مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

لزوم تبعیت دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد آزاد از آیین نامه های وزارت علوم

معاون آموزشی وزیر علوم با بیان اینکه همه زیر نظام‌های این وزارتخانه ملزم به تبعیت از آیین‌نامه‌ها هستند، تأکید کرد: ما آیین‌نامه‌ای برای معافیت همه یا برخی از دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از ارائه پایان‌نامه نداشته‌ایم.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم در پاسخ به این پرسش که آیا وزارت علوم بر اساس مباحث مطرح در نشست‌ها شرایط خاصی را برای دانشگاه آزاد و دانشجویان کارشناسی ارشد این دانشگاه در معافیت از ارائه پایان‌نامه در نظر گرفته است یا خیر، اظهار داشت: ما آیین‌نامه‌ای برای معافیت همه یا برخی از دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از ارائه پایان‌نامه نداشته‌ایم و نخواهیم داشت و همه زیر نظام‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ملزم به تبعیت از آیین‌نامه کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای ابلاغی از سوی این وزارتخانه هستند.
وی با بیان اینکه ملاک عمل دانشگاه‌های دولتی، غیرانتفاعی، آزاد و پیام نور همین آیین‌نامه است، تصریح کرد: در این آیین‌نامه نحوه ورود به مسأله دانشجویانی که با مشکلی برای ارائه پایان‌نامه مواجه باشند و شرایط آن پیش‌بینی شده و این شیوه و شرایط برای همه دانشگاه‌ها یکسان است.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. طلوع گفت:

  بچه ها تکمیل ظرفیت بهمن وجود نداره درستون رو بخونین سال اینده دچار مشکل نشین اگر ذره ای امید بود خبر میدادن ازش

  • فلسفه هنر گفت:

   خوب منبع حرفتون؟ من زنگ زدم 4743 و گفت اگر باشه اواخر اذر یا اوایل دی…. هر سال هم همین موقع ها اطلاع رسانی کردند. پارسال که دفترچه ی تکمیل بهم یه بار. مهر اومد و یه بار خود ماهِ بهمن پس حتی بهمن هم میشه منتظر. بود

  • سهند گفت:

   تکمیل بهمن حتما وجود داره. و بنظر من اکثر واحد ها پذیرش خواهند داشت.البته نظر خودمو گفتم .

 2. راجع به تکمیل ظرفیت بهمن 95 گفت:

  دوستان این مطلب رو ببینید در ۱۱ ابان ۹۵ اعلام کردند یعن یما میتونیم امید دشاته باشیم که تکمیل ظرفیت بهمن ماه هست…. منبع خبر سایت آنا
  —————————————
  امکان جذب دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت بهمن واحدهای استان مازندران
  سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ – ۰۹:۰۵
  شورای استان مازندران

  رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با ارائه گزارشی از وضعیت جذب دانشجو در واحدهای استان گفت: «در رشته محل هایی که بعد از مهر ۹۵ به تصویب رسیده است در مرحله تکمیل ظرفیت بهمن دانشجو جذب خواهد شد.»

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر کیومرث نیازآذری در هفدهمین شورای دانشگاه آزاد اسلامی که در مرکز محمودآباد برگزار شد با بیان اینکه بیش از نیمی از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های استان مازندران در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان در حال فعالیت هستند، اظهار کرد: «تعداد قابل توجهی از اعضای هیأت علمی واحدهای استان موفق به کسب درجه علمی استادیاری، دانشیاری و استادی شده‌اند که با توجه به ارتقای اعضای هیأت علمی و نیز امکان جابه‌جایی اعضای هیأت علمی در واحدهای استان شرایط برای اخذ مجوز رشته محل‌های جدید در مقاطع تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی به وجود آمد.»

  وی افزود: «با پیگیری‌های به عمل آمده مجوز چندین رشته محل جدید نیز اخذ شده است که با مجوز سازمان مرکزی امکان جذب دانشجو برای رشته محل‌های جدید و برخی رشته محل‌های قبلی در مرحله تکمیل ظرفیت بهمن نیز فراهم خواهد شد.»

  نیازآذری با انتقاد از عملکرد وزارت علوم و سازمان سنجش در زمان اعلام نتایج مرحله تکمیل ظرفیت گفت: «اعلام نتایج تکمیل ظرفیت در ماه آبان و تخصیص دانشجو در شرایطی که به اواسط نیمسال تحصیلی نزدیک می‌شویم، آن هم برای دانشگاه‌هایی که از نظر ساختار و استانداردهای آموزشی دچار مشکلات عدیده ای هستند، مغایر با اهداف سیستم آموزشی است.»
  اعلام نتایج تکمیل ظرفیت در ماه آبان و تخصیص دانشجو در شرایطی که به اواسط نیمسال تحصیلی نزدیک می‌شویم، آن هم برای دانشگاه‌هایی که از نظر ساختار و استانداردهای آموزشی دچار مشکلات عدیده ای هستند، مغایر با اهداف سیستم آموزشی است

  رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با تأکید بر نظارت بیشتر رؤسای واحدهای استان در امر آموزش عنوان کرد: «استادان دوره‌های کارشناسی ارشد علاوه بر داشتن مدرک دکتری باید از صلاحیت علمی و عمومی برخوردار باشند و اگر استادان حق التدریسی در واحدهای استان همکاری دارند که هنوز پرونده علمی و عمومی در دفتر جذب استان برای آنها تشکیل نشده است، باید در کوتاه‌ترین زمان برای تشکیل پرونده به دفتر جذب استان معرفی شوند.»

  نیازآذری با قدردانی از تلاش ها و توجه دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به مسائل آموزشی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: «رؤسای تمام واحدها باید در مورد گزینش علمی و عمومی استادان توجه و دقت فراوانی داشته باشند، بویژه در جذب استادان برای دانشجویان مقطع دکتری تخصصی که داشتن حداقل مرتبه علمی استادیاری و سه سال سابقه تدریس یک امر اجتناب‌ناپذیر است.»
  وی با اشاره به آخرین مهلت ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویانی که در مرحله تکمیل ظرفیت نیمسال اول پذیرفته شده اند، تاکید کرد: «روسای واحدها باید برای اجرای دقیق و درست بخشنامه های آموزشی در تشکیل کلاس ها بر اساس سرفصل های آموزشی اقدام کنند.»

 3. مهشید - مدیریت دولتی گفت:

  سلام دوستان خوبم . در مورد تکمیل ظرفیت یه خبر موثق به دست آوردم ولی متاسفانه ناقصه: (در کلیه رشته های تکمیل ظرفیت بهمن از میان مصاحبه شدگان پذیرش خواهد شد.) برام مشخص نشده که مصاحبه شدگان اخیر یا کلیه مصاحبه شدگان (مردودی ها). لطفا اگه کسی میتونه پیگیری کنه.

 4. فلسه هنر گفت:

  دوستان فردا شنبه اس همه زنگ بزنید 4743 واسه ی تکمیل ظرفیت بپرسید خواهش میکنم

 5. سلام دوستان:توروخداباسارمان مرکزی تماس بگیریدوبفرماییدزودتری تکمیل ظرفیت بهمن زو اعلام کنن.والا بااختلاف39صدم خیلی زورداره که دوباره درآزمون شرکت کنی.موافقین لایک یزنن.یه دست صداتداره.

 6. احسان گفت:

  چرا کسی با پیام نور و غیر انتفاعی کاری نداره؟

 7. جعفر جزا گفت:

  سلام
  من از این سکوت مرگ با دانشگاه آزاد میترسم از بچه های تهران میخام که حضوری برن دانشگاه و به مسئولین فشار بیارن تا کاری بکنن

 8. مدیریت دولتی گفت:

  با نظر نظر مهشید موافقم تو رو خدا ماها که اختلاف اندکی داشتیم رو تو تکمیل ظرفیت بهمن بگیرید خدارو خوش نمیاد ما دوباره بیفتیم واسه سال دیگه…

 9. سارا گفت:

  مقید کردن نظارت در خصوص نحوه پذیرش صرفا به مقاطع دکتری و ارشد درست نیست بایستی بر تمامی مقاطع دانشگاهی نظارت شود

 10. مهشید - مدیریت دولتی گفت:

  تو رو خدا یه خبری از تکمیل ظرفیت بهمن بذارین. آخه این متاخرین مصاحبه چی بود ؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا این همه نا عدالتی برای مردودیهای مهر که مصاحبه رفته بودن بخاطر شرکت مجدد قبولی ها تو تکمیل ظرفیت بهمن با اختلافات جزئی مجدد مردود شدن !!!!! این تکمیل ظرفیت بهمن 94 هم که نور علی نور بود………………

  • مهندس گفت:

   مهشید خانم حالا با سلام اگر کسی به هر دلیلی روز مصاحبه نرسید بره علیرغم نمره کتبی خوب این عدالته که در تکمیل ظرفیت دیده نشه انشاالله هر کسی بیشتر زحمت کشیده و حقشه پذیرش بشه

 11. سامان گفت:

  سلام حسین جان. می پسندم نظرتو

 12. حسین گفت:

  از وزارت علوم درخواست میگردد درخصوص نحوه پذیرش دانشجویان مقطع دکتری و ارشد دانشگاه آزاد و موسسات غیر انتفاعی ورود کند در غیر اینصورت بایستی منتظر تبعات اجتماعی این امر در سالهای آتی بود.