مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری  نگاره

لغو مجوز پژوهشگاه شاخص‌پژوه به علت جذب بی‌رویه دکتری

مجوز پژوهشگاه شاخص‌پژوه تنها برای جذب 35 دانشجو در مقطع دکترا بوده، در حالی که این مؤسسه در حدود 500 نفر را در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد پذیرش کرده است.

علی آهون منش رئیس اتحادیه موسسات و دانشگاههای غیر انتفاعی در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به لغو «مجوز پژوهشگاه شاخص پژوه» اظهار داشت: این موسسه آموزشی از مجوز اخذ شده وزارت علوم تخطی کرده و تعداد زیادی دانشجو در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد پذیرش کرده است.
وی بیان کرد: پژوهشگاه شاخص پژوه از مجوزش سوء استفاده کرده و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تعداد زیادی دانشجو به نام دانشگاه اصفهان جذب کرده است و به همین دلیل نه تنها وزارت علوم بلکه دانشگاه اصفهان نیز به مدت 2 سال متوالی است که از این موسسه شکایت کرده‌اند تا از طریق قانون به حقوقشان رسیدگی شود.
رئیس اتحادیه موسسات و دانشگاههای غیر انتفاعی ادامه داد: مجوز وزارت علوم به این پژوهشگاه تنها برای جذب 35 دانشجو در مقطع دکترا بوده در حالی که این موسسه در حدود 500 نفر را در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد پذیرش کرده است.
وی در خصوص تعیین تکلیف وضعیت دانشجویانی که از مجاری قانونی در این موسسه پذیرش شده اند، گفت: با لغو مجوز فعالیت این موسسه ، آن دسته از دانشجویانی که به صورت قانونی از طریق سازمان سنجش آموزش کشور پذیرش شده اند به دانشگاهها و موسساتی دیگر که آن رشته‌های تحصیلی را دارند منتقل می‌شوند.
shakes-pajooh
 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
  1. میثم گفت:

    چه عجب به جز دانشگاه آزاد به جای دیگه ای هم گیر دادن.