مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

یکسان شدن منابع امتحانی دکتری ۹۶ سراسری و آزاد

منابع و سؤالات امتحانی آزمون  دکتری ۱۳۹۶ برای داوطلبان ورود به دانشگاه‌های دولتی و آزاد یکسان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، معاون آموزشی وزارت علوم درباره منابع و سئوال های آزمون دکتری دولتی و دانشگاه آزاد گفت: زمانی که آزمون به صورت یکپارچه برگزار شود، منابع و سوال ها نیز یکسان می شود، سیلابس های درسی نیز یکی خواهد شد.

وی ادامه داد: حتی براساس این قانون، آزمون کارشناسی ارشد نیز یکپارچه می شود و دیگر هیچ کدام از زیرنظام ها این آزمون را به صورت جداگانه برگزار نمی کنند.

شریعتی نیاسر افزود: زمانی که این آزمون یکپارچه شود، پذیرش دانشجو هم یکپارچه می شود و این مساله خیلی کمک می کند تا همه زیر نظام ها تحت یک پوشش کنترلی واحد قرار گیرند و از رشد بی رویه کمی، جلوگیری شود  و ارتقاء کیفی نیز افزایش یابد.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. Sara گفت:

  وزارت علوم با این تجمیع و تصمیم که گرفته قصدش فقط نظارت بر افزایش بی رویه دکتری طی سالهای اخیر توسط دانشگاه آزاد هست امیدوارم موفق باشند ممنونم

 2. خسرو گفت:

  تمایل دانشگاه آزاد به برگزاری مستقل آزمون دکتری ۱۳۹۶

  دانشگاه آزاد اسلامی معتقد است چون آیین نامه اجرایی کنکور دکتری ۹۶ هنوز در هیات وزیران تصویب نشده است لذا می تواند قانون اجرایی نشود.

  رئیس سازمان سنجش در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ما در انتظار تصویب آیین نامه اجرایی آزمون دکتری ۹۶ در هیات وزیران هستیم، وزیر علوم نیز نامه ای به دولت نوشته و قول هایی داده شده است که در تصویب آیین نامه تسریع شود.

  دکتر ابراهیم خدایی درباره آخرین وضعیت آیین نامه اجرایی آزمون دکتری و تعیین تکلیف شیوه پذیرش دکتری در دانشگاه آزاد گفت: قانون تحصیلات تکمیلی که اردیبهشت ماه ۹۵ ابلاغ شد در اولین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی در مردادماه، تهیه آیین نامه اجرایی را تصویب کرد.

  وی افزود: در آن مصوبه آمده بود که شورا باید در اولین جلسه خود آیین نامه اجرایی را تهیه و جهت اجرا و ابلاغ به هیات وزیران ارسال کند. شورا آیین نامه را تهیه کرد و جهت اجرا آن را به هیات وزیران ارسال کرد.

  رئیس سازمان سنجش یادآور شد: در بخش وزارت علوم و وزارت بهداشت آنچه مسلم است این است که ما چگونگی اجرای این قانون را پیش بینی کردیم، رشته های امتحانی و مواد امتحانی را اعلام کردیم و شورا بر این اساس پیش رفت که امسال قانون را به طور کامل اجرا می کند.

  وی افزود: بر اساس مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی قرار است سنجش یکپارچه شود و طبیعتا پذیرش دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی بر اساس قانون تحصیلات تکمیلی صورت می گیرد اما دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرده است که چون آیین نامه اجرایی هنوز در هیات وزیران تصویب نشده است لذا می تواند قانون اجرایی نشود.

  خدایی اظهار داشت: ما در حال پیگیری موضوع هستیم و مکاتباتی صورت گرفته و دکتر فرهادی وزیر علوم نیز نامه ای به هیات وزیران نوشته است که ان شاء الله هیات وزیران این آیین نامه را در دستور کار قرار دهد و آن را در کمیسیون های تخصصی بررسی کند و به نتیجه برسد.

  وی گفت: بر اساس مکاتبات و جمع بندی که در شورا انجام شده ما در یک بحث به اجماع رسیدیم که سنجش به صورت متمرکز انجام شود و اکنون سنجش مورد بحث نیست. از آنجایی که دانشگاه آزاد در راستای نحوه پذیرش پیشنهادهایی داشت، شورا هم بر اساس سنجش متمرکز پیش می رود و برداشت من این است که سنجش متمرکز خواهد بود و برای پذیرش دانشگاه آزاد بر اساس آیین نامه های اجرایی و مصوبات شورا یکسری راهکار ارائه می شود.

  رئیس سازمان سنجش تاکید کرد: ما در انتظار تصویب آیین نامه اجرایی آزمون دکتری ۹۶ در هیات وزیران هستیم.

  وی با اشاره به آغاز ثبت نام در آزمون دکتری ۹۶ از روز ۱۶ آذرماه ۹۵ گفت: قاعدتا تا ۱۶ آذر که زمان ثبت نام آزمون دکتری است باید به یکسری جمع بندی برسیم که آن را در دفترچه ثبت نام آزمون درج کنیم. البته قول هایی داده شده که در مسیر تصویب این آیین نامه تسریع شود و اگر هم تا آن زمان به جمع بندی نرسیم به موضوع ثبت نام خدشه ای وارد نخواهد شد.

  http://phdtest.ir/1395/09/%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-96-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF/

 3. saba گفت:

  بسياااااااار بسياااااااار عالي 🙂

 4. مریم گفت:

  واقعا تکلیف بچه های که در دانشگاه آزاد می تونستن تغییر رشته بدهند مثال معماری باید چیکار کنن

 5. صادقی گفت:

  سلام.برای افرادی که مثل من میخواستن دو رشته متفاوت در آزاد و سراسری بدن چی کار باید کن. رشته علوم شناختی که دانشگاه آزاد نداره. سراسری خیلی کم میگیرن. حق رشته دوم از افرادی مثل من گرفتن

  • زهرا گفت:

   عزیزم علوم شناختی جزو رشته های شناور هست
   باز هم میتونین دوتارو انتخاب کنین

  • مهسا گفت:

   سلام
   بله متأسفانه این امر از جمله چالش های ادغام آزمون هاست و به نظر میرسه کاری نمیشه کرد.

  • معماری گفت:

   سلام. موافقم. بعضی رشته ها آزاد داره ولی دولتی نداره و بلعکس و یا شرایط شرکت در اونها با هم متفاوته. مثلا معماری دانشگاه دولتی رو فقط ارشدایه همین رشته می تونن شرکت کنند ولی معماری آزاد این جوری نیست و هر ارشد رشته هنر می تونه شرکت کنه.

 6. علی گفت:

  نیتشون خوبه …

 7. مصطفی گفت:

  به نظر من عالی شده

 8. راجع به تکمیل ظرفیت بهمن 95 گفت:

  دوستان این مطلب رو ببینید در 11 ابان 95 اعلام کردند یعن یما میتونیم امید دشاته باشیم که تکمیل ظرفیت بهمن ماه هست…. منبع خبر سایت آنا
  —————————————
  امکان جذب دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت بهمن واحدهای استان مازندران
  سه‌شنبه 11 آبان 1395 – 09:05
  شورای استان مازندران

  رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با ارائه گزارشی از وضعیت جذب دانشجو در واحدهای استان گفت: «در رشته محل هایی که بعد از مهر 95 به تصویب رسیده است در مرحله تکمیل ظرفیت بهمن دانشجو جذب خواهد شد.»

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر کیومرث نیازآذری در هفدهمین شورای دانشگاه آزاد اسلامی که در مرکز محمودآباد برگزار شد با بیان اینکه بیش از نیمی از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های استان مازندران در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان در حال فعالیت هستند، اظهار کرد: «تعداد قابل توجهی از اعضای هیأت علمی واحدهای استان موفق به کسب درجه علمی استادیاری، دانشیاری و استادی شده‌اند که با توجه به ارتقای اعضای هیأت علمی و نیز امکان جابه‌جایی اعضای هیأت علمی در واحدهای استان شرایط برای اخذ مجوز رشته محل‌های جدید در مقاطع تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی به وجود آمد.»

  وی افزود: «با پیگیری‌های به عمل آمده مجوز چندین رشته محل جدید نیز اخذ شده است که با مجوز سازمان مرکزی امکان جذب دانشجو برای رشته محل‌های جدید و برخی رشته محل‌های قبلی در مرحله تکمیل ظرفیت بهمن نیز فراهم خواهد شد.»

  نیازآذری با انتقاد از عملکرد وزارت علوم و سازمان سنجش در زمان اعلام نتایج مرحله تکمیل ظرفیت گفت: «اعلام نتایج تکمیل ظرفیت در ماه آبان و تخصیص دانشجو در شرایطی که به اواسط نیمسال تحصیلی نزدیک می‌شویم، آن هم برای دانشگاه‌هایی که از نظر ساختار و استانداردهای آموزشی دچار مشکلات عدیده ای هستند، مغایر با اهداف سیستم آموزشی است.»
  اعلام نتایج تکمیل ظرفیت در ماه آبان و تخصیص دانشجو در شرایطی که به اواسط نیمسال تحصیلی نزدیک می‌شویم، آن هم برای دانشگاه‌هایی که از نظر ساختار و استانداردهای آموزشی دچار مشکلات عدیده ای هستند، مغایر با اهداف سیستم آموزشی است

  رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با تأکید بر نظارت بیشتر رؤسای واحدهای استان در امر آموزش عنوان کرد: «استادان دوره‌های کارشناسی ارشد علاوه بر داشتن مدرک دکتری باید از صلاحیت علمی و عمومی برخوردار باشند و اگر استادان حق التدریسی در واحدهای استان همکاری دارند که هنوز پرونده علمی و عمومی در دفتر جذب استان برای آنها تشکیل نشده است، باید در کوتاه‌ترین زمان برای تشکیل پرونده به دفتر جذب استان معرفی شوند.»

  نیازآذری با قدردانی از تلاش ها و توجه دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به مسائل آموزشی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: «رؤسای تمام واحدها باید در مورد گزینش علمی و عمومی استادان توجه و دقت فراوانی داشته باشند، بویژه در جذب استادان برای دانشجویان مقطع دکتری تخصصی که داشتن حداقل مرتبه علمی استادیاری و سه سال سابقه تدریس یک امر اجتناب‌ناپذیر است.»

  وی با اشاره به آخرین مهلت ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویانی که در مرحله تکمیل ظرفیت نیمسال اول پذیرفته شده اند، تاکید کرد: «روسای واحدها باید برای اجرای دقیق و درست بخشنامه های آموزشی در تشکیل کلاس ها بر اساس سرفصل های آموزشی اقدام کنند.»

 9. احمد گفت:

  آگه برگزاری آزمون از وزارت علوم بگیرن به دانشگاه آزاد بسپارن بهترین کاریه.موفق باشین

 10. معماري گفت:

  الان تو رشته ما كه آزمون عملي داشت تو آزاد ، تكليف اسكيس چي ميشه؟؟

 11. هیلا گفت:

  ببین شانس مارو این تکمیل بهمن ازاد کی اعلام میشه نمیخوام کنکور بدددددددددددددددددددددددم

 12. مریم گفت:

  به نظرم برای اونایی که میخواستن هم آزاد شرکت کنن هم دولتی خیلی خوب شده، درس های اضافی نمیخونن، اما واسه بقیه مثل من که فقط دولتی شرکت میکنم فرقی نکرده..
  در هر حال موفق باشید

 13. حدیث گفت:

  من که امسال به خودم مرخصی میدم پارسال مصاحبه نرفتم تکمیل ظرفیتم نمیرم حتی اگه التماس کنند!!امسال هم اصلا ثبت نام نمی کنم . حالاحالاهاوقت هست دیر نمیشه زگهواره تا گور وقت هست!

 14. میثم گفت:

  اوه اوه بیچاره اونهایی که امسال قبول نشدن. اینجوری منابع آزمون خیلی کلی شده