مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

تمهیدات دانشگاه ارومیه برای جذب نخبگان در مقطع دکتری

دانشگاه ارومیه برای جذب دانشجویان نخبه و ممتاز در مقطع دکتری تخصصی این دانشگاه تمهیداتی اندیشیده است.

به گزارش ایسنا، مدیریت استعدادهای درخشان دانشگاه ارومیه که یکی از مدیریت‌های تابعه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارومیه است، تمهیداتی را در جهت جذب، هدایت و شکوفایی دانشجویان نخبه و ممتاز در مقاطع مختلف تحصیلی در نظر گرفته است.

این تمهیدات با توجه به رسالت ذاتی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و با محور قرار دادن دانشجو به عنوان یکی از ارکان نظام آموزش عالی، به منظور تسهیل و حمایت از این سرمایه های ارزشمند و بهره گیری از آیین نامه های شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات وفناوری اقدام به جذب دانشجو استعداد تحصیلی می‌نماید.

دانشگاه ارومیه در این راستا، تسهیلاتی از قبیل امکان ادامه تحصیل و پذیرش بدون آزمون در مقاطع بالاتر، استفاده از وام چندین برابر وام های دانشجویی، اولویت قرار دادن دانشجویان استعداد درخشان در انتخاب خوابگاه و استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان برای دانشجویان حائز شرایط و برای دانشجویان کارشناسی ارشد رتبه های زیر ۱۰، اعطای کمک هزینه تحصیلی به صورت ماهیانه و خرید لپ تاپ را ارائه می دهد.

جلیل فرخی رییس اداره هدایت استعداد های درخشان دانشگاه ارومیه با بیان مطالب فوق گفت: تعداد دانشجویان استعداد های درخشان پذیرش شده بدون آزمون در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ در مقطع کارشناسی ارشد ۱۰۳ نفر و در مقطع دکتری ۱۹ نفر بوده و پذیرش رتبه های برتر کارشناسی ارشد ثبت شده از طریق پرتال سازمان سنجش و آموزش کشور ۲۲ نفر می باشد که تلاش و پشتکار این دانشجویان باعث شده که از لحاظ سطح علمی از سایر دانشجویان هم رشته، هم ورودی خود متمایز شده ومیزان موفقیت آنها نسبت به سایر دانشجویان مشهودتر باشد.

همچنین افزود: معیار انتخاب و پذیرش بدون آزمون دانشجو از طریق سهمیه استعداد های درخشان، هر سال با تغییراتی به صورت فراخوان و بر اساس آخرین دستور العمل ها در سایت معاونت آموزشی دانشگاه قرار می گیرد.

گفتنی است دانشگاه ارومیه از سال ۸۶، پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد را داشته که به این فرآیند، در سال ۹۰، پذیرش دانشجوی رتبه اول در مقطع دکتری نیز اضافه گردیده است و همچنان ادامه دارد.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. دکتری گفت:

  سلام. از دوستان کسی هست که بدونه تو رشته تربیت بدنی گرایش رفتار حرکتی دانشگاه ارومیه در چه سطحی هستش؟ من به شخصه تعریف دکتر محمدزاده رو زیاد شنیدم. امکانات و سایر اساتیدش چجورین؟

  • سارا 1991 گفت:

   سلام
   من دوره کارشناسیم اونجا بودم وچند مدت قبل رو هم با دکتر حسینی از اساتید برجسته رفتار اونجا گپ و گفتی داشتم
   واقعیتش هر دوشون رو خیلی قبول دارم هم دکتر محمدزاده و هم دکتر حسینی. به نظرم رفتار ارومیه خوب هستش و اینکه دکتر اقدسی استاد تمام دانشگاه تبریز و یکی از بهترین اساتید این گرایش در ایران هم جزو اساتید مدعو اونجا هستش و تدریس هم میکنن.

   • ژیلا گفت:

    خیلی ممنونم دوست عزیز. دکتر اقدسی متاسفانه نتونستن نظر دانشجویان دانشگاه تبریز رو به خودشون جلب کنن، اما خوشحالم که حداقل در دانشگاه ارومیه خوش درخشیدند. امیدوارم که امسال از دانشگاه ارومیه قبول بشم.
    بازم ممنون

 2. استعداد گفت:

  سلام دوستان نتایج کنکور دکترا کی میاد؟

 3. حسین گفت:

  با سلام

  من ارشدم رو دانشگاه ارومیه خوندم رشته زبان انگلیسی. دانشگاه ضعیفی در رشته ما البته هستش

 4. نازیلا گفت:

  سلام
  من ارشد و کارشناسیم ارومیه بودم.دانشگاه فوق العاده قوی هست البته تو رشته اقتصاد سایر رشته ها را نمیدونم

 5. امتیاز استعداد درخشان گفت:

  تنها امتیاز این بچه های استعداد درخشان میدونین چیه؟؟؟؟؟؟؟ارایه مدرک زبان با نمره بالای ۵۰ اونم قبل امتحان جامع…….شما حتی یک وام مخوص این دانشجویانو در نظر نگرفتین….یک وام جدا و مخصوص این دانشجوها…..

 6. arezoo گفت:

  منم با شما موافقم

 7. بیرانوند گفت:

  سلام من دانشگاههای دیگر را به دانشگاه ارومیه ترجیح میدهم چون مقطع لیسانس اونجا بودم فقط اسم دانشگاه هستش. دانشگاه چندان قوی ای نیست متاسفانه.