جلسات ادامه دارد و برخی از این بحث ها موضوعات جنبی متعددی دارد . ما در بحث های گذشته به یک تفاهمی درباره بین رشته ای ها رسیدیم و دستورالعملی را با وزارت علوم توافق کردیم که در حوزه سلامت آن را به دانشگاه ها ابلاغ کردیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: این ابلاغ به این دلیل صورت گرفت که دانشگاه ها سیاست بین رشته ای را جدی بگیرند.

وی تاکید کرد: در زمینه رشته روانشناسی بالینی هم تلاش های خود را انجام داده ایم و امیدواریم در هفته های آتی به نتیجه برسد.

لاریجانی اظهار داشت: در رشته روانشناسی گرایش های متعددی وجود دارد. روانشناسی بحث های معرفتی زیادی دارد و به هر حال طبیعی است که یک طرف بحث های روانشناسی و یک طرح بحث های سلامت و بالینی است.

وی افزود: در قسمتی از گرایش های روانشناسی که جنبه بالینی دارد بالاخره بحث های مرتبطی وجود دارد که امیدواریم با همکاری با هم راهکارهایی را پیدا کنیم که دانش آموختگان این رشته هم در روانشناسی تبحر داشته باشند و هم بتوانند از تجربه فیلدهای بالینی استفاده بیشتری کنند.

معاون وزیر بهداشت درباره نگرانی داوطلبان که به طور کامل یک وزارتخانه متولی این رشته شود، توضیح داد: آنچه که اکنون پیش می رود این است که ما همه ابعاد را چه برای دانشگاه هایی که آموزش می دهند و چه برای دانشگاههایی که می خواهد متکفل آموزش این رشته باشند، مورد توجه قرار داده ایم و بالاخره یک تیم دانشگاهی در این زمینه تصمیم می گیرند.

لاریجانی اظهار داشت: طبعا تصمیم درباره رشته روانشناسی بالینی مورد توافق وزارتین قرار می گیرد و بعد از آن به دانش آموختگان و داوطلبان اعلام می شود.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۷)

 1. azadi می‌گه:

  میگم اون وام وزیر محترم علوم به دانشجویان دکتری چی شد؟ نه انگار فقط در حد حرف بود

 2. ص می‌گه:

  من خودم شخصاًٌ به این خبرای صد و نقیض دیگه عادت کردم هیچ خبری نیست همه اینا گمانه زنی و حرف و حدیثه. راحت درساتون رو بخونین

 3. میترا می‌گه:

  اتفاقا روانشناسی بالینی تشخیص ودرمان اختلالات روانی است. چه طور ربط نداره.

  • نیک پى- حقوق کیفرى می‌گه:

   اما نه با نسخه و دارودرمانى ، پس ارتباطى به حوزه پزشکى و بالتبع نظام پزشکى پیدا نمى کند . بالاخره فرقى هست بین روانپزشک با روانشناس .

 4. دانشجوی دکتری می‌گه:

  وزارت علوم جدول رشته ها رو اعلام کرده و روانشناسی بالینی هم تو جدول رشته ها هست این خبر دوباره از کجا پیداش شد ما الان ۲ هفته هسش شروع کردیم و درضمن مدرسان شریف بسته هاشو آماده کرده و به ثبت نام کننده ها داده ، بخدا پاک گیج شدیم

 5. حیدری می‌گه:

  خیلی خوب خواهد شد اگه روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت سپرده شود در واقع به نفع مردم خواهد بود

 6. نیک پى می‌گه:

  همه فقط دنبال شماره نظام پزشکى هستند . در صورتى که روانشناسى و دکترى تخصصى ، ربطى به پزشکى ندارد . واقع بین باشیم

درج نظر