مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

نهایی شدن آیین‌نامه جدید انتقال به داخل دانشجویان دکتری خارج از کشور

رئیس سازمان دانشجویان از ابلاغ آیین‌نامه بازنگری‌شده انتقال دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور طی دو ماه آینده خبر داد و گفت: براساس این آیین‌نامه انتقال دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری با سهولت انجام می‌گیرد.

دکتر مجتبی صدیقی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این خبر اظهار  داشت: در حال حاضر بحث بازنگری آیین‌نامه دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور در شورای انتقال وزارت علوم انجام شده است. مشورت‌ها و هماهنگی‌هایی نیز در این زمینه صورت گرفته که کار جمع‌بندی نقطه‌نظرات از شورای انتقال و دانشگاه‌های پذیرنده این دانشجویان دریافت شده و به طور کلی در مرحله نهایی این بازنگری قرار داریم.

رئیس سازمان دانشجویان خاطرنشان کرد: براساس آیین‌نامه فوق امکان انتقال دانشجویان در دوره کارشناسی ارشد و دکتری نیز وجود دارد اما نکته قابل توجه این است که انتقال در این مقاطع نیز باید با نظر دانشگاه مقصد صورت بگیرد. اما در دوره کارشناسی به دلیل وجود فضای بازتر معمولا با تصمیم شورای انتقال پذیرش در دانشگاه‌ها به راحتی انجام می‌گیرد.

دکتر صدیقی در پایان اظهار کرد: اگرچه ظرفیت‌های خالی در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای پذیرش و انتقال دانشجویان در دانشگاه کم است و باید در این زمینه نظر دانشگاه مقصد اعمال شود اما در مجموع سیاست ما در وزارت علوم این است که تسهیلات بهتری برای انتقال دانشجویان در تمامی مقاطع فراهم کنیم.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۷)

 1. نیلو می‌گه:

  سلام خسته نباشید،،این خبر شامل دانشجو هاى علوم پزشکى هم میشه؟؟منظورم پزشکى و دندانپزشکى و داروسازى هست،،ممنون میشم جواب بدین لطفا

 2. قاسم به شهرزاد می‌گه:

  سلام
  جمله خبری بود یا سوالی؟
  آیا شامل حال واحد امارات هم میشه؟

 3. شهرزاد می‌گه:

  سلام دوستان افرادی دانشگاه واحد املرت قبول شدن هم شامل این قانون هستند

 4. قاسم به salar می‌گه:

  سلام دوست عزیزsalar
  واقعا قبول شدگان واحد امارات امکان انتقال دارند؟

  • agah می‌گه:

   خیر فقط برای کسانی که از دانشگاههای معتبر خارج کشور پذیرش گرفتند امکان جابجایی وجود داره. دوست عزیز واحد امارات رو دانشگاه کشور خازجی نمیدونند که الان بخوان انتقالش بدن داخل کشور. دانشگاه امارات یه شعبه ای از دانشگاه آزاده که تو کشور اماراته و شامل قوانین داخل کشور میشه نه خارج کشور.

 5. Salar می‌گه:

  با سلام .برا کسانی که در دانشگاه امارات پذیرفته شدن این قانون امکان پذیر هست.

 6. ناصر می‌گه:

  آیا مدارک دکتری بین الملل آزاد از نظر وزارت علوم معتبر است؟ چرا هیچ توضیحی در مورد مدارک دکتری بین الملل آزاد موجود نیست؟

 7. روانشناسى سلامت ،،خرمشهر می‌گه:

  سلام
  شامل بین الملل هم میشه!!!؟؟؟؟

 8. سعید می‌گه:

  این درست نیست راحت خارج قبول شن حالا بیان ایران
  بعد ما هنوزم قبول نشدیم یکسال هم خوندم تو مصاحبه بهم کم دادند این ناحقیه ظرفیت و برای ما داخلی ها برای دکتری بالا ببرید پیر شدیم دیگه

  • agah می‌گه:

   دوست عزیز قبول شدن از دانشگاههای معتبر خازج کشور آسون که نیست چه بسا خیلی هم سخت تر از دانشگاههای داخل کشور هست.میتونید شرایط دانشگاه های خارج کشور رو از لحاظ پذیرش نگاه کنید. البته فقط دانشگاههای معتبر خارج کشور که مورد تایید وزارت علوم هستند میتونند انتقالی بگیرند داخل کشور نه همه دانشگاههای خارج کشور. با این حساب اصلا برای انتقال به داخل کشور تقاضای زیاد که چه عرض کنم در حد انگشتای یه دست به زور میرسه. مگه اونایی که قبلا با بورس داخلی به خازج رفتند و بنا به شرایطی قصد انتقال به داخل کشور رو دارند.

 9. ر می‌گه:

  چطور جا هست از خارج دانشجو بگیرین ولی جا نیست که ظرفیت ها را ببرن بالا؟

 10. قاسم می‌گه:

  باسلام
  آیا این قانون شامل حال دانشگاه آزاد هم میشه؟

درج نظر