مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

امکان اعتراض به کلید سؤالات آزمون دکتری ۹۶

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به انتشار کلید آزمون دکتری تخصصی نیمه‌‌متمرکز سال ۹۶، از امکان اعتراض به کلید سؤالات از پنجشنبه ۱۲ اسفند ماه خبر داد.

دکتر حسین توکلی در گفتگو با مهر افزود: کلید تصحیح سئوالات دروس عمومی و اختصاصی آزمون دکتری تخصصی «Ph.D» نیمه‌ متمرکز سال ۹۶۶ از چهارشنبه ۱۱ اسفند بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.

وی افزود: پیش از این دفترچه سئوالات تمامی ۷ گروه آموزشی و ۲۴۴ کدرشته امتحانی آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۹۶ روز شنبه ۷ اسفند منتشر شده است.

توکلی یادآور شد: داوطلبان می توانند هر گونه سئوال و مطلبی درباره سئوالات آزمون دارند، می توانند از پنجشنبه ۱۲ اسفند تا روز دوشنبه ۱۶ اسفند منحصرا از طریق سیستم پاسخگویی الکترونیکی به سازمان سنجش ارسال کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: به داوطلبان تاکید می شود که انتشار هر گونه آگهی مبنی بر تحلیل سئوالات و کلید آزمون به هر طریق دیگر مورد تایید سازمان سنجش نیست و به داوطلبان توصیه می شود منحصرا به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

وی اظهار داشت: اجرای مرحله اول آزمون به صورت متکمرکز توسط سازمان سنجش صورت می گیرد و تخصیص امتیاز مربوط به سوابق پژوهشی، آموزشی، فناوری و مصاحبه علمی و … توسط دانشگاهها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام می گیرد.

توکلی یادآور شد: پس از برگزاری آزمون کارنامه داوطلب شامل نمرات خام، نمرات تراز شده و سایر موارد در هفته آخر فروردین ماه ۹۶ در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و مجازین به انتخاب رشته می توانند در نیمه اول اردیبهشت ماه ۹۶ انتخاب رشته کنند.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. سیستم اعتراض error میده............... گفت:

  بچه ها من میخوام اعتراض کنم همون اول کار پیام میده که خطایی رخ داده. چندین بار امتحان کردم اما نمیشه

 2. باران گفت:

  دوستان من با این درصدها جواب داده ام به نظرتون آزاد و پردیس مجاز به انتخاب رشته و دعوت به مصاحبه میشم؟
  استعداد ۱۰ درصد
  زبان ۰ درصد
  آمار ۰ درصد
  شخصیت ۵۵ درصد
  نظریه ها ۵۸ درصد
  فنون و روش ۳۰ درصد

 3. باران گفت:

  من دکتری مشاوره شرکت کردم. با اطمینان میگم جواب سئوالات ۲۹ – ۳۱ – ۳۸- ۴۲ را در کلید اشتباه زده اند. دوستان اگر کسی مشاوره امتحان داده لطفا سئوال ها ی نامبرده را بخوانید و با جواب توی کتاب ها مقایسه کنید.
  مثلا سئوال ۳۸ از پنج اصل اخلاقی مشاوره جواب را در کلید زده نیکوکاری
  اما به نظر من قطعا جواب رازداری هست. آخه نیکوکاری چه ربطی به اصول اصلی مشاوره دارد؟ در همه کتاب ها اولین اصل اخلاقی مشاوره را زده اند راز داری …

 4. سهیلا گفت:

  سلام نتایج اعتراضات به کلید چه موقع هست؟

 5. سحر/کیفری/جزا و جرم سناسی گفت:

  بچه ها تو رو خدا جواب بدین با میانگین تخصصی ۱۵ ازاد یا پردیس مجاز میشم؟
  پاسخ

 6. جوان گفت:

  دوستان نگران نباشید سوالای اشتباه تصحیح میشه من سال 94 رشته برق 5-6 تا سوال اشتباه بود همشون درست شد فقط بصورت مرتب هر رشته اشتبهاتشوبا دلیل وراه حلش به سنجش اعتراض بده

 7. حقوق گفت:

  آیا در رشته حقوق تخصصی با 50در صد و استعداد9درصد وزبان صفر قبول می شم یا نه؟

 8. ..... گفت:

  داوطلبین رشته حسابداری لطفا” به شماره سئوالات اختصاصی:
  17
  23
  31
  74
  اعتراض کنید جواب کلید سنجش اشتباه است

 9. ..... گفت:

  طبق استعلام صورت گرفته از اساتیدحسابداری: تست شماره ۳۱ رشته حسابداری ایشان نظرشان این بود که با توجه به سئوال هر چهار گزینه صحیح می باشد دلیلشان هم این بود که در سئوال بصورت کلی از تئوری محدودیت سئوال گردیده است و نه بصورت جزء؛ بنا براین طبق کتاب آقای دکتر کرمی و جناب آقای دکتر ساسان مهرانی به درستی از عنوان کلی سرمایه گذاری که شامل کوتاه مدت و بلند مدت)که شامل دارایی ثابت و تجهیزات نیزمی شود نام برده شده است ایشان قول دادند این مورد را به اطلاع اساتید دیگر که سازمان سنجش احتمالا” به آنها رجوع می کند خواهد رساند لطفا” این مورد را در اشکالات کلید ارسال نمایید مطمئن باشید که در تاییدیه دریافتنی سازمان سنجش که از اساتید معتمد می نماید این تست حذف خواهد شد

 10. ---- گفت:

  دوستان حسابداری به سوالات 17-23-60-62 حتما اعتراض کنید

 11. میثم عظیمیان گفت:

  سلام دوست عزیز
  دکتری صنایع با تخصصی بین 25 تا 27 زبان 23 و استعداد 0 آیا امیدی به مجاز شدن هست؟ کجاها شانس بیشتری دارم.
  ممنون از شما

 12. آریو گفت:

  ایا بعد از اعتراض به کلید سازمان سنجش، کلید نهایی منتشر می‌شود؟ از کجا بفهمیم آیا اعتراض به کلید، تاثیری داشته یا خیر؟

  • دو سه روز بعد از اعلام نتایج…کلید نهایی میاد(یعنی از رو اون کلید کارنامه ها بدست اوده اند و..)..که مثلا از 45 تا سوال تخصصی دوره ما یادمه یدونش حذف با تاثیر مثبت برا کسایی که جواب داده بودند شد و فکر کنم یکیش هم دو گزینه صحیح شد و….و در برخی رشته ها تعداد بیشتری سوال تغییر یافته داشتیم و…

   • نگین به phd فورییییییییییییییییییییییییی گفت:

    ببخشید یه سوال تخصصی ما از 4 گزینه ، 2تاش مثه هم بود 2تا دیگه شم مثه هم که داخل کلید سوالا نوشته حذف، ولی من اون سوال رو جواب دادم، یعنی حساب نمیکنن درصدش رو؟

 13. امید گفت:

  از کتاب طراحی شهری (گونه شناسی رویه ها و طرح ها):
  سه رشته اصلی طراحی محیط عبارتند از : شهرسازی، معماری منظر و معماری. … طراحی شهری رشته ای است که نیاز به هر سه رشته (شهرسازی، معماری منظر و معماری) طراحی دارد….طراحی شهری را می توان یک زمینه تخصصی از شهرسازی دانست که در آن معماری و معماری منظر با هم پیوند برقرار میکند….از طرفی طراحی شهری را می توان واسط بین برنامه ریزی شهری و معماری تلقی کرد. ۱- جمله اخیر، به وضوح، به پر کردن خلا میان برنامه ریزی شهری و معماری توسط طراحی شهری اشاره دارد. ۲- در هیچ جای کتاب، به “مهندسی عمران” هیچ اشاره ای نشده است! ۳- از طرفی معماری منظر رو هم می توان جزوی از معماری دانست.
  لذا صحیح ترین و مناسبترین گزینه برای سوال ۵۹، گزینه ۳ خواهد بود.

  -تئوری اثباتی (توصیفی) :
  بیان علمی بین پدیده هاست و تئوری های رویه ای و محتوایی را در بر دارد. هدف تئوری اثباتی ، فراهم ساختن پایه های دانش معرفتی است که از داده هایی مبری از ارزش داوری، شکل گرفته و طراح را در جهت دستیابی به هدف یا مجموعه ای از اهداف خاص در پروژه ای معین یاری می رساند. تئوری اثباتی با «وصف» ، «تفسیر» و «پیش‌بینی» رویدادها در جهان سر و کار دارد. در واقع ، تئوری اثباتی از طریق ساختارهای مفهومی اش به مشاهدات ما از رویدادها نظم بخشیده ، از آن طریق امکان تفسیرشان را فراهم می آورد. عناصر جهان به صورت «الگویی» حادث می شوند. برخی از این الگوها ثابت هستند ، برخی با درجه بالایی از نظم رخ می دهند ، و برخی دیگر به شکل تصادفی واقع می گردند. توانایی در پیش بینی نمودن الگوهای مزبور ، نقشی محوری و «وجودی» برای انسان دارد چرا که چنین شناختی مبنای اعمال و اقدامات وی قرار می گیرند.تئوری های اثباتی (توصیفی) ، پدیده‌ها و رویدادها را «به همانگونه که هستند» مورد مطالعه قرار می دهند و هدف از کاربردشان وصف و تفسیر رویدادهای در حال وقوع و پیش‌بینی رویدادهای آتی است. از این رو ، تئوری های موفق اثباتی ، تئوری هایی به شمار می روند که از تعدادی تعمیم ساده ، لیکن قدرتمند در خصوص جهان و چگونگی ساز و کار آن ساخته‌شده ، ما را به پیش بینی دقیق کنش آینده قادر سازند.
  -تئوری هنجاری: بیشتر جنبه های اخلاقی و ارزشی را مطرح می کنند. (چگونه باشد بهتر است؟) مقایسه ای میان وضع موجود و مطلوب انجام می دهد (به چه طریقی؟ چه باید کرد؟) این تئوری بیشتر به سمت مسائل سیاسی ، اخلاقی و ارزشی تمایل دارد و در برابر سرمایه داری مقاومت می کند. تئوری های هنجاری ، تئوری هایی هستند که ضمن ابتناء بر فهم ساز و کار جهان کانون اصلی توجهشان بر تمیز خوب از بد ، درست از غلط و مطلوب و نامطلوب قرار دارد.
  لذا گزینه ی ۴ ، گزینه ی صحیح سوال ۲۶ می باشد.

  به‌طور کلى ایده توسعه خطى شهر، مورد انتقاد بسیارى از صاحب‌نظران است. از جمله نواقص طرح، فواصل میان عناصر مختلف شهر نسبت به شهرهاى متراکم است، که مخارج ایجاد تأسیسات زیربنائى را فوق‌العاده سنگین نموده و میزان جمعیت‌پذیرى شهر را نیز با مشکلاتى مواجه مى‌سازد.
  بزرگترین اشکالى که بر طرح توسعه خطى شهر مترتب است آنکه، توسعه شهر موجب فاصله گرفتن نواحى مختلف آن از مرکز شهر مى‌شود. همین مورد شهر را با فقدان مرکزیت روبه‌رو مى‌سازد.
  لذا گزینه چهار (فاصله زیاد نقاط مختلف شهری) بهترین و مناسبترین گزینه برای سوال ۶۴ ممکن است.

 14. هیدرولیک گفت:

  سلام دوستان
  لطفا اگه کسی عمران هیدرولیک هست جواب بده لطفا.
  به نظرتون با توجه به سطح سوالات امسال با 18 درصد تخصصی و 20 درصد استعداد و سفید زبان امیدی هست به روزانه شهرستان دعوت به مصاحبه شوم؟؟
  عمران- سازه های هیدرولیک

 15. شقایق گفت:

  واقعا من گیج و سر در گمم که چگونه طراحان سوال و انهایی که این کلید را طراحی کردند روی اعصاب ما میروند مایی که زندگیمونو گذاشتیم پای درس و جواب درست را با توجه به مدارک و کتاب و مستندات انتخاب کردیم در حالی که جوابی که ان ها در کلید انتخاب کردند واقعا جواب درست نیست… تو را خدا یه کم منصف باشید و سوالات و کلید سوالات را بازبینی نمایید.. بیشتر سوالات دو جواب صحیح دارد و یا جواب غلط بر جواب صحیح ترجیح داده شده و یا اصلا جواب درست ندارد… واقعا بازبینی نماییید.. خواهشی که از دوستان دارم حتما اطلاع رسانی کنید تا پی اچ دی بتواند سازمان سنجش رت متقاعد کند کلید سوالات را بازبینی نماید تا حق ما تضییع نشود سوالات ١ و ٩ و٢٣ و ٧٠ و تاریخ ایران اسلامی… تاریخ ایران..
  واقعا ناراحتی داره… اعصاب خوردی داره خواهشی که دارم پی اچ دی تست را متقاعد کنید پی گیری بفرماید… باز هم ممنون پی اچ دی…منون

 16. ... گفت:

  یه سوال
  آخه رشته به رشته فرق میکنه.
  مثلا فیزیک رتبه ۱۰ فک کنم تخصصی ۲۷ درصد اینا زده بودن ولی رشته دیگه تخصصی رتبه ۱ حدودا ۶۵ اینا…

  نمیشه که اینطوری رتبه و تراز در بیاد.
  در ثانی سال به سال هم فرق میکنه

  با آرزوی شادی برای همه دوستان