مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

پذیرش 400 دانشجوی دکتری در دانشگاه فرهنگیان از سال آینده

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مقرر شد برای سال آینده مجوز پذیرش در مقطع دکتری را برای 400 نفر  فراهم کنیم.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، عباس قنبری در همایش “نگاهی بر تعامل مدیر خردمند، معلم خلاق” با بیان اینکه یک هنرمند از دو ویژگی جوشش و کوشش برخوردار است و جوشش ذاتی و درونی و کوشش بیرونی و اکتسابی است، اظهار کرد: درست است که الگوهای فرهنگی هر جامعه ای متناسب با خود آن جامعه است، اما با این وجود آنچه در الگوی فرهنگی از اهمیت بالایی برخوردار است امر تعلیم و تربیت است که در همه جا یکسان است.

 وی با بیان اینکه دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان با این بینش و انگیزه وارد بدنه آموزش و پرورش می شوند، گفت: در سده های گذشته معلم برای امر تعلیم و تربیت مسافت های طولانی پیاده می رفت تا آموزش دهد اما آیا تا کنون این بینش و انگیزه در معلمان وجود دارد؟
 
معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه از عناصر مهم در تعلیم و تربیت دو واژه خلاقیت و نوآوری است، خاطر نشان کرد: خلاقیت و نوآوری به یک معنا بکار برده نمی شوند، زیرا افراد خلاق الزاما خلاق نیستند و افراد نوآور نیز الزاما نوآور نیستند، بلکه خلاقیت اندیشه و تفکر و نوآوری در عمل است.

 قنبری با اشاره به اینکه مدرسه، خانواده و جامعه سه عنصر مهم در اطراف معلم هستند، گفت: تعلیم و تربیت تنها در مدرسه خلاصه نمی شود و اصطلاحی به نام دبستان پنهان داریم که در آن حتی راننده سرویس دانش آموزان نیز به امر تعلیم و تربیت می پردازد زیرا در مدت زمان کوتاهی با قشر دانش آموزان در ارتباط است.

 وی ادامه داد: تعامل یک جاده دو سویه است و یک طرفه نیست. لازم است میان معلم و مدیر تعامل دو سویه ای ایجاد شود، زیرا مدیر به معنای این است که دایره نظارتی اش گسترش یافته است و رفعت و عدالت گرایی یک مدیر باید به معلم ها سرایت کند.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با تاکید براینکه یکی از مهارت های دهگانه زندگی مهارت انتقاد پذیری و انتقاد گرایی است، افزود: جرات انتقادگرایی را در خود افزایش دهیم و با انتقاد افراد اقدام به حذف آنها نکنیم.

 قنبری با اشاره به اینکه باورمندی از عناصر مهم در امر تعلیم  و تربیت است، اضافه کرد: 98پردیس دانشگاه فرهنگیان و 78 هزار دانشجوی دانشگاه فرهنگیان در سطح کشور وجود دارد و 25 هزار نیروی وارد شده به بدنه وزارت آموزش و پرورش در سال جاری از طریق دانشگاه فرهنگیان بوده است.

 وی با بیان اینکه معلم را فقط برای اصفهان، ایران پرورش ندهیم بلکه تعلیم معلم مرز جغرافیایی نمی شناسد و باید معلمان جهانی پرورش دهیم، ادامه داد: لازم است روحیه پرسشگری در مدارس گسترش یابد و کنشگران اجتماعی پرورش دهیم و معلم به عنوان پرورش دهنده یک کنشگر اجتماعی نقش مهمی دارد.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه به تربیت شدگان دانشگاه فرهنگیان اعتماد داریم، گفت: معلم باید از سلامت روح و روان برخوردار باشد، زیرا در این صورت است که جامعه تندرست و سالم می شود. معلم باید دانش آموزان را با هویت ایرانی و اسلامی آشنا کند.

قنبری در پایان با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان جز سرامدترین دانشجویان وزارت علوم هستند، خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مقرر شد برای سال آینده مجوز پذیرش در مقطع دکتری را برای 400 نفر  فراهم کنیم.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

25
افزودن دیدگاه جدید

avatar
منتظر
منتظر

به نظر من همه معلمانی که مدرک ارشد دارند میتونند شرکت کنند به شرطی که بعد ازبدو خدمت یک مدرک بالاتر ارائه نداده اند

رییسی
رییسی

درچه رشته هایی پذیرش میکنند.ثبت نامش کیه .محل تحصیلش شهید رجائیه یا پردیس های تربیت معلم. آیا ازمونش از سراسریه یاجداست لطفا پاسخ دهید

بهزاد
بهزاد

سلام وقت بخیر
چرا رشته های تازه تاسیس ارشد ودکترا با بخشنامه به مدارس به اطلاع معلمان رسانده نمیشه؟
چرا عنوان رشته ها اعلام نمیشه؟چرا همشون در تهران تاسیس میشن؟اونایی که در سایر استانها مشغول تدریس هستن ایا میتون این همه راهو بیان تهران؟

جواب بدین لطفا
جواب بدین لطفا

سلام خواهشا جواب بدین منظورشون چیه؟فقط فرهنگیان؟یا از هر رشته ای و هر دانشگاهی؟؟چرا یه خبر نصفه نیمه اعلام میکنند…

دانشجوی دکترا روان شناسی تربیتی
دانشجوی دکترا روان شناسی تربیتی

سلام.
جذب 400 دانشجوی دکترا یعنی دانشگاه فرهنگیان باید حداقل 70 استاد با مرتبه علمی دانشیار داشته باشد. در صورتی که کل استاد دانشگاه فرهنگیان به صورت رسمی 100 نفر می باشند. فعلا در حد حرف هست با واقعیت فاصله بسیار دارد.

علی
علی

باسلام خدمت آقای دکترمهرمحمدی
بهتره دانشگاه فرهنگیان بجای جذب دانشجوی دکتری یه تحقیق دررابطه باارایه کیفیت خدمات اموزشی تواین چندسال وآسیب شناسی آن بپردازد!!آیادرایفای رسالت خودازدیدگاه دانشجویان موفق بوده یاخیر؟چون نظرسنجی ازدانشجویان وقراین موجودسوال برانگیزمی نماید!!

درا
درا

سلامدوستان. منظور از سال اینده سال 96 هست . احتمال داره تو ثبتنام سال 96 باشه یا نه برای سال 97 هست؟

فرهنگی
فرهنگی

سلام. امیدوارم عملی بشه و شامل همه رشته هایی بشه که کتاب درسی اونا تو سیستم آموزشی مون هست و فقط مختص چندتا رشته خاص و معمول که عموما اکثر دانشگاه ها هم اون رشته هارو دارن نباشه.خوبه همه گروه های درسی رو شامل بشه. از علوم پایه و علوم انسانی گرفته تا رشته های فنی و هنری و تربیت بدنی و … .قبلا هم صحبت هایی در این خصوص بود ولی عملی نشد. خدا کنه امسال عملی بشه نه چند سال دیگه.ان شاءالله

فاطمه
فاطمه

همکاران گرامی لطفا به شکمتان صابون نزنید. فقط شامل معلمانی می شود که با مدرک ارشد جذب آموزش و پرورش شده اند زیرا برای آنهاست که یک مقطع بالاتر قابل اعمال است. سایر همکاران که مشمول بخشنامه جدید تحصیل در یک مقطع بالاتر از بدو استخدام نمی شوند. جالب این است که از یک طرف بخشنامه صادر می شود که ادامه تحصیل ممنوع شود و بالاتر از یک مقطع کسی مجاز نیست به خواندن یا اگر هم می خواند برای دل خودش است و اعمال نمی شود و از طرف دیگر دانشگاه فرهنگیان در مقطع دکتری دانشجو می پذیرد!!

درا
درا

سلام عزیزم. این بخشنامه مثل اینکه به علت اعتراض زیاد همکارا ملغی شده

منتظر
منتظر

اخخخخ جوووون این درسته….من امسال با مدرک ارشد علوم تربیتی جذب اموزش وپرورش شدم

.
.

عالی میشه اگه از رشته های مختلف بردارند و به فرهنگیان هم امتیاز قائل بشوند.

فرهنگیان
فرهنگیان

پذیزش دکتری فرهنگیان از چه رشته و گرایشی خواهد بود؟و از چه منبعی می توانیم در این زمینه اطلاعات بگیریم؟منابع آزمون چیست؟

فرهنگیان
فرهنگیان

پذیزش دکتری فرهنگیان از چه رشته و گرایشی خواهد بود؟و از چه منبعی می توانیم در این زمینه اطلاعات بگیریم

Math
Math

دانشگاه فرهنگیان خوندم. ولی ارشد جای دیگه. اگه دکترا بیاره، مطمئنا رشته های تربیتی خواهد بود. بعدش به نظرم دکتری رو از یه دانشگاه دولتی بگیرید بهتره تا فرهنگیان. چون دکتراش فقط برا هیأت شدن خودش خوبه. احتمالا همه بتونن شرکت کنن ولی برای فرهنگیان سهمیه قائل بشن شاید.

غریبه
غریبه

با سلام و نهایت احترام به تمامی دوستان. آیا دانشگاه برای پذیرش مقطع دکتری دانشگاه فرهنگیان محدودیت سنی نیز قائل است؟ ضمنا ورود به این مقطع با اخذ آزمون همراه است؟ آیا رشته های جدای از آموزش و پرورش امکان شرکت دارند؟

Math
Math

نه محدودیت نداره. قوانین آن نباید با دانشگاههای دیگه فرق کنه. دفترچه که یکسانه.

ملیسا
ملیسا

عالیه …انشاله عملی بشه

لیلا
لیلا

حتما باید در دانشگاه فرهنگیان درس خوانده باشند یا معلم باشند؟
دانشجوهان ارشدی که در دانشگاه فرهنگیان نبودند توانایی شرکت کردن ندارند؟

رز
رز

سلام دوستان
اگر کسی فارغ التحصيل دانشگاه فرهنگیان یا تربیت معلم نباشد میتونه شرکت کنه ؟

مدیریت آموزشی....
مدیریت آموزشی....

باسلام .دوستان بله.کسانی که دبیررسمی وزارت آموزش وپرورش هستندومثل ماکه ازبعددیپلم واردتربیت معلم شدیم ویادانشگاه فرهنگیان ،وآن زمان جهت استخدام تعهددولتی دادیم و…مخصوص اینهاخواهدبود.که مطمئنم اگرزیرساخت های آن رعایت شودعالی خواهدبودونیازمعلمان هم ازچندین جهت معلم پژوهنده،مدیردرست اندیش وتربیت معلمانی که بایدلباس عوض کنندودرهمین مجموعه خودتربیت معلم بکنندوبتوانندتجارب خودرااین باربرای دانشجومعلمان ارائه دهندبرآورده گردد.

کارمند دانشگاه فرهنگیان
کارمند دانشگاه فرهنگیان

هر معلمی می تونه متقاضی دکتری دانشگاه فرهنگیان باشه.

دکتر مدل 95
دکتر مدل 95

دانشگاه فرهنگیان بدون داشتن دانشیار صلاحیت گرفتن دانشجوی دکتری را دارد آیا؟

م.ع
م.ع

من هم همینطور. یعنی ما فرهنگیانی که در دانشگاه فرهنگیان یا مراکز تربیت معلم نبودیم ایا حق شرکت درازمون رو داریم یانه?ایا اخذ 400 دانشجو برای سال اینده صد در صده؟

فاطمه
فاطمه

متوجه منظور پیام نشدم
ینی فقط فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان میتونی پذیرفته بشن یا هر معلمی که دوست داره میتونه آزمون دکترای فرهنگیان شرکت کنه؟