مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

احتمال افزایش ۱۰ درصدی شهریه دانشجویان جدید دانشگاه آزاد

سخنگوی دانشگاه آزاد از طرح موضوع افزایش ۱۰ درصدی شهریه دانشجویان ورودی سال ۹۶ در هیأت‌های امنای استانی دانشگاه خبر داد و گفت: ممکن است در برخی رشته‌های کم متقاضی افزایش شهریه نداشته باشیم.

مجتبی علوی فاضل در گفتگو با مهر گفت: در هیات های امنای استانی این دانشگاه موضوع شهریه دانشجویان  جدیدالورود مطرح شده است که هرنوع افزایش شهریه ای باید به تصویب هیات امنای مرکزی این دانشگاه برسد.

وی افزود: افزایش ۱۰ درصدی برای دانشجویان جدید الورود دانشگاه برای سال ۹۶ در شهریه ثابت و متغیر مطرح شده که هنوز این رقم به تصویب نهایی نرسیده است.

سخنگوی دانشگاه آزاد تاکید کرد: همچنین در هیات های امنای استانی این دانشگاه درخصوص شهریه دانشجویان فعلی دانشگاه نیز بررسی صورت گرفته و پیشنهاد افزایش ۱۰ درصدی در شهریه متغیر مطرح شده است که این رقم نیز باید در هیات امنای مرکزی مصوب شود.

علوی فاضل خاطرنشان کرد: درصورت تصویب افزایش شهریه متغیر دانشجویان فعلی دانشگاه این روند از مهرماه سال ۹۶ اعمال خواهد شد و شهریه ترم تابستان دانشجویان طبق روال قبل دریافت خواهد شد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد تمایلی به افزایش شهریه دانشجویان ندارد، تاکید کرد: هدف ما از دریافت شهریه صرفا تامین هزینه های ارائه خدمات به دانشجویان است.

سخنگوی دانشگاه آزاد گفت: در برخی واحدهای کوچک این دانشگاه شهریه ای که از دانشجویان دریافت می شود نمی تواند نیاز این واحدها را برای اداره خود تامین کند و همین امر موجب شده تا دانشگاه با واحدهای زیان ده مواجه باشد.

علوی فاضل خاطرنشان کرد: برنامه داریم در سال ۹۶ وابستگی دانشگاه به شهریه را تا ۱۹ درصد کاهش دهیم و فعالیت های دانش بنیانی دانشگاه را افزایش دهیم.

وی افزود: در زمینه شهریه دانشجویان تلاش داریم تا خانواده ها را درک کنیم و دوست نداریم فشار زیادی به خانواده ها وارد شود.

سخنگوی دانشگاه آزاد تاکید کرد: در سال آینده ممکن است در برخی رشته های کم متقاضی افزایش شهریه نداشته باشیم. همچنین ممکن است در برخی رشته های کم متقاضی نیز کاهش شهریه داشته باشیم.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

38
افزودن دیدگاه جدید

avatar
فرشید
فرشید

همه جای دنیا بدون شهریه و یا حتی به دانشجو فان هم تعلق میگیره.
عوص اینکه شهریه را پایین بیارین افزایش میدین.حقوق کارکنان ثابته شهریه ها چرا بالا میره؟مردم توانایی پرداخت همین شهریه را ندارن.همین تهران مرکز داره الان فلج میشه.همه دارن انصراف میدن به خاطر پول.عوض افزایش شهریه یه کم وام های متنوع در اختیار دانشجو بذارین.

مهراز
مهراز

سلام خسته نباشید
من ازداوطلبان ۹۴ بودم که تو تکمیل ظرفیت ۹۵ رشت قبول شدم که جوابش آبان اومد تاحالا نرفتم برای ثبت نام …یعنی الان قبولیم باطل شد؟ خود سایت org هم شماره دانشجویی بهم داد…شماره دانشگاه هم هرچی زنگ میزنم جواب نمیدند …تا چه زمانی اگه برای ثبت نام نریم قبولیمون باطل میشه؟ ممنون

فیزیولوژِی ورزش
فیزیولوژِی ورزش

سلام من بخاطر عدم توانایی در پرداخت شهریه دکترا برای دومین بار انصراف دادم . تازه الان میبینم برای سال 96 میخوان 10درصد هم اضافه کنن و توجیحشون هم ارائه خدمات هست. از کدوم خدمات صحبت میکنن .از لحاظ آموزشی اساتید دکترا با ارشد که هیچ تفاوتی نداره با همون میزان سواد.از لحاظ تجهیزات آموزشی هم که روز به روز بدتر و کمتر ….

امیر رضا
امیر رضا

سلام
واقعا ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد خودش یه داستانیه از یک طرف آدم دوست داره قبول بشه و ادامه تحصیل بده و از طرفی دیگه هزینه های بسیار بالای و بعدش بیکاری و بلاتکلیفی برای خیلی ها آدم رو پشیمون می کنه….

تکمیل ظرفیت...
تکمیل ظرفیت...

ماهمگی ازجناب دکترمیرزازاده درخواست داریم فرصت مجددوواقعی به معنای تکمیل ظرفیت براکسانی که بانفرات ودرصدجزئی نتونستندقبول بشندایجادکنندوماهم دعاگوی ایشان برای همیشه باشیم.جناب دکترواقعا سخته این مراحل رودوباره طی کردن ودوباره نتیجه نگرفتن.بقدری تومصاحبه فشارروحی کشیدیم که قابل بیان نیست مخصوصاشخص بنده که سهمیه ام بواسطه کم کاری کارکنان مرکزسنجش اعمال نشدوهم اکنون کاملا افسرده شدم ودستم به هیچ کاری بندنمیشه…واقعا حیف که عمرجوانان مملکت مابرامراحل کنکور می گذره اونهم باچندصدم اختلاف…که بایداین یکسال هاصرف تحقیق وپژوهش وبالندگی وپویایی درهررشته وشغل بشه.
پس درخواست عاجزانه همه ماتکمیل ظرفیت مجددمثل پارسال هستش.
امیدکه دراین روزهای آخرسال بفکرماجوانان وشادکردن دل ماباشید.

امیر رضا
امیر رضا

سلام
دوست عزیز اگه این درخواست رو برای برای در جریان گذاشتن دیگر دوستان به اشتراک گذاشتین که بسیار خوب. اما اگه فکر می کنید که دکتر میرزاده درخواست شما رو در اینجا می خونه به هیچ وجه امکان نداره و بنابراین بهتره درخواست رو برای خود ایشان بفرستید.

SM
SM

من امسال کنکور شرکت نکردم به امید تکمیل ظرفیت از تکمیل ظرفیت هم که خبری نیست خدایا کمکمان کن

تکمیل ظرفیت
تکمیل ظرفیت

ای کاش این روزای آخرسال ماهم خوشحال میشیدیم،جناب آقای دکتر میرزاده خواهش میکنم یک بار دیگر به ما فرصت دهید خواهشمندیم

دانشجوی ترم 6 دکترا علوم تحقیقات
دانشجوی ترم 6 دکترا علوم تحقیقات

با سلام، فقط جهت اطلاع دوستان عرض کنم من ترم اول فقط ولم نمی توانستم بگیرم از ترم 2 به بعد 50 درصد یا کمی بیشتر هر ترم وام 4 درصد سود و باز پرداخت 36 ماهه دریافت کردم، ترم قبل و این ترم که پایان نامه هر ترم 15/5 میلیون شهریه هست، که ترم قبل 10 میلیون وام با اقساط دقیقا 278 هزار تومان دریافت کردم. این ترم هم فعلا شهریه ثابت حدود 4600 را پرداخت کردم و مابقی را وام می گیرم، با حساب ترم بعد اگر انشاالله ترم آخر باشد مجموع اقساط حدود 1 میلیون خواهد بود.… ادامه نظر»

mehdi
mehdi

با رفت و امد و هزینه های دیگه دکترا 150 ملیون هزینه داره

افسانه
افسانه

منم ترم سه دکتری روانشناسی هستم از پدرم خجالت میکشم دانشگاه آزاد هیچ جوری برای پرداخت شهریه کمک نمیکنه ، به من گفتند همه جور باهات راه میایم پنج شش تا وام بهت میدیم اما تا الان که هیچی ندادن ترم قبل تا تسویه حساب نکردم کارت امتحانات را بهم ندادن ، واقعا پدرم داره زیر بار شهریه له میشه ، خودمم افسرده شدم.میدونم اگر وام ندن نمی تونم شهریه سنگین پایان نامه را پرداخت کنم

!!!!!!
!!!!!!

بااین وضع شهریه ها ادامه تحصیل واقعا مشکل و غیرممکن است.

درخواست تکمیل ظرفیت
درخواست تکمیل ظرفیت

دوستان حتماپیگیرتکمیل ظرفیت باشیم چون باکنکوری که امسال برگزارشدکمی وبیشترازکمی مشکل خواهدشدبراماهایی که بانمره بسیارجزئی موندیم…

متقاضی تکمیل ظرفیت سوم
متقاضی تکمیل ظرفیت سوم

سلام دوستان اونایی که میگن تکمیل ظرفیت سومی درکارنیست بنده امروبه مطالب سایت دانشگاه درسالهای قبل به خصوص سال ۹۴-۹۵روخوندم ودیدم که رسمااعلام شده. پس اگرماهم پیگیریهای مداوم قبلیمون راادامه بدیم فرجی حاصل میشه چراکه درمتن اعلامیه نوشته باتوجه به پیگیریهای بسیاری ازدانشجویان درموردتکمیل ظرفیت سوم تصمیم گرفته شداین اتفاق بیافته من مدام ایمیل وفکس میزنم وانشالله نتیجه هم خواهددادامامتاسفانه برخی دوستان فقط یاسوال میپرسن ویامگن که بقیه یه کاری بکنن امایاتون باشه هرکسی سرنوشت خودش رومیسازه.

...
...

انشاالله که تکمیل سوم بگزارند.
ولی هزینه اش هم واقعا زیاده.

مهندسی
مهندسی

واقعا همه از شهریه ها ناراصی و معترص هستن و دنبال وام و کار و استخدام و جذب به هر دری میزنن نمیشه حالا برای سال بعد دوباره افزایش شهریه.
امیدوار بودیم مسولین به فکر دانشجویان و درک شرایط تحصیلی و کاری انها باشند ولی ….

جهانبخش
جهانبخش

امیدواریم اضافه نشود

پیمان
پیمان

دوستان خواهش میکنم از مسولین بخواییم تکمیل سوم برگزار کنند

بهرام دکترمیشم
بهرام دکترمیشم

من پایم ولی کجا باید بریم اعلام کنیم به مسئولین که بشنون؟؟
توضیح بدید دوستان زیادی میخوام اینکارو بکنن
بابا بخدا حق مانیست که ارشدمون رو آزاد خوندیم

جعفر جزا
جعفر جزا

سلام
من در تکمیل بهمن شهرکرد قبول شدم قرار بود 9 نفر بگیرن ولی در نهایت 4 نفر ثبت نام کردن ما حالا 4 نفریم رشته جزا هم هستیم

فرهاد
فرهاد

من دکتری یکی از رشته های مدیریت دانشگاه آزادم این ترم شهریم شد هشت میلیون یک چهارم نقد و سه قسط که که تا خرداد باید پرداخت کنم هزینه خرید کتاب دویست و پنجاه هزار شد ، با چهارتا استاد دارم که مجموعا۳۲۵صفحه کتاب انگلیسی باید ترجمه کنم هر جور حساب کردم نصف آنها را می توانم ترجمه کنم باید نصف را بدم بیرون که ترجمه نقره ای ضعیف میشه یک میلیون هشتصد هزار هزینه های جانبی مثل کرایه و غذا و پرینت و… پانصد هزار حساب کنید، هزینه یک ترم من بین ده و نیم میلیون تا یازده میلیون… ادامه نظر»

...!!!!
...!!!!

دوست عزیز با احتساب سالی ده تا پانزده درصد افزایش شهریه، شهریه هرترم پایان نامه شما که ورودی امسال هستیدبین پانزده تا هجده میلیون تومان خواهد شد. شهریه سیزده ونیم میلیونی مربوط به ورودی های دو سال قبل است. تا شما به موقعیت فعلی ایشان برسید سالی ده تا پانزده درصد افزایش شهریه رانسبت به ایشان خواهید داشت.

...!!!!
...!!!!

یعنی به جای اینکه در آمد دانشگاه ازبخش شهریه تامین شود، ۱۹ درصد آن از فعالیت های پژوهشی تامین شود.

دانشجو
دانشجو

خب شما وضعیتت خیلی بهتره .
هزار صفحه ترجمه دارم.
هزینه کتاب هم فعلا 500 .
مقطع سنگینیه از هر لحاظ. که باید هم باشه.
داشتن علاقه به تحصیلات یکی از وزنه های تاثیر گذار هست برای کنار آمدن با ابن همه سختی و مشکلات فراوان.

رضا
رضا

من قبولی یکی از رشته های مهندسی واحد علوم تحقیقات تهرانم قبل ازشروع کلاسها انصراف دادم فقط 65 هزار تومان ازم جریمه گرفتن الانم خیلی راضیم که از دانشگاه آزاد انصراف دادم و دیگر اینکه هرکسی با این شهریه ها ثبت نام و ادامه تحصیل میدهد به بقیه دانشجویان ظلم می کند.
یک همت دسته جمعی نیاز است تا شهریه ها مثل دوره کارشناسی 50 درصد کاهش یابد به امید اینکه همه دوستان به این شکل اعتراض خودشان را عملی کنند و در هیچ دانشگاه پولی با این شهریه های گزاف ثبت نام نکنند.

ناصر
ناصر

من دانشجوی سال سوم دکتری مدیریت دولتی-منابع انسانی هستم ولی تاکنون دانشگاه آزاد مجوز برای این دوره رو نگرفته. ولی برای افزایش شهریه هر روز قدم برمیداره

سارا
سارا

شهریه دانشگاه آزاد با هر آنالیزی به هیچعنوان منطقی به نظر نمیاید پایان نامه هر ترم نزدیک به ۱۸ میلیون تومان ، خانواده من در پرداخت این شهریه ها فشار زیادی را متحمل میشوند چرا مسئولین دانشگاه آزاد این شهریه زیاد را میگیرند کلاسهایی که بیش از ۲۵ نفر است و امکاناتی که میبینم با این شهریه ای که پرداخت میکنم اصلا جور در نمیاید و الان نگرانم که آیا میتوانم ادامه دهم یا نه و خیلی ناراحتم .

صمدی
صمدی

۱۹ درصد ….یعنی اینقدر دقیق و منطقی ۱۹ درصد …
لطفا برای یک بار هم شده هزینه های یک ترم دانشجو دکتری مهندسی که ۹۳۰۰ هست ورودی ۹۴ و پایان نامه ترمی ۱۷.۵ میلیون را اعلام کنید که چطور است که ۹۰ میلیون تمام میشود چقدر مگر هزینه میکنید ؟؟؟!!!

...!!!!
...!!!!

دوست عزیز بهتر است متن خبر رابادقت بخوانید. گفته شده سعی می کنیم درآمد دانشگاه را از محل شهریه ۱۹ درصد کاهش دهیم این به معنای کاهش ۱۹ درصدی مبلغ شهریه نیست.

عجیب؟؟
عجیب؟؟

ببخشید من یک سوال دارم و اون اینکه، چرا برا دکتری این همه هزینه می کنید، چرا مگه ارزش داره؟ و یا بعدا بیشتر از این را در میارین؟
لطفا جواب بدهین.

سهیلا
سهیلا

این وعده و وعید ها به چه درد می خوره که سال دیگر تلاش میکنیم که 19 درصد کاهش دهیم – هر سال داره زیادتر هم می شه

...!!!!
...!!!!

دوست عزیز بهتر است متن خبر رابادقت بخوانید. گفته شده سعی می کنیم درآمد دانشگاه را از محل شهریه ۱۹ درصد کاهش دهیم این به معنای کاهش ۱۹ درصدی مبلغ شهریه نیست.

حامد
حامد

سلام حداقل 100 میلیون تومان برای دکتری باید کنار بذاری.

حامد
حامد

کل وامی که به دانشجوها برا وام وزارت علوم داده میشد حدود 100 میلیارد تومن بود که مشکل خیل عظیمی از دانشجوها رو حل میکرد و شهریه کمرشکن دانشگاه ازادو سیکتر میکرد در مقابل این همه پولی که معلوم نیست کجاها هزینه میشه یه بودجه ثابتی برا اینکار تخصیص بدین

علی
علی

دولت که وام به دانشگاه آزاد را قطع کرده، خودشون هم که شهریه را سه قسط میگیرن ، پس وام بلند مدت چی شد؟؟؟
دانشگاه آزاد هیچ امکاناتی به دانشجو نمی ده

میثم
میثم

ماشالا با این برخی اساتیدی که دانشگاه آزاد درس می دن همش دانشجو رو تحقیر می کنن و ک سر می گن خوشت نمیاد برو انصراف بده. دانشجوی دانشگاه آزاد بیچاره باید فکر در اوردن پول باشه درس هم بخونه.

حامد
حامد

وام بلند مدتو جرا قطع کردبن

مونا
مونا

سلام
با افزایش شهریه چه چه تسهیلاتی برای دانشجویان در نظر گرفته میشود؟ دانشگاه ازاد تنها کاری که میکنه افزایش شهریه هست نه چیز دیگه