مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

دریافت ظرفیت‌ بورس مورد نیاز دانشگاه‌ها در آزمون دکتری ۹۶

رئیس سازمان امور دانشجویان از حل مشکل جایابی بورسیه‌های دکتری خارج کشور با درج ظرفیت بورس دانشگاه‌های داخل کشور در دفترچه کنکور دکتری ۹۶ خبر داد.

مجتبی صدیقی در گفتگو با مهر، در خصوص اعزام دانشجویان بورسیه دکتری خارج از کشور در سال جاری گفت: درسال جاری حدود ۷۲۲ نفر در بورس دکتری خارج از کشور پذیرش شدند که اکنون فرایند اعزام را طی می کنند. تعدادی از دانشجویان نیز از قبولی های سال گذشته هستند که آنها نیز در حال طی فرایند اعزام هستند.

وی بابیان اینکه بخشی از این دانشجویان در سال جاری تعدای نیز، سال آینده اعزام خواهند شد افزود: سال های گذشته اساسی ترین مشکل دانشجویان بورسیه خارج از کشور، جایابی بود،  به طوری که این دانشجویان بعد از پذیرش متمرکز، دنبال جایابی بودند.

وی افزود: ولی در سال جاری، جای تمام دانشجویانی که پذیرش شده اند مشخص است؛ یعنی بعد از اینکه متقاضیان در کنکور شرکت کرده و حد نصاب نمره لازم را کسب کردند، دانشگاه ها با آنها مصاحبه کرده و جایابی شدند و اکنون هیچ یک از این دانشجویان با مشکل جایابی مواجه نیستند.

صدیقی افزود: برای بورس خارج از کشور در سال ۹۶ نیز ظرفیت های مورد نیاز دانشگاه ها سؤال شده است تا در دفترچه کنکور سال ۹۶ اعلام شود.

وی در این مورد که بیشتر امسال بورسیه های دکتری در چه رشته هایی اعزام خواهند شد گفت: بیشتر در رشته های بین رشته ای و عمده رشته های دوره های تحصیلات تکمیلی که در آنها با مشکل مواجه هستیم، اعزام می شوند.

رئیس سازمان امور دانشجویان از جمع‌آوری ظرفیت‌های بورس خارج از کشور دانشگاه های داخل برای انتشار در دفترچه کنکور دکتری سال ۹۶ خبر داد.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

4
افزودن دیدگاه جدید

avatar
بورسی
بورسی

اتفاقا من از پذیرفته های بورس امسال هستم. اولا ظرفیت اصلی 188 نفر بود که دانشگاهها اومدن خیلیا رو خودشون حذف کردن یعنی مثلا اگه دانشگاههی 12 نفر قبول کرده بود 9 نفرشو حذف کرده ، حداقل 120 نفرو رو حذف کردن و عملا تنها 60 نفر باقی مونده که اونم خود دانشجو باید پیگیر تمامی مراحلش باشه، حتی نامه نگاری بین دانشگاه و سازمان رو هم خودم شخصا انجام دادم ولی هنوزم کاری پیش نمی برن.
اسمشو گذاشتن بورس، اما عملی زجر دادنه!

فرهاد
فرهاد

سلام.
منم امسال قبول شدم ولی از اول مهر خبری از اداره بورس نشده که تایید نهایی شدم یا نه و بلاتکلیفم. ممنون میشم اگه از روال بورس اعزام به خارج اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید.
با تشکر

نسیم
نسیم

سلام دفتر چه کنکور 96 رو از کجا میشه تهیه کرد؟

فرهاد
فرهاد

سایت سنجش باید باشه فک کنم.