مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

اختصاص ۱۱۰ میلیارد تومان وام ویژه دکتری در سال ۹۶

وزیر علوم از اختصاص ۱۱۰ میلیارد تومان بودجه، وام ویژه دکتری در سال جدید به دانشجویان دکتری خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد فرهادی در دیدار نوروزی با مدیران وکارکنان این وزارت عملکرد دولت در سال ۹۵ را موفق ارزیابی کرد و گفت: در سال جدید مبلغ ۱۱۰ میلیارد تومان برای پرداخت وام به دانشجویان دکترا در نظر گرفته شده است و به همه دانشجویان دکترا ماهانه بین ۶۵۰ تا ۷۰۰ هزار تومان وام پرداخت خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: رسیدن به تورم تک رقمی، کسب رشد اقتصادی ۱۱ درصد با لحاظ کردن بخش نفت و ۹ درصدی بدون آن و ایجاد ۷۰۰ هزار شغل جدید نیز از جمله توفیقات دولت یازدهم در سال ۱۳۹۵ به شمار می رود.

دکتر فرهادی با اشاره به نامگذاری سال جدید با عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید- اشتغال و اهمیت موضوع اشتغال، گفت: دولت یازدهم موفق شد در سال گذشته از طریق فعال شدن بنگاههای کوچک و متوسط برای ۲۲ هزار نفر شغل ایجاد کند.

وی اظهار کرد: در دو سال اخیر شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارکهای علم و فناوری توانستند حدود ۵۰۰ میلیون دلار محصول دانش بنیان صادر کنند و مجلس شورای اسلامی و دولت نیز قوانین و مقررات خوبی برای حمایت از این شرکت ها در سال گذشته تصویب کردند.

دکتر فرهادی ادامه داد: در سال ۱۳۹۶ با همکاری سازمان برنامه و بودجه، صندوق رفاه دانشجویان مبلغ ۱۱۰ میلیارد تومان را برای پرداخت وام به دانشجویان دکترا در نظر گرفته است و به همه دانشجویان دکترا ماهانه بین ۶۵۰ تا ۷۰۰ هزار تومان وام پرداخت خواهد کرد.

وزیر علوم یادآور شد: اجرای آمایش آموزش عالی، سوق دادن دانشگاهها به سمت کار آفرینی، تقویت آموزشهای مهارتی و تقویت ارتباط دانشگاها با صنعت از جمله برنامه‌های محوری این وزارت در سال ۱۳۹۶ هستند.

به گفته وی، در آخرین روزهای اسفندماه سال ۱۳۹۵، حدود ۴۰۰ میلیارد تومان صکوک به دانشگاه‌ها پرداخت شد تا بدهی‌های انباشته شده از گذشته را تسویه کنند و سال جدید را بدون هیچ مشکل مالی آغاز کنند.

وزیر علوم اظهار داشت: در سال ۱۳۹۵ در بخش های مختلف آموزش عالی، وزارت علوم توفیقات خوبی کسب کرد، برای مثال می‌توان به ارتقای چشمگیر شاخص های رشد علمی و توسعه فناوری اشاره کرد که گزارش های آن به تفصیل در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت. همچنین در بخش دیپلماسی علم و فناوری شاهد کثرت حضور هیاتهای دانشگاهی خارجی در کشور و اجرایی شدن تعدادی از طرح های پژوهشی مشترک با دانشگاه‌های خارجی بودیم.

وی افزود: در بخش آموزشی نیز دستاوردهای مهمی داشتیم که از جمله آن تاسیس ۷۰ رشته میان رشته ای و واگذاری برنامه ریزی درسی به دانشگاه‌های سطح ۱ و ۲ بود.

دکتر فرهادی گفت: در سال ۱۳۹۵ بسیاری از اختیاراتی که حق دانشگاه‌ها بود و در گذشته سلب شده بود به دانشگاه‌ها تفویض شد.

وی با اشاره به تصویب اعتبارات مناسب برای پژوهش در قانون بودجه سال ۱۳۹۶ گفت: در سال جاری ۱۳۱ آزمایشگاه مرکزی تجهیز خواهند شد و چند آزمایشگاه نیز به عنوان آزمایشگاه مرجع تعیین خواهد شد.

وزیر علوم گفت: دانشگاه جامع نگر و مسئول در قبال جامعه شعار دانشگاه‌های ما در سال جدید است و در همین راستا و در جهت اشتغال زایی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب، دوره های کارورزی و کارآموزی دانشجویان در دانشگاه‌های کشور اجرا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر فرهادی با اشاره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ گفت: وظیفه دانشگاه‌ها، تشویق مردم به حضور در انتخابات و فراهم کردن طرح دیدگاه‌های مختلف در محیط دانشگاه‌ها بدون جانبداری حزبی است.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. مونا گفت:

  به همون روزانه هاشم نمیدن. فقط به سری اول که تازه این طرح وام راه اندازی شده بود دادن. یعنی ورودی های ۹۱٫ چنان تووی بوق و کرنا کردن این وام ویژه ی دکتری رو که همه ملت فکر میکنن ما دانشجوهای دکتری چقدر تا حالا پول گرفتیم. من از سال ۹۴ که دفاع از پیشنهادیه ی رساله کردم و واجد شرایط دریافت وام شدم تا الان که ترم آخر هستم فقط دو بار وام گرفتم. چون فقط خبر روی سایت ها میذارن و عوام فریبی میکنن. ما که کارمون شده هر ماه زنگ بزنیم رفاه و باز از اونا بشنویم که چیزی به دانشگاها ابلاغ نشده!!! من به عنوان یه دانشجویی که باید تا الان ۱۲ میلیون وام میگرفتم فقط ۳ میلیون و پونصد دریافت کردم و واقعا انقدر ما رو دنبال ضامن و دفترخونه و رفت و آمد فرستادن و هزینه ی تعهد برامون تراشیدن که این مبلغی که بهمون وام دادن اصلا ارزششو نداشت. اگه میدونستیم بخدا انقدر دوندگی نمیکردیم.
  هر فصل هم میان میگن که به همه ی دانشجوهای دکتری تعلق میگیره. آخه همه ی دانشجوهای دکتری پیشکش شما به همونایی که واجد شرایط بودن و دارن فارغ التحصیل میشن هم ندادین.

 2. سعید گفت:

  اگر درامد و کار ندارید دکتری خوندن و بزارید بعد از یافتن کار منظورم از کارم حق التدریس یا این جور چیز نیست کاریه که ماهیانه یه حقوق ثابت بهتون بدن چون واقعا به مشکل بر میخورید و این وام ها هم هم گرفتنشون هفت خان رستم باید طی شه همم گره ای از مشکلاتتون باز نمیکنه من الان سال دوم دکتری هستم و همکلاسیهایی که کار ندارن واقعا به مشکل بر خوردن و به تحقیق و درسشونم لطمه زده

 3. منتظر و اميدوار گفت:

  سلام و ارادتمند دوستان،نتایج اولیه دکتری چه تاریخی اعلام میشه؟ اول نتایج رو اعلام کنید بعدش در تدارک وام باشید.

 4. سامان گفت:

  سلام
  برای تقویت رزومه لازمه چند مقاله داشته باشیم و شنیدم که باید نام استاد راهنما هم به عنوان یکی از نویسندگان مقاله درج شود. آیا این مساله اجباریه یا نه فقط می توان مقاله ای اس ای را به نام خود ثبت کرد؟ لطفا راهنمایی
  با تشکر

 5. بهارک گفت:

  دکتری مهمان و انتقالی داره؟

 6. دانشجوی دکتری گفت:

  میگن همه دانشجویان آخه یه اشازه هم به پردیس ها بکنین رورانه ها شهریه نمیدن که این شبانه ها و پردیس ها هستن که شهریه پرداخت میکنن وام رو باید به پردیس ها بدن به خدا ابن بی عدالتیه مگه پردیس ها جزو کنکوری ها یا لیرانی نیستن؟؟؟؟؟؟

 7. مهتاب گفت:

  سلام.این وام شامل دانشگاه ازاد هم میشه؟

 8. سوال گفت:

  سلام
  این وام برای دانشجویان شبانه و پردیس هم هست؟ تشکر

 9. فرزانه گفت:

  سلام دوستان
  این وام مختص دانشجوهای روزانه ست فقط یا به دانشجوهای پردیس هم تعلق میگیره؟

 10. مریم گفت:

  با سلام آقای دکتر فرهادی بزرگوار و همکاران، آخه من که فارغ التحصیل دکترا بیکارم، چطوریی وام دکترا رو پرداخت کنم ؟!!!

 11. بهداد گفت:

  کاش شرایطش رو هم ذکر می کردید.