مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

عدم قطعیت واگذاری رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت

معاون آموزشی وزارت علوم از عدم صحت واگذاری رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت و قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت از عدم ابلاغ رسمی این موضوع خبر داد.

مجتبی شریعتی نیاسر در گفتگو با خبرگزاری مهر در خصوص واگذاری رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی گفت: این موضوع در دست بررسی است و قطعی شدن واگذاری این رشته به وزارت بهداشت، به هیچ عنوان صحت ندارد.

معاون آموزشی وزارت علوم ادامه داد: جزئیات بیشتر در این باره به زودی توسط وزارت علوم اعلام می شود

همچنین دکتر حمید اکبری، قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت،  در گفت و گو با ایسنا با اعلام این مطلب اظهار کرد: من از طریق رسانه‌ها در جریان این خبر قرار گرفتم و هنوز هیچ ابلاغیه رسمی در خصوص انتقال رشته روانشناسی بالینی از وزارت علوم به بهداشت به ما ابلاغ نشده است.

وی در ادامه تصریح کرد: وزارت بهداشت در خصوص انتقال رشته‌های مشترک با وزارت علوم تابع قوانین و مقررات است و هر تصمیمی که در مراجع ذی صلاح گرفته شود و به صورت رسمی ابلاغ شود را اجرا خواهیم کرد.

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: اگر مسئولیت آموزش رشته روانشناسی بالینی برعهده وزارت بهداشت گذاشته شود قطعا با برنامه ریزی های لازم و بکارگیری تمام امکانات موجود در جهت ارتقای آموزش این رشته ها اقدام خواهد شد.

به گزارش مهر، پیش از این اعلام شده بود که مسئولیت برخی رشته های مشترک میان دو وزارتخانه علوم و بهداشت، به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واگذار می شود.

حدود ۲۴ رشته مشترک میان وزارت علوم و وزارت بهداشت وجود دارد که مسئولیت آنها محل اختلاف و یکی از مهمترین این رشته ها روانشناسی بالینی است.

برهمین اساس وزیر بهداشت پیشنهاد داد که انجام تمام امور مربوط به آموزش گرایش های مرتبط با سلامت رشته مقاطع تحصیلی مختلف به صورت متمرکز در وزارت بهداشت صورت گیرد که رئیس جمهور آن را تایید و ابلاغ کرد که این اقدام مخالفت وزارت علوم و دانشگاهیان این وزارتخانه را در پی داشت.

برهمین اساس مقرر شد این مسئله در کمیته ای حل و فصل شده و نظر نهایی را شورای عالی انقلاب فرهنگی در این مورد ارایه دهد.

سپس هر دو وزارتخانه کمیته ای مشترک تشکیل دادند که رشته های مذکور در این کمیته تعیین تکلیف شود. به گفته یکی از اعضاء کمیته مذکور عصر روز گذشته شنبه ۶ آذر ماه برگزار شده و در این جلسه رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت منتقل شده است.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. دکترا گفت:

  کاش رشته فیزیولوژی ورزشی اونم با گرایش قلب و عروق بره زیر نظر وزارت بهداشت، خدایش در وزارت علوم تو هوایم

 2. مهکامه گفت:

  وزارت علوم فقط میتواند و وظیفه اموزش دارد نه اینکه وزارت بهداشت …وزارت بهداشت وظیفه آموزش ندارد و این تناقض هست

  • مینو گفت:

   به نکته ی کاملا دقیقی اشاره کردید
   در تمام کشورهای پیشرفته دنیا اموزش در یک وزارت خانه متمرکز است. بهتر است وزارت بهداشت اموزش دوره های پزشکی را به وزارت علوم بسپارد و خود تنها مسئول اجرای بهداشت و حفظ سلامت جامعه باشد.
   اگر این نکته را نپذیریم خب پس بهتر است رشته حقوق را به وزارت دادگستری، رشته علوم سیاسی را به وزارت امور خارجه، رشته های فنی را به وزارت صنعت و غیره بسپاریم و به یک باره وزارت علوم را حذف کنیم

 3. مهسا گفت:

  عالیه…