مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری مشاوره انتخاب رشته دکتری 97

فراخوان ثبت‌نام بورس شهید احدی جهت پذیرش بدون آزمون دكتري

متقاضيان استفاده از بورس شهيد احدی جهت پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری تخصصی از ۱۵ آذر تا ۲۵ دی ماه فرصت دارند اطلاعات خود را در سامانه بنياد ملی نخبگان بارگذاري كنند.

به گزارش پی اچ دی تست، بنياد ملّي نخبگان براساس آيين‌نامة «شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاهی» تسهيلات ويژه‌اي را براي دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاه‌ها براي ادامة تحصيل در دورة دكتري اعطا مي‌كند.

مهم‌ترين نكات اين تسهيلات به شرح زير است:

1. صرفاً دانش‌آموختگان دورة كارشناسي‌ارشد (يا دكتري حرفه‌اي) مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فنّاوري/ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مي‌توانند از اين تسهيلات استفاده كنند.

2. متقاضيان استفاده از جايزة شهيد احدي از تاريخ 95/09/15 تا 95/10/25 فرصت دارند اطلاعات خود را به‌طور كامل در سامانة اطلاعاتي بنياد ملّي نخبگان بارگذاري كنند.

3. تسهيلات اعطايي به مشمولان به شرح زير است:

1-1. معرفي دانش‌آموختة برتر براي پذيرشِ بدون آزمون در دورة دكتري تخصصي به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاي برتر كشور

1-3. اعطاي جايزة تحصيلي بنياد ملّي نخبگان براي سال اول دورة دكتري تخصصي

يادآوري 1: بنياد برگزيدگان را به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاي برتر كشور معرفي مي‌كند و پذيرش نهايي برگزيدگان برعهدة دانشگاه/ پژوهشگاه است.

يادآوري 2: دانش‌آموختة‌برتر، تا چهار نيم‌سال تحصيلي بعد از برگزيده شدن، فرصت دارد از يكي از دانشگاه‌ها/ پژوهشگاه‌ها پذيرش دريافت كند، در غيراين‌ صورت جايزة مذكور كان لم يكن تلقي مي‌شود.

4. شرط لازم: دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاي داخل كشور كه حداكثر سه سال و دانش‌آموختگان دانشگاه‌هاي خارج از كشور كه حداكثر شش سال از زمان دانش‌آموختگي آنان گذشته و وضعيت فعلي آنان دانش‌آموخته باشد.

5. شرط کافی: دانش‌آموختگان بايد اولاً حدنصاب امتياز لازم از فعاليت‌هاي نخبگاني را مطابق مقررات بنياد به‌دست آورند و ثانياً حائز بيشترين امتياز در بين ساير متقاضيان در دورة بررسي باشند. مهم‌ترين مصاديق فعاليت‌هاي نخبگاني به شرح زير است:

الف. موفقيت‌هاي علمي در دانشگاه (آموزشي، پژوهشي، فنّاورانه و …)

ب. داشتن نمرة آزمون زبانِ مورد تأييد وزارت علوم

ج. كسب جايزه‌هاي تحصيلي بنياد

د ‍. برگزيده شدن در جشنواره‌هاي علمي،پژوهشي،‌ فنّاورانة مورد تأیید بنياد

ه‍ ‍. فعاليت نوآورانه (اختراعات برگزيده و …)

يادآوري مهم: دانش‌آموختگان براساس امتياز حاصل از مجموع فعاليت‌هاي نخبگاني در زمان تحصيل (و نه صرفاً داشتن مقاله) مي‌توانند از تسهيلات جايزة شهيد احدي بهره‌مند شوند.

6.  بارگذاري توصيه‌نامة علمي از استاد راهنماي دورة كارشناسي ارشد

7. بررسي پروندة دانش‌آموختگان منوط به ثبت كامل اطلاعات متقاضي در سامانة اطلاعاتي بنياد ملّي نخبگان (soraya.bmn.ir)  تا تاريخ تعيين شده است و پس از اين تاريخ هيچ اطلاعاتي از فرد دريافت نمي‌شود.

يادآوري: چنانچه در هر مرحله از بررسي مشخص شود متقاضي اطلاعاتي خلاف واقع را بارگذاري كرده است، متقاضي نه‌فقط از اين درخواست بلكه از تمامي تسهيلات بنياد محروم مي‌شود و عدم صداقت وي به دستگاه‌هاي ذي‌ربط اعلام و به لحاظ حقوقي موضوع پيگيري مي‌شود.

 

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. داوطلب دکترا گفت:

  من معدلم چندان خوب نیست، اما مقاله زیاد دارم، دانشگاه طراز اول، چندتا مسابقه و … بنظرتون شانسی دارم?

 2. سرباز گمنام گفت:

  سلام لازم میدونم بگم دوستانی که مثل رامین، اطلاعات ندارند، ملت رو الکی نترسانند و ناامید نکنند

 3. عظیمه پاینده گفت:

  سلام. دوبار بورس دکتری احدی تقاضا داده ام ولی امتیازم در بین سایر متقاضیان کم بوده است اگر امتیازاتم تا 25دی به 280برسد دوباره میتوانم تقاضا بدهم؟ممنون

 4. mah گفت:

  سلام میتونید راجع به شرایط و نحوۀ ثبت نام در بنیاد ملی نخبگان بیشتر توضیح بدین؟ من تو سامانه ثریا خیلی وقت هست که اطلاعاتم را پر کردم ولی هیچ تغییره خاصی نکرده که ارزیابی کردن یا نه. اصلا ازش سر در نمیآرم. اگه توضیح بدین که اصلا چه جوری ثبت نام کنیم و نحوۀ ارزیابیشون چی هست تا بشه عضوی از بنیاد نخبگان بشیم.

 5. میثم گفت:

  کسی خبر موثقی داره که حداقل نمره زبانی که میخوان چنده؟ و اینکه اگه کسی به تایید بنیاد و دانشگاه رسید، هزینه تحصیلش کاملا رایگانه و به عهده بنیاده یا … ؟

  • استعداد گفت:

   نمره زبان امتیاز مثبت داره.
   کلا شما دانشجوی روزانه حساب میشید و تمام امکانات بهتون تعلق میگیره و علاوه بر این بنیاد یه مبلغی هم به دانشگاا میده. خود شما هم در سال اول تحصیل بدون محاسبه امتیاز مشمول جوازز تحصیلی بنیاد میشید.

 6. 90 گفت:

  به شرطی که استاد راهنما تایید کنه. بله فقط صفحه اول باید به تایید استاد راهنما برسه

 7. shima گفت:

  سلام دوستان کسی اطلاع داره پذیرش مقاله هم امتیاز داره یا فقط به مقالات چاپ شده امتیاز تعلق میگیره؟

  • رامین گفت:

   با سلام خدمت شما به حضورتان عرض شود که شرایط دریافت این بورسیه برخلاف ظاهرشان بسیار بسیار سخت و غیر قابل دسترس است و رقابت واقعی بین دانش آموختگان ارشد دانشگاه های برتر با تعداد مقاله ISI دورقمی است ضمن اینکه نیاز به معرفی نامه های بسیار خاص و شرایط ویژه دیگری دارد که شاید دانشمندان برجسته ای چون اینشتین هم نتوانند از عهده آن برآیند لذا از پذیرش بدون آزمون دانشگاه های درجه یک دولتی هم سخت تر است. پیشنهاد می کنم وقت و انرژی خود را هدر ندهید مگر اینکه حقیقتا دانش آموخته استثنایی و خارق العاده با تعداد مقالات معتبر دورقمی ISI و توصیه نامه های خاص از دانشگاهیان سرشناس باشید.

   • سیما گفت:

    دقیقا حرف آقا رامین رو تایید میکنم .

    • shima گفت:

     ممنونم از پاسخوگی شما ولی این تعداد مقاله خیلی عجیبه تو رشته های علوم انسانی که اکثرا داخلی مقاله میدن، حتی هییت علمی ها هم بعضی هاشون این تعداد مقاله ندارن چطور توقع دارن ما این تعداد رو داشته باشیم