مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

فراخوان ثبت‌نام بورس شهید احدی جهت پذیرش بدون آزمون دکتری

متقاضیان استفاده از بورس شهید احدی جهت پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری تخصصی از ۱۵ آذر تا ۲۵ دی ماه فرصت دارند اطلاعات خود را در سامانه بنیاد ملی نخبگان بارگذاری کنند.

به گزارش پی اچ دی تست، بنیاد ملّی نخبگان براساس آیین‌نامة «شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاهی» تسهیلات ویژه‌ای را برای دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاه‌ها برای ادامة تحصیل در دورة دکتری اعطا می‌کند.

مهم‌ترین نکات این تسهیلات به شرح زیر است:

۱٫ صرفاً دانش‌آموختگان دورة کارشناسی‌ارشد (یا دکتری حرفه‌ای) مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری/ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

۲٫ متقاضیان استفاده از جایزة شهید احدی از تاریخ ۹۵/۰۹/۱۵ تا ۹۵/۱۰/۲۵ فرصت دارند اطلاعات خود را به‌طور کامل در سامانة اطلاعاتی بنیاد ملّی نخبگان بارگذاری کنند.

۳٫ تسهیلات اعطایی به مشمولان به شرح زیر است:

۱-۱٫ معرفی دانش‌آموختة برتر برای پذیرشِ بدون آزمون در دورة دکتری تخصصی به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های برتر کشور

۱-۳٫ اعطای جایزة تحصیلی بنیاد ملّی نخبگان برای سال اول دورة دکتری تخصصی

یادآوری ۱: بنیاد برگزیدگان را به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های برتر کشور معرفی می‌کند و پذیرش نهایی برگزیدگان برعهدة دانشگاه/ پژوهشگاه است.

یادآوری ۲: دانش‌آموختة‌برتر، تا چهار نیم‌سال تحصیلی بعد از برگزیده شدن، فرصت دارد از یکی از دانشگاه‌ها/ پژوهشگاه‌ها پذیرش دریافت کند، در غیراین‌ صورت جایزة مذکور کان لم یکن تلقی می‌شود.

۴٫ شرط لازم: دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های داخل کشور که حداکثر سه سال و دانش‌آموختگان دانشگاه‌های خارج از کشور که حداکثر شش سال از زمان دانش‌آموختگی آنان گذشته و وضعیت فعلی آنان دانش‌آموخته باشد.

۵٫ شرط کافی: دانش‌آموختگان باید اولاً حدنصاب امتیاز لازم از فعالیت‌های نخبگانی را مطابق مقررات بنیاد به‌دست آورند و ثانیاً حائز بیشترین امتیاز در بین سایر متقاضیان در دورة بررسی باشند. مهم‌ترین مصادیق فعالیت‌های نخبگانی به شرح زیر است:

الف. موفقیت‌های علمی در دانشگاه (آموزشی، پژوهشی، فنّاورانه و …)

ب. داشتن نمرة آزمون زبانِ مورد تأیید وزارت علوم

ج. کسب جایزه‌های تحصیلی بنیاد

د ‍. برگزیده شدن در جشنواره‌های علمی،پژوهشی،‌ فنّاورانة مورد تأیید بنیاد

ه‍ ‍. فعالیت نوآورانه (اختراعات برگزیده و …)

یادآوری مهم: دانش‌آموختگان براساس امتیاز حاصل از مجموع فعالیت‌های نخبگانی در زمان تحصیل (و نه صرفاً داشتن مقاله) می‌توانند از تسهیلات جایزة شهید احدی بهره‌مند شوند.

۶٫  بارگذاری توصیه‌نامة علمی از استاد راهنمای دورة کارشناسی ارشد

۷٫ بررسی پروندة دانش‌آموختگان منوط به ثبت کامل اطلاعات متقاضی در سامانة اطلاعاتی بنیاد ملّی نخبگان (soraya.bmn.ir)  تا تاریخ تعیین شده است و پس از این تاریخ هیچ اطلاعاتی از فرد دریافت نمی‌شود.

یادآوری: چنانچه در هر مرحله از بررسی مشخص شود متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را بارگذاری کرده است، متقاضی نه‌فقط از این درخواست بلکه از تمامی تسهیلات بنیاد محروم می‌شود و عدم صداقت وی به دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام و به لحاظ حقوقی موضوع پیگیری می‌شود.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۲)

 1. سرباز گمنام می‌گه:

  سلام لازم میدونم بگم دوستانی که مثل رامین، اطلاعات ندارند، ملت رو الکی نترسانند و ناامید نکنند

 2. عظیمه پاینده می‌گه:

  سلام. دوبار بورس دکتری احدی تقاضا داده ام ولی امتیازم در بین سایر متقاضیان کم بوده است اگر امتیازاتم تا ۲۵دی به ۲۸۰برسد دوباره میتوانم تقاضا بدهم؟ممنون

 3. mah می‌گه:

  سلام میتونید راجع به شرایط و نحوۀ ثبت نام در بنیاد ملی نخبگان بیشتر توضیح بدین؟ من تو سامانه ثریا خیلی وقت هست که اطلاعاتم را پر کردم ولی هیچ تغییره خاصی نکرده که ارزیابی کردن یا نه. اصلا ازش سر در نمیآرم. اگه توضیح بدین که اصلا چه جوری ثبت نام کنیم و نحوۀ ارزیابیشون چی هست تا بشه عضوی از بنیاد نخبگان بشیم.

 4. میثم می‌گه:

  کسی خبر موثقی داره که حداقل نمره زبانی که میخوان چنده؟ و اینکه اگه کسی به تایید بنیاد و دانشگاه رسید، هزینه تحصیلش کاملا رایگانه و به عهده بنیاده یا … ؟

  • استعداد می‌گه:

   نمره زبان امتیاز مثبت داره.
   کلا شما دانشجوی روزانه حساب میشید و تمام امکانات بهتون تعلق میگیره و علاوه بر این بنیاد یه مبلغی هم به دانشگاا میده. خود شما هم در سال اول تحصیل بدون محاسبه امتیاز مشمول جوازز تحصیلی بنیاد میشید.

 5. 90 می‌گه:

  به شرطی که استاد راهنما تایید کنه. بله فقط صفحه اول باید به تایید استاد راهنما برسه

 6. shima می‌گه:

  سلام دوستان کسی اطلاع داره پذیرش مقاله هم امتیاز داره یا فقط به مقالات چاپ شده امتیاز تعلق میگیره؟

  • رامین می‌گه:

   با سلام خدمت شما به حضورتان عرض شود که شرایط دریافت این بورسیه برخلاف ظاهرشان بسیار بسیار سخت و غیر قابل دسترس است و رقابت واقعی بین دانش آموختگان ارشد دانشگاه های برتر با تعداد مقاله ISI دورقمی است ضمن اینکه نیاز به معرفی نامه های بسیار خاص و شرایط ویژه دیگری دارد که شاید دانشمندان برجسته ای چون اینشتین هم نتوانند از عهده آن برآیند لذا از پذیرش بدون آزمون دانشگاه های درجه یک دولتی هم سخت تر است. پیشنهاد می کنم وقت و انرژی خود را هدر ندهید مگر اینکه حقیقتا دانش آموخته استثنایی و خارق العاده با تعداد مقالات معتبر دورقمی ISI و توصیه نامه های خاص از دانشگاهیان سرشناس باشید.

   • سیما می‌گه:

    دقیقا حرف آقا رامین رو تایید میکنم .

    • shima می‌گه:

     ممنونم از پاسخوگی شما ولی این تعداد مقاله خیلی عجیبه تو رشته های علوم انسانی که اکثرا داخلی مقاله میدن، حتی هییت علمی ها هم بعضی هاشون این تعداد مقاله ندارن چطور توقع دارن ما این تعداد رو داشته باشیم

درج نظر