مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

شرایط جدید پذیرش دکتری رشته مدرسي معارف اسلامي

شرایط  جدید پذیرش دانشجوی مقطع دکتری تخصصی رشته مدرسی معارف اسلامی در سال 1396 از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش مبنی بر تغییرات جداول رشته های آزمون دکتری سال تحصیلی 97 – 96، شرایط جدید پذیرش رشته امتحانی مدرسی معارف اسلامی (کد 2180) به شرح زیر است:

الف) دارا بودن يكي از مدارك زير:
1) دانشنامه كارشناسي ارشد رشته مدرسي معارف اسلامي.
2) مدرك سطح سه حوزه علميه.
3) گواهي خبرگان بدون مدرك (مرتبه مربي) مورد تأييد مراجع ذي‌صلاح.
4) مربيان رسمي گروه معارف اسلامي (اعضاي هيأت علمي گروه معارف اسلامي در مرتبه مربي) با تأييد معاونت امور دفاتر، اساتيد و مبلغان .
5) حوزويان داراي گواهي اتمام كفايتين همراه با مدرك كارشناسي ارشد مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري همخوان با گرايش‌هاي پنج‌گانه دروس معارف اسلامي به تشخيص گروه آموزشي مربوطه.
ب) دارا بودن شرط سني (حداكثر سن 40 سال):
تبصره 1: شرط سني چهل سال در زمان ثبت‌نام، ملاك عمل مي‌باشد (متولدين 1355/9/16 به بعد).
تبصره 2: داوطلباني كه به عضويت هيأت علمي گروه معارف با تأييد معاونت آموزشي و پژوهشي استادان و دروس معارف اسلامي درآمده‌اند، از شرايط بند «ب» معاف مي‌باشند.
تبصره 3: اساتيد حق‌التدريس گروه‌هاي معارف اسلامي به شرط داشتن مجوز تدريس از معاونت امور اساتيد نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري ( مشروط بر اينكه در 2 ترم گذشته تدريس داشته باشد) از داشتن اين شرط مستثني مي‌باشند.
تذكر مهم:داوطلباني كه در اين رشته مجاز به انتخاب رشته‌ شوند لازم است نسبت به تكميل فرم مشخصات فردي در سايت: www.Asatid.org و ارسال مدارك درخواستي به نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها اقدام نمايند. بديهي است عدم ثبت‌نام در اين سامانه به منزله انصراف از تحصيل در اين رشته تلقي مي‌گردد.

 

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

6
افزودن دیدگاه جدید

avatar
فاطمه
فاطمه

سلام.من ارشد حقوق ارتباطات دارم .ایا برای دکتری میتونم رشته دیگه امتحان بدم.مثلا مدرسی معارف.توروخدا جواب بدین

طاهره
طاهره

منظورازمدرک ۳گواهی خبرگان چیه؟من گواهی مربی از سازمان تبلیغات دارم میشه شرکت کنم؟

الهه
الهه

سلام. گفتم که علاقه دارم و دوست دارم برم معارف بخونم اما با توجه به موقعیتم نمی تونم از سطوح حوزوی شروع کنم تا سطح سه پیش برم

م
م

منم رشتم کشاورزیه و به جراحی مغز و اعصاب علاقه دارم اما نمیخوام پزشکی رو از صفر شروع کنم. به نظرتون چطوری میتونم از نظام پزشکی، مجوز جراحی دریافت کنم؟!

لیلا95
لیلا95

سلام خانم. آخه وقتی که هیچکدوم ازمدارک رو نداری چطوری میخوای شرکت کنی؟؟؟

الهه
الهه

با سلام من رشته ام کتابداری است و بسیار علاقه دارم که در مقطع دکترا رشته مدرسی معارف اسلامی تحصیل کنم. اما هیچکدام از مدارک را ندارم. دوستان من چگونه می توانم گواهی خبرگان را دریافت کنم؟