مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

داوطلبان دکتری روانشناسی بالینی در انتظار تصمیم وزارتین

معاون آموزشی وزارت بهداشت از احتمال تصمیم گیری نهایی در مورد رشته روانشناسی بالینی در جلسات مشترک وزارتخانه های علوم و بهداشت خبر داد.

دکتر باقر لاریجانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره عدم اعلام رشته روانشناسی بالینی در آزمون دکتری ۹۶ وزارت علوم و ایجاد شائبه میان داوطلبان در مورد واگذاری این رشته به وزارت بهداشت گفت: جلسات کمیته مشترک وزارتخانه های علوم و بهداشت درباره روانشناسی بالینی به ریاست دکتر نجفی مشاور رئیس جمهور در حال برگزاری است.

وی افزود: تعدادی از صاحبنظرانی که عضو این کمیته هستند در حال پیش بردن بحث ها هستند و نظرات گروه های مختلف گرفته شده است. امیدواریم که آنچه به صلاح کشور و آنچه صلاح آموزش عالی و آموزش پزشکی به طور عام است، بدست بیاید.

لاریجانی یادآور شد: مهمتر اینکه نتیجه این موضوع باید به کار مردم بیاید چرا که آموزش های ما در حیطه سلامت در نهایت تاثیرگذاری اش برای سلامت مردم است.

وی در پاسخ به اینکه داوطلبان دکتری در انتظار تصمیم این جلسه به سر می برند، افزود: این جلسات ادامه دارد و برخی از این بحث ها موضوعات جنبی متعددی دارد . ما در بحث های گذشته به یک تفاهمی درباره بین رشته ای ها رسیدیم و دستورالعملی را با وزارت علوم توافق کردیم که در حوزه سلامت آن را به دانشگاه ها ابلاغ کردیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: این ابلاغ به این دلیل صورت گرفت که دانشگاه ها سیاست بین رشته ای را جدی بگیرند.

وی تاکید کرد: در زمینه رشته روانشناسی بالینی هم تلاش های خود را انجام داده ایم و امیدواریم در هفته های آتی به نتیجه برسد.

لاریجانی اظهار داشت: در رشته روانشناسی گرایش های متعددی وجود دارد. روانشناسی بحث های معرفتی زیادی دارد و به هر حال طبیعی است که یک طرف بحث های روانشناسی و یک طرح بحث های سلامت و بالینی است.

وی افزود: در قسمتی از گرایش های روانشناسی که جنبه بالینی دارد بالاخره بحث های مرتبطی وجود دارد که امیدواریم با همکاری با هم راهکارهایی را پیدا کنیم که دانش آموختگان این رشته هم در روانشناسی تبحر داشته باشند و هم بتوانند از تجربه فیلدهای بالینی استفاده بیشتری کنند.

معاون وزیر بهداشت درباره نگرانی داوطلبان که به طور کامل یک وزارتخانه متولی این رشته شود، توضیح داد: آنچه که اکنون پیش می رود این است که ما همه ابعاد را چه برای دانشگاه هایی که آموزش می دهند و چه برای دانشگاههایی که می خواهد متکفل آموزش این رشته باشند، مورد توجه قرار داده ایم و بالاخره یک تیم دانشگاهی در این زمینه تصمیم می گیرند.

لاریجانی اظهار داشت: طبعا تصمیم درباره رشته روانشناسی بالینی مورد توافق وزارتین قرار می گیرد و بعد از آن به دانش آموختگان و داوطلبان اعلام می شود.

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۷)

 1. azadi گفت:

  میگم اون وام وزیر محترم علوم به دانشجویان دکتری چی شد؟ نه انگار فقط در حد حرف بود

 2. ص گفت:

  من خودم شخصاًٌ به این خبرای صد و نقیض دیگه عادت کردم هیچ خبری نیست همه اینا گمانه زنی و حرف و حدیثه. راحت درساتون رو بخونین

 3. ميترا گفت:

  اتفاقا روانشناسي باليني تشخيص ودرمان اختلالات رواني است. چه طور ربط نداره.

  • نيك پى- حقوق كيفرى گفت:

   اما نه با نسخه و دارودرمانى ، پس ارتباطى به حوزه پزشكى و بالتبع نظام پزشكى پيدا نمى كند . بالاخره فرقى هست بين روانپزشك با روانشناس .

 4. دانشجوی دکتری گفت:

  وزارت علوم جدول رشته ها رو اعلام کرده و روانشناسی بالینی هم تو جدول رشته ها هست این خبر دوباره از کجا پیداش شد ما الان 2 هفته هسش شروع کردیم و درضمن مدرسان شریف بسته هاشو آماده کرده و به ثبت نام کننده ها داده ، بخدا پاک گیج شدیم

 5. حیدری گفت:

  خیلی خوب خواهد شد اگه روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت سپرده شود در واقع به نفع مردم خواهد بود

 6. نيك پى گفت:

  همه فقط دنبال شماره نظام پزشكى هستند . در صورتى كه روانشناسى و دكترى تخصصى ، ربطى به پزشكى ندارد . واقع بين باشيم

درج نظر