مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

آب پاکی وزیر علوم روی دست فارغ‌التحصیلان رشته‌های فاقد مجوز دانشگاه آزاد

برخی فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد برای استعلام مدرکشان بین دو نهاد وزارت علوم و دانشگاه آزاد سرگردانند، این در حالی است که وزیر علوم مسئولیت اشتباه نظارتی وزارت علوم و اشتباه اجرایی دانشگاه آزاد را برعهده نمی‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «مدرک تمام فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد که رشته‌های آنها مجوز قانونی و رسمی داشته‌ است، مورد تائید وزارت علوم است.»

محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز گذشته در جمع خبرنگاران در رابطه با مدرک فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اینگونه گفت ولی وقتی خبرنگاران از وی در رابطه با تائید مدرک فارغ‌التحصیلان آن دسته از رشته‌هایی که دانشگاه آزاد در سال 92 بدون مجوز وزارت علوم راه‌اندازی کرد، پرسیدند وزیر پاسخی داد که به نوعی آب پاکی روی دست این فارغ‌التحصیلان که میلیون‌ها تومان برای تحصیل خود هزینه کرده‌اند، ریخته شد.

وزیر علوم گفت: آنهایی که غیرمجاز بودند، باید خودشان این مشکل را حل کنند!

حال اینکه منظور وزیر از اینکه «خودشان» باید مشکل‌شان را حل کنند، دانشگاه آزاد بوده یا دانشجویان مشخص نشده است ولی در هر صورت اینکه شخص اول آموزش عالی کشور خود را نسبت به اقدامی که در آموزش عالی انجام شده و دانشجویانی که در این اقدام پاسوز شده‌اند کنار می‌کشد و حل مشکل را به خودشان می‌سپرد، جای سوال دارد.

اهمیت آموزش عالی و نقش آن در توسعه و پیشرفت جامعه به اندازه‌ای است که مقام معظم رهبری بارها شخصا در زمینه مسائل مختلف آموزش عالی صحبت‌ کرده‌اند و تاکیدات مستمری بر برنامه‌ریزی برای پیشرفت علم و فناوری داشته‌اند ولی گویا در دولت یازدهم وضعیت آموزش عالی به توپ فوتبالی شبیه است که در گیر و دار درگیری نهادها به این طرف و آن طرف پاس داده می‌شود.

دانشگاه آزاد به عنوان یکی از زیرنظام‌های آموزش عالی خطایی را انجام داد و تعداد بسیاری رشته بدون مجوز وزارت علوم راه‌اندازی کرد.

دانشجویان بی خبر از دعواهای وزارت علوم و دانشگاه آزاد در آزمون ثبت‌نام کردند، آزمون دادند و در این رشته‌ها مشغول به تحصیل شدند، هزینه کردند و وقت و عمر گذاشتند و فارغ‌التحصیل شدند ولی حالا مدرک آن‌ها تائید نمی‌شود.

اما وزارت علوم که در ابتدا در انجام وظیفه خود یعنی نظارت بر زیرمجموعه‌اش(دانشگاه آزاد) کوتاهی کرده بود پس از مدتی مدعی شد و کار بررسی این خلاف دانشگاه آزاد به نهادهای دیگری مانند شورایعالی انقلاب فرهنگی و حتی مجلس و رئیس جمهور رسید.

قرار بر این شد که کمیته‌ای تشکیل و این رشته‌ها بررسی شود تا در صورت تامین بسترهای لازم، رشته‌ها مورد تصویب وزارت علوم قرار بگیرد.

ولی پس از تمام این گیر و دارها که زمان زیادی به طول انجامید، دانشجویان این رشته‌ها فارغ‌التحصیل شدند و حالا مانده‌اند با مدارکی که از سوی وزارت علوم تائید نمی‌شود.

خبرنگاران بارها از وزیر و معاونانش در رابطه با تائید مدرک فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد پرسیدند و وزیر از همان ابتدا با همان لبخند همیشگی‌اش از حل مشکلات خبر می‌داد و می‌گفت دانشجویان نگران نباشند.

حتی هنوز یک ماه نمی‌گذرد که معاون وزیر علوم در پاسخ به این سوال خبرنگاران که آیا مدارک فارغ‌التحصیلان  رشته‌های غیرمجاز سال‌های گذشته دانشگاه آزاد تایید می‌شود یا خیر؟ گفت: سعی می‌کنیم به دانشجویان کمک کنیم تا کمترین خدشه به وضعیت تحصیلی دانشجویان و جوانان کشور وارد شود.

اما با صحبت روز گذشته وزیر علوم گویا آن کسانی که در میان درگیری‌های وزارت علوم و دانشگاه آزاد ضرر می‌کنند فقط دانشجویانی هستند که پول میلیونی هزینه کردند و عمر و زمانشان را صرف کردند تا بتوانند مدرکی معتبر بگیرند غافل از اینکه به اعتقاد وزیر خودشان باید مشکل‌شان را حل کنند.

کاش وزیر علوم پیش از بیان این صحبت کمی تامل می‌کرد که دانشگاه آزاد یکی از زیرنظام‌های وزارت علوم است و وقتی تخلفی از سوی این دانشگاه صورت گرفته، وزارت علوم وظیفه نظارت داشته است.

مگر وزیر علوم مسئول اول آموزش عالی کشور نیست؟ چرا آموزش عالی ما نباید بر اساس یک استاندارد واحد حرکت کند و یک دانشگاه می‌تواند به یکباره دست به توسعه بدون مجوز بزند؟

دانشجویان دانشگاه آزاد که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هزینه‌های میلیونی کرده‌اند تا در نهایت با کسب علم با کیفیت بتوانند مدرک تحصیلات تکمیلی دریافت کنند این روزها بلا تکلیف مانده‌اند که آیا پس از این همه تلاش و زحمت و هزینه مدارکشان مورد تائید مراجع قانونی هست یا خیر و حالا وزیر علوم می‌گوید خودشان باید مشکل‌شان را حل کنند و این مسئله ناشی از درگیری بین دو نهاد آموزشی است که دود آن تنها به چشم دانشجویان می‌رود.

شاید وزارت علوم که در نظارت بر زیرمجموعه خود ضعف داشته می‌خواهد با عدم تائید مدارک فارغ‌التحصیلان، دانشگاه آزاد را تنبیه کند ولی این شعله دامن فارغ‌التحصیلان را گرفته است.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

133
افزودن دیدگاه جدید

avatar
پوران
پوران

مطمئن باشید تکمیل ظرفیت سوم تا هنگامیکه ثبت نام انجام می شود،اعلام نمی شه – اما باید درخواسته ها ارسال بشه تا حتما جزوه برنامه شان قرار بگیرد

سال دوم دکترا
سال دوم دکترا

سلام بر دوستان . بنده دانشجوی سال دوم دکترا هستم که دارم برای امتحان جامع آماده میشم. ورودی 94 و واحدی که ثبت نام کردم تازه متوجه شدم که در لیست های قبلی مجوز دار نبوده اما در پذیرش یک بار سال 95 تو لیست هست .این الان یعنی چه ؟ یعنی برای ورودی 95 مجوز داره ولی برای 94 مجوز نداره ؟؟؟

مریم
مریم

من هم دقیقا مثل شما هستم دارم برا امتحان جامع آماده میشم و واحد من اسمش تو یک بار پذیرش 95 هست.من ورودی 94 هستم. اینجور که شنیدم فقط ورودی 95 مورد تایید است.واقعا نمیدونم تکلیف ما چیه

ایدین حسابداری
ایدین حسابداری

با سلام
از دوستان کسی هست که حسابداری تبریز ثبت نام کرده باشه
می خواستم بدونم این هفته کلاس تشکیل می شه یا نه

متقاضیتکمیل ظرفیت سوم95
متقاضیتکمیل ظرفیت سوم95

سلام خانم فرشته ، ازسازمان مرکزی تماس گرفتن چی گفتن خواهشا بگومام مردودی تکمیل ظرفیت بهمن ماه هستیم،فکس زدیم وازطریق پست هم اقدام کردیم رشته مشاوره ایم

فرشته
فرشته

سلام. بله، گويا فكس را بصورت فيزيكى جهت ثبت تحويل دادن، از ثبت درخواست امتناع شده مع الوصف تمامى فكس ها محو مى شود و به دست آقايان ميرزاده و حسين زاده نمى رسد؛ فقط و فقط ارسال از طريق پست و يا حضورى مثمر ثمر است.

فرشته
فرشته

متقاضيان تكميل سوم پيروى تماسى كه امروز با بنده شد هيچ يك از درخواست ها از طريق فاكس به مسئولين نمى رسد لذا يا حضورى و يا از طريق پست اقدام نماييد، دوستان ساكن تهران لطفا پيگير باشيد.

زبان و ادبیات انگلیسی
زبان و ادبیات انگلیسی

سلام. خواهش میکنم جواب بدید. کسی زبان و ادبیات انگلیسی تهران شمال انتخاب واحد کرده؟ کلاسها چه روزایی؟ من هنوز به خاطر برف نتونستم برم.

مریم
مریم

ایا تهران مرکز می خونیم باز هم نیابتی محسوب می شه؟

علی عبدی
علی عبدی

با سلام
دوستان من سال 93 تو یکی از واحدهای دانشگاه ازاد دکترا قبول شدم و الا مشغول نوشتن پایان نامم هستم. از کجا باید مطلع بشم واحدی که درس میخونم مجوز داره یا نه؟
ممنون میشم کمک کنید

اکبر حسابداری
اکبر حسابداری

سلام.از سایت وزارت علوم قسمت گسترش بعد معاونت اموزشی بعد فایل.متناسب با ورودی رشته های مجوز دار هست

رسول
رسول

منا خانم این خبر رو ببینید. مربوط به دوم تیر ماه 95 هستش که معاون آموشی وزیر علوم گفتند که مدارک علوم و تحقیقات های تجمیع شده دانشگاه آزاد رو قبول داریم. بخونید خبر رو. دکتر شریعتی نیاسر در گفت وگو با فارس خبر داد: رفع ابهام مربوط به مدارک فارغ التحصیلان واحدهای علوم و تحقیقات. مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس در رابطه با ابهاماتی که پیرامون مدارک نیابتی دانشگاه آزاد از سوی واحد علوم و تحقیقات صادر می‌شود، گفت: مدارک دانشگاه آزاد برای تمام رشته‌ محل‌های مصوب، مورد تایید… ادامه نظر»

منا
منا

بله من این خبر رو قبلا خوندم.من حضورا به دانشگاه آزاد سازمان مرکزی تهران مراجعه کردم اونها همه میگن تمام رشته های ما و مدارک صادر شده مجوز دارد و مورد تایید وزارت علوم ولی بعد از مراجعه به وزارت کارشناسان این گفته دانشگاه آزاد را تایید نکردن.من ترم سه دکترام تمام شده .بعد از دو ترم متوجه این جریان بی مجوز بودن دانشگاهها شدم که دیگه کار از کار گذشته بود .ورودی 94 هستم.الانم واقعا نمیدونم باید چه کار کنم انصراف بدم یا اینکه امتحان جامع شرکت کنمو راهی که توش افتادم رو ادامه بدم.ولی این رو میدونم که… ادامه نظر»

رسول
رسول

عرض کردم خدمت شما. احتمالا زمان مراجعه دوست شما همون خرداد و تیر 95 بوده. مطلبی که بالا گذاشتم حرف مسئولین دانشگاه آزاد نیست دوست عزیز. حرف معاونت آموزشی وزارت علوم هستش. حرف خود وزیر هست. یعنی شما میفرمایید خبر بالا کذب است؟ من کاری به بدون مجوزهای خارج از لیست ندارم. بحث من صرفا مدارک واحدهای علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد است. شما یک زحمتی بکشید، به این دوستتون که ارشد روانشناسی از علوم و تحقیقات ایلام دارن بگید که دقیقا چه زمانی مراجعه کردن. بهشون بگید دوباره همین فردا مراجعه کنن و ببنن نتیجه چه میشه. اگر همچنان… ادامه نظر»

منا
منا

خودتون میتونین مدرک ارشدتون رو ببرین وزارت علوم.یا از همون سایت وزارت برا ترجمش اقدام کنید اگر مدرکتون مورد تایید نباشه بهتون پیام خطا میده که مدرک مورد تایید وزارت برای ترجمه نیست.دیگه احتیاج به توضیح من نیست.یا میتونین به وزارت علوم زنگ بزنین.کارشناسان مربوط حتما جواب سوال شما رو میدن.من هم از خدامه این مسئله دانشگاه آزاد حل بشه و من و دوستانم و تمام دانشجویان از این استرس رها بشن

مدیریت اموزشی
مدیریت اموزشی

سلام من بابل قبول شدم.ثبت نام کردم.از ۲۸ شهر برای تکمیل ۲ شهر مجوز داره.چیکار باید بکنم.مجوز داشتن شد دردسر چرا از اول گذاشتن برای انتخاب.بعد اینهمه صبر.کمکم کنید.

عرفان
عرفان

اول بگین چطور استعلام بگیریم رشته مجوز داره یا نه بعد بگن مدرک رو قبول نداریم ماهم اصلا شما رو قبول نداریم حالا که اینطور شد

زبان و ادبیات انگلیسی
زبان و ادبیات انگلیسی

سلام دوستان من تهران شمال ثبت نام اینترنتی انجام دادم. ولی بدلیل برف زیاد هنوز نتونستم برم تهران و بقیه کارها رو حضوری انجام بدم. دوستانی که اطلاع دارن میشه هفته آینده برم؟؟

شكوفه
شكوفه

بله مشكلي پيش نمياد

...
...

سلام
مشکلی نیست واحد دانشگاهی باهاتون همکاری میکنه

اکبر حسابداری
اکبر حسابداری

سلام دوستان
اگر دانشگاهی در لیست مجوزدار 94 وزارت علوم باشد ولی در لیست یکبار پذیرش نباشدبه نظر شما مجوز دارد برای 95 .یا عطف به مجوز 94می کنندتادرسال های بعد هم دانشجو بگیرند وایا هر سال باید مجوز بگیرند؟لطفا راهنمایی کنید کلافه شدم.

اکبر حسابداری
اکبر حسابداری

لطفا کمک کنید دوستان

مطلع
مطلع

دوست گرامی مجوز های ۹۴دایمی هستتند و مدتها قبل از این جریانات به تایید وزارت علوم رسیده اند. ولی بیشتر مجوزهای یکبار پذیرش ۹۵ مربوط به رشته شهرهاییه که برای اخذ مجپز دایمی هنوز شرایط کامل رو احراز نکرده اند پس وزارت علوم یک مجوز یکساله موقت صادر کرده و مجوز دایمی و پذیرش ۹۶ رو‌منوط به احراز شرایط لازم نموده است. بنابراین نیازی نبوده رشته شهرهایی که قبلا شرایط لازم رو احراز و به تایید وزارت علوم رسیده اند مجددا در این لیست تکرار شوند. پس اگر رشته شهر شما در لیست مجوز های ۹۴ موجود هست بدون هیچ… ادامه نظر»

پیمان
پیمان

جناب مطلع خواهش میکنم بگید تکمیل ظرفیت سوم داریم یا نه به خدا حالمون خوب نیست

اکبر حسابداری
اکبر حسابداری

خدا خیرت بده سپاس

مدیریت
مدیریت

سلام بر همه.لطفا رمز عبور برای ورود به سایت واحدهای دانشگاهی چیه؟شماره دانشجویی دارم.ممنون از راهنماییتون.لطفا یکی جواب بده.

حسابداری
حسابداری

شماره شناسنامه

فرزاد -زبان
فرزاد -زبان

اگر سيستم برايتان فعال شده نام كاربري شماره دانشجوي و رمز شماره شناسنامه است. در غير اينصورت از قسمت اتوماسيون اموزشي بعنوان دانشجوي مهمان بايد وارد شويد

مدیریت
مدیریت

ممنون از راهنماییتون.

حسابداری
حسابداری

سلام دوستان. با آرزوی موفقیت برای همگی. یه سوالی داشتم از خدمتتون.
واحد بابل مجوز دکتری ارشد رو تو همون سایتی که اعلام شده “یک بار پذیرش” گذاشته به نظرتون برم انصراف بدم یا ادامه بدم. می ترسم مجوز نداشته باشه. میشه راهنماییم کنید.

علی حقوق کیفری
علی حقوق کیفری

واقعا انصاف نیست رشته های پرطرفدار مثل حقوق که بچه ها خوب امتحان دادند به دلیل ظرفیت پذیرش کم وبه خاطر اینکه دانشگاه آزاد اجازه داده اونایی که قبول شدن دوباره بیان جارو اشغال کنند ولی ما نتونیم بریم ما از دانشگاه آزاد گله داریم در حقیقت اصلا تکمیل ظرفیتی در کار نبوده همش جا به جایی بوده.از مسئولین خواهش میکنم پاسخگو باشید کسی که یک بار قبول شده نرفته دیگه حقی نداره دوباره شرکت کنه.

پیمان
پیمان

واقعا در حق ما ظلم شد من انگیزه مو از دست دادم خواهش میکنم آقای میرزاده تکمیل سوم فقط برای مردودی ها برگزار کنید خواهشمندیم

فرشته
فرشته

دقيقا همينطوره، به اسم تكميل با كلى اميد ثبت نام كرديم ولى در كمال تأسف فقط و فقط جابجايى بود؛ دوستان از پيگيرى دست بر نداريم تا تكميل سوم براى مردودين دعوت به مصاحبه برگزار بشه…
حق ما شديدا ضايع شده و انگيزه اى برامون نمونده ديگه درس بخونيم آخه اين چه وضعيتيه!!!

رسول
رسول

با سلام. آیا اینجا کسی هست که فارغ التحصیل یکی از واحدهای تجمیع شده علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد باشه؟ در اخبار سایت ها که مطالعه کردم، دیدم که تیر ماه 95 دکتر میرزاده رییس دانشگاه آزاد به دکتر فرهادی وزیر علوم نامه ای ارسال کردن در این خصوص که مشکل عدم تاکید مدارک حل شود. حال خواستم ببینم اینجا کسی هست که مدرکش رو برده باشه وزارت علوم و ببینه تایید میشه یا خیر؟ در صورت مثبت بودن لطفا گرایش و محل تحصیل رو بفرمایید. چون شایعاتی می شنوم که گفته می شود مدارک ما… ادامه نظر»

منا
منا

من مدرک ارشدم نیابتی نیست ولی دانشجوی دکتری واحد بدون مجوز هستم البته تازه متوجه این قضیه شدم و نزدیک فارغ التحصیلیم هست.و دانشگاه به ما گفته مدرک از علوم تحقیقات تهران صادر میشه که همون نیابتی هست.بله من مواردی را دیدم که وزارت مدرکشون رو تایید نکرد.دوست من قصد ادامه تحصیل در خارج کشور را داشت که متاسفانه وزارت علوم مدرکشو ترجمه نکرد.رشتش روانشناسی بالینی واحد ایلام بود

علی
علی

سلام من ارشدم همینطوریه که دانشنامه رو علوم تحقیقات تهران صادر کرده و تو پرانتز اسم شهری که بودم رو نوشته. یعنی ارشدم مورد تایید نیست؟ الان ۲ ساله دکتری میخونم تو یه دانشگاه مجوز دار.

رسول
رسول

علی آقا از ارشد آزاد به دکتری آزاد که اصلا هیچ مشکلی نبوده و نیست. بحث اصلی برای استخدام در ارگان های دولتی با مدرک ارشد علوم و تحقیقات های آزاد بود، همچنین کسانی که میخواستن برن خارج دکتری بخونن و یا در دانشگاه های دولتی دکتری بخونن. دانشگاه آزاد که مشخصه همیشه خودش رو قبول داره، بحثی در این رابطه نیست.

رسول
رسول

ممنون منا خانم. در تاریخ 29 خرداد 95، دکتر میرزاده رییس دانشگاه آزاد نامه ای رو برای دکتر فرهادی وزیر علوم ارسال کردند که مضمونش این بود که با توجه به توافقی که صورت گرفته، مشاهده شده که بعضی فارغ التحصیلان علوم و تحقیقات که استعلام گرفتن، وزارت علوم گفته مدرک شما مجوز نداره. بعد از حدود یک هفته خبری از طرف معاون وزیر منتشر شد و گفت همه مشکلات رو رفع کردیم و مدارک علوم و تحقیقات های دانشگاه آزاد قابل قبوله. متن خبر معاون وزیر رو در بالا قرار دادم. این دوست شمام حتما همون حدود خرداد و… ادامه نظر»

شهلا
شهلا

سلام نگران نباشید دخنر من از مرکز کرمانشاه ارشد نیابتی داشت و برای ترجمه کردنش نیاز به تایید وزارت علوم داشت که مدرکش تایید شد

آرزو
آرزو

راست میگید شهلا خانوم اگر اینطوره که عالیه

مرتضی
مرتضی

آقا رسول دغدغه منم دقیقا مثل شماست تو مدرک منم نوشته دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران(آذربایجان غربی) الانم سرباز هستم موندم بعد اینکه تموم شدم یه جایی کار پیدا کردم استعلام مدرکم قبول کنن یا نه خواهشا اگه شما یا کسای دیگه از این موضوع مطلع شدن اینجا به اشتراک بذارن.

فن اوری
فن اوری

سلام دوستان مدیریت فن اوری اطلاعات تراز نمره و رتبه اخرین فرد قبول در کلیه واحدهای تهران در تکمیل مهر و بهمن چند بوده؟ ممنون از پاسخ شما

آقای دکتر
آقای دکتر

سلام
آیا رشته های دکترای مهندسی عمران در کلیه گرایشها در واحد علوم تحقیقات اعتبار دارد؟ چون هیچکدام در لیست 4500 رشته محل مجوز دار برای یک بار پذیرش وجود ندارد ولی ارشدهای آن در لیست مجوز دار ها هستند. کمک کنید آیا در تکمیل ظرفیت دکترا عمران علوم تحقیقات ثبت کنیم یا نه؟

.مدیریت
.مدیریت

سلام بر همه.لطفا رمز عبور برای ورود به سایت واحدهای دانشگاهی چیه؟شماره دانشجویی دارم.ممنون از راهنماییتون.

سامان
سامان

سلام
من يك سوال خيلي مهم دارم لطفا هر كسي دقيقا مطلع هست جواب بده،پذيرفته شده بهمن ٩٥ هستم و ثبت نام هم كردم،اسم رشته محل قبولي در ليست مجوز دارهاي يك بار پذيرش سال ٩٥ وزارت علوم هست،الان با توجه به اينكه اين رشته محل در ليست مجوز يكبار پذيرش سال ٩٥ بوده مدرك صادره بعد از دوره تحصيل معتبر خواهد بود يا خير؟
ممنون ميشم جواب بديد

مدیریت
مدیریت

بله مشکلی نداره

احمد
احمد

تکمیل ظرفیت جز یک بار پذیرش نیست و مدرک شما تایید نمی شود.

مطلع
مطلع

دوست عزیز جناب احمد چرا وقتی اگاهی کامل ندارید راهنمایی غلط می کنید؟
محض اطلاع سامان عزیز باید بگم منظور از یکبار پذیرش،یعنی پذیرش سال ۹۵ بدین معنی که شما دانشجوی ورودی سال ۹۵باید باشید تا مدرکتون تایید بشه
با خیال راحت ثبت نام و ادامه تحصیل دهید.

سامان
سامان

دوست عزیز جناب مطلع ممنون از راهنماییتون

محمد
محمد

رشته محلی که طی سالیان اخیر مجوز داشته ولی امسال که ثبت نام کردم در لیست یکبار پذیرش نیست یعنی دیگه مجوز نداره.یک ترم هم رفتم

زبان خارجه
زبان خارجه

سلام بچه های اموزش زبان در کلیه واحد های تهران لطفا تراز نمره و رتبه اخرین فرد قبول شده رابگید ممنون میشم

محمدرضا- حسابداري
محمدرضا- حسابداري

با سلام اكثر رشته هاي دكترا دانشگاه آزاد بدون مجوز هست كساني كه ورودي بهمن ماه هستن ثبت نام نكنيد با مشكل مواجه ميشيد

***حقوق كيفرى***
***حقوق كيفرى***

حقوق كيفرى چالوس و رفسنجان مجوز دار نيست…

سامان - حسابداری
سامان - حسابداری

با سلام از محضر دوستان سوالی داشتم اگر راهنمایی کنند ممنون میشم من الان دکتری تخصصی جایی قبول شدم که مجوز داره و ثبت نامم کردم .اما مشکلم مجوز مقطع ارشدمه که تو سال 90 علوم و تحقیقات تهران (آذربایجان غربی)قبول شده بودم الان سوالم اینه که از چه سالی این مدارک نیابتی ها رو گفتن مجوز نداره؟اون زمان اصلا بحثی از مجوز نبود .والا خود من تمام درصد هام بالای 50 بود که اونجا قبول شده بودم .

حسین
حسین

با سلام ایا میدانید اقتصاد نفت و گاز تهران مرکز مجوز دائم دارد یا یکساله

محمد
محمد

حالا تکلیف یکی مث من چیه؟ که سال ۹۳ وارد علوم تحقیقات یزد شدم؟ از ورودی های بهمن ۹۱ تا حتی ۹۴ به اسم علوم تحقیقات وارد شدند.

والا ما کنکور دادیم ! ترازمون خوب بود تونستیم وارد شیم.الان طرف بدون کنکور رفته پردیس کیش بدون کنکور مدرک دانشگاه تهران گرفته این درسته آخه؟؟؟

محسن
محسن

سلام محمد جان . بدون کنکور از دانشگاه تهران یا کیش یعنی چی؟ یعنی ما هم میتونیم ؟ یا با پارتی هستش؟

دکتری روانشناسی بالینی
دکتری روانشناسی بالینی

پردیس کیش بدون کنکور نیست دوست عزیز . اتفاقا باید رتبه خوبی داشته باشی که اونجا دعوت به مصاحبه شی.

حقوق خصوصی
حقوق خصوصی

با سلام دوست عزیز پردیس کیش اولا به دو روش پذیرش می نماید:یکی از طریق کنکور سراسری دانشگاه آزاد و دیگری از طریق آزمون اختصاصی که هردو آزمون بسیار سخت و مصاحبه هایشان نیز بسیار نفس گیر و سخت است. کسانی که ادعای بدون کنکور دارند بفرمایند اگر می توانند ثبت نام نمایند. پس بدون اطلاعات شایعه نکنید.

ادبیات
ادبیات

من دانشجوی دکتری ادبیات فارسی فیروزآبادهستم.مجوزداره؟

مدیریت
مدیریت

دوستان بدون دغدغه برید سایت وزارت علوم قسمت دفتر گسترش آموزش عالی کلیک کنید فایل پی دی اف تمامی رشته محل های ارشد و دکتری یکبار پذیرش سال 1395 هست سپس اقدام به ثبت نام کنید

سامان
سامان

يعني اينهايي كه نوشته مجوز يكبار پذيرش يعني براي بهمن هم مجوز دارند؟

...
...

برادر من سال ۹۵یعنی دوترم دیگه، ای بابا

حمارام
حمارام

بچه ها من پیدا نمیکنم ساوه امسال بهمن مدیریت دولتی قبول شدم مجوز داره یا نه تو رو خدا کمک.کنین

واحد الکترونیکی
واحد الکترونیکی

مدارک دانشگاه آزاد واحد الکترونیکی تکلیفش چی میشه؟ چون مجوز نداره

ناصر
ناصر

ارشد که مجوز داره(البته بعضی از رشته ها). دکتری الکترونیکی کلا مجوز نداره(همه رشته ها)

آرزو
آرزو

یعنی فارغ التحصیلان 93 کارشناسی ارشد پردیسهای علوم تحقیقات هم مشکل داره مدارکشون؟

محمد حسابداری
محمد حسابداری

به احتمال زیاد چون آن زمان مجوز نداشتن

منا
منا

آخه این مشکل مربوط به یک نفرو دو نفر نیست.حدود صد هزار نفر مدرک نیابتی دارن

آرزو
آرزو

اون زمان اصلابحث مجوز نبود که مامتوجه بشیم کدوم دانشگاهو نباید بریم

رضا
رضا

توی دانشنامه شما دقیقا چه چیزی درج شده آرزو خانم. منم خودم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد یکی از واحدهای علوم و تحقیقات هستم. در دانشنامه ما این عبارت درج شده: دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران (کرمانشاه) به نظر میرسه که همه واحدهای علوم و تحقیقات ایران، به همین شکل مدرک رو صادر میکنن و فقط داخل پرانتز اسم شهر نوشته میشه. واحد کرمانشاه یا واحد علوم و تحقیقات کرمانشاه برای گرایش نرم افزار اصلا داخل هیچ کدام از لیست های مجوز دار نیست اما واحد علوم و تحقیقات تهران هست. به همین دلیل، ما به عنوان زیرمجموعه… ادامه نظر»

منا
منا

مدرک شما نیابتی هست .وزارت علوم مدارک نیابتی رو تایید نمیکنه.تو دانشنامه مینویسه فارغ التحصیل دانشگاه آزاد واحد اسم شهر تحت نظارت علوم تحقیقات تهران

آرزو
آرزو

بله مدرک من همینطوره و امضاهای روی مدرک هم امضای خود رئیس علوم تحقیقات تهرانه در ضمنپایان نامه من یه نسخش رفته علوم تحقیقات تهران ومقاله مستخرج من هم به نام علوم تحقیقات بوده حالا چطور میشه تمام این موارد نادیده گرفته بشه

مینو
مینو

من حضوری مراجعه کردم به وزارت علوم و دفتر آقای شریعتی مدرکم نیابتی بود ورودی ۹۰ بودم و فارغ التحصیل ۹۲ کارشناساشون مدرکم دیدن و گفتن تایید هست و مشکلی نداره.
میتونید مراجه کنین و حضوری بپرسین تا مطمئن بشین دوستان.

آرزو
آرزو

منم ورودی 91بودم 93 فارغ التحصیل شدماون موقع اصلا بحث مجوز داشتن و نداشتن توارشد نبود خود من تمام اساتیدم از ارشد سر جلسه مصاحبه دکترا هستن چون اساتیدم واقعا عالی بودن چطور صرف نیابتی بودن مدرک میخوان علم مارو زیر سوال ببرن من بامعدل حتی داکترا امسال قبول شدم اگر علمم کم بود که یه خوان به این سختی رو رد نمیکردم

روانشناسی. غمومی
روانشناسی. غمومی

سلام آقای مهدی هوش مصنوعی رشته های که تاریخ تصویب آنها 21/6/95 خورده یعنی. فقط برای سال 95 مجوز دارند و ممکن که سال بعد مجوز ندن؟ به هر حال لطفا راهنمایی. کنید که چه باید کرد ثبت نام کنیم معتبر است یا نه؟لطفا جواب صریح

مهدی هوش مصنوعی
مهدی هوش مصنوعی

سلام اگر قبول شده بهمن تکمیل ظرفیت سال ۹۵ مقطع دکتری هستید و نام رشته شهر شما در فایل ۹۵ موجود است و یا اینکه در فایل ۹۴ موجود است نگران نباشید با خیال راحت می توانید ثبت نام کنید یک ترم هم بدون دریافت شهریه و محاسبه سنوات مهلت ثبت نام دارید یعنی اگر قبول شده بهمن هستید می توانید مهر ۹۶ شروع به تحصیل کنید با شرایط بالا این نکته را م۵اون اموزشی واحدی که قبول شدم گفته و بخشنامه اش جدیدا به واحد ها ارسال شده

سامان
سامان

در فايل ٩٥ هست اما در اين فايل نوشته مجوز يكبار پذيرش در حالي كه ما كه پذيرفته شده بهمن ٩٥ هستيم در پذيرش دوم پذيرش شديم؟اين. موضوع تاييد مدرك ما رو با مشكل مواجه نميكنه؟

مهدی هوش مصنوعی
مهدی هوش مصنوعی

یک بار پذیرش منظور سال ۹۵ است و هیچ مشکلی نیست ثبت نام کنید در صورت تردید با دفتر گسترش وزارت علوم تلفنی صحبت کنید

گلی به روانشناسان
گلی به روانشناسان

دوستان کسی میدونه آزمو 96 دکترا صبح برگزار میشه یا بعد از ظهر؟

پوران
پوران

صبح – مثل پارسال

سعید(مدیریت دولتی)
سعید(مدیریت دولتی)

سلام …ی سوال ؟؟؟؟خواهشا هر کی میدونه جواب بده …فیروز کوه در رشته مدیریت با گرایش ساخت و تولید مجوز وزارت علوم داره …ولی این دانشگاه رشته مدیریت دولتی با سه گرایش ..رفتار سازمانی ..منابع انسانی ..و خط مش گذاری رو دارد …حالا تکلیف من که مدیریت دولتی قبول شدم چیه …؟؟//

احمد
احمد

تایید نمی شود مدرک شما

ژئوتکنیک
ژئوتکنیک

کسی اسلدمشهر قبول شده؟ اینجا مجوز نداره؟ باید چیکار کنیم؟ یعنی ثبت نام نکنیم؟؟

زهرا
زهرا

از تکمیل ظرفیت سوم و یا اعلام ذخیره خبری نیست ؟ امروز چهارشنبه است . تو را بخدا هر کس چیزی میداند از اخبار جدید بگه

رضا
رضا

کدرشته هایی که به صورت قطعی تصویب شده است در لینک زیر موجود است: http://old.msrt.ir/fa/news/Pages/%D8%AF%D9%81%D8%AA%D8%B1%20%DA%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B4%20%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%20%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA%20%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%20%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DB%8C%20%D9%85%D8%AC%D9%88%D8%B2%20%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%20%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF%20%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C%20%D8%AF%D8%B1%20%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9%20%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C.aspx فهرست کد رشته های یکبار پذیرش 95 دانشگاه آزاد به شرطی مورد پذیرش است که پس از بررسی وزارت علوم ثابت شود شرایط احراز مجوز را داد وگرنه همه ی آنها مورد پذیرش نیست: ابری نیا(معاون وزیر علوم) خطاب به داوطلبان دانشگاه آزاد تاکید کرد: تنها کد رشته‌هایی که در سایت وزارت علوم اعلام شده دارای مجوز هستند. دانشجویان به سایت وزارت علوم مراجعه کرده و کد رشته های دارای مجوز را انتخاب کنند در صورتی که در غیر از این کد رشته ها تحصیل… ادامه نظر»

مینا
مینا

لینکی که گذاشتید هنگام دانلود می گه مربوط به سال 94 است – چرا بیخودی دیگران را دچار استرس می کنید

رضا
رضا

فهرست تا 94 مجوز قطعی است و فهرست 95 یکبار پذیرش و موقت است و اگر دانشگاه آزاد پیرو نظر بالا معاون وزیر نتواند شرایط اخذ مجوز را داشته باشد آنها نیز مجوزش مورد پذیرش وزارت علوم نیست.
ضمنا شما نمی خواهید واقعیت را بپذیرید بحث دیگری است.

کارشناسی ارشد
کارشناسی ارشد

برای ارشد هم بزارید لطفا

ناصر
ناصر

البته یک بار پذیرش ها اگه مجوز نگیرن از ورودی 96 به بعد مجوز ندارن و ورودی های 95 مشکلی ندران

آزاد
آزاد

ممممنووووووون
میشه لینک کدرشته های مجوزدار کارشناسی ارشد هم بزارید.
ممنون میشم.

معماري
معماري

سلام ضمن تشكر رشته من معماري تهران جنوبه كه تو لينكي كه گذاشتيد بود ولي يه ليست جديد چند وقت پيش دادن كه تو اون ليست معماري تهران جنوب نبود، به نظرتون رو كدوم بايد اكتفا كنم؟

مهدی هوش مصنوعی
مهدی هوش مصنوعی

سلام اینکه اینجا افرادی سوال میکنند و افراد دیگر جواب میدهند این را در نظر داشته باشید جواب بسیاری از سوالات اشتباه می باشد و از روی بی اطلاعی است در مورد مجوز دار بودن رشته ها سایت وزارت علوم در قسمت دفتر گسترش فایلهای پی دی اف موجود است شامل در فایل فایل ۹۴ که مجوز دائمی قبلی است و فایل ۹۵ که مجوز فقط یک بار پذیرش برای سال ۹۵ چه مهر چه تکمیل ظرفیت کلا برای یکبار پذیرش در سال ۹۵ اگر اسم شهری در هیچ کدام از دو فایل نباشد یعنی مجوز ندارد ولی اگر در… ادامه نظر»

رامين
رامين

سلام دوستان عزيز بنده دانشجوي ترم اول دكتراي تخصصي مديريت حاصلخيزي و زيست فناوري خاك در دانشگاه مرودشت هستم ميخواستم ببينم اين رشته در اين دانشگاه داراي مجوز وزارت علوم دارد يا خير ممنون ميشم راهنمايي كنيد

صالح
صالح

مجوز دار نیست دوست عزیز

خسرو
خسرو

سلام وعرض ادب خدمت مسولین محترم دانشگاه ازاد اسلامی

اگر در یک واحد دانشگاهی افراد قبول شده ثبت نام نکنند ایا این فرصت برای افرادی که نمرات پایین تر هستند امکان دعوت به ثبت نام وجود دارد

ثنا حسابداری
ثنا حسابداری

با سلام
رشته حسابداری تبریز برای سال 95مجوز یک بار پذیرش را داشته میخواستم بدونم تکمیل ظرفیت برای بهمن ماه غیر قانونی است یا نه
لطفا هر کس میدونه راهنمائی فرماید

صالح
صالح

بله 100 در صد غیرقانونی است.

محمد حسابداری
محمد حسابداری

بله غیر قانونی است یکبار حق پذیرش داشته آنهم به تعداد 7 نفر

مطلع
مطلع

دوست گرامی کاملا قانونی است ابدا نگران نباشید
منظور از یکبار پذیرش، یعنی مجوز برای پذیرش در سال 95 و به عبارت دیگر ورودی 95 آن کد رشته دانشجوی مجاز محسوب می شود.
با خیال راحت ثبت نام و ادامه تحصیل دهید.

سامان
سامان

سلام از اين موضوع مطلع هستيد رشته محل من هم يكبار پذيرش ٩٥ هست مشكلي براي ثبت نام نداره؟مدرك ما تاييد ميشه؟

احمد
احمد

کاملا غیر قانونی است و تکمیل ظرفیت جز یکبار پذیرش نیست،از وزارت علوم سوال کردم،میتونید سوال کنید

ناصر
ناصر

درسته دانشجو هم این وسط بی تقصیر نیست و نباید اون رشته ها رو انتخاب می کرد اما به نظر بنده مقصر اصلی اول وزارت علوم هست که نباید اصلا اجازه ثبت نام می داد و دوم خود دانشگاه آزاد که این اقدام اشتباه رو انجام داده و در نهایت اشتباه آخر رو دانشجو انجام داده! اما جالب اینه که فقط دانشجوها این وسط قربانی شدن!!!

روانشناسی عمومی اردبیل
روانشناسی عمومی اردبیل

سلام دوستان ایا رشته روانشناسی عمومی واحد اردبیل مجوز داره؟

امیر رضا
امیر رضا

قابل توجه دوستان مردودی درخواست ما علاوه بر تکمیل ظرفیت مجدد. اعتراض بر نحوه پذیرش است. چرا باید در تکمیل طرفیتهای برگزار شده مجدداً افراد قبول شده شرکت کنند و تکمیل ظرفیت تبدیل به یک نوع جابجایی شود و اینکه آخر سر هم بعضی ها ثبت نام نکرده و جای دیگران رو اشغال کنند. بنابراین ما در درخواستهامون به این موضوع هم اعتراض داریم و از دوستان می خواهم نامید نباشند و حتما موضوع رو پیگیری کنند. و بدانند که همانطور که قبول شدگان مرحله قبل با فشاری که به دانشگاه آوردند و توانستند دانشگاه را تسلیم نمایند که تیک… ادامه نظر»

صالح
صالح

درود برشما دوست عزیز..لاااااااااااااااااااااااااااااایک

تکمیل ظرفیت
تکمیل ظرفیت

خواهش میکنم برای تکمیل سوم دوباره تماس بگیریم حق ما ضایع شده

اقتصاد
اقتصاد

ما اینجا دنبال این هستیم که رشته ها مجوز داره یا نه دوست عزیز شما دنبال تکمیل سوم هستی خوش به حالت

محمد
محمد

واقعا خوش بحالت تکمیل ظرفیت

سونیا (پذیرش سوم)
سونیا (پذیرش سوم)

دوست عزیز، تماس تقریبا بی اثره. درخواست کتبی و فکس و ایمیل با استدلال و نام فرستنده.

پیمان
پیمان

دوستان ناامید نباشید به خدا حق ما ضایع شده خواهش میکنم پیگیر باشید

سلامت
سلامت

دوستان ممکنه لیست رشته های مجوز دار دانشگاه آزاد رو بفرمایید؟ممنون

SM
SM
SM

این لیست دانشگاه‌های مجوز دارد هست
اگر احیاناً باز نشد در گوگل سرچ کنید میاد

بازرگانی - بازاریابی
بازرگانی - بازاریابی

این لیست کامل نیست

SM
SM
معماری
معماری

2o نفر نیست من برای ثبت نام رفتم تعدادمون 3 نفره

مهدی هوش مصنوعی
مهدی هوش مصنوعی

طی بخشنامه ای که جدیدا ابلاغ شده قبولی های بهمن اگر تا قبل از تاریخ ۳۱ شهریور ۹۶ به دانشگاه مراجعه کنند می توانند بدون پرداخت شهریه و بدون احتساب سنوات در مهر ۹۶ شروع به تحصیل نمایند
این نکته را معاون اموزشی واحدی که قبول شده ام بیان نمود

سازه
سازه

مطمعنی اید

شهرسازی ، تهران جنوب
شهرسازی ، تهران جنوب

نه اقا به این حرفهای بدون تضمین که نمیشه اعتماد کرد. اگر بخشنامه هست خوب چرا شماره و مشخصاتش رو نمیگند ادم بره پیدا کنه اصلش رو بخونه ؟ !! پس معلومه در حد حرف بیشتر نیست.

کامپیوتر95
کامپیوتر95

با سلام ممنون از شما من نرم افزار سمنان قبول شدم و برای ثبت نام بسیار دودل بودم با این وجود مشکلم حل میشه .شما اطلاعات بیشتری مثل تاریخ وشماره این بخشنامه دارید که من با آموزش سمنان صحبت کنم واینوهم مطرح کنم .
ممنون از شما

محمد
محمد

وزارت علوم در سه سال گذشته به هیچ وجه قاطعیت نداشته است به دانشگاه آزاد ماکزیمم پذیرش رو 7 نفر اعلام کرده است متاسفانه دانشگاه آزاد با دوبار تکمیل و عناوین دیگر در هر واحد 20 نفر را حداقل پذیرش کرده است.

پیمان
پیمان

آقا محمد اصلا اینجوری نیست

شروين
شروين

اصلا اين طور نيست در رشته مهندسي صنايع ما كلاً 4 نفر ورودي 94 بوديم امسال هم 3 نفر ورودي 95 ورودي داشته

الف
الف

والا تا جایی که من میدونم در هر واحد حداکثر 5 نفر دارند تحصیل می کنند.

مدیریت ارشد بدون مجوز
مدیریت ارشد بدون مجوز

اگر هم به لیست و سایت وزارت علوم اعتمادی ندارید با وزارت علوم تماس بگیرید ولو شده حضوری تشریف ببرید چون قراره هزینه های سنگینی بپردازید.

مدیریت
مدیریت

جالب اینجاست با وجود اعلام لیست مجوزدارها در سایت وزارت علوم و اتمام حجت وزارت ، هنوز بعضی از دوستان می گویند تو این واحدها ثبت نام کنیم یانه؟؟؟؟واقع جالبه ….

محبوبه **
محبوبه **

دوستان عزیز و گرانقدر
آیا می دانید رشته مدیریت دولتی گرایش تطبیقی واحد علوم تحقیقات مجوز پذیرش در مقطع دکتری دارد یا خیر . لطفا راهنمایی بفرمائید .

بازرگانی - بازاریابی
بازرگانی - بازاریابی

مدیریت بازرگانی – مدیریت بازاریابی واحد تهران شمال مجوز دائم داره یا 1 ساله ؟

مهر
مهر

منم تهران شمال قبول شدم رشته شما چکار کنم مجوز داره یا نه

داوطلب
داوطلب

منم تهران شمال هستم
تهران جنوب میدونم مجوز داره ولی تراز تهران شمال بالاتره

شهرسازی ، تهران جنوب
شهرسازی ، تهران جنوب

رو دست تهران جنوب نداریم ، تهران شمال که هیچ علوم تحقیقات هم به تهران جنوب نمیرسه.

مهر
مهر

اون رشته های فنی برای مدیریت تهران شمال بالاتر