مدرسان شریف پنجمین کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی کنفرانس رویکردهای نوین در علوم انسانی چهارمین کنفرانس پژوهش های نوین در علوم انسانی کنفرانس بین المللی مدیریت و اقتصاد در قرن 21 ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت اقتصاد و حسابداری کنفرانس علوم کشاورزی و محیط زیست پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی پژوهش در هنر کنفرانس بین المللی علوم مهندسی و تکنولوژی موسسه ابن یمین کتابخانه فرهنگ

داوطلبان دکتری ۹۵ سراسری در انتظار تکمیل ظرفیت

مهرماه به پایان رسید، اما همچنان خبری در خصوص پذیرش یا عدم پذیرش تکمیل ظرفیت دکتری تخصصی سال ۱۳۹۵ از سوی سازمان سنجش منتشر نشده است.

به گزارش پی اچ دی تست، در حالی که برخی داوطلبان کنکور دکتری ۹۵ سراسری منتظر اعلام تکمیل ظرفیت این آزمون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور هستند، مسئولین این سازمان خبری در این خصوص ارائه نکرده‌اند. این در حالی است که بسیاری از این داوطلبان بین کسب آمادگی بیشتر برای مصاحبه تکمیل ظرفیت یا مطالعه برای آزمون دکتری ۹۶مردد هستند.

گفتنی است سال گذشته پس از اطلاع‌رسانی در این خصوص و پیگیری داوطلبان در خصوص مصاحبه‌های رسانه‌ها با رؤسای دانشگاه‌های مطرح کشور، دانشگاه‌ها از آمادگی خود برای جذب دانشجوی دکتری در مرحله تکمیل ظرفیت خبر دادند. پس از این اعلام آمادگی، پیگیری‌های داوطلبان از وزارت علوم و سازمان سنجش موجب شد تا سازمان سنجش آموزش کشور همچون دیگر اقدامات دلسوزانه خود نسبت به برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت دکتری اقدام نماید.

امیدواریم در روزهای آینده خبرهای موثقی در این زمینه از سوی مسئولین امر منتشر گردد.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۶۳)

 1. خسرو می‌گه:

  سطح کیفی در آموزش عالی با طرح سنجش و پذیرش کاهش می یابد
  تصویر مطلب سطح کیفی در آموزش عالی با طرح سنجش و پذیرش کاهش می یابد

  رتبه ایران در تولید مقالات علمی در پایگاه ESI، شانزدهم است و اگر تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی را در این آمار حساب نکنیم این رتبه به ۲۳ افزایش پیدا می کند.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از پایگاه خبری قانون ، هادی قوامی گفت: رتبه ایران در تولید مقالات علمی در پایگاه ESI، شانزدهم است و اگر تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی را در این آمار حساب نکنیم این رتبه به ۲۳ افزایش پیدا می کند.
  هادی قوامی، رئیس هیات اجرایی فراکسیون دانشگاه آزاد اسلامی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جلسه اعضای فراکسیون با دکتر میرزاده با استقبال خوب نمایندگان تشکیل شد به ایسکانیوز گفت: نگاه اعضای فراکسیون در این جلسه نسبت به دانشگاه آزاد اسلامی یک نگاه مثبت و حمایت کننده بود و در آن نمایندگان به ارائه نقطه نظرات خود پراختند. البته دغدغه‌هایی هم برای افزایش کیفیت و دفاع از جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی وجود داشت زیرا این دانشگاه به عنوان یک نهاد غیردولتی بار عظیمی از آموزش عالی کشور را از دوش دولت بر می دارد و تا حد زیادی باعث کاهش هزینه‌های دولت در ارتباط با آموزش عالی شده است.

  وی افزود: در این جلسه با توضیحات دکتر میرزاده نشان داده شد که دانشگاه آزاد اسلامی امروزه در تمامی زمینه ها با بسیاری از دانشگاه‌های معتبر دولتی در یک رده قرارگرفته و لذا با دانشگاه هایی مانند پیام نور و غیرانتفاعی ابدا در یک جایگاه نیست.
  او در ادامه یادآور شد: رتبه ایران در تولید مقالات علمی در پایگاه ESI، شانزدهم است و اگر تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی را در این آمار حساب نکنیم این رتبه به ۲۳ می رسد.
  قوامی ادامه داد: فعالیت‌های دانش‌بنیان و محصولاتی که در این زمینه عرضه و تجاری شده دانشگاه آزاد اسلامی را از دانشگاه نسل اول که تنها وظیفه آموزش را بر عهده داشت به سمت و سویی برده که هم اکنون در رده دانشگاه‌های نسل سوم یعنی دانشگاه کارآفرین قرار گرفته است.
  او با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه کارآفرینی در بین دانشگاه‌های مختلف کشور پیشتاز است گفت: امیدواریم که این پیشتازی منجر به این شود که ارتباط دانشگاه با صنعت هم از لحاظ عرضه و هم از لحاظ تقاضا بیشترشده و بتوانیم فارغ‌ التحصیلان دانشگاه آزاد را به سمتی ببریم که بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند و به این ترتیب شاهد باشیم که در دانشگاه آزاد اسلامی تولید علم منجر به تولید ثروت شود.
  وی در پایان با اشاره به طرح سنجش و پذیرش گفت: طرح سنجش و پذیرش متاسفانه از لحاظ کیفیت باعث ایجاد موانع می شود لذا برای ارتقای کیفیت در دانشگاه آزاد باید موانع این چنینی را برداریم.

 2. خسرو می‌گه:

  پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی با استاندارهای لازم صورت گرفته است
  دکتر میرزاده در ادامه جلسه با تاکید بر اینکه وجود سه عنصر عضو هیات علمی، فضا و امکانات آموزشی و تصویب رشه محل های قانونی برای توسعه تحصیلات تکمیلی لازم است، گفت: این سه عنصر در دانشگاه وجود داشته در واقع پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی با استاندارهای لازم صورت گرفته است و ما به دنبال توسعه کیفی در این دانشگاه هستیم.
  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص آمار پذیرفته شدگان داوطلبان آزمون دکتری، اظهار داشت: از ۱۱۴ هزار نفر کل داوطلبان در آزمون دکتری این دانشگاه، تنها ۹درصد موفق به راهیابی به دانشگاه آزاد اسلامی شده اند وبقیه مردود شده اند.
  وی با تاکید بر اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی تمامی استانداردهای لازم رعایت شده است ، گفت: این دانشگاه با در اختیار داشتن ۶۸ هزار عضو هیات علمی تمام وقت، نیمه وقت و استاد مدعو، ۱۱هزار کارگاه و آزمایشگاه در طرح ساها، ۲۰ میلیون مترمربع فضای مسقف، نزدیک به ۴۰درصد بار آموزش عالی کشور را عهده دار است.
  دکتر میرزاده با اشاره به تلاش و نظارت داخلی دانشگاه برای حفظ کیفیت ، گفت: برای ارتقای کیفیت و توسعه کیفی در دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در استانها در واحدهای مادر ادغام شد.
  وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری توسعه تحصیلات تکمیلی را یک مزیت برای کشور شمرده اند، اظهار داشت: تولیدات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در ارتقای رتبه علمی کشور بسیار تاثیرگذار بوده است. وی با بیان اینکه رتبه دانشگاه آزاد اسلامی به لحاظ مشارکت در تولید جهانی علم ۱۶۲ است گفت: مقام علمی ایران در پایگاه معتبر علمی (ESI) در رده ۱۶ قرار دارد که اگر تولیدات دانشگاه آزاد اسلامی را در این آمار در نظر نگیریم این رتبه ۲۳ خواهد شد. وی افزود: در سال ۲۰۱۵ حدود ۲۰ درصد از تولیدات علمی کشور توسط دانشگاه آزاد اسلامی تولید شده است.

 3. درباره‌ اعلام‌ ظرفیت‌ پذیرش‌ می‌گه:

  اطلاعیه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور درباره‌ اعلام‌ ظرفیت‌ پذیرش‌ رشته‌محل‌های جدید و تکمیل ظرفیت برخی از رشته‌های آزمون‌ ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال‌ ۱۳۹۵
  ۱۳۹۵/۰۸/۰۹

  بدین‌وسیله‌ به ‌اطلاع‌ داوطلبان‌ شرکت کننده در آزمون ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۵ که در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار نگرفته اند می‌رساند، نظر به‌ اینکه‌ برخی از دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی برای‌ پذیرش‌ دانشجو اعلام‌ ظرفیت‌ جدید نموده و یا ظرفیت برخی از کدرشته‌ محل‌های تحصیلی آزمون مذکور تکمیل نگردیده است، لذا اطلاعیه تکمیل ظرفیت آزمون مذکور در روز یکشنبه ۹۵/۸/۱۶ بر روی پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی: http://WWW.Sanjesh.org قرار خواهد گرفت که داوطلبان واجد شرایط در صورت تمایل می‌توانند براساس مفاد اطلاعیه مزبور نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته در این مرحله اقدام نمایند.

 4. ali می‌گه:

  سلام دوستان؛ من آزمون اسفند ۹۴ مجاز بوذم؛ الان خیلی وقته از حس دکتری اومدم بیرون؛ می گفتن آزمون دو سال اعتبارداره درست بود؟ در واقع این اطلاعیه منم شامل میشه؟ مرسی از همگی؛

 5. MCI می‌گه:

  به لطف خدا اعلام شده تکمیل ظرفیت.
  خوابید همتون؟
  سایتو نگاه کنید

 6. درخواست تکمیل می‌گه:

  دوستان اگر ۵۰ نفر دیگه بتونن تو سایت سنجش پیام بفرستن تکمیل ظرفیت باز میشه——لطفا همکاری

  • داوطلب می‌گه:

   شما از کجا این نکته رو میدونی اگه بخوان بزنن خودشون میزنن البته درخواست ما میتونه زمان اعلام شو جلوتر بندازه تو این ماه مشخص کنن داره دیر میشه

 7. مونا می‌گه:

  دوستان خواهشا برید سایت سنجش درخواست بدید افزایش درخواست توجه اونارو بیشتر جلب میکنه
  واقعا حق مسلممون داره تضییع میشه ظرفیتها خالی

 8. ... می‌گه:

  سلام
  ان شاءالله هر چه زودتر تکمیل ظرفیت را هم اعلام کنند.

 9. مگه میشه می‌گه:

  لطفا به سایت سنجش مراجعه کنید و درخواست تکمیل ظرفیت بدید——نشان بدید حق گرفتنی است

 10. دوست می‌گه:

  لطفا برید سایت سازمان درخواست تکمیل بوید….عاجزانه بجای بحث…از دوستان قبول شده هم برای حمایت خواهش میکنم مشارکت کنند

 11. داوطلب می‌گه:

  سلام داوطلبان عزیز تضیع حق شده من هم پیامک را دریافت کردم اما شادی قبولی بیش از چند ساعت طول نکشید وسریع به خاک رفت .بسیار جای تاسف است که سازمان سنجش اینگونه با داوطلبان بازی میکند. از وزیر عزیز علوم عاجزانه خواهشمندیم به این نابسامانی های سازمان سنجش پایان دهند. تکمیل ظرفیت ها راهم اعلام کنند اما نه با این ناعدالتی

  • قوامی می‌گه:

   با سلام من هم اگه میدانستم که قبولی و انتخاب رشته امری صوری می باشد هرگز خبر قبولی خود را در منتشر نمی کردم همچنان می پرسند چه خبر از قبولی دکتریت، بسیار شرمنده و عذاب وجدان دارم

 12. داوطلب تکمیل ظرفیت می‌گه:

  سلام دوستان، لطفا برید در سایت سازمان سنجش آنجایی که نوشته ورود به سیستم پاسخگویی و درخواست تکمیل ظرفیت بدید
  همه ماها باید درخواست تکمیل ظرفیت بدهیم تا سازمان سنجش ترغیب و مجبور به انجام تکمیل ظرفیت بشه

 13. مسعود می‌گه:

  تکمیل ظرفیت در کار نیست . این ایمیل هم برای من اومد ولی مطمئن باشید اشتباهی اومده اتفاقا من آرزو کردم اشتباه باشه آخه من جو گیر شدم رفتم شهرستان مصاحبه اگه قبول میشدم امسال محروم میشدم.

 14. محمد می‌گه:

  سلام برای من هم اومده
  داوطلب گرامی با توجه به تایید شما توسط دانشگاهی که برای مصاحبه معرفی شده بودید کد قبولی شما در آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ تغییر پیدا کرد. لازم است برای اطلاع از وضعیت قبولی و زمان ثبت‌نام به اطلاعیه مورخ ۹۵/۸/۴ مندرج در سایت این سازمان مراجعه نمایید. سازمان سنجش آموزش کشور
  بنظرم تاریخ اطلاعیه اشتباه خورده چون گفته مصاحبه و…. حتما مربوط به دکتری است تاریخ غلط خوره .
  آخر هفته ای درست کردند برای ما اهههه

  • Nano.Physicssss می‌گه:

   سلام، توی این پیام نوشته آزمون سراسری که منظورش کنکور لیسانس هست چون تو سایت سازمان سنجش هم که نگاه کنید می‌بینید به کنکور لیسانس می‌گه آزمون سراری و به کنکورای دیگ هم اسمهای خودشونو میگه. و احتمالا برای کسانی هست که تو رشته‌های مصاحبه‌ای هم قبول شدن که حالا می‌تونن اونجاها رو هم برن.

 15. زهرا می‌گه:

  داوطلب گرامی باسلام پیرو پیامک ارسالی در تاریخ ۹۵/۸/۶ بدینوسیله ضمن عذرخواهی از جنابعالی به اطلاع می رساند این پیام مخصوص داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ در رشته های دارای شرایط خاص و مصاحبه دار بوده که اشتباهاً برای شما ارسال شده است و شامل شما نمی شود.سازمان سنجش آموزش کشور

 16. زهرا می‌گه:

  سنجش مجدد پیامک زده که اشتباهی فرستاده و عذرخواهی کرده

 17. هادی می‌گه:

  اصلا تکمیل ظرفیتی در کار نیست
  خدا رحمت کنه اون زمانها را //////////

 18. همیشه دانشجو می‌گه:

  سازمانی که باید نماد عقلانیّت و پیشرفت باشد،پیامکی با موضوع آزمون سراسری را روز پنج شنبه که تعطیل اداری ست برای داوطلبان آزمونی دکترایی ارسال می کند که برخی از آن ها حتا در مصاحبه نیز شرکت نکرده اند.بعد به اطلاعیه ای ارجاع می دهد که وجود خارجی ندارد.بعد…باقی بقایش!

 19. مدیریت آموزشی می‌گه:

  یک سوال من مجاز شدم ولی انتخاب رشته نکردم و مصاحبه نرفتم آیا میتونم در تکمیل احتمالی شرکت کنم ؟!//!!!!

 20. احسان می‌گه:

  سلام برای من هم پیامک قبولی و… اومده ظاهرا اشتباه شده

 21. سید یونس موسوی مجد می‌گه:

  داوطلب گرامی با توجه به تایید شما توسط دانشگاهی که برای مصاحبه معرفی شده بودید کد قبولی شما در آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ تغییر پیدا کرد. لازم است برای اطلاع از وضعیت قبولی و زمان ثبت‌نام به اطلاعیه مورخ ۹۵/۸/۴ مندرج در سایت این سازمان مراجعه نمایید. سازمان سنجش آموزش کشور این برای من امده نمی دانم کجا برم

 22. رضا - برق مخابرات می‌گه:

  برای من پیام اومد که این پیامک برای رشته های دارای شرایط خاص میباشد و اشتباها برای شما ارسال شده است والسلام به همین راحتی

  • محمد می‌گه:

   یا منظورشون همین اطلاعیه ۴ آبان کنکور سراسری هستش که کاربر پیامک سازمان سنجش در ارسال پیامک اشتباه. کرده….. یا اینکه منظورشون تکمیل ظرفیت دکتری هستش که اطلاعیه اش شنبه منتشر میشه.بهرحال مقصر این بلاتکلیفی سازمان سنجش است.بعیده تا شنبه س

 23. ابوالفضل می‌گه:

  دوستان متن پیامکو دقت کنید نوشته آزمون سراسری نه آزمون دکتری.اشتباهی فرستادن.

 24. آرش می‌گه:

  برای من هم این پیام اومد از خوشحالی به خواهرام زنگ زدم فردا ناهار دعوتشون کردم
  حالا من موندم با خیتی که بالا اوردم
  چی بگم خسته شدم

 25. رضا - برق مخابرات می‌گه:

  یعنی ممکنه پردیس دانشگاههای دولتی با دانشگاه آزاد رقابت کنند و همه رو پذیرش کنند؟ تا کل کلاسهای آزاد خالی شوند؟

 26. j می‌گه:

  چرا از اول مشخص نمیکنند .که الان دارن تکمیل ظرفیت میگیرن..اونایی که تعهد دادن …میتونن در تکمیل ظرفیت شرکت کنند…یا نه…

  • کشاورزی می‌گه:

   اگر قراره تکمیل ظرفیت باشه باید زودتر بزنن چرا اینقدر لفت میدن دیگه خسته شدیم با این پیامک اشتباه شون هم کلا حال ما رو گرفتن چقدر میخوان زجرمون بدن آخه امسال در استرس و نگرانی گذشت بچه ها کاری کنیم زودتر تکمیل ظرفیت رو بزنن

 27. رضا - برق مخابرات می‌گه:

  منم از چند تا دانشگاه دعوت به مصاحبه شده بودم ولی برای مصاحبه تنها دانشگاه تبریز رفتم شکر آنها هم تا دیدند مقطع ارشدم دانشگاه آزاده بی چون و چرا و بدون سوال آروم ردم کردند.
  نوشته با توجه به تایید شما توسط دانشگاهی که برای مصاحبه معرفی شده بودید. یعنی دوباره این دانشگاه هایی که برای مصاحبه تایید شده بودیم برای تکمیل ظرفیت دعوتمون خواهد کرد؟؟؟

 28. مهندس می‌گه:

  آخه جالبه سازمان سنجش یچیز گفته انگار در رفته یعنی یه اطلاعیه نتونستن بزارن بگن این پیام چیه اگه اشتباه فرستادن وای بر سازمان سنجش اگه درست فرستادن کو اطلاعیه!!!
  این کنکور دکتری ۹۵هم داستانی شد ها

 29. مریم می‌گه:

  اگه کسی اطلاعی داره بگه لطفا

 30. مریم می‌گه:

  احتمالا این لینکه و ما سر کار بودیم
  http://www.sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=1&id=4756
  منظورش رشته های خاصی مث دبیری و معلمی و ایناس و بقیه نیستن تاریخ ۹۵٫۸٫۵ فقط همین اطلاعیه هست

 31. . می‌گه:

  امروز این پیامک برای منم اومده جالبه که من دانشگاه شهید بهشتی کتبی دادم و مصاحبه دعوت نشدم….پردیس شهید بهشتی هم مصاحبه رفتم اما بدلیل شهریه ١٠٠ میلیونیش قبل از اعلام نتایج انصراف دادم….یعنی منظور این پیامک چی می تونه باشه؟

 32. الی حقوق می‌گه:

  واسه منم این پیغام اومده…..!!!!!!!

 33. رضا می‌گه:

  سلام:
  دوستان پیامک مذکور برای منم اومده اگه کسی متوجه شده قضیه چیه لطفاً اطلاع رسانی کنه.
  “داوطلب گرامی با توجه به تائید شما توسط دانشگاهی که برای مصاحبه معرفی شده بودید کد قبولی شما در آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ تغییر پیدا کرد. لازم است برای اطلاع از وضعیت قبولی و زمان ثبت‌ نام به اطلاعیه مورخ ۹۵/۸/۴ مندرج در سایت این سازمان مراجعه نمایید. سازمان سنجش آموزش کشور”

  ممنونم

 34. نگار می‌گه:

  آقا چرا با احساساتمون بازی میکنن؟ واسه منم همین پیامک اومده. من فقط دانشگاه ایلام رفتم مصاحبه..الان بهشون زنگ زدم گفتن ما اصلا اعلام نکردیم..دق کردم بخدا

 35. وای از بی عدالتی می‌گه:

  سلام برای رشته اخلاق اسلامی در مقطع دکتری باید در چه رشته ای امتحان بدهم؟ ممنونم

 36. داوطلب می‌گه:

  دوستان دوستان اون پیام مربوط به کنکور کارشناسی هس نه دکتری و به اشتباه برای داوطلبین دکتری ارسال شده یک اطلاعیه مربوط به ۴آبان وجود داره که قطعا مربوط به متن این پیام هس که برای ما ارسال شده
  انتظاراتمونو از سازمان سنجش پایین بیاریم باید با این همه اشتباهات بزرگ امسالشون

 37. وای از بی عدالتی می‌گه:

  سلام ببخشید اگر در تکمیل ظرفیت ثبت نام کنیم باید برای مصاحبه مجددا درس بخوانیم و مدارک پژوهشی آموزشی تحویل بدهیم ؟ ممنون

 38. علامت سوال می‌گه:

  برای من هم پیام اومده موضوع چیه؟
  من خیلی استرس دارم ….
  ولی اطلاعیه خبری نیست

 39. مجید می‌گه:

  سلام برای من همی پیامکی با مضمون قبولی در آزمون دکترا سال ۹۵ آمده لطفاً پیگیری نمایید موضع از چه قرار است؟

 40. محمد می‌گه:

  سلام- برای منم همچین پیامکی اومده- دو جا مصاحبه رفتم …ولی از اطلاعیه سازمان سنجش خبری نیست که نیست … چقدر ناهماهنگی.. چقدر سردرگمی آزمون دکتری ۹۵ داشت

 41. بی نام می‌گه:

  سلام دوستان برای من هم همچین پیامی اومده اما نه تو سایت سازمان نه سایت دانشگاهی که برای مصاحبه رفتم چیزی عنوان نشده موضوع چیه

 42. میثم می‌گه:

  برا منم همچین پیامی اومده که با توجه به تایید شما توسط دانشگاهی که برای مصاحبه…….اما متاسفانه هیچ خبری تو سایت سازمان نیست دوستان اگر امکانش هست و اگر کسی خبر دار شد بهمون خبر بده لطفا

 43. شیما مدیریت می‌گه:

  سلام بچه ها
  امروز برای منم دقیقا همین پیام اومده
  توروخدا اگر چیزی فهمیدید به من بگید :(
  برای منم گفته بورو اطلاعیه ۴/۸/۹۵ رو ببین
  هرکی فهمید خبر داد خدا خیرش بده به حق پنج تن

  • کنکوری 96 -مدیریت می‌گه:

   سلام شیما خانم. میتونین بیاین تو صفحه مدیریت؟ بابت منابع میخام بچه های مدیریت بیان اونجا تکلیفو روشن کنیم بابت منابع بازاریابی یا رفتار سازمانی…

 44. الناز می‌گه:

  برای منم پیام وضعیت قبولی شما تغییر کرده آمده!! ولی من اصلا مصاحبه شرکت نکردم

 45. سجاد می‌گه:

  سلام دوستان پیام اشتباهی بوده برای مصاحبه نیمه متمرکز آزمون سراسری کارشناسی بوده اطلاعیه اش هم هست تو سایت

 46. شیمی فیزیک می‌گه:

  با سلام
  این پیامک مربوط به آزمون سراسری می باشد و به اشتباه برای بسیاری از داوطلبان ثبت نام شده در سایت سازمان سنجش ارسال شده است.
  لینک اطلاعیه:
  http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=1&id=4756

  با تشکر از همه دوستان

 47. ابوالفضل می‌گه:

  سلام،برای من اومده،یعنی چی؟

 48. مها می‌گه:

  خواهشا پیگیری کنید دانشگاهها اکثرا بر اساس ظرفیت اعلامی دانشجو نگرفتندددد

 49. 95 می‌گه:

  واسه منم این پیام اومذ.

 50. سجاد می‌گه:

  سلام دوستان برای کسانی که مصاحبه هم نرفتند و یا حتی الان دانشجو هستند هم این پیام اومده فکر کنم سرکاری باشه

 51. سعید می‌گه:

  با سلام خدمت دوستان، کل این صفحه رو که مرور میکنی مشخصه که سازمان سنجش برای تکمیل ظرفیت اقدام کرده، ولی من برای دو دانشگاهی که مصاحبه رفتم به سایتشون مراجعه کردم خبری نیست.
  منظورشون واقعا چیه؟؟؟
  تا شنبه ایشاا… مسخص میشه

 52. حسن می‌گه:

  سلام
  بچه ها برای من ی پیامی با این متن اومده کسی می دونه علتش چیه؟ من رفتم تو سایت سنجش چیزی دستگبرم نشد در حالی که به نظر میرسد اطلاعیه متعلق به آزمون سراسری بوده اینم متن پیامه داوطلب گرامی با توجه به تایید شما توسط دانشگاهی که برای مصاحبه معرفی شده ….

 53. زهرا می‌گه:

  سلام دوستان برای من هم همچین پیامی اومده منظورش چیه به نظرتون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 54. شیما . مدیریت بازرگانی می‌گه:

  سلام . دوستان کنکوری دکترا کاش یک گروه تلگرام یا واتساپ میزدیم و اونجا اطلاع رسانی می کردیم…من مدیریت بازرگانی هستم..کسی تو این رشته هست؟

 55. نیما می‌گه:

  سلام. برای من هم پیامک اطلاعیه ۴آبان ۱۳۹۵ آومده.خواستم بدونم کسی اطلاعی از این موضوع داره؟ممنون میشم.

 56. بهروز می‌گه:

  سلام
  برای من هم اومده
  ماجرا چیه؟
  داوطلب گرامی با توجه به تایید شما توسط دانشگاهی که برای مصاحبه معرفی شده بودید کد قبولی شما در آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ تغییر پیدا کرد. لازم است برای اطلاع از وضعیت قبولی و زمان ثبت‌نام به اطلاعیه مورخ ۹۵/۸/۴ مندرج در سایت این سازمان مراجعه نمایید. سازمان سنجش آموزش کشور

 57. شیما . مدیریت بازرگانی می‌گه:

  سلام . برای من پیام اومده که با توجه به تایید شما از طرف دانشگاهی که برای مصاحبه دعوت شده اید ..کد قبولی شما در ازمون سراسری تغییر کرده و به اطلاعیه مندرخ در تاریخ ۴/ ۰۸ مراجعه کنید…کسی هست که همچین پیامی دریافت کرده باشه..اما خبری نیست

 58. سیما می‌گه:

  سلام . برای من پیام اومده که با توجه به تایید شما از طرف دانشگاهی که برای مصاحبه دعوت شده اید ..کد قبولی شما در ازمون سراسری تغییر کرده و به اطلاعیه ندرخ ۴/ ۰۸ مراجعه کنید…کسی هست که همچین پیامی دریافت کرده باشه..اما خبری نیست

 59. jamal می‌گه:

  سلام دوستان
  سازمان سنجش به من این میان او فرستاده کسی خبر داره ای چیه؟
  داوطلب گرامی با توجه به تایید شما توسط دانشگاهی که برای مصاحبه معرفی شده بودید کد قبولی شما در آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ تغییر پیدا کرد. لازم است برای اطلاع از وضعیت قبولی و زمان ثبت‌نام به اطلاعیه مورخ ۹۵/۸/۴ مندرج در سایت این سازمان مراجعه نمایید. سازمان سنجش آموزش کشور

 60. اریک می‌گه:

  دوستان الان چنین پیامی اومده برام
  نمیفهمم ماجرا چیه
  داوطلب گرامی با توجه به تایید شما توسط دانشگاهی که برای مصاحبه معرفی شده بودید کد قبولی شما در آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ تغییر پیدا کرد. لازم است برای اطلاع از وضعیت قبولی و زمان ثبت‌نام به اطلاعیه مورخ ۹۵/۸/۴ مندرج در سایت این سازمان مراجعه نمایید. سازمان سنجش آموزش کشور

 61. مدیریت آموزشی می‌گه:

  یک سوال من مجاز شدم ولی انتخاب رشته نکردم و مصاحبه نرفتم آیا میتونم در تکمیل احتمالی شرکت کنم ؟!!!!!

 62. مرضیه می‌گه:

  سلام دوستای گلم.. من پارسال رتبم ۶بود و هیچ جا قبول نشدم کلی منتظز تکمیل بودم حتی با بچه ها گروهی رفتم دیدن دکتر شریعتی و دکتر خدایی.. نهایت بعد سه ماه تکمیلزدن ولی رشته منو جایی نمیخاست.. با کلی افسردگی نشستم درس خوندم امسال رتبم خیلی خوب نشد ولی هر جا رفتم مصاحبه قبول شدم.. پارسال با رتبه ۶ دانشگااهای درب داغون میرفتم که منو نمیگرفتن ولی امسال با رتبه ۱۰ برابر پارسال تو بهترین دانشگاه کشور،تبریز که همیشه آرزو داشتم قبول شدم.. حکمت خدارو دست کم نگیرید منم تو این شرایط بودم درکتون میکنم

  • مهدی می‌گه:

   سلام. منم پارسال بودم تو گروهتون. چه دوران بدی بود. من امسال قبول شدم اما بدرد بخور نبود.. نمیرم.امسال دوباره منتظر تکمیلم اما مرضیه و هایا نیستند که پیگیری کنند.تکمیل. برگذار بشه تشکر بابت تلاشتون. خوشحال شدم که قبول شدید. از صمیم قلب برات آرزوی موفقیت میکنم. مهدی!!!!

   • مرضیه می‌گه:

    سلاممممممممم.. خوبی شما؟ خاهش میکنم کاری نکردیم بلاخره تلاش هامون نتیجه داد و خیلی از دوستامون تو تکمیل ظرفیت پارسال پذیرفته شدن..امیدوارم امسال تکمیل ظرفیت یه جای خوب قبول شید.. پاینده باشید

 63. mohammad می‌گه:

  سلام بر همگی دوستان امروز پیامی با مضمون زیر دریافت کردم و به سایت سنجش هم مراجعه کردم ولی چیزی ندیدم. به نظرتون دزسته یا سزکاریه؟
  متن پیام :
  داوطلب گرامی با توجه به تایید شما توسط دانشگاهی که برای مصاحبه معرفی شده بودید کد قبولی شما در ازمون سراسری سال ۱۳۹۵ تغییر پیدا کرد. لازم است برای اطلاع از وضعیت قبولی و زمان ثبت نام به اطلاعیه مورخ ۹۵/۸/۴ مندرج در سایت این سازمان مراجعه نمایید. سازمان سنجش آموزش کشور (شماره فرستنده پیام :( ۹۸۳۰۰۰۱۲۶۶)

 64. دوست می‌گه:

  دوستان سلام——-آیا رفتید در صفحه سازمان سنجش آنجا بنویسید خواهان تکمیل ظرفیتید؟——-اینطور و اینجا خالی نوشتن اثر دارد ولی به گوش مسولین نمیرسد بجای فرستادن پیام اینجا برید در سایت سازمان سنجش بخواهید—حتما برید بنویسید

 65. رتبه 42 دو سال پیش می‌گه:

  پذیرفته شدن در تکمیل ظرفیت بسیار مشکل تر از مرحله اوله

 66. طمراس می‌گه:

  آیا تکمیل ظرفیت یعنی دانشگاههایی مانند تبریز و کرمان و شیراز که ظرفیت خود را با رتبه های برتر پر نکرده اند و آنها را طرد و تحقیر و سرشکسته کرده اند، اینک می توانند هر چه را که خود پسند کردند از رتبه های پایین و له انتخاب کنند؟ آیا این انصاف است؟ آیا رتبه های برتر باز هم می توانند به همان دانشگاههایی بروند و دوباره مصاحبه شوند و دوباره تحقیر و مطرود گردند و در آخر با این مصاحبه های سلیقه ای، کسان دیگری با رتبه های پایینتر انتخاب گردند؟ آیا این موضوع، تحقیر کردن آنها نیست؟

 67. امیرحسین می‌گه:

  یک جا بیشتر برای مصاحبه نرفتم و به خیال رزرو شدن رتبه ها جایِ دیگه نرفتم الانم که از تکمیل ظرفیت خبری نیست. کاش سنجش دست از تصمیمات یهویی و بی فکر بر داره و بذاره تو یه محیط اروم و با ثبات همه مشغول درس خوندن باشن و نگرانی های این چنینی نداشته باشن
  تو دانشگاهی که رفتم دو سوم ظرفیت خالی موند. چطوره که امکان پذیرفته شدنِ دانشجو هست اما از طرفِ دانشگاهها هیچ اعلامِ نیازی نمیشه. به قول دوستمون “حقوق” واقعا حق الناس به گردنشونه

 68. مهدی می‌گه:

  اگر کسی در دوره روزانه ۹۵ پذیرفته شده باشد می تواند برای تکمیل ظرفیت در دانشگاه دیگری اقدام و پس از قبولی به دانشگاه جدید برود؟! لطفا اگر کسی اطلاع یا تجریه دارد بنویسد …

 69. امیر حسام می‌گه:

  من روزانه قبول شدم اما از شهرم خیلی ذوره میتونم تو تکمیل ظرفیت شرکت کنم؟؟؟/

  • حقوق می‌گه:

   دوست عزیز قبول شدگان قطعی امکان شرکت در تکمیل ظرفیت ندارن حالا چه پردیس چه روزانه فقط مختص افرادیه که مجاز شدن ولی جز قبول شدگان نهایی نبودند البته این رویه پارسال بود انقدر دکترای امسال عجیب بود و غیر کارشناسی شاید به قبول شدگان هم این فرصت داده بشه ولی اگه چنین باشه ممکنه دوباره دانشگاه اولتون ظرفیتش خالی بشه و یه جورایی نقض غرض محسوب بشه که یه دانشگاه پر بشه ولی دانشگاه دیگه خالی بشه

 70. دکترآینده می‌گه:

  سلام ممنون از سایت خوبتون.بخدامنم مرددم نمیتونم بخونم کاش زودتر اعلام.کنه امسال سازمان سنجش خیلی اذیتمون کرد

 71. MCI می‌گه:

  دردودل کردن فایده نداره. کلاه پارسال نره سرتون که دیر جنبیدن و تکمیل ظرفیت با کنکور تقریبا یکی شده بود از لحاظ زمانی

 72. سمیرا می‌گه:

  سلام
  لطفا تاریخ تکمیل ظرفیت پی اچ دی ۹۵ رو اعلام بفرمایید، بسیار متشکر

 73. فاطمه می‌گه:

  سلام دوستان
  من رتبه دو رقمی زیر ۵۰ در یکی از رشته های فنی بودم. با ۴ تا مقاله داخلی و خارجی. متاسفانه و بعلت بی عدالتی پذیرفته نشدم. شدیدا منتظر تکمیل ظرفیتم. خواهشمندم توی سایت سازمان سنجش درخواست بدین.

 74. شیمی فیزیک می‌گه:

  خدا کنه تکمیل ظرفیت بگیرن

 75. مینا می‌گه:

  ما هم خیلی منتظریم
  لطفا هر چه زودتر تکلیفمونو معلوم کنین.شاید یه دریچه امیدی به ۹۵ باشه.این در حالیه که هر دانشگاهی به سلیقه خودش دانشجو گرفت، مثلا دوست من توی یه دانشگاه حد نصاب نیاورد ولی تو دانشگاه بالاتر حد نصاب رو آورد که همونجا هم به جای اون نفر بعدیشو گرفتن وحقش ضایع شدو آخرش مجبور شد با این که ازدواج کرده بود به دانشگه دیگه ای غیر از شهر خودش بره.آخه چرا یکی به داد دل ما نمی رسه؟
  ترکیب شدن گرایشا هم یه عامل بی عدالتی بود، استادا دانشجوهایی رو از گرایشای غیر مرتبط گرفتن.آخه مگه یه دانشجوی خوب دکترا نباید ارشدشم مرتبط باشه؟؟؟!!!!
  آخه چرا کسی جوابی برا این اوضاع نداره؟
  ۹۶ هم این طور که معلومه روندش عین ۹۵ هست.

 76. MCI می‌گه:

  کسی خبر خاصی از بود یا نبود نداره؟

 77. . می‌گه:

  من هم منتظر تکمیل ظرفیت هستم………..ممنون از سایت پی اج دی

 78. چوپان می‌گه:

  با سلام، تکمیل ظرفیت دیگ چی هست؟ مگر نه اینکه هر دانشگاهی دانشجوهاشو برداشت و بقیه باید بخونن برای سال ۹۶؟

 79. ُShima می‌گه:

  تو رو خدا هرچه زودتر تکمیل ظرفیتو یا اعلام کنین یا بگین نمیخواین اصن تکمیل ظرفیت بگیرین بدونیم تکلیفمون چیه؟ ممنون از پی اچ دی تست که این تاپیکو زدن … ای کاش هرچه زودتر رسیدگی و اعلام شه

 80. دوست می‌گه:

  این را نوشتم————–سلام با توجه به پیگیری های از دانشگاههای مختلف برای ثبت نام دکتری ۹۵ مشاههده شده کلی ظرفیت از دانشگاهها در دوره روزانه و شبانه خالی است——–لطفا به درخواست ما امکان ثبت نام تکمیل ظرفیت را فراهم آورید

 81. دوست می‌گه:

  سلام دوستان دارند میگویند برید در سایت سازمان سنجش آنجایی که نوشته ورود به سیستم پاسخگویی -همه ما ها باید درخواست تکمیل ظرفیت بدهیم تا به آنها ثابت شود همچین کاری را بکنند ———–دوستان لطفا همگی برید در سایت سازمان سنجش ظر بگذارید تا تکمیل ظرفیت را برایمان باز کنند—-اگر همگی بسیج نشویم نمیشود—-لطفا یه یا علی بگید شروع کنید من رفتم گذاشتم—–شما همبگذارید

 82. نگین می‌گه:

  تکمیل ظرفیت برا همه رشته هاست دوستان؟؟؟؟؟؟

 83. نگین می‌گه:

  سلام دوستان تکمىل ظرفىت براى همه رشته هاست؟؟؟

 84. روژان می‌گه:

  من الان تنکابن کلاس بودم.تا الان ۲۲ نفر ثبت نام کردن و سرکلاس حاضر بود

 85. تجزیه 0269 می‌گه:

  سلام
  لطفا تکلیف این تکمیل ظرفیت را معلوم کنید
  من یکی از دانشگاه قبول شدم اما بخاطر به حد نصاب نرسیدن منهل شد و دانشجویی نگرفتن

 86. کنکوری ۹۵ می‌گه:

  سلام دوستان بنده هم مثل شما منتظر اعلام تکمیل ظرفیت هستم چندین بار هم اینجا پیام گذاشتم.متاسفانه خبری نشد. از دانشگاه امیرکبیر خبر رسیده که بخشنامه تکمیل ظرفیت به دانشکده ها اعلام شده و تا امروز وقته که اساتید ظرفیت خالی خودرو به تحصیلات تکمیلی اعلام کنند
  میتوانید مستقیما خودتون هم از دانشگاه های مدنظرتون پیگیری بفرمایید

 87. پیمان می‌گه:

  من خودم مصاحبه پردیس نرم افزار و هوش مصنوعی دانشگاه شیراز شرکت کردم آخرش اعلام کردن کسی به حد نصاب نمره نرسید یعنی چی واقعا؟؟ اینهمه خرج کردیم رفتیم ظرفیتش خالی نگه داشتن الان تکلیفش چی میشه؟؟

 88. حقوق می‌گه:

  خواهشا پیگیری کنید واقعا ظرفیتهای خالی و کلی متقاضی که از بیرون فقط نظاره میکنند و حسرت میخورند واقعا منطقش نمیفهم با اون منابع غیر منطقی که کلی وقت گذاشتیم حالا نمیدونیم برای سال بعد بخونیم یا امکان تکمیل ظرفیت هست
  دانشگاه تهران تو یه رشته نصف ظرفیتش خالی مونده
  خواهشا مسئولین امر این موارد در نظر بگیرن واقعا حق الناس گردنشونه که امکان تحصیل برای تعدادی باشه ولی جذب نکنند
  و حتی باید سازمان سنجش اجبار کنه دانشگاهها رو که نمیتونن کمتر از ظرفیتهای اعلامی پذیرش داشته باشن چون ممکنه دانشگاهها علیرغم ضرورت به این کار حوصله ازمون و مصاحبه مجدد نداشته باشن بدون در نظر گرفتن تبعات منفی که این روند نا عادلانه امسال در برخی رشته ها رو روان متقاضیان به جا گذاشت

 89. شیمی آلی می‌گه:

  با سلام
  خیلی ممنون از سایت خوب پی اچ دی تست و دست اندرکاران دلسوزاین سایت . واقعا اعلام تکمیل ظرفیت همه مارو از بلا تکلیفی در میاره. امیدوارم این اتفاق هر چه زودتر بیفته. مرسی

  • علی منتظر می‌گه:

   سلام دوست عزیز
   بنا رو بر این بذارید که تکمیل ظرفیتی وجود نداره و اگه قصد برنامه ریزی برای کنکور دارید فرصت رو از دست ندید
   تکمیل ظرفیت یا نیست یا اگه هم باشه بسیار بسیار محدوده و معمولا در رشته های پولی

 90. ستاره دانشجوی دکترا....به phd می‌گه:

  دوستان من قبولیمو مدیون این سایت phdهستم….چون اصلا از هیچی خبر نداشتم.شرایط ودانشگااها وکلا همه چی…….جز دعای بخیر هم کاری از دستم برنمیاد

 91. حسین می‌گه:

  اگر کسی قبول شده دانشگاه آزاد باشد و واحدهایی را بگذراند و بعد در دانشگاه سراسری دولتی قبول شود آیا دانشگاه دولتی واحدهای پاس شده دانشگاه آزاد را قبول می کند؟

 92. سمنان یونی می‌گه:

  بابا ما تو دانشگاه تو هر رشته یک نفریم و میگن اگر یه نفر باشید تخصصی هاتون تشکیل نمیشه… استادا میگن ما ظرفیت داریم کلاس داریم استاد داریم پس چرا نمیذارن دانشجو وارد شه!!!!!
  فعلا که درخواست تکمیل ظرفیت دادن انشالله پذیرفته میشه و دوستان بیشتری رو در این مقطع می بینیم

 93. @ می‌گه:

  بخدا خسته شدیم.تمام کارامونو برنامه هامون بسته به این اعلام تکمیل ظرفیتها.خوااااااهش میکنم اعلام کنید.بلاتکلیفی بدترین مشکله که داریم

 94. MCI می‌گه:

  بنده دقیقا از نحوه برگزاری تکمیل ظرفیت پارسال با خبرم و این کار با تلاش جمعی از داوطلبان و همکاری پی اچ دی تست میسر گشت. در صورت نامعلوم بودن تکمیل ظرفیت و بلاتکلیف گذاشتن متقاضیان احتمالا باید رویه پارسال را به کمک پی اچ دی تست ادامه دهیم.
  با تشکر از پی اچ دی تست که این تاپیک را قرار داد.

 95. کشاورزی می‌گه:

  امیدواریم هرچه زودتر تکلیف تکمیل ظرفیت مشخص بشه خوهشا اطلاع رسانی کنید

درج نظر