مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

اعلام جزئیات برگزاری آزمون دکتری ۹۶ سراسری و آزاد

کنکور دکتری تخصصی سال ۱۳۹۶، ساعت ۸ صبح روز جمعه ششم اسفند ماه در حوزه‌های امتحانی درج‌شده بر روی کارت شرکت در آزمون داوطلبان برگزار می‌شود.

به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون كليه داوطلبان صبح روز جمعه 6 / 12 / 95 برگزار مي شود، فرآيند برگزاري آزمون از ساعت 8:00 (هشت) صبح آغاز مي گردد. درهاي ورودي حوزه هاي امتحاني رأس ساعت 7:30 (هفت و سي دقيقه) بسته خواهد شد، لذا از ورود داوطلبان پس از بسته شدن در سالن هاي امتحاني ممانعت بعمل خواهد آمد.

محل برگزاري آزمون بر روي كارت شركت در آزمون درج گرديده است: لذا داوطلبان لازم است منحصراً به حوزه امتحاني مربوط كه بر روي كارت شركت در آزمون آنان درج شده مراجعه نمايند. بديهي است چنانچه به هر دليل در ساعت مقرر در حوزه امتحاني حضور نداشته باشند از ورود آنان به حوزه ممانعت بعمل خواهد آمد، همچنين توصيه مي شود محل برگزاري آزمون و مسير تردد خود را يك روز قبل از تاريخ اجراي آزمون شناسايي نمايند.

در جلسه آزمون براي درج پاسخ سوالات، به كليه داوطلبان به همراه بسته حاوي دفترچه سوال كه توضيحات آن در بند «ج» درج شده است، یک پاسخنامه داده خواهد شد كه در مستطيل بالاي پاسخنامه نام خانوادگي، نام، شماره داوطلب، كد و نام رشته امتحاني وي در آزمون ورودي دوره دكتري (نيمه متمركز) سال 1396 درج شده است.

داوطلب به محض دريافت بسته مربوط و قبل از بازنمودن، ابتدا بايد شماره داوطلبي و مشخصات مندرج بر روي آن را با شماره داوطلبي مندرج بر روي صندلي و همچنين مندرج در كارت شركت در آزمون خود مقايسه كند تا مطمئن شود بين آنها هيچ اختلافي نيست و در صورت مشاهده تفاوت، بيدرنگ موضوع را به نزديكترين مراقب در جلسه آزمون اطلاع دهد و موضوع را دنبال كند تا اختلاف برطرف شود.

پس از اطمينان از صحت مندرجات بسته حاوي سوال و پاسخنامه لازم است در زمان مقرر و با اعلام بلندگو اقدام به بازنمودن پوشش پلاستيكي نموده و با خارج نمودن پاسخنامه امتحاني و دفترچه سوال، كد دفترچه سوال را با كد درج شده در قسمت بالاي پاسخنامه مقايسه نموده و در صورت مشاهده اختلاف موضوع را به نزديكترين رابط يا مراقب اطلاع دهد، سپس مشخصات خود را در ذيل پاسخنامه و بر روي جلد دفترچه سوال درج و محل مربوط را امضاء نمايد. لازم به توضيح است عدم تكميل جدول ذيل پاسخنامه به منزله عدم حضور داوطلب در جلسه آزمون تلقي خواهد شد.

در مستطيل بالاي پاسخنامه مطلقاً چيزي نبايد نوشت يا علامتي گذاشت، به غير از محل هاي مشخص شده در روي پاسخنامه از نوشتن و يا علامتگذاري در ساير محل ها جداً خودداري شود، در غيراينصورت فرد به عنوان متخلف معرفي و برابر قانون رسيدگي به تخلفات و جرائم در آزمون هاي سراسري با وي رفتار خواهد شد.

داوطلب بايد محل مخصوص جوابي را كه در پاسخنامه براي هر سوال در نظر ميگيرد فقط به وسيله مداد سياه نرم پررنگ (نه خودكار، نه مداد كپي و . . .) پركند. چون پاسخنامه به وسيله ماشين علامت خوان تصحيح مي شود از كثيف كردن، تاكردن و يا گذاشتن هرگونه علامت و يا اثري بر روي آن خودداري گردد.

براي هر پاسخ صحيح سه (3) نمره مثبت و به منظور خنثي كردن  پاسخ های حدسي و يا تصادفي براي هر پاسخ غلط يك (1) نمره منفي منظور خواهد شد. بنابراين به داوطلبان توصيه مي شود اگر پاسخ صحيح سوالي را اصلاً نمي دانند به آن سوال جواب ندهند، زيرا به سوال هاي بدون جواب نمره منفي و يا مثبت تعلق نمي گيرد و اگر به سوالي بيش از يك پاسخ داده شود همه پاسخ ها، غلط محسوب خواهد شد و به آن سوال يك نمره منفي تعلق خواهد گرفت.

تذکر خیلی مهم: داوطلبان گرامي لازم است مستطيل هاي مربوط به گزينه انتخابي خود را در پاسخنامه با مداد سياه نرم پررنگ بطور كامل سياه (مشكي) كنند. بديهي است درصورتيكه قسمتي از مستطيل مورد نظر به صورت كامل سياه نشده باشد در اين مورد مسئوليت به عهده داوطلب خواهد بود.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. مهدی(حقوق بین المثل) گفت:

  سلام دوستان گلم، آرزوی موفقیت همه شما رو دارم، نگران امتحان فردا نباشید. سوالم از مسئولین آینه که چرا بیش از نود درصد قبولی دکترا پولیه…این مغایر با قانون اساسی کشورمان در تحصیلات تکمیلی است.

 2. مهندس گفت:

  سلام دوستان ان شاالله که نتیجه تلاشتونو ببینید
  من چهارتا درس تخصصی دارم که دوتاشو مسلطم
  دو تا دیگشو تا حدی بلدم ولی تست ازش نبود ببینم که چطوره اخه بار اوله ازشون سوال میاد
  زبانم مسلطم اما استعداد نه شمام اینطوره وضعتون
  درسی هستید قیدشو زده باشید

 3. نسیم گفت:

  چه غصه ای داره وقتی میبینی باید یکسال دیگه صبر کنی برای آزنون اگر قبول نشی. کاش دوباره هر شش ماه یکبار آزمون رو برگزار کنند .آخه چرا عمل خوب رو قطع کردند. کاش بشنوند و ببینند مشکلات و نظرات رو

 4. , گفت:

  سلام دوستان. اگر بین دو تا گزینه شک کردیم بزنیم یا نه؟

  • علي (مديريت دولتي) گفت:

   سلام اگر شك داريد گزينه درسته يا نه نزنيد بهتره . نمره منفي ميگيرين اگه درست از آب در نياد . مگه شكتون به درست بودن خيلي خيلي زياد باشه

 5. بيوتكنولوژي گفت:

  سلام دوستان كسي اطلاع نداره براي شبانه مهندسي شيمي بيوتكنولوژي رتبه بايد تا چندباشه؟

 6. z.accounting گفت:

  خدایاامیدهمه به توهست.امیدهیچ کس رونامیدنکن.منم چهارساله دارم کنکورمیدم.ان شالله امسال رتبه یک میشم.من فرداتاظهرمیخونم.بعدبه مغزم استراحت میدم .برای همه ارزوی موفقیت دارم

 7. فاطمه گفت:

  سلام
  دوستان برای منم دعاااااااااا کنید. مرسی

 8. التماس دعا از همه گفت:

  امسال چهارمين سال هست كه امتحان ميدم و عليرغم دعوت به مصاحبه قبول نميشم، دوستاى خوبم لطفا برام دعا كنيد امسال ديگه قبول بشم؛ از خداى مهربون ميخوام هر كى زحمت كشيده نتيجه تلاشش رو ببينه، آرزوى مؤفقيت براى همه شما عزيزان دارم.

 9. zahra گفت:

  مهربان خدای من به همه دوستان کمک کن که امسال نتیجه زحمتشون رو بگیرن و قبول بشن به منم کمک کن… الان چند سال پشت خطم رزومم ضعیف بود امسال واقعا زحمت و ضجر زیادی کشیدم دیگه خشته شدم….

 10. nazi گفت:

  سلام.من از استرس دارم میمیرم پارسال رد شدم امسالم هیچ امیدی ندارم

 11. شارمین گفت:

  لینک رفع نقص رو کسی داره؟؟ من هرچی میگردم پیدا نمیکنم.

 12. باران گفت:

  سلام دوستان خسته نباشد ولی من میخوام فردا یاداشت هامو دوره کنم

 13. محسن گفت:

  سلام دوستان کسی میدونه مقاله چاپ بشه در اسکاپوس چند امتیاز واسه مصاحبه داره ؟؟؟ لطفا ج بدین . ممنوون

 14. بی تا گفت:

  یعنی همه درسا ضریب 3 هست یا تخصصی ها ؟ یعنی استعداد و زبانم همین جوریه؟

 15. نازنين زهرا گفت:

  سلام به همه خسته نباشين من از فردا ديگه درس نمي خونم شما برنامه تون چيه؟

 16. علي زضا گفت:

  و هر سوال درست ، ٣ امتياز مثبت يعني چي؟!؟!؟؟

  • یکی گفت:

   یعنی نمره منفی یک سوم هست. (همون روال همیشگی که برای محاسبه درصد تعداد درست ها رو ضربدر 3 میکردیم بعد تعداد غلطها رو ازش کم می کردیم. بعدش هم حاصلش رو به سه برابر کل سوالات تقسیم می کردیم)

 17. الینا گفت:

  خسته نباشید ب شما

 18. علي زضا گفت:

  سلام. يعني چي هر سوال غلط يه نمره منفي تعلق ميگيره ؟
  قبلا كه هر سه سوال غلط يه نمره منفي داشت.

  • سعید گفت:

   نه خیر دوست عزیز ، نمره منفی مثل قبله هرسه سوال درست معادل یک سوال منفی

  • مهسا گفت:

   سلام
   همونه دوست عزیز. میشه اینطور گفت که هر سه سؤال غلط یک نمره منفی و هر سؤال درست یک نمره مثبت و یا
   هر سؤال غلط یک نمره منفی و هر سؤال درست سه نمره مثبت.
   فرقی نمیکنه در هر صورت و هر سه غلط، یک سؤال درست رو از بین میبره.

 19. تربیت مدرس گفت:

  افرین به من که از سال 85 کنکور لیسانس و ارشد و الان دکترا. این مداد سیاه نرم و پا کن و مندرجات واسه خودش توستالژی شده ها