مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

داوطلبان دکتری ۹۵ سراسری در انتظار تکمیل ظرفیت

مهرماه به پایان رسید، اما همچنان خبری در خصوص پذیرش یا عدم پذیرش تکمیل ظرفیت دکتری تخصصی سال ۱۳۹۵ از سوی سازمان سنجش منتشر نشده است.

به گزارش پی اچ دی تست، در حالی که برخی داوطلبان کنکور دکتری ۹۵ سراسری منتظر اعلام تکمیل ظرفیت این آزمون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور هستند، مسئولین این سازمان خبری در این خصوص ارائه نکرده‌اند. این در حالی است که بسیاری از این داوطلبان بین کسب آمادگی بیشتر برای مصاحبه تکمیل ظرفیت یا مطالعه برای آزمون دکتری ۹۶مردد هستند.

گفتنی است سال گذشته پس از اطلاع‌رسانی در این خصوص و پیگیری داوطلبان در خصوص مصاحبه‌های رسانه‌ها با رؤسای دانشگاه‌های مطرح کشور، دانشگاه‌ها از آمادگی خود برای جذب دانشجوی دکتری در مرحله تکمیل ظرفیت خبر دادند. پس از این اعلام آمادگی، پیگیری‌های داوطلبان از وزارت علوم و سازمان سنجش موجب شد تا سازمان سنجش آموزش کشور همچون دیگر اقدامات دلسوزانه خود نسبت به برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت دکتری اقدام نماید.

امیدواریم در روزهای آینده خبرهای موثقی در این زمینه از سوی مسئولین امر منتشر گردد.

 

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. خسرو گفت:

  سطح کیفی در آموزش عالی با طرح سنجش و پذیرش کاهش می یابد
  تصویر مطلب سطح کیفی در آموزش عالی با طرح سنجش و پذیرش کاهش می یابد

  رتبه ایران در تولید مقالات علمی در پایگاه ESI، شانزدهم است و اگر تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی را در این آمار حساب نکنیم این رتبه به 23 افزایش پیدا می کند.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از پایگاه خبری قانون ، هادی قوامی گفت: رتبه ایران در تولید مقالات علمی در پایگاه ESI، شانزدهم است و اگر تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی را در این آمار حساب نکنیم این رتبه به 23 افزایش پیدا می کند.
  هادی قوامی، رئیس هیات اجرایی فراکسیون دانشگاه آزاد اسلامی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جلسه اعضای فراکسیون با دکتر میرزاده با استقبال خوب نمایندگان تشکیل شد به ایسکانیوز گفت: نگاه اعضای فراکسیون در این جلسه نسبت به دانشگاه آزاد اسلامی یک نگاه مثبت و حمایت کننده بود و در آن نمایندگان به ارائه نقطه نظرات خود پراختند. البته دغدغه‌هایی هم برای افزایش کیفیت و دفاع از جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی وجود داشت زیرا این دانشگاه به عنوان یک نهاد غیردولتی بار عظیمی از آموزش عالی کشور را از دوش دولت بر می دارد و تا حد زیادی باعث کاهش هزینه‌های دولت در ارتباط با آموزش عالی شده است.

  وی افزود: در این جلسه با توضیحات دکتر میرزاده نشان داده شد که دانشگاه آزاد اسلامی امروزه در تمامی زمینه ها با بسیاری از دانشگاه‌های معتبر دولتی در یک رده قرارگرفته و لذا با دانشگاه هایی مانند پیام نور و غیرانتفاعی ابدا در یک جایگاه نیست.
  او در ادامه یادآور شد: رتبه ایران در تولید مقالات علمی در پایگاه ESI، شانزدهم است و اگر تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی را در این آمار حساب نکنیم این رتبه به 23 می رسد.
  قوامی ادامه داد: فعالیت‌های دانش‌بنیان و محصولاتی که در این زمینه عرضه و تجاری شده دانشگاه آزاد اسلامی را از دانشگاه نسل اول که تنها وظیفه آموزش را بر عهده داشت به سمت و سویی برده که هم اکنون در رده دانشگاه‌های نسل سوم یعنی دانشگاه کارآفرین قرار گرفته است.
  او با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه کارآفرینی در بین دانشگاه‌های مختلف کشور پیشتاز است گفت: امیدواریم که این پیشتازی منجر به این شود که ارتباط دانشگاه با صنعت هم از لحاظ عرضه و هم از لحاظ تقاضا بیشترشده و بتوانیم فارغ‌ التحصیلان دانشگاه آزاد را به سمتی ببریم که بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند و به این ترتیب شاهد باشیم که در دانشگاه آزاد اسلامی تولید علم منجر به تولید ثروت شود.
  وی در پایان با اشاره به طرح سنجش و پذیرش گفت: طرح سنجش و پذیرش متاسفانه از لحاظ کیفیت باعث ایجاد موانع می شود لذا برای ارتقای کیفیت در دانشگاه آزاد باید موانع این چنینی را برداریم.

 2. خسرو گفت:

  پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی با استاندارهای لازم صورت گرفته است
  دکتر میرزاده در ادامه جلسه با تاکید بر اینکه وجود سه عنصر عضو هیات علمی، فضا و امکانات آموزشی و تصویب رشه محل های قانونی برای توسعه تحصیلات تکمیلی لازم است، گفت: این سه عنصر در دانشگاه وجود داشته در واقع پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی با استاندارهای لازم صورت گرفته است و ما به دنبال توسعه کیفی در این دانشگاه هستیم.
  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص آمار پذیرفته شدگان داوطلبان آزمون دکتری، اظهار داشت: از 114 هزار نفر کل داوطلبان در آزمون دکتری این دانشگاه، تنها 9درصد موفق به راهیابی به دانشگاه آزاد اسلامی شده اند وبقیه مردود شده اند.
  وی با تاکید بر اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی تمامی استانداردهای لازم رعایت شده است ، گفت: این دانشگاه با در اختیار داشتن ۶۸ هزار عضو هیات علمی تمام وقت، نیمه وقت و استاد مدعو، 11هزار کارگاه و آزمایشگاه در طرح ساها، 20 میلیون مترمربع فضای مسقف، نزدیک به 40درصد بار آموزش عالی کشور را عهده دار است.
  دکتر میرزاده با اشاره به تلاش و نظارت داخلی دانشگاه برای حفظ کیفیت ، گفت: برای ارتقای کیفیت و توسعه کیفی در دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در استانها در واحدهای مادر ادغام شد.
  وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری توسعه تحصیلات تکمیلی را یک مزیت برای کشور شمرده اند، اظهار داشت: تولیدات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در ارتقای رتبه علمی کشور بسیار تاثیرگذار بوده است. وی با بیان اینکه رتبه دانشگاه آزاد اسلامی به لحاظ مشارکت در تولید جهانی علم ۱۶۲ است گفت: مقام علمی ایران در پایگاه معتبر علمی (ESI) در رده 16 قرار دارد که اگر تولیدات دانشگاه آزاد اسلامی را در این آمار در نظر نگیریم این رتبه 23 خواهد شد. وی افزود: در سال 2015 حدود 20 درصد از تولیدات علمی کشور توسط دانشگاه آزاد اسلامی تولید شده است.

 3. درباره‌ اعلام‌ ظرفيت‌ پذيرش‌ گفت:

  اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور درباره‌ اعلام‌ ظرفيت‌ پذيرش‌ رشته‌محل‌هاي جديد و تكميل ظرفيت برخي از رشته‌هاي آزمون‌ ورودي‌ دوره دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال‌ 1395
  1395/08/09

  بدين‌وسيله‌ به ‌اطلاع‌ داوطلبان‌ شرکت کننده در آزمون ورودي‌ دوره دکتری «Ph.D» (نيمه‌متمركز) سال 1395 كه در رديف پذيرفته شدگان نهايي قرار نگرفته اند مي‌رساند، نظر به‌ اينكه‌ برخي از دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي براي‌ پذيرش‌ دانشجو اعلام‌ ظرفيت‌ جديد نموده و يا ظرفيت برخي از كدرشته‌ محل‌هاي تحصيلي آزمون مذكور تكميل نگرديده است، لذا اطلاعيه تكميل ظرفيت آزمون مذكور در روز يكشنبه 95/8/16 بر روي پايگاه اطلاع رساني اين سازمان به نشاني: http://WWW.Sanjesh.org قرار خواهد گرفت كه داوطلبان واجد شرايط در صورت تمايل مي‌توانند براساس مفاد اطلاعيه مزبور نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته در اين مرحله اقدام نمايند.

 4. ali گفت:

  سلام دوستان؛ من آزمون اسفند 94 مجاز بوذم؛ الان خیلی وقته از حس دکتری اومدم بیرون؛ می گفتن آزمون دو سال اعتبارداره درست بود؟ در واقع این اطلاعیه منم شامل میشه؟ مرسی از همگی؛

 5. MCI گفت:

  به لطف خدا اعلام شده تکمیل ظرفیت.
  خوابید همتون؟
  سایتو نگاه کنید

 6. درخواست تکمیل گفت:

  دوستان اگر 50 نفر دیگه بتونن تو سایت سنجش پیام بفرستن تکمیل ظرفیت باز میشه——لطفا همکاری

  • داوطلب گفت:

   شما از کجا این نکته رو میدونی اگه بخوان بزنن خودشون میزنن البته درخواست ما میتونه زمان اعلام شو جلوتر بندازه تو این ماه مشخص کنن داره دیر میشه

 7. مونا گفت:

  دوستان خواهشا برید سایت سنجش درخواست بدید افزایش درخواست توجه اونارو بیشتر جلب میکنه
  واقعا حق مسلممون داره تضییع میشه ظرفیتها خالی

 8. ... گفت:

  سلام
  ان شاءالله هر چه زودتر تکمیل ظرفیت را هم اعلام کنند.

 9. مگه میشه گفت:

  لطفا به سایت سنجش مراجعه کنید و درخواست تکمیل ظرفیت بدید——نشان بدید حق گرفتنی است

 10. دوست گفت:

  لطفا برید سایت سازمان درخواست تکمیل بوید….عاجزانه بجای بحث…از دوستان قبول شده هم برای حمایت خواهش میکنم مشارکت کنند

 11. داوطلب گفت:

  سلام داوطلبان عزیز تضیع حق شده من هم پیامک را دریافت کردم اما شادی قبولی بیش از چند ساعت طول نکشید وسریع به خاک رفت .بسیار جای تاسف است که سازمان سنجش اینگونه با داوطلبان بازی میکند. از وزیر عزیز علوم عاجزانه خواهشمندیم به این نابسامانی های سازمان سنجش پایان دهند. تکمیل ظرفیت ها راهم اعلام کنند اما نه با این ناعدالتی

  • قوامی گفت:

   با سلام من هم اگه میدانستم که قبولی و انتخاب رشته امری صوری می باشد هرگز خبر قبولی خود را در منتشر نمی کردم همچنان می پرسند چه خبر از قبولی دکتریت، بسیار شرمنده و عذاب وجدان دارم

 12. داوطلب تکمیل ظرفیت گفت:

  سلام دوستان، لطفا برید در سایت سازمان سنجش آنجایی که نوشته ورود به سیستم پاسخگویی و درخواست تکمیل ظرفیت بدید
  همه ماها باید درخواست تکمیل ظرفیت بدهیم تا سازمان سنجش ترغیب و مجبور به انجام تکمیل ظرفیت بشه

 13. مسعود گفت:

  تکمیل ظرفیت در کار نیست . این ایمیل هم برای من اومد ولی مطمئن باشید اشتباهی اومده اتفاقا من آرزو کردم اشتباه باشه آخه من جو گیر شدم رفتم شهرستان مصاحبه اگه قبول میشدم امسال محروم میشدم.

  • داوطلب گفت:

   سلام شما از کجا مطمئنی که تکمیل ظرفیت در کار نیست تو رشته ما خیلی جاها ظرفیتشون خالیه هنوز پس تکلیفش چیه

 14. محمد گفت:

  سلام برای من هم اومده
  داوطلب گرامي با توجه به تاييد شما توسط دانشگاهي كه براي مصاحبه معرفي شده بوديد كد قبولي شما در آزمون سراسري سال 1395 تغيير پيدا كرد. لازم است براي اطلاع از وضعيت قبولي و زمان ثبت‌نام به اطلاعيه مورخ 95/8/4 مندرج در سايت اين سازمان مراجعه نماييد. سازمان سنجش آموزش كشور
  بنظرم تاریخ اطلاعیه اشتباه خورده چون گفته مصاحبه و…. حتما مربوط به دکتری است تاریخ غلط خوره .
  آخر هفته ای درست کردند برای ما اهههه

  • Nano.Physicssss گفت:

   سلام، توی این پیام نوشته آزمون سراسری که منظورش کنکور لیسانس هست چون تو سایت سازمان سنجش هم که نگاه کنید می‌بینید به کنکور لیسانس می‌گه آزمون سراری و به کنکورای دیگ هم اسمهای خودشونو میگه. و احتمالا برای کسانی هست که تو رشته‌های مصاحبه‌ای هم قبول شدن که حالا می‌تونن اونجاها رو هم برن.

 15. زهرا گفت:

  داوطلب گرامي باسلام پيرو پيامك ارسالي در تاريخ 95/8/6 بدينوسيله ضمن عذرخواهي از جنابعالي به اطلاع مي رساند اين پيام مخصوص داوطلبان آزمون سراسري سال 1395 در رشته هاي داراي شرايط خاص و مصاحبه دار بوده كه اشتباهاً براي شما ارسال شده است و شامل شما نمي شود.سازمان سنجش آموزش كشور

 16. زهرا گفت:

  سنجش مجدد پیامک زده که اشتباهی فرستاده و عذرخواهی کرده

 17. هادی گفت:

  اصلا تکمیل ظرفیتی در کار نیست
  خدا رحمت کنه اون زمانها را //////////

 18. همیشه دانشجو گفت:

  سازمانی که باید نماد عقلانیّت و پیشرفت باشد،پیامکی با موضوع آزمون سراسری را روز پنج شنبه که تعطیل اداری ست برای داوطلبان آزمونی دکترایی ارسال می کند که برخی از آن ها حتا در مصاحبه نیز شرکت نکرده اند.بعد به اطلاعیه ای ارجاع می دهد که وجود خارجی ندارد.بعد…باقی بقایش!

 19. مدیریت آموزشی گفت:

  یک سوال من مجاز شدم ولی انتخاب رشته نکردم و مصاحبه نرفتم آیا میتونم در تکمیل احتمالی شرکت کنم ؟!//!!!!

 20. احسان گفت:

  سلام برای من هم پیامک قبولی و… اومده ظاهرا اشتباه شده

 21. سید یونس موسوی مجد گفت:

  داوطلب گرامي با توجه به تاييد شما توسط دانشگاهي كه براي مصاحبه معرفي شده بوديد كد قبولي شما در آزمون سراسري سال 1395 تغيير پيدا كرد. لازم است براي اطلاع از وضعيت قبولي و زمان ثبت‌نام به اطلاعيه مورخ 95/8/4 مندرج در سايت اين سازمان مراجعه نماييد. سازمان سنجش آموزش كشور این برای من امده نمی دانم کجا برم

 22. رضا - برق مخابرات گفت:

  برای من پیام اومد که این پیامک برای رشته های دارای شرایط خاص میباشد و اشتباها برای شما ارسال شده است والسلام به همین راحتی

  • محمد گفت:

   یا منظورشون همین اطلاعیه ۴ آبان کنکور سراسری هستش که کاربر پیامک سازمان سنجش در ارسال پیامک اشتباه. کرده….. یا اینکه منظورشون تکمیل ظرفیت دکتری هستش که اطلاعیه اش شنبه منتشر میشه.بهرحال مقصر این بلاتکلیفی سازمان سنجش است.بعیده تا شنبه س

 23. ابوالفضل گفت:

  دوستان متن پیامکو دقت کنید نوشته آزمون سراسری نه آزمون دکتری.اشتباهی فرستادن.

 24. آرش گفت:

  برای من هم این پیام اومد از خوشحالی به خواهرام زنگ زدم فردا ناهار دعوتشون کردم
  حالا من موندم با خیتی که بالا اوردم
  چی بگم خسته شدم

  • مهندس گفت:

   دوست عزیز براتون ناراحتم برا هممون ناراحتم چقد بازیمون دادن منم خیلی خوشحال شدم ولی خوشبختانه به کسی نگفتم

 25. رضا - برق مخابرات گفت:

  یعنی ممکنه پردیس دانشگاههای دولتی با دانشگاه آزاد رقابت کنند و همه رو پذیرش کنند؟ تا کل کلاسهای آزاد خالی شوند؟

 26. j گفت:

  چرا از اول مشخص نمیکنند .که الان دارن تکمیل ظرفیت میگیرن..اونایی که تعهد دادن …میتونن در تکمیل ظرفیت شرکت کنند…یا نه…

  • کشاورزی گفت:

   اگر قراره تکمیل ظرفیت باشه باید زودتر بزنن چرا اینقدر لفت میدن دیگه خسته شدیم با این پیامک اشتباه شون هم کلا حال ما رو گرفتن چقدر میخوان زجرمون بدن آخه امسال در استرس و نگرانی گذشت بچه ها کاری کنیم زودتر تکمیل ظرفیت رو بزنن

 27. رضا - برق مخابرات گفت:

  منم از چند تا دانشگاه دعوت به مصاحبه شده بودم ولی برای مصاحبه تنها دانشگاه تبریز رفتم شکر آنها هم تا دیدند مقطع ارشدم دانشگاه آزاده بی چون و چرا و بدون سوال آروم ردم کردند.
  نوشته با توجه به تایید شما توسط دانشگاهی که برای مصاحبه معرفی شده بودید. یعنی دوباره این دانشگاه هایی که برای مصاحبه تایید شده بودیم برای تکمیل ظرفیت دعوتمون خواهد کرد؟؟؟

 28. مهندس گفت:

  آخه جالبه سازمان سنجش یچیز گفته انگار در رفته یعنی یه اطلاعیه نتونستن بزارن بگن این پیام چیه اگه اشتباه فرستادن وای بر سازمان سنجش اگه درست فرستادن کو اطلاعیه!!!
  این کنکور دکتری 95هم داستانی شد ها

 29. مریم گفت:

  اگه کسی اطلاعی داره بگه لطفا

 30. مریم گفت:

  احتمالا این لینکه و ما سر کار بودیم
  http://www.sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=1&id=4756
  منظورش رشته های خاصی مث دبیری و معلمی و ایناس و بقیه نیستن تاریخ 95.8.5 فقط همین اطلاعیه هست

 31. . گفت:

  امروز اين پيامك براي منم اومده جالبه كه من دانشگاه شهيد بهشتي كتبي دادم و مصاحبه دعوت نشدم….پرديس شهيد بهشتي هم مصاحبه رفتم اما بدليل شهريه ١٠٠ ميليونيش قبل از اعلام نتايج انصراف دادم….يعني منظور اين پيامك چي مي تونه باشه؟

 32. الی حقوق گفت:

  واسه منم این پیغام اومده…..!!!!!!!

 33. رضا گفت:

  سلام:
  دوستان پیامک مذکور برای منم اومده اگه کسی متوجه شده قضیه چیه لطفاً اطلاع رسانی کنه.
  “داوطلب گرامی با توجه به تائید شما توسط دانشگاهی که برای مصاحبه معرفی شده بودید کد قبولی شما در آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ تغییر پیدا کرد. لازم است برای اطلاع از وضعیت قبولی و زمان ثبت‌ نام به اطلاعیه مورخ ۹۵/۸/۴ مندرج در سایت این سازمان مراجعه نمایید. سازمان سنجش آموزش کشور”

  ممنونم

 34. نگار گفت:

  آقا چرا با احساساتمون بازی میکنن؟ واسه منم همین پیامک اومده. من فقط دانشگاه ایلام رفتم مصاحبه..الان بهشون زنگ زدم گفتن ما اصلا اعلام نکردیم..دق کردم بخدا

 35. وای از بی عدالتی گفت:

  سلام برای رشته اخلاق اسلامی در مقطع دکتری باید در چه رشته ای امتحان بدهم؟ ممنونم

 36. داوطلب گفت:

  دوستان دوستان اون پیام مربوط به کنکور کارشناسی هس نه دکتری و به اشتباه برای داوطلبین دکتری ارسال شده یک اطلاعیه مربوط به 4آبان وجود داره که قطعا مربوط به متن این پیام هس که برای ما ارسال شده
  انتظاراتمونو از سازمان سنجش پایین بیاریم باید با این همه اشتباهات بزرگ امسالشون

 37. وای از بی عدالتی گفت:

  سلام ببخشید اگر در تکمیل ظرفیت ثبت نام کنیم باید برای مصاحبه مجددا درس بخوانیم و مدارک پژوهشی آموزشی تحویل بدهیم ؟ ممنون

 38. علامت سوال گفت:

  براي من هم پيام اومده موضوع چيه؟
  من خيلي استرس دارم ….
  ولي اطلاعيه خبري نيست

 39. مجید گفت:

  سلام برای من همی پیامکی با مضمون قبولی در آزمون دکترا سال 95 آمده لطفاً پیگیری نمایید موضع از چه قرار است؟

 40. محمد گفت:

  سلام- برای منم همچین پیامکی اومده- دو جا مصاحبه رفتم …ولی از اطلاعیه سازمان سنجش خبری نیست که نیست … چقدر ناهماهنگی.. چقدر سردرگمی آزمون دکتری 95 داشت

 41. بی نام گفت:

  سلام دوستان برای من هم همچین پیامی اومده اما نه تو سایت سازمان نه سایت دانشگاهی که برای مصاحبه رفتم چیزی عنوان نشده موضوع چیه

 42. میثم گفت:

  برا منم همچین پیامی اومده که با توجه به تایید شما توسط دانشگاهی که برای مصاحبه…….اما متاسفانه هیچ خبری تو سایت سازمان نیست دوستان اگر امکانش هست و اگر کسی خبر دار شد بهمون خبر بده لطفا

 43. شیما مدیریت گفت:

  سلام بچه ها
  امروز برای منم دقیقا همین پیام اومده
  توروخدا اگر چیزی فهمیدید به من بگید 🙁
  برای منم گفته بورو اطلاعیه 4/8/95 رو ببین
  هرکی فهمید خبر داد خدا خیرش بده به حق پنج تن

  • کنکوری 96 -مدیریت گفت:

   سلام شیما خانم. میتونین بیاین تو صفحه مدیریت؟ بابت منابع میخام بچه های مدیریت بیان اونجا تکلیفو روشن کنیم بابت منابع بازاریابی یا رفتار سازمانی…

 44. الناز گفت:

  براي منم پيام وضعيت قبولي شما تغيير كرده آمده!! ولي من اصلا مصاحبه شركت نكردم

 45. سجاد گفت:

  سلام دوستان پیام اشتباهی بوده برای مصاحبه نیمه متمرکز آزمون سراسری کارشناسی بوده اطلاعیه اش هم هست تو سایت

 46. شیمی فیزیک گفت:

  با سلام
  این پیامک مربوط به آزمون سراسری می باشد و به اشتباه برای بسیاری از داوطلبان ثبت نام شده در سایت سازمان سنجش ارسال شده است.
  لینک اطلاعیه:
  http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=1&id=4756

  با تشکر از همه دوستان

 47. ابوالفضل گفت:

  سلام،برای من اومده،یعنی چی؟

 48. مها گفت:

  خواهشا پیگیری کنید دانشگاهها اکثرا بر اساس ظرفیت اعلامی دانشجو نگرفتندددد

 49. 95 گفت:

  واسه منم این پیام اومذ.

 50. سجاد گفت:

  سلام دوستان برای کسانی که مصاحبه هم نرفتند و یا حتی الان دانشجو هستند هم این پیام اومده فکر کنم سرکاری باشه

 51. سعید گفت:

  با سلام خدمت دوستان، کل این صفحه رو که مرور میکنی مشخصه که سازمان سنجش برای تکمیل ظرفیت اقدام کرده، ولی من برای دو دانشگاهی که مصاحبه رفتم به سایتشون مراجعه کردم خبری نیست.
  منظورشون واقعا چیه؟؟؟
  تا شنبه ایشاا… مسخص میشه

 52. حسن گفت:

  سلام
  بچه ها برای من ی پیامی با این متن اومده کسی می دونه علتش چیه؟ من رفتم تو سایت سنجش چیزی دستگبرم نشد در حالی که به نظر میرسد اطلاعیه متعلق به آزمون سراسری بوده اینم متن پیامه داوطلب گرامی با توجه به تایید شما توسط دانشگاهی که برای مصاحبه معرفی شده ….

 53. زهرا گفت:

  سلام دوستان برای من هم همچین پیامی اومده منظورش چیه به نظرتون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 54. شیما . مدیریت بازرگانی گفت:

  سلام . دوستان کنکوری دکترا کاش یک گروه تلگرام یا واتساپ میزدیم و اونجا اطلاع رسانی می کردیم…من مدیریت بازرگانی هستم..کسی تو این رشته هست؟

 55. نیما گفت:

  سلام. برای من هم پیامک اطلاعیه 4آبان 1395 آومده.خواستم بدونم کسی اطلاعی از این موضوع داره؟ممنون میشم.

 56. بهروز گفت:

  سلام
  برای من هم اومده
  ماجرا چیه؟
  داوطلب گرامي با توجه به تاييد شما توسط دانشگاهي كه براي مصاحبه معرفي شده بوديد كد قبولي شما در آزمون سراسري سال 1395 تغيير پيدا كرد. لازم است براي اطلاع از وضعيت قبولي و زمان ثبت‌نام به اطلاعيه مورخ 95/8/4 مندرج در سايت اين سازمان مراجعه نماييد. سازمان سنجش آموزش كشور

 57. شیما . مدیریت بازرگانی گفت:

  سلام . برای من پیام اومده که با توجه به تایید شما از طرف دانشگاهی که برای مصاحبه دعوت شده اید ..کد قبولی شما در ازمون سراسری تغییر کرده و به اطلاعیه مندرخ در تاریخ 4/ 08 مراجعه کنید…کسی هست که همچین پیامی دریافت کرده باشه..اما خبری نیست

  • الهام گفت:

   سلام برای من هم همچین پیامی امده.کسی می دونه پسوورد و رمز عبور تربیت مدرس چی بود. یادم رفته.

  • علی گفت:

   برای من هم این پیام اومده ولی واقعا نمی فهمم قضیه چیه. تو سایت سازمان سنجش هم که اطلاعیه مورخ 4 آبان اصلا وجود نداره!!!!

  • میترا گفت:

   دوستان توی اس ام اس نوشته آرمون سراسری نه آزمون دکتری. برای اس ام اس های قبلی آزمون دکتری مینوشتن و این مربوط به کارشناسی هستش و انگار که ساطمان سنجش تفکیک نکرده دانشجویانی که اس ام اس براشون میره اینم لینک اطلاعیه که مربوط به بخش آزمون سراسری سایت سنجش هستش
   http://sanjesh.org/FullStory.aspx?id=4760

  • مجتبی گفت:

   برای منم اومده این پیامک.. خدایا باز چه خوابی دیدن برامون

 58. سیما گفت:

  سلام . برای من پیام اومده که با توجه به تایید شما از طرف دانشگاهی که برای مصاحبه دعوت شده اید ..کد قبولی شما در ازمون سراسری تغییر کرده و به اطلاعیه ندرخ 4/ 08 مراجعه کنید…کسی هست که همچین پیامی دریافت کرده باشه..اما خبری نیست

 59. jamal گفت:

  سلام دوستان
  سازمان سنجش به من این میان او فرستاده کسی خبر داره ای چیه؟
  داوطلب گرامي با توجه به تاييد شما توسط دانشگاهي كه براي مصاحبه معرفي شده بوديد كد قبولي شما در آزمون سراسري سال 1395 تغيير پيدا كرد. لازم است براي اطلاع از وضعيت قبولي و زمان ثبت‌نام به اطلاعيه مورخ 95/8/4 مندرج در سايت اين سازمان مراجعه نماييد. سازمان سنجش آموزش كشور

 60. اریک گفت:

  دوستان الان چنین پیامی اومده برام
  نمیفهمم ماجرا چیه
  داوطلب گرامي با توجه به تاييد شما توسط دانشگاهي كه براي مصاحبه معرفي شده بوديد كد قبولي شما در آزمون سراسري سال 1395 تغيير پيدا كرد. لازم است براي اطلاع از وضعيت قبولي و زمان ثبت‌نام به اطلاعيه مورخ 95/8/4 مندرج در سايت اين سازمان مراجعه نماييد. سازمان سنجش آموزش كشور

 61. مدیریت آموزشی گفت:

  یک سوال من مجاز شدم ولی انتخاب رشته نکردم و مصاحبه نرفتم آیا میتونم در تکمیل احتمالی شرکت کنم ؟!!!!!

 62. مرضیه گفت:

  سلام دوستای گلم.. من پارسال رتبم 6بود و هیچ جا قبول نشدم کلی منتظز تکمیل بودم حتی با بچه ها گروهی رفتم دیدن دکتر شریعتی و دکتر خدایی.. نهایت بعد سه ماه تکمیلزدن ولی رشته منو جایی نمیخاست.. با کلی افسردگی نشستم درس خوندم امسال رتبم خیلی خوب نشد ولی هر جا رفتم مصاحبه قبول شدم.. پارسال با رتبه 6 دانشگااهای درب داغون میرفتم که منو نمیگرفتن ولی امسال با رتبه 10 برابر پارسال تو بهترین دانشگاه کشور،تبریز که همیشه آرزو داشتم قبول شدم.. حکمت خدارو دست کم نگیرید منم تو این شرایط بودم درکتون میکنم

  • مهدی گفت:

   سلام. منم پارسال بودم تو گروهتون. چه دوران بدی بود. من امسال قبول شدم اما بدرد بخور نبود.. نمیرم.امسال دوباره منتظر تکمیلم اما مرضيه و هایا نیستند که پیگیری کنند.تکمیل. برگذار بشه تشکر بابت تلاشتون. خوشحال شدم که قبول شدید. از صمیم قلب برات آرزوی موفقیت میکنم. مهدی!!!!

   • مرضیه گفت:

    سلاممممممممم.. خوبی شما؟ خاهش میکنم کاری نکردیم بلاخره تلاش هامون نتیجه داد و خیلی از دوستامون تو تکمیل ظرفیت پارسال پذیرفته شدن..امیدوارم امسال تکمیل ظرفیت یه جای خوب قبول شید.. پاینده باشید

 63. mohammad گفت:

  سلام بر همگی دوستان امروز پیامی با مضمون زیر دریافت کردم و به سایت سنجش هم مراجعه کردم ولی چیزی ندیدم. به نظرتون دزسته یا سزکاریه؟
  متن پیام :
  داوطلب گرامی با توجه به تایید شما توسط دانشگاهی که برای مصاحبه معرفی شده بودید کد قبولی شما در ازمون سراسری سال ۱۳۹۵ تغییر پیدا کرد. لازم است برای اطلاع از وضعیت قبولی و زمان ثبت نام به اطلاعیه مورخ ۹۵/۸/۴ مندرج در سایت این سازمان مراجعه نمایید. سازمان سنجش آموزش کشور (شماره فرستنده پیام 🙁 ۹۸۳۰۰۰۱۲۶۶)

 64. دوست گفت:

  دوستان سلام——-آیا رفتید در صفحه سازمان سنجش آنجا بنویسید خواهان تکمیل ظرفیتید؟——-اینطور و اینجا خالی نوشتن اثر دارد ولی به گوش مسولین نمیرسد بجای فرستادن پیام اینجا برید در سایت سازمان سنجش بخواهید—حتما برید بنویسید

 65. رتبه 42 دو سال پیش گفت:

  پذیرفته شدن در تکمیل ظرفیت بسیار مشکل تر از مرحله اوله

 66. طمراس گفت:

  آیا تکمیل ظرفیت یعنی دانشگاههایی مانند تبریز و کرمان و شیراز که ظرفیت خود را با رتبه های برتر پر نکرده اند و آنها را طرد و تحقیر و سرشکسته کرده اند، اینک می توانند هر چه را که خود پسند کردند از رتبه های پایین و له انتخاب کنند؟ آیا این انصاف است؟ آیا رتبه های برتر باز هم می توانند به همان دانشگاههایی بروند و دوباره مصاحبه شوند و دوباره تحقیر و مطرود گردند و در آخر با این مصاحبه های سلیقه ای، کسان دیگری با رتبه های پایینتر انتخاب گردند؟ آیا این موضوع، تحقیر کردن آنها نیست؟

  • باغبانی گفت:

   والا خیلی ها هم که رتبه خوبی داشتند قبول نشدن این یه فرصت دوباره برای اوناست تا شانص شونو امتحان کنن

  • تبریز گفت:

   دوست عزیزی من قبولی تبریزم خیلی از این ورودی های جدید تبریز در رشته های مختلف رو میشناسم و همگی لیاقت قبول شدن رو داشتن. دیگه دوره بشینی رو درس فقط بخونی گذشت رتبه نشد ملاک دانشجو رو تو پژوهش و فعالیت ها میسنجن نه رتبه،

 67. امیرحسین گفت:

  یک جا بیشتر برای مصاحبه نرفتم و به خیال رزرو شدن رتبه ها جایِ دیگه نرفتم الانم که از تکمیل ظرفیت خبری نیست. کاش سنجش دست از تصمیمات یهویی و بی فکر بر داره و بذاره تو یه محیط اروم و با ثبات همه مشغول درس خوندن باشن و نگرانی های این چنینی نداشته باشن
  تو دانشگاهی که رفتم دو سوم ظرفیت خالی موند. چطوره که امکان پذیرفته شدنِ دانشجو هست اما از طرفِ دانشگاهها هیچ اعلامِ نیازی نمیشه. به قول دوستمون “حقوق” واقعا حق الناس به گردنشونه

 68. مهدی گفت:

  اگر کسی در دوره روزانه 95 پذیرفته شده باشد می تواند برای تکمیل ظرفیت در دانشگاه دیگری اقدام و پس از قبولی به دانشگاه جدید برود؟! لطفا اگر کسی اطلاع یا تجریه دارد بنویسد …

 69. امیر حسام گفت:

  من روزانه قبول شدم اما از شهرم خیلی ذوره میتونم تو تکمیل ظرفیت شرکت کنم؟؟؟/

  • حقوق گفت:

   دوست عزیز قبول شدگان قطعی امکان شرکت در تکمیل ظرفیت ندارن حالا چه پردیس چه روزانه فقط مختص افرادیه که مجاز شدن ولی جز قبول شدگان نهایی نبودند البته این رویه پارسال بود انقدر دکترای امسال عجیب بود و غیر کارشناسی شاید به قبول شدگان هم این فرصت داده بشه ولی اگه چنین باشه ممکنه دوباره دانشگاه اولتون ظرفیتش خالی بشه و یه جورایی نقض غرض محسوب بشه که یه دانشگاه پر بشه ولی دانشگاه دیگه خالی بشه

 70. دکترآینده گفت:

  سلام ممنون از سایت خوبتون.بخدامنم مرددم نمیتونم بخونم کاش زودتر اعلام.کنه امسال سازمان سنجش خیلی اذیتمون کرد

 71. MCI گفت:

  دردودل کردن فایده نداره. کلاه پارسال نره سرتون که دیر جنبیدن و تکمیل ظرفیت با کنکور تقریبا یکی شده بود از لحاظ زمانی

 72. سمیرا گفت:

  سلام
  لطفا تاریخ تکمیل ظرفیت پی اچ دی 95 رو اعلام بفرمایید، بسیار متشکر

 73. فاطمه گفت:

  سلام دوستان
  من رتبه دو رقمی زیر 50 در یکی از رشته های فنی بودم. با 4 تا مقاله داخلی و خارجی. متاسفانه و بعلت بی عدالتی پذیرفته نشدم. شدیدا منتظر تکمیل ظرفیتم. خواهشمندم توی سایت سازمان سنجش درخواست بدین.

 74. شیمی فیزیک گفت:

  خدا کنه تکمیل ظرفیت بگیرن

 75. مینا گفت:

  ما هم خیلی منتظریم
  لطفا هر چه زودتر تکلیفمونو معلوم کنین.شاید یه دریچه امیدی به 95 باشه.این در حالیه که هر دانشگاهی به سلیقه خودش دانشجو گرفت، مثلا دوست من توی یه دانشگاه حد نصاب نیاورد ولی تو دانشگاه بالاتر حد نصاب رو آورد که همونجا هم به جای اون نفر بعدیشو گرفتن وحقش ضایع شدو آخرش مجبور شد با این که ازدواج کرده بود به دانشگه دیگه ای غیر از شهر خودش بره.آخه چرا یکی به داد دل ما نمی رسه؟
  ترکیب شدن گرایشا هم یه عامل بی عدالتی بود، استادا دانشجوهایی رو از گرایشای غیر مرتبط گرفتن.آخه مگه یه دانشجوی خوب دکترا نباید ارشدشم مرتبط باشه؟؟؟!!!!
  آخه چرا کسی جوابی برا این اوضاع نداره؟
  96 هم این طور که معلومه روندش عین 95 هست.

 76. MCI گفت:

  کسی خبر خاصی از بود یا نبود نداره؟

 77. . گفت:

  من هم منتظر تکمیل ظرفیت هستم………..ممنون از سایت پی اج دی

 78. چوپان گفت:

  با سلام، تکمیل ظرفیت دیگ چی هست؟ مگر نه اینکه هر دانشگاهی دانشجوهاشو برداشت و بقیه باید بخونن برای سال 96؟

 79. ُShima گفت:

  تو رو خدا هرچه زودتر تکمیل ظرفیتو یا اعلام کنین یا بگین نمیخواین اصن تکمیل ظرفیت بگیرین بدونیم تکلیفمون چیه؟ ممنون از پی اچ دی تست که این تاپیکو زدن … ای کاش هرچه زودتر رسیدگی و اعلام شه

 80. دوست گفت:

  این را نوشتم————–سلام با توجه به پیگیری های از دانشگاههای مختلف برای ثبت نام دکتری 95 مشاههده شده کلی ظرفیت از دانشگاهها در دوره روزانه و شبانه خالی است——–لطفا به درخواست ما امکان ثبت نام تکمیل ظرفیت را فراهم آورید

 81. دوست گفت:

  سلام دوستان دارند میگویند برید در سایت سازمان سنجش آنجایی که نوشته ورود به سیستم پاسخگویی -همه ما ها باید درخواست تکمیل ظرفیت بدهیم تا به آنها ثابت شود همچین کاری را بکنند ———–دوستان لطفا همگی برید در سایت سازمان سنجش ظر بگذارید تا تکمیل ظرفیت را برایمان باز کنند—-اگر همگی بسیج نشویم نمیشود—-لطفا یه یا علی بگید شروع کنید من رفتم گذاشتم—–شما همبگذارید

 82. نگين گفت:

  تکميل ظرفيت برا همه رشته هاست دوستان؟؟؟؟؟؟

 83. نگين گفت:

  سلام دوستان تکمىل ظرفىت براى همه رشته هاست؟؟؟

 84. روژان گفت:

  من الان تنکابن کلاس بودم.تا الان ۲۲ نفر ثبت نام کردن و سرکلاس حاضر بود

 85. تجزیه 0269 گفت:

  سلام
  لطفا تکلیف این تکمیل ظرفیت را معلوم کنید
  من یکی از دانشگاه قبول شدم اما بخاطر به حد نصاب نرسیدن منهل شد و دانشجویی نگرفتن

 86. کنکوری ۹۵ گفت:

  سلام دوستان بنده هم مثل شما منتظر اعلام تکمیل ظرفیت هستم چندین بار هم اینجا پیام گذاشتم.متاسفانه خبری نشد. از دانشگاه امیرکبیر خبر رسیده که بخشنامه تکمیل ظرفیت به دانشکده ها اعلام شده و تا امروز وقته که اساتید ظرفیت خالی خودرو به تحصیلات تکمیلی اعلام کنند
  میتوانید مستقیما خودتون هم از دانشگاه های مدنظرتون پیگیری بفرمایید

 87. پيمان گفت:

  من خودم مصاحبه پرديس نرم افزار و هوش مصنوعي دانشگاه شيراز شركت كردم آخرش اعلام كردن كسي به حد نصاب نمره نرسيد يعني چي واقعا؟؟ اينهمه خرج كرديم رفتيم ظرفيتش خالي نگه داشتن الان تكليفش چي ميشه؟؟

 88. حقوق گفت:

  خواهشا پیگیری کنید واقعا ظرفیتهای خالی و کلی متقاضی که از بیرون فقط نظاره میکنند و حسرت میخورند واقعا منطقش نمیفهم با اون منابع غیر منطقی که کلی وقت گذاشتیم حالا نمیدونیم برای سال بعد بخونیم یا امکان تکمیل ظرفیت هست
  دانشگاه تهران تو یه رشته نصف ظرفیتش خالی مونده
  خواهشا مسئولین امر این موارد در نظر بگیرن واقعا حق الناس گردنشونه که امکان تحصیل برای تعدادی باشه ولی جذب نکنند
  و حتی باید سازمان سنجش اجبار کنه دانشگاهها رو که نمیتونن کمتر از ظرفیتهای اعلامی پذیرش داشته باشن چون ممکنه دانشگاهها علیرغم ضرورت به این کار حوصله ازمون و مصاحبه مجدد نداشته باشن بدون در نظر گرفتن تبعات منفی که این روند نا عادلانه امسال در برخی رشته ها رو روان متقاضیان به جا گذاشت

 89. شیمی آلی گفت:

  با سلام
  خیلی ممنون از سایت خوب پی اچ دی تست و دست اندرکاران دلسوزاین سایت . واقعا اعلام تکمیل ظرفیت همه مارو از بلا تکلیفی در میاره. امیدوارم این اتفاق هر چه زودتر بیفته. مرسی

  • علی منتظر گفت:

   سلام دوست عزیز
   بنا رو بر این بذارید که تکمیل ظرفیتی وجود نداره و اگه قصد برنامه ریزی برای کنکور دارید فرصت رو از دست ندید
   تکمیل ظرفیت یا نیست یا اگه هم باشه بسیار بسیار محدوده و معمولا در رشته های پولی

 90. ستاره دانشجوی دکترا....به phd گفت:

  دوستان من قبولیمو مدیون این سایت phdهستم….چون اصلا از هیچی خبر نداشتم.شرایط ودانشگااها وکلا همه چی…….جز دعای بخیر هم کاری از دستم برنمیاد

 91. حسین گفت:

  اگر کسی قبول شده دانشگاه آزاد باشد و واحدهایی را بگذراند و بعد در دانشگاه سراسری دولتی قبول شود آیا دانشگاه دولتی واحدهای پاس شده دانشگاه آزاد را قبول می کند؟

 92. سمنان یونی گفت:

  بابا ما تو دانشگاه تو هر رشته یک نفریم و میگن اگر یه نفر باشید تخصصی هاتون تشکیل نمیشه… استادا میگن ما ظرفیت داریم کلاس داریم استاد داریم پس چرا نمیذارن دانشجو وارد شه!!!!!
  فعلا که درخواست تکمیل ظرفیت دادن انشالله پذیرفته میشه و دوستان بیشتری رو در این مقطع می بینیم

 93. @ گفت:

  بخدا خسته شدیم.تمام کارامونو برنامه هامون بسته به این اعلام تکمیل ظرفیتها.خوااااااهش میکنم اعلام کنید.بلاتکلیفی بدترین مشکله که داریم

 94. MCI گفت:

  بنده دقیقا از نحوه برگزاری تکمیل ظرفیت پارسال با خبرم و این کار با تلاش جمعی از داوطلبان و همکاری پی اچ دی تست میسر گشت. در صورت نامعلوم بودن تکمیل ظرفیت و بلاتکلیف گذاشتن متقاضیان احتمالا باید رویه پارسال را به کمک پی اچ دی تست ادامه دهیم.
  با تشکر از پی اچ دی تست که این تاپیک را قرار داد.

 95. کشاورزی گفت:

  امیدواریم هرچه زودتر تکلیف تکمیل ظرفیت مشخص بشه خوهشا اطلاع رسانی کنید