مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

ادعای دانشگاه آزاد مبنی بر قانونی بودن تمامی رشته‌محل‌های این دانشگاه

دانشگاه آزاد تأکید کرد که تمام پذیرش‌های این دانشگاه کتبا مورد تائید وزارت علوم است و این در حالی است که معاون آموزشی وزارت علوم همچنان بر فاقد مجوز بودن این رشته‌ها تأکید دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در پی انتشار گزارش این خبرگزاری ، دانشگاه آزاد توضیحاتی به شرح ذیل ارایه داد.

«در خصوص خبر منتشر شده در آن خبرگزاری تحت عنوان «دانشجویان پاسوز شعله دعواهای برادرانه» با شناسه خبری 13950809000133 به تاریخ 95/8/16 دستور فرمایید طبق ماده 23 قانون مطبوعات جمهوری اسلامی ایران

تیتر: تمامی رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی دارای مجوز قانونی و تمام پذیرش‌های این دانشگاه کتبا مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفته است

1- ضرورت تصحیح روش‌ها و پرکردن خلاءهای قانونی سیستم آموزش عالی کشوری امری غیرقابل انکار است و حتما دانشگاه‌هایی هستند که نیاز به بهبود اوضاع داخلی خود دارند و مسلما تا رسیدن به قله‌های کمال راه باقی است اما در این میان برخی رسانه‌ها با پررنگ کردن جزئیاتی حل شده باعث تشویش اذهان عمومی و ناامن کردن فضای ذهنی دانشجویان و خانواده‌هایشان می‌شوند که جای سؤال و شگفتی است.

2- دانشگاه آزاد اسلامی بارها تاکید کرده است که خود را در قبال دانشجویانش متعهد می‌داند و از تمامی ابزارهایش برای آرامش ذهنی، کسب علم دقیق و نافع و فارغ التحصیلی بی‌دغدغه آینده سازان ایران بهره‌ خواهد برد اما در این میان لفظ غیردقیق و منسوخ شده رشته‌های فاقد مجوز که از سوی خبرگزاری فارس هر هفته تکرار می‌شود موجبات ناامنی ذهنی دانشجویان را ناخودآگاه پدید می‌آورد در حالی که بنابر مستندات قانونی ارائه شده توسط این دانشگاه تمام رشته‌های دایر در این مجموعه آموزشی، دارای مجوز قانونی و همه پذیرش‌های این دانشگاه دارای تائید کتبی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و دانشگاه آزاد اسلامی خود را متعهد می‌داند که دانشجویانش را تا اخذ مدرک معتبر این دانشگاه همراهی کند.

3- با این حال خبرگزاری فارس علیرغم مستندات قانونی و اظهارنظرهای شفاف مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی باز هم با تیترهایی نظیر دانشجویان پاسوز شعله دعواهای برادرانه بر طبل ناامید کردن جوانان و دانشجویان و تشویش ذهن خانواده این عزیزان می‌کوبد و در صدد برپایی آتشی است که مسلما اولین پاسوزش امنیت روانی و ذهنی دانشجویان و خانواده‌های این عزیزان است.

4- دانشگاه آزاد اسلامی دیگر بار رسانه‌هایی را که سعی در نادیده گرفتن خدمات عظیم مجموعه عظیم دانشگاه آزاد اسلامی دارند و با ارائه داده‌های نادرست بر کوشش ادامه دار خود در تشویش اذهان عمومی اصرار می‌کنند، دعوت به رعایت انصاف و داشتن تقوای کاری کرده و از دانشجویان عزیز نیز می‌خواهد که با تمام توان تمرکزشان را بر کسب علم و پیشرفت شخصی و همینطور اعتلای پرچم کشورمان قرار دهند و مطمئن باشند دانشگاه آزاد اسلامی از حقوق ایشان طبق مقررات قانون تا فارغ‌التحصیلی به طور کامل حمایت خواهد کرد و مستندات قانونی خود را برای دفاع از دانشجویان عزیز در صورت لزوم به مراجع ذیصلاح ارائه خواهد داد.»

به گزارش فارس، مطلب منتشر شده از سوی خبرگزاری فارس به کلی در رابطه با چگونگی نظارت وزارت علوم بر تمام زیرنظام‌های آموزش عالی است و فقط مختص دانشگاه آزاد نیست ولی اینکه بین تمام زیرنظام‌ها که انتقاداتی از نظارت وزارت علوم بر آن‌ها در این گزارش مطرح شده است دانشگاه آزاد نتوانسته این انتقادات را بربتابد جای سوال و تعجب دارد، باوجود اینکه تمام انتقادات مطرح شده در این گزارش نیز بر اساس مستندات و گفته‌های خود مسئولان آموزش عالی اعم از مسئولان وزارت علوم و دانشگاه آزاد بوده و فقط با هدف تلنگر به مسئولان آموزش عالی برای درنظر گرفتن مصالح دانشجویان به جای اختلافات سیاسی منتشر شده بود.

در بخش از این جوابیه دانشگاه آزاد آمده است که برخی رسانه‌ها با پررنگ کردن جزئیاتی حل شده سبب تشویش اذهان عمومی می‌شوند. ما از مسئولان دانشگاه آزاد می‌پرسیم که آیا راه‌اندازی چند هزار رشته فاقد مجوز از سوی دانشگاه آزاد کاری جزئی بوده است؟ اینکه با گذشت چند سال از رخ دادن این اتفاق و ورود دستگاه‌های بالادستی مانند شورایعالی انقلاب فرهنگی هنوز معاون آموزشی وزیر علوم در هر مصاحبه‌اش اعلام می‌کند که دانشجویان با مراجعه به سایت وزارت علوم از مجاز بودن رشته‌های دانشگاه آزاد مطمئن شوند جزئیات است؟ بر فرض که این مسائل جزئیات است، مسئولان دانشگاه آزاد چطور این مسائل را حل شده می‌دانند وقتی معاون آموزشی وزارت علوم همواره بر باقی ماندن تعدادی رشته غیرمجاز بررسی نشده در شورای گسترش آموزش عالی تاکید دارد؟

مسئولان دانشگاه آزاد پاسخ دهند که بین مصاحبه‌های مسئولان این دانشگاه مبنی بر پذیرش قانونی تمام رشته‌ها و مصاحبه‌های معاون آموزشی وزیر علوم که متولی مجوز دادن به رشته‌هاست و دانشگاه آزاد که یکی از زیرنظام‌های این وزارتخانه محسوب می‌شود ما به عنوان مخاطب مصاحبه‌ها کدام را باید باور کنیم؟

مسئولان دانشگاه آزاد خوب می‌دانند که هر زمان معاون آموزشی وزیر علوم صحبتی مبنی بر غیرمجاز بودن برخی رشته‌های دانشگاه آزاد و در دست بررسی بودن این رشته‌ها کرده است، خبرنگاران خبرگزاری فارس خودشان با مسئولان دانشگاه آزاد نیز تماس گرفته‌اند تا پاسخ آن‌ها را هم به مخاطبان ارائه کنند.

در هفته گذشته و پس از صحبت‌های معاون آموزشی وزیر علوم مبنی بر غیرمجاز بودن تعدادی از رشته‌های دانشگاه آزاد، خبرگزاری فارس 2 مصاحبه از رئیس دانشگاه آزاد و سخنگوی این دانشگاه منتشر کرد.

از طرفی وقتی معاون آموزشی وزیر علوم از یک طرف و مسئولان دانشگاه آزاد از طرف دیگر به صحبت‌هایی مبنی بر اختلاف با یکدیگر می‌پردازند و مدام در صحبت‌هایشان با طعنه یا مستقیم از اختلافات می‌گویند آیا این خبرگزاری فارس است که سبب تشویش اذهان عمومی می‌شود؟

در بخشی از این جوابیه آمده است که دانشگاه آزاد خود را در قبال دانشجویانش متعهد می‌داند، سوال ما از مسئولان دانشگاه آزاد این است که در برابر فارغ‌التحصیلانی که میلیون‌ها هزینه کردند و حالا مدرکی به دستشان نرسیده است چه کسی تعهد دارد؟ آیا مسئولان این دانشگاه نمی‌دانند که دانش آموختگان رشته‌های بدون مجوزش به سازمان بازرسی شکایت کرده‌اند؟ آیا از راهروهای سازمان مرکزی خود که هر از چندگاهی شاهد حضور فارغ‌التحصیلان بی مدرک است، بی خبرند؟

دانشگاه آزاد از عنوان رشته‌های فاقد مجوز در گزارش منتشر شده گله کرده است، سوال اینجاست که آیا اگر در لفظ این رشته‌ها را فاقد مجوز خطاب نکنیم مجاز بودن آن‌ها را نشان می‌دهد؟ آنچه در عمل دیده می‌شود عدم تائید مدارک فارغ‌التحصیلان برخی رشته‌های دانشگاه آزاد از سوی وزارت علوم است که این امر هم بارها با مستندات کامل از سوی خبرگزاری فارس منتشر شده است.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. رضا گفت:

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، قاسم احمدی لاشکی در نشست علنی امروز یک شنبه(23 آبان) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: در ایران موج گرفتن مدرک دکترا و پشت میز نشینی به راه افتاده است.

  http://www.icana.ir/Fa/News/313898

  • رضا گفت:

   آقا رضا میز کجا بود باور کن با مدرک دکتری به معلم دبستان هم راضی هستم یا هرکاری که بشه با حقوقش زندگی کرد.

 2. ناصر گفت:

  سلام دوستان اول چند مقاله مربوط به رشته خودتان بخوانید وبعد از انها الگو بگیرید وبعد سایت همایشها را سرچ کنید ودر یک همایش شرکت کنید ان وقت مشکلات را می گویند وبعد مراحل دیگر را می توانید بروید

 3. محمد گفت:

  سلام. دانشگاه آزاد باید برای سال آینده در هر رشته محل 4 نفر پذیرش کنه.
  راستی منم امسال قبول شدم.

  • محمد گفت:

   دوست عزیز سلام
   حالا که شما قبول شدی دیگران رو فراموش کردید و میخوایید ظرفیت کم بشه
   الان خیلیا آرزو دارن قبول بشن که انشاالله همین اتفاق هم رخ بده البته قول دارم که باید زیر ساخت ها درست بشه و شان و جایگاه دکترا هم حفظ بشه موفق باشید

 4. باران گفت:

  باسلام
  شماره دفتر آقای دکتر میر زاده رامیفرمایید تا زنگ بزنیم

 5. حسابداري گفت:

  نتايج متاخرين همين هفته اعلام ميشه

 6. مدرس گفت:

  از شما هم ممنونم مجموعه phdtest.ir

 7. مدرس گفت:

  ممنون از خبرگزاری فارس

 8. بی نام گفت:

  سلام دوستان آیا خبر دارین دانشگاه آزاد با این همه فشار بهمن ماه تکمیل ظرفیت می گیره یا خیر؟ منتظر خبر شما هستیم یا علی مدد.

 9. مرجان گفت:

  سلام دوستان کسی خبر داره نتیجه متاخرین مصاحبه چه زمانی اعلام میشه ؟

 10. انتظار گفت:

  دوستان لطفا درباره مقاله نویسی اطلاعات بیشتری بزارین من کاملا مبتدی ام از کجا باید شروع کرد واصولش چی هست کجا باید منتشر کرد ؟

 11. دكتر ليلا گفت:

  دوستان همه زنگ بزنيد به سنجش و پذيرش دانشگاه ازاد توي بهمن تكميل ظرفيت بزارند

 12. حقوق عمومی گفت:

  خدایا این کابوس کی تموم میشه
  دوره دکتری با همه فشارهای فکری که عمدتا به سبب سنگینی کارهای درخواستی از جانب اساتید هست و از طرف دیگه مشکلات مالی و شهریه واقعا سنگین
  همه اینها به کنار، ام المشکلات شده این داستان تمام ناشدنی مجوزها، یعنی هر روز باید به این فکر کنی که بعد از تمام این مصائب تازه مدرکت رو تایید نمیکنن!!!!
  واقعا کی قراره این مسئله حل بشه؟؟

 13. سمیرا حسابداری گفت:

  سلام، من پارسال مجاز شدم رفتم مصاحبه ولی بخاطر مقاله حذفم کردن
  واسه مقاله نوشتن باید چکار کنم؟

  • دکتری 95 گفت:

   دوست عزیز
   اولش سه چهار تا مقاله آماده در یک موضوع بخونید بعد فک کنم حساب کار دستتون میاد.
   سعی نکنید اولین مقاله ایی که میدین در بالاترین سطح باشه، از مبتدی شروع کنید تا پیشرفته.
   امیدوارم موفق بشین.

  • شاید گفت:

   خب اینجوری که نمیشه توضیح داد
   ولی مختصر
   شما اول باید موضوع پژوهشی رپرتاژ انتخاب کنید مشکل ترین مرحله
   برای اینکار باید ادبیات پژوهش مربوطه سرچ کنید و ببیند تو حوزه ای که میخواهید کار کنید چ خلا پژوهشی وجود داره مثلا ی موضوع اصلا توی داخل کار نشده باشه برای اینکار میتونید آرشیو چندسال اخیر مجلات مربوط ب حوزتون رو بررسی کنید و موضوع رو انتخاب کنید
   بعد باید ی مقاله بیس برای خودتون پیدا کنید و بر اساس اون جلو برید مقاله بیس فایده اینه که سردرگم نمیشیذ و هدفتون مشخصه

  • مهندس گفت:

   سلام
   سعی نمایید مطالب و تحقیق تازه در مورد رشته خودتان نوشته و با ارسال به کنفرانسها پس از پذیرش گواهی دریافت نمایید.

 14. شاید گفت:

  ما ۱۶ نفر سر کلاس بودیم بخاطر مجوز ۷نفر تا الان مجبور شدیم انصراف بدیم
  وزارت علوم مدرکها رو تایید میکنه

  • دانشجو گفت:

   منم خواستم انصراف بدم ولی این همه شهریه عمر م که تلف شد چی میشه؟.تصمیم گرفتم امسال هم کنکور بدم وسال دیگه دانشگاه مجوز دارو انتخاب کنم و واحدهایی که گذراندم رو تطبیق بدم فکر کنم اینجور ی از انصراف بهتره چون هفت میلیون هزینه انصراف هست

 15. میثم گفت:

  ما 9 نفر سر کلاس هستیم و 3 4 نفرمون قصد انصراف داریم و دلایلمون شهریه بالا و سنگین و مجوز دار نبودن کد رشته در اون واحد هست

 16. علی منتظر گفت:

  یکی از تفاوتهای بارز نحوه ی جذب دانشجوی دکتری در دانشگاه های دولتی و آزاد اینه که در دانشگاههای دولتی، هر سال معلومه که کدوم یک از اساتید مجوز گرفتن دانشجوی دکتری رو داره و هر استادی محدودیت جذب دانشجو داره و تا اونها رو فارغ التحصیل نکنه نمی تونه درخواست جذب دانشجوی جدید بکنه، در حالیکه در دانشگاه آزاد همچین ملاکهایی وجود نداره و هر واحد اعلام میکنه که مثلا 10 تا دانشجوی دکتری میخواد بگیره بدون اینکه معلوم باشه کدوم یک از اساتید قراره دانشجو بگیرن. فی الواقع اصلا استادی ندارن که بخواد دانشجو بگیره و بعد از جذب دانشجوی دکتری، بهش گفته میشه خودتون برید از دانشگاههای مختلف استاد پیدا کنید!
  متاسفانه هیچ انتقادی رو هم نمی پذیرند

 17. بی نام گفت:

  خدا کنه از روی حساب و کتاب دانشجو بگیرن

 18. سمیرا حسابداری گفت:

  سلام دوستان میخواستم بدونم مقاله چطوری می نویسن
  میشه کمکم کنید
  آخه مصاحبه به مقاله خیلی خیلی توجه دارن

  • به سمیرا گفت:

   سلام
   اگر پایان نامه تون آماده شده ،بسته به تعداد سوالات تحقیق تون وحجم مطالب میتونید دو سه مقاله مستخرج از پایان نامه داشته باشید، با استاد راهنما تون هماهنگ کنید.

  • میثم گفت:

   تشریف ببرید یک کلاس مقاله نویسی که توسط یک استاد با سواد و بنام انجام بشه و تمام موارد رو بهتون یاد می دن. تاکید می کنم حتما مدرسش به نام باشد وگرنه خیلی ها هستند مقاله نویسی یاد می دن اما خیلی موارد رو بلد نیستند و اشتباه یاد افراد می دن

 19. مهشيد گفت:

  دوستاي خوبم سلام. من توي صفحه اقاي دكتر ميرزاده پيغام گذاشتم در موردتكميل ظرفيت بهمن و پاسخي كه دادن اين بود: در صورت تصميم گيري و تاييد در مورد تكميل ظرفيت از طريق سايت اعلام مي شود.
  لطفا همه دوستان همكاري كنين و درخواست كنين. با تشكر

 20. علی گفت:

  خیلی از واحدهایی که امسال دانشگاه آزاد دانشجوی دکتری گرفته است حتی یک استاد با مدرک دکتری آن رشته را هم ندارد و از اساتید دکتری رشته های دیگر استفاده می کنند
  بطور مثال در بیش از 80 درصد واحدهایی که در مجموعه مالی مثل مهندسی مالی و مدیریت صنعتی گرایش مالی امسال دانشجو گرفته اند حتی یکدونه استاد با مدرک دکتری مالی ندارند چه برسد به استاد تمام یا دانشیار مالی

  • مهشيد گفت:

   ظاهرا مشكل مهندسي مالي دوباره تو اين صفحه هم وارد شده…. اگر خود شما قبول نشده بودين و پشت كنكور بودين متقاضي افزايش ظرفيت بودين.

  • متعجب به هومن وعلی گفت:

   !!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!أین آماررو از کجا بدست میارید!!!!!!!.بقیه هم گفتند شما هم بگید !!!مسولین کار خودشون رو میکنند به حرف شما وامثال شما نیست. اون قسمت کنترل دانشجو و درست برنامه ریزی کردن برای جذب دانشجو رو با هاتون فقط موافق ام.ولی واقعا اینقدر آمارتون مبالغه آمیز هست که …

 21. هومن گفت:

  خبرگزاری فارس کاملا درست میگه. دانشگاه ازاد در سال 93 یکباره تعداد دانشجویان دکتراشو از 4000 به 12000 ارتقا داده. خیلی از واحد هایی که دانشجو دکتری گرفتن اساتید لازم رو ندارند ودرس ها رو تخصصی ارایه نمیدن .
  تو بعضی واحد ها که دانشجو دکتری در یه رشته ایی گرفتن حتی یه دونه هیات علمی در اون رشته ندارند.

 22. فلسفه هنر گفت:

  تکمیل ظرفیت بهمن چی شد؟ بالاخره هست؟ بالاخره کی اعلام میشه

 23. پريا گفت:

  سلام دوستانم
  چه خبر از تكميل ظرفيت دكتري ؟
  قبل از بهمن هم تكميل داريم يا فقط بهمن داريم؟

 24. .......... گفت:

  ناگفته نماند که باید تعداد دانشجویان هم مهار شود تا باخیل عظیم دکتر بیکار هم مواجه نشویم.

 25. .......... گفت:

  درود و احترام فراوان خدمت بزرگواران
  واقعا آفرین به همت بلندتان.خسته نباشید. به خاطر پاسخ تان، ما دانشجویان دانشگاه آزاد حمایت تان میکنیم وافتخار میکنیم که در این دانشگاه درس می خوانیم. ما برای بقیه دانشگاه ها هم احترام قایل هستیم وهرگز به خودمان اجازه نمی دهیم که به دیگران توهین کنیم، این توهین ها وحمله ها دور از شان جامعه دانشگاهی است .